Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Lipsko - 23. září 2018   18:00

Frankfurt
26' G. Fernandes
1:1
(1:0)
Lipsko
54' Forsberg
Frankfurt
Trapp – D. da Costa, D. Abraham (C), Hasebe, N'Dicka – Gaćinović, de Guzmán (73. Allan), G. Fernandes, Kostić – Jović (69. Rebić), Haller.
Rönnow – Fabián, Falette, N. Müller, Rebić, Allan, Russ.
Brych – Borsch, Lupp
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Lipsko
Gulácsi – Laimer (90. Konaté), Upamecano, Orban, Saracchi (86. Halstenberg) – Sabitzer, Kampl (C), Demme, Forsberg (85. Ilsanker) – Y. Poulsen, Werner.
Mvogo – Cunha, Halstenberg, Ilsanker, Konaté, Majetschak, Bruma.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám pěkný zbytek dne.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 13:8.
Lipsko bodovalo po třetí v řadě, avšak na kontě má stále jen jednu výhru. S pěti body tak půjde do příštího zápasu z desátého místa. Frankfurt je na tom ještě o něco hůře, po dnešku je na čtyřech bodech a patří mu až třináctá pozice.
Víc se toho na trávníku Commerzbank-Areny už nestane! Hlavní rozhodčí Felix Brych naposledy foukl do píšťalky a společně s tímto utkáním ukončil i celé čtvrté kolo německé Bundesligy. O průběhu zápasu mezi Frankfurtem a Lipskem asi nejlépe vypovídá přísloví „každý chvilku tahá pilku“. Oba týmy se pravidelně střídaly v herní převaze a vytvořily si zhruba stejný počet šancí, takže dělba bodů je naprosto zasloužená. Zatímco hosté dnes bod získali, tak domácí naopak o dva přišli. Eintracht měl utkání lépe rozehrané a po gólu Fernandese vedl 1:0. Tento stav platil až do 54. minuty, kdy nařízenou penaltu za ruku Joviće proměnil Emil Forsberg a stanovil tím finální podobu skóre 1:1.
90+2'
90+2'
Sabitzerova standardka taky nebyla moc kvalitně rozehraná, rakouský křídelník trefil jenom zeď. Další z hostů ještě vracel míč do ohně, ale sklepnutý balón sebral Trapp.
90+1'
Timo Werner unikal Abrahamovi, který mu podle všeho sáhl rukou do hlavy a byl mu odpískán faul. Následovaly velké protesty Frankfurtu, jehož kapitán také vyfasoval žlutou kartu.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Ibrahima Konaté.
90'
Nabídnutou standardku Frakfurt promarnil, jeden z hráčů prodlužoval krátký nákop do míst za hrací plochou. Gulácsi bude rozehrávat a ještě předtím sledovat další střídání.
89'
Provinil se nedávno příchozí Stefan Ilsanker, který za viditelné podražení dostal i žlutou kartu, která je v tomto duelu tou úplně první.
88'
Poslendí čtvrthodina jasně patří Frankturtu, který by rád získal na domácím hřišti všechny body. Po podražení Kostiće navíc bude zahrávat standardní situaci.
87'
Péter Gulácsi poněkolikáté zachránil Lipsko od inkasované branky! Kostić přihrával z levého konce pokutového území na střed Rebićovi, který nastavenou nohou přesměroval míč mezi tyče, nicméně maďarský gólman Lipska skvěle zasáhl levou nohou.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcelo Saracchi, přichází Marcel Halstenberg.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Stefan Ilsanker.
84'
A aby toho nebylo málo, tak další domácí akce končí kvůli ofsajdu Rebiće. Eintracht každopádně míč rychle získal nazpátek a nyní útočí po levém křídle.
83'
Rozhodčí v posledních minutách moc fanoušků Frankfurtu na svou stranu nezískali. Teď nenařídili chtěný rohový kop po souboji Rebiće s dvěma dotěrnými zadáky.
82'
Zbytečná ztráta Poulsena, který se snažil vysunout Wernera, ale přihrávku poslal jen na soupeře, který vyplňoval prostor mezi těmito dvěma.
81'
Péter Gulácsi nebyl zrovna jistý při výběhu za Kostićovým centrem z pravé strany. Rebić každopádně nestál na místě, odkud případně mohl dorážet.
80'
Rozběhla se už osmdesátá minuta. Zápas je nadále naprosto otevřený a v závěru se může vyvrbit ještě všelijak. Oba týmy se v poslední době pravidelně střídají v útočných akcích.
79'
Ante Rebić zezadu objal Demmeho, který si došel pro faul. Upamecano poté poslal dopředu dlouhatánský nákop, který si sebral Kevin Trapp.
78'
Filip Kostić dohrál svůj brejk do gólového konce, jenže už dávno předtím byl během domácího přechodu do útoku máván ofsajd. Ten si však pomezní sudí vymyslel, Kostić v nedovoleném postavení rozhodně nebyl.
77'
Yussuf Poulsen neměl ve vápně prakticky žádné spoluhráče, i tak se ale rozhodl zprava centrovat a tím připravil Trappovi velmi snadnou práci v podobě zachycení míče.
76'
První šance Eintrachtu ve druhé půli! Většina hostujících obránců se trochu zapomněla a z dálky sledovala Hallerovu složitou otočku, po které se míč dostal k da Costovi a ten z pravé strany netrefil prostor mezi tyčemi.
75'
Praporek pomezního vyletěl do vzduchu, Timo Werner byl během odeslání přihrávky z půlící čáry o pár decimetrů v ofsajdu.
74'
K velké nelibosti většiny fanoušků je pískán útočný faul Rebiče, který se provinil v souboji dvou čtyřek na úkor bránícího Orbana.
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Allan.
72'
Marcelo Saracchi nakopával balon z hloubi pole. Jeden z hráčů ho na kraji vápna ještě prodlužoval, ale tím ho poslal ke Kevinu Trappovi.
71'
Demme dal přesný míč doleva, odkud přiletěl Saracchiho centr. Forsberg ho několik vteřin nedokázal zpracovat a s přispěním Hasebeho nakonec vsedě přihrál doprava na Wernera, jehož křižná střela jen těsně minula vzdálenější tyč!
70'
Tempo hry s přibývajícím časem trochu opadává. Je znát, že žádný z týmů nechce udělat nějakou lacinou chybu, která by ho mohla připravit o bodový zisk.
69'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Ante Rebić.
68'
Přenesení hry zleva doprava sice skončilo u da Costy, ale ten šel do těžké hlavičky a okamžitě odevzdal balón hostům.
67'
Ani jeden z týmů zatím nestřídal. Brzy se to ale změní, protože na domácí střídačce už poslední pokyny vstřebává Ante Rebić.
66'
Vynikající práce od Marcela Sabirzera, který prokázal dobré zrychlení a předběhl Kostiće, který se místo úniku dopustil faulu.
65'
Tak to bylo nebezpečné! Forsbergův přízemní centr Werner patičkou prodloužil k vzdálenější tyči, kde byl Orban jen o chloupek později a nemohl doklepávat z malého vápna do prázdné branky.
64'
Na popud svého asistence hlavní rozhodčí Brych odpískal nedovolený zákrok na Poulsena, kterého fauloval Fernandes. Lipsko bude kopat standardku z pravého kraje hrací plochy.
63'
Teď je na obou stranách hodně nepřesností a míč se tak nachází hlavně ve střední třetině hřiště. Nyní s ním operují hosté.
62'
Danny da Costa házel aut až ke kraji velkého vápna. Tam se ale prosadil Upamecano a domácí se museli vrátit až k půlící čáře.
61'
To by se ale musel vyvarovat zbytečné ztráty při založení útoku. Jović sprintoval za volným míčem, nicméně jako první u něj byl odkopávající zadák Býků.
60'
Jonathan de Guzmán nakopával míč až k malému vápnu, kde rozhodčí Felix Brych viděl nějaký útočný faul. Lipsko se tak ubránilo a může po menší odmlce zaútočit.
59'
Nedovolený zákrok Dayota Upamecana proti Hallerovi, na kterého při snaze proklestit si cestu k balónu šlápl. Standardní situace pro domácí tým!
57'
Hra je na chvíli zastavena, protože po jednom ze soubojů zůstává na trávníku sedět Da Costa. Už je u něj realizační tým Frankfurtu.
56'
Eintracht strávil deset minut pod tlakem, což by nyní rád změnil. Jeho akce začíná poklidnou kombinací v obranné řadě.
55'
Netrvalo to dlouho a Lipsko se opět dostalo i s balónem do velkého vápna. Jeden z nich se po centru pokládal do akrobatického zakončení, ale Trapp zasahovat nemusel.
54'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Na začátku čtyřiapadesáté minuty je vyrovnáno! Míč si na penaltový puntík postavil EMIL FORSBERG a překonal Trappa, jenž skákal k pravé tyči, střelou doprostřed branky.
53'
Velká šance na vyrovnání! Forsberg poslal do vápna centr pro Laimera, který hlavou sklepával na střed a přitom trefil ruku Joviće. Je z toho penalta!
52'
Po změně stran jsou na míči především hosté. Uvidíme, zda to bude dlouhodobější jev, nebo také Frankfurt začne brzy zlobit.
51'
Filip Kostić na poslední chvíli dostoupil centrujícího Laimera, který kvůli němu netrefil míč vůbec dobře a poslal ho za koncovou čáru.
50'
Saracchi se vymanil z nepříjemného tlaku napadajících soupeřů a konstruktivně rozehrál. Hosté se posouvají už do blízkosti velkého vápna.
49'
Začátek druhé půle se nese v hodně bojovném duchu. Po nedovoleném zákroku ve středovém kruhu pokračují v akci hráči Lipska.
48'
Diego Demme v pádu zavadil o koleno Gačinoviće, který si chvíli poležel, ale nakonec nebylo potřeba žádného ošetření.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl do sestavy, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'

Žluté karty: 0 – 0.
Hlavní rozhodčí Felix Brych nenastavil ani vteřinu navrch a poslal oba týmy do šatem. S lepší náladou mohou odcházet hráči domácího Frankfurtu, který zásluhou Gélsona Fernandese vede od šestadvacáté minuty 1:0. Vedení Eintrachtu se mohlo velmi rychle ještě zvětšit, nicméně Lipsko uchránil od pohromy brankář Gulácsi. Hosté za celý poločas prakticky nic nevymysleli, až těsně před pauzou poprvé zahrozili prostřednictvím nepřesné hlavičky Wernera.
45'
45'
Willi Orban zakřižoval Kostićovu přihrávku do křídla. Po chvilce absolvoval další rychlostní souboj, při kterém skončil na zemi Jović, ale o faul se nejednalo.
44'
Laimer si na pravé straně vyměnil balón s Kamplem a odcentroval. Hasebe absolutně neuhlídal Wernera, který mohl pohodlně hlavičkovat, jenže míč poslal metr nad břevno.
43'
Srbskou spolupráci mezi Gačinovićem a Jovićem překazil Laimer. Postupnou kombinací se nyní snaží prosadit hosté.
42'
Sébastien Haller měl na zádech hned dvojici soupeřů. Kamplovi byl odpískán faul, po kterém ale přišla rychlá ztráta Frankfurtských.
41'
Potvrdilo se to i o pár vteřin později, kdy přihrávka vzduchem přeletěla Marcela Sabitzera. Pokračuje se vhazováním Francouze Evana N´Dicky.
40'
Dlouhé přihrávky dnes hostům absolutně nevychází, standardní situace i nákopy z hloubi pole vesměs sbírá obrana Eintrachtu.
39'
Po faulu na půlící čáře rozehrával Frankfurt, který se snažil dostat dlouhým pasem na pravé křídlo, ale místo toho balón zmizel v zámezí.
38'
Nebyla to palebná pozice, a tak musel přijít centr z pravé strany. V soubojích uprostřed vápna ale byli úspěšnější domácí, kteří dostali míč do bezpečí.
37'
Marcel Sabitzer se dostal před N´Dicku, který rakouského záložníka jasně podrazil. Je z toho standardní situace pro Lipsko.
36'
Forsberg si na levé straně vyměnil několik přihrávek se Saracchim, který vytvořil přetažený centr, jenž ještě chytal Laimer, ale po jeho pasu už míč lapil Trapp.
35'
Da Costův centr si hostující defenziva pohlídala. Akce Eintrachtu ještě chvíli pokračovala, ale nakonec z ní vzešel jen aut Laimera.
34'
Z dalšího centru už resultoval rohový kop, kterým se hosté zahnali z šestnáctky a čelili rychlému brejku, který stopla až Kamplova malá domů na Gulácsiho.
33'
Teď o sobě dal vědět i Marcelo Saracchi, který svým centrem zleva hledal Poulsena, ale o něj se postaralo těsně bránící duo stoperů.
32'
Po delší době si zaútočili také hosté, jejichž rychlá akce skončila důrazným zákrokem na Poulsena, který se tak nedostal k narážečce od Wernera.
31'
Skvěle to udělal Jović, který patičkou narazil balón nabíhajícímu Fernandesovi. Švýcarský fotbalista svou šanci ale nevyužil, protože zakončoval přesně do místa, kde byl Gulácsi.
30'
Ani napodruhé de Guzmán nevymyslel nic, co by nadělalo další starosti obraně hostů, kteří jsou v posledních minutách pod velkým tlakem.
29'
Následný rohový kop Lipsko ubránilo jen za cenu další standardní situace, která tentokrát bude rozehraná z pravé strany.
28'
Haller vyhrál hlavičkový souboj a překvapivě vysunul Luku Joviće, který mohl přidat druhý gól, ale Gulácsi svůj tým podržel nesmírně důležitým zákrokem.
26'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Na konci šestadvacáté minuty se muži v černém radují z vedoucího gólu! Z první prodloužený míč doběhl Jović, který se na pravé straně zbavil klopýtajícího Laimera a odcentroval. Hallerovu hlavičku ještě Gulácsi výborně vyrazil, ale na pohotovou dorážku GÉLSONA FERNANDESE už nestačil.
26'
I další akce Býků trvala jen velmi krátce. V dalším odmávaném ofsajdu se totiž zjevil dánský reprezentant Yussuf Poulsen.
25'
Další dlouhý pas na útočící hráče Lipska. Poulsen hrudí zpracovával pro opodál stojícího spoluhráče, ale tento úmysl vystihl jeden z obránců Eintrachtu.
24'
Luka Jović si prvním dotykem sklepl míč před sebe. Pak už ho ale nedoběhl, protože po lehkém kontaktu se Saracchim spadl, aniž by se pískal faul.
24'
De Guzmánův centr se kroutil směrem do branky. U malého vápna bylo hned několik hráčů Frankfurtu, ale ani jeden z nich se k letícímu míči nedostal.
23'
Filip Kostić dvakrát vhazoval z levé strany. Po druhém případě se bude konat roh, který vedle šestnáctky vybojoval další Srb Jović.
22'
Stále čekáme na první šanci, která se obejde bez odmávnaého ofsajdu. Hosté teď poněkolikáté odevzdali balón nepřesným nákopem.
21'
Kostić po dlouhém váhání vhodil míč na Fernandese, který mu ho sklepával nazpátek, ale s tím srbský fotbalista už nepočítal. Přihrávky se tak zmocnil Demme.
20'
Několik tvrdých soubojů ve středu hřiště teď odnesl Willi Orban, kterého ve výskoku podebral Jović a hrát mohou hosté.
19'
Rychlá rozehrávka Frankfurtu po dalším z faulů byla účinná, jenže svižnou akci zhatil da Costův centr na Joviće, který ho nezpracoval.
18'
Da Costa si na pravé straně skvěle zpracoval dlouhé přenesený balón. Jeden z obránců mu ale nedal ani centimetr prostoru a nenechal jej centrovat.
17'
Gaćinović si ve středovém kruhu řekl o faul, kterým se provinil Diego Demme. Kopat se bude proti maďarskému brankáři Gulácsimu.
16'
Hostů nebylo na rychlý brejk moc. Forsberg přesto posunul míč do běhu Wernera, který pod tlakem bránícího hráče pálil zpoza vápna a propagační střelou donutil poprvé zasahovat Kevina Trappa.
15'
Pomezní arbitři se v úvodu zápasu rozhodně nenudí. Domácí roztáhli hru doleva, odkud šel centr na Joviće a ten byl také v ofsajdu.
14'
Mijat Gaćinović byl trochu netrpělivý a okamžitou dlouhou přihrávku dopředu poslal mimo dosah všech spoluhráčů v černém.
13'
Rozehrávka na krátko obranu Lipska nepřekvapila a navíc bylo opět máváno kvůli minimálnímu, a dost možná neexistujícímu, ofsajdu da Costy.
12'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Dayot Upamecano sice zabránil bezprostřednímu nebezpečí, ale to může vzniknout i z nařízeného rohového kopu.
11'
Domácí propadli v rozehrávce a hned pětice hráčů Lipska se hnala do rychlého protiútoku. Kampl ale trošičku prováhal ideální moment pro uvolnění Wernera, který byl znovu v postavení mimo hru.
10'
Znovu byl Werner terčem jedné z hostujících přihrávek. Trapp ale mohl zůstat v klidu, neboť německý reprezentant vybíhal z ofsajdu.
9'
Nakonec z toho byl i rohový kop. Po centru z pravé strany hlavičkoval neuhlídaný Upamecano, jenže míč vůbec neletěl do prostoru domácí brány.
8'
Nákop určený pro Tima Wernera byl příliš vysoký a balón propadl k Trappovi. Jeho spoluhráči se ale nedostali ani za půlku a budou čelit vhazování Laimera.
7'
Faulovaný Diego Demme získal pro hosty rozehrávku z půlící čáry. Před Poulsenem pak odkopl míč do autu Evan N´Dicka.
6'
Makoto Hasebe zůstal chvíli sedět v pokutovém území. Nakonec ale nepotřeboval žádné ošetření a pokračuje v boji.
5'
Nepřesnost od Yussufa Poulsena poslala míč mimo dosah jeho útočného parťáka Wernera. Rozehrávat bude Kevin Trapp.
4'
Péter Gulácsi nemusel nic řešit, jeden z hráčů Eintrachtu totiž fauloval na hranici útočného pokutového území.
3'
Právě nasáklý trávník teď zrovna nepomohl Lipsku, jehož rozehrávku pro sebe ukořistili domácí fotbalisté a budou moci zleva vhazovat.
2'
Nedlouho před začátkem utkání se z frankfurtského nebe snášely provazy vody. Hráčům tak bude komplikovat život na některých místech hodně podmáčený terén.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně černých, zatímco hosté v bíločervených dresech.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, D. Abraham (C), Hasebe, N'Dicka – Gaćinović, de Guzmán, G. Fernandes, Kostić – Jović, Haller.
Náhradníci: Rönnow – Fabián, Falette, N. Müller, Rebić, Allan, Russ.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Upamecano, Orban, Saracchi – Sabitzer, Kampl (C), Demme, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Cunha, Halstenberg, Ilsanker, Konaté, Majetschak, Bruma.

RB Lipsko

Klub vlastněný bohatými majiteli zahájil své působení mezi německou elitou ve velkém stylu a hned první sezónu po postupu obsadil konečné druhé místo. Předchozí ročník už byl malinko slabší, nicméně šesté místo ho opět katapultovalo do evropských pohárů. Po třech kolech stávající sezóny Lipsko na kontě čtyři body a nachází se hned před svým dnešním soupeřem na třináctém místě. Oproti ostatním týmům ale má tento mač k dobru, takže se také může raketově vyhoupnout vzhůru. Výsledky svěřenců Ralfa Rangnicka zatím mají v lize vzestupnout tendenci, po úvodní prohře v Dortmundu přišla domácí remíza 1:1 s Düsseldorfem a před týdnem i úvodní výhra 3:2 nad Hannoverem. V Evropské lize Lipsko před pár dny ale neuspělo, v bratrovražedném souboji nestačilo 2:3 na Salcburk. Do tohoto duelu už nenaskočil kanonýr Timo Werner, jenž po menším zranění třísel začal trénovat až předevčířem a jeho dnešní start je hodně nejistý.
Eintracht Frankfurt

Domácí, kteří se musí obejít bez vykartovaného Jetra Willemse či zraněného Timothyho Chandlera, zakončili minulou sezónu na osmém místě a k tomu zaznamenali velký úspěch v národním poháru, kde ve finále překvapivě porazili dominantní Bayern 3:1. Dobře Frankfurt vstoupil i do nového ligového ročníku, na vítězství nad Freiburgem ale nenavázal v domácím prostřední, kde smolně padl s Brémami a po reprezentační přestávce nedokázal překvapit na hřišti Dortmundu. S negativním skóre 4:5 tak Eintrachtu patří po nekompletním čtvrtém kole čtrnácté místo, v případě vítězství se ale může posunout až na příčku osmou. Před třemi dny se Frankfurt vrátil do pohárové Evropy, konkrétně do Evropské ligy. Náročnou skupinu s Marseille, Laziem a Limassolem zahájil velmi cennou výhrou 2:1 z hřiště prvně jmenovaného francouzského klubu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na souboj mezi domácím Frankfurtem a hosty z Lipska!