Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Dortmund - 18. prosince 2018   20:30

Düsseldorf
22' Lukebakio (Stöger) • 56' Zimmer (Usami)
2:1
(1:0)
Dortmund
81' Alcácer  (Ł. Piszczek)
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Zimmer, Sobottka (70. Bodzek), Fink (C), Usami (87. Raman) – Stöger – Lukebakio (88. Hennings).
Theissen – Bormuth, Bodzek, Hennings, Ducksch, Karaman, Raman.
Welz – Foltyn, Kempter
Esprit Arena, Düsseldorf
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Akanji (46. Toprak), A. Diallo, Schmelzer – Witsel, Delaney (61. Alcácer) – Pulisic, Reus (C), Bruun Larsen (61. Sancho) – M. Götze.
Hitz – Alcácer, Hakimí, Guerreiro, Weigl, Sancho, Toprak.

Přeju hezký zbytek večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání šestnáctého kola německé Bundesligy, ve kterém Düsseldorf senzačně porazil lídra soutěže, Borussii Dortmund. Do vedení poslal domácí Lukebakio, který zakončil únik střelou k levé tyči. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 56. minutě, jenž vyslal krásnou střelu do levé šibenice. Borussia už se zmohlapouze na snížení, o to se postaral hlavou nejlepší střelec soutěže Paco Alcácer. Düsseldorf se díky tomuto vítězství vyhoupl na patnácté místo, Dortmund zůstává první, nicméně náskok na Monchengladbach se ztenčil na šest bodů.
90+5'
90+4'
Tohle už vypadá hodně nadějně! Sancho pokazil přihrávku, přičemž běží poslední minuta.
90+3'
Domácí vybojovali rohový kop. Ten samozřejmě rozehrají na krátko a budou šetřit časem, senzační vítězství je blízko.
90+2'
Łukasz Piszczek fauloval unikajícího Ramana a po zásluze vidí žlutou kartu.
90+1'
Za dlouhým odkopem spěchal čerstvý Rouwen Hennings, avšak Ömer Toprak si situaci pohlídal.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Mario Götze si neporozuměl s Marcelem Schmelzerem, míč skončil v zámezí, domácí budou vhazovat.
88'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Rouwen Hennings.
87'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Benito Raman.
86'
Smyška kolem šestnáctky Düsseldorfu se utahuje víc a víc, avšak zatím žádné ohrožení branky.
85'
Pulisicův lob byl příliš krátký, balón odvrátil do bezpečí Matthias Zimmermann.
84'
Opět souhra Pisczek-Alcácer, tentokráte končí rohovým kopem.
83'
Borussia Dortmund pokračuje v obrovském tlaku, čeká nás velice zajímavý závěr utkání!
81'
Dortmund právě vstřelil branku!
Máme tu gól naděje pro Borussii! Sancho si krásně povodil tři hráče, následně předl na pravou stranu Pisczekovi, jehož centr uklidil hlavičkou do sítě nejlepší střelec ligy PACO ALCÁCER! Asistence: Łukasz Piszczek.
80'
Marco Reus zastavil akci svého týmu, nacházel se totiž v postavení mimo hru.
79'
Nedovolený zákrok Zimmera na Pulisice, nebezpečně vypadající přímý kop pro hosty.
78'
K centru z rohového kopu se probojoval Abdou Diallo, ovšem hlavička byla příliš slabá, Michael Rensing s ní neměl moc práce.
77'
Matthias Zimmermann bude v pořádku, hra může pokračovat.
76'
Po souboji s Diallem na zemi zůstal ležet Matthias Zimmermann, na hřiště už vběhli i kluboví lékaři.
75'
Už to vypadalo na třetí gól v síti Dortmundu! Střela Kevina Stögera ale mířila těsně vedle branky!
74'
Žlutou kartu dostává Kevin Stöger (Fortuna Düsseldorf).
73'
Takaši Usami pořádně zabrnkal na nervy domácím fanouškům, když se školácky nechal předskočit Pisczekem, celou situaci nakonec zachránil Michael Rensing.
72'
K odraženému balónu se dostal Mario Götze, proti němuž obětavě skočila do střely hned dvojice bránících hráčů a právě jeden z nich Němcův pokus zblokoval!
71'
Borussii zbývá posledních dvacet minut a moc to nevypadá, že by z dnešního utkání měla brát body.
70'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marcel Sobottka, přichází Adam Bodzek.
69'
Düusseldorf po delší době kombinuje a pochopitelně nikam nespěchá, do rozehrávky zapojuje i brankáře Rensinga.
68'
Akce domácích pokračovala, ke střele se nakonec dostal Takaši Usami, avšak mířil pouze doprostřed brány, Roman Bürki chytá.
67'
Jean Zimmer centroval do vápna, jenže tam chyběl některý z jeho spoluhráčů.
66'
Ömer Toprak šel do souboje s Lukebakiem tvrdě, ale v rámci pravidel.
65'
Fortuna Düsseldorf naposledy zdolala Borussii Dortmund v roce 2005. Dnes má našlápnuto k přerušení této černé série.
64'
Paco Alcácer předal Pisczekovi, jehož přízemní centr skončil na kopačkách Kaana Ayhana.
63'
Borussia kombinuje na útočné polovině, ale co jí je to platné, když z toho nedokáže vytěžit branku.
62'
Žlutou kartu dostává Christian Pulisic (Borussia Dortmund).
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Jadon Sancho.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Paco Alcácer.
60'
Thomas Delaney podcenil rychlost Schmelzera, přihrávku mu dal příliš na paty.
59'
Borussi v závěrečné půlhodině čeká přetěžká práce. Prohrává o dva góly, navíc obrana soupeře působí opravdu velmi dobrým dojmem.
58'
Myšlenka Axela Witsela byla dobrá, jenže Mario Götze se nacházel v postavení mimo hru.
56'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Fantastická branka JEANA ZIMMERA! Ten obdržel přihrávku od Usamiho, dlouho neváhal co s míčem, za šestnáctkou vypálil šajtlí a balón zaplaval nádherně do levé šibenice, Roman Bürki byl bez šance! Asistence: Takaši Usami.
55'
Jacob Bruun Larsen se snažil přejít přes obránce, Jean Zimmer však útočníka výborně vystál a míč mu odkopl.
54'
Pisczekův centr našel na penaltě pouze připraveného Kaana Ayhana.
53'
Kombinace vyvrcholila v pěkný lob za obranu, na který si nabíhal Marco Reus. Michael Rensing ale skvěle četl situaci a balón sebral.
52'
A opět je tu kombinace kolem středového kruhu do obranného valu soupeře.
51'
Skvělá práce střídajícího Ömera Topraka, který se elegantně zbavil stínujícího protihráče.
50'
O technický obstřel se pokusil Marcel Schmelzer, ovšem trefil pouze Zimmera.
49'
Marco Reus se zcela osamocený vydal do dvou protihráčů, ten druhý, Kaan Ayhan, ho však o míč připravil.
48'
Dodi Lukebakio k překvapení všech nebyl v ofsajdu. Beglický útočník ze situace ale nic převratného vytěžit nedokázal.
47'
Borussia Dortmund je jediným týme ligy, který ještě neprohrál. No uvidíme, zda se to nezmění právě po dnešním utkání.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Ömer Toprak.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
Skončil první poločas utkání mezi Düusseldorfem a Borussií, ve kterém padl jediný gól a překvapivě se o něj postarali domácí. Stalo se tak v 22. minutě, kdy svůj únik zakončil střelou k levé tyči Dodi Lukebakio. Dortmund má do druhého poločasu rozhodně co vylepšovat.
45'
44'
Dodi Lukebakio šel naivně do dvojice hráčů, vybojoval však alespoň autové vhazování.
43'
Nepřesné přenesení hry na Christiana Pulisice, ten si s těžkým zpracováním neporadil.
42'
Obrana Düusseldorfu v dnešním utkání pracuje na jedničku. Vyjma střely Reuse soupeře do ničeho nepustila.
41'
Centr Pisczeka byl obětavě zblokován Ayhanem do zámezí.
40'
Jean Zimmer nepříjemně dotíral na Dialla, ten vše vyřešil malou domů na Bürkiho.
39'
Niko Gießelmann skvěle pokryl balón směřující do zámezí, Christian Pulisic byl bez šance, odkop od brány.
38'
Zničehonic mohl opět udeřit Düsseldorf! Takaši Usami dostal do předbrankového prostoru skvělou přihrávku, ve stoprocentní tutovce ale selhal!
37'
Łukasz Piszczek nedovoleně naskočil do kapitána Finka, domácí si mohou na chvíli oddechnout.
36'
Do konce poločasu zbývá deset minut. Podaří se Borussii srovnat stav utkání?
35'
Není kudy... Borussia sice kombinuje, ale pouze u středového kruhu, domácí obrana působí velice kompaktně.
34'
Christian Pulisic přihrávkou pouze nastřelil Sobottku, ovšem akce hostů pokračuje.
33'
Jacob Bruun Larsen zvlášním způsobem nahrál Götzemu, jemuž střela z první nesedla, Michael Rensing v klidu kryje.
32'
A opět je tu kombinace Borussie, nicméně obrana domácích je po vstřeleném gólu ještě zataženější.
31'
Wisel mířil svoji přihrávku příliš před Pulisice, míč bere Kaan Ayhan.
30'
Snad poprvé v zápase se o nějakou konstruktivnější rozehrávku snaží i domácí Düsseldorf.
29'
S přemírou snahy to nyní přehnal Mario Götze, výsledkem je útočný faul.
28'
Axel Witsel to myslel chytře, jeho přihrávku za obranu však sebral Michael Rensing.
27'
Kevin Stöger čelil těžké situaci, u rohového kopu ale nastřelil Reuse a vybojoval pro svůj tým odkop od brány.
26'
Dalyenho centr zblokován. A nebude z toho ani roh, nýbrž autové vhazování.
25'
No, Borussia je hodně šokována inkasovaným gólem. Bude zajímavé sledovat, jak si s nastálou situací poradí v dalším průběhu.
24'
Düsseldorf se tak poprvé v sezóně prosadil v úvodní půlhodině!
22'
Domácí jdou se překvapivého vedení! Bruun Larsen ztratil míč, toho se chopil Kevin Stöger, který poslal skvělou přihrávkou do úniku DODIHO LUKEBAKIA jenž tváří v tvář Bürkimu mířil nechytatelně k levé tyči! Asistence: Kevin Stöger.
21'
Marcel Schmelzer poslal do vápna centr, ten ale odvrátil Marcin Kamiński.
20'
Dortmund se trpělivou hrou snaží najít okénko v soupeřově obraně, Düsseldorf zatím odolává.
19'
Jean Zimmer si počínal velmi zkušeně, ve velmi těžké situaci nakopl míč do Larsena a vyjoval pro svůj tým autové vhazování.
18'
Další útočnou akci táhl po levé straně Marcel Schmelzer, jeho pokus o centr ovšem zblokoval Jean Zimmer.
17'
Fortuna Düsseldorf je jediným týmem, který v probíhající sezóně ještě nedokázal vstřelit gól v úvodních třiceti minutách.
16'
Marco Reus se už radoval z gólu, Christian Pulisic ale zavazel brankáři ve výhledu, branka tak neplatí!
15'
Stále pokračuje kombinace Borussie do zatažené obrany domácích.
14'
Dodi Lukebakio poslal pěknou přihrávku na Zimmera, v souboji proti Diallovi vybojoval rohový kop.
13'
Christian Pulisic si na sebe vzal příliš velké sousto, proti dvojici hráčů svedl předem prohraný boj.
12'
Jacob Bruun Larsen se po levé straně snažil projít přes Zimmermanna, neúspěšně.
11'
Takaši Usami se dostal ke střele z výhodné pozice, avšak netrefil balón ideálně, poslal ho vedle levé tyče,
10'
Marcel Schmelzer fauloval unikajícího hráče a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
9'
Düsseldorf brání v opravdu velkém počtu, na vlastní polovinu se chvílemi zatahuje i jediný útočník domácího týmu, Lukebakio.
8'
Lukebakio byl zdvojený, přesto si poradil skvěle, když svojí přihrávkou našel volného Finka.
7'
Do protiútoku se opět hnal rychlonohý Dodi Lukebakio, tělem ho však skvěle odstavil Abdou Diallo.
6'
Łukasz Piszczek včas dostoupil protihráče a obral ho o míč, další šance na založení útoku.
5'
Do postupné kombinace Černožlutých se zapojil i brankář Roman Bürki.
4'
Marco Reus si neporadil s těžkým zpracováním, do útoku se mohou vydat domácí.
3'
Borussia začla v mohutném náporu, avšak o balón obral favorita Dodi Lukebakio, jenž si pohrál s obráncem, nakonec jeho zblokovaná střela končí v náruči brankáře.
2'
Düsseldorf oblékl červené dresy, Borussia hraje ve svých klasických žluto-černých barvách.
1'

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Zimmer, Sobottka, Fink (C), Usami – Stöger – Lukebakio.
Náhradníci: Theissen – Bormuth, Bodzek, Hennings, Ducksch, Karaman, Raman.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, A. Diallo, Schmelzer – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus (C), Bruun Larsen – M. Götze.
Náhradníci: Hitz – Alcácer, Hakimí, Guerreiro, Weigl, Sancho, Toprak.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Kempter.
Vzájemné zápasy hovoří jednoznačně ve prospěch z Borussie, která z posledních pěti zápasů neprohrála jediný. Avšak dvakrát Düsseldorf vybojoval remízu, za kterou by se určitě nezlobil ani teď. Každý zápas začíná za bezbrankového stavu a šanci překvapit má kdokoliv.
Borussia Dortmund momentálně vévodí celé soutěži a nevypadá to, že by se první příčky chtěla jen tak vzdát. Náskok na Monchengladbach s Bayernem činí už devět bodů, uvidíme zda se Černožlutým podaří přerušit dlouhodobou nadvládu Bayernu. Svěřenci trenéra Favreho neztratili v posledních šesti ligových zápasech jediný bod, i proto tak velký náskok. Nejlepším střelcem týmu a zároveň celé soutěže je Paco Alcácer s jedenácti góly.
Fortuna Düsseldorf se v tabulce nachází na šestnáctém místě, zajišťující baráž o udržení v soutěži. V dosavadním ročníku nasbírali svěřenci trenéra Funkela pouhých dvanáct bodů a jak už napovídá tabulka, hlavním cílem letošní sezóny bude udržení v soutěži. Forma z posledních pěti ligových zápasů lze hodnotit pozitivně, dvě výhry, jedna remíza (s Bayernem) a dvě prohry. Nejlepším střelcem tohoto celku je s šesti góly Dodi Lukebakio.
Krásný středeční večer všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Vítám vás u sledování šestnáctého kola německé Bundesligy, ve kterém Fortuna Düsseldorf vyzve na domácím hřišti Borussii Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.