Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Lipsko - 19. srpna 2017   18:30

Schalke
43' Bentaleb  • 73' Konopljanka (Harit)
2:0
(1:0)
Schalke
Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Bentaleb, Oczipka – Harit (78. McKennie), Di Santo (62. Reese), Konopljanka (89. Meyer).
Nübel – Embolo, Geis, Höwedes, McKennie, Meyer, Reese.
Zwayer – Schiffner, Achmüller
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban (C), Halstenberg (46. Forsberg) – Sabitzer, Laimer (76. Augustin), Ilsanker, Keïta – Y. Poulsen (75. Bruma), Werner.
Mvogo – Augustin, Compper, Forsberg, Kaiser, Schmitz, Bruma.

SESTŘIH: Schalke 04 - RB Lipsko 2:0. Vicemistr padl, trefil se Konopljanka

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního dne.
Schalke nebylo dnes lepším týmem, ale po zodpovědném výkonu v obraně a využití šancí porazilo Lipsko 2:0. Hosté nedokázali za celé utkání najít skulinku v defenzívě soupeře, což byl ten hlavní rozdíl.
90+6'
90+5'
Kehrer fauloval na středu hřiště a je dalším žlutým hříšníkem.
90+5'
Caligiuri se zničehonic dostal ve vápně k míči a napálil jej do tyčky! Schalke mohlo v samém závěru přidat ještě jednu branku.
90+4'
Schalke má míč pod kontrolou a domácí fotbalisté si užívají závěr utkání.
90+3'
Lipsko se stále snaží vstřelit gól, moc času ale druhému týmu minulého ročníku Bundesligy nezbývá.
90+1'
Ve druhém poločase bude nastaveno pět minut.
90'
Oczipka se vrátil hodně hluboko na vlastní polovinu a zablokoval centr z pravé strany.
89'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Max Meyer.
87'
Sabitzer poslal před branku zajímavý centr, ale Nastasić ho dokázal odvrátit do bezpečí.
86'
McKennie si na středu hřiště pomohl držením a vysloužil si žlutou kartu.
85'
Fanoušci Schalke si závěr zápasu užívají a zpívají oslavné chorály.
83'
Lipsko marně hledá způsob, jakým by překonalo obranu Schalke. To hraje na vlastní polovině po celé utkání hodně zodpovědně.
81'
Schalke se usadilo na útočné polovině a snaží se držet míč. Tohle hraje domácím do karet.
80'
Po velkém závaru před brankou Schalke musel Fährmann vytáhnout proti střele Brumy těžký zákrok, brankář domácího celku si však poradil.
78'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Weston McKennie.
78'
Po rychlé akce Lipska se ke střele dostal Bruma, jeho pokus byl ale zablokován.
77'
Druhá branka dodala hráčům Schalke sebevědomí. Domácím se daří držet míč daleko od vlastní branky.
76'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Jean-Kévin Augustin.
75'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Bruma.
75'
Domácí najednou mají vítězství ve vlastní moci a podle průběhu utkání je pravděpodobně rozhodnuto.
73'
Schalke právě vstřelilo branku!
Domácí z ojedinělého útoku ve druhém poločasu navyšují své vedení! Lipsko vyrobilo při kombinaci velkou chybu, po které byl vyslán do brejku JEVHEN KONOPLJANKA, jenž zachoval chladnou hlavu při zakončení a technickou střelou poslal míč ke vzdálenější tyči.
72'
Schalke kombinuje na útočné polovině a snaží se využít vysunuté obrany soupeře.
70'
Fährmann byl při výskoku faulován a rozhodčí přerušil hru. Domácí si mohou znovu na chvíli odpočinout.
69'
Na druhé straně si s nadějnou šancí neporadil Poulsen, jenž si zpracoval míč velmi špatně a ten mu uskočil až k brankáři.
68'
Reese dostal vynikající pas a uháněl chvíli sám na branku. Poté ho však dokázal doběhnout Upamecano, který dotlačil domácího hráče k nepřesné střele.
67'
Domácí ale po volném kopu branku brankáře Gulácsiho neohrozili, Schalke se již nikam netlačí a nemělo ve vápně dostatečný počet hráčů.
66'
Konopljanka na útočné polovině zpracoval těžký míč a následně si vynutil faul.
65'
Po krátkém přerušení se pokračuje.
64'
Na trávníku zůstal otřesený Bentaleb, kterého trefil míč při odkopu přímo do obličeje.
62'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Fabian Reese.
62'
Ani druhý poločas není příliš pohledný, domácí se soustředí především na bránění těsného vedení a Lipsku se vůbec nedaří.
61'
Werner se mohl dostat do slibné pozice pro střelu, nicméně si nedokázal pohlídat ofsajdovou linii.
60'
Kombinace Lipska na útočné polovině nejsou příliš jisté, což usnadňuje obraně Schalke práci.
59'
Schalke se po delší době dokázalo usadit na útočné polovině a pokouší se zklidnit hru.
57'
Lipsko mělo k dispozici volný kop, které nedokázalo potrestat. Jeden z hostujících hráčů se dostal do ofsajdu a hra byla přerušena.
55'
Fährmann si nyní musel poradit s dalekonosnou střelou Sabitzera.
54'
Di Santo se snažil doběhnout dlouhý pas, nakonec ale se svou snahou neuspěl a míč se dokutálel do zámezí.
53'
Domácí hrají velmi tvrdě, nutno dodat, že zatím v rámci pravidel. Spousta zákroků je však na hraně.
51'
Forsberg ale s darovanou šancí nenaložil podle představ a míč poslal vysoko nad branku.
50'
Nastasić fauloval těsně před vápnem a Lipsko bude zahrávat přímý kop z výborné pozice pro střelu.
49'
Fotbalisté Schalke hrají hodně obětavě a získávají spoustu míčů. Hosté se nemohou dostat do vápna.
48'
Lipsko kombinuje na vlastní polovině a pokouší se postupným útokem dostat k brance Fährmanna.
47'
Keïta byl nucen faulem zastavit protiútok a hlavní rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Emil Forsberg.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas příliš pohledný fotbal nenabídl a kdyby nebylo pokutového kopu, tak bychom se v něm úvodní branky nedočkali. Bentaleb se však této výhodné situace využil naplno a penaltu s přehledem proměnil. Schalke tedy vede nad Lipskem 1:0.
45+2'
45+1'
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45'
Lipsko se po rozehrávce přesunulo na útočnou polovinu a snaží se rychle odpovědět.
43'
Domácí se dostávají do vedení. K exekuci pokutového kopu se postavil NABIL BENTALEB a tvrdou střelou do středu branky překonal Gulácsiho.
42'
Schalke bude zahrávat pokutový kop! Di Santo si hodil míč do vápna, kde v souboji s Upamecanem upadl a rozhodčí ukázal na penaltový puntík.
42'
Sabitzer se pokusil technickým obloučkem překonat Fährmanna, ten ale míč chytil.
40'
Di Santo to při napadání na útočné polovině přehnal a fauloval. Lipsko bude moci uklidnit hru.
39'
Oczipka z levé strany chtěl poslat míč na malé vápno, jenomže trefil hned prvního bránícího hráče.
38'
Schalke kombinuje v těsné blízkosti pokutového území, ale chybí tomu častější střelba.
36'
Konopljanka výborným pasem za obranu vyslal do vápna Di Santa, který z halfvoleje přestřelil branku.
35'
Halstenberg se během krátké chvíle dopustil dalšího faulu a může být hodně rád, že nyní neobdržel druhou žlutou kartu.
34'
Na hřišti to pořádně zajiskřilo a padla také první žlutá karta. Tu obdržel za držení Halstenberg.
32'
Schalke výrazně přidalo na aktivitě a nyní je lepším týmem.
30'
Po rohovém kopu se domácí již k zakončení nedostalo, Lipsko přečkalo krušné chvilky před vlastní brankou.
29'
Schalke mohlo jít do vedení! Bentaleb vystřelil z úctyhodné vzdálenosti a pořádně protáhl Gulácsiho.
28'
Sabitzer se pokusil vyslat do vápna Wernera, ale Nastasić dokázal skvěle přečíst hru.
26'
Bentaleb se pokusil přehodit hru na levou stranu, nicméně jeho pas byl zablokovaný.
25'
V dnešním utkání je vidět také spousta malých faulů, kvůli kterým je hra často přerušována.
23'
Upamecano dohrál na vlastní polovině Goretzku a Schalke bude zahrávat volný kop.
22'
Hosté si přihrávají na středu hřiště a nikam se příliš neženou. Je to takové čekání na chybu soupeře.
21'
Po dlouhém odkopu se k míči na útočné polovině dostal Oczipka, který ale kvůli ofsajdu nemohl pokračovat v akci.
20'
Obraz hry se stále nezměnil. Lipsko marně hledá způsob, jak překonat obranu Schalke.
18'
Hosté zahrávali během krátké chvíle dva rohové kopy, ani po jednom však nemusel Fährmann řešit nic složitého.
17'
Schalke se po chvilce strávené na útočné polovině znovu musí bránit. Lipsko má silný tlak.
15'
K centru od rohového praporku se dostal Goretzka, který nasměroval míč přímo do místa, kde stál postavený Gulácsi.
14'
Konopljanka se uvolnil na levém křídle a nakonec vybojoval rohový kop pro svůj tým.
13'
Lipsko svému soupeři v posledních minutách téměř nepůjčuje míč. Schalke se příliš nedaří.
11'
Hosté nakonec celou situaci rozehráli nakrátko a pokračují v kombinaci. Domácí aktivně přistupují k neobsazeným hráčům.
10'
Keita byl na levém křídle faulován, rozhodčí přerušil hru. Lipsko bude rozehrávat volný kop.
9'
Fotbalisté Lipska si přihrávají na středu hřiště a pokouší se překonat obranu Schalke kombinační hrou.
7'
Domácí udělali chybu při rozehrávce a Lipsko mohlo jít do šance. Při kombinaci před vápnem ale o míč rovněž přišlo.
6'
Schalke dokázalo vyrovnat hru. Hraje se zatím převážně na středu hřiště, oba týmy se střídají v držení míče.
4'
Oczipka z levé strany hledal ve vápně Di Santa, centr ale nebyl z nejpřesnějších.
3'
Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a vytváří na obranu Schalke velký tlak.
2'
Lipsko vybojovalo míč a následně získalo i rohový kop. Prosadit se ale nedokázalo, když Ilsanker nevystřelil podle představ.
1'
Schalke se ujalo úvodního výkopu a zahájilo dnešní utkání.
1'
Fotbalisté jsou již na trávníku. Utkání bude během krátké chvíle zahájeno.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Bentaleb, Oczipka – Harit, Di Santo, Konopljanka.
Náhradníci: Nübel – Embolo, Geis, Höwedes, McKennie, Meyer, Reese.

RasenBallsport Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban (C), Halstenberg – Sabitzer, Laimer, Ilsanker, Keïta – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Augustin, Compper, Forsberg, Kaiser, Schmitz, Bruma.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.
RasenBallsport Lipsko

Lipsko v minulé sezóně šokovalo Německo a skončilo na druhém místě, čímž si vybudovalo velký respekt a zajistilo si místo v Lize mistrů. Dokáže tento tým bez historie zopakovat loňské výkony a udrží se znovu na čele Bundesligy?
FC Schalke 04

Schalke v minulé sezóně příliš nezářilo a skončilo až na desátém místě. V klubu nepanuje zrovna nejlepší atmosféra, navíc na odchodu z týmu je dlouholetý kapitán Höwedes, kterému byla v létě odebrána páska. Nechme se tedy překvapit, jakým způsobem začne Schalke letošní ročník.
Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z německé Bundesligy! Dnešní den zakončí v Německu utkání mezi Schalke a Lipskem, což bude rozhodně zajímavé střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.