Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Freiburg - 27. srpna 2017   15:30

Lipsko
48' Werner (Forsberg) • 56' Orban (Augustin) • 71' Werner (Augustin) • 78' Bruma (Halstenberg)
4:1
(0:1)
Freiburg
23' Niederlechner  (Terrazzino)
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme (80. Laimer), Forsberg – Augustin (76. Bruma), Werner (83. Kaiser).
Mvogo – Compper, Bernardo, Ilsanker, Kaiser, Laimer, Bruma.
Dingert
Red Bull Arena (Leipzig)
39 265 diváků
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Schuster (C), Kempf – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Terrazzino (70. Kath), Niederlechner (52. Bulut), Haberer (70. Petersen).
Gikiewicz – Abrashi, Bulut, Kath, Kübler, Söyüncü, Petersen.

SESTŘIH: RB Lipsko - Freiburg 4:1. Skvělý druhý poločas favorita, výhru řídil Werner

Dnešní zápas je u konce. Lipsko ve druhém poločase, to byla neuvěřitelná jízda. Domácí ve druhé půli přestříleli soupeře vysoko 18:2 a zápas s přehledem otočili. Dvakrát se prosadil Werner, po jedné brance pak přidali Orban a Bruma. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90'
90'
Sudímu se Freiburgu mírně zželelo, nenastavuje tak ani minutu a končí dnešní zápas.
89'
Hosté zdržují rozehrávku, hrát už se jim skutečně moc nechce.
88'
Nedovolený zákrok na středu hřiště, Freiburg bude rozehrávat. Karetní trest se tentokrát udělovat nebude.
87'
Z rohu se domácí tentokrát neprosadili, míč ale mají na kopačkách a stále kombinují.
Dnešní utkání sleduje 39 265 diváků.
86'
Střela z hranice velkého vápna nebyla vůbec špatná, ale Schwolow ji dokázal vyrazit na rohový kop.
85'
Lipsko stále nemá dost, fanoušci jsou skutečně namlsaní a chtějí další góly. Naopak Freiburg už odpočítává vteřiny a modlí se za konec zápasu.
83'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Dominik Kaiser.
80'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Konrad Laimer.
79'
A trable pro Freiburg nekončí. Höfler ostrým šlapákem projel kotník domácího hráče a vidí druhou žlutou kartu. Upřímně může být rád, že to nebyla přímá červená.
78'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nemám slov, to byla fantazie! Dvaadvacetiletý Portugalec naskočil na hřiště a hned dává gól! BRUMA dostal na hranici velkého vápna míč od Halstenberga, otočil se a vyslal nechytatelnou pumelici do šibenice! Lipsko tak vede už o tři branky.
76'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Bruma.
74'
Domácí obránci nyní odkopli míč daleko od svatyně Gulásciho, ukončili tak akci hostí, která byla k vidění po dlouhé době.
73'
Domácí jsou stále pod tlakem, Lipsko nepovolilo ani po třetím vstřeleném gólu.
71'
Demme dle hlavního arbitra fauloval soupeře u postranní čáry, žlutá karta číslo tři.
71'
A je rozhodnuto. Lipsko zatlouká další hřebíček do rakve Freiburgu. Augustin skvěle vysunul TIMO WERNERA, ten běžel zcela sám na brankáře Schwolowa a přesnou střelou na přední tyčku jej překonal.
70'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Florian Kath.
70'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Nils Petersen.
69'
Ofsajd, praporek pomezního vylétl prudce nahoru, Werner už stál za povolenou hranicí.
67'
Brankář Schwolow nyní dobře vyběhl a ukončil akci domácího Lipska.
65'
Ani tento centr nenabídl žádné možnosti k zakončení domácím hráčům. Freiburg tak bude moci uklidnit hru.
64'
Do vápna Freiburgu přilétl zajímavý centr, ale nikdo z domácích si k němu cestu nenalezl.
62'
Freiburg se snaží držet míč co nejdéle, aby ukončil drtivý tlak svého soupeře. Lipsko se skutečně od začátku druhého poločasu neskutečně zvedlo.
60'
To stejné se opakovalo i na druhé straně, tam žlutou dostal Höfler.
59'
Orban za svůj tvrdý skluz vidí žlutou kartu.
57'
Werner běžel ze strany sám na brankáře, ale překonat ho nedokázal, Schwolow výborně vyběhl a míč zachytil!
56'
A je tu další gól Lipska. Nutno dodat, že zcela zasloužený. WILLI ORBAN dostal z pravé strany milimetrovou přihrávku od Augustina a jelikož byl ve vápně zcela sám, pohodlně míč dopravil do odkryté branky.
56'
Sabitzer pálil, ale obrana opět dokázala jeho míč srazit na rohový kop. Freiburg je úplně mimo rytmus.
55'
Demmeho střela nebyla vůbec špatná, ale jeden z obránců ji vyrazil mimo vápno.
54'
Werner si naběhl na malé vápno, dostal tam také přihrávku od Augustina, ale trestuhodně branku minul! Tohle by mohlo domácí celek nesmírně mrzet. Lipsko nyní doslova drtí svého soupeře!
52'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Onur Bulut.
52'
Augustin si ve vápně obhodil protihráče, následně zakončil, ale na poslední chvíli jeho pokus zblokoval poslední obránce na roh.
51'
Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, míč ale stále drží u vápna soupeře.
50'
Sabitzer se odhodlal ke střele z vápna, ale brankář Schwolow se vyšponoval a špičkami prstů míč vytěsnil na další roh pro Lipsko.
48'
Vyrovnáno! Na milimetrový centr Forsberga si ve vápně naskočil TIMO WERNER, který přesnou hlavičkou rozjásal domácí fanoušky. Schwolow zde neměl příliš mnoho šancí.
48'
Sabitzerova rána skončila po zásahu brankáře Schwolowa v zámezí, Lipsko bude zahrávat rohový kop.
46'
Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, zůstaňte s námi!
První poločas je za námi, viděli jsme v něm jednu branku, kterou vstřelil ve 23. minutě Florian Niederlechner po nahrávce Terrazzina. Domácí jsou mírně aktivnějším týmem, ale souvislý tlak stále nepřichází.
45+2'
45+2'
Sabitzer se procpal na osu hřiště, odkud vyslal dělovou přízemní ránu. Té však chybělo lepší umístění, neboť míč směřoval pouze do míst, kde byl Schwolow.
45+1'
Sudí nastavil nad rámec 2 minuty.
45'
První poločas se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik sudí přidá nad rámec.
43'
Domácí se sice dostali do vápna soupeře, ale střela Halstenberga ohrozila spíše diváky v patnácté řadě, než brankáře Schwolowa.
42'
Až nyní, Schwolow bude odkopávat od branky, centr do vápna domácím vůbec nevyšel.
41'
Lipsko nyní drží svého soupeře před vápnem Schwolowa, Freiburg se nemůže z narůstajícího tlaku vymanit.
39'
Werner si naskočil na centrovaný míč z levé strany, opřel se do něj hlavou, ale poslal míč až příliš vysoko.
38'
Ani Lipsko se rohového kopu nezhostilo, stále má však míč na svých kopačkách.
38'
Na poslední chvíli byl Forsberg čistě odzbrojen ve vápně, bude z toho roh pro Lipsko.
37'
Ani ze druhého se nepodařilo hostům zakončit. Nyní se už žene Lipsko do rychlého kontru.
36'
Velmi zajímavá šance hostí! Brankář Gulásci se na své spoluhráče velmi zlobí, neboť nechali zcela osamoceného Terrazzina ve vápně. Německý forvard tam také dostal přihrávku a ihned tvrdě vypálil. Brankář Lipska vyrazil jeho pokus na rohový kop. Z toho prvního ale hosté nevytěžili nic, následuje další.
34'
Forsberg pálil z hranice velkého vápna, avšak jeho střele chyběla mírná přesnost, míč skončil o dobrých třicet čísel nad brankou.
33'
Niederlechner si naběhl do malého vápna, dostal tam také přihrávku, ale jeho pokus z poměrně obtížné pozice skončil jen vedle tyčky.
31'
Augustin je dnes nesmírně aktivní. Do vápna přilétl zajímavý míč, útočník domácích se do něho opřel z první, ale Schwolow jej dokázal vychytat.
29'
Schuster faulovaný, hra byla poté chvíli přerušena pro jeho ošetření, nyní se ale opět může hrát.
27'
Nyní už ne, faulem na útočné polovině se provinil Forsberg.
26'
Z rohového kopu domácí nedokázali vytěžit nic, míč však mají stále na kopačkách.
25'
Werner se dostal s míčem do vápna, už se pokoušel zakončit, ale jeden z obránců se do jeho střely vrhl a zblokoval ji na roh.
23'
Freiburg právě vstřelil branku!
Freiburg sice nebyl aktivnějším týmem, přesto se však dostává do vedení! Z levé strany přilétla do vápna Lipska přesná přihrávka Terrazzina, jeden z hostujících hráčů ji ještě přeskočil a přenechal volnému FLORIANU NIEDERLECHNEROVI, který vstřelil první gól Freiburgu v letošním ročníku Bundesligy.
21'
Augustin si seběhl blíže k ose hřiště, pokusil se tvrdě vypálit na přední tyčku, ale jeho rána skončila pouze vedle Schwolowovy branky.
20'
Hra je nyní už delší dobu přerušena, neboť Augustin je na hrací ploše ošetřován.
18'
Sudí po pár vteřinách odmítá penaltu, o faul tedy podle videa nešlo.
17'
Video Assistant! Augustin doběhl do vápna a upadl k zemi. Bude z toho penalta?
15'
Sabitzer centroval z pravé strany, ale Werner na jeho nadýchaný míč nedosáhl. Freiburg bude vhazovat na své polovině.
14'
Hraje se nyní kolem středového kruhu, ani jeden z týmů se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo něco vymyslet.
11'
Teď se před Augustinem otevřelo okénko, ale domácí forvard toho nevyužil. K odraženému míči se ve vápně soupeře sice dostal první, ale jeho pokus skončil pouze na chráničích jednoho z obránců.
9'
Ani akce hostí netrvala příliš dlouho, domácí jsou nyní u míče a snaží se o postupný útok, do kterého je v rozehrávce zapojený i brankář.
8'
Nepřesnosti na straně domácích, Freiburg přebral míč a rovněž se podívá na polovinu soupeře.
6'
Lipsko opět kombinuje s míčem po celé šíři hřiště, nemůže se však dostat do míst, odkud by se dala ohrozit branka soupeře.
5'
Niederlechner si doběhla až k vápnu soupeře, pokusil se zakončit, ale jeho rána skončila pouze na boční síti.
3'
Domácí drží míč na kopačkách, zatím se ale příliš nikam neženou.
1'

RasenBallsport Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme, Forsberg – Augustin, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Compper, Bernardo, Ilsanker, Kaiser, Laimer, Bruma.

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Schuster (C), Kempf – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Terrazzino, Niederlechner, Haberer.
Náhradníci: Gikiewicz – Abrashi, Bulut, Kath, Kübler, Söyüncü, Petersen.

Rozhodčí: Dingert.

Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály v dubnu letošního roku, tehdy Lipsko doma deklasovalo Freiburg 4:0. O góly se postarali Poulsen, Werner, Keita a Demme.
Freiburg hrál v prvním kole s Frankfurtem před domácím publikem. Nutno dodat, že se rozhodně nejednalo o žádnou ofenzivní podívanou, k vidění byly pouze tři střely na branku. Gól nepadl žádný, a tak si oba týmy rozdělily shodně po bodu.
Lipsko hrálo ve svém prvním ligovém zápase na stadionu Schalke a i když bylo aktivnější, odjelo bez bodů. Schalke po gólech Bentaleba z penalty a Konopjanky zvítězilo 2:0.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je zápas druhého kola, ve kterém změří síly RasenBallsport Lipsko a SC Freiburg. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 15:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.