Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Lipsko - 2. března 2019   15:30

Norimberk
Norimberk
0:1
(0:1)
Lipsko
41' Klostermann  (Konaté)
Norimberk
Mathenia – Leibold, Ewerton, Mühl, Valentini – Behrens, Erras, Löwen – Kubo (81. Knöll), Ishak, Kerk (66. Misidjan).
Bredlow – Bauer, Fuchs, Jäger, Knöll, Misidjan, Palacios.
Schlager
Stadion Nürnberg, Nürnberg
Lipsko
Gulácsi – Halstenberg, Orban, Konaté, Klostermann – Kampl (90+2. Mukiele), Adams – Laimer, Sabitzer (90+3. Bruma) – Cunha (86. Ilsanker), Y. Poulsen.
M. Müller – Augustin, Forsberg, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:12. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 8:16.
Máme zde konec zápasu! Který rozhodla jediná branka, a to v podání hostujícího Klostermanna. Domácí druhý poločas zahráli docela dobře, ale přeci jen je Lipsko do lepších pozic ke skórování nepustilo.
90+4'
90+4'
Lipsko zkušeně drží balón o rohového praporku, tohle bude již asi konec nadějí pro domácí.
90+3'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Bruma.
90+2'
Domácí přišli o míč, hráči Lipska však nevyřešili brejk úspěšně. Alespoň však získali další sekundy do konce.
90+2'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Nordi Mukiele.
90+1'
Budou se nastavovat 3 minuty!
90'
Misidjan střílel před hranicí šestnáctky, rána byla prudká, ale směřoval jenom doprostřed branky.
89'
Poslední minuta do nastavení.
88'
Misidjan posílal po sobě dva centry před branku, jednou ho vyrazil brankář, podruhé končí ztečován defenzívou hostů.
87'
Hráči hostů mají k dispozici rohový kop. Centr našel Sabitzera, ten se opřel do míče hlavou, ale minul branku.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Stefan Ilsanker.
85'
Hra je však hodně kouskována, což vyhovuje hostům. Hrací předmět je nyní na polovině Norimberka.
84'
Ovšem Norimberk se prezentuje docela povedenou hrou a hlavně bojovným výkonem, stále má šanci na remízu.
82'
Domácím nezbývá již mnoho času, Lipsko hraje spíš na brejky a v klidu drží míč co nejdále od své branky, jako nyní.
81'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Juja Kubo, přichází Törles Knöll.
80'
Ale pozor! Špatná komunikace mezi brankářem domácích a obráncem Eweronem, ten míč hlavičkoval na brankáře, ten však z branky vyběhl. Naštěstí pro ně míč skončil mimo branku.
79'
Ten nebyl využit a dokonce se pískal útočný faul. Hra je v posledních minutách vyrovnaná.
78'
Míč sebral brankář Lipska, nyní i rozehrál a hosté jdou do brejku.
77'
Na druhé straně se všem ukázal Adams, jeho projektil asi z 20 metrů nebyl přesný. Nyní však získali hrací předmět opět hráči Lipska.
76'
Domácí stále se velmi snaží a jde vidět pokrok v jejich hře. Stále mohou pomýšlet na remízu.
75'
Velice dobré převedení hry od hostů až na Poulsena, ale tomu nakonec míč utekl od nohy.
74'
Faul ve středu hřiště od Ewertona se pískal, Lipsko rozehrálo a v klidu drží míč.
73'
Odvrácený centr končí v rukavicích brankáře Norimberku. Zbývá posledních 17 minut + nastavení.
72'
Po dlouhém autu se míč odrazil k Lowenovi, jeho pokus byl ale špatný, skončil nad brankou.
71'
Žlutou kartu dostává Kevin Kampl (RB Lipsko).
71'
Následná rohový kop nebyl vůbec dobře zahraný a domácí jdou do přečíslení.
70'
Poulsen dostal více prostoru na pravé straně a zkoušel střelu. Na poslední chvíli byl míč ztečován obráncem.
69'
Špatné zpracování míče od hostů, balón se odrazil za branku a po odkopu hrají hráči v tmavém.
68'
Poulsen se vydal do přečíslení, ale byl na akci sám, takže před hranicí vápna přišel i o hrací předmět.
67'
Rozhodčí pískal faul hostů, Norimberk rozehrál standartku centrem, ale míč byl odvrácen defenzívou.
66'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Sebastian Kerk, přichází Virgil Misidjan.
65'
Nyní se pokoušeli hráči hostů poslat centr za obranu na volného hráče, ale provedení bylo horší. Tudíž uvidíme odkop od branky.
64'
Domácí opravdu přidali na tempu a viděli jsme závar před brankou Lipska, hosté to však ustáli.
62'
Lipsko se neprosadilo přes obranu a domácí šli do brejku. Píská se u postranní lajny faul a u míče zůstanou hráči Norimberku.
61'
Po rohovém kopu přišel centr před branku a brankář Gulacsi vyboxoval balón mimo šestnáctku.
60'
Slušná šance domácích! Míč našel ve vápně hráče Norimberka, ten zkoušel míč poslat před branku na spoluhráče, ale obránce skluzem zastavil nahrávku.
59'
Přímý volný kop zahraný hráči domácích nebyl zrovna dobrý, rána skončila opravdu hodně vysoko nad brankou.
58'
Centr z pravé strany nadělal problémy Matheniovi, tomu míč vypadl, ale nakonec jej dokázal chytit.
57'
Žlutou kartu dostává Hanno Behrens (1. FC Norimberk).
56'
Adams se dopustil útočného faulu, domácí ale ztrácí brzy míč a viděli jsme velkou šanci Lipska. Skvěle si počínal brankář Mathenia, kdy z blízka vytěsnil míč do bezpečí.
55'
Domácí zvýšili své úsilí, hrají aktivněji, než v první půli. V držení míče však nejsou, momentálně kombinuje Lipsko na polovině domácích.
54'
Druhý poločas zatím nenabídl větší možnost. Nyní však ve vápně se uvolnil útočník Norimberku, ale jeho pokus nebyl povedený.
52'
Žlutou kartu dostává Marcel Sabitzer (RB Lipsko).
52'
Na druhé straně jsme mohli vidět také rohový kop, ale po něm nepřišla vůbec žádná střela.
51'
Po něm přímo šance nepřišla, ale po chvíli se po centru ocitl jeden z hráčů v zajímavé pozici, ale rána byla sražena.
50'
Po centru z levé strany následuje rohový kop pro Norimberk.
49'
Po několika soubojích ve vzdušném prostoru získali balón domácí.
48'
Útok Lipska byl zastaven čistým skluzem, po chvíli hrají opět hosté, ale dopustili se útočného faulu.
47'
Domácí kombinuj zatím pouze na své straně. Nyní se sice dostali na pravou stranu k vápnu, ale centr skončil jen v rukavicích brankáře.
46'
V první minutě jsme nebyli svědky nějaké zajímavé situace.
46'
První poločas lépe zvládli hosté, ti vedou 1:0. V zápase však mohli prohrávat, jelikož Norimberk měl výhodu penalty. Tu však neproměnil Hanno Behrens.

Střely celkem – 1:8
Střely na branku – 0:4
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta!
45'
Poločas se již spíše dohrává, jelikož hosté již zásadně neriskují, náskok o branku jim zatím stačí.
44'
Blíží se konec poločasu, domácím se píská další ofsajd. Tudíž Lipsko rozehrálo a v klidu má balón na kopačkách.
43'
A Lipsko to zkouší nadále, již kombinuje kolem blízkosti vápna Norimberku.
42'
Domácí se snažili nějak odpovědět, ale z rohového kopu se neprosadili. Rb je u míče.
41'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A z rohového kopu padla úvodní branka! Centr od Halstenbergra našel Konatého, ten ho odhlavičkoval na volného LUKASE KLOSTERMANNA, který svojí prudkou střelou propálil brankáře.
39'
A další přímý volný kop pro hosty. asi z 35 metrů a spíš z levé strany. Centr byl ztečován na rohový kop!
38'
Přímý volný kop Lipska byl zahraný Marcelem Halstenbergem sice z úhlu střelou, ale nadělal velké problémy domácím. Mathenia vyrazil míč na tyčku!
37'
Žlutou kartu dostává Tim Leibold (1. FC Norimberk).
36'
Hosté jsou přeci jen aktivnější, ale do vyložené šance se zatím nedostali. Domácí brání celkem pozorně.
35'
Roh v podání Lipska nebyl špatný, ale nakonec je míč odvrácen mimo vápno.
34'
Ale nyní náznak přišel, centr z pravé strany do vápna Norimberka se odrazil nebezpečně před brankáře, ale Valentini zasáhl a odkopl balón.
33'
Bohužel nyní vidíme pasáž hry, kdy ani jeden z týmů se nedostává do střel a ani do náznaků šancí.
32'
Valentini nasadil housle jednomu z hráčů hostů, poté přišel centr před šestnáctku Lispka, ale míč se dokutálel do zázemí.
30'
Ofsajdové postavení si nepohlídal Poulsen, domácí rozehráli přes brankáře na polovinu soupeře.
29'
Centr od Kampla našel Poulsena, ale jeho slabá hlavička končí v náručí brankáře Mathenia.
28'
Jde vidět, že Lipsko se dostává do tempa, nyní uvidíme další rohový kop hostů.
27'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Konaté, míč skončil pouze vedle branky.
26'
Ovšem nyní přišla střela od hráče Lipska Kampla před vápnem a brankář vytáhl míč parádně na rohový kop.
25'
Zatím jsme neviděli kromě penalty domácích jiné šance ke skórování. Favorit zápasu vystřelil pouze jednou.
24'
Mathenia pomohl s rozehrávkou a domácí jsou stále u míče, jenže zatím jenom na své polovině.
23'
do zajímavé akce se dostali domácí, kdy se míč pohyboval poblíž hrancie vápna, ale střela byla sražena.
22'
Muhl odkopl míč před dotírajícím hráčem Lipska. Domácí náhle na to byli faulováni.
21'
Rohový kop domácích byl odvrácen, bude z toho ještě vhazování, po něm přišel dlouhý centr do vápna a po chvíli byl v šanci jeden z útočníků. Píská se ale ofsajd.
20'
Konaté se provinil opět faulem, který klidněmohl znamenat druhou žlutou kartu pro něj. Rozhodčí mu ji však nedal.
19'
U levé strany opět hrají hráči hostů, po autu přenesli hru na druhou stranu.
18'
Lipsko z levé strany posílalo přízemní centr do vápna, defenzíva domácích zasáhla včas a míč odvrátila.
17'
Ishak nedosáhl na míč, což je škoda pro něj, mohl postupovat do zajímavé pozice.
15'
Hraje se přeci jen docela opatrně. Balón je ve středu hřiště na kopačkách Norimberku.
14'
V držení míče jsou poslední minuty domácí, ale zatím čekáme na první branku.
12'
Tak málem to mohlo být 1:0 pro domácí, ale nestalo se tak. Nyní hrají s míčem hosté.
10'
Hanno Behrens (1. FC Norimberk) neproměňuje pokutový kop. Trefil pouze břevno!
10'
Byla nařízena penalta pro domácí! Po konzultaci u videa se ukázalo, že faul byl uvnitř pokutového území.
9'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Konaté (RB Lipsko).
8'
Od svého brankáře rozehráli domácí až na polovinu soupeře. Přichází však nedovolený zákrok Lipska.
7'
Centr za obranu Norimberku našel pouze hráče v tmavém, Lipsko po chvíli získalo míč a drží ho.
6'
Kerk se provinil faulem a rozehru budou mít hosté.
5'
Kolem vápna domácích operovali opět hráči Lipska, zradila je však nahrávka a bude se odkopávat od branky Mathenia.
4'
V držení míče jsou hosté a Cunha posílal povedený centr před branku, brankář domácích míč lapl do rukavic.
3'
Norimberk se snažil odpovědět, ale Ishak si nepohlídal ofsajdové postavení.
2'
V bílých dresech hrající Lipsko si vytvořilo první náznak šance. Hlavička Laimera skončila na hlavě bránícího hráče.
1'
Lipsko při první útočné akci nebylo úspěšné, domácí vhazují kousek od středu hřiště.
1'

1. FC Norimberk: Mathenia – Leibold, Ewerton, Mühl, Valentini – Behrens, Erras, Löwen – Kubo, Ishak, Kerk.
Náhradníci: Bredlow – Bauer, Fuchs, Jäger, Knöll, Misidjan, Palacios.

RB Lipsko: Gulácsi – Halstenberg, Orban, Konaté, Klostermann – Kampl, Adams – Laimer, Sabitzer – Cunha, Y. Poulsen.
Náhradníci: M. Müller – Augustin, Forsberg, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Rozhodčí: Schlager.
Vzájemné zápasy
2018 – Lipsko – Norimberk 6:0
2016 – Norimberk – Lipsko 3:1
1. FC Norimberk
Jedná se o poslední celek souteže, který získal zatím jenom 13 bodů. na místop řed ním ztrácí Notimberk jeden bod a na 16. Stuttgart to jsou body tří. Tahle pozice sice neznamená záchranu, ale aspoň baráž, která však bývá zrádná. nejlepším střelcem je poze se třemi zásahy Behrens Hanno.

Poslední zápasy:
Dusseldorf – Norimberk 2:1
Norimberk – Dortmund 0:0
Hannovert – Norimberk 2:0
Hamburk – Norimberk 1:0
RB Lipsko
Čtvrtý celek německé Bundesligy získal v dosavadní sezóně 42 bodů a bojuje ještě o třetí místo, na to ztrácí jeden bod. Náskok na pátý Wolfsburg činí čtyři body a na šestý Frankfurt pět. Nejlepším střelcem celku je Poulsen Yussuf se dvanácti brankami.

Lipsko – Hoffenheim 1:1
Stuttgart – Lipsko 1:3
Lipsko – Frankfurt 0:0
Lipsko – Wolfsburgh 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.