Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Augsburg - 13. prosince 2017   20:30

Schalke
45' Di Santo (Harit) • 48' Burgstaller (Naldo) • 83' D. Caligiuri
3:2
(1:0)
Augsburg
64' Caiuby  (Gregoritsch) • 80' Gregoritsch
Schalke
Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie, Meyer, Oczipka – Di Santo (72. Embolo), Burgstaller (86. Reese), Harit (87. Riether).
Nübel – Coke, Embolo, Kehrer, Konopljanka, Reese, Riether.
Sven Jablonski – Holger Henschel, Thomas Gorniak
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Augsburg
Hitz – Opare, Danso (62. R. Khedira), Hinteregger, Gouweleeuw, Max – Ku, Baier (C), Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason (73. Córdova).
Luthe – Callsen-Bracker, Córdova, Framberger, Heller, R. Khedira, Schmid.

SESTŘIH: Schalke - Augsburg 3:2. Divoký závěr rozhodly penalty

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Červené karty: 0:0
Nakonec nám dnešní utkání přineslo velmi dramatický druhý poločas. Těsně před prvním odchodem do šaten poslal Schalke to vedení Franco Di Santo, když fantasticky zakončil po přihrávce Harita. Ve 48. minutě měli domácí rohový kop, který letěl na Nalda, ten ho posunul na Guido Burgstallera, který míč dorazil do brány a Schalke vedlo už 2:0. Ovšem poté měli hosté obrovské možnosti ke skórování a nakonec vstřelili branku v 64. minutě, když si na rohový kop vyskočil Caiuby a zamířil k pravé tyči. Hosté byli na koni a v 80. minutě se domácí dopustili faulu ve svém vápně. K pokutovému kopu se postavil Michael Gregoritsch a i když domácí gólman vystihl směr tak na míč nedosáhl. Ovšem o tři minuty později se Amine Harit řítil na bránu, kdy ho poslal k zemi hostující brankář Hitz a výhodu penalty mělo i domácí mužstvo. K ní se postavil zkušený Daniel Caligiuri a střelou k levé tyči zajistil domácím, že tři body zůstanou doma.
Schalke tak dál pokračuje ve skvělé formě a nyní se nachází už na druhém místě s dvaceti devíti body a ztrátou devíti bodů na první Bayern Mnichov.
90+5'
90+5'
Naldo se postavil k přímému kopu a vyslal tvrdou ránu na bránu Augsburgu, ale Marwin Hitz si sní lehce poradil.
90+5'
Breel Embolo si šel velmi dobře pro faul, který mu vyšel, když se mu do cesty postavil Martin Hinteregger. Schalke tak bude mít přímý kop přibližně z pětadvaceti metrů.
90+4'
Martin Hinteregger hlavičkoval úplně sám, jelikož domácí gólman na míč nedosáhl, ale hostující obránce balón pouze lízl hlavou a Ralf Fährmann bude mít odkop od své svatyně.
90+4'
Centr odvrátila domácí obrana a hosté budou mít rohový kop. Ve vápně je i brankář hostů Marwin Hitz.
90+3'
Thilo Kehrer nyní poslal k zemi Daniela Opareho a Augsburg bude mít přímý kop z pravé strany, odkud pravděpodobně přiletí centr od vápna před bránu Fährmanna.
90+2'
Hosté jsou o pět u míče a dostali se až do vápna z pravé strany, ovšem následná přihrávka byla zblokována a Augsburg má autové vhazování.
90+1'
Breel Embolo se nyní ocitl v ofsajdové pasti a útok domácího Schalke je u konce.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.
90'
Nyní mají hosté autové vhazování z pravé strany na půlce domácího Schalke, ale poté se k míči dostali domácí, ovšem jejich útok překazil obránce Augsburgu skvělým zákrokem.
89'
Ovšem s centrem si obrana Augsburgu poradila a následně Max Meyer chtěně zahrál rukou, za což dostal žlutou kartu.
88'
Breel Embolo se snažil projít po pravé straně, ale tam ho k zemi poslal hostující obránce Martin Hinteregger a Schalke tak bude mít přímý kop.
87'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Sascha Riether.
86'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Fabian Reese.
85'
Na hrací ploše je ošetřován domácí hráč a hra je přerušena.
84'
Nyní se domácí opět řítili dopředu, ale skvělým skluzem je zastavil hostující obránce. Po srovnání výsledku hostů z penalty, měli možnost pokutového kopu i domácí, kteří jí rovněž proměnili. Schalke tak vede v dramatickém utkání 3:2.
83'
Schalke právě vstřelilo branku!
DANIEL CALIGIURI kopl pokutový kop skvěle a střelu umístil do levého dolního rohu, zatím co hostující gólman Marwin Hitz šel na druhou stranu.
82'
Amine Harit se řítil sám na bránu, kde ho hostující brankář Marwin Hitz podrazil a následuje pokutový kop!
82'
Byla nařízena penalta pro Schalke.
81'
Následně měli domácí přímý kop z levé strany, po kterém se ke hlavičce dostal hráč Schalke, ale přestřelil bránu.
80'
Augsburg právě vstřelil branku!
MICHAEL GREGORITSCH se postavil k pokutovému kopu a následnou střelu umístil k pravé tyči. Ralf Fährmann sice vystihl stranu a možná si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal a Augsburg tak srovnal stav zápasu na 2:2!
79'
Žlutou kartu dostává Bastian Oczipka (FC Schalke 04).
79'
Byla nařízena penalta pro Augsburg.
78'
Michael Gregoritsch se dostal do velké šance, ale v pokutovém území byl sražen a nyní se hlavní rozhodčí radí s video rozhodčím!
77'
Další pokus hostů, ale domácí brankář předvedl solidní zákrok.
76'
Michael Gregoritsch vypálil přibližně ze dvaceti metrů a Ralf Fährmann musel vytáhnout zákrok proti jeho tvrdé střele, kterou nadvakrát zpacifikoval.
75'
Hostům zbývá poslední patnáct minut plus nějaké nastavení. Ovšem poslední minuty se hra uklidnila, i když jsou u míče stále hosté.
74'
Daniel Opare ještě stihl míč na hrací ploše, ale následně ho získali domácí hráči, kteří vybojovali autové vhazování.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Breel Embolo.
72'
Domácí hráč v péči lékařů opustil hrací plochu, ale pravděpodobně se na ní zpátky vrátí.
71'
Matija Nastasić nyní leží na zemi a hra je přerušena.
70'
Hosté tlačí na domácí Schalke, ale nyní zahráli míč do zámezí a Schalke bude mít autové vhazování, se kterým rozhodně spěchat nebude.
69'
Ja-Čeol Ku se nyní dostal ke střele, ale ta skončila pouze na tribuně za bránou Schalke. Ralf Fährmann opět pošle míč do hry po odkopu od domácí brány.
68'
Následná přihrávka hostů ale skončila vedle brány a Ralf Fährmann bude mít další odkop od své svatyně.
67'
Ovšem s následným rohovým kopem si poradil domácí brankář Ralf Fährmann a chytil míč. Schalke ovšem je pod tlakem a hosté nyní hrají velmi dobře.
66'
Další šance Caiubyho, který se skvěle dostal do vápna, ale jeho následný pokus zblokoval skvělým zákrokem domácí obránce Bastian Oczipka. Augsburg bude mít rohový kop z pravé strany.
65'
A opět se hosté snažili projít dopředu, ale tentokrát je zastavila domácí obrana. Augsburg po druhém obdrženém gólu začal hrát velmi aktivně a nyní to přináší ovoce, jelikož ztrácí na Schalke už pouze jednu branku.
64'
Fantastický zahraný rohový kop Michaela Gregoritsche skončil přesně na hlavě CAIUBYHO, který zakončil k pravé tyči! I když si domácí brankář Ralf Fährmann na míč sáhl, nedokázal ho vyrazit mimo své tři tyče. Asistence: Gregoritsch.
63'
Nyní hosté vybojovali rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Michael Gregoritsch.
62'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Kevin Danso, přichází Rani Khedira.
61'
Vypadá to, že Kevin Danso nakonec nebude moct pokračovat a opět sedí na trávníku.
60'
Domácí nyní kontrolují hru a získali autové vhazování ve středu hřiště.
59'
Nyní je hostující hráč ošetřován na hrací ploše a hra je přerušena.
58'
Guido Burgstaller skluzem poslal k zemi Kevina Danso a zaslouženě dostal kartu žluté barvy.
57'
Další velká šance hostů opět nekončí gólem! Na domácího brankáře Ralfa Fährmanna se sám řítil hostující hráč Alfred Finnbogason, ovšem i když se dostal za domácího gólmana tak míč odkopl na poslední chvíli domácí obránce!
56'
S následným centrem z přímého kopu si ovšem obrana Augsburgu poradila a odkopla míč. Nyní se dopředu řítí hosté.
55'
Nyní se hosté dopustili faulu a Schalke bude mít přímý kop z pravé strany.
54'
Obrovská šance hostů! Po skvělé kombinaci se dostal ke střele Ja-Čeol Ku, ale domácí brankář Ralf Fährmann předvedl skvělý zákrok a stále drží čisté konto!
51'
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale obrana Schalke je dnes velmi koncentrovaná a tak to budou mít útočníci Augsburgu nesmírně těžké.
50'
Ovšem pokus domácího hráče nebyl úspěšný a následně si pro míč došel Marwin Hitz.
49'
Danso úmyslně podkop domácího hráče a Schalke tak bude mít přímý kop ze solidní pozice blízko hranice vápna Augsburgu.
48'
Hitz dostal za protesty žlutou kartu.
48'
Ovšem Schalke jde přece jenom do vedení! Rohový kop našel ve vápně Nalda, který ho posunul na GUIDA BURGSTALLERA a ten dorazil míč do hostující brány! Asistence: Naldo.
47'
Obrovská tutovka domácího Schalke, která může na konci utkání velmi mrzet! Po zaváhání hostujícího obránce se k míči dostal Bastian Oczipka, ale jeho pokus skvěle vychytal hostující gólman a na dorážku Franco Di Santa byl rovněž připraven!
46'
Nyní se o úvodní výkop ve druhém poločase ujalo domácí Schalke, které tak má náskok jednoho gólu, když se prosadil Franco Di Santo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas je u konce. Ke konci první půle jsme se nakonec dočkali gólu a Schalke tak vede 1:0. Už v 6. minutě se v obrovské šanci ocitl McKennie, ale nezakončil do poloprázdné brány. Ve 45. minutě se krásně uvolnil na pravé straně Amine Harit, který poslal skvělou přihrávku před bránu, kde byl Franco Di Santo a ten fantastickým zakončením poslal Schalke do vedení 1:0.
45'
45'
Amine Harit fantasticky vymíchal hostujícího obránce Philippa Maxe na pravé straně, následně poslal skvělou přihrávku před bránu, kde našel FRANCO DI SANTA a ten parádním zakončením poslal Schalke do vedení 1:0! Asistence: Harit.
44'
Nyní se hostující hráč dostal přes jednoho hráče Schalke a vystřelil, ovšem rána mu absolutně nesedla a sjela z kopačky, z čehož vzniklo pouze to, že míč skončil daleko vedle brány Fährmanna.
43'
Matiju Nastasićovi se vůbec nepodařila přihrávka ve středu hrací plochy, ale hosté pouze odkopli míč až k brankáři Ralfu Fährmannovi. Potí se domácí snažili projí po pravé straně, ale po nepřesné přihrávce si zahrál i brankář hostů Marwin Hitz.
42'
Franco Di Santo se pokoušel procpat středem hřiště do šestnáctky Augsburgu, ale stopeři hostů by vystavili jasnou stopku. Následně získali míč hosté, ale po chvíli jej opět lacině odevzdali domácímu Schalke.
41'
Nyní to domácí zkusili po pravé straně, ale obrana hostů je zatím velmi pečlivá a odebrala jim míč. Poté Guido Burgstaller ztratil míč a Philipp Max ho vhodí do hry z autu.
40'
Weston McKennie se dostal přes dva obránce Augsburgu, ale ten třetí mu už vypíchl míč. Schalke je ovšem opět u balónu a zkouší kudy projde do vápna před bránu Hitze.
39'
Daniel Baier poslal k zemi Guido Burgstallera ve středu hřiště a sám přitom utrpěl nějaké menší zranění, ale vypadá to že bude moct pokračovat.
38'
Další faul domácích, tentokrát se provinil Daniel Caligiuri, který se tomu velmi divil, ale rozhodnutí hlavního arbitra Svena Jablonského už nezmění.
37'
Weston McKennie se provinil faulem ve středu hřiště a u míče budou hosté z Augsburgu. Nepřesná přihrávka ovšem akci hostů zhatila, ale následně je vysvobodil faul domácího hráče Benjamina Stamboulia.
36'
Velice nepřesný centr z levé strany poslal Caiuby a nyní bude mít pro změnu odkop od své brány domácí gólman Ralf Fährmann.
35'
Jeffrey Gouweleeuw si skvěle pohlídal míč tělem a nechal ho se odkutálet až do zámezí. Marwin Hitz tak má další odkop od své svatyně.
34'
Následně měli domácí hráči autové vhazování. Zatím je u míče více právě domácí Schalke, ale kromě šance v 6. minutě si nic vážného nevytvořila a utkání je velmi vyrovnané.
33'
Max Meyer jasně přidržel za ruku Michaela Gregoritscha a Augsburg bude mít volný kop. Ten letěl do vápna, ale k ohrožení domácí brány nedošlo.
32'
Daniel Caligiuri nyní vhodil míč do hry z autového vhazování. První třicetiminutovka je za námi a mohli jsme vidět pouze jednu vážnější šanci, do které se v 6. minutě dostal domácí hráč Weston McKennie, ale nezakončil do poloprázdné brány.
31'
Weston McKennie se dostal k hranici vápna z levé strany, ale jeho následný centr nikoho nenašel a přeletěl šestnáctku Augsburgu. Na druhé straně se sice dostal k míči domácí hráč, ale jeho centr rovněž nikoho nenašel a skončil v zámezí vedle brány Hitze.
30'
Pěkný pas do vápna poslal stoper Schalke, ale obrana hostů si sním nakonec poradila a odkopla míč do zámezí. To znamená, že domácí budou mít další autové vhazování.
29'
Kevin Danso se nyní snažil projít přes Bastiana Oczipka. Nakonec se u podařilo alespoň procpat míč do vápna Schalke, ale tam se ho zmocnili domácí hráči. Po chvíli se hosté navíc dopustili faulu ve středu hřiště.
28'
Centr domácích borců z pravé strany v pohodě chytil do rukou Marwin Hitz.
27'
Marwin Hitz nyní poslal odkopem míč do hry. Následně se hostující útočník snažil projít přes obranu domácích, ale ti ho zastavili.
26'
Ovšem akce domácích se zbrzdila a nyní drží míč ve středu hřiště. Augsburg se lehce vysunul, čehož Schalke mohlo využít, ale finální přihrávka skončila pouze u hostujícího brankáře Marwina Hitze.
25'
Nyní se do nové kombinace Augsburgu zapojil i brankář Marwin Hitz, který přesunul hru na levou stranu. To ale neudělal nejlépe, jelikož jeho spoluhráči o balón přišli a dopředu jdou domácí hráči Schalke.
24'
Philipp Max dostal centr na levou stranu, kde posunul míč na svého kolegu. Poté se hosté dostali do vápna, ale následně o míč přišli. Po chvíli se dopustili i faulu ve středu hřiště.
23'
Hráči Schalke se dostali až k hranici vápna hostů, ale střela tentokrát na bránu Hitze nepřišla. Nyní jdou dopředu hosté po levé straně, ale tam míč skvěle získal Daniel Caligiuri a založil další akci domácích.
22'
Ovšem centr z něj letěl přímo do rukou hostujícího brankáře Marwina Hitze, který neměl problém zkrotit míč.
21'
Jeffrey Gouweleeuw podkopl Amine Harita, který se řítil po levé straně a Schalke bude mít přímý kop z levé strany.
20'
Guido Burgstaller vybojoval autové vhazování u rohového praporku na půlce hostů. Poté vhodil míč do šestnáctky Augburgu Weston McKennie, ale hostující obrana míč odkopla do bezpečí.
19'
Pro centr hostů z pravé strany si lehce vyskočil domácí brankář Ralf Fährmann a dostal ho do své moci pod kontrolu. Následně poslal dlouhý nákop na půlku Augsburgu, odkud se mu po chvíli míč opět vrátil.
18'
Poté se ovšem domácímu hráči nepodařil nákop na pravou stranu a Philipp Max vhodí míč do hry z autu na vlastní půli hřiště.
17'
Následně domácí sportovně odevzdali míč hostujícímu brankáři a hra může pokračovat. Na levou stranu dostal míč Philipp Max, který ho následně odcentroval, ale obrana Schalke si sním lehce poradila a odhlavičkovala míč do bezpečí.
16'
Kevin Danso přišlápl nohu Francovi Di Santovi a hra je na chvíli přerušena.
15'
Nyní vybojovalo Schalke autové vhazování uprostřed hrací plochy. Hra nám po úvodní atraktivní hře trochu zvolnila a bojuje se především ve středu hřiště.
14'
Centr z pravé strany z kopačky hostujícího hráče neprošel do vápna, jelikož ho zblokovala domácí obrana. U míče jsou ovšem stále hráči Augsburgu.
13'
Nepovedený nákop domácích skončil jenom u hostujícího brankáře Marwina Hitze, který dalekým odkopem poslal míč do hry.
12'
Schalke to zkusilo středem hřiště, ale tam je hráči v bílo červeném nepustili a odkopli míč až k domácímu brankáři Ralfu Fährmannovi.
11'
Domácí drží míč ve své moci a zkouší kudy projde dál přes obranu hostů z Augsburgu.
9'
Lacině odevzdali míč domácí hráči, ale po chvíli ho opět získali, když se hostům nepodařila kombinace přes střed hrací plochy.
8'
Další faul hráče Schalke a u míče tak budou opět hosté. Brankář Marwin Hitz rozehrál míč svému obránci, ale akce Augsburgu netrvala dlouho a Schalke má autové vhazování.
7'
Po faulu domácích borců má Augsburg přímý kop přibližně z pětadvaceti metrů. Následně střela z něj nebyla špatná, ale skončila mimo tři tyče Fährmannovy brány.
6'
Velká šance domácích hned zkraje utkání! Skvělou přihrávku dostal metr před brankovou čáru Weston McKennie, ale tomu se míč jenom odrazil od nohy a následně skvěle zapracovala obrana hostů společně s brankářem a tak ho domácí hráč nezakončil do poloprázdné svatyně Augsburgu!
5'
Nyní se hosté dopustili nedovoleného zákroku, konkrétně Ja-Čeol Ku, který srazil k zemi domácího hráče.
4'
Domácí zkoušeli projít přes střed hřiště, ale jeden z hráčů Schalke si míč předkopl příliš hodně a získala ho obrana hostů. Ovšem po následném odkopu bílo červeného hráče jsou u balónu opět domácí.
3'
Nepřesná přihrávka hostů skončila pouze v zámezí vedle brány Ralfa Fährmanna, který se postará o odkop od své svatyně.
2'
Nejprve měli domácí autové vhazování ve středu hřiště, ale po následné nepřesné přihrávce má Augsburg v pořadí už druhé autové vhazování.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté z Augsburgu, kteří dnes nastoupili v bílo červených dresech. Domácí Schalke v tradičních domácích modrých dresech.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie, Meyer, Oczipka – Di Santo, Burgstaller, Harit.
Náhradníci: Nübel – Coke, Embolo, Kehrer, Konopljanka, Reese, Riether.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Danso, Hinteregger, Gouweleeuw, Max – Ku, Baier, Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Callsen-Bracker, Córdova, Framberger, Heller, R. Khedira, Schmid.

Rozhodčí: Sven Jablonski – Holger Henschel, Thomas Gorniak.

FC Augsburg:

Augsburg je na tom v tabulce o něco hůř a nachází se na devátém místě s dvaceti třemi body a skóre 23:17. V posledním utkání přivítal na své půdě Herthu. Prvního gólu se 26 641 diváků dočkalo až v 74. minutě, když se prosadil domácí Caiuby. Už to vypadalo, že všechny tři body zůstanou ve WWK Aréně, ale v 90+1. minutě vstřelil branku hostující Kalou a Augsburg tak bral po remíze 1:1 pouze bod. Nejlepším střelcem je s osmi góly Finnbogason. Hlavním trenérem je Manuel Baum.

FC Schalke 04:

Schalke se momentálně nachází na třetím místě s dvaceti šesti body a skóre 23:17. Všechny tři poslední zápasy v lize skončily remízou. Nejcennější je pravděpodobně z půdy rivala Dortmundu, který o poločase vedl jasně 4:0, ale Schalke předvedlo ve druhém poločase něco neskutečného a nakonec si po remíze 4:4 odvezlo bod. V posledním utkání zavítalo na půdu Monchengladbachu. Ve 24. minutě šli domácí do vedení po brance Kramera. V 62. minutě si vstřelil domácí hráč Vestergaard vlastní branku. Poté už žádný tým nevstřelil gól a Schalke si po remíze 1:1 odvezlo bod. Nejlepším střelcem je se šesti góly Burgstaller. Hlavním trenérem je Domenico Tedesco.
V 16. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy FC Schalke 04 a FC Augsburg. Tato mužstva se spolu naposled utkala minulou sezónu, když hrálo na domácí půdě Schalke. Už ve 4 .minutě poslal domácí do vedení Burgstaller. Ve 29. minutě přidal Burgstaller druhý gól a Schalke šlo do vedení 2:0. Ve 32. minutě mohl Augsburg snížit z penalty, ale Verhaegh jí neproměnil a vzápětí přišlo potrestání, když se prosadil domácí Caligiuri. Ve druhém poločase branka nepadla a Schalke v pohodě vyhrálo 3:0. Nyní se opět bude hrát ve Veltins Aréně v Gelsenkirchenu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sven Jablonski a jeho asistenti Holger Henschel a Thomas Gorniak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.