Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Wolfsburg - 23. prosince 2018   15:30

Augsburg
49' R. Khedira  • 59' Córdova (Schmid)
2:3
(0:2)
Wolfsburg
33' Guilavogui   • 41' William  (Mehmedi) • 89' Gerhardt  (Steffen)
Augsburg
Luthe – Schmid, Danso, Gouweleeuw, Stafylidis (83. Framberger) – R. Khedira – Ku Ja-Čeol, Gregoritsch (46. Córdova), Baier (C), Richter (46. Hahn) – Finnbogason.
Giefer – Callsen-Bracker, Framberger, Morávek, Córdova, Hahn, Či Tong-won.
S. Storks – T. Siewer, A. Blos
WWK Arena, Augsburg
28152 diváků
Wolfsburg
Casteels – William, Knoche, Brooks, Itter – Gerhardt, Guilavogui, Arnold (C) (65. Rexhbecaj) – Mehmedi (83. Steffen) – Weghorst, Ginczek (90+3. Uduokhai).
Pervan – Verhaegh, Uduokhai, Malli, Klaus, Rexhbecaj, Steffen.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrté adventní neděle a krásné prožití vánočních svátků. Na shledanou.
Domácímu celku se ve druhé půli povedlo během prvních patnácti minut stáhnout dvoubrankové manko a i poté byli domácí aktivní a sahali po obratu. Ten se však nekonal, naopak v závěru zápasu přišel hodně velký šok, kdy hosté skórovali potřetí a tentokrát už náskok uhájili až do závěrečného hvizdu.
90+6'
90+5'
Stále se hraje, rozehrávat bude Augsburg ze své poloviny.
90+4'
Hosté si vynutili faul a tohle už pro ně vypadá velmi příznivě.
90+3'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Ginczek, přichází Ohis Felix Uduokhai.
90+2'
Domácí rozehráli roh, míč však zaletěl přímo do rukou připraveného brankáře Wolfsburgu.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí hodně studená sprcha, z protiútoku přihrál Steffen do pokutového území, kde obrana Augsburgu hodně zaspala a YANNICK GERHARDT lehce tečoval balón za bezmocného Lutheho.
89'
Domácí rozehrávali z úrovně rohového kopu, centr letěl přímo na bránu, kde stál připravený Casteels.
88'
Žlutou kartu dostává William (VfL Wolfsburg).
88'
Domácí byli však rychle zpátky a Córdova měl na kopačce třetí gól svého mužstva, chyběl mu však jeden krok.
87'
Wolfsburg se ocitl v tísni a pomohl si odkopnutím míče až k brankáři Augsburgu.
85'
Do protiakce se vydal hostující celek, avšak Luthe nijak neohrozili, ten sebral tečovaný míč snadně do rukou.
84'
Jeden z hráčů Augsburgu se málem dostal do velké šance, ovšem balón se nakonec odrazil trochu jinam, než kam dotyčný fotbalista potřeboval.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Raphael Framberger.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Renato Steffen.
82'
A bylo z toho nebezpečí pro domácí, Gerhardt ovšem mířil pouze do brankářovy náruče. Kdyby střílel více na levou tyč, kde byl volný prostor, nadělal by domácímu gólmanovi větší potíže.
82'
Wolfsburg vybojoval rohový kop.
80'
Mehmedi nestřílel zrovna z ideální pozice, svůj pokus namířil mimo soupeřovu svatyni.
80'
A nejinak je tomu i vzápětí, kdy Finnbogason špatně zpracoval přihrávku.
79'
Domácí se na chvíli dostali na polovinu soupeře, ovšem tam o míč přišli.
77'
Hosté dostali protivníka pod tlak, ovšem žádný z jejich centrů před bránu se zatím neujal. Nadále však zůstávají u míče.
74'
Córdova mohl dokonat obrat, jeho rána z voleje však letí vysoko nad soupeřovu bránu.
72'
Ginczek si nabíhal za soupeřovu obranu, avšak míč si nedokázal zpracovat.
71'
Hra se teď odehrává daleko od obou branek, oba celky se hodně soustředí na obrannou fázi.
68'
Casteels musel hodně rychle z brány a letící míč ukrýt do bezpečí své náruče.
67'
Centr byl ovšem příliš přetažen a balón skončil za vzdálenější postranní lajnou.
66'
Hosté rozehrají zajímavou standardku, domácí se musí mít na pozoru před svojí bránou.
65'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Elvis Rexhbecaj.
63'
Další nebezpečný pas před bránu Wolfsburgu byl odvrácen do bezpečí.
61'
Hosté se málem dostali do samostatného úniku, zastavil je však ofsajd.
59'
Augsburg právě vstřelil branku!
A během čtvrt hodiny druhé půle je stav srovnán. SERGIO CÓRDOVA přeskočil soupeře a hlavou tečoval letící balón ke vzdálenější tyči, kam se Casteels natahoval marně.
56'
Žlutou kartu dostává Rani Khedira (FC Augsburg).
Žlutou kartu dostává Daniel Ginczek (VfL Wolfsburg).
54'
Schmid hledal přihrávkou před bránu své spoluhráče, míč tečoval jeden z hostů, ovšem nijak prudce, takže Casteels stihl zasáhnout včas.
52'
Domácí se provinili faulem a musí se stáhnout na svoji stranu.
52'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
49'
Domácí poměrně šťastně snižují. RANI KHEDIRA si tak tak dokázal zpracovat odražený míč a z posledních sil jej poslal po zemi k levé tyči, kam nikdo z protihráčů nestačil doběhnout.
47'
Teď si obránci nerozuměli příliš s brankářem, hosté budou vhazovat aut poblíž pokutového území.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází André Hahn.
46'
Dlouho se hrál vyrovnaný fotbal, ale přeci jen byli hosté o něco lepší a svoji aktivitu nakonec proměnili ve dva vstřelené góly. Do kabin tak odchází spokojenější, naopak domácí, pokud chtějí uspět, budou muset ve druhé půli hodně přidat.
45+2'
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
A pro domácí mohlo být ještě hůř, Knoche svým hlavičkovým pokusem z bezprostřední blízkosti jen těsně minul levou tyč.
44'
Hosté mohou zahrozit znovu, rozehrávat budou standardku z levé strany.
41'
Domácí se dlouho bránili soupeřově tlaku, zblokovali několik nebezpečných střel, ovšem na tu WILLIAMOVU už nestačili. Brazilský hráč nestřílel nikterak prudce, ale přesně k bližší tyči, kam se Luthe stihl jen ohlédnout.
39'
Žlutou kartu dostává Michael Gregoritsch (FC Augsburg).
36'
Itter si u postranní lajny nedokázal letící míč zpracovat a v útočné snaze tak nemůže pokračovat.
35'
Domácí mužstva se chytilo do ofsajdové pasti.
33'
Hosté rozehráli rohový kop, míč se po několika tečích dostal na pravou stranu, kde stál nepokrytý JOSUHA GUILAVOGUI, který jej bleskurychle dorazil do zcela prázdné brány.
32'
Mehmedi střelou z pravé strany těsně minul vzdálenější tyč. Hráči Wolfsburgu jsou teď aktivnější.
31'
Teď jsou to hosté, kdo si dlouho mezi sebou přihrává.
28'
Teď byl Weghorst ještě blíž skórování, když dokázal překonat strážce domácí svatyně, avšak míč zastavila pravá tyč. Tady mohou hosté litovat.
26'
Casteels bez větších potíží sebral letící balón ze vzduchu a uklidnil situaci.
25'
Možná zatím největší šance zápasu, Weghorst zůstal zapomenut domácí obranou, ovšem hlavou nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
24'
Nepřesný centr ovšem zaletěl za domácí bránu a Luthe tak neměl žádnou práci.
23'
Rohový kop rozehraje hostující celek.
22'
Domácí si přihrávají na své polovině a nikam se moc neženou.
19'
Jeden z hráčů Wolfsburgu zakončoval hlavou z bezprostřední blízkosti, ale nejen, že domácí gólman dobře zasáhl, ještě stál hráč hostů v ofsajdu.
18'
Richter pálil z voleje hodně vysoko nad hostující svatyni. Trochu unáhlená rána domácího hráče.
16'
Stafylidis se sice snažil co to šlo, ale míč u rohového praporku nevybojoval, rozehrávat bude hostující brankář.
15'
Hosté poslali míč až ke svému brankáři, ten rozehrává dalekým odkopem.
13'
Tečovaná střela Finnbogasona k bližší tyči byla práce pro Casteelse, jenž ukryl míč v rukavicích.
12'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko, následoval příliš přetažený centr Gregoritsche, po kterém balón zamířil do zámezí. Takto to hráč Augsburgu jistě nechtěl.
10'
Hra se teď odbývá především u středové lajny, hosté se provinili faulem a rozehrávat tak může soupeř.
7'
Richter poprvé prověřil pozornost hostujícího brankáře, míč poslal přímo do jeho náruče.
5'
Ginczek se málem dostal do samostatného úniku, míč mu ale v rozhodujícím momentu utekl od kopačky.
4'
Rozhodčí přerušuje hru, na trávníku sedí Weghorst, ale zdá se, že to nebude nic vážného.
2'
Hosté vyrazili do útoku, ovšem o míč přišli a Lutheho tak neohrozili.
1'

FC Augsburg: Luthe – Schmid, Danso, Gouweleeuw, Stafylidis – R. Khedira – Ku Ja-Čeol, Gregoritsch, Baier (C), Richter – Finnbogason.
Náhradníci: Giefer – Callsen-Bracker, Framberger, Morávek, Córdova, Hahn, Či Tong-won.

VfL Wolfsburg: Casteels – William, Knoche, Brooks, Itter – Gerhardt, Guilavogui, Arnold (C) – Mehmedi – Weghorst, Ginczek.
Náhradníci: Pervan – Verhaegh, Uduokhai, Malli, Klaus, Rexhbecaj, Steffen.

Rozhodčí: S. Storks – T. Siewer, A. Blos.

VfL Wolfsburg

Hosté drží šesté místo zajišťující kvalifikaci o Evropskou ligu, ovšem tabulka je zde velmi vyrovnaná. Mimo svůj trávník jim to v této sezóně poměrně jde, ze sedmi zápasů si odnesli třináct bodů za čtyři výhry a jednu remízu, skórovali v jedenácti případech a jen šestkrát inkasovali. V tuto chvíli drží sérii dvou venkovních výher, v obou případech jim k tomu stačily dva góly. Wout Weghorst vede se šesti brankami tabulku střelců mančaftu.
FC Augsburg

Domácí se drží těsně nad sestupovými pozicemi, patří jim patnácté místo s patnácti body. Na svém trávníku se jim zatím moc nedaří, ze sedmi klání zaznamenali jediné vítězství, čtyři remízy a dvě porážky, vstřelili i inkasovali shodně jedenáct branek. V posledním domácí zápase hráli nerozhodně 1:1 se Schalke. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Islanďan Alfred Finnbogason.
Dobrý den, dva zápasy dnes zakončí 17. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy, jako první přijde na řadu souboj celků z opačných koutů tabulky, a sice Augsburgu s Wolfsburgem. První zmíněný tým, navzdory postavení v tabulce, je pasován do role favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.