Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Lipsko - 1. října 2017   18:00

Köln
82' Osako (Handwerker)
1:2
(0:1)
Lipsko
30' Klostermann  (Sabitzer) • 80' Y. Poulsen  (Sabitzer)
Köln
Horn – Klünter (87. Höger), F. Sörensen (68. Handwerker), Heintz, Rausch – Jojić, S. Özcan, Lehmann, Bittencourt – J. Córdoba (54. C. Pizarro), Osako.
Kessler – Maroh, Höger, Olkowski, Horn, Handwerker, C. Pizarro.
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller
RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Konaté (46. Kampl), Upamecano, Halstenberg – Demme (46. Laimer), Ilsanker – Sabitzer, Forsberg – Y. Poulsen, Bruma (90+1. Bernardo).
Mvogo – Bernardo, Orban, Kaiser, Laimer, Augustin, Kampl.

SESTŘIH: Kolín - Lipsko 1:2. Domácí stále bez výhry beznadějně poslední

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 10:14. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 9:13.
Je dobojováno a Lipsko si odváží všechny body za výhru 1:2. Kolín sice předváděl i po pauze dobrý výkon, ale gól ne a ne přijít. Prosadil se sice střídající Pizarro, jeho branka ale nebyla uznána pro ofsajd. Když v 80. minutě skóroval Yussuf Poulsen a upravil na 0:2, vypadalo vše jasně, jenže o dvě minuty později snížil hlavou Juja Osako a zařídil do závěru drama. V něm už hosté těsný náskok udrželi a připsali si další tři body. Mají jich už 13 a patří jim čtvrté místo. Kolín nad Rýnem zůstává poslední s jedním bodem.
90+5'
90+5'
Ještě jeden roh pro hosty, ti rozehrávají nakrátko.
90+4'
Pizarro svou hlavičkou posouval na Osaka, ten byl ale pomalejší, než protihráč a k míči se nedostal.
90+3'
Özcan fauloval Sabitzera a ten samozřejmě na nohy nepospíchá.
90+2'
Míč je až u vápna domácího týmu, ten se snaží o rychlý přechod dopředu.
90+1'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Bernardo.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
90'
Gulácsi vyboxoval míč mimo své vápno a alespoň na chvíli dal svým spoluhráčům vydechnout.
89'
A další reklamace hry rukou, opět bez odpískání. Pouze opět roh pro domácí.
89'
Další roh pro domácí, byť ti reklamovali hru rukou v pokutovém území. Rozhodčí byl ale jiného mínění.
88'
Od T. Horna začíná další akce Kolína, diváci své oblíbence ženou kupředu.
87'
Nápor domácího týmu pokračuje i přes dva nevyužité rohové kopy. Tohle bude ještě dramatický závěr.
87'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Lukas Klünter, přichází Marco Höger.
86'
Dají si repete. Po rozehrávce zakončoval Bittencourt, jeho střela byla sražena na další roh.
86'
Rohový kop, tentokrát pro domácí tým.
85'
Osako byl faulován Brumou, T. Horn posílá dopředu dlouhý nákop.
84'
Nakonec z toho byly rohy dva, s oběma centry si ale obrana Kolína dokázala poradit a odvrátila rodící se nebezpečí.
83'
Forsbergova střela byla sražena na rohový kop.
82'
Köln právě vstřelil branku!
Možná se ale unáhlili, neboť je sníženo! Na centr z levé strany si ideálně naběhl JUJA OSAKO a zblízka dostal hlavou míč za Gulácsiho záda! Máme tak založeno na drama.
81'
Někteří diváci už opouští stadion...
80'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Je to o dva góly a tohle už bude pro domácí velmi těžké zvrátit. Na levé straně dostal Sabitzer hromadu času na centr, na ten si naběhl YUSSUF POULSEN a pohotovou hlavičku poslal do horního růžku – 0:2.
78'
Závar v pokutovém území Kolína, aktivní tam byl zejména Bruma, on a ani jeho spoluhráči ale nevystřelili.
77'
Ofsajd hostů a v něm Pouslen. Verdikt se mu nelíbil, rozhazoval nespokojeně ruce, k ničemu mu to ale nepomohlo.
75'
Prudkou ránu vyslal Handwerker a a Gulácsi měl docela dost problémů, aby tuto střelu vyrazil. Kolín pokračuje ve své snaze vyrovnat.
74'
Poulsen přiklepl na Klostermanna, ten však zblízka trefil pouze dobře postaveného T. Horna.
73'
Levou stranou se do pokutového území Kolína probil Bruma, v rozhodujícím okamžiku byl ale zablokován.
71'
Jojić u rohového praporku neuspěl proti přesile, Lipsko se hravě ubránilo.
69'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, rozhodčí ji ale jako úmyslnou neshledal a pokutový kop neodpískal. Je z toho pouze aut pro Kolín.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Frederik Sörensen, přichází Tim Handwerker.
67'
Z dálky to zkusil Halstenberg, jeho táhlý pokus skončil mimo.
65'
Pizarro vybídl Raushe přihrávkou do běhu, dal mu to ale příliš prudce. Míč je mimo hrací plochu, rozehrává Gulácsi.
63'
Už to vypadalo, že domácí dokázali odzbrojit Sabitzera, jenže ten se za pomoci Poulsena k míči dokázal vrátit a zprava i vystřelit. Trefil ale pouze boční síť.
62'
Sabitzer poslal míč na nabíhajícího Poulsena, ten se najednou objevil před T. Hornem, ale zblízka jej nedokázal překonat.
61'
Jeho centr byl domácími sražen, Lipsko bude pokračovat rohovým kopem.
61'
Přímý kop pro hosty, míč si chystá Forsberg.
59'
Sabitzer hledal Brumu, ten byl ale dobře pokrytý Klünterem.
58'
Lipsko se snaží uklidnit hru a momentálně drží míč co nejdál od Gulácsiho branky.
56'
Míč skončil v hostující síti a už to vypadalo na hvězdný Pizarrův start, jenže finální přihrávku přebíral v těsném ofsajdu a gól nebyl správně uznán.
54'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Claudio Pizarro.
54'
Na lavičku okamžitě přibíhá rozcvičující se Pizarro a chystá se jeho velká premiéra za Kolín.
53'
U pomezní čáry leží domácí Córdoba a drží se za levý zadní stehenní sval. Tohle nevypadá na pokračování.
52'
Domácí pokračují ve své útočné snaze, nevyužili však ani další roh a při další akci se mával ofsajd.
50'
Osako byl faulován, je tu přímý kop z levé strany.
48'
Z následného rohu už nic zvláštního nevzniklo, Lipsko jde do protiakce.
47'
Córdoba se znovu skvěle uvolnil na pravé straně, přihrál Bittencourtovi, jeho střela pak byla sražena kousek vedle!
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Kevin Kampl.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Konrad Laimer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Skončilo prvních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme se rozhodně nenudili. Domácí vstoupili do utkání v aktivním stylu a vytvořili si několik šancí. Jenže je nedokázali proměnit a tak jsou to nakonec oni, kdo inkasoval. Ve 30. minutě posunul Sabitzer patičkou míč doprava na Lukase Klostermanna a ten prudkou ranou propálil gólmana Kolína. Do kabin se tak jde za stavu 0:1, ale Lipsko rozhodně nemá nic jistého, domácí dnes hrají opravdu dobře a nebojácně.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
44'
Córdoba předvedl hezký průnik mezi obránci, naservíroval přihrávku na nabíhajícího Jojiće, jenže ten z dobré pozice netrefil branku...
43'
Domácí Sörensen se rozčiluje, měl pocit, že Poulsen centroval z ofsajdu, ten se ovšem nepískal. Hosté pokračují v akci autovým vhazováním.
41'
Forsbergův centr od rohového praporku vyboxoval domácí gólman pryč z vápna.
40'
Po narážečce se Sabitzerem pálil Bruma, T. Horn si připsal další skvělý zákrok a vyrazil míč na roh.
38'
Dvě velké akce, po jedné na každé straně. Nejprve domácí Córdoba vybojoval míč a najednou byl před Gulácsim. Obrana Lipska ale rychle zareagovala a střelu zablokovala. O pár vteřin později se ke střele odhodlal Forsberg a T. Horn musel rychle na zem, aby pokus vyrazil.
38'
Bruma se dostával do brejku, chtěl si obhodit vyběhnutého T. Horna, udělal to však příliš prudce a k míči se už pak nedostal.
36'
Osako se dopustil útočného faulu, rozehrávku si vzal na starost brankář Gulácsi.
34'
Žlutou kartu za bodyček na Bittencourta dostal hostující Diego Demme.
32'
Následný přímý kop Jojićovi nevyšel, přesto přišla pěkná střela. Gulácsi vytáhl prudkou ránu mimo svou branku, nakonec se ale stejně pískal Córdobův ofsajd, kdy svým postavením clonil brankáři.
31'
Faul v podání Ibrajimy Konatého, za který byl potrestán žlutou kartou.
30'
Teď už to ale hostům vyšlo a vedou. Míč se rychle přesunul ze středu doprava, patičkou jej tam posunul Sabitzer a LUKAS KLOSTERMANN poté prudkou ranou prostřelil T. Horna.
29'
Tohle byla obrovská šance hostů na otevření skóre! Po rychlém průniku nejprve pálil Halstenberg do tyče a z dorážky mohl skórovat Poulsen. Toho ale vychytal vynikající T. Horn!
28'
Kombinaci mezi Forsbergem a Poulsenem zastavila domácí obrana, míč se vůbec nedostal do vápna.
27'
Domácí rozehráli přímý kop, na centr si naskakovalo hned několik hráčů, přizvedl jej hostující Upamecano a gólman Gulácsi pak vše dořešil svým zákrokem.
25'
Neuspěl ani Bruma, jeho střela zpoza vápna trefila pouze bránícího hráče.
24'
Za hosty hraje aktivně zejména Forsberg, ve finální fázi se mu však zatím moc nedaří. Zastřeluje se.
23'
Bittencourt skvěle pokryl Brumu, pomohl tím vybojovat pro Kolín autové vhazování.
22'
Jeho rozehrávka už nebezpečná nebyla, Lipsko se ubránilo.
21'
Raush vybojoval pro domácí tým další rohový kop.
21'
Córdoba a Osako dělají soupeři docela velké problémy. Celkově hrají domácí opravdu výborně.
20'
Ten si poradil i s ošemetnou situací, kdy musel odvracet ve skluzu. Podařilo se mu odehrát na autové vhazování.
19'
Halstenbergův centr z levé strany přistál přesně v rukavicích brankáře T. Horna.
18'
Osako a jeho dnes druhá hlavička. Opět ale na Gulácsiho nevyzrál, ten má další úspěšný zákrok.
17'
Do šance se už hnal Córdoba, na hranici pokutového území jej ale čistým způsobem zastavil pozorný Halstenberg.
15'
Kolín pokračuje v aktivní hře, Bittencourt zakončoval z běhu do boční sítě.
14'
Po rohu domácích se k zakončení dostal Osako, Gulácsi ale na brankové čáře vytáhl skvělý zákrok a zabránil prvnímu gólu tohoto utkání.
12'
Ve vzdušném souboji se srazili domácí Özcan a hostující Demme, oba byli chvíli otřeseni, ale budou bez problémů pokračovat.
11'
Na trávníku ležel domácí Córdoba a i když to bylo pro zásah vysokou nohou do obličeje, faul se nepískal.
10'
Už se ale zase hrálo u T. Horna. Po přiklepnutí pálil z první Forsberg a jeho pokus prolétl pouze kousek nad břevnem.
9'
V ofsajdu se ocitl Córdoba, praporek jej zastavil v rychlé akci.
8'
Domácí tým zahájil utkání opravdu ve velkém stylu, nebojí se zaútočit a Lipsko se musí v obraně hodně otáčet.
7'
Na pravé straně se u pomezní čáry skvěle uvolnil Klünter, přihrávkou hledal Osaka, u míče byl ale dříve pohotový Gulácsi a skryl jej v náruči.
6'
Píská se proti Lipsku, faulem se provinil Konaté. Kolín už začíná kombinovat směrem kupředu.
5'
Hostující Forsberg pospíchal za dlouhým a prudkým pasem, jenže akorát sroloval reklamu za brankovou čárou.
4'
Domácí fanouści už od úvodu vytváří skvělou atmosféru na plném stadionu.
3'
Domácí opět v útoku, nyní to pravou stranou zkoušel Osako, při uvolňování ale zasáhlmíč rukou, což sudím neuniklo a okamžitě se pískalo.
2'
Celá akce skončila střelou z levé strany, tu si připsal Jojić, Gulácsi ale neměl se zkrocením větší problémy.
1'
Hned ze startu je tu rohový kop pro domácí, u míče je Jojić.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Klünter, F. Sörensen, Heintz, Rausch – Jojić, S. Özcan, Lehmann, Bittencourt – J. Córdoba, Osako.
Náhradníci: Kessler – Maroh, Höger, Olkowski, Horn, Handwerker, C. Pizarro.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Demme, Ilsanker – Sabitzer, Forsberg – Y. Poulsen, Bruma.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Orban, Kaiser, Laimer, Augustin, Kampl.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na RheinEnergieStadion začne v 18 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Felix Zwayer, kterému budou na pomezí pomáhat Thorsten Schiffner a Marco Achmüller.
RB Lipsko

Hosté mají zcela jiné starosti, patří jim sedmá příčka v tabulce a navíc válčí v Lize mistrů. V té zatím vybojovali jeden bod, v Bundeslize jich mají deset. Tři z nich získalo Lipsko v minulém kole, kdy na vlastním stadionu zdolalo Frankfurt 2:1. Lipsko vedlo o dva góly po trefách Augustina a Wernera, hosté pak už pouze snížili Rebićem.

1. FC Kolín nad Rýnem

Domácím se vstup do ročníku vůbec nevydařil, po šesti odehraných duelech je Kolín na posledním místě s pouhým jedním bodem! A ten mužstvo získalo teprve v minulém kole, kdy si z Hannoveru odvezlo remízu 0:0. Co ale pokračuje, je střelecká nemohoucnost, tým dal za šest odehraných zápasů pouze jeden gól! A dnes se rozhodně nedá očekávat, že by se měla očekávat velká změna...

Kolín – Hamburger SV 1:2
Augsburg – Kolín 3:0
Dortmund – Kolín 5:0
Kolín – Frankfurt 0:1
Hannover – Kolín 0:0
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Ta má na programu sedmé kolo a společně budeme sledovat duel mezi týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a RB Lipsko.