Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Schalke - 23. září 2017   15:30

Hoffenheim
13' Geiger (Zuber) • 90+4' Rupp
2:0
(1:0)
Hoffenheim
Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Geiger, Amiri (30. Rupp), Zuber (73. N. Schulz) – Kramarić, Uth, Gnabry (54. Wagner).
Kobel – Grillitsch, Akpoguma, Polanski, Rupp, N. Schulz, Wagner.
Sascha Stegemann – Mike Pickel, Michael Emmer
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Schalke
Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie (75. Goretzka), Stambouli, Konopljanka – Harit, Meyer (79. Embolo) – Di Santo (56. Burgstaller).
Nübel – Coke, Insua, Embolo, Goretzka, Reese, Burgstaller.

SESTŘIH: Hoffenheim - Schalke 2:0. Kadeřábkův tým se dotáhl na vedoucí Dortmund

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost.
Hned zkraje druhého poločase jsme mohli vidět břevno Konopljanky, který dnes byl jasně nejlepší hráč hostujícího celku. Hosté se pokoušeli výsledek srovnat, ale domácí byli lepší. V 83. minutě už málem bylo srovnáno, ale to by musel Burgstaller svoji ránu trochu umístit dolů, jelikož po skvělém centru těsně přestřelil. O tři minuty později už se domácí radovali z druhého gólu, ale Mark Uth i když vsítil gól tak při něm stal v ofsajdu. Konec zápasu si Hoffenheim pohlídal a po fatální chybě Fahrmanna dal gól na 2:0 do prázdné brány Lukas Rupp.
90+4'
90+4'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Obrovská chyba Fahrmanna! U nákopu domácích byl dříve Fahrmann, ale míč úplně minul a tak LUKAS RUPP neměl moc práce uklidit míč do prázdné brány.
90+3'
Konopljanka poslal centr do vápna, který byl sražený a dostal se k Embolovi ten se dlouho nerozmýšlel a chtěl vypálit, ale míč mu sjel z nohy.
90+3'
Na roh jde i brankář Fahrmann, ale Nastasić hlavou přestřelil.
90+2'
Konopljanka vybojoval alespoň rohový kop.
90+1'
Hosté se nemohou dostat do vápna a ohrozit bránu.
90'
Rozhodčí Stegemann nastavuje čtyři minuty navíc.
89'
Následný faul hostů, kterým čas běží velmi rychle.
88'
Z přímého kopu nic nebylo jelikož Fahrmann míč viděl a taky v poklidu chytil.
87'
Hosté se snaží vyrovnat, ale domácí po zisku míče okamžitě směřují dopředu jako teď, kdy za cenu faulu je zastavil Benjamin Stambouli.
86'
Domácí se už radovali z druhého gólu, jelikož ho vsítil Mark Uth, bohužel pro domácí fanoušky stal v ofsajdovém postavení!
85'
Do Konopljankového centru šel i Baumann, který míč vyboxoval a ještě byl u toho faulován. Následně proběhla strkanice mezi hráči, ze které nejhůř vyšli Breel Embolo a Sandro Wagner, kteří dostali po žluté kartě.
84'
Hosté to zkoušeli po levé straně a vybojovali rohový kop.
83'
Po Konopljankovém centru se k míči dostal Guido Burgstaller, ale jen těsně přestřelil domácí svatyni!
82'
Teď už si Pavel Kadeřábek šel pro žlutou kartu, když nevybíravě zfauloval Amine Harita.
82'
Thilo Kehrer se dostal k míči, ale následnou střelu zblokoval skvělým skluzem Pavel Kadeřábek.
81'
Wagneruv centr nikoho nenašel a hosté mají aut.
80'
Rána Embola šla hodně nad bránu.
80'
Embolo se hned zapojil a poslal dlouhou přihrávku na Konopljanku, který jí dostihl a následně přihrál před bránu, kde ovšem nikdo nebyl.
79'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Breel Embolo.
78'
Mark Uth se po pěkné kombinaci dostal k míči, ale jeho rána levou nohou šla hodně nad bránu Ralfa Fahrmanna.
77'
Následný nepřesný centr hostů si v klidu pro sebe vzal Oliver Baumann.
76'
Lukas Rupp dostal načechraný centr, ale s jeho hlavičkou si Ralf Fahrmann poradil.
75'
Roh Konopljanky našel pouze rukavice Baumanna.
75'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Leon Goretzka.
74'
Kadeřábek raději odkopl míč do zámezí před hrozícím nebezpečím. Následuje roh pro hosty.
73'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Nico Schulz.
72'
Thilo Kehrer se teď hodně zlobil, protože mu byl odpískán faul.
71'
S Konopljankovým centrem si domácí obrana poradila vyhlavičkováním do bezpečí.
70'
Geiger jasně fauloval Harita na pravé straně vápna a hosté mají možnost srovnání z přímého kopu.
69'
Wagner se dostal s míčem až do vápna, ale nenabídla se mu možnost vystřelit, proto posunul míč pod sebe, ale tam už byli hráči Schalke, kteří o něho ale opět rychle přišli a tak domácí mohli znovu útočit, ale Lukas Rupp nestihl zastavit míč na hrací ploše po dlouhé přihrávce.
68'
Teď už mají míč v hrsti hosté, ale centr Zubera Caligiuriho nenašel, jelikož si pro míč vyskočil Baumann a lehce ho chytil.
67'
Míč končí při domácí rozehrávce až u Baumanna, který ho následným výkopem dostává zpátky do středu hřiště.
66'
Meyer se dostal k volnému míči a vystřelil zhruba z dvaceti pěti metrů, ovšem jeho rána šla hodně vedle svatyně domácích.
65'
Pavel Kadeřábek zfauloval Thilo Kehrera a může být rád že nebyl oceněn žlutou kartou.
64'
Určitě nejlepším hráčem hostů je zatím fantasticky hrající Jevhen Konopljanka, který už měl několik příležitostí vstřelit gól, ale buď ho zastavilo břevno nebo jeho střela šla těsně vedle tyče.
63'
Konopljanka se dostal ke střele a zpoza vápna vystřelil vedle pravé tyče.
62'
Sandro Wagner z levé strany poslal centr pod sebe před vápno na Pavla Kadeřábka, která vystřelil dalekonosnou střelu vedle pravé tyče.
61'
Domácí po nějakém čase získali míč, ale hned o něj lehce přišli.
60'
Následný přímý kop Konopljanky nic nepřinesl, ale u míče jsou hosté.
59'
Hubner zfauloval Caligiuriho, který šel do rychlého protiútoku.
58'
Mark Uth dostal skvělý centr do vápna, zpracoval si míč do sebe v cestě už mu stál pouze brankář, ale trefil jenom pravou tyč!
57'
Amine Harit poslal míč nově příchozímu Guidovi Burgstallerovi, který v dobré pozici vystřelil pouze vedle levé tyče!
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Guido Burgstaller.
55'
Caligiuri šel sám přes střed hřiště, poslal míč Konopljankovi, který vystřelil těsně vedle pravé tyče!
54'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Sandro Wagner.
53'
Konopljanka z přímého kopu nacentroval do vápna, kde se ocitl jeho spoluhráč v ofsajdu.
52'
Geiger zfauloval Harita, kterému se to nelíbí a dožadoval se žluté karty pro svého protihráče.
51'
Konopljankův roh byl velmi přetažený a míč mají domácí.
50'
Kadeřábek se odhodlal ke střele, ale s tou si lehce poradil Fahrmann.
50'
Jevhen Konopljanka se ve vápně nejlépe zorientoval, ale levou nohou nastřelil pouze břevno!
49'
Lukas Rupp zfauloval Harita na pravé straně.
48'
Ale nepřesná přihrávka na Caligiuriho je zbavila míče. Ovšem následuje aut pro hosty.
47'
Hosté si v poklidu přihrávají na své půli.
46'
Tentokrát se o úvodní výkop postarali domácí, ale i hned ztratili míč a následuje autové vhazování pro hosty.
46'
Hráči už pomalu vstupují na hrací plochu a za pár chvil začne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
V prvním poločase jsme viděli pár dobrých příležitostí. Hned v 11. minutě našel přímý kop Amiriho hlavu Nordtveita, kterého z bezprostřední blízkosti skvěle vychytal Fahrmann. Ovšem o dvě minuty později si Zuber poradil s pár hráči hostů, poté předal míč Geigerovi, který poslal ránu k levé tyči a rozjásal domácí fanoušky. Zbytek poločasu už toho moc nepřinesl, jenom jedno zranění a to na straně Hoffenheimu, když se zranil Nadiem Amiri.
45'
45+2'
Mark Uth poslal z levé strany centr, který našel Serge Gnabryho, ovšem ten vysoce přestřelil.
45+1'
Konopljanku si na levé straně pohlídal Pavel Kadeřábek a o odkop z brány se postará Oliver Baumann.
45'
Další nepřesný centr na Utha a hosté mají opět aut.
44'
Geigerův centr nenašel Mara Utha tak jak chtěl a hosté mají autové vhazování.
43'
Thilo Kehrer teď poslal na zem českého reprezentanta Pavla Kadeřábka.
42'
Meyer ztratil míč u vápna domácích, ale poté ho jeho spoluhráči získali zpět a opět hosté v poklidu začínají akci přes stopera Nalda.
41'
A u míče jsou opět domácí, následně Baumann vykopl míč do pole.
40'
Domácí kombinovali ve středu hřiště a následně přišel přetažený křížný pas na Gnabryho, který ho nedostihl.
38'
Hra byla na chvíli pozastavena, jelikož byl ošetřován jeden hráč z domácího celku.
37'
Míč končí u Fahrmanna a Schalke opět pomalu kombinuje přihrávkami z jedné strany na druhou. Poté přišel centr na Di Santa, ale ten ho pouze přeletěl a míč si bere Oliver Baumann.
36'
Gnabry přišel o míč v dobré pozici a hosté si opět pomalu přihrávají na své polovině.
35'
Konopljanka opět nacentroval z levé strany a Franco Di Santo byl velmi blízko ke vstřelení srovnávacího gólu, bohužel pro hosty mu chyběl půlmetr aby doklepl míč do brány, takhle mu balón je přeletěl před očima vedle brány.
34'
Caligiuri prošel sám přes čtyři obránce a vyslal střelu na bránu, se kterou měl Baumann menší problémy jelikož mu vyskočila z rukou, ale po míči ihned skočil znova.
33'
Ofsajd ve kterém se ocitl Amine Harit po pozdější přihrávce McKenniho.
32'
Konopljanka centroval z levé strany vápna, ale s jeho centrem si poradila domácí obrana a odhlavičkovala míč.
31'
Rupp se okamžitě zapojil a zneškodnil přihrávku hostů. Ovšem míč mají opět hosté, kteří si přihrávají na své půlce z jedné strany na druhou. Nakonec to zkoušeli po pravé straně, ale přihrávka Harita nikoho nenašla a Baumann se postará o odkop z brány.
30'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Lukas Rupp.
30'
Hra pokračuje. Míč mají v držení domácí stopeři a následuje nákopl Baumanna.
28'
Amiri míří na střídačku a v dnešním zápase dohrál.
28'
Hraje na chvíli přerušena, jelikož na zemi je ošetřován domácí hráč Nadiem Amiri.
27'
Weston McKennie se dostal ke střele, ale rána z jeho levačky šla vedle pravé tyče.
26'
Domácí drží míč na své polovině, následně přišla nepřesná přihrávka a faul Marka Utha.
25'
McKennie to vzal na sebe a šel před střed hřiště, ovšem ztratil míč a následně fauloval kapitána domácích Vogta.
24'
Konopljanka dostal míč na levou stranu, ale poté si ho předkopl a míč končí u brankáře Baumanna.
23'
Zuber i když byl atakovaný a dotíral na něho jeden z celku hostů, tak dokázal najít přesnou přihrávkou svého spoluhráče a osvobodil se.
22'
Konopljanka z rohu našel pouze hlavu jednoho z obránců Hoffenheimu a následovat faul hostů.
21'
Harit chtěl z pravé strany nacentrovat do vápna, ale obrana jeho pokus zblokovala, následuje aut pro hosty. Caligiuri nacentroval před bránu, s tím si opět obrana domácích poradila a bude následovat roh pro Schalke.
20'
Domácí kontrolují hru a i po nepřesné přihrávce budou mít autové vhazování.
19'
Konopljanka prošel po levé straně a poslal míč do vápna, ten si převzal Amine Harit, ale nevystřelil přesně a míč skončil za bránou.
18'
Domácí ztratili míč blízko svého vápna, ale následný centr Caligiuriho byl zbokovaný, nicméně u míče jsou stále hosté.
17'
Fahrmann si vyběhl a vzal si pro sebe nepřesnou přihrávku domácích.
16'
Max Meyer zezadu poslal na zem Geigera a rozhodčí tahá první kartu v zápase.
14'
Uth poslal centr do vápna na který číhal Serge Gnabry, ten ale v zakončení selhal a přestřelil.
13'
Steven Zuber si pohrál s obranou soupeře následně přihrál DENNISOVI GEIGEROVI a ten zpoza vápna vystřelil nádhernou ránu k levé tyči, po které se Fahrmann jenom marně natahoval. Asistence: Zuber.
12'
Kadeřábek se ocitl na zemi po faulu hostů.
11'
Nadiem Amiri zahrál přímý kop fantasticky, když našel hlavu Havarda Nordtveita, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal Ralf Fahrmann!
10'
Domácím se nepovedlo prokombinovat středem hřiště, ale jen na chvíli ztratili míč, jelikož už rozvíjí další akci po levé straně, kde byl faulovaný Zuber po tom co ho na zem poslal Caligiuri.
9'
Vogt odstrčil tělem ve vápně Harita a hosté se dožadovali písknutí pokutového kopu. Ovšem sudí Stegemann zůstává klidný.
8'
Geiger jenom nakopl míč před bránu hostů, ale ani jeden z útočníku Schalke nešel do souboje a míč si v poklidu bere Fahrmann.
7'
Caligiuri rozvinul akci po pravé straně hřiště, následně ale McKennie zatáhl za dres jednoho z domácího celku a píská se faul.
6'
Markovi Uthovi utekl míč a aut budou mít pro změnu hosté.
5'
Hubner to zkoušel po levé straně a vybojoval aut pro svůj tým.
4'
Kramarič přišel o míč, který skončil až u brankáře hostů Fahrmanna.
4'
Weston McKennie centrem ze středu hřiště nikoho nenašel a domácí mohou v poklidu začít novou akci.
3'
Ovšem Konopljanka z přímého kopu přetáhl míč a ten končí za bránou domácího Hoffenheimu.
2'
Dennis Greiger zfauloval Konopljanku a hosté mají první přímý kop.
1'
Hosté se postarali o úvodní výkop.
1'
Hráči již jdou na hřiště, za pár chvil zápas začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Geiger, Amiri, Zuber – Kramarić, Uth, Gnabry.
Náhradníci: Kobel – Grillitsch, Akpoguma, Polanski, Rupp, N. Schulz, Wagner.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie, Stambouli, Konopljanka – Harit, Meyer – Di Santo.
Náhradníci: Nübel – Coke, Insua, Embolo, Goretzka, Reese, Burgstaller.

Rozhodčí: Sascha Stegemann – Mike Pickel, Michael Emmer.
FC Schalke 04:

Schalke od letošní sezóny vede Domenico Tedesco. V tabulce je na tom o něco hůř než jeho dnešní domácí soupeř. Po třech výhrách a dvou proher se nachází na šestém místě. Narozdíl od Hoffenheimu prohrál doma v posledním zápase s Bayernem Mnichov 0:3. Minulý ročník skončili v lize na desátém místě, v poháru vypadli ve čtvrtfinále rovněž s Bayernem a letos si Evropské poháry nezahrají. Nejlepším střelcem je pouze s dvěma góly alžíran Nabil Bentaleb.
TSG 1899 Hoffenheim:

Dnešní domácí tým pod vedením třicetiletého Juliana Nagelsmanna se po pěti kolech v tabulce nachází na pěkném třetím místě a se startem sezóny mohou být spokojeni. Zatím ztratili body v podobě dvou remíz s Leverkusen a Herthou. Doma dokázali vyhrát 2:0 nad nejlepším německým týmem v posledních ročnících Bayernem Mnichov. Hoffenheim minulou sezónu skončil na čtvrtém místě a zajistil si tím předkolo Ligy mistrů, ve kterém se utkal s anglickým Liverpoolem, ale po dvou porážkách si ovšem letos zahraje minimálně základní skupinu Evropské ligy. V první zápase se už utkal s Bragou, se kterou doma prohrál 1:2. Svůj poslední zápas v lize zvládli na půdě Mohuče, kde vyhráli 3:2. Nejlepší střelec je zatím Mark Uth, který se v lize prosadil čtyřikrát.
Dnes se od 15:30 na stadionu WIRSOL Rhein-Neckar Arena v Sinsheimu, která nabídne kapacitu pro 61 481 lidí, utkají TSG 1899 Hoffenheim a FC Schalke 04. Jejich pět posledních vzájemných zápasů dopadlo lépe pro celek hostů Schalke 04, které třikrát zvítězilo, jednou remizovalo a pouze jednou vyhrál Hoffenheim, ve kterém máme i českého reprezentanta Pavla Kadeřábka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.