Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Hertha Berlin - 20. ledna 2019   15:30

Norimberk
Norimberk
42' Behrens (Löwen)
1:3
(1:1)
Hertha Berlin
15' Ibišević  (Selke) • 50' Duda  (Ibišević) • 70' Duda  (Selke)
Norimberk
Mathenia – Valentini, Margreitter, Ewerton, Leibold – Petrák – Misidjan, Behrens (C), Löwen (82. Knöll), Matheus Pereira (82. Kubo) – Ishak.
Bredlow – Kerk, Knöll, Kubo, Palacios, Salli, Mühl.
Winkmann – Bandurski, Blos
Max-Morlock-Stadion, Norimberk
36 112 diváků
Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić (57. Darida), Maier, Duda, Plattenhardt – Selke (89. Köpke), Ibišević (C).
Smarsch – Darida, Kalou, Mittelstädt, Köpke, Pekarík, Skjelbred.

Hertha Berlín po šesti letech dokázala vyhrát první jarní zápas, když povede tři body z Norimberku a dvěma brankami je zařídil Ondrej Duda, autor už devíti branek v probíhající bundesligové sezóně.

Skóre zápasu otevřel Vedad Ibišević a byť domácí před poločasovou přestávkou dokázali vyrovnat, tak po změně stran rozhodl svými trefami právě Duda.

Hertha se posouvá na sedmé místo tabulky, Norimberk zůstává poslední.
90+1'
90+1'
Rozhodčí Winkmann nebude fotbalisty v chladném počasí dlouho trápit, nastavuje jedinou minutu.
89'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Pascal Köpke.
88'
Vura se hezky prosmýkl kolem dvou bránících protihráčů, jeho následnou přihrávku do pokutového území ale nedokázal převzít Ishak, míč se odrazil k brankáři Jarsteinovi.
87'
Valentini byl nepříjemně nakopnut u postranní čáry, domácí ale budou pouze vhazovat.
85'
Po hostujícím rohu se do odraženého míče opřel Darida, jeho ránu domácí fotbalisté stačili srazit mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
84'
V dalším brejku Herthy Darida připravil výbornou příležitost pro Selkeho, jeho prudkou střelu Mathenia vyboxoval mimo branku.
83'
Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (Hertha BSC).
82'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Juja Kubo.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Törles Knöll.
81'
A další šance! Selkeho tečovaná střela se odrazila od tyče, Darida poté připravil výbornou příležitost pro Plattenhardta, ten prudkou ránu nasměroval těsně nad branku!
80'
Žlutou kartu dostává Virgil Misidjan (1. FC Norimberk).
79'
Hosté zisku míče využili k další obrovské šanci, Duda v pokutovém území našel zcela osamoceného Ibiševiće a ten ve stoprocentní příležitosti nechal vyniknout brankáře Matheniu!
79'
Davie Selke v souboji u postranní čáry fauloval Margreittera, domácí si ale poté při rozehrávce situaci zkomplikovali a o míč přišli.
78'
Domácí zatlačili soupeře do jeho pokutového území, Misidjanova střela ale nabrala opačnou faleš, než by nizozemský fotbalista potřeboval a mířila vedle bližší tyče.
76'
Hosté v poklidu rozehrávají ve středu hřiště, nemusí se nikam hnát.
75'
Misidjan ze střední vzdálenosti vyslal jedovatou střelu k tyči, brankář Jarstein ji ale viděl a míč s jistotou lapil do své náruče.
73'
A další šance hostů! Arne Maier převzal v pokutovém území přihrávku od Plattenhardta, uvolnil se kolem bránícího protihráče a poté střílel jen do brankáře Mathenii.
72'
Norimberk se usadil na soupeřově polovině, domácí se budou ještě snažit utkání zdramatizovat.
70'
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté navyšují své vedení a znovu je úspěšným střelcem ONDREJ DUDA!

Selkeho přihrávku u pokutového území Ibišević umně propustil za sebe na volného Dudu a ten tváří v tvář prostřelil Matheniu!
69'
Rohovým kopem disponoval také Norimberk, ani domácím se ale standardní situace nepodařila, navíc je poté pískáno proti Norimberku, když Pereira zblízka nakopl míč do obličeje Arneho Maiera.
67'
Další akci Herthy vedl Maier, jeho prudkou střelu od rohu pokutového území Christian Mathenia kryje.
66'
Ani z tohoto rohového kopu hosté nedokázali ohrozit brankáře Matheniu.
65'
Také další Lazarův centr ale domácí dokázali odvrátit, o pár momentů později Rekikův centr rezultuje v další roh.
65'
Hertha bude moci pokračovat ve své snaze rohovým kopem.
64'
Hosté se teď usadili u pokutového území soupeře, ovšem neujaly se Plattenhardtův centr zleva ani dva Lazarovy z pravé strany.
63'
Ewerton ve středu hřiště fauloval Selkeho, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
61'
Standardní situace pro domácí, na Valentiniho centr si naskočil Margreitter, jenž přeskočil nedůrazně bránícího Rekika, v nadějné pozici ale prudkou hlavičku nasměroval nad břevno.
60'
Valentini na části hřiště pokryté sněhem mohl využít podklouznutí Plattenhardtha, následný Italův centr před branku ale postrádal veškerou kvalitu.
59'
Na Maierův přetažený centr si naběhl Ibišević, v ostrém úhlu už ale nestačil míč zkrotit a Mathenia bude rozehrávat od své branky.
58'
Ishak se pokusil sklepnout míč do běhu Pereirovi, míč ale nabral příliš rychlý odskok a brazilský host ze Sportingu Lisabon už jej nestačil dostihnout na hrací ploše.
57'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marko Grujić, přichází Vladimír Darida.

Také druhý český fotbalista se dostává do akce, jistě jej uvidíme i v řadě přímých soubojů s Ondřejem Petrákem.
56'
Lazarova střela od rohu pokutového území zamířila jen do boční sítě domácí branky.
56'
Eduard Löwen vidí žlutou kartu za zlostné zahození míče po zapískání.
55'
Domácí se mohutně zlobí na rozhodčího Winkmanna, jenž hostující ruku v pokutovém území neposoudil jako nedovolenou a penaltu nepíská. Po rychlém přechodu Herthy dopředu se navíc faulem provinil Ishak a domácí jsou zcela frustrováni.
53'
Löwen z nepříliš ideální střelecké pozice pálil přímo na branku a byť míč před Jarsteinem skočil po trávníku, tak hostující brankář jej s jistotou zachytil.
52'
Domácí vybojovali standardní situaci u rohu soupeřova pokutového území, mohou se nastěhovat před Jarsteina.
50'
Hosté se po krásné akci vracejí do vedení! Lazarův pas k pokutovému území Ibišević parádní patičkou sklepl k ONDREJI DUDOVI a opora slovenského národního týmu přesnou střelou k tyči skóruje poosmé v tomto bundesligovém ročníku!
49'
Po rohovém kopu domácích se k zakončení v pokutovém území dostal Margreitter, jeho tečovaná střela mířila mimo branku, navíc Meier ještě dokázal míč odkopnout do pole.
47'
Ondřej Petrák vybojoval míč na útočné polovině, Misidjan poté nepřesně hledal u pokutového území Ishaka, míč doputoval jen k brankáři Jarsteinovi.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Souboj Norimberku s Herthou přinesl v úvodním dějství průměrnou podívanou, oba týmy zatím z minima vytěžily maximum a poločasová remíza je tak zaslouženým rozuzlením první části dnešního zápasu.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti rozhodčí Winkmann přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Hosté tak mohli pokračovat v útočné akci, tu Marko Grujić zakončil střelou nad branku.
45'
Po dalším souboji s Lustenbergerem, tentokrát vzdušném, zůstal na trávníku ležet Ishak, k nevoli domácích příznivců ale rozhodčí Winkmann nechal ve hře pokračovat.
44'
Valentiniho dlouhý nákop na Ishaka vystihl Lustenberger, ten byl poté tísněn domácím útočníkem, podařilo se mu ale rozehrát na brankáře Jarsteina.
42'
Norimberk právě vstřelil branku!
Domácím se k velké radosti obecenstva podařilo ještě před přestávkou vyrovnat! Po rohovém kopu Norimberku vznikla před hostující brankou skrumáž, míč se odrazil k Löwenovi, jehož střílenou přihrávku nasměroval do sítě HANNO BEHRENS a stává se prvním hráčem Norimberku, který má letos tři vstřelené bundesligové branky!
41'
Behrens si u rohu pokutového území dvakrát vyměnil míč s Leiboldem, následný střílený centr hosté srazili do bezpečí.
40'
Niklas Stark inkasoval tvrdý zásah od kopačky Behrense, píská se ve středovém kruhu.
38'
Leiboldův nepříliš povedený centr končí v náruči brankáře Jarsteina, ten rozehrává na své spoluhráče.
37'
Arneho Maiera po odehrání míče nedovoleně atakoval Matheus Pereira, hosté mohou rozehrávat míč z klidu.
36'
Domácí trápí obrovské množství nepřesných přihrávek, také Löwen dostal míč už do zámezí.
35'
Valentiniho centr doletěl jen k brankáři Jarsteinovi, ten snadno zachytil míč, jelikož v dosahu nebyl vůbec nikdo v červeném.
34'
Už je za námi více než půlhodina hracího času a kromě gólového úderu Ibiševiće jsme neviděli vůbec žádnou příležitost, která by alespoň volala po nebezpečí.
33'
Tristní souhra vhazujícího Leibolda s Behrensem, druhý jmenovaný svému spoluhráči vrátil příliš prudkou přihrávku na pět metrů a Leibold už odkopával míč zpoza postranní čáry.
32'
Po dlouhé době se přerušila hra při autovém vhazování, Valentini ale žlutému napomenutí za svůj ostrý skluz bez balónu ale nakonec unikl.
31'
Po Leiboldově centru Behrens v pokutovém území padl k zemi po srážce s Rekikem, marně se ale dožadoval odpískání penalty, o té nemohla být řeč po nezaviněné srážce.
30'
Valentinimu odskočil míč při zpracování, italský fotbalista pak velmi nepříjemně podkopl Plattenhardta a rozhodčí Winkmann ponechává hostům výhodu. Při nejbližším přerušení ale zřejmě Valentinimu udělí první žlutou kartu zápasu.
29'
Duda z pravého křídla pronikl do pokutového území a poté střílel levačkou, byť přímo doprostřed branky, tak Mathenia raději míč vyboxoval do bezpečí.
28'
Matheniův nepříliš povedený výkop vystihl Lazaro, hosté se mohou usadit na útočné polovině.
26'
Leibold se pokusil obhodit Dudu, ten mu nastavil tělo do cesty a píská se Slovákův faul.
25'
Také další kombinační souhra Norimberku končí nezdarem, tentokrát Leibold přihrával příliš daleko Pereirovi a bude se kopat od Jarsteinovy branky.
24'
Virgil Misidjan tentokrát na pravém křídle zakombinoval s Löwenem, dostal od něj ale příliš dlouhou zpětnou přihrávku a už neměl šanci dostihnout míč na hrací ploše.
23'
Misidjan u postranní čáry neprošel přes Grujiće, domácí mohou vhazovat.
21'
Také Pereira si při svém průniku pomohl nedovoleně v souboji se Starkem, kterého srazil a píská se proti Norimberku.
20'
Ewerton za doprovodu lékařů už odešel k pokračování ošetření za postranní čáru.
19'
Ewerton ve středu hřiště nedovoleně vyskočil na Ibiševiće, o nějž se rukama opřel, následně se ale sám domácí fotbalista poranil při nepříjemném dopadu.
18'
Po následném rohovém kopu se nikdo v rudém nedostal do zakončení, Norimberk zůstává v držení míče u středové čáry.
17'
Domácí zatlačili svého soupeře k pokutovému území, Ondřej Petrák se opřel do odraženého míče, hosté stačili také tuto střelu srazit.
16'
Vedad Ibišević zaznamenal svoji sedmou branku v dosavadním průběhu sezóny a byť na střely Norimberk vede 2:1, tak hosté hned tu svoji první proměnili ve vedoucí gól.
15'
K radosti třinácti stovek svých příznivců se Hertha ujímá vedení! VEDAD IBIŠEVIĆ dostal obrovské množství prostoru před pokutovým územím, poté si perfektně narazil míč s Daviem Selkem a přesnou střelou k pravé tyči překonal brankáře Matheniu!
14'
Lazaro zahrál velmi nedůrazně při zpracování odraženého míče u vlastního pokutového území, balón mu odebral Leibold a přesným centrem našel před brankou Misidjana, ten svoji střelu neprocedil až k brankáři Jarsteinovi.
12'
Behrens se na pravém křídle neprobil přes Rekika, ten soupeře přistrčil k zemi, poté se míč za brankovou čáru odrazil od bránícího Holanďana, rozhodčí ale přisuzují odkop ve prospěch Herthy.
11'
Neúspěšná souhra Löwena s Leiboldem, Lazaro odrazil míč za postranní čáru a druhý jmenovaný může vhazovat.
10'
Hosté rozjíždějí další útočnou akci ze středu hřiště, většinu útoků ale rozehrávají velmi volně.
8'
Duda mohl využít trestuhodného zaváhání Leibolda, jenž nepřesnou přihrávkou ztratil míč v blízkosti vlastního pokutového území, Dudovi ale při průniku do "šestnáctky" stačil míč ukopnout Ewerton.
6'
Další souboj Dudy s Pereirou končí faulem slovenského reprezentanta, domácí mohou rozehrávat na vlastní polovině.
4'
Matheus Pereira se u levé postranní čáry neprosadil v souboji s Dudou, k nevoli domácího fotbalisty pak mohou vhazovat Berlíňané, neboť rozhodčí viděli Pereirovu teč po Dudově zásahu.
3'
Ibišević u pravé postranní čáry uvolnil Lazara, jeho centr jen proletěl domácím pokutovým územím.
3'
V pokutovém území u branky, kterou v prvním poločase hájí domácí Christian Mathenia, je značný poprašek sněhu, zbytek hrací plochy je v dobrém stavu.
2'
Hosté pozvolna kombinují ve středu hřiště, rádi by měli územní převahu na trávníku.
1'
Rozehráno! Tradiční barevné kombinace obou týmů proti sobě nijak nekolidují a tak Norimberk hraje v rudo-černých dresech, hosté v modrobílém.
1'

1. FC Norimberk: Mathenia – Valentini, Margreitter, Ewerton, Leibold – Petrák – Misidjan, Behrens (C), Löwen, Matheus Pereira – Ishak.
Náhradníci: Bredlow – Kerk, Knöll, Kubo, Palacios, Salli, Mühl.

Hertha BSC: Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić, Maier, Duda, Plattenhardt – Selke, Ibišević (C).
Náhradníci: Smarsch – Darida, Kalou, Mittelstädt, Köpke, Pekarík, Skjelbred.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.
Hertha BSC

Hertha do letošního bundesligového ročníku vstoupila výborně, když v prvních čtyřech kolech uhrála deset bodů, poté už ale střídala lepší výkony s horšími a tabulkou se postupně propadala až na průběžné deváté místo.

Také v Berlíně byli určitě rádi, že po Vánocích následovala měsíční přestávka, neboť v posledních třech kolech získali jediný bod za domácí remízu s Augsburgem.

Herthě se navíc v Norimberku dlouhodobě nedaří, ligové vítězství zde vybojovala naposled v březnu 2003, od té doby sedmkrát vždy odvezla maximálně remízu.
1. FC Norimberk

Norimberk se loni druhým místem ve druhé bundeslize vrátil mezi německou elitu, avšak ve druhé polovině sezóny jej čeká tvrdá práce, aby příslušnost v nejvyšší německé soutěži udržel. Po sedmnácti kolech totiž uzavírá celou tabulku se ziskem jedenácti bodů, na barážovou šestnáctou pozici ztrácí tři body.

Během podzimu si Norimberk nejlépe vedl ve druhé polovině září, kdy nad Hannoverem a Düsseldorfem zaznamenal své dosud jediné výhry v sezóně. V posledních čtyřech prosincových zápasech pak prohrál všechny duely, navíc v nich nevstřelil ani branku.

Staronový bundesligový účastník na podzim marně hledal spolehlivého střelce, neboť během sedmnácti zápasů žádný hráč nevstřelil více než dvě branky.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu z utkání německé bundesligy. Nedělní program osmnáctého kola zahájí souboj Norimberku se Herthou. Utkají se týmy, které uzavírají obě poloviny tabulky, Norimberk druhou polovinu a Hertha tu první.

V utkání bychom mohli vidět velmi silnou česko-slovenskou stopu, barvy Norimberku oblékají Ondřej Petrák s Adamem Zrelákem, v Herthě pak působí Vladimír Darida, Peter Pekarík a skvěle hrající Ondrej Duda, autor sedmi bundesligových branek v této sezóně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.