Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Wolfsburg - 20. ledna 2019   18:00

Schalke
8' D. Caligiuri  • 79' D. Caligiuri (McKennie)
2:1
(1:1)
Wolfsburg
20' Rexhbecaj
Schalke
Nübel – D. Caligiuri, Sané, Nastasić, Oczipka – Stambouli, Rudy – Schöpf, McKennie (90+2. Serdar), Skrzybski (90+3. Kutucu) – Uth (90. Wright).
Fährmann – Mendyl, Mascarell, Kutucu, Wright, Serdar, Teuchert.
Gräfe – Achmüller, Sinn
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Wolfsburg
Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Arnold – Gerhardt (87. Malli), Rexhbecaj (72. Brekalo) – Steffen (85. Klaus), Weghorst, Mehmedi.
Pervan – Itter, Brekalo, Klaus, Malli, Uduokhai, Verhaegh.

Schalke si připsalo nesmírně důležitou výhru nad Wolfsburgem 2:1, když hrdinou zápasu se stal Daniel Caligiuri. Bývalý fotbalista Wolfsburgu dnes poprvé v bundesligové kariéře vstřelil dvě branky v jednom zápase a rozhodl tak o zisku tří bodů pro domácí tým, Wolfsburgu nepomohla ani premiérová bundesligová trefa mladého Albánce Rexhbecaje.
90+5'
90+5'
A také Kutucu mohl skórovat při své premiéře v bundeslize! Juniorský turecký reprezentant ale nechal ještě jednou vyniknout brankáře Casteelse.
90+5'
Po skvělé souhře všech tří domácích náhradníků se ve stoprocentní pozici objevil Haji Wright, střílel do protipohybu brankáře Casteelse, branku ale minul!
90+4'
Schalke nadále hraje na polovině soupeře, Haji Wright se ale neprokličkoval do střeleckého zakončení.
90+3'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Ahmed Kutucu.

V závěru si zahraje i osmnáctiletý rodák z Gelsenkirchenu Ahmed Kutucu.
90+2'
Mohutný Wright se na levém křídle dokázal protáhnout do pokutového území, k zakončení už jej ale hostující zadáci nepustili.
90+2'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Suat Serdar.
90+1'
Rozhodčí Gräfe oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Haji Wright.
89'
Na nebezpečný centr před domácí branku si naběhl John Anthony Brooks, jemnou tečí ale míč nasměroval vedle pravé tyče Nübelovy branky.
89'
Následnému rohu Arnolda se domácí bezpečně ubránili.
88'
Hosté se usadili u pokutového území Schalke, ve finální fázi akce ale Willian trefil přízemním centrem jen Bastiana Oczipku.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Yunus Malli.
86'
V tradičně zaplněné Veltins Areně panuje skvělá atmosféra, Schalke v závěru zápasu vede nad Wolfsburgem 2:1.
86'
Do další příležitosti se dral Mark Uth, ten ale trefil jen bránícího Brookse.
85'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Felix Klaus.
84'
Další úspěšný zápis Caligiuriho do historie dnešního zápasu, domácí fotbalista čistě odebral míč Brekalovi, potáhl jej podél pravé postranní čáry, následný centr ale nenašel nikoho v modrém.
83'
Standardní situace pro hosty, Arnoldův centr ale našel jen hlavu osamoceného Saného.
81'
Domácí i po vedoucí brance pokračují ve své převaze, Caligiuriho rohu se hosté ubránili, míč se poté oklikou vrátil k hrdinovi dnešního zápasu, ten dalším centrem vyzval k zakončení Utha, letní posila z Hoffenheimu ale prodloužila míč jen ke Casteelsovi.
79'
Schalke právě vstřelilo branku!
DANIEL CALIGIURI strávil ve Wolfsburgu čtyři roky a dnes právě do sítě svého bývalého klubu poprvé v bundesligové kariéře střílí druhý gól v zápase!

Weston McKennie nikým neatakován proběhl s míčem po útočné polovině až k pokutovému území, kde přihrál Caligiurimu, ten si šikovně zasekl kolem Roussillona a nechytatelnou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Casteelse!
77'
Alessandro Schöpf potáhl míč po útočné polovině a ze střední vzdálenosti střílel, brankář Casteels dokázal nadvakrát zkrotit míč pod svoji kontrolu a zamezit v dorážce dobíhajícímu Skrzypskému.
77'
Od praporku centroval Caligiuri a byť míč propadl k Sanému, tak ten v tísni nedokázal pravačkou dobře zakončit.
76'
Caligiuri v souboji s dvojicí Roussillon – Brekalo vybojoval rohový kop pro Schalke, domácí teď mají územní převahu.
75'
Po Steffenově ošetření už se může ve hře pokračovat.
74'
Po souboji s Oczipkou zůstal na trávníku v bolestech ležet Steffen, jemuž soupeř přišlápl kotník.
73'
Caligiurimu na pravém křídle při zpracování hrudí míč odskočil zřejmě za brankovou čáru, rozhodčí ale nechali ve hře pokračovat, domácí však z Caligiuriho centru nedokázali nijak profitovat.
72'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Josip Brekalo.
70'
McKennie se pokusil průnikovou přihrávku vysunout do pokutového území Utha, mířil ale mimo dosah svého spoluhráče a tak se míč dokutálel ke Koenu Casteelsovi.
68'
Domácí si zase komplikují rozehrávku na vlastní polovině, tentokrát si pomohli s brankářem Nübelem.
66'
Prvním žlutě potrestaným hráčem je McKennie za zákrok loktem na Arnolda, McKennie v pátečním zápase na Herthě bude po páté žluté v sezóně chybět.
65'
Nastasić katastrofální přihrávkou před vlastní branku pořádně zatopil Sanému, ten odletěl po lehkém kontaktu s Weghorstem, rozhodčí Gräfe nechal ve hře pokračovat a Weghorst mohl zakončovat, z úhlu ale mířil za vzdálenější tyč!
63'
Schöpfovi ve středu pole míč odskočil od kopačky, následovala série ostrých soubojů a po jednom z nich zůstal na trávníku ležet Maximilian Arnold.
61'
Na střely vede Schalke 15:10, na bránu je to ale 2:5. Mimochodem ve druhém poločase už je počet střel 7:3 a to je odehrána teprve čtvrthodina z druhého dějství.
60'
Schalke se usadilo na útočné polovině, domácí by rádi znovu zahrozili před brankářem Casteelsem.
58'
Po změně stran se hraje v obrovském tempu, tentokrát hostům ale nevyšla souhra Mehmediho s Williamem na pravém křídle.
56'
Roussillon ve sprintu potáhl míč po levém křídle, následný centr byl nadražen vysoko do vzduchu a Weghorst ještě pořádně zkomplikoval zákrok brankáři Nübelovi, domácím se ale podařilo dostat míč do bezpečí.
55'
Znovu zaútočilo Schalke, Uth přesunul hru ke Caligiurimu na pravé křídlo, následný střílený centr před branku nenašel nabíhajícího McKennieho.
54'
Hosté disponovali dvěma rohy v rychlém sledu, v obou případech ale Nübelovu branku neohrozili.
53'
Schalke promarnilo velké příležitosti a tak mohli hosté trestat, Steffenova střela je ale sražena za branku.
52'
A další šance Schalke! V pokutovém území si našel střelecký prostor McKennie, střílel ale za vzdálenější tyč.
51'
Po následném rohu se do vzduchu zavěsil Rudy a po jeho hlavičce míč doletěl na spojnici tyče a břevna! Odražený míč se ještě pokusil napálit na branku Uth, neprostřelil ale bránící protihráče.
50'
Rychlý útočný výpad domácích, McKenie přesným centrem našel Utha a jeho hlavičku zblízka fantastickým zákrokem vyráží brankář Casteels! Zákrok minimálně srovnatelný se skvělým v podáním jeho protějšku Nübela z páté minuty zápasu, tentokrát v páté minutě druhého poločasu.
49'
Na Mehmediho centr si naskočil Arnold, ten ale nedokázal hlavičkovat směrem na domácí branku.
48'
Steffen se na levém křídle šikovně prosadil kolem Saného, následný centr na Weghorsta ale postrádal přesnost, přesto hosté budou moci pokračovat od rohového praporku.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase posledního utkání osmnáctého kola bundesligy Schalke hraje s Wolfsburgem 1:1, když na úvodní trefu Caligiuriho z penalty dokázal odpovědět svým premiérovým zásahem v německé nejvyšší soutěži mladý Albánec Rexhbecaj.

Wolfsburg byl v úvodním dějství výrazně aktivnějším týmem, další příležitosti ale zlikvidoval výborný brankář Nübel a tak do druhého poločasu je vše otevřené.
45+2'
45+2'
Caligiuriho si na hranici pokutového území šikovně posunul míč kolem Roussillona, poté ale střílel nepřesně jen do boční sítě.
45+1'
Z důvodu Mehmediho ošetřování jsou nastaveny dvě minuty.
45'
Po Caligiuriho přízemním centru se odraženého míče ujal Schöpf, tomu ale střela vůbec nevyšla.
44'
Švýcar by se ještě rád vrátil zpět do boje, otázkou ale je, zda-li bude schopen naskočit do druhého poločasu.
44'
Mehmedi kulhá za postranní čáru, takřka s jistotou pro něj utkání končí.
42'
Na trávníku zůstal v bolestivé pozici ležet Mehmedi poté, co mu Schöpf ošklivě zasáhl kotník. A protože se nepískalo, tak Rudy sportovně zakopává míč do zámezí, aby mohl být protihráč ošetřen.
41'
Mehmedi potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, poté ale prováhal ideální moment na přihrávku a hostům byl míč odebrán.
39'
Caligiuriho centr doletěl k naprosto osamocenému Nastasićovi, ten ale v pádu nedokázal zakončit na branku!
38'
Roussillon srazil Caligiuriho, domácí budou zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
37'
Domácí podnikli rychlý útočný přechod, zakončila jej ale nepřesná přihrávka na Caligiuriho a hosté budou vhazovat.
35'
Následnou standardní situaci hosté rozehráli nakrátko, Mehmediho ale zahnali až hluboko k brankové čáře a Švýcarův centr doletěl jen k domácím fotbalistům.
34'
S Arnoldovým centrem si domácí poradili, míč se ale posléze vrátil k Arnoldovi a ten byl nedovoleně povalen na zem Caligiurim.
33'
Hosté po přechodu na útočnou polovinu vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před Nübela.
32'
Za pískotu domácího publika hosté rozehrávají u vlastního pokutového území, před napadajícími soupeři si zapojují do kombinace také brankáře Casteelse.
30'
V závěru úvodní půlhodiny po čase zahrozili také hosté, McKenie v pokutovém území vyhrál hlavičkový souboj, nedokázal ale posunout míč ke Skrzybskému, odražený míč pak Caligiuri napálil daleko vedle hostující branky.
28'
A další Nubelův zákrok! Brankář Schalke pokryl také ránu Steffena, která mířila pod břevno jeho branky.
27'
Další tutovku hostů měl Yannick Gerhardt, jenž se objevil naprosto osamocen před Nübelem, ten mu ale výborně zmenšil střelecký úhel a Gerhardtovu střelu vyrazil!
26'
Willianův nepovedený centr našel jen hruď Bastiana Oczipky.
25'
Wolfsburg je v těchto fázích zápasu výrazně aktivnější, hosté už znovu kombinují ve středu hřiště a hledají cestu do domácí defenzivy.
24'
Na hřišti se pořádně přiostřuje, Uth tentokrát fauloval Arnolda, ten si po Uthově zákroku rovná kopačku.
22'
Uth nebezpečným šlapákem atakoval Roussillona, píská se proti domácím.
20'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Na přetažený centr Steffena si naběhl Mehmedi, ten zakončoval do tyče, odražený míč ale do sítě nasměroval mladý Albánec ELVIS REXHBECAJ!
19'
Mehmediho rána mířila jen do kompaktní zdi.
19'
Willianův centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů, po odraženém míči se ale domácí dopustili nedovoleného zákroku v blízkosti vlastního pokutového území a Wolfsburg bude zahrávat standardní situaci z velmi nebezpečného prostoru.
18'
Roussillonův centr doletěl jen na hlavu bránícího Saného, Schalke může přenést hru do středu hřiště.
17'
Wolfsburg je rozestaven po útočné polovině, Schalke se ale zatím dobře brání.
15'
Neúspěšná souhra Roussillona s Rexhbecajem, druhému jmenovanému nevyšlo zpracování po autovém vhazování a stehnem si posunul míč až za brankovou čáru.
13'
Uth potáhl míč po útočné polovině a poté připravil dobrou palebnou pozici pro Skrzybského, ten z hranice pokutového území přízemní střelou míjí branku.
12'
Caligiuriho centr doplachtil jen do náruče brankáře Casteelse.
12'
McKennieho centr z pravé strany Roussillon srazil za postranní čáru, mladý Američan bude vhazovat.
10'
Domácí se pokusili zahrozit dlouhým nákopem na Skrzybského, před ním ale zakročil Knoche a hlavou posunul míč k brankáři Casteelsovi.
8'
Míč si postavil DANIEL CALIGIURI, brankář Casteels sice vystihl směr střely, na přesně umístěnou ránu ale nedosáhl! Caligiuri skóruje proti svému bývalému týmu.
7'
Willian ve vlastním pokutovém území netrefil míč, byl později v souboji se Schöpfem, kterého atakoval šlapákem a je to jasná penalta pro Schalke!
7'
Penalta pro Schalke!
5'
Po následném rohovém kopu se do vzduchu znovu zavěsil Mehmedi, ten v záklonu nasměroval svoji hlavičku ke vzdálenější tyči, kde se míče ujal Weghorst, nizozemský útočník ale zakončoval jen do brankáře Nubela.
5'
První tutovku měli hosté! Na výborný centr Gerhardtha si naběhl Mehmedi a jeho takřka gólovou hlavičku senzačním reflexivním zákrokem vyrazil brankář Nubel!
4'
Willian přenesením hry na levou stranu přes vlastní pokutové území trochu zahnal do úzkých Roussillona, ten hlavou sklepl míč k brankáři Casteelsovi.
2'
První útočná akce hostů, na Steffenův přetažený centr u vzdálenější tyče nedosáhl Roussillon.
1'
Rozehráno! Schalke hraje tradičně v modrém, hosté oblékli tmavě zelené dresy.
1'

FC Schalke 04: Nübel – D. Caligiuri, Sané, Nastasić, Oczipka – Stambouli, Rudy – Schöpf, McKennie, Skrzybski – Uth.
Náhradníci: Fährmann – Mendyl, Mascarell, Kutucu, Wright, Serdar, Teuchert.

VfL Wolfsburg: Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Arnold – Gerhardt, Rexhbecaj – Steffen, Weghorst, Mehmedi.
Náhradníci: Pervan – Itter, Brekalo, Klaus, Malli, Uduokhai, Verhaegh.

Rozhodčí: Gräfe – Achmüller, Sinn.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg přežil nesmírně krizovou loňskou sezónu, kdy bundesligu udržel až barážovým triufem nad Kielem. Letos už se "Vlci" vracejí zpět do bojů o poháry, do dnešního zápasu vstupují z šestého místa a případným vítězstvím by se dokonce bodově dotáhli na čtvrté Lipsko.

Wolfsburgu se totiž parádně podařil závěr podzimu, v posledních pěti zápasech ztratil body jen za remízu s Hoffenheimem, všechny další zápasy vyhrál, včetně tří na hřištích soupeřů (2:1 ve Frankfurtu, 2:0 v Norimberku a 3:2 v Augsburgu).

V prvním letošním vzájemném utkání Wolfsburg v prvním kole porazil Schalke na domácím trávníku 2:1 a přerušil proti dnešnímu soupeři sérii nezdarů, když z předchozích šesti zápasů hned pět vyhrálo Schalke a v tom šestém se oba týmy rozešly smírně.
FC Schalke 04

Zatímco v Lize mistrů si Schalke vedlo dobře a ze skupiny D hladce postoupilo do osmifinále, kde se může těšit na Manchester City, tak letošní bundesligový ročník je pro tradiční celek z Vestfálska utrpením. Úvod ligové sezóny byl dokonce pro Schalke až tristní, když v prvních pěti kolech nezískalo ani bod a celkově si během podzimu připsalo devět porážek.

Do dnešního utkání Schalke vstupuje ze čtrnáctého místa, když v sedmnácti zápasech získalo jen osmnáct bodů a aktuálně disponuje čtyřbodovým náskokem na šestnáctý Stuttgart, jenž momentálně obsazuje barážovou pozici.

Velmi zle hraje Schalke také na domácím trávníku, kde v osmi zápasech hned pětkrát prohrálo a více porážek si připsal jen Hannover.

Trochu vzpruhy pro Schalke přineslo poslední kolo před Vánoci, kdy vyhrálo 3:1 ve Stuttgartu a trochu se vzdálilo sestupovému pásmu.
Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu závěrečného utkání osmnáctého kola německé bundesligy, Schalke přivítá Wolfsburg a bude muset pořádně zabrat, pokud se nechce namočit do záchranářských bojů.