Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Lipsko - 19. prosince 2018   20:30

Bayern
83' Ribéry
1:0
(0:0)
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, Goretzka – Gnabry (28. Ribéry), T. Müller (90. Javi Martínez), Coman (61. Sanches) – Lewandowski.
Ulreich – Mai, Javi Martínez, Rafinha, Wagner, Ribéry, Sanches.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Allianz Arena, München
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Laimer (87. Cunha), Kampl (C), Demme, Bruma (81. Ilsanker) – Y. Poulsen (88. Augustin), Werner.
Müller – Augustin, Cunha, Ilsanker, Majetschak, Mukiele, Orban.

Bayern se na třetím místě bodově dotáhl na Mönchengladbach a na vedoucí Dortmund ztrácí šest bodů. Mimochodem v pátek se v Dortmundu hraje důležitý souboj obou Borussií. Lipsko zůstává v tabulce čtvrté, za Bayernem zaostává o pět bodů.
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili Lipsko v domácí Allianz Areně 1:0 díky trefě Francka Ribéryho z 83. minuty.

Dlouho jsme sledovali velmi nezáživnou podívanou, v poslední čtvrthodině ale Bayern přeci jen navýšil obrátky a byť Kimmichovu hlavičku ještě brankář Gulácsi zázračně vyrazil, tak nakonec přeci jen kapituloval o několik minut později po Ribéryho střele. V nastaveném čase oba týmy přišly o jednoho vyloučeného hráče, na výsledku už se ale nic nezměnilo.
90+4'
90+2'
Kromě rozhodčího Fritze se Ilsankera pokusil potrestat také Sanches, jenž Rakušana srazil k zemi a dostává druhou žlutou, potažmo červenou kartu. Shodou okolností tak jsou vyloučeni dva náhradníci.
90+2'
Ilsanker si frustraci vybil nesmírně ostrým skluzem na Thiaga a vidí rovnou červenou kartu!
90+1'
Rozhodčí Fritz oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty. Závěr zápasu je velmi rozkouskovaný střídáními, ta už jsou nyní vyčerpána.
90'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Javi Martínez.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jean-Kévin Augustin.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Matheus Cunha.
85'
Hosté mohli odpovědět po rohovém kopu, Poulsen ale hlavou branku netrefil.
83'
Bayern právě vstřelil branku!
Přeci jen se domácí dočkali! Další výraznou příležitost měl Sanches, jenž se v pokutovém území otočil s míčem kolem Upamecana, následně nechal vyniknout brankáře Gulácsiho, po jeho zákroku Upamecano ale odkopl míč jen k FRANCKU RIBÉRYMU, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
82'
Kampl nevybíravým skluzem sestřelil k zemi Kimmicha a může být rád, že rozhodčí Fritz tentokrát ponechal karty ve své kapse.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Stefan Ilsanker.
80'
Werner průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop, po něm hosté nedokázali ohrozit Neuera.
79'
Renato Sanches vidí žlutou kartu za podražení Tima Wernera.
78'
Krátce poté už Bayern měl absolutní tutovku! Müllerův přetažený centr Lewandowski vracel před branku, kam nabíhal naprosto osamocený Kimmich a jeho hlavičku brankář Gulácsi naprosto zázračně vyráží z brankové čáry!
78'
Po Demmeho faulu domácí zahrávali standardní situaci, Kimmichův centr brankář Gulacsi vyrazil jen k Sülemu, jenž z voleje přestřeluje branku!
76'
Je odehrána půlhodina z druhého poločasu, střely na bránu v rámci tohoto hracího období nadále 0:0, na střely mimo už po Müllerově teči Bayern vede 2:1.
75'
Neúspěšná souhra Thiaga s Müllerem, volného míče se zmocnil Upamecano.
73'
Přeci jen si domácí vypracovali šanci! Alabův přízemní centr Müller jemně tečoval za vzdálenější tyč.
72'
Dobrých pět minut už míč neopustil střed hřiště, nad fotbalem dnes na trávníku vítězí litý boj.
70'
Konaté byl faulován ve středu hřiště, rozehrávají hosté.
68'
Ve druhém poločasu zatím čekáme na střelu na branku, viděli jsme jen po jedné střele mimo branku na obou stranách.
67'
Bayern hraje s míčem, zatím ale jen na vlastní polovině.
65'
Po Alabově centru se do odraženého míče opřel Sanches, ten ale výrazně minul hostující branku.
64'
Laimer je žlutě varován za podražení Ribéryho.
62'
Kimmich v těsné blízkosti vlastního pokutového území čistě zastavil Brumu, to by bývala byla velmi nebezpečná pozice, pokud by se jednalo o faul, Kimmich si ale vedl výborně.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Renato Sanches.
59'
Upamecano svůj útočný výlet zakončil střelou z třiceti metrů, trefil ale jen spoluhráče Poulsena.
58'
Lewandowski se v pokutovém území neprotlačil k míči přes hostující stopery, od Ribéryho se poté odrazil míč za branku a bude se kopat od hostující branky.
58'
Neúspěšná souhra Wernera s Laimerem na pravém křídle, prvnímu jmenovanému byl po zpětné přihrávce máván a pískán ofsajd.
56'
Müller na hranici pokutového území dokázal v pádu přihrát Comanovi, na Francouzovu střílenou přihrávku ale nedosáhl Lewandowski.
55'
Domácí trenér Niko Kovač chystá oživení své sestavy, u střídačky už se ke vstupu do zápasu připravuje Renato Sanches.
55'
Souhra Alaby s Lewandowskim končí jen ofsajdem polského útočníka.
53'
Werner se pokusil vniknout do pokutového území z levého křídla, nepřetlačil ale důrazného Süleho a hostující obránce vybojoval odkop od branky.
52'
Kampl rozehrál po zemi na Demmeho, jeho centr domácí fotbalisté odvracejí do středu hřiště.
51'
Hosté vybojovali rohový kop, k praporku klidnou chůzí pochoduje Kampl.
50'
Druhý poločas začal podobně, jako skončil ten první. Tedy velmi opatrnou hrou z obou stran, tempo zápasu zatím není hodno dvěma elitním týmům bundesligy.
48'
Timo Werner se opřel do balónu zpoza pokutového území, Neuerovu branku ale překopl.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, tou doposud jedinou tak zůstává střídání zraněného Gnabryho, jenž musel hru opustit před uplynutím úvodní půlhodiny a nahradil jej Franck Ribéry.
46'
První poločas nabídl velmi podprůměrnou úroveň, oba týmy se často dopouštěly ztrát míče a jedinými šancemi tak byly střely do brankových konstrukcí, nejdříve Lewandowského střelu Gulacsi vytlačil na tyč své branky, později na opačné straně Upamecano hlavičkoval do břevna a to z fotbalu bylo vše.

Oba týmy tak do šaten vyprovázel pískot diváků a příslibem do druhého poločasu je fakt, že podívaná v Allianz Areně může být zřejmě pouze lepší.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Fritz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Alaba před pokutovým územím Lipska promrhal ideální možnost ke střele či přihrávce a nepřesným pasem míč jen odevzdal soupeři.
43'
Po Hummelsově nepovedené rozehrávce do zámezí se z hlediště ozývá drobný pískot.
41'
Po Alcantarově přetaženém centru z rohu se domácí do zakončení neprobojovali.
40'
Ribéry na levém křídle prostrčil míč na Alabu, přihrávku kapitána rakouského národního týmu odkopává za branku Upamecano.
39'
Domácí pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta.
38'
Nepřesný nákop Thiaga Alcantary, míč snadno zpracoval Upamecano.
36'
Po hostujícím rohu se do vzduchu zavěsil Upamecano a hlavičkoval do břevna!
36'
Klostermann se protáhl do pokutového území, následnou přihrávku hledající Poulsena Süle odkopl za domácí branku.
35'
Halstenbergův střílený centr u bližší tyče pokryl brankář Neuer.
33'
Laimer u postranní čáry přidržel Ribéryho, píská se faul proti hostům.
31'
Hosté se usadili u pokutového území Bayernu, Bruma si rovnal míč na levačku, následná střela mu ale absolutně nevyšla a dokutálela se k Hummelsovi. Ten při odkopu trefil svého spoluhráče, nakonec se ale Bayern ubránil.
31'
Müllerova nepřesná střela proletěla nad břevnem branky Lipska.
30'
Ribéry byl při svém prvním dotyku s míčem faulován Klostermannem.
28'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Franck Ribéry.
27'
U střídačky domácích už se do dresu vysvléká Franck Ribéry, to bude znamenat Gnabryho konec v dnešním zápase.
27'
Zdravotní potíže trápí Gnabryho, vypadá to na svalové problémy a to by pro domácího fotbalistu mohlo být nepříjemné.
25'
Z následného rohového kopu Bayern ndokázal ohrozit maďarského brankáře Lipska.
24'
První výraznou příležitost měli domácí! Robert Lewandowski na ofsajdové hraně dostal kolmici za hostující obranu a spěchal vstříc brankáři Gulacsimu, ten střelu polského kanonýra vyrazil na tyč, míč se poté podél brankové čáry zatočil za vzdálenější tyč
22'
Také druhou střelu na bránu zapisují do statistik hosté, ani s ránou Brumy ale Neuer neměl výraznější potíže.
21'
Znovu už ale mohlo zaútočit Lipsko, Halstenberg se podél levé postranní čáry pokusil vysunout do protiútoku Wernera, tomu ale včasným skluzem ukopl míč za postranní čáru pozorný Süle.
21'
Coman průnikem podél postranní čáry vybojoval autové vhazování.
20'
Napadající hosté dostali domácí zadáky pod tlak, Sülemu se ale v tísni u brankové čáry nakonec podařilo odkopnout.
18'
Hostujícího autu se netradičně ujal Werner, ten si poté vyměnil míč s Lainerem, příliš dlouhou zpětnou přihrávku ale nedostihl před bránícím Alabou.
16'
Demme ve středu hřiště zezadu podrazil Thiaga Alcantaru a hostující kapitán bez diskuze přijímá žlutou kartu.
14'
Kimmichově centru se hosté ubránili, míč se poté oklikou vrátil k domácímu obráncovi, jeho další centr stahuje ze vzduchu brankář Gulacsi.
14'
Müllerův centr hosté srazili za branku, Bayern bude zahrávat svůj druhý rohový kop.
12'
Kimmichův centr před Lewandowskim dokázal odehrát do pole Konaté.
11'
Kamplův centr našel před brankou zcela volného Poulsena, ten ale byl nehlídaný jen díky svému nedovolenému zákroku na Kimmicha.
11'
První standardní situaci Lipska se Bayern bezpečně ubránil.
10'
Alcantara se u vlastního rohového praporku v těžké pozici pokusil zabránit autovému vhazování hostů, ti ale dostali možnost zahrávat dokonce rohový kop.
8'
Hosté se usadili na útočné polovině, v souboji spoluhráčů z rakouského národního týmu ale Klostermann fauloval Alabu.
6'
Coman se při individuálním průniku pustil do nerovného boje proti čtyřem protihráčům a míč nedokázal udržet.
5'
První útočná akce hostů, Demme zpoza pokutového území ale střílel jen do připraveného Manuela Neuera.
4'
Další standardní situace pro Bayern, po výborném centru Kimmicha Klostermann odehrál míč mimo dosah domácích, Goretzka pak v těžké pozici z otočky branku netrefil.
2'
Na roh si před brankou naskočil Mats Hummels, domácí stoper ale svoji hlavičku nasměroval nad branku Lipska.
1'
Domácí se hned vrhli do útoku a v závěru úvodní minuty vybojovali rohový kop.
1'
Rozehráno! Bayern bojuje tradičně v červených dresech, hosté oblékli černé.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, Goretzka – Gnabry, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Mai, Javi Martínez, Rafinha, Wagner, Ribéry, Sanches.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Kampl (C), Demme, Bruma – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Müller – Augustin, Cunha, Ilsanker, Majetschak, Mukiele, Orban..
Poslední vzájemné zápasy

Lipsko – Bayern 2:1
Bayern – Lipsko 2:0
Lipsko – Bayern 1:1
Lipsko – Bayern 4:5
Bayern – Lipsko 3:0
Bayern Mnichov nezažívá úplně nejlepší sezonu. Domácí celek je po patnácti kolech až na třetí pozici a na vedoucí Dortmund ztrácí devět bodů, ale nutno dodat, že má dnešní zápas k dobru. V posledních kolech už Bayern zabral a porazil Hannover 4:0, 3:0 Norimberk a 2:1 vyhrál v Brémách, takže dnes domácí neberou nic jiného, než plný počet bodů.

RB Lipsko je na tom podobně. Hostující celek má 28 bodů a je na čtvrté pozici, tedy těsně za Bayernem. Hosté si do Allianz Areny přijeli minimálně pro bod, ale je jasné, že dnes to budou mít velice složité, protože Bayern je v situaci, kdy prostě vyhrát musí. Každopádně Lipsko má také velice silný a kvalitní tým a v posledním vzájemném utkání Bayern 2:1 porazilo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu další zápasy vloženého kola a my budeme sledovat šlágr kola, ve kterém mnichovský Bayern hostí Lipsko. Domácí jsou favoritem, ale uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.