Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hoffenheim - 25. února 2019   20:30

Lipsko
89' Orban (Halstenberg)
1:1
(0:1)
Hoffenheim
22' Kramarić
Lipsko
Gulácsi – Konaté, Ilsanker (46. Adams), Orban (C) – Klostermann, Sabitzer, Demme (61. Kampl), Laimer, Halstenberg – Y. Poulsen, Cunha (75. Augustin).
Mvogo – Adams, Augustin, Forsberg, Mukiele, Kampl, Saracchi.
Brych – Borsch, Lupp
Red Bull Arena (Leipzig)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kadeřábek, Nuhu, S. Posch, N. Schulz – Amiri (64. Bičakčić), Grillitsch, Demirbay – Kramarić, Belfodil (69. Szalai), Joelinton (82. Nelson).
Stolz – Amade, Bičakčić, Brenet, Nelson, Otto, Szalai.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:8. Fauly: 16:21.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Lipsko si v úvodu druhého poločasu vytvořilo velký nápor, avšak k vyrovnávací brance to dlouho nevedlo. Postupem času se směrem dopředu začal projevovat také Hoffenheim, jehož náznaky ale končily před šestnáctkou. V závěru utkání mohlo TSG rozhodnout zápas, avšak proti byl pohotový brankář Gulácsi. To naopak přineslo vyrovnávací branku, o kterou se za domácí celek postaral kapitán Orban.
90+5'
90+4'
Do konce zápasu nezbývá moc času, oba celky svádějí celou řadu nepřesností.
90+3'
Jenomže Poulsen předvedl další nedovolený zákrok, který ho natolik rozčílil, že hodil míčem o zem. Toto nesportovní chování si klidně zasloužilo kartu.
90+2'
Na druhé straně sice Demirbay uspěl ve vzdušném souboji, avšak jeho hlavička směřovala mezi dvojici spoluhráčů. Směrem dopředu to tak zkouší domácí.
90+1'
Z velké vzdálenosti to zkoušel domácí Halstenberg, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho rána ale nakonec vystoupala kousek nad břevno branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Přeci jenom tu máme vyrovnávací branku! Halstenberg měl v pokutovém území hodně času na přízemní nabídku, na kterou si naběhl kapitán WILLI ORBAN, který ve skluzu dopravil míč za brankáře Baumanna. Lipsko tak pár minut před koncem srovnává stav!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Lipsko i nadále marně dobývá šestnáctku soupeře, ještě se ale bude něco málo nastavovat.
88'
Na vlastní polovinou se vydal rychlonohý Nelson, který navíc dokázal konstruktivně založit akci svého celku, která ale přinesla další ofsajdové postavení.
86'
Mohlo být rozhodnuto! Na vzdušnou nabídku se totiž vyhoupl Szalai, jehož důraznou hlavičku ale dokázal brankář Gulácsi zneškodnit nad branku.
85'
Střídající Nelson pracoval zády k brance, což mu ale nevadilo. Hoffenheim tak udržel míč na kopačkách, avšak poté se tentýž hráč dostal do ofsajdu.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Už poměrně dlouhou dobu čekáme na něco vážnějšího, Lipsko má i nadále územní převahu.
83'
Zpětná nabídka našla trestuhodně volného Sabitzera, který ihned trefil míč levačkou. Jeho ránu srazil jeden z protihráčů, Baumann tak nemusel zasahovat.
82'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Reiss Nelson.
81'
Augustin to zkoušel přízemní přihrávkou do pokutového území, což se ale nesetkalo s úspěchem. Hostující obrana zasáhla, avšak dlouho si míče neužila.
80'
Joelinton se na malý moment dostal k míči, avšak poté samovolně upadl na zem. Faul to pochopitelně nebyl, pískáno bylo na druhé stran hrací plochy.
79'
Na pravou stranu si dokázal seběhnout Klostermann, který ještě vracel míč zpět před branku, kde se ale nenacházel žádný spoluhráčů. Akce je tak u konce.
78'
Kampl se ujal rozehrávky volného kopu z pravé strany, který i tentokráte zakroutil na hlavu jednoho z protihráčů. Po delší době si vyzkoušel práci s míčem Gulácsi.
77'
Kombinace na levém křídle nepřinesla nic závratného, včas z obrany totiž vystoupil Kadeřábek, kterému se podařilo vypíchnout míč před domácím Klostermannem.
76'
Posléze si hodně důrazně počínal obránce Kasim, který v pokutovém území odstavil od míče Poulsena. Tentokráte se dle sudího jednalo o čistý zákrok.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Jean-Kévin Augustin.
74'
Domácí se opět usadili s míčem na útočné polovině, avšak k ničemu nebezpečnému to zatím nevede. Laimerovi se ale povedlo vybojovat aut.
69'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Ádám Szalai.
69'
Aby toho nebylo málo, tak si hodně tvrdým zákrokem pomohl Laimer, který hodně ostře atakoval protihráče. Ani tentokráte to na žlutou kartu nebylo.
68'
Posléze se nedovoleným zákrokem provinil napadající Poulsen, který se ale výroku sudího hodně diví. Baumann se sám pokusí najít spoluhráče v útoku.
67'
Belfodil si nepohlídal ofsajdové postavení, pomezní sudí byl i tentokráte velice pečlivý. O rozehrávku volného kopu se postaral Orban, který odkopl na druhou stranu.
66'
Kampl si to pro změnu namířil středem hrací plochy, kde ho stíhala přesila protihráčů. I přesto se mu podařilo udržet míč, aby následně oslovil Poulsena.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Hoffenheim stále drží vedení o jednu branku. Tlak domácího celku skončil, naopak nyní jsou aktivnější hosté.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Ermin Bičakčić.
63'
Kampl ihned po svém příchodu na hrací plochu vyprodukoval kolmici na Cunhu, který se zjevil za obranou, avšak kostrbaté zakončení poslal vedle branky.
62'
Vzápětí se na zadní tyči zjevil Kramarić, jehož nabídku dokázal Orban vyhlavičkovat vedle, avšak trefil pouze Halstenberga, od kterého se míč odrazil vedle branky.
61'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Kevin Kampl.
60'
Hoffenheim se ujal rohového kopu z levé strany. Demirbay to zkoušel centrem k hranici malého vápna, kde ale zasahoval jeden z protihráčů RB.
59'
Další rozehrávky standardní situace se opět chopil Halstenberg, který vyprodukoval nadýchaný centr, jenž na rohový kop dokázal odvrátit Grillitsch.
58'
Jenomže TSG se nedostalo ani k pokutovému území soupeře, na opačné straně se Halstenbergovi podařilo vybojovat autové vhazování z levé strany.
57'
Žlutou kartu dostává Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).
56'
Po delší době se na útočnou polovinu dostal Hoffenheim, který tam ale moc dlouho nevydržel. Následně ale přišel hodně tvrdý zákrok na Grillitsche.
55'
Velká šance na srovnání! Jeden z hostů pouze prodlužoval míč za sebe, kde se zjevil zcela osamocený Orban, jenž ale nechal vyniknout brankáře Baumanna.
54'
Laimer se pokoušel proháčkovat do pokutového území, avšak na samotné hranici ho čistě obral o balón Kasim. Lipsko ale i nadále zůstává u balónu.
53'
Baumann gestem ruky naznačil, ať se jeho spoluhráči přesunou dál od branky. Nakonec se jednalo o dalekonosný odkop, po kterém nebezpečně centroval Kramarić.
52'
O autové vhazování z pravé strany se postaral obránce Kadeřábek, který si pro spolupráci vybral Demirbaye, jenž pro změnu trefil napadajícího protihráče.
51'
Avšak ani tento rohový kop se nezařadil mezi nejpovedenější. Na druhé straně hrací plochy si došel pro faul Amiri, což se domácímu celku moc nelíbí.
50'
Následně měl před sebou dostatek prostoru Cunha, který i přesto trefil vracejícího se protihráče. Lipsko začalo hodně aktivně, nyní bude zahrávat roh.
49'
Demme si přehodil míč na pravou nohu, načež centroval do pokutového území. Tam si Poulsen pomohl faulem, naopak na zemi se ocitl obránce Posch.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal brankář Gulácsi, který celkem dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec to zkusil přes vzdušný prostor.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Tyler Adams.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Kramarić. Mimo jiné jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, přičemž jsme většinu času sledovali boj mezi oběma šestnáctkami. Ke konci poločasu mělo více ze hry Lipsko, které ale stále naráží na pozornou obranu soupeře. Domácí měli před koncem prvního poločasu velkou šanci na srovnání, výborně ale zakročil brankář Baumann.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45+1'
Až nyní se domácí dostali do slušnější šance, zakončující Laimer ale našel pouze nohu brankáře Baumanna, kterému se podařilo vykopnout balón.
45'
Na druhé straně kousek vedle branky pálil Amiri, jehož pokus byl ale hodně slaboučký.
44'
Navíc jsme sledovali další rohový kop Lipska. Míč se kroutil do malého vápna, kam se jako první dostal brankář Baumann, jenž centr sevřel do náruče.
43'
O rozehrávku volného kopu se postavil domácí záložník Laimer, který se rozhodl rozehrát po zemi. Lipsko tak roztáhlo hru, díky čemuž pokrývá polovinu soupeře.
40'
Amiri chytrým způsobem roztáhl hru na pravé křídlo, kam přispěchal rychlonohý Kadeřábek, který ještě udržel míč na hrací ploše, díky čemuž vybojoval aut.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Také Baumann se rozhodl odkopávat od své branky, přičemž našel pouze hlavu urostlého Demmeho. Sled nepřesností ale hrál do karet hostujícímu celku.
37'
Ani z rohového kopu nepramenilo žádné nebezpečí, naopak se hra přestěhovala na polovinu domácího celku, kde se k míči dostal brankář Gulácsi.
36'
V pokutovém území předvedl hodně riskantní zákrok vracející se Grillitsch, který ale přeci jenom jako první zasáhl míč. Lipsko bude zahrávat rohový kop.
35'
Na pořadu dne byla další standardka pro Lipsko. Rozehrávka byla naprosto katastrofální, neboť záložník Demme našel svým centrem pouze protihráče.
34'
Z obrany se podařilo vystoupit Poschovi, který tak předčil protihráče jménem Poulsen. Navíc to bylo čistým způsobem, pokračuje se tak dále.
33'
Od levé postranní čáry vhazoval míč zpět na hrací plochu hostující Schulz, který si vybral kolegu Posche, jenž pro změnu přenášel hru na pravou stranu.
32'
Joelinton si rukou odstavil protihráče, což trochu zavánělo nedovoleným zákrokem. Hlavní sudí nechal pokračovat, avšak kolmice na kolegu Kramariće nebyla přesná.
31'
Přihrávka směřovala do volného prostoru, kam se dokázal prohnat Klostermann. Po jeho přihrávce pálil Sabitzer, který ale našel pouze rukavice brankáře.
30'
Na opačné straně se k centru dostával Schulz, kterému se nepovedlo ideálně odcentrovat. Gulácsi tak nemusel zasahovat, naopak rozehrál na Konatého.
29'
Do pokutového území Hoffenheimu se snášela vzdušná nabídka, na kterou si naskakoval Ilsanker. Jeho hlavička nebyla přesná, Baumann tak bude vykopávat.
24'
V tuto chvíli se Lipsko dostává do těžké pozice, bude muset dotahovat jednobrankovou ztrátu. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času na vyrovnání.
23'
Do vzduchu se dostával Poulsen, který chtěl prodloužit míč za sebe, avšak Cunha měl k němu celkem daleko. Kasim tak raději přichystal zadovku na Baumanna.
22'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Belfodil dokázal protihráče čistě obrat o míč, poté přiťukl naběhnuvšímu Joelintonovi, jehož ránu Gulácsi vyrazil vedle sebe, kam se jako první dostal ANDREJ KRAMARIĆ, který už měl hodně snadnou práci.
22'
Lipsko si vyzkoušelo rozehrávku další standardky. Jednalo se o kroucený centr k hranici malého vápna, kde se ale povedlo zakročit Grillitschovi.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou přesnou trefu. Sledujeme vyrovnanou podívanou, avšak bez větších šancí.
20'
Hoffenheim spěchal s míčem zpět k půlící čáře, avšak ještě před ní to Kadeřábek zkoušel nákopem na Joelintona, který ale skončil až u Gulácsiho.
19'
Pohotové zakončení ze strany TSG. K odraženému míči se jako první dostal Kadeřábek, jehož ránu pravým nártem zastavily rukavice brankáře Lipska.
18'
Obrannou povinnost si splnil domácí Konaté, který za sebe nepustil Kramariće. Výborný obranný zákrok, Gulácsi tak bude moci rozehrávat od branky.
17'
S míčem si pohrál také Kadeřábek, který si hned dvakrát vyměnil balón s vedle stojícím Kasimem. Následovala kolmice na Schulze, která směřovala do ofsajdu.
16'
Ve středu hrací plochy operoval domácí Laimer, který se nakonec s míčem otočil. To vedlo k přihrávce na Halstenberga, jenž ale nedokázal najít Cunhu.
15'
Baumann se tentokráte snažil najít Joelintona, kterému se nepodařilo zalepit těžkou přihrávku. Podíl na tom měl také Orban, jenž zasáhl velice zodpovědně.
14'
Sledovali jsme vůbec první rohový kop tohoto zápasu. Postavil se k němu domácí Sabitzer, jehož centr směřující do malého vápna odvracel Kasim.
13'
Posléze se na zemi ocitl domácí Konaté, který si tak došel pro nedovolený zákrok. Tentýž hráč obstaral volný kop, který poslal na vedle stojícího Ilsankera.
12'
Hosté celkem v poklidu vyvezli míč na druhou stranu hrací plochy, kde ale čekala přesila protihráčů. Posch tak raději přihrál zpět na brankáře Baumanna.
11'
K pokutovému území se přibližoval domácí Cunha, který místo zakončení ještě zkoušel najít kolegu Poulsena, jenž se ke kulatému nesmyslu nakonec nedostal.
10'
Ilsanker z jedničky odvracel míč na druhou stranu hrací plochy, odkud Kadeřábek hledal naběhnuvšího Belfodila, před kterým zakročil kapitán Orban.
9'
Také Baumann musel jednat celkem rychle, nakonec za sebe prodlužoval míč Joelinton, který ale našel pouze jednoho z protihráčů, který se dostal k míči.
8'
Hoffenheim se přeci jenom dostal k centru, který z levé strany vyprodukoval obránce Schulz. Jeho vzdušná nabídka byla hodně nepřesná, nakonec se otřela o horní síť.
7'
Belfodil si před malým momentem nedokázal pohlídat náběh za obranu, jednalo se o jednoznačný ofsajd, který posléze potvrdil také opakovaný záběr.
6'
Gulácsi si tak vyzkoušel úvodní výkop od své branky, který plachtil daleko na útočnou polovinu. Tam se k míči dostal Sabitzer, po jehož přihrávce fauloval domácí Cunha.
5'
Následně to po levém křídle zkoušel Kramarić, který si počkal na náběh kolegy Demirbaye, jenž byl vytlačen k autové lajně. Následný centr nedokázal Belfodil zpracovat.
4'
Po autovém vhazování přišel hlavičkový souboj u postranní čáry, ve kterém uspěl hostující Kadeřábek. Krátce poté se hrací předmět dostal zpět do zámezí.
3'
Hned v úvodu se k míči dostal také hostující brankář Baumann, který okamžitě rozehrál do strany na Kasima, jenž trefil pouze napadajícího Halstenberga.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Konaté, Ilsanker, Orban (C) – Klostermann, Sabitzer, Demme, Laimer, Halstenberg – Y. Poulsen, Cunha.
Náhradníci: Mvogo – Adams, Augustin, Forsberg, Mukiele, Kampl, Saracchi.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Nuhu, S. Posch, N. Schulz – Amiri, Grillitsch, Demirbay – Kramarić, Belfodil, Joelinton.
Náhradníci: Stolz – Amade, Bičakčić, Brenet, Nelson, Otto, Szalai.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
TSG 1899 Hoffenheim

Na opačné straně stojí trápící se Hoffenheim, který by i v této sezóně chtěl obsadit pohárovou pozici, avšak to se zatím neděje. TSG se v tuto chvíli nachází na osmé pozici, přičemž na šestý Frankfurt ztrácí už čtyři body. Hoffenheim se nachází ve zlepšené formě, avšak i přesto vyhrál pouze dva z posledních pěti zápasů. Poslední vítězství přišlo právě v minulém kole, ve kterém si Hoffenheim poradil s předposledním Hannoverem výsledkem 3:0. TSG se v tabulce venkovních mužstev řadí na průběžnou sedmou pozici, přičemž z deseti venkovních zápasů vyhrálo pouze čtyřikrát. Posledních pět venkovních zápasů ale nabídlo hned čtyři nerozhodné výsledky.
RB Lipsko

Fotbalisté Lipska předvádějí i v této sezóně velice povedené výkony, které momentálně stačí na čtvrtou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Ligy mistrů. Lipsko má na svém kontě jednačtyřicet bodů, na vedoucí Dortmund ale ztrácí propastných třináct bodů. Lipsko neprohrálo už ve čtyřech zápasech v řadě, naposledy uspělo na hřišti Stuttgartu, kde zvítězilo poměrem 3:1. Hráči Lipska se řadí mezi trojici nejlepších celků na domácím stadionu, lépe je na tom už jen Mönchengladbach a Dortmund. Lipsko na svém stadionu odehrálo jedenáct zápasů, přičemž zvítězilo v sedmi případech. Doposud jediná porážka přišla v souboji proti Dortmundu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi RB Lipsko a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.