Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Augsburg - 18. prosince 2018   20:30

Hertha Berlin
29' Leckie (Selke) • 31' Duda
2:2
(2:2)
Augsburg
9' Hinteregger  (Schmid) • 39' Ku Ja-Čeol  (Finnbogason)
Jarstein – Lazaro, Lustenberger (C), Torunarigha, Plattenhardt – Pekarík, Maier, Mittelstädt – Duda (66. Darida), Leckie, Selke (75. Ibišević).
Kraft – Skjelbred, Darida, Köpke, Ibišević, Dárdai, Baak.
Willenborg – Aarnink, Sather
Olympiastadion Berlin
Augsburg
Luthe – Schmid, Danso, Hinteregger (46. Morávek), Max – R. Khedira – Ku Ja-Čeol, Gregoritsch (90+1. Schieber), Baier (C), Či Tong-won – Finnbogason (63. Córdova).
Giefer – Morávek, Callsen-Bracker, Schieber, Córdova, Hahn, Framberger.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:13.
Hlavní rozhodčí nakonec ve druhém poločase přidal čtyři minuty, ale ani v ty vítěze zápasu nenašly. Augsburg si tak z Berlína odváží bod za remízu 2:2.

Úplný úvod zápasu patřil berlínského týmu. Do vedení šli ale zničehonic hosté, po rozehrávce rohového kopu umístil svou hlavičku přesně do rohu branky Martin Hinteregger. Po půlhodině hry se Hertha nadechla k velkému obratu. Nejprve zužitkoval přihrávku Selkeho Mathew Leckie a hned o dvě minuty později dorazil míč do sítě Ondrej Duda. Domácí i nadále bušili do obrany Augsburgu, ale o překvapivé vyrovnání se postaral ještě do přestávky Ja-Čeol Ku. Po změně stran oba týmy marně navazovaly na tempo z první půle, šancí bylo k vidění minimum a tak se Hertha rozešla s Augsburgem smírně.

Do druhého poločasu naskočil v dresu Augsburgu také Jan Morávek. Na závěrečnou půlhodinu poté přišel do hry i po zranění vracející se Vladimír Darida z Herthy.
90+4'
90+3'
Córdova držel míč nebezpečně blízko pokutového území Herthy. Přihrávka na Schiebera ale už nebyla z nejpřesnějších a tak jsou v samém závěru zápasu u balonu domácí.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Julian Schieber.
90'
Jonathan Schmid vhazoval zpoza postranní lajny na vlastní polovině. Po faulu na Baiera se ještě rozčiloval na rozhodčího Valentino Lazaro, který je tak prvním potrestaným hráčem zápasu.
89'
Darida se snažil vymyslet přihrávku za obranu na Ibiševiće, ale míč mu na poslední chvíli vypíchl od kopaček Max. Hosté u balonu příliš dlouho nevydrželi a musí se znovu bránit.
88'
Lazaro centroval do pokutového území od rohového praporku. V šestnáctce se ale prodral k hlavičce jen hostující Philipp Max. Tlak Herthy pokračuje před vápnem.
87'
Po pádu Ibiševiće s Dansem bylo v pokutovém území Augsburgu pořádné horko. Hlavní rozhodčí byl ale celé situaci velmi blízko a ihned gestikuloval, že to penalta nebude.
86'
Berlínská Hertha se nadechuje k závěrečnému tlaku. Ibišević se ve vápně odtrhl od obránce, dokázal si najít míč, ale hlavičkou bez razance nemohl Lutheho překonat.
85'
Dolného přímého kopu se ujal Marvin Plattenhardt. Na přední tyči ale hlavičkoval jen hostující obránce Kevin Danso. U balonu však zůstávají domácí fotbalisté.
84'
Hosté si sice pohledně posouvali míč u středového kruhu, ale na vysunutou obranu Herthy to nestačilo. Následně byl ale fauloval Leckie, kterého zasáhl k zemi Danso.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce zápasu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by ho stála body z dnešního utkání.
81'
Po strhujícím prvním poločase čekáme po přestávce na větší šance. Maxova přihrávka do vápna měla najít Gregoritsche. Ten byl ale hlídán Lustenbergerem.
80'
Brankář Herthy Rune Jarstein se vrhl po centrovaném balonu z levé strany. Před Córdovou stačil balon ukrýt do rukavic a tím i ukončit útočnou snahu Augsburgu.
79'
Augsburg ztratil míč před vápnem soupeře. Darida vyvážel hru na útočnou polovinu, ale nedostal se s míčem ani ke středové čáře. Hosté však další zisku neproměnili v zakončení.
78'
Schmid dokázal udržet míč na hrací ploše, po sprintu před polovinu trávníku dokázal odcentrovat do vápna, ale hlavičkující Gregoritsch poslal pokus nad břevno.
77'
Jastein si přišel pro balon až před vlastní vápno. Pohotovou rozehrávkou posla míč jen do souboje Baierovi, který utržil pořádně tvrdý úder od Pekaríka.
76'
Leckie nenačasoval přihrávku na rozběhnutého Lazara ideálně. Krajní obránce Herthy se dostal do ofsajdového postavení a musí balon odevzdat.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Vedad Ibišević.
74'
Leckie byl faulován u středové čáry. Rozehrávka domácího celku musela být vrácena na místo přestupku. Na zadní tyči následně vyplaval Mittelstädt, ale jeho pokus v nouzi Luthe dokázal polapit.
73'
Pekarík spolupracoval ve středu pole s Maierem, ten ještě našel u postranní lajny připraveného Mittelstädta, ale ani nyní se domácím nezadařilo.
72'
Hertha je ve druhém poločase více u balonu, ale stále se nemůže probojovat až do vápna soupeře. Ani příchod Vladimíra Daridy zatím domácím nepomáhá.
70'
Rune Jarstein rozehrával od své branky dlouhým nákopem na polovinu soupeře. Leckie u balonu ale příliš dlouho nevydržel a střídající Darida souboj s přesilou nevyhrál.
69'
Po dlouhém autu se ale v pokutovém území nikdo z domácích ke střele nedostal. Obrana Augsburgu tentokrát obstála na jedničku, navíc byl po zisku faulován Gregoritsch.
68'
Domácí byli v nadějném náběhu do útoku. Pekarík ale nepřesnou přihrávkou vyhnal Leckieho až k rohovému praporku. Hertha bude alespoň vhazovat.
67'
Torunarigha přistrčil ve středu pole Baiera a k balonu se tak dostali hosté. Po dlouhém nákopu do vápna ale odhlavičkoval nebezpečí ze šestnáctky Lustenberger.
66'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Vladimír Darida.
65'
Ku hledal dloubáčkem Baiera, který si nabíhal za obranu. Přihrávka byla ale až příliš prudká a míč skončil jen u brankáře Herthy.
64'
Jan Morávek rozehrával útočnou akci Augsburgu. Před Plattenhardta se dostal míč ke Gregoritschovi, který ale neobešel Maiera a přišel o balon.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
62'
Nebezpečná situace před Jarsteinem. Ku centroval do pokutového území, kde byl bráněn Finnbogason, ale Jarstein zůstal na brankové lajně a tak mohl po odraženém balonu pálit Gregoritsch jen do obránce před sebou.
61'
Faulem se provinil také Davie Selke. Selke se pokusil vypíchnout míč od kopaček Baiera, ale trefil právě jen kapitána hostujícího celku.
60'
Po hodině hry je stav zápasu stále nerozhodný. Ve druhém poločase zatím čekáme na brankovou příležitost, oba týmy oproti prvnímu dějství výrazně ubraly.
59'
Také Hertha zvolnila útočné tempo. Před Selkem snadno zasáhl Philipp Max. Na druhé straně se dral po balonu Finnbogason, který zboural Lustenbergera, ale ke střele se nedostal.
58'
Hned několik tvrdých zákroků v krátkém času ve středovém kruhu. Hlavní rozhodčí ale hru pokračovat dál, nakonec se k balonu dostal Peter Pekarík.
57'
Augsburg uklidňuje hru ve středu pole. Danso si narazil s Khedirou, následně ale defenzivní štít ztratil balon a Selke mohl pálit. Míč mu ale sklouzl z kopačky.
56'
Berlínský tým je i nadále nalepen na vápno hostů. Maierova přihrávka měla najít osamoceného Pekaríka, ale těsně před slovenským záložníkem zasáhl ve skluzu Schmid.
55'
Po zisku balonu u středové čáry rozběhl Dudu povedenou přihrávkou podél postranní lajny Mittelstädt. Duda ale neměl takovou rychlost jako bránící Schmid.
53'
Ke slovu se dostávají také hosté. Morávek přihrával do vápna na Finnbogasona, který ale prohrál hlavičkový souboj s Lustenbergerem. Nakonec pálil Gregoritsch, který ale trefil jen soupeře před sebou.
52'
Hertha se usadila před šestnáctkou hostů. Ku nestačil na Lazara, následně se musel zatáhnout také Max, ale obrana Augsburgu nakonec obstála.
51'
Maximilian Mittelstädt se už nemohl dívat na zdlouhavou rozehrávku domácího celku a tak vypálil z nepřipravené pozice. Míč ale skončil jen vysoko nad brankou Augsburgu.
50'
Druhý poločas zatím nenabízí tak ofenzivní podívanou jako před přestávkou. Po několika odrazech se ocitl u balonu Pekarík, ale přihrávkou slovenského spoluhráče Dudu nenašel.
49'
U středové čáry se skácel na zem domácí Arne Maier. Po lehkém kontaktu s Gregoritschem ale po chvíli pokračuje ve hře.
48'
Kevin Danso vhazoval zpoza postranní lajny. Ve středu pole ale prohrál hlavičkový souboj Khedira s Maierem a u balonu tak jsou opět domácí.
47'
Druhá polovina dnešního utkání začíná útokem Herthy. Selke cpal míč do vápna na Leckieho, který byl ale obsazen hned dvojicí hostujících obránců.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Jan Morávek.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

45+4'
45+4'
Alfred Finnbogason schytal úder těsně před vápnem Herthy. Rozhodčí ale tentokrát nechal hru pokračovat. Už to vypadá, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu.
45+3'
Ja-Čeol Ku nyní musel skousnout nepříjemný zákrok ve středu pole. Hlavní rozhodčí byl faulu velmi blízko a okamžitě odpískal. Augsburg ale po rychlé rozehrávce nic nevytěžil.
45+2'
Po rohovém kopu domácího celku se hra přesunula do vápna Augsburgu. Maier ale celou situaci přeběhl a nakonec se ke střele nedostal. Z protiútoku zaměstnal obranu Herthy Ku.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase čtyři minuty!
45'
Rune Jarstein našel dlouhým výkopem z vlastního vápna Dudu. Slovenský útočník ale nepředvedl zrovna povedené zpracování a míč odskočil za postranní lajnu.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Arne Maier. Teprve devatenáctiletý záložník berlínského týmu přihrával na Leckieho, který se ale před přihrávkou schoval za obránce.
43'
Valentino Lazaro centroval do pokutového území, našel Davie Selkeho, který ale při snaze dostat se do postavení k hlavičce fauloval bránícího Dansa.
42'
Tong-won Či přihrával na levém kraji Finnbogasonovi, ale našel pouze kopačky protihráče. Následně fauloval Max a domácí budou mít ještě standardní situaci.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Augsburg se zvedá a chce ještě před přestávkou ještě jednou udeřit, nyní je v problémech zase Hertha.
39'
Augsburg právě vstřelil branku!
Gólové hody v prvním poločase pokračují! Augsburg byl pod obrovským tlakem, ale zničehonic srovnává stav zápasu. Finnbogason podržel míč v pokutovém území, už se zdálo, že je po šanci, domácí byli v obraně v dobrém počtu, ale povedenou přihrávkou našel JA-ČEOL KUA, který uklidil míč nenápadnou střelou do sítě.
38'
Po dlouhém výkopu Rune Jarsteina se dostal k balonu Ondrej Duda. Následně ale fauloval při snaze získat území Peter Pekarík.
37'
Hosté měli po dlouhé době k dispozici rohový kop. Jonathan Schmid centroval do pokutového území, ale tentokrát už obrana domácího celku dokázala Hintereggera uhlídat.
35'
Až nyní Augsburg stabilizuje hru. Kombinací u středového kruhu se hosté snaží otupit nátlak Herthy. Philipp Max bude vhazovat zpoza postranní lajny.
34'
Augsburg je pod obrovským tlakem. Selke posouval míč na Dudu, následně byl ve vynikajícím postavení také Mittelstädt, ale k centru se už nedostal.
33'
Hertha je v laufu a jde si pro třetí zásah. Pekarík vyzval svého krajana Dudu na pravé straně. Ale nyní dokázala hostující obrana Leckieho pokrýt.
31'
Hertha právě vstřelila branku!
Tak to je bleskový obrat! Philipp Max zaváhal při rozehrávce, k balonu se dostal ve sprintu Valentino Lazaro. Krajní obránce Herthy se také pokusil zakončit, ale jeho ránu stačil Luthe vyrazit do středu vápna. Jako první se dostal k dorážce ONDREJ DUDA, i nyní si brankář Augsburgu sáhl na balon, ale už ho neudržel před brankovou lajnou.
29'
Hertha byla v pohledné kombinaci. Po tvrdém souboji zůstal na trávníku Rani Khedira, domácí ale pokračovali v útoku. Davie Selke našel v náběhu MATHEWA LECKIEHO, který si počkal na vhodný okamžik a střelou mezi nohama brankáře Augsburgu srovnává stav dnešního duelu.
28'
Ondrej Duda se dostal k míči těsně před vápnem Augsburgu. Slovenský fotbalista byl ale v tísni, přes uzdraveného Baiera se k volné střele nedostal.
27'
Daniel Baier špatně došlápl po tvrdém souboji s Pekaríkem. Hostující kapitán musel být ošetřován na trávníku, ale po krátkém čase se zvedl a bude pokračovat ve hře.
26'
Duda nahrával Selkemu, který stál na hranici ofsajdu. Rozhodčí ale nechali akci pokračovat, ale střela domácího útočníka mířila jen vysoko nad branku Andrease Lutheho.
25'
Od Plattenhardta putoval míč po levém kraji k Selkemu. Domácím se ale nepodařil přechod až k vápnu a tak musí zahájit útok znovu od obránců.
24'
Ondrej Duda pálil z pětadvaceti metrů a pořádně protáhl hostujícího brankáře. Andreas Luthe byl ale u své tyče včas a míč vyrazil.
23'
Selke prostrkával míč do pokutového území, ale Leckie jeho úmysl nepochopil a za přihrávkou se nevydal. U balonu jsou tak hostující fotbalisté.
22'
Jarstein svým spoluhráčům nepřesným výkopem zrovna dvakrát nepomohl. Maier ale svou aktivitou získal míč na útočné polovině a Hertha může nadále usilovat o srovnání stavu.
21'
Zkrácený rohový kop ale hostům nevyšel podle představ. Jonathan Schmid posílal míč jen po trávníku na Baiera, který byl ale zablokován v moment střely.
20'
Po dvaceti minutách vede hostující Augsburg na trávníku berlínské Herthy díky brance Martina Hintereggera. Nyní vybojoval pro hosty faulu u rohového praporku Finnbogason.
19'
Další dva střety ve středu pole. Nyní byl faulován Davie Selke Schmidem. Hertha se přesune s balonem pod kontrolou na útočnou polovinu.
18'
Davie Selke si zpracoval povedený pas Pekaríka jen rukou. Rozhodčí byli pozorní a míč tak přisoudili hostům. Pokud by si Selke zpracoval povoleným způsobem, mohl by jít sám na Lutheho.
17'
Maximilian Mittelstädt odchází z trávníku pořádně otřesen. Vypadá to, ale že by měl pokračovat v zápase a Hertha tak nebude muset vynuceně střídat.
15'
Kevin Danso se střetl s Mittelstädtem hlava na hlavu. O poznání hůře dopadl z nepříjemného souboje domácí fotbalista, který potřebuje na hrací ploše ošetření.
14'
Mittelstädt se na levém kraji neprosadil, poté se musel rychle vracet do obrany společně s Plattenhardtem. Nakonec ale ukončil útočné snažení Augsburgu až Torunorigha.
13'
Po centru Selkeho hlavičkoval v tísni Mathew Leckie, ale míči nedal potřebnou razanci a tak mohl Danso s klidem odkopnout do bezpečí.
12'
Philipp Max vhazoval zpoza postranní lajny na útočném území. Po několika odrazech se dostal k míči jen domácí Mittelstädt, který vyvezl hru do středu trávníku.
10'
Hertha se pokouší o rychlou odpověď, ale berlínský celek se nemůže usadit na útočné polovině. Maier si sice několikrát vyměnil míč s Selkem, ale jen v dostatečné vzdálenosti od branky Augsburgu.
9'
Tak to je šok pro domácí! Augsburg byl do této chvíli na útočné polovině minimálně, ale ihned z první standardní situace se dostává do vedení. Jonathan Schmid zakroutil rohový kop přesně na hlavu MARTINA HINTEREGGERA, který umístil míč ideálně do levého horního rohu.
8'
Po dlouhém autovém vhazování se domácí snažili v pokutovém území přetlačit Dansa s Hintereggerem, ale nakonec to byl právě druhý zmiňovaný, kde se dostal k obranné hlavičce.
7'
Valentino Lazaro měl tentokrát pravou stranu zavřenou bránícím Maxem a tak raději přihrával jen zpět k obráncům. Berlínský celek to poté zkusil po levém kraji, ale ani Plattenhardt se neprosadil.
6'
Ze střední vzdálenosti zkusil překvapit Jarsteina Michael Grigoritsch, ale úvodní rána neměla šanci doletět mezi tři tyče. Hertha bude rozehrávat od své branky.
5'
Aktivněji do zápasu vstoupili domácí fotbalisté. Nyní se ale ke slovu dostal na levé straně Tong-won Či. Korejský záložník si však neporadil s bránícím Pekaríkem.
4'
Mathew Leckie skvěle dostihl míč na hrací ploše, v krkolomné pozici ještě přihrával před branku, ale Selke byl pokrytý Hintereggerem. Nadějná akce Herthy skončila bez střely.
3'
Sám faulovaný Lazaro se postavil k rozehrávce. Parádním centrem poslal míč do nebezpečného prostoru, těsně před Selkem odvrátil na rohový kop Danso. Od rohového praporku už tolik nebezpečí nehrozilo.
2'
Valentino Lazaro si skvěle obhodil na pravém kraji Maxe, poté musel sáhnout obránce Augsburgu jen k faulu a domácí budou mít hned v úvodu zápasu nadějnou standardní situaci.
1'
Rozehrávku prvního poločasu obstarali domácí fotbalisté. Balon se ocitl velmi rychle u Jarsteina, který musel vykopávat od vlastní branky po přihrávce Maiera.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestnáctého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Lustenberger (C), Torunarigha, Plattenhardt – Pekarík, Maier, Mittelstädt – Duda, Leckie, Selke.
Náhradníci: Kraft – Skjelbred, Darida, Köpke, Ibišević, Dárdai, Baak.

FC Augsburg: Luthe – Schmid, Danso, Hinteregger, Max – R. Khedira – Ku Ja-Čeol, Gregoritsch, Baier (C), Či Tong-won – Finnbogason.
Náhradníci: Giefer – Morávek, Callsen-Bracker, Schieber, Córdova, Hahn, Framberger.

Hertha BSC

Berlínský tým zakončil loňskou sezonu Bundesligy v úplném středu tabulky. S desátým místem ale rozhodně Hertha nemohla být spokojena, protože postup do evropských pohárů jí utekl o deset bodů!

Hertha v přípravě zářila! Německé týmy z nižších soutěží vždy odjížděly z Berlína s debaklem. Naopak Dukla Praha sehrála s německým celek vyrovnanou partii, když prohrála "pouze" 2:3.

Hertha má v úvodu ročníku Bundesligy potíže s množstvím zraněných. Vladimír Darida se už pomalu vrací na trávníky, ale v ligové soutěži toho ještě příliš neodehrál. Po patnácti odehraných kolech se Hertha drží na sedmé pozici s minimální ztrátou na týmy před sebou. Do víkendového duelu ve Stuttgartu nastoupil v základní sestavě i český reprezentant, ale porážce 1:2 nezabránil. Na úvodní branku Mittelstadta dokázal dvěma zásahy ve druhém poločase odpovědět Mario Gomez.
FC Augsburg

Augsburg se i před nevydařenou jarní část udržel v nejvyšší německé soutěži. Konečným bylo pro Augsburg dvanácté místo s pouhým osmibodovým náskokem na sestupové příčky.

V přípravě si Augsburg nejprve vyšlápl na týmy z nižších německých lig, následně ale proti silnějším celkům nezazářil. S Mönchengladbachem stejně tak i proti španělskému Athletico Bilbao prohrál Augsburg o jednu branku. Cenné bylo pro německý tým vítězství nad Newcastlem, když se o jedinou branku zápasu postaral Gregoritsch.

I letos se Augsburg pohybu v druhé části bundesligové tabulky. Po získaných bodech v úvodních kolech se ale Augsburg dostal do pořádné krize, která není k zastavení. Už téměř dva měsíce totiž Augsburg čeká na vítězství, naposledy se radoval z vítězství na konci října v utkání v Hannoveru. Od té doby hned čtyřikrát prohrál, až ve víkendovém kole ukopal nerozhodný výsledek 1:1 proti Schalke.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již šestnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání berlínské Herthy, která před domácím publikem přivítá Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.