Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Hoffenheim - 15. září 2018   15:30

Düsseldorf
45' Morales (Zimmer) • 88' Lukebakio
2:1
(1:0)
Hoffenheim
86' Nelson
Düsseldorf
Rensing – Zimmer, K. Ayhan (59. Bormuth), Bodzek (C), Kamiński, Gießelmann – Zimmermann, Sobottka, Morales – Ducksch (79. Karaman), Hennings (67. Lukebakio).
R. Wolf – Raman, Karaman, Lukebakio, Stöger, Bormuth, Usami.
Stieler
Esprit Arena, Düsseldorf
40 111 diváků
Hoffenheim
Baumann – Kadeřábek, Nordtveit, Vogt (C), N. Schulz – Bittencourt (63. Zuber), Grillitsch, S. Posch (72. Nelson) – Joelinton (57. Belfodil), Szalai, Kramarić.
Kobel – Zuber, Hoogma, Brenet, Belfodil, Pires, Nelson.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi v tuto chvíli loučím, ale rozhodně nikde neodcházejte, protože německá Bundesliga má před sebou šlágr kola mezi Gladbachem a Schalke. Tento zápas začíná za necelou hodinu, v 18:30. Buďte u toho s námi!
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:11. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:19.
Je dobojováno! Hráči Fortuny Düsseldorf dnes poprvé v sezóně zvítězili a připsali si tři body za výhru 2:1 nad Hoffenheimem.

První poločas nenabídnul moc fotbalové krásy, po celou dobu jsme se dívali na tlak Hoffenheimu, který dobýval pokutové území svého soupeře. Domácí tým udeřil z ojedinělé šance v závěru poločasu, kdy se trefil Alfred Morales. Druhý poločas nabídnul stejný obrázek jako ten první. Vyrovnání přišlo až v 86. minutě z kopačky debutanta Reisse Nelsona, který v Hoffenheimu hostuje z londýnského Arsenalu. Jenže to nebylo všechno. Z následující akce domácí vytěžili pokutový kop a z něj se s chladnou hlavou trefil Dodi Lukebakio.

V příštím kole bude Düsseldorf zajíždět do Stuttgartu a Hoffenheim přivítá na svém trávníku giganta z Dortmundu.

21. 9. 2018 v 20:30 • Stuttgart – Düsseldorf
22. 9. 2018 v 15:30 • Hoffenheim – Dortmund
90+5'
90+4'
Domácí obrana odkopává jeden míč za druhým na útočnou polovinu. Je jenom otázka času, kdy rozhodčí ukončí tento zápas.
90+3'
Zřejmě se rýsuje poslední tlak ze strany hostů, kteří jsou blízko k první ligové ztrátě v letošním ročníku.
90+2'
Ádám Szalai se na útočné polovině dopustil faulu, kterého si všimnul rozhodčí. Hostující hráč se tomuto verdiktu diví.
90+1'
Na rohový kop si dokonce přiběhnul i hostující brankář, ale jak je dnes zvykem. Hoffenheim v těchto standardkách nemá štěstí.
90+1'
Rozhodčí tohoto zápasu nastavil stejný počet minut jako v prvním poločase. Bude se hrát ještě čtyři minuty.
90'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby tohoto zápasu. TSG opět dostalo svého soupeře pod tlak. Navíc bude rozehrát další rohový kop.
89'
Čeká náš ještě velmi zajímavé poslední minuty tohoto zápasu. Domácí tým opět vede a Hoffenheim musí dotahovat.
88'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil DODI LUKEBAKIO, který se nemýlil. Musím ale říct, že měl velké štěstí. Nechybělo mnoho a Baumann by jeho penaltu chytil – 2:1.
87'
Byla nařízena penalta pro domácí celek.
86'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Jen co jsem dopsal poslední příspěvek, tak hosté dokázali vyrovnat. REISS NELSON si skvělým zpracováním předkopnul míč do běhu, předběhnul obránce a střelou na vzdálenější tyč vyrovnal stav dnešního utkání – 1:1. Bez asistence.
84'
Utkání se nám blíží ke svému konci. TSG se pořád stále hledá, ale diváci v Düsseldorfu cítí, že by dnes mohly být tři body.
83'
Poslední minuty přinášejí opravdové fotbalové okamžiky. Teď se o něj postaral Dodi Lukebakio, který byl blízko vstřelení branky.
82'
Reiss Nelson se zpoza šestnácky opřel do míče, ale branku přestřelil. Rensing už s odkopem nespěchá.
81'
Hoffenheimu dnes jednoduše nejdou rohové kopy. I tento případ byl tím důkazem, Fortuna je čím dál víc blíž k zisku tří bodů.
80'
Nádherný fotbalový moment! Florian Grillitsch orazítkoval spojnici domácí branky. To byla opravdu nádherná střela.
79'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Kenan Karaman.
78'
Neuběhla ani skoro minuta a Rensing má další zákrok, tentokrát si pro sebe stáhnul centr z pravé strany.
77'
Rensing přečetl skvělý náběh Belfodila a u míče byl dřív než hostující útočník. Z tribun z ní další potlesk.
76'
Dodi Lukebakio se pere s přesilou hráčů a poměrně úspěšně. U rohového praporku ušetřil pár sekund.
75'
Andrej Kramarić si položil jednoho hráče a přes toho druhého vystřelil. Jeho střele chyběly potřebné parametry.
74'
Oliver Baumann zabrnkal na nervy spoluhráčům, ale malou domů nakonec dokázal ukočírovat.
73'
Tlak hostů nemá konce, obrana Fortuny je pod velkým zatížením, ale zatím se drží.
72'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Reiss Nelson.
72'
Dodi Lukebakio se stal obětí nebezpečného zákroku po kterém zůstal ležet na trávníku. Hra byla přerušena.
71'
Ani z tohoto rohu Hoffenheimu nezaprší. Domácí obrana opravdu zatím skvěle drží a času pomalu ubývá.
70'
Florian Grillitsch se omlouvá svým spoluhráčům. Jeho střela byla ukvapená a mířila mimo branku.
69'
Nico Schulz se prezentoval kličkou alá Ronaldinho. Nádherná fotbalová podívaná, jenže poté přišel slabý centr.
68'
Ishak Belfodil byl překvapen, že se míč dostal až k němu. Z této akce nic pro TSG nebude.
67'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Dodi Lukebakio.
67'
Ojedinělá šance domácích přišla vniveč, protože Rouwen Hennings se nedohodnul na náběhu svého spoluhráče na pravé straně.
66'
Ishak Belfodil roztančil svého soupeře a už se zdálo, že vybojoval rohový kop. Jenže rozhodčí ukazuje na malé vápno, Rensing bude odkopávat.
65'
Jenže centr na přední tyč byl skvěle přečten a míč odvrácen do bezpečí. Domácí diváci tleskají výkonu svých miláčků.
64'
Jean Zimmer měl velké štěstí, že jeho zákrok přišel doslova na hranici vápna. TSG bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.
63'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Steven Zuber.
63'
Fortuna rozehrávala standardní situaci, ale ta skončila dřív než začala. Asistent rozhodčí zaznamenal ofsajd.
62'
Žlutou kartu dostává Ishak Belfodil (TSG 1899 Hoffenheim).
61'
Moc branek jsme zatím neviděli, ale zápal pro hru to vynahrazuje. Sledujeme opravdu zajímavý zápas z obou stran.
60'
Je za námi patnáct minut druhého poločasu, Fortuna stále drží jednobrankové vedení. Uvidíme, na jak dlouho to ještě vydrží.
59'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kaan Ayhan, přichází Robin Bormuth.
59'
Nico Schulz neprocpal míč do pokutového území z pravé strany a nakonec ještě fauloval. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok.
58'
Ádám Szalai se probíjel přes tři hráče, ale to se podle jeho představ celkem nepovedlo. Domácí obrana se opět ubránila.
57'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Ishak Belfodil.
57'
Rouwen Hennings spadnul v pokutovém území, ale on sám věděl, že tohle na odpískání penalty stačit nebude. Hra pokračuje, u míče jsou hosté.
56'
Už to mohlo být o dvě branky, ale skvělým zákrokem se na brankové čáře blýsknul Oliver Baumann.
55'
Pavel Kadeřábek může být rád, že zůstal ještě na trávníku. Jeho předchozí zákrok byl docela likvidační. Fortuna bude rozehrávat standardní situaci.
54'
Žlutou kartu dostává Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).
54'
Kevin Vogt s Alfredem Moralese se pustili do slovní bitvy, kterou musel řešit až samotný rozhodčí. Z celé akce vzknikla celkem zajímavá rozmíška mezi oběma tábory.
53'
Rohový kop byl rozehrán pouze do míst, kde byl připraven domácí brankář Rensing. TSG je zatím v ofenzivní části hřiště bezradné.
52'
Než ale samotný rohový kop hosté rozehrají, tak se musí nechat ošetřit jeden z domácích hráčů.
51'
Teď měli zajímavou příležitost ze standardní situaci, kterou ovšem nevyužili. Domácí obrana si ale skvěle poradila, TSG místo přímého kopu má rohový kop.
50'
Takový styl hry může být v dalších minutách kontraproduktivní. Je otázkou času, kdy se hostům podaří vyrovnat.
49'
Domácí tým se ještě nedostal na útočnou polovinu. Od začátku zápasu je zatažený u vlastní branky.
48'
Düsseldorf brání v desíti lidech, jediný útočník stojí na polovině hřiště, kde čeká na možné rychlé protiútoky.
47'
Dost nepřesný centr z pravé strany do země nikoho. Právě tam si došel domácí brankář, který zatím drží ambice svého týmu nad vodou.
46'
TSG se snaží začít poločas tam, kde v tom prvním skončilo. Hosté jsou na míči a postupnou kombinací se dostávají na dostřel domácí branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Je za námi první poločas dnešního utkání mezi Düsseldorfem a Hoffenheimem. Právě domácí tým může být po prvním poločase spokojenější, jelikož prozatím vede 1:0. O jedinou branku v prvním dějství se v samém závěru postaral Alfredo Morales. Hosté sice zatím herní převahu, ale tu nedokázali přetavit v branky. Třešničkou na dortu byla zahozená tutovka od Andreje Kramariće.

Přihrávky celkem: 158 – 289
45+5'
45+4'
Hosté rozehrávali dokonce dva rohové kopy, ale ani jeden nemohl ohrozit domácí branku.
45+4'
Hostující tým ještě před koncem poločasu si zkusí rozehrávku dalšího rohového kopu v jejich prospěch.
45+3'
Andrej Kramarić si pomohl při své inviduální akci faulem, rozhodčí to viděl a odpískal mu faul.
45+2'
Esprit Arena ožila, domácí tým překvapivě a pomalu si jde pro poločasové vítězství. Jsme dvě minuty od konce poločasu.
45+1'
Rozhodčí nastavil v prvním poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Kdo by čekal, že zrovna domácí tým půjde po nevýrazném výkonu v prvním poločase do vedení? Celé gólové akci předcházela hostující ztráta na vlastní polovině. Míč se poté dostal na levou stranu, kde byl volný Jean Zimmer a ten naservíroval přesný centr pro ALFREDA MORALESE, který hlavičkou rozvlnil síť – 1:0. Asistence: Jean Zimmer.
44'
Marvin Ducksch na nic nečekal a z voleje střílel, jenže mimo branku. Oliver Baumann byl opět bez těžší práce.
43'
Marvin Ducksch se ve vápně soupeře provinil proti fotbalovým pravidlům, rozhodčí jeho prohřešek odpískal.
42'
Fortuna se snaží uklidnit hru, proto míč putuje od obránců až k brankáři. Ten ale nemá komu by mohl rozehrát.
41'
Ádám Szalai se snažil sklepnout míč pro svého kolegu v útoku, ale domácí obrana si s tím skvěle poradila.
40'
Závěr poločasu se nám blíží a my stále čekáme na úvodní branku dnešního utkání.
39'
Rohový kop byl rozehrán přesně, ale následná hlavička neměla potřebnou sílu, aby zapadla do domácí branky.
38'
Rensing si připsal důležitý zákrok proti hlavičce jednoho z hostujících útočníků. TSG bude rozehrávat další rohový kop.
37'
Alfredo Morales zůstal ležet na trávníku, hosté v duchu fair-play zakopli míč do zámezí, aby mohlo proběhnout ošetření.
36'
Akce TSG je u konce, končí ji hvizd rozhodčího, který odpískal hrubý zákrok hostujícího Joelintona.
35'
Hoffenheim bude rozehrávat další rohový kop, který vybojoval Nico Schulz svým zblokovaným centrem.
34'
Düsseldorf se snažil rychle odpovědět, ale pro centr z pravé strany si došel s přehledem hostující brankář.
33'
Tohle bylo neskutečné! Joelinton potáhnul celou akci až do domácího vápna, kde přízemním centrem našel Andreje Kramariće. Ten ale netrefil prázdnou branku a míč poslal vedle.
32'
Andrej Kramarić se dostal do slibné střelecké příležitosti, ale jeho střela mířila pouze do prostoru, kde byl připravený Rensing.
31'
Hosté sice rozehrávali rohový kop, ale nic z něj nebylo. To samé platilo o následném brejku Fortuny, který skončil v zámezí.
30'
Co jsem říkal, parádní centr se snesl na hlavu Kaana Ayhana, který donutil hostujícího brankáře k úspěšnému zákroku.
29'
Domácí tým bude rozehrávat poměrně zajímavou standardní situaci. Na přímé ohrožení branky to není, ale na povedený centr určitě ano.
28'
Pavel Kadeřábek se s odkopem moc nepáral a hned z první do míče dal takovou sílu, že ho poslal za zámezí.
27'
Nico Schulz v souboji jeden na jednoho neuspěl, míč se stěhuje na kopačky domácích. Aspoň tady na odkop jejich brankáře.
26'
Menší zmatky v hostující obraně vyřešil až pozorný brankář, který celou situaci skvěle přečetl.
25'
Florian Grillitsch nasadil svému soupeři jesličky, ale to bylo všechno, co tento hráč ukázal. Přihrávka na spoluhráče byla nepřesná.
24'
Ádám Szalai se sápal po centrovaném míče, ale ten byl na něj moc vysoký. Míč skončil v zámezí, Rensing ho uvede zpět do hry.
23'
Pomalu se dostáváme na druhé poloviny prvního poločasu, v Düsseldorf hraje stále bez branek. Navíc je opět přerušena po zákroku Henningse.
22'
Žlutou kartu dostává Rouwen Hennings (Fortuna Düsseldorf).
21'
Alfredo Morales se dost diví verdiktu rozhodčí, kterýmu odpískal útočný faul. Údiv taky dávají najevo domácí fanoušci.
20'
Utkání opět pokračuje kombinací TSG na vlastní polovině. Brzy můžeme očekávat další ohrožení Rensingovy branky.
19'
Zápas je opět přerušen, tentokrát se ošetřuje domácí Kaan Ayhan, který zůstal na trávníku.
18'
Utkání se nám začíná přiostřovat. Rozhodčí má v tuto chvíli práce na hlavu, ale karty ještě ze své kapsy nevytáhnul.
17'
Další úspěšný zákrok domácího brankáře. Tentokrát skvěle vyběhnul pro přízemní centr Nica Schulze.
16'
Joelinton se prokličkoval až do samotného zakončení, ale Rensing byl připraven. Akce hostujícího týmu však ještě nekončí.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního utkání. Zatím jsme nic zvláštního neviděli, za připomínku stojí možná hlavička Joelintona po centru Kadeřábka.
14'
Totiž jejich rozehrávku napadá jediný hráč, což podle předpokladů nemá šanci na úspěch.
13'
Postupná kombinace hostujícího celku znamená, že se domácí nebezpečně blízko stahují ke své brance.
12'
Zápas zatím postrádá rychlejší tempo, oba týmy se zatím dalo by se říct rozehrávají. Teda platí to aspoň o hostech.
11'
Pavel Kadeřábek měl sice tento centr na dlouhou nohu, ale i přes tuto nepříjemnost našel hlavu Joelintona, který poslal míč vysoko nad branku.
10'
Zdá se, že hostující hráč bude v pořádku, ale rozhodčí ho ještě vykazuje z hrací plochy. Bittencourt se za malý moment vrátí.
9'
Leonardo Bittencourt vletěl do souboje po hlavě a vůbec se nedivím, že se nedokáže postavit. Hra je přerušena.
8'
Domácím fanouškům se nelíbí zdlouhává kombinace Hoffenheimu a dávají to hlasitě najevo. TSG opravdu stále nikde nespěchá, čeká na chybu soupeře.
7'
Andrej Kramarić je na levé straně velmi aktivní, ale domácí obrana je zatím na něj skvěle připravena.
6'
Kadeřábek byl pod velkým tlakem, ale nakonec všechno zvládnul a přesně rozehrál. Hosté nikdy s útokem ale nepospíchají.
5'
Rensing má na začátku utkání více práce než jeho kolega na druhé straně. Domácí brankář si zatím vede na výbornou.
4'
Andrej Kramarić se sice snažil, ale míč na hrací ploše nestihnul. Domácí brankář se protáhne odkopem od branky.
3'
Hoffenheim zřejmě bude dnes tím týmem, který bude držet víc na kopačkách. Domácí budou vsázet na rychlé protiútoky.
2'
Na druhé straně se blýsknul inviduální akcí Leonardo Bittencourt, ale ten proti dobře postavené obraně neuspěl.
1'
Domácí tým se ujal úvodního výkopu, ale jejich první akce neměla dlouhého trvání. Rozhodčí jim odpískal nedovolený zákrok.
1'

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmer, K. Ayhan, Bodzek (C), Kamiński, Gießelmann – Zimmermann, Sobottka, Morales – Ducksch, Hennings.
Náhradníci: R. Wolf – Raman, Karaman, Lukebakio, Stöger, Bormuth, Usami.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Nordtveit, Vogt (C), N. Schulz – Bittencourt, Grillitsch, S. Posch – Joelinton, Szalai, Kramarić.
Náhradníci: Kobel – Zuber, Hoogma, Brenet, Belfodil, Pires, Nelson..
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

5. 4. 2013 • Hoffenheim – Düsseldorf 3:0
10. 11. 2012 • Düsseldorf – Hoffenheim 1:1
TSG 1899 HOFFENHEIM

Hoffenheim je na tom docela stejně jako jejich dnešní soupeř, ale pojďme od začátku. Tento tým měl velmi těžké první kolo, protože zajížděl na trávník Bayernu Mnichov, kde prohrál 1:3. První své body si připsal právě až ve druhém kole, kdy dokázal porazit Freiburg. Průběžná pozice je deváté místo se ziskem tří bodů.

FORTUNA DÜSSELDORF

Nováček ligy vstoupil do letošní sezóny domácí porážkou proti Augsburgu. První body si připsal až ve druhém kole, když fantasticky remizoval proti Lipsku. Jejich momentální pozice je tedy 12. místo se ziskem jednoho bodu a záporného skóre 2:3.

2. 9. 2018 • Lipsko – Düsseldorf 1:1
25. 8. 2018 • Düsseldorf – Augsburg 1:2
19. 8. 2018 • Koblenz – Düsseldorf 0:5
14. 8. 2018 • Benrath - Düsseldorf 0:13
4. 8. 2018 • Düsseldorf – Fiorentina 1:1
Hezký den, po reprezentační přestávce se opět o slovo hlásí ligový fotbal. My se v tomto textovém on-line přenose podíváme na zápas třetího kola německé Bundesligy mezi Fortunou Düsseldorf a Hoffenheimem. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.