Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Freiburg - 1. prosince 2018   15:30

Dortmund
40' Reus  • 90+1' Alcácer (Ł. Piszczek)
2:0
(1:0)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Zagadou (37. Toprak), A. Diallo, Hakimí – Delaney, Witsel – Sancho, Reus (C) (81. Philipp), Bruun Larsen – M. Götze (70. Alcácer).
Hitz – Alcácer, Guerreiro, Dahoud, Philipp, Weigl, Toprak.
Frank Willenborg – Aarne Aarnink, Markus Schüller
Signal Iduna Park, Dortmund
Freiburg
Schwolow – Gulde, Koch, Heintz – Stenzel, Haberer, Frantz (C) (68. Ravet), Gondorf (77. Kleindienst), Günter – Waldschmidt, Petersen (78. Höler).
Frommann – Höler, Terrazzino, Ravet, Kübler, Kleindienst, Okoroji.

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
Sérii ligové neporazitelnosti v podání BVB trvá, vedoucí tým Bundesligy zvládl zápas třináctého kola proti Bundeslize a zvítězil 2:0. Domácí byli lepší od úvodních minut, do vedení se však dostali až ve čtyřicáté minutě, když penaltu proměnil Marco Reus. Největší šanci Freiburgu měl nedlouho nato Gondorf, jenž z přímého kopu mířil do břevna. Po přestávce už svěřenci Luciena Favreho soupeře k ničemu nepustili. Rozhodnout mohl už Piszczek, jenže také on trefil jen horní tyč. Druhý gól si tak Borussia schovala až do nastaveného času, krásnou kombinační akci přesně zakončil střídající Paco Alcácer, jenž se s deseti brankami osamostatnil na čele tabulky střelců.
90+3'
90+1'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hotovo, vymalováno! Borussia Dortmund předvedla parádní kombinační akci, a přidává tak pojistku nad svým dalším ligovým vítězstvím. Sancho opět prokázal brilantní techniku, poradil si s několika hráči a posunul míč k Piszczekovi. Zkušený obránce se neukvapil a celou situaci ještě vyšperkoval pasem na PACA ALCÁCERA, kterým se vstřelením své desáté branky v této sezoně neměl problém.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Po závaru v šestnáctce BVB míč alespoň na chvíli do bezpečí odkopl Diallo. Posléze se jej sice ujal Stenzel, zamířil ale vysoko nad branku.
89'
Následný roh se anglickému mladíkovi příliš nevyvedl, rodící se brejk Freiburgu pak jen za cenu faulu a žluté karty zastavil Piszczek.
88'
Heintz chyboval v rozehrávce, a nabídl tak soupeři rychlou protiakci. Sancho krásně obešel Kocha, právě vracející se Heintz ale jeho centr do vápna nepustil.
87'
Nakonec se Borussia dostala k rohovému kopu. Hakimímu se sice podařilo prodrat k hlavičce, ta však Alexandera Schwolowa vůbec neohrozila.
86'
Axel Witsel neměl ve středu hřiště s kým kombinovat, udělal to ale velmi chytře, když si míč pokryl tělem a po faulu od Hölera získal pro domácí přímý kop.
85'
Hosté měli k dispozici další roh, pro míč si tentokráte vyskočil Roman Bürki a razantně jej vyboxoval mimo vlastní šestnáctku.
84'
Ten obrana BVB ubránila. Těžké to dnes má Piszczek, který se nyní hlavou srazil s Toprakem a znovu vypadá velice otřeseně. Domácí ale už střídat nemohou.
83'
Po souboji Hakimího s Ravetem se hosté dožadovali nařízení pokutového kopu, sudí ale na puntík správně neukázal. Freiburg bude zahrávat alespoň roh.
82'
Jannik Haberer předvedl nepochopitelnou rozehrávku přes střed vlastního vápna, míč se poté málem odrazil do branky, jenže Schwolow stačil rychle zareagovat.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Maximilian Philipp.
80'
Jadon Sancho předvedl v šestnáctce krásný první dotek a poté hledal před branku sprintujícího Alcácera, toho ale k zakončení nepustil Heintz.
79'
Na další gólem zavánějící příležitost jsme museli čekat téměř třicet minut. Při Freiburgu nyní stálo i štěstí, parádní pumelici Łukasze Piszczeka totiž zastavilo břevno.
78'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Lucas Höler.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Tim Kleindienst.
77'
Freiburg se se štěstím vymanil z dalšího sevření domácího týmu, jeho okamžitou protiakci zastavil Delaney, který fauloval Gondorfa.
76'
Lehké ztráty ve středu hřiště se dopustil Witsel. Následnou protiakci zazdil Waldschmidt, který si nevšiml volného Petersena a místo přihrávky na něj míč jen odevzdal soupeři.
75'
Dortmund i nadále pokračuje v poklidné hře a kontroluje si vedení. Na druhou stranu, jeho náskok je opravdu minimální a tento místy až laxní přístup by se domácím nemusel vyplatit.
74'
Polský obránce BVB vypadá otřeseně, v utkání by ale měl být schopen pokračovat. Opakovaný záběr ukázal, že se jednalo o nezaviněnou srážku.
73'
Po souboji s Waldschmidtem zůstal na trávníku ležet Piszczek, hlavní sudí nechal hru pokračovat a trochu nešťastně ji přerušil až po Günterově centru.
72'
Nils Petersen velmi aktivně napadal rozehrávajícího Topraka, nakonec to ale přehnal s agresivitou a dopustil se faulu. Míč do hry uvede brankář Bürki.
71'
Ravet se krátce po příchodu na plac dostal k přízemní centru z pravé strany. Diallo s Toprakem si nejprve dávali přednost, nakonec míč odkopl první jmenovaný.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Paco Alcácer.
69'
Za pár okamžiků se bude střídat i na straně domácích a do hry se dle očekávání podívá ve střelecké formě hrající Paco Alcácer, posila BVB z Barcelony.
68'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Yoric Ravet.
67'
Götze si seběhl pro balon na levý kraj hřiště, odkud posléze narýsoval dobrou kolmici k Bruunu Larsenovi, jenž ovšem nepřešel přes pozorného Guldeho.
66'
Žluto-černí z něj ovšem vytěžili jen skákavý centr íránského mladíka Hakimího, který se stal snadnou kořistí pro pozorného Schwolowa.
65'
Hakimího nahrávka postrádala razanci, před Reuse se tak včas stihl dostat Robin Koch, který pouze odkopl míč na útočnou polovinu. Nápor BVB tak bude po chvíli moci pokračovat.
64'
Borussia oproti začátku druhého poločasu lehce zvolnila, v posledních minutách se nikam příliš nežene a volí spíše vyčkávací taktiku.
63'
Diallo vymyslel parádní pas pro Sancha, který míč dostihl jen těsně před postranní čarou, akci ovšem zbrzdil nepřesnou nahrávkou pro Piszczeka.
62'
Svěřenci trenéra Streicha se vydali napadat rozehrávající protivníky, Hakimí ale celou situaci vyřešil jako zkušený mazák, když přenesl hru až na druhou stranu k Piszczekovi.
61'
Hosté o sobě dali vědět po hodně dlouhé době. Günterův centr byl odvrácen k Habererovi, jenž centroval pro Petersena, toho si však pozorně hlídal Diallo.
60'
Sám na sebe to vzal Axel Witsel, jenž si přes obránce přehodil míč na levačku a zkusil štěstí, napálil jej ale vysoko nad branku Alexandera Schwolowa.
59'
Dosavadní průběh druhé půle se nese v duchu jasné dominance Favreho družiny, která se zatím marně snaží přidat druhou a zároveň hodně uklidňující trefu.
58'
Po faulu na Witsela obstaral standardní situaci Reus. Jeho centr obrana hostí odvrátila, o střelu se poté ještě marně pokoušel Thomas Delaney.
57'
Až příliš pasivní obranu Freiburgu navštívil Mario Götze, na jehož přihrávku si z druhé vlny sbíhal Thomas Delaney, jenže míč mu přistál pouze na patách.
56'
Domácí podnikají jeden útočný výpad za druhým. Nejaktivněji si počíná Bruun Larsen, jenž tentokráte hledal Götzeho, toho ale před vápnem zpacifikoval Haberer.
55'
Do vápna vnikl trestuhodně nehlídaný Bruun Larsen, po jehož sklepnutí pálil Mario Götze jen do před sebou blokujícího Guldeho. Míč se posléze odrazil ve prospěch hostí.
54'
Diallo si proti napadajícímu Petersenovi dovolil velkou parádičku, která mu vyšla jen tak tak. Fanoušci odměnili francouzského stopera hlasitým potleskem.
53'
Bruun Larsen se krásně zbavil Stenzela, jenže poté si dovolil ještě jednu kličku navíc, která byla zbytečná. Nakonec domácímu záložníkovi utekl balon mimo hřiště.
52'
Střídající Ömer Toprak vyslal dlouhatánský pas až k Sanchovi, který ovšem v hlavičkovém souboji s Dominiquem Heintzem moc šancí nedostal.
51'
Konečně se k míči opět dostali hosté. Zatím jsou ale přikováni na obranné polovině, do jejich kombinace je stoperem Heintzem zapojen i Alexander Schwolow.
50'
Hráči BVB se stále drží v těsné blízkosti hostující branky, což si náležitě užívají i jejich fanoušci. V Signal Iduna parku znovu panuje parádní atmosféra.
49'
Domácí začali druhý poločas aktivně. Sancho našel mezírku mezi obránci a přihrál Götzemu, jehož centr se k Bruunu Larsenovi nedostal jen díky Kochovi.
48'
Stoprocentní šance pro Marca Reuse! Domácí kapitán využil obrovské chyby jednoho z beků Freiburgu, jenže tváří v tvář Schwolowovi selhal, a svou druhou branku v utkání tak nepřidal.
47'
Petersen si několikrát narazil s Günterem, jejich kombinace ale nikam nevedla, a tak byl první jmenovaný pod tlakem Piszczeka otočit hru směrem vzad.
46'
Druhý poločas rozehrávkou otevřeli hosté. Uvidíme, kdy a jestli vůbec se na hřiště dostane Paco Alcácer, útočník BVB a nejlepší střelec dosavadního průběhu Bundesligy.
46'
První poločas končí, po pětačtyřiceti odehraných minutách vedou domácí 1:0. Borussia je aktivnějším mužstvem, zatím se ale nedostala k vytvoření svého pověstného ofenzivního kolotoče. K vedoucí trefě pomohl BVB Heintzův faul na Sancha, nařízenou penaltu poté proměnil Marco Reus. Nedlouho poté mohlo být srovnáno, když hostující Gondorf z přímého kopu trefil horní tyč.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat pouze jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Janik Haberer (SC Freiburg).
44'
U šestnáctky soupeře se naopak usadili hráči BVB. Sanchův bochánek mířil ke Götzemu, před kterého se díky dobré hře tělem zvládl dostat Gulde.
43'
Svěřenci Luciena Favreho přestáli i následný tlak svého soupeře, obléhání jejich branky obranným zákrokem ukončil zatím velmi aktivně hrající Hakimí.
42'
No vida, Freiburgu se málem povedlo okamžitě srovnat. Hosté vybojovali standardní situaci a Jérôme Gondorf z dobré pozice orazítkoval břevno Bürkiho branky.
41'
Do konce první půle zbývá odehrát ještě pět minut. Jak hosté na inkasovanou branku zareagují? Vydrží skóre 1:0 až do přestávky?
40'
A domácí tuto velkou šanci k otevření gólového účtu dnešního utkání využívají, do vedení se dostávají naprosto zaslouženě. Kapitán MARCO REUS vsadil na jistotu a střelou doprostřed branky překonal k tyči skákajícího Schwolowa.
39'
Heintz ve vápně fauloval o kličku se snažícího Sancha, hlavní sudí na to konto nařídil pokutový kop ve prospěch Borussie. Správné rozhodnutí, kontakt tam opravdu byl.
37'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Ömer Toprak.
37'
Vše nasvědčuje tomu, že domácí stoper nebude v utkání moci pokračovat, na vině je zřejmě problém s levým kotníkem. Na lavičce BVB se převléká Ömer Toprak.
36'
Borussia kombinovali na obranné polovině. Hakimí zakopl míč do zámezí, což má jediný důvod, na trávníku zůstává ležet Dan-Axel Zagadou.
35'
Na hřišti se začíná trochu jiskřit. Gondorf tvrdě dohrál Reuse, který si nechtěl nechat nic líbit, oba si celou situaci ještě vysvětlovali. Na první kartu však stále čekáme.
34'
Waldschmidt si naběhl do lajny a po Stenzelově pasu zkoušel odcentrovat. Nepočínal si přesně, nedlouho nato navíc k zemi nedovoleně poslal Axela Witsela.
33'
Piszczekova průniková přihrávka Götzeho nenašla, postaral se o to poctivě bránící Dominique Heintz, jenž uklidňuje hru pasem k brankáři Schwolowovi.
32'
Domácí se zlobí na hlavního rozhodčího, který odpískal další faul Delaneymu. Dánský záložník ale opravdu zahrál za hranicí fotbalových pravidel.
31'
Nyní musel švýcarský brankář ve službách Dortmundu vyběhnout z branky kvůli centru od Jannika Haberera, balon pro sebe uzmul velmi sebevědomě.
30'
Delaneyho faul dal Freiburgu možnost standardní situace. Gian-Luca Waldschmidt to vzal na sebe, jenže jeho rána Romana Bürkiho ani zdaleka neohrozila.
29'
Talentovaný mladík se odpoutal od svého strážce a nejprve neúspěšně hledal Reuse. Pár okamžiků nato se Bruun Larsen dostal ke střele, pálil ale z příliš ostrého úhlu.
28'
Hra opět nabírá spád a může za to především rostoucí herní pohoda na straně BVB. S další akcí se po levé stran řítí Bruun Larsen, který už několikrát prokázal, že sebevědomí mu nechybí.
27'
Mario Götze se štěstím doběhl míč před čarou, načež si jej hodlal přehodit na pravačku a vypálit, jednalo se však o poměrně komplikovanou situaci.
26'
Bruun Larsen s Reusem neuspěli, nedlouho nato se štěstí neusmálo ani na Piszczeka, kterého kousek za šestnáctkou díky dobrému skluzu zastavil Günter.
25'
Konečně jsme se dočkali vážnější možnosti. Sanchův načechraný centr byl sice lehce tečován, Götze se i tak dostal k míči, jenže špičkou kopačky jej usměrnil vedle branky.
24'
Götze se vymotal ze sevření protivníků a roztáhl hru k Piszczekovi. Jeho nabídka směřovala do běhu pro Reuse, s nímž se zodpovědně vrátil Heintz.
23'
Zagadou podskočil Stenzelovu nabídku, a před Waldschmidtem tak musel v šestnáctce zasahovat Abdou Diallo, těžkou úlohu ale zvládl bez větších problémů.
22'
Mimo hrací plochu skončila i vzdušná nahrávka Achrafa Hakimího, jejímž adresátem měl být Jacob Bruun Larsen. Hráči BVB trochu vypadávají z tempa.
21'
Thomas Delaney se pokoušel obranu soupeře překvapit křižným pasem pro Götzeho, balon mu ale ulétl až do zámezí. Zpět do hry jej pošle Alexander Schwolow.
20'
Z toho, že v Signal Iduna Parku stále platí bezbrankový stav, rozhodně nelze vinit jen domácí. Freiburg totiž nerozhodné skóre brání velmi zodpovědně a vyhýbá se jakýmkoliv chybám.
19'
Günter pasem podél postranní lajny vysunul vpřed Nilse Petersena. Člen širšího kádru německé reprezentace se ale daleko nedostal, vystoupil proti němu Diallo.
18'
Svěřenci Luciena Favreho určitě jsou aktivnějším mužstvem. Mají herní převahu, finální fáze jejich útočných snah ale zatím postrádá kreativnější řešení.
17'
Bruun Larsen nedotáhl ke zdárnému konci ani své další sólo, o míč byl obrán těsně před vstupem do pokutového území, hosty tentokráte zachránil Gulde.
16'
Nyní už musel Roman Bürki zasahovat. Mezi tři tyče totiž mířila Waldschmidtova tečovaná rána, švýcarský gólman ale stihl zareagovat včas.
15'
Další zaváhání defenzivy BVB doslova za pět minut dvanáct uhasil Achraf Hakimí, který tělem odstavil Petersena. Pokud by tak neučinil, hostující útočník by pelášil sám na Bürkiho.
14'
Chvíli nato se Sancho dostal k balonu znovu. Tentokráte pěknou kličkou ošálil Heintze a načechranou nabídkou hledal před brankou číhajícího Götzeho, jenž na míč těsně nedosáhl.
13'
Před Reusem zasáhl až Haberer, roh si tedy vyzkoušeli i domácí. Jadonu Sanchovi centr od praporku nevyšel, na bližší tyči jej s přehledem zneškodnil Günter.
12'
Secvičený signál žluto-černí přečetli, hosté se ještě po Waldschmidtově pádu ve vápně dožadovali odpískání penalty, ta však správně nebyla nařízena.
11'
Zničehonic se do útoku vydal Freiburg. Petersen zatlačil na rozehrávajícího Zagadoua a získal rohový kop. Jak s ním hostující celek dokáže naložit?
10'
Hakimí posunul balon k Witselovi, jenž jej přenechal Piszczekovi. Zkušený polský bek hledal za obranu si nabíhajícího Götzeho, jeho pas byl však příliš prudký.
9'
Borussia od začátku dominuje, co se držení balonu týče. Svého soupeře zatím k ničemu nepouští, ani Dortmund si ale zatím žádnou větší šanci nevytvořil.
8'
Abdou Diallo se vydal na ofenzivní dobrodružství, předvedl několik na stopera nevídaných manévrů, jeho sóloakce ovšem ztroskotala na nepřesném pasu pro Götzeho.
7'
Marco Reus prokázal obrovský přehled, když parádně uvolnil Jadona Sancha. Ten si dovolil ještě jednu kličku, míč mu však z ideální palebné pozice utekl.
6'
Drzým průnikem se prezentoval Jacob Bruun Larsen. Další mladíček v sestavě BVB nakonec pálil z hranice vápna, trefil však pouze blokujícího Kocha.
5'
Zagadou nejprve špičkou kopačky vypíchl balon Petersenovi, poté ale namazal Frantzovi, jenže hostující kapitán si v kombinaci nevyhověl s Habererem.
4'
Svěřenci trenéra Favreho tentokráte zahrozili z levé strany. Konkrétně to byl Hakimí, jehož nabídka se však díky teči jednoho z obránců dostala přesně ke Schwolowovi.
3'
První střelecký pokus utkání obstarala Borussia. Na konci rychlé protiakce přenechal Reus balon talentovanému Sanchovi, s jehož ranou si Schwolow poradil.
2'
Witsel ve středu hřiště přišel o balon, zaútočit tak jako první mohli hosté, ovšem byl to právě belgický reprezentant, kdo zastavil pokus o centr v podání Stenzela.
1'
Hlavní sudí Frank Willenborg foukl do píšťalky, a dal tedy pokyn k zahájení dnešního utkání. Rozehrávky se ujali fotbalisté Dortmundu, kteří nastupují ve žluto-černých dresech, naopak hosté budou hrát v modrém.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Zagadou, A. Diallo, Hakimí – Delaney, Witsel – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen – M. Götze.
Náhradníci: Hitz – Alcácer, Guerreiro, Dahoud, Philipp, Weigl, Toprak.

SC Freiburg: Schwolow – Gulde, Koch, Heintz – Stenzel, Haberer, Frantz (C), Gondorf, Günter – Waldschmidt, Petersen.
Náhradníci: Frommann – Höler, Terrazzino, Ravet, Kübler, Kleindienst, Okoroji.

Rozhodčí: Frank Willenborg – Aarne Aarnink, Markus Schüller.
Poslední vzájemné utkání

27. 1. 2018 – Borussia Dortmund – SC Freiburg 2:2

Branky: 9. Kagawa, 90+3. Toljan – 21. Petersen (Haberer), 68. Petersen

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Toljan – Şahin (78. Isak) – Pulisic (67. Jarmolenko), Castro (46. Götze), Kagawa, Sancho – Aubameyang

SC Freiburg: Gikiewicz – Gulde, Kempf, Kübler – Söyüncü, Koch, Abraši, Günter – Petersen (C), Höler (82. Kleindienst), Haberer (84. Dräger)
SC Freiburg

Fotbalisté Freiburgu v tabulce okupují jedenácté místo, kupříkladu na šesté Brémy ale ztrácí pouhopouhé čtyři body, jejich náskok na sestupové pozice naopak čítá bodů pět. Svěřenci Christiana Streicha jsou, společně s berlínskou Herthou, nejčastěji remizujícím týmem Bundesligy, nerozhodným výsledkem totiž skončilo hned pět jejich zápasů. Naopak z vítězství se Freiburg doposud radoval pouze třikrát, naposledy v devátém kole, když si před vlastními fanoušky vyšlápl na zatím druhou Borussii Mönchengladbach. To, že souboje s favority umí zvládat dobře, potvrdila parta okolo kapitána Frantze i remízou 1:1 s Bayernem. Povede se jí dnes překvapit další německý velkoklub, aktuálně první Dortmund?
Borussia Dortmund

Dortmundští naplno využívají slabší formy Bayernu Mnichov, největšího favorita na zisk titulu, a po dvanácti odehraných kolech vedou německou nejvyšší soutěž, přičemž na druhý Mönchengladbach mají náskok čtyř bodů. Svěřenci trenéra Favreho zatím čekají na premiérovou ligovou porážku, ztráty zapsali jen při remízových zápasech s Hannoverem, Hoffenheimem, a berlínskou Herthou. Minulý víkend Borussia uspěla na půdě Mohuče, k vítězství 2:1 jednou trefou přispěl i Paco Alcácer, nad jehož příchodem si vedení klubu stále spokojeně mne ruce. Ve středu sice hráči BVB doma jen remizovali s Brugami, ovšem i získaný body jim stačil na zajištění postupu do vyřazovací fáze Ligy mistrů.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu pět utkání třináctého kola, my se společně zaměříme na souboj Borussie Dortmund s Freiburgem. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.