Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 20. října 2018   15:30

0:0
(0:0)
Augsburg
Luthe – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Schmid – Baier (C), R. Khedira – Caiuby, Hahn – Finnbogason (58. Ku Ja-Čeol), Gregoritsch (90+3. Danso).
Giefer – Danso, Götze, Framberger, Ku Ja-Čeol, Morávek, Richter.
Welz – Foltyn, Thomsen
WWK Arena, Augsburg
28 703 diváků
Lipsko
Gulácsi – Halstenberg, Orban (C), Konaté, Mukiele (82. Klostermann) – Kampl (86. Sabitzer), Demme, Ilsanker – Werner (71. Cunha), Augustin, Y. Poulsen.
Mvogo – Upamecano, Klostermann, Laimer, Bruma, Sabitzer, Cunha.

Máme za sebou bojovné utkání, ve kterém bohužel nepadla ani jedna branka. Nejdůležitějším momentem zápasu byla nakonec odvolaná penalta, které předcházel ofsajd pronikajícího lipského útočníka Wernera. Viděli jsme také spoustu faulů, a to hned 49. Lipsko remizovalo po sérii tří výher, Augsburg částečně napravil porážku od Dortmundu z minulého kola. Hezký zbytek večera a u německé Bundesligy na shledanou!
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:24.
90+4'
90+4'
Navíc mohou zahrozit domácí, nakonec nic nebezpečného.
90+3'
Žlutá karta pro Sabitzera (Lipsko). Už pátá!
90+3'
Střídání pro FC Augsburg: útočníka Gregoritsche vymění obránce Danso.
90+1'
To měl být gól! Orbán si naběhl skvěle za obranu, ale nedokázal vysoký balon usměrnit do branky.
90+1'
Hlavní arbitr Welz nastavuje tři minuty.
90'
Takhle to nepůjde. Sabitzer fauloval jednoho z protihráčů, domácí se mohou uklidnit.
89'
Lipsko se nechce vzdát a stále vymýšlí, jak překonat domácí obranu.
88'
Augsburg drží míč na svých kopačkách, Lipsko čeká na chybu v rozehrávce.
87'
Lipsku roh nevyšel, ale stále pokračují v útočném snažení.
87'
Rohový kop pro hosty, jedna z posledních šancí na gól?
86'
Střídání pro RB Lipsko: Kampla vystřídá Sabitzer.
85'
Gregoritsch právě vstřelil branku, avšak z těsného ofsajdu. Branka neplatí.
84'
Pokud Augsburg v posledních minutách neinkasuje, tak vybojuje první čistý štít v sezoně.
83'
Hra se více otevřela, oba týmy chtějí vyhrát.
82'
Střídání pro RB Lipsko: Mukieleho nahrazuje Klostermann.
81'
Caiuby poslal centr do vápna Lipska, který trefil Gregoritsche, jenž hlavičkou překonal Gulácsiho. Ale obránce Lipska už nepřekonal.
80'
Ku Ja-Čeol chtěl rychle rozehrát, ale zabránili mu v tom protihráči. Rozhodčí zůstává klidný.
79'
Halstenberg (Lipsko) navíc dostává žlutou kartu.
78'
Faul pro hosty, provinil se Halstenberg.
77'
Poulsen překonal Lutheho, ale na čáře zachránil situaci hlavičkující obránce!
77'
Luthe centr s námahou vyboxoval pryč z pokutového území. Navíc přichází žlutá karta. Dostává ji Ku Ja-Čeol (Augsburg).
76'
Cauiby nedovoleně zakročil proti Konatému. Zajímavá příležitost pro Lipsko.
75'
Nuda, nuda, nuda. Dlouhé nakopávané míče nacházejí jen obránce Augsburgu či Lipska.
74'
Ofsajd ukončuje slibnou příležitost Lipska.
73'
Augsburg po delší době kombinuje a drží míč, Lipsko přechází do rychlých útoků.
72'
Další protiútok domácích ztroskotal na nepřesné přihrávce.
71'
Poulsen nestihl doběhnout dlouhý míč, Luthe odkopává od branky.
71'
Střídání pro RB Lipsko: Cunha nahrazuje nevýrazného Wernera.
69'
Lipsko stále hledá recept, jak překonat augsburgskou obranu, která naposledy hned čtyřikrát inkasovala.
68'
Khedira trefil jednoho z protihráčů, jasný faul.
67'
Nepřesná přihrávka Maxe přibrzdila útok domácích.
66'
Žlutá karta pro Augsburg, dostal ji dnes velice aktivní Caiuby.
65'
Míč končí u připraveného Gulácsiho.
64'
Volný kop pro domácí, šance na pěkný centr do šestnáctky.
63'
Augsburgu chybí přesnost, bez ní obranu Lipska jen tak nepřekonají.
62'
Následný roh nebyl nebezpečný, ale Lipsko stále pokračuje v útočení.
61'
Skvělý zákrok Lutheho! Halstenbergův pokus vytěsnil konečky prstů na roh!
61'
"Přímák" pro Lipsko z takových 25 metrů.
60'
60 minut za námi a stále žádný gól, dočkáme se jej v následujících minutách? Takový Dortmund vede právě 3:0 nad Stuttgartem.
59'
Další faul domácích, ve druhém poločase jich vidíme snad nejvíce.
58'
Střídání pro Augsburg: Finnbogasona nahradí Ku Ja-Čeol.
57'
Nakonec přímý kop odvolán pro ofsajd, rozehraje Lipsko.
56'
Přímý kop pro Augsburg, hned za hranicí vápna.
55'
Augsburg rozehraje volný kop.
54'
Žlutá karta pro Lipsko: Konaté ji dostal oprávněně za tvrdý zákrok na Maxe.
54'
Obranné šiky domácích stále drží, Lipsko se těžko dostává do šancí.
53'
Znovu nedovolený zákrok Augsburgu, tentokrát od Maxe.
52'
Boční síť! Augustin se dostal do dobré příležitosti a z úhlu trefil tuto část branky!
52'
Další nedovolený zákrok domácích, provinil se Hahn.
51'
Augsburg se vrhl do útoku, který byl ukončen útočným faulem.
50'
Hráči Lipska na chvilku "přikovali" domácí na jejich polovinu, výsledkem je pouhý míč pro Lutheho.
49'
Hosté drží míč, Augsburg ale skvěle brání.
48'
Další nedovolený zákrok Lipska, těch je dnes opravdu hodně.
48'
Původní roh pro Lipsko odvolán, odkop od branky.
47'
Vysoký míč skončil u Gulácsiho, jenž rozehraje rovněž dlouhým výkopem.
46'
Začala nám druhá půle, která bude, doufejme, lepší než ta první.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Je za námi první poločas, ve kterém se kromě odvolané penalty, nic zajímavého neodehrálo. Viděli jsme pouhé dva pokusy na branku, všechny ze strany Lipska. Hosté jsou zatím za očekáváním, navíc obdrželi hned dvě žluté karty. Dokáže Augsburg strhnout vedení na svou stranu, či zaberou favorité z Lipska? Sledujte se mnou i druhou půli...
45+5'
45+4'
Přímý kop Augsburgu skončil mimo branku.
45+3'
Žlutá karta pro Lipsko: Poulsen si ji vysloužil za tvrdý zákrok na kapitána Baiera.
45+3'
Roh pro domácí Augsburg.
45+2'
Gregoritsch "zazdil" slibný protiútok, když místo přihrávky vypálil vysoko nad branku Gulácsiho.
45+1'
Celé čtyři minuty nastavuje hlavní arbitr Welz.
45'
Rozhodně nás čeká nastavení, otázkou zůstává kolik minut Welz nastaví.
45'
Odkop od branky Augsburgu, během kterého si domácí oddechnou.
44'
Následný protiútok Lipska skončil až u Lutheho, který musel nohami zasahovat proti Augustinovi.
43'
Navíc mohl zahrozit, ale přibrzdila jej nepřenost v rozehrávce.
42'
Augsburg stále odolává a překvapuje svým soustředěným výkonem.
41'
Nebezpečně vypálil Halstenberg, jeho střela doklouzala o kousek vedle levé tyče.
40'
Lipsko se více zatáhlo a čelí útokům domácích.
39'
Augsburg se snažil kombinovat, jeho útok je ukončen zbytečným faulem Khediry.
39'
Roh pro domácí, dokáží trefit zařízení a potrápit Lipsko?
38'
WWK Arena stále žene své hráče dopředu, o takové podpoře si mohou naše kluby jen zdát.
37'
Jednu jedinou střelu na branku jsme viděli za celých 37 minut.
36'
Devět minut do konce první půle. Šancí zatím opravdu po málu.
35'
Ofsajd odpískán Augustinovi.
34'
Baier (Augsburg) vyslal první střelu svého týmu v tomto zápasu, mířil však nepřesně.
33'
Není to ofenzivní bitva, ve kterou jsme doufali. Uvidíme, zda to hráči změní.
32'
Míč je opět v zámezí po odkopu Orbána, kolorit posledních minut.
31'
Domácí obrana si s vysokým míčem poradila, tlak Lipska ale trvá.
31'
Ilsanker se odhodlá k dlouhému autu do vápna.
30'
Hra ztratila tempo, jedna nepřesnost střídá druhou.
29'
Žlutá karta pro Lipsko: Ilsanker ze zadu trefil Gregoritsche.
28'
Mukiele vystřelil za hranicí šestnáctky, velmi nepřesně.
27'
Lipsko naráží na obranné šiky domácích, Demme právě vybojoval další volný kop.
26'
Augsburg po delší době drží míč, vzápětí o něj ale přišel.
25'
Lipsko má volný kop poté, co Baier fauloval Demmeho.
24'
Zatím tuto otázku zodpovědět nedokázali, navíc se musí bránit rychlým hráčům Lipska.
23'
Jak zlomit obranu Lipska? Tuhle otázku musí vyřešit domácí útočníci, pokud chtějí dnes uspět.
22'
Kampl se rozhodl vystřelit ze střední vzdálenosti, a jen o kousek minul branku!
21'
Kampl odkopává míč do autu, Augsburg stále bez střely na branku.
21'
Roh pro domácí. Šance na vstřelení branky?
20'
Gulácsi opět rozehrál útok hostů, má snad stejný počet přihrávek jako někteří hráči v poli.
19'
Znovu Cauiby táhnul protiútok Augsburgu, a znovu pouhý odkop od branky.
18'
První střelu na branku vyslal Augustin (Lipsko), pouze do středu Lutheovy branky.
17'
Aktuální držení míče: Augsburg 57%, Lipsko 43%.
16'
Lipsko drží míč a nepouští Augsburg k ničemu nebezpečnému.
15'
Tak to bylo opravdu dlouhé rozhodování, hra pokračuje dál.
14'
Tak rozhodčí opravuje svůj verdikt. Werner totiž pronikl do šestnáctky díky ofsajdovému postavení!
13'
Welz ještě čeká na verdikt videorozhodčího, a je to potvrzené!
12'
Gouweleeuw zřejmě stáhl Wernera uvnitř vápna, rozhodčí stále přemýšlí.
11'
Rozhodčí si stále prohlíží inkriminovaný okamžik.
10'
Přísná penalta, ale zřejmě správně odpískaná. Ještě ji však bude zkoumat rozhodčí na monitoru!
10'
Penalta pro Lipsko!
9'
Hra se více otevřela, jeden protiútok střídá druhý.
8'
Demme (Lipsko) chvíli ležel na trávníku. Není to nic vážného, a hosté jdou do útoku.
8'
Ve WWK Areně je nádherná atmosféra, zdá se, že všech 30 660 diváků sleduje dnešní zápas.
7'
Maxův centr odvrátili hosté do autu.
6'
Žádné nebezpečí pro obranu Lipska, nicméně po odkopu fauloval další hráč hostů, Demme.
6'
Pozice ideální na centr do šestnáctky hostů.
5'
První nedovolený zákrok zápasu. Poulsen trefil Cauibyho.
4'
Gregoritsch se ocitl v ofsajdu, rozehraje maďarský internacionál Gulácsi.
3'
Hráči se ještě dostávají do tempa, Augustinovi se nepodařilo zpracovat balon tak, jak by si představoval.
2'
Zatím nic nebezpečného, pouhé předávky míčů.
1'
Do protiútoku vyrazil Max s Caiubym, výsledkem je odkop od branky hostů.
1'
A je odstartováno. Rozehrává Lipsko až od Gulácsiho.
1'
Domácí sáhli po bílé kombinaci, hosté z Lipska po modrých dresech.
Hlavní rozhodčí Welz vyvádí oba týmy na perfektně připravený trávnik WWK Areny.
Hráči se zahřívají na optimální teplotu, za nedlouho se odeberou do kabin, kde dostanou poslední taktické pokyny.

FC Augsburg: Luthe – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Schmid – Baier (C), R. Khedira – Caiuby, Hahn – Finnbogason, Gregoritsch.
Náhradníci: Giefer – Danso, Götze, Framberger, Ku Ja-Čeol, Morávek, Richter.

RB Lipsko: Gulácsi – Halstenberg, Orban (C), Konaté, Mukiele – Kampl, Demme, Ilsanker – Werner, Augustin, Y. Poulsen.
Náhradníci: Mvogo – Upamecano, Klostermann, Laimer, Bruma, Sabitzer, Cunha.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
Podle bookmakerů jsou mírným favoritem hosté z Lipska. V posledním zápasu navíc “nadělili” Norimberku šest gólů a zvítězili 6:0. Hosté se nacházejí na průběžném druhém místě, o tři body za vedoucím Dortmundem. Domácí jsou na desáté příčce, v sestavě mají Alfreda Finnbogasona, jenž skóroval ve dvou utkáních hned čtyřikrát.
Krásné sobotní odpoledne u německé Bundesligy, dnes nás čeká souboj domácího Augsburgu s Lipskem. Zápas má ve WWK Areně výkop v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.