Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Lipsko - 27. ledna 2019   18:00

0:4
(0:3)
Lipsko
2' Y. Poulsen   • 9' Konaté  (Halstenberg) • 16' Y. Poulsen  (Halstenberg) • 68' Laimer
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Stöger, Morales, Fink (C) (63. Hennings) – Usami, Lukebakio (77. Barkok), Raman (46. Ducksch).
Drobný – Barkok, Bodzek, Ducksch, Hennings, Hoffmann, Karaman.
Lipsko
Gulácsi – Halstenberg, Konaté, Orban (C), Klostermann – Laimer, Demme (73. Forsberg), Adams – Werner (85. Augustin), Y. Poulsen, Sabitzer (85. Cunha).
Mvogo – Augustin, Forsberg, Cunha, Ilsanker, Mukiele, Saracchi.

Dnešní utkání je minulostí. Hosté z Lipska si bez problémů pohlídali tříbrankové vedení a ve druhé půli ještě jeden gól přidali. Domácí tým jim dnes zkrátka nemohl být konkurentem, co se týče efektivity, tak se Düsseldorfští mají od jejich dnešních soupeřů co učit. Ode mě je to pro dnešní den všechno, přeji vám hezký zbytek nedělního večera.
90+1'
90'
Hosté kombinují na vlastní polovině.
89'
Barkokova střela trefila pouze jednoho z bránících hráčů.
88'
Domácí vybojovali rohový kop.
88'
Domácí se kombinací dostávají na útočnou polovinu.
87'
Moralesův centr odvrací mimo velké vápno Forsberg.
86'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Matheus Cunha.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Jean-Kévin Augustin.
84'
Odpískán útočný faul, provinil se Barkok.
84'
83'
Hosté kombinují na útočné polovině.
81'
Sabitzer za pomoci zdravotníků odkulhal mimo hrací plochu a hra pokračuje.
80'
Na hrací ploše zůstává ležet Sabitzer, hra je přerušena.
79'
Ani další centr Ducksche neznamenal pro obranu hostů žádné nebezpečí.
78'
Duckschův centr odvrácen na další roh.
78'
77'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Aymen Barkok.
76'
Werner v ofsajdu.
76'
Na útočné polovině budou vhazovat hosté.
75'
Laimerovu přihrávku pod sebe přečetl skvěle bránící Zimmermann.
74'
Henningsův pokus o střelu z voleje nebyl vůbec povedený, hosté budou rozehrávat od své brány.
73'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Emil Forsberg.
72'
Usamiho střela skončila jen těsně vedle levé tyče branky hostů!
71'
Lukebakio se dopustil útočného faulu, hosté se dostávají k míči.
70'
Poulsenův centr skončil mimo hrací plochu, domácí budou rozehrávat od své svatyně.
68'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je KONRAD LAIMER, který se dokázal včas dostat k míči, který před malou chvíli před sebe vyrazil brankář Rensing a poslal jej kolem něj přímo do brány.
67'
Žlutou kartu dostává Marvin Ducksch (Fortuna Düsseldorf), který si při rozhovoru s hlavním arbitrem rozhodně nebral žádné servítky a doslova na něj křičel. Až se Marvin Ducksch uklidní, určitě uzná, že žlutá karta byla na místě.
66'
Sabitzerův tečovaný centr odvrací obrana domácích.
65'
Sabitzerova střela zpoza šestnáctky skončila jen těsně vedle pravé tyče Rensingovy brány.
64'
Hosté vybojovali rohový kop.
63'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází Rouwen Hennings.
63'
Domácí budou vhazovat na útočné polovině.
62'
Finkův centr bez problémů odvrací mimo šestnáctku Halstenberg.
61'
61'
Laimer faulován Moralesem, hosté budou rozehrávat téměř z poloviny hřiště.
60'
Hosté v poklidu kombinují na vlastní polovině.
59'
Tentokrát útočný faul na opačné straně, provinil se Poulsen.
58'
Hosté vhazují na vlastní polovině.
57'
Lukebakio se dopustil útočného faulu, hosté budou rozehrávat.
56'
Duckshovu parádní střelu zpoza šestnáctky na poslední chvíli odhlavičkoval mimo hrací plochu Poulsen.
55'
55'
Lukebakio vybojoval vhazování pro svůj tým na polovině hřiště.
54'
Klostermannova nepovedená přihrávka znamená, že k míči se opět dostávají domácí.
53'
Morales čistě obral Demmeo o míč, hráči Düsseldorf mají míč ve své moci.
52'
Ducksch neohrabaným zákrokem poslal k zemi Laimera, odpískán faul.
50'
S Demmeho centrem si poradila domácí obrana.
50'
Hosté poprvé v tomto poločase kombinují na vlastní polovině.
49'
Morales už míč na hrací ploše nezastihl. Hosté budou rozehrávat od své brány.
49'
Domácí opět v kombinaci na vlastní polovině, zatím jsou ve druhém poločase lepším týmem.
48'
Lukebakio se levou nohou pokoušel obstřelit obránce i brankáře Gulácsiho, jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.
47'
Domácí budou vhazovat na polovině hřiště.
46'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: do druhého poločasu už nenastoupí Benito Raman, přichází Marvin Ducksch.
46'
První polovina je za námi a byli jsme svědky vskutku aktivního fotbalu. První část prvního poločasu jednoznačně patřila týmu hostí. Ti si za šestnáct minut hry dokázali vytvořit tříbrankový rozdíl a zbytek poločasu už prakticky v klidu dohráli, ke konci první půle už šlo vidět, že hráči Lipska absolutně nikam nespěchají. Hosté si to ovšem mohou dovolit, ale co domácí? Osobně mi přišlo, že ani domácí se nikam neženou, jakoby si snad říkali, že 0:3 je ještě slušný výsledek. Dá se předpokládat, že domácím o poločase do duše promluví trenér Funkel. Druhá polovina nám ukáže, zda to k něčemu bude, nebo jestli si hosté dokáží v pohodě dokráčet pro tři body.
45+1'
45+1'
45'
V první polovině se bude nastavovat jedna minuta.
44'
Stöger dal teď na vlastní polovině vzpomenout na Zinedina Zidana, když si jeho slavnou kličkou poradil s dotírajícím Laimerem.
43'
Adams se dopustil útočného faulu, domácí budou rozehrávat.
42'
Lukabakiova střela zblokovaná obranou.
41'
Wernerovu přihrávku zastavil Usami, domácí se dostávají k míči.
40'
39'
Moralesův centr skončil mimo hrací plochu, hosté budou odkopávat od své svatyně.
38'
Sabitzer se hnal do brejku, ale skvěle jej vystínoval Zimmermann, který jej následně zbavil míče.
37'
Gießelmannův centr odvrací mimo velké vápno Konaté.
36'
Hosté vhazují na útočné polovině.
35'
Wernerův centr skončil v náručí brankáře Rensinga.
35'
Ayhan od míče čistě odstavil Laimera.
34'
Moralesovu přihrávku zachytila obrana hostů.
33'
Raman nachytán v ofsajdovém postavení.
31'
Hosté budou vhazovat na vlastní polovině.
30'
Domácí opět kombinují na vlastní polovině.
29'
Přečíslení hosté nedokázali využít, neboť ještě před Demmeho centrem míč opustil hrací plochu.
29'
Útočná snaha domácích ztroskotala na nepovedené přihrávce Usamiho, hosté mohou jít do brejku.
28'
Na Ramanův centr si bravurně naběhl Fink, jeho hlavička jen těsně minula Gulácsiho bránu.
27'
Domácí vybojovali vhazování u rohového praporku.
27'
Tentokrát se do kombinace domácích zapojil i brankář Rensing.
26'
Orban na polovině fauloval Moralese, domácí budou rozehrávat.
26'
Gießelmannovu přihrávku skvěle vystihl Konaté a hosté se dostávají k míči.
25'
Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině, což je za stavu 0:3 při nejmenším divné.
24'
Do kombinace hostů se zapojil i brankář Gulácsi.
23'
Demmeho střela z hranice velkého vápna skončila v náruči brankáře Rensinga.
22'
Laimerův centr odvrací pryč z velkého vápna Zimmermann.
21'
Laimer zvítězil ve hlavičkovém souboji se Stögerem na polovině hřiště, ale míč ihned ukořistil Morales a domácí jsou tak opět v držení míče.
20'
Domácí kombinují na vlastní polovině a snaží se najít skulinku v obranné činnosti hostujícího celku.
19'
18'
Sabitzer odstavil Finka od míče za pomoci rukou, odpískán faul.
16'
Autorem branky je YUSSUF POULSEN. Asistence: Marcel Halstenberg. Po krásné Halstenbergově přihrávce do pokutového území proniknul POULSEN, který se ve velké většině případů v takový situacích nemýlí a i dnes prokázal, svůj instinkt zabijáka, když nedal brankáři Rensingovi svou střelou na první tyč žádnou šanci. 0:3.
16'
Klostermannovu průnikovou přihrávku na poslední chvíli zastavil Morales, ale hosté i přesto zůstávají u míče.
15'
Adamsův centr odvrací mimo velké vápno Ayhan.
14'
Ramanova přihrávka nenašla správného adresáta, hosté se dostávají k míči.
13'
Werner nachytán v ofsajdu.
12'
Rensing dokázal reflexivním zákrokem zastavit Poulsenovu střelu.
12'
Po nepovedeném Demmeho centru, budou domácí vhazovat na vlastní polovině.
12'
Hosté opět v kombinaci na vlastní polovině.
11'
Raman na polovině hřiště fauloval Laimera, to neuniklo očím hlavního arbitra, odpískán faul.
9'
Autorem branky je IBRAHIMA KONATÉ, který unikl hned dvojici bránících hráčů a následně sice ne příliš povedenou, ale účinnou střelou překonal brankáře Rensinga.
8'
7'
Halstenberg sice do vápna poslal pěkný centr, ale celá situace byla přerušena rozhodčím, který odpískal útočný faul.
7'
Po faulu Stögera budou hosté zahrávat standardní situaci z celkem nebezpečné pozice.
6'
Adamsův centr odklidil mimo velké vápno Zimmermann.
5'
Centr se Halstenbergovi příliš nepodařil, domácí se dostávají k míči.
5'
4'
Laimer ve vzduchu postrčil Moralese, odpískán faul.
3'
2'
Autorem branky je YUSSUF POULSEN, který se ve velkém vápně po několika odrazech dokázal nejlépe zorientovat a poslal míč do sítě! 1:0.
2'
1'
Sabitzerův centr skončil v náručí brankáře Rensinga.
1'

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Stöger, Morales, Fink (C) – Usami, Lukebakio, Raman.
Náhradníci: Drobný – Barkok, Bodzek, Ducksch, Hennings, Hoffmann, Karaman.

RB Lipsko: Gulácsi – Halstenberg, Konaté, Orban (C), Klostermann – Laimer, Demme, Adams – Werner, Y. Poulsen, Sabitzer.
Náhradníci: Mvogo – Augustin, Forsberg, Cunha, Ilsanker, Mukiele, Saracchi..
Düsseldorf je sice v tabulce až na 14. místě, ale v posledních zápasech mají hráči výbornou formu, vždyť v lize prohráli naposledy 7. prosince, od té doby mají čtyři výhry v řadě za sebou, porazili dokonce i první Dortmund, a to na domácí půdě v poměru 2:1. Fotbalisté Düsseldorfu by dnes mohli navázat na dobré výsledky z minulých kol, pomoct by jim mohlo právě domácí prostředí, nicméně v dnešním duelu se více věří Lipsku, které má jednu z nejlepších obran v lize, navíc společně s Monchengladbachem inkasovalo nejméně branek, přesně jich bylo 18.
RB Lipsko je na tom mnohem lépe, v tabulce mu patří 5. příčka a na svém kontě má 31 bodů. Lipsko devětkrát zvítězilo, čtyřikrát remizovalo a pětkrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 31:18.
Fortuna Düsseldorf se v tabulce nachází na 14. místě a na svém kontě má 21 bodů. Fotbalisté Düsseldorfu šestkrát zvítězili, třikrát remizovali a už devětkrát byli poražěni. Dosavadní stav skóre je 21:34.
Hezký nedělní podvečer. Bundesliga má na programu 19. kolo, ve kterém Fortuna Düsseldorf přivítá na své půdě svého soupeře RB Lipsko. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, který nese název Esprit Arena. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.