Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hannover : Lipsko - 1. února 2019   20:30

0:3
(0:1)
Lipsko
45+2' Halstenberg   • 64' Orban  (Halstenberg) • 85' Orban  (Forsberg)
Hannover
Esser – Korb, Akpoguma, Anton (C), Albornoz – Schwegler, Walace – N. Müller, Asano (70. Weydandt), Muslija (46. Wood) – Jonathas.
Radlinger – Ostrzolek, Bakalorz, Sorg, Wimmer, Weydandt, Wood.
Schlager – Waschitzki, Blos
HDI-Arena. Hannover
Lipsko
Gulácsi (46. Mvogo) – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme (87. Augustin) – Sabitzer, Laimer – Y. Poulsen, Cunha (81. Forsberg).
Mvogo – Augustin, Forsberg, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Já děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 2:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:17.
Tak ani tentokráte to pro Hannover nedopadlo. Lipsko jasně opanovalo první poločas, který také uzavřelo gólovým pokutovým kopem Halstenberga. V druhé polovině zápasu se ještě brankově přičinil dvěma zásahy Orban, jenž tak zaklepal poslední hřebíčky do domácí rakve.
90'
90'
Klostermann včas doběhl průnikový pas, jehož adresátem měl být Bobby Wood, a dobře vystínoval amerického útočníka.
88'
Forsberg si navedl balón směrem do středu pole a pohlednou ranou rozčeřil vzduch jen několik málo metrů vedle bližší tyče.
87'
Augustin dotlačil rozehrávajícího Essera a německý brankář může být rád, že balón si to od Francouze namířil jen do zámezí.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Jean-Kévin Augustin.
85'
Lipsko právě vstřelilo branku!

Tak také tentokráte se podařilo Lipsku udeřit z rohového kopu! Forsbergův načechraný balón přesně vyhledal na přední tyč nabíhajícího WILLIHO ORBANA, který se přesnou hlavou stává dvougólovým střelcem!
84'
Forsbergovo zakončení z nějakých dvaceti metrů ztečovala obrana na roh.
83'
Esserův dalekonosný výkop nachytal Bobbyho Wooda v ofsajdu.
82'
Demmemu nevyšla přeslapovačka poblíž rohového praporku a sám si ukopl merunu za postranní čáru.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Emil Forsberg.
80'
Sudí Poulsenovi odpískal útočný faul, Dán si totiž číhajíc na centrovaný míč pomohl v souboji s Albornozem rukama.
78'
Balón v těchto minutách drží převážně Hannover, Lipsko ale kompaktní obranou zdatně vzdoruje a soupeře nepřipustilo zatím k žádné gólové příležitosti. Spíše můžeme očekávat, že naopak sami udeří z některého ze svých rychlých kontrů.
76'
Ani tento volný přímý kop Hannoveru nevyústil v nic víc, než zakončení vysoko nad Mvogovu svatyni.
75'
Laimer si vyšlápl na Korba a za nekompromisní šlapák obdržel žluté napomenutí.
74'
Právě Weydandt se v době rozehrávky standardní situace nacházel ve zpozorovaném postavení mimo hru.
74'
Orban ve vzdušném duelu fauloval Weydandta.
72'
Adams průnikovou přihrávkou oslovil Cunhu, který ale dobře dostoupený Antonem kapitána domácích nepropálil.
72'
Laimerův centr zastavil hned první z obránců domácích.
70'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Hendrik Weydandt.
70'
Hannoveru nečekaná branka značně ubrala na motivaci a domácí už zdaleka neoplývají takovým pohybem jako za jednobrankového náskoku Lipska.
67'
O gólový přídavek se opět snažilo Lipsko z rohového kopu, který na přední tyči nebezpečně tečoval Poulsen! S nepříjemnou situací si ovšem Esser poradil na výbornou a po zkrocení balónu mohl založit rychlý kontr svého celku.
67'
Korb pronikajícího Laimera zastavil dobrým skluzem, z něhož vzejde další roh pro Lipsko.
64'

Halstenberg vyslal před Esserovu bránu vynikající rohový kop, který na zadní tyči našel naprosto osamoceného WILLIHO ORBANA, jenž pohodlnou hlavičkou uklidil hrací předmět tam, kam odjakživa patří.
63'
Konaté si taktickým faulem a následným zblokováním rychlé rozehrávky jasně řekl o žlutou kartu, kterou také posléze uviděl.
61'
Po přestávce se do hry mnohem více zapojuje Hannover, který jistě spřádá plány na vyrovnání, pozorná defenzíva Lipska však domácí k žádným větším příležitostem nepouští.
60'
Cunha se pokusil po lajně rozběhnout spoluhráče Poulsen, toho ovšem dobře pokryla domácí obrana.
58'
V souboji tělo na tělo si Halstenberg pomohl s Jonathasem nedovolenými způsoby.
57'
Akpoguma prokázal excelentní dovednosti s míčem, když si při nelehké rozehrávce dovolil kličku na napadajícího Cunhu.
56'
Hostující obrana včasně dostoupila a odzbrojila střídajícího Wooda.
55'
Halstenbergův vysoký míč za soupeřovu obranu Cunha před gólmanem Esserem nedostihl.
54'
Wood zastavil Demmého taktickým zatažením za dres.
53'
Halstenbergův rohový kop nikoho ze spoluhráčů ke skórování neoslovil.
50'
Cunha svůj hlavičkový pokus zamířil jen na připraveného Essera.
47'
Do druhého dějství vletěl Hannover ve vysokém tempu, šance ale zatím pro domácí nepřicházejí.
46'
Albornoz se pokoušel o přenesení hry na protější křídlo, nepřesná přihrávka však skončila v zámezí.
46'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Florent Muslija, přichází Bobby Wood.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Péter Gulácsi, přichází Yvon Mvogo.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.
Museli jsme sice čekat až do nastavení první půle, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali otevření gólového účtu zápasu. Lipsko bylo po celý čas lepším celkem a svou herní dominanci také přetavilo v úvodní branku, kterou z penalty přetavil Halstenberg.
45+4'
45+4'
Jonathas trochu zbytečně vyjel na Marcela Sabitzera a za nesportovní chování si vysloužil druhou žlutou kartu svého týmu.
45+2'

Na puntík si balón postavil chladnokrevný MARC HALSTENBERG, jemuž se podařilo Essera překonat utaženou ranou k pravé tyči. Gólmanovi domácích nebylo nic platné, že vystihl stranu.
45'
Sabitzer vyslal do pokutového území protivníka točený centr, na jehož konci se už už k zakončení šteloval Cunha, když jej podkopl málo obezřetný Akpoguma! Toto nemůže být nic jiného než penalta!
44'
Balónu si nyní užívají fotbalisté Hannoveru, kteří se s mičudou zatím skutečně příliš nepotkávali.
42'
Sabitzer s dobře uvolnil od Albornoze a prudkým zakončením z hranice vápna donutil Essera vytáhnout velmi slušný zákrok!
41'
Lipsko vytlačil vysoký presink soupeře až k vlastnímu brankáři.
39'
Klostermannův přetažený centr přeletěl všechny adresáty číhající v šestnáctce a skončil až za protější postranní čarou.
37'
Adams přerušil trošku poklidnější fázi hry dalekonosnou ránou směrem k Esserově svatyni, jejíž strážce si však s přízemní pumelicí poradil.
36'
Opět to byl hrotový útočník domácího týmu, který se poctivě vrátil s vyvážejícím Konatém a postup mladého stopera alespoň nedovoleně přerušil.
35'
Jonathase u pravé lajny dobře tělem odbránil Halstenberg, jenž na sebe vzápětí vybojoval faul bývalého hráče brazilského Corinthians.
33'
Hostující Orban si musel poradit s těžkým balónem a nepříjemným napadáním dlouhána Jonathase, nakonec ale pro Maďara vše dobře dopadlo a Lipsko dokonce podrželo balón na hrací ploše.
32'
Demme se těsněný hned několika obránci pokusil o střelu, pomalý balón však Esserovi žádné potíže nepřivodil.
31'
Po faulu při presinku domácích zrestartuje Lipsko hru rozehrávkou přímého volného kopu.
30'
Konatému se podařilo odehrát daleký nákop Hannoveru do autu.
29'
Roh, který si opět vzal na starost Halstenberg, přerušil útočný faul hostujícího mančaftu.
28'
Sabitzera přitlačil Albornoz až k rohovému praporku a Rakušan se spokojil se získáním rohovým kopem.
27'
Hru nyní kouskuje množství osobních soubojů na středu pole.
25'
Poulsen se pokoušel o překvapivou patičku do šestnáctky, v níž už číhal Tyler Adams, Američana ovšem čistě odzbrojil jeden z domácích beků.
23'
Demme se při rozehrávce vyhnal s míčem až do zámezí a daroval tedy Hannoveru autové vhazování.
22'
Z vlastních defenzivních řad opět trpělivě staví nové akce Lipsko.
19'
Tentokráte zahrozili hostí z rohového kopu! Cunha se do precizně mířeného míče v podání Halstenberga opřel zády k bráně a přesnou hlavičkou rozezvonil břevno!
18'
Schwegler se do souboje s Poulsenem opřel pozdě a za nepříjemný skluz nemohl vyfasovat nic jiného než jasnou žlutou kartu.
17'
Po dlouhé štaci hostí se na míči znovu dostávají také místní miláčci, na velké ofenzivní hody to ovšem v jejich podání nevypadá.
15'
Po Laimerově přízemním pasu do pokutového území balón trochu nejistě odvracel Schwegler, jenž poslal hrací předmět jen těsně nad vlastní bránu.
13'
Byl to znovu Sabitzer, kdo se ocitl osamocený před Esserem, v tomto případě ale útok Lipska přerušil zvednutý praporek pomezního po ofsajdu centrujícího Adamse.
12'
Iniciativu utkání zatím jasně třímá Lipsko, které se nyní s míčem na kopačkách šteluje k dalšímu útočnému výpadu.
10'
Klostermann dostal trošku volného prostoru na pravém křídle a podařilo se mu vyslat přesný centr na osamoceného Sabitzera, který ale z jedničky napálil balón jen do Essera! S úspěchem se pak nesetkala ani dorážka Cunhy skoro z mrtvého úhlu, jež znovu odvrátil pohotový brankář domácího celku.
7'
Zápas začal ve velmi vysokém tempu. Tentokráte se k centru probojoval aktivní Poulsen, dánský reprezentant však nikoho v modrém nenašel.
5'
Ošetření se nyní dostává otřesenému Adamsovi, který ve vzdušném souboji s Jonathasem obdržel ránu loktem.
4'
Asano si na půlící čáře vzal balón a rychlými kroky si to naládoval až do střeleckého pokusu zpoza vápna, obranný val hostí ovšem Japonec nepropálil.
2'
Míč si na velmi pohlednou pozici postavil Halstenberg, jenž technickým obstřelem z přímého volného kopu notně protáhl domácího gólmana Essera!
1'
Poulsen na sebe již v úvodních desítkách sekund dokázal navázat Antona, který jej pár metrů před vlastní šestnáctkou podkopl a daroval tak Lipsku dobrou standardku.
1'
Zápas rozehráli v modrých dresech hrající hosté. Proti nim stojící Hannover oblékl červenou sadu.
1'

Hannover 96: Esser – Korb, Akpoguma, Anton (C), Albornoz – Schwegler, Walace – N. Müller, Asano, Muslija – Jonathas.
Náhradníci: Radlinger – Ostrzolek, Bakalorz, Sorg, Wimmer, Weydandt, Wood.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme – Sabitzer, Laimer – Y. Poulsen, Cunha.
Náhradníci: Mvogo – Augustin, Forsberg, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
Vzájemné zápasy:

Ačkoliv to může z dnešního pohledu znít až kuriózně, oba celky se v rámci historických zápisů střetly pouze třikrát. Všechny duely byly z posledních dvou sezón a jasně je opanovalo Lipsko s vysokým skóre 8:5. Jeden z nejkontroverznějších mančaftů Bundesligy naposledy v září na domácím hřišti triumfoval 3:2.
RB Lipsko:

To na opačné straně stojící RasenBallsport v tomto ročníků doufá v návrat mezi úplnou elitu německé nejvyšší soutěže a do Ligy mistrů. Mančaftu, jež vznikl teprve v roce 2009, se zatím vcelku daří, vždyť čtvrté místo aktuálně zaručuje milińářskou soutěž. Zezadu už ale tlačí Frankfurt, který na celek stratéga Ralfa Ragnicka ztrácí tři body. Venku se navíc mužstvu z Red Bull Areny nevede, jen třikrát totiž na výjezdech vyhrálo, přičemž dvakrát remizovalo a čtyřikrát nevezlo domů ani bod.

Hannover 96:

Po loňském úspěšném záchranářském boji se Hannover také letos potýká s chmurnými představami strastí spojenými se sestupem do druhé Bundesligy. Tentokráte v tom navíc svěřenci kouče Breitenreitera vypadají namočeni ještě více. Z předposledního místa ztrácejí na patnáctý Ausburg čtyři body, poté následuje velká tabulková díra. Především domácí bilance klubu se zelenými barvami (2-1-6) pak nevypádá zdaleka ideálně.

Hannover 96 4:1 Heracles
Hannover 96 1:0 Werder Brémy
Borussia Dortmund 5:1 Hannover 96

Ihlas Bebou (3 góly)
Dobrý den a vítejte u textového přenosu utkání dvacátého kola letošního ročníku německé Bundesligy mezi Hannoverem 96 a RB Lipskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.