Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Augsburg - 30. března 2019   15:30

Norimberk
Norimberk
52' Ishak (Kerk) • 88' Matheus Pereira  • 90+1' Löwen
3:0
(0:0)
Norimberk
Mathenia – Leibold, Ewerton (54. Margreitter), Mühl, Bauer – Erras – Löwen, Behrens – Kerk (70. Matheus Pereira), Kubo (84. Iličević), Ishak.
Bredlow – Margreitter, Tillman, Matheus Pereira, Petrák, Iličević, Knöll.
Siebert – Henschel, Seidel
Stadion Nürnberg, Nürnberg
Augsburg
Kobel – Max, R. Khedira, Gouweleeuw, Danso – Baier, Ku Ja-Čeol (78. Córdova) – Či Tong-won, Gregoritsch, Hahn – Finnbogason (46. Richter).
Luthe – Janker, Stanić, Teigl, Morávek, Córdova, Richter.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:15.
Je konec! Dnešní zápas byl o tom, kdo vstřelí první branku, což se povedlo domácímu celku. Po parádně sehrané standardce vstřelil gól Ishak, jenž byl celý zápas hodně aktivní. Dlouho poté jsme neviděli žádnou vážnější situaci, proto se hosté museli vrhnout do útoku. To se jim ale nevyplatilo, jelikož inkasovali ještě dvakrát. Pro Augsburg je to trochu krutá prohra, ale Norimberk se díky třem bodům posunul na předposlední místo soutěže.
90+4'
90+1'
Norimberk právě vstřelil branku!
Neskutečné, domácí střílejí ještě jednu branku! Hosté vsadili vše na útok, což se jim hrubě nevyplácí! EDUARD LÖWEN dostal dobrou přihrávkou a střelou ze šestnáctky neměl problém poslat míč do sítě!
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Hosté se ještě sympatickým výkonem pokoušejí něco udělat s výsledkem, ale to se jim vůbec nedaří. Naopak mohli znovu inkasovat. Dobrý pas před branku na poslední chvíli zastavil obránce hostí.
88'
Domácí nakonec přidávají i druhou branku a vypadá to, že dnes je rozhodnuto. Všechny body dnes zůstanou v Norimberku! MATHEUS PEREIRA dostal parádní přihrávku, díky čemuž běžel sám na gólmana. Naběhl si do dobré střelecké pozice a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi hostí šanci.
88'
Daniel Baier to zkusil z hranice šestnáctky, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
87'
No, tak teď domácí zachránil nejspíše rozhodčí, protože z toho mohla být penalta! Michael Gregoritsch si naskakoval na centr, když mu byl zachycen dres. Bylo evidentní, že hráč hostí nevyskočil tak vysoko, což bylo dost možná způsobeno právě držením dresu. Faul se ale nepíská, takže Christian Mathenia může odkopávat od branky.
86'
Augsburg se hnal do rychlého protiútoku, ovšem domácí hráč dokázal dostat míč alespoň do autu. Kvůli tomu je útok zbržděn a domácí se mohou vrátit.
85'
Hra je v posledních okamžicích hodně rozkouskovaná, což samozřejmě vyhovuje domácímu celku. Především na něj jsou totiž páchané fauly.
84'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Juja Kubo, přichází Ivo Iličević.
83'
Mikael Ishak zkoušel prodloužit balon do šestnáctky, kde očekával svého spoluhráče. Ten ale trochu zaspal, takže se k míči dostal později než soupeř.
82'
Žlutou kartu dostává Michael Gregoritsch (FC Augsburg).
82'
Augsburg to znovu zkoušel dlouhým nákopem, ale tudy dneska cesta nevede. Míč se totiž snesl přesně na nohu Roberta Bauera, který hned rozehrál.
81'
Georg Margreitter schytal velmi tvrdý direkt na své obranné polovině. Nakonec však nepotřebuje žádné lékařské ošetření a může se pokračovat v zápase.
79'
Nakonec to vypadalo, že se míče ještě dotkl Juja Kubo svou hlavou. Bohužel pro domácí tento hráč zrovna vybíhal z ofsajdového postavení! Dneska to je již druhá neuznaná branka pro ofsajd.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ku Ja-Čeol, přichází Sergio Córdova.
78'
Rozhodčí ještě kontrolují celou situaci u videa, tak uvidíme, jak to celé dopadne!
77'
Domácí střílí dnes druhou branku a vypadá to, že si odvezou tři body! Přišla parádní křižná střela z hranice šestnáctky, která zapadla přesně k tyči a kterou vyslal nádherným způsobem Ishak.
76'
Daniel Baier získal odražený míč po rohovém kopu a chtěl to napálit vší silou. Míč se mu však svezl po nártu a skončil daleko od branky.
76'
A přišla střela, ovšem domácí brankář nemusel zasahovat. Znovu to byla velmi svižná rána, ale trefila George Margreitteriho, který poslal balon na rohový kop.
75'
Už se ale hraje. U míče sice byli domácí fotbalisté, jenže ti poslali míč kousek za lajnu hřiště. Díky tomu se mohou pokusit o útok i hosté.
74'
Jeden z domácích hráčů zůstává sedět na polovině hřiště. vypadá to, že ho berou křeče a že nejspíše bude muset střídat. Tuto možnost ještě domácí mají.
73'
Hostujíc hráči se hnali do rychlého protiútoku, jenže dnes jim chybí přesnost. Přišla sice zajímavá přihrávka do běhu, jenže ta byla dlouhá.
71'
Do konce druhé půle nám chybí nějakých dvacet minutek a hosté stále prohrávají o gól. Budou tedy muset zmobilizovat všechny své síly a poslat je do útoku.
70'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Sebastian Kerk, přichází Matheus Pereira.
68'
Norimberk se hnal do svižného protiútoku, jenže ten byl včas a čistě zastaven. Balon ale skončil jen v autovém vhazování, takže domácí zůstanou u míče.
67'
Michael Gregoritsch sice vstřelil branku, jenže ta není nakonec uznána! Hráč hostí se totiž nacházel v ofsajdovém postavení!
66'
Hostující celek zahrával rohový kop, zatímco v ochozech byla odpálena trocha pyrotechniky. Rozehrávka nakrátko gólovou šanci nepřinesla.
65'
André Hahn se se svými spoluhráči snaží kombinovat na útočné polovině. zatím mají však problém, jelikož domácí obrana zatím hraje hodně aktivně.
64'
Nyní je to však Norimberk, který se snaží útočit. Během krátké chvíle vybojoval dvě autová vhazování, jenže ta k ničemu nevedla.
63'
Philipp Max asi nekopl míč tak, jak si sám představoval. Díky tomu se k balonu dostali domácí hráči, kteří ho odvrátili a poslali na polovinu hřiště.
62'
Už to vypadá, že se hostující tým trochu vzchopil. Díky tomu vybojoval faul a zajímavou standardku na útočné polovině.
61'
Christian Mathenia se nyní musel hodně natáhnout! Daniel Baier vyslal jedovatou ránu, která se navíc stáčela k tyči. Domácí gólman to však zvládl a vyrazil míč na rohový kop.
59'
Doslova za vteřinu dvanáct nyní odehrál hráč hostí balón! Kousek od něj už totiž byl útočník domácích, který by jinak šel sám na gólmana.
58'
No, hostující hráči jsou přece jen zaskočení dosavadním vývojem druhého poločasu. Byli to totiž oni, kdo ze začátku půle držel míč, jenže inkasovali.
57'
Juja Kubo se zjevil ve velmi dobré pozici a klidně mohl navýšit náskok svého týmu. Nakonec ale neseřídil mířidla, takže je to stále jen o gól.
56'
Sebastian Kerk zahrával další standardní situaci domácího celku. Tentokrát však byla obrana hostí pozornější a odvrátila míč mimo nebezpečí.
55'
Žlutou kartu dostává Daniel Baier (FC Augsburg).
55'
A domácí tato branka hodně nakopla! Znovu jsou nastěhovaní na útočné polovině, ale tentokrát zde velmi rychle o míč přišli.
54'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Georg Margreitter.
52'
Domácí měli k dispozici standardní situaci, kterou proměňují v úvodní branku dnešního zápasu! Parádní centr zadní tyč, kam si naběhl MIKAEL ISHAK, který předběhl svého bránícího soupeře a poslal míč za brankovou čáru!
51'
Hanno Behrens se dostal k balonu poté, co mu jeho spoluhráč přihrál, jenže daleko s ním nedoběhl. Byl totiž sražen na zem, ale v rámci pravidel.
50'
Pěkná akce hostí, kdy šel míč z jedné, jenže vše zabrzdila velmi nepřesná přihrávka. Díky tomu se Norimberk dostal k míči a může trochu uklidnit hru.
49'
Ewerton zůstává sedět na polovině hřiště a vypadá to, že možná bude střídat. Drží se za žebra, která si nejspíše narazil v nějakém ze soubojů.
48'
Jenže po krátké chvilce se tam dostal a byla z toho velká šance! Michael Gregoritsch dostal přihrávku do šestnáctky, jenže do jeho rány dal nakonec nohu domácí hráč, jenž zamezil míči v cestě do sítě.
47'
Úvod druhého poločasu nám přináší zatím velmi opatrný fotbal. Augsburg zatím jen kombinuje na své obranné polovině a nikam se nežene.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Marco Richter.
46'
Střely na branku po první půli: 4 – 3
Je za námi první poločas dnešního utkání v rámci nejvyšší německé ligy mezi Norimberkem a Augsburgem. Začátek zápasu vyšel rozhodně lépe hostujícím hráčů, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Domácí Norimberk pak vyrovnal hru, možná byl dokonce lepším týmem. Branku jsme ovšem neviděli ani na jedné straně, takže stav je zatím remízový. Uvidíme, jestli nějaký z týmů dokáže překlopit vedení na svou stranu ve druhé půli.
45+1'
45+1'
V nastaveném čase první půle měli domácí ještě možnost rohového kopu. Hostující obrana to ale s vypětím všech sil zvládla a poslal míč až na půlku hřiště.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
44'
Sebastian Kerk je v prvním poločase asi nejaktivnějším hráčem na hřišti. Znovu ale nemusel Gregor Kobel vůbec zasahovat, naopak může odkopávat.
43'
Fotbalisté v bílém se znovu na pár vteřin dostali s míčem na útočnou polovinu, ale znovu to k ničemu nevedlo. Vypadá to, že oba týmy chtějí dohrát za tohoto stavu.
42'
Či Tong-won se dostal k centru ze strany. Ten neměl vůbec špatné parametry, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k hlavičce nedostal.
41'
Na domácí straně se znovu hnal Eduard Löwen okolo lajny, jenže na poslední chvíli byl zastaven. Tentokrát to však bylo naprosto čistým způsobem.
39'
Z následného centru před branku nic nebylo, a tak to vypadá, že se nám první poločas dohraje bez branek. Uvidíme, do jeho konce zbývá pět minut.
38'
Eduard Löwen se dostával na střed hřiště, kam si chtěl posunout míč na střed hřiště. V tu chvíli byl ovšem stažen na zem a píská se proti hostům.
37'
Střely na branku: 3 – 3
36'
Sebastian Kerk nyní jako buldok bojoval o míč. Nakonec se ale jeho spoluhráč provinil faulem, takže hostující hráči mohou v klidu rozehrát.
35'
Na druhé straně se pokoušel Augsburg o rychlý přechod do útoku dlouhým nákopem. Ku Ja-Čeol to měl ale daleko, takže domácí brankář sebral míč ze vzduchu.
34'
Dlouhé autové vhazování v podání Norimberku. Tentokrát to však nebylo tak dobré jako na začátku poločasu, takže hosté se bez potíží ubránili.
33'
Domácí fotbalisté měli k dispozici autové vhazování, ale to k ničemu nevedlo. U balonu se dlouho neudrželi, přesto ho získali brzy zpět.
32'
Hráč hostí si chtěl vykoledovat faul, jenže rozhodčí mu na jeho teatrální pád neskočil. Nepískalo se, takže ještě balon doběhl obránce hostí, jenž poslal míč až ke gólmanovi, který ho v pohodě lapil.
31'
Fotbalisté v bílém jsou znovu o něco aktivnější než jejich soupeři. Zatím však drží míč jen na své obranné polovině a nemohou se dostat k nějaké šanci.
29'
Až jsem to zakřikla, asi jsme viděli největší šanci v zápase! Philipp Max se dostal ke střele, která byla sražená obráncem před ním. Přesto se obránce hostí dostal ještě k ráně z voleje, ale mířil přímo doprostřed brány, kde byl Christian Mathenia připravený.
28'
Jinak v posledních minutách se toho moc zajímavého s ohledem na střely na branku moc nestalo. Oba týmy teď spíše vyčkávají a atraktivní hra je pryč.
27'
Obě udělené žluté karty byly za předchozí strkanici před bránou. Blíže rozhodčímu byl ale hráč hostí, který jí proto dostal jako první. K druhému hráči musel sudí doběhnout až na polovinu hřiště, přesto se tomu Bauer nevyhl.
26'
Žlutou kartu dostává Robert Bauer (1. FC Norimberk).
25'
Žlutou kartu dostává Či Tong-won (FC Augsburg).
25'
To byla velmi dobrá šance na vstřelení první branky! Hráč hostí se ocitl sám před gólmanem, ovšem na míč nedosáhl. Následovala ještě roztržka před domácí bránou a bude se vytahovat první žlutá karta.
24'
Juja Kubo vletěl do souboje hodně ostrým skluzem, ale vyplatilo se. Odpálil míč až na tribuny a překazil útok hostujícího týmu.
23'
Střely na branku: 0 – 1
22'
Domácí fotbalisté to zkoušeli přes dlouhý nákop, ale ten byl hodně přetažený. Dostal se až ke gólmanovi hostí, jenž poslal míč až na polovinu hřiště.
20'
Proto přišel jen dlouhý nákop, ke kterému měl nejblíže Christian Mathenia, jenž míč také sebral. V posledních momentech nevidíme tolik zajímavých šancí.
19'
Augsburg se snaží dostat do nějaké šance skrze postupnou kombinaci, ale domácí dobře brání možnosti, kudy by mohla přijít nějaká průniková přihrávka.
18'
Zatím se hraje velmi aktivní fotbal a dá se říct, že hra je hodně vyrovnaná. Juja Kubo nyní nezpracoval balón, takže Gregor Kobel může bez potíží rozehrát.
17'
Daniel Baier si na druhé straně navedl balón na střed hřiště a vyslal prudkou ránu. Bohužel pro něj šla doprostřed brány a Christian Mathenia míč vyrazil.
17'
Sebastian Kerk to zkoušel v hodně těžké pozici spíše akrobatickým kouskem. Nakonec je mu však pískán faul, kdy nohou ve výšce zasáhl soupeře.
16'
Augsburg se chtěl přihnat s rychlou odpovědi, ovšem domácí obrana odvrátila míč na autové vhazování. Mikael Ishak byl následně faulován, balon pro domácí.
15'
Domácí jsou nyní nebezpečnější než soupeř! Po předešlém zákroku přišel dlouhý aut, který se snesl až k Sebastianu Kerkovi, jehož prudká hlavička šla přesně do míst, kde byl gólman.
14'
Začíná se nám na hřišti přiostřovat. Eduard Löwen schytal celkem hodně tvrdý zákrok, když se mu soupeř prošel kolíky po holeni. Žlutá z toho ale nebyla.
12'
Viděli jsme první rohový kop dnešního utkání, a ten rozhodně stojí za zmínku! K hlavičce se totiž domácí hráč, který jen těsně minul. Nakonec se ukázalo, že jeho hlavička byla sražena na další rohový kop.
11'
Gregor Kobel znovu v akci. Tentokrát dobře četl hru, takže si seběhl k míči jako první. Posléze rozehrál akci svého týmu, ale ta skončila už na polovině hřiště.
10'
Domácí se hnali s dalším útokem a vypadá to, že se začínají trochu osmělovat. Ani teď z toho však nebyla střela na branku. Gregor Kobel bude odkopávat.
8'
Z ničeho nic mohli jít domácí do vedení! Dostali se celkem jednoduše k centru. Na přední tyči navíc jen promáchl Jeffrey Gouweleeuw. Už to vypadalo, že se k zakončení dostane Mikael Ishak, jenže těsně před ním byl míč odvrácen.
7'
Fotbalisté v bílých dresech působí zatím rozhodně aktivněji. Snaží se napadat celkem vysoko a domácí hráči s tím mají nemalé potíže.
6'
Viděli jsme první dlouhý nákop také na druhé straně. Juja Kubo si nabíhal na pas, jenže ten byl o něco delší, než by domácí hráč potřeboval.
5'
Už to vypadalo, že se hosté poženou do velmi zajímavého protiútoku, kdy by šli jen dva sami na gólmana. Lukas Mühl byl ale postrčen, a tak se píská proti hostům.
4'
Christian Mathenia znovu u balónu. Dostal přihrávku do časové pressu, ovšem stihl míč odehrát a domácí mohou trochu zklidnit hru.
3'
Augsburg se zatím jeví mnohem aktivněji než jeho soupeř. Tentokrát to hosté zkoušeli skrze dlouhý nákop, ovšem Christian Mathenia byl u míče rychleji.
2'
A byla z toho obrovská šance! Právě Michael Gregoritsch se postavil k míči a pěknou technickou a svižnou ranou přestřelil branku jen o kousek. Nakonec z toho bude odkop od branky.
2'
Michael Gregoritsch velmi dobrým zákrokem založil velmi zajímavou akci svého týmu. Jeho spoluhráč ho však fauloval. Augsburg má přímý kop.
1'
A už se konečně hraje! Domácí celek dnes nastoupil v klasické červené kombinaci, zatímco hosté zvolili barvu oblečení bílou. Také měli úvodní výkop.
1'

1. FC Norimberk: Mathenia – Leibold, Ewerton, Mühl, Bauer – Erras – Löwen, Behrens – Kerk, Kubo, Ishak.
Náhradníci: Bredlow – Margreitter, Tillman, Matheus Pereira, Petrák, Iličević, Knöll.

FC Augsburg: Kobel – Max, R. Khedira, Gouweleeuw, Danso – Baier, Ku Ja-Čeol – Či Tong-won, Gregoritsch, Hahn – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Janker, Stanić, Teigl, Morávek, Córdova, Richter.

Rozhodčí: Siebert – Henschel, Seidel.
Poslední vzájemné utkání – 3.11. 2018

Augsburg – Norimberk 2:2

Branky: 11. Finnbogason (Schmid), 59. Richter – 54. Fuchs (Zreľák), 88. Mühl

FC Augsburg: Luthe – Schmid, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier – Richter (71. Hahn), Ku Ja-Čeol (46. Götze), Caiuby – Finnbogason.

1. FC Norimberk: Mathenia – Bauer, Margreitter, Mühl, Leibold – Petrák, Misidjan, Behrens (73. Rhein), Fuchs (84. Knöll) – Kerk (57. Palacios), Zreľák.
1. FC Norimberk

Norimberk se v letošní sezóně vrátil do nejvyšší německé ligy po čtyřech letech. Bohužel pro ně to vypadá, že se tam po roční anabázi v Bundeslize znovu vrátí. Domácí fotbalisté získali pouhých třináct bodů v odehraných šestadvaceti zápasech. Na sedmnáctý Hannover sice ztrácí jen bod, jenže na šestnácté místo, které hraje tzv. baráž, je to již bodů sedm. Norimberk vyhrál jen dvakrát za tři body, sedmkrát remizoval a sedmnáctkrát padl. Podařilo se mu vstřelit devatenáct branek, jenže jich inkasoval padesát dva, je z toho tedy velmi špatné celkové skóre -33. V posledním utkání hrál Norimberk na hřišti Eintrachtu, kde padl 0:1.

Nejlepší střelec týmu:
Hanno Behrens – 4 branky.
FC Augsburg

Augsburg se již několik posledních sezón drží spíše v dolní polovině tabulky. A nejinak je tomu i letos. Nachází se totiž na čtrnáctém místě, kam se posunul po posledním kole. Celkem hostující hráči získali dvacet pět bodů ve dvaceti šesti utkáních. Celkem z toho byla šestkrát výhra, sedmkrát remíza, jenže rovnou třináct porážek. Fotbalisté Augsburgu nastříleli solidních sedmatřicet gólů, ovšem inkasoval jich hrozivých čtyřicet sedm, celkem je z toho tedy skóre -10. V posledním kole hrál Augsburg na svém hřišti, kde přivítal Hannover. V tomto zápase vyhrál 3:1.