Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Werder - 27. dubna 2019   15:30

Düsseldorf
1' Raman (Hennings) • 23' Karaman (Bodzek) • 56' Hennings (Karaman) • 73' Suttner
4:1
(2:1)
Werder
28' M. Kruse
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, K. Ayhan (C), Hoffmann, Suttner – Bodzek – Lukebakio (71. Gießelmann), Stöger, Karaman, Raman (36. Barkok, 52. Kownacki) – Hennings.
Drobný – Gießelmann, Kownacki, Kamiński, Barkok, Morales, Ducksch.
Cortus – Kleve, Grudzinski
Esprit Arena, Düsseldorf
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson (80. Harnik) – M. Eggestein, Şahin, Klaassen (59. Möhwald) – M. Kruse (C) – J. Eggestein (46. Osako), Rašica.
Kapino – Möhwald, Friedl, Harnik, C. Pizarro, Sargent, Osako.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.
Fotbalisté Düsseldorfu odehráli proti Werderu skvělé utkání a byť už hrají jen o umístění, dokázali o evropské poháry bojující Brémy přehrát 4:1.

Düsseldorf do utkání vstoupil fantasticky, když už na konci 1. minuty se dostal před brankáře Pavlenku Benito Raman a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Hosty inkasovaný gól viditelně zaskočil a tak se dlouho jen bránili. Ve 23. minutě jim navíc zasadil druhý úder Kenan Karaman, jenž skóroval po úchvatném sólu, které zahájil už na vlastní polovině hřiště. Brémám pomohla až penalta, ze které snížil Max Kruse. Hosté pak mohli do přestávky i vyrovnat, ale hlavičku Şahina zastavilo břevno.

Po změně stran už stříleli pouze domácí. V 56. minutě tečoval Karamanův centr za Pavlenkova záda Rouwen Hennings a Fortuna opět vedla o dva góly. Brémy se ještě mohly vrátit do hry, ale Gebre Selassie nejprve nepřekonal gólmana Rensinga a poté po jeho nabídce poslal míč těsně vedle tyče Kruse. V 73. minutě tak zpečetil skóre Markus Suttner, jenž napálil za Pavlenku odražený míč.
90+5'
90+4'
Tak nakonec ještě akce Zimmermanna, který se v šestnáctce uvolnil přes Langkampa, ale už neměl dost prostoru na přesné zakončení.
90+4'
Domácí ještě budou vhazovat. O moc víc toho už asi neuvidíme.
90+3'
Hosté šli do přečíslení 3 na 1. Martin Harnik to však vyřešil špatně, když nedokázal přihrát a volný míč sbírá Rensing.
90+2'
Žlutou kartu dostává Juja Osako (Werder Brémy).
90+2'
Adam Bodzek si všiml, že je Jiří Pavlenka vyběhnutý poměrně daleko ze své brány a tak ho zkusil z poloviny hřiště přelobovat. Myšlenka skvělá, míč se však snesl nad bránu Werderu.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Po něm se řítil do rychlého kontru hostující Eggestein, jehož zastavil čistým skluzem Bodzek! Výtečná práce domácího záložníka.
90'
Obrana Brém odvrací na další rohový kop.
89'
Niko Gießelmann si ještě na levé straně hřiště došel pro roh...
88'
Fanoušci Fortuny nadšeně kvitují na každý dotyk svých miláčků s míčem. Tenhle zápas si mohou užívat.
86'
Po rohovém kopu Kruseho se domácí ubránili. Brémy to nezabalily a ještě se sympaticky snaží alespoň o korekci stavu.
85'
Opět výtečný Rensing! Domácího gólmana nyní nepřekonal z pravé strany pokutového území Max Kruse. Jeho rána mířila k bližší tyči, ale Rensing ji vyškrábl na roh.
82'
Tak tohle byla velká šance hostí! Kevin Möhwald vypálil z poměrně velké dálky a Michael Rensing míč vyrazil k Martinu Harnikovi, který ho z dorážky také neprostřelil. Gólman Fortuny svůj tým podržel.
81'
Brémy kombinují na pravé straně hřiště. Zatím však bez nějakého efektu.
80'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Martin Harnik.
78'
V dobré pozici se ocitl Max Kruse. Střela mu však úplně nesedla a Rensing ji tak snadno pokryl.
76'
Domácí i dnes ukazují, že se v Bundeslize letos nezachránili náhodou. Hrají dobrý fotbal, se kterým do klidného středu tabulky rozhodně patří.
74'
Hosté ještě protestovali. Reklamovali, že gólové akci předcházela ruka Kownackého. Sudí je však jiného názoru.
73'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Teď už je asi definitivně rozhodnuto! Pavlenka ještě vyrazil tečovanou střelu Kownackého, ale k míči se před brankovou čarou dostal Hennings, který hledal před bránou Karamana. Před ním zasáhl bránící hráč, ovšem ten balón odehrál pouze k MARKUSOVI SUTTNEROVI, jenž dělovkou k bližší tyči Pavlenku prostřelil – 4:1.
73'
Ludwig Augustinsson se dopustil útočného faulu. Rozehrávat bude domácí tým.
72'
Brémy měly k dispozici standardní situaci z levé strany. Balón kroutil do šestnáctky Kruse, ale nalezl pouze hlavu obránce.
71'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Niko Gießelmann.
70'
Milot Rašica svou aktivitou donutil chybovat Ayhana a požár musel hasit až Bodzek. Ten balón nekompromisně napálil do zámezí.
70'
Teď se ovšem domácí rozhodli uklidnit hru a podržet míč na svých kopačkách. To se publiku líbí.
68'
Fortuna se zatáhla do obranného bloku na svou polovinu. Werder musí dobývat.
66'
Kruse se snažil ještě alespoň vyhádat rohový kop, ale ani s tím neuspěl.
65'
Hosté se snaží o vstřelení kontaktního gólu! Z pravé strany poslal před bránu přízemní centr Gebre Selassie. Pro balón si skákal Rensing, ale těsně před ním ho zasáhl Max Kruse, který merunu tečoval těsně vedle tyče! Velké štěstí pro brankáře Düsseldorfu.
64'
Dobrá příležitost pro Juju Osaka! Maximilian Eggestein se prodral dopředu po pravé straně a předložil před bránu míč, který si našel právě japonský fotbalista. Ten však zamířil mimo!
62'
Dodi Lukebakio zajel skluzem do Niklase Moisandera a dostal za to žlutou kartu.
61'
Do velké příležitosti se dostal Theodor Gebre Selassie. Ten si po sražené střele spoluhráče našel míč za domácí obranou a už byl sám před Rensingem. Ten však dobře vyběhl, zakončení českého obránce ztlumil a volného balónu se ujal Ayhan.
59'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Kevin Möhwald.
58'
Hosté potřebují v boji o Evropu body, ale dnes to na nějaký zisk nevypadá. Hráči Fortuny hrají velmi dobré utkání.
56'
Domácí zvyšují své vedení na 3:1! Výbornou přihrávku na pravé křídlo obdržel rozběhnutý Kenan Karaman. Ten poslal před bránu výtečný centr, který si našel nabíhající ROUWEN HENNINGS a v pádu míč tečoval do protipohybu gólmana Pavlenky.
55'
Davy Klaassen se vrátil po ošetření zpět na trávník.
54'
Na hřišti planou emoce! Nuri Şahin byl zřejmě faulován Lukebakiem, ale na rozhodnutí sudího nečekal a poslal domácího fotbalistu také k zemi. Nakonec je pískáno proti Werderu.
53'
Už se opět hraje. Klaassen je ošetřován v zámezí.
52'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Dawid Kownacki.
51'
Na hlavách obou fotbalistů je dokonce krev! Hůře zřejmě dopadl Barkok, který je s rozseknutým čelem odváděn do kabin a trenér Fortuny už chystá střídání.
50'
Nepříjemná srážka hostujícího Davyho Klaassena s Aymenem Barkokem. Oba hráči se neviděli a narazili do sebe hlavami. Oba už podstupují ošetření.
49'
Domácí měli poměrně hodně prostoru na rychlý protiútok. Ten táhl Lukebakio, jenž předal balón Rouwenu Henningsovi. Ten si balón naváděl na levačku, ale jeho ránu zablokoval protihráč.
49'
Aymen Barkok centroval z pravé strany. Našel ale pouze hlavu prvního obránce Brém.
47'
Milot Rašica byl přistižen v ofsajdové pozici. Míč pro domácí celek.
46'
Druhý poločas rozehráli hosté. Na rozdíl od soupeře, který na začátku utkání skóroval ze své první akce, se ale k ničemu vážnému nedostali.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Juja Osako.
46'
První poločas je za námi. Düsseldorf do utkání vstoupil fantasticky, když už na konci 1. minuty se dostal před brankáře Pavlenku Benito Raman a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Hosty inkasovaný gól viditelně zaskočil a tak se dlouho jen bránili. Ve 23. minutě jim navíc zasadil druhý úder Kenan Karaman, jenž skóroval po úchvatném sólu, které zahájil už na vlastní polovině hřiště. Brémám pomohla až penalta, ze které snížil Max Kruse. Od té doby se hra vyrovnala a hosté dokonce mohli vyrovnat. Hlavičku Şahina po rohu však zastavilo břevno.
45+4'
45+2'
Lukebakio se už přihlásil zpět do hry. Pomezní sudí ho pustil na hřiště.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty!
45+1'
Až teď je hra přerušena. Lukebakio stále leží na trávníku a tak k němu přicházejí zdravotníci.
45'
Dodi Lukebakio se zřítil na trávník po souboji s Klaassenem. Sudí ale nechává pokračovat ve hře.
44'
Teď ale mohli zaútočit. Přihrávka Barkoka nicméně nedoputovala až ke Karamanovi.
43'
První poločas se chýlí ke svému konci. Hráči Fortuny budou chtít především asi udržet současný stav.
41'
Hosté rozehrávali standardní situaci. Po centru Nuriho Şahina balón odkopl jeden z obránců Düsseldorfu.
39'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Kevin Stöger. Trefil střed brány a Pavlenka si tak připsal snadný zákrok.
38'
Žlutou kartu vyfasoval hostující stoper Sebastian Langkamp.
36'
Benito Raman už byl dnes ošetřován a není úplně v pořádku. Proto ho střídá Aymen Barkok.
35'
Po něm hlavičkoval na přední tyči Nuri Şahin a domácí zachránila branková konstrukce! Zadáci Fortuny následně odkopávají na další roh.
34'
Hosté teď vybojovali rohový kop.
33'
Penaltové snížení Brém přišlo jako blesk z čistého nebe. Werderu ale rozhodně pomohlo, hra se od té doby vyrovnala.
32'
Standardní situaci zahrávali domácí. Do zakončení se tlačil jejich kapitán Ayhan, který byl ale v ofsajdu.
30'
Mohlo být vyrovnáno! Po rohovém kopu se dostal k nebezpečné hlavičce Sebastian Langkamp a Michael Rensing svůj tým zachraňoval na brankové čáře!
28'
Werder právě vstřelil branku!
MAX KRUSE si počkal na pohyb brankáře Rensinga a poslal míč po zemi na druhou stranu, než kam někdejší gólman Bayernu skočil. Werder je zpět ve hře!
27'
Penalta pro Werder! Ayhan na rohu šestnáctky vložil neopatrně nohu do souboje s Davym Klaassenem, který spadl. Rozhodčí se poradil s kolegou u systému VAR a nařídil proti domácím pokutový kop.
25'
Další akci rozjetých domácích zastavil Moisander jen za cenu žlutého faulu. Následoval přímý kop, k jehož exekuci se postavil Kaan Ayhan. Jeho zajímavá střela se vytočila vedle šibenice Pavlenkovy svatyně.
25'
Žlutou kartu dostává Niklas Moisander (Werder Brémy).
23'
Neskutečné, co teď provedl KENAN KARAMAN s obranou Werderu! Domácí fotbalista přebral míč ještě na vlastní polovině a nadechl se k úchvatnému sólu. Před šestnáctkou nejprve obešel Gebre Selassieho, v ní pak Langkampa s Moisanderem a následně zamířil mimo dosah bezmocného Pavlenky – 2:0.
21'
Utkání sleduje vyprodaný stadion, na který se vejde zhruba 23 000 lidí.
20'
Ten rozehrával Augustinsson. Jeho prudký centr vyboxoval do bezpečí brankář Rensing.
19'
Zatím ojedinělý útok Brém táhl po pravé straně Theodor Gebre Selassie. Jeho centr srazil na roh Lukebakio, který se dobře vrátil do obrany.
17'
Je to tak. Jiří Pavlenka je v pořádku, což je pro Werder rozhodně dobrá zpráva.
16'
Na přihrávku za hostující obranu si naběhl Dodi Lukebakio. Domácí útočník se srazil s vybíhajícím Pavlenkou, kterého sice střet s protihráčem bolel, gólu ale zabránil! Pavlenka by měl po krátkém ošetření pokračovat.
15'
Teď už se opět hraje. Domácí měli k dispozici rohový kop. Ten hráči Brém ubránili za cenu autu soupeře.
14'
Na hrací ploše zůstal ležet Benito Raman. Sudí Cortus se běžel podívat, co s hráčem Fortuny je a povolal na trávník zdravotníky.
13'
Postupný útok chtěli domácí zrychlit. Přišla tak přihrávka doleva na nabíhajícího Suttnera, jenž ale balón nedostihl na hrací ploše. Kopat od brány bude Jiří Pavlenka.
12'
Domácí opět kombinují na své útočné polovině. Zatím sledujeme jednoznačný obrázek hry.
11'
Kenana Karamana dokázal u lajny uhlídat Gebre Selassie. Hosté budou vhazovat.
10'
Theodor Gebre Selassie vhazoval na útočné polovině, ale tam se hosté dlouho neohřáli. Hráči Fortuny míč vybojovali a přecházejí s ním zase k šestnáctce soupeře.
8'
Fotbalisté Werderu přijeli bojovat o evropské poháry, ale začátek utkání vůbec nechytili. Düsseldorf soupeři míč téměř nepůjčuje.
6'
Další šance domácích! Po rohovém kopu prolétl míč malým vápnem Werderu a Pavlenka zůstal stát na čáře. To mohl potrestat kapitán Düsseldorfu Kaan Ayhan, který hlavičkoval zblízka nad.
4'
Další akci Fortuny táhl po pravém křídle Lukebakio. Po obranném zákroku Augustinssona budou domácí vhazovat.
3'
Fotbalisté Düsseldorfu začali duel skvěle. I nadále jsou při chutí a snaží se útočit.
1'
Tak tohle je pro Fortunu začátek jako hrom! Suttner přenesl z levé strany hřiště hru na BENITA RAMANA, který se po narážečce s Henningsem dostal za obranu soupeře a tváří v tvář Pavlenkovi zamířil ke vzdálenější tyči.
1'
Na míči se v úvodu drží domácí hráči. Kapitán Ayhan posílá balón dopředu.
1'
Aktéři utkání jsou již připraveni na rozehrávku duelu. Atmosféra je skvělá, ale na to jsme v Bundeslize zvyklí.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan (C), Hoffmann, Suttner – Bodzek – Lukebakio, Stöger, Karaman, Raman – Hennings.
Náhradníci: Drobný – Gießelmann, Kownacki, Kamiński, Barkok, Morales, Ducksch.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – M. Kruse (C) – J. Eggestein, Rašica.
Náhradníci: Kapino – Möhwald, Friedl, Harnik, C. Pizarro, Sargent, Osako.

Rozhodčí: Cortus – Kleve, Grudzinski.
První vzájemný zápas v této sezóně skončil výhrou domácích Brém 3:1. Bude i dnes platit pořekadlo „Můj dům, můj hrad“?
Fortuna Düsseldorf (10. místo, 11 – 4 – 15, skóre 40:59, 37 bodů)
Fortuna už má jistou záchranu, čímž byl splněn základní předsezónní cíl, a závěr ročníku tak mohou její hráči dohrát v klidu. Nováček soutěže byl přitom odborníky pasován za hlavního kandidáta na sestup. Düsseldorf však překvapil a v podzimní části soutěže dokázal vyhrát dokonce na Bayernu. Momentálně to ale tak slavné není, poslední dva zápasy totiž hráči Fortuny prohráli a navíc v nich inkasovali hned 7 gólů. Doma s Bayernem padli 1:4, v Mohuči pak 1:3.

Posledních 5 zápasů Düsseldorfu:
Wolfsburg – Düsseldorf 5:2
Düsseldorf – M'gladbach 3:1
Hertha – Düsseldorf 1:2
Düsseldorf – Bayern 1:4
Mohuč – Bayern 3:1
Werder Brémy (8. místo, 12 – 10 – 8, skóre 52:42, 46 bodů)
Za Werder nastupují hned dva čeští reprezentanti. Brankářskou jedničkou je Jiří Pavlenka, místo na pravém kraji obrany pak zaujíma Theodor Gebre Selassie. Fotbalisté Brém si budou chtít spravit náladu po dvou porážkách s Bayernem. Nejprve prohráli v ligovém utkání v Mnichově 0:1, byť se brankář Pavlenka překonával. Ve středu pak Werder padl doma 2:3 v semifinále Pokalu. Smutným hrdinou byl právě český reprezentant Gebre Selassie, jenž vyrobil v 80. minutě penaltu, z níž rozhodl o postupu bavorského giganta Lewandowski. Před duely s Bayernem si vedly fotbalisté Werderu skvěle. V lize před tím neprohráli 12 zápasů v řadě a z boje o záchranu je najednou vyhlídka postupu do Evropské ligy.

Posledních 5 zápasů Brém:
Schalke – Brémy 0:2 (Pokal)
M'gladbach – Brémy 1:1
Brémy – Freiburg 2:1
Bayern – Bromy 1:0
Brémy – Bayern 2:3 (Pokal)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! 31. kolo německé Bundesligy nabídne také duel mezi Düsseldorfem a Werderem Brémy. Fortuna se nachází na desátém místě a jako nováček si už s předstihem zajistila záchranu, takže v Esprit Areně jistě panuje spokojenost. Osmé Brémy by stále mohly zaútočit i na pohárové příčky, motivace tedy jejich hráčům určitě nebude scházet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.