Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Bayern - 1. září 2018   18:30

0:3
(0:1)
Bayern
37' Goretzka  (Lewandowski) • 62' Lewandowski  (Goretzka) • 76' T. Müller  (Lewandowski)
Stuttgart
Zieler – Maffeo, Pavard, Aogo, Baumgartl, Emiliano Insúa – Gentner (C) (64. Didavi), Ascacibar, G. Castro (78. Akolo), Donis (57. Thommy) – Mario Gómez.
Grahl – Kempf, Didavi, Thommy, Akolo, N. González, Badstuber.
Osmers – Gorniak, Assmuth
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Hummels, J. Boateng, Alaba – Goretzka, Th. Alcântara – Robben (78. James Rodríguez), T. Müller (80. Tolisso), Ribéry (77. Gnabry) – Lewandowski.
Ulreich – Süle, Javi Martínez, James Rodríguez, Rafinha, Gnabry, Tolisso.

Bayern jasně přejel Stuttgart 3:0. Domácí se nedostali vůbec do větší šance a ve druhém poločase snad ani do vápna soupeře. Ten jasně dominoval. Manuel Neuer má za sebou nudných devadesát minut ve své práci. Snadné čisté konto pro hostujícího kapitána. Jeho spoluhráči měli utkání naprosto pod kontrolou. V závěru snad ani nehráli na sto procent. Zápas si užili. Tentokráte o nikoho nepřišli. Přitom s Ribérym to v prvním poločase nevypadalo vůbec ideálně. Tak či onak – i díky dobrému výkonu Müllera či Lewandowskiho zapisuje favorit zápasu lehké tři body do tabulky Bundesligy.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 2:11. Rohy: 0:12. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:8.
90+1'
90'
Po pasu od Tolissa vystřelil Kimmich zprava na druhou tyč do koše gólmana.
90'
Jamesův individuální průnik do levé poloviny vápna dopadl střelou ke vzdálenější tyči do nohy brankáře.
89'
Aogo našel z velké dálky pouze rukavice Neuera.
89'
Lewandowski držel po ztrátě míče Maffea, přitom rozhodčímu tvrdil, že právě on byl faulovaný.
88'
Neuer si dovolil rozehrávku nakrátko s Boatengem na pravé straně. Následně zrychlil Rodríguez hru křížem, ale Lewandowski narval balón do Maffea.
87'
Akolo útočil po levé straně, nakonec byl následný centr Maffea přetažený a skončil vedle zadní tyče.
86'
Znovu výborný Alaba na levé straně, takže po pokračování akce přes Lewandowskiho vystřelil Rodríguez z osy hřiště mimo branku.
86'
Teď je k vidění hodně ztrát a nepřesností na obou stranách. Zápas už se jen dohrává.
85'
Nepřesná hostující rozehrávka dopadla ve velkém vápně u kopaček Zielera.
84'
Alaba se postavil před Gómeze na levé straně, výkop pro nohu Neuera.
83'
Kimmich se rozběhl pro balón na pravou stranu pozdě a domácí startují kontr autem z vlastní poloviny.
83'
Lewandowski pomohl spoluhráčům na půli a poté přihrál Tolissovi na levou stranu.
82'
Hostující ťukec u vápna protivníka skončil ztrátou Gnabryho na ose hrací plochy.
81'
Bayern kombinoval na polovině hřiště, následně se hrálo po levé straně.
81'
Při postupném útoku vhazují hosté z pravé strany díky Kimmichovi.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Corentin Tolisso.
79'
Insúa minul zprava hlavou výrazně tři tyče a Neuer asi nebude pospíchat s rozehrou.
79'
Domácí působí hodně odevzdaně a Bayern míří za snadnou výhrou.
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Chadrac Akolo.
78'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Arjen Robben, přichází James Rodríguez.
77'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Serge Gnabry.
76'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern (snad) ani nehraje na 100% a vede 3:0! Lewandowski má druhou asistenci patou v tomto zápase, když ze středu prodloužil pas Kimmicha z pravé strany do levé poloviny šestnáctky, kde THOMAS MÜLLER napálil míč okolo pravé natažené nohy brankáře do sítě.
75'
Boatengovi střela z pravé strany vápna vůbec nesedla a míč mířil mimo branku.
74'
Alaba trefil na levé straně Baumgartla při náběhu do druhé vlny, roh.
74'
Lewandowski se staral o zábavu u soupeřova vápna a přidal se Robben s Kimmichem na pravé straně, jehož centr byl odvrácený hlavou na přední tyči.
73'
Již dlouho nevystřelil ani jeden z celků a zápas trošku postrádá tempo v posledních minutách.
72'
Ribéry přihrál Lewandowskimu na levou stranu a následně pouštěl míč Goretzka mezi nohama jen k noze protihráče na středu vápna.
71'
Nevypadá to, že by Bayern měl ztratit dvoubrankové vedení, Stuttgart má vůbec problémy, aby se dostal k míči.
70'
Robben fauloval na pravé straně Aoga, ale Neuerovi ještě nehrozí větší nebezpečí.
69'
Po chybě Ribéryho na levé straně nařizuje hlavní rozhodčí rozehrávku Zielera.
68'
Člověku přijde, že mají domácí celek respekt ze zvučného protivníka.
67'
Podle domácích došlo k podražení v pravé části šestnáctky, sudí ovšem penaltu nepíská.
67'
Didavi nastřelil na středu hrany vápna Alabu...
66'
Hummels předčil protihráče při souboji na pravé straně vápna a balón poté spadl k Neuerovi.
66'
Bayern dnes skvěle presuje a Stuttgart vůbec nemá čas na nějakou konstruktivní rozehrávku.
65'
Boateng zasáhl nohou na pravé straně a Bayern poté útočil krátce na polovině soupeře.
64'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Daniel Didavi.
63'
Bayern nemá nespočet vyložených šancí v tomto duelu, ale stačí mu to vedení 2:0. Stuttgart je totiž směrem dopředu nulový.
62'
Po křižném pasu Müllera na levou stranu posunul Goretzka míč pro levačku ROBERTA LEWANDOWSKIHO a ta těsně za vápnem napřáhla k zásahu do vzdálenějšího dolního rohu branky.
60'
Robben sehrál po pravé straně akci s Kimmichem a Müllerem, ze které vyplynul aut u domácí šestnáctky.
60'
Thommy byl na levé straně přistižený v ofsajdu.
59'
Bayern kontroluje hru ve druhém poločase a Stuttgart se snad nedostal s míčem před vápno hostů ve druhém poločase.
58'
Thommy propadl při hlavičkovém souboji na levé straně, ale balón se odrazil k domácím, které ihned zprava napadal aktivní Robben.
57'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Erik Thommy.
56'
Alaba vrátil míč zleva na zadní tyč, kde nezakončil nabíhající Müller přes obránce.
55'
Robben s Müllerem se na pravé straně postarali o roh.
54'
Ribéry přišel o míč na levé straně proti trojici domácích fotbalistů a bude se tak vhazovat na polovině Bayernu.
53'
Kimmich našel na levé straně zcela volného Goretzku, který hlavou z výskoku minul krátkou tyč.
52'
Ribéry si vyměnil míč s Müllerem na levé straně, ale do cesty se balónu postavil někdo z domácích hráčů.
52'
Hezká souhra Ribéryho s Müllerem na pravé straně, ale domácí se na poslední chvíli ubránili za cenu autového vhazování.
51'
Robben udržel míč na pravé straně a předal jej Ribérymu, kterému vypíchl hrací předmět připravený Maffeo.
50'
Ribéry dovezl míč do levé poloviny vápna a zasloužil se o roh pro svůj celek.
50'
Alaba trefuje ze standardní situace zleva bližší tyč!
48'
Goretzka vybojoval na levé straně faul Aoga.
48'
Tentokráte si Kimmich nerozuměl s Müllerem na pravé straně a domácí protiútok začne od Zielera.
47'
Zieler vykopl míč na pravou stranu do zámezí.
46'
Robben chyboval prvním dotekem na pravé straně při souhře s Kimmichem.
46'
Bayern vzal rozehrávku druhého poločasu.
46'
Bayern měl výraznou převahu na držení míče, ale jinak se do vyložených šancí moc nedostával. Nakonec se prosadil Goretzkou po nahrávce patou v podání Lewandowskiho. Vzápětí spálil ještě Müller v závěru poločasu tutovku z beprostřední blízkosti, když branku přestřelil. To Stuttgart se objevuje před Neuerem sporadicky a přestávka mu může jen pomoci. Ke konci úvodního dějství už mu docela docházelo.
45+1'
45+1'
Hosté vysunuli svůj presink Ribérym z levé strany a domácí museli zapojit do rozehry také Zielera.
45+1'
Minuta se nastavuje!
45'
Robben udělal kličku bránícímu hráči na pravé straně a o pár sekund později se postavil do ofsajdu.
45'
Neuer si zahrál nohama a poté by chtěl Bayern dohrát první poločas na vlastní polovině.
45'
Donis měl dobrou rychlost na pravé straně, ale Alaba přece jen tento souboj vyhrál.
44'
Joachim Löw je přítomný na tomto zápase.
43'
Ribéry tvořil hru s Müllerem na levé straně až centr Alaby se odrazil ke zmiňovanému německému záložníkovi a ten na hraně malého vápna tvrdou střelou přestřelil branku.
42'
Alaba poslal míč zleva do vápna, kde nakonec nemohl Robben zakončit z pravé strany.
42'
Ribéry byl na levé straně ubráněný, ale vzápětí zapsal Donis ztrátu z pravé strany.
41'
Bayern je při chuti po gólu Goretzky a má k dispozici roh z pravé strany.
40'
Po nahrávce Robbena zprava na střed tentokráte míjí Goretzka levou tyč gólmana.
40'
Zieler využil svých obránců při rozehrávce a poté odevzdal balón na levou stranu.
37'
Müller, Boateng a Lewandowski dohráli souhru u vápna patou Poláka zhruba na střed a LEON GORETZKA vypálil pravačkou do levého dolního rohu brankáře.
37'
Při seběhu Müllera do druhé vlny na pravé straně to německý hráč pořádně schytal do nohy, ale i nyní nechává sudí hru plynout.
36'
Neuer dirigoval hostující rozehrávku a dovolil si docela dost. Bayern posléze drží míč na své polovině.
35'
Ribéry v doprovodu dvou členů hostujícího týmu odchází mimo hřiště. Tak že by po Comanovi přišel Bayern již ve druhém kole o dalšího Francouze?
34'
Všemu předcházela situace, kdy Maffeo zasáhl na polovině hřiště nohu Ribéryho a těžko soudit, proč sudí nepískal.
34'
Donis si navedl míč na levou nohu na pravé straně, ale jeho křižné zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
33'
Hummels si pomohl zprava faulem proti Donisovi a vůbec neprotestuje.
33'
Kimmich chtěl zprava centrovat přes Insúu, ale byl již s míčem za domácí brankou.
32'
Tlak hostů na malém vápně, ale vše zůstalo bez zákroku Zielera.
32'
Boateng byl zprava zablokovaný, ale Bayern může otevřít skóre zápasu po rohovém kopu.
31'
Bayern využívá spíše svojí levou stranu s Ribérym a Alabou.
30'
Centr Ribéryho z levé strany pouze proletěl křížem domácím vápnem, vykopává tak Zieler.
29'
Boateng vystoupil na pravé straně z obrany a po jeho zákroku jsme svědky domácího autu z hostujícího území.
29'
Ribéry nemohl dosáhnout na míč na pravé straně po hostující chybě v rozehře.
28'
Po souhře na polovině hřiště přiletěl centr zleva do hostujícího vápna, ale tam se ukličkoval Gómez.
27'
Centr Boatenga zprava na střed vápna skryl Zieler do koše.
26'
Ribéry si na levé straně narazil míč o soupeře a poté byl důrazně zastavený Lewandowski již mimo vápno.
26'
Valnou většinu zápasu se zatím hraje před domácím vápnem, ale prakticky bez větší hostující šance.
25'
Ribéry to nemyslel zleva na střed na Müllera vůbec zle, ale ten jeho myšlenku nechápal.
25'
Zielerův výkop na levou stranu nebyl pro hosty nikterak nebezpečný a rozehrávky se chopil Boateng.
24'
Hezký lob Boatenga přistál na pravé straně vápna u Robbena, který byl v ofsajdu.
23'
Kimmich centroval zprava na bližší tyč, kde Müller zakončil hlavou křížem vedle levé brankové konstrukce.
23'
Centr Alaby poslala domácí obrana na přední tyči mimo svou šestnáctku.
22'
Goretzka poznal na ose hrací plochy domácí trávník, ale sudí faul nepostřehl.
22'
Alaba se hodně zlobil, že sudí neviděl faul Donise zleva na Ribéryho.
21'
Bayern se snažil rozhýbat obranu soupeře až se do všeho vložil z levé strany Pavard.
20'
Přetažený míč levačkou na dlouhou tyč, tohle byla snadná práce pro domácí celek.
19'
Lewandowski trefil zleva při svém centru protihráče a Bayern tak rozehraje roh Robbenem.
19'
Bayern má v posledních minutách převahu na držení míče, ale k vyložené šanci se zatím nepropracoval.
18'
Zieler riskoval výběhem na pravou stranu a vyboxoval míč do zámezí, takže Bayern má další aut.
17'
Ribéry si stáhl míč hrudí na nohu na levé straně a ačkoliv měl proti sobě hned tři hráče, tak získal alespoň aut pro Alabu.
17'
Domácí nerozehráli přesně z pravé strany a míč končí až u Neuera.
16'
Hummels s Ribérym a Alabou přichystali míč pro zakončení Kimmicha křížem z pravé strany a balón dokázala domácí obrana zablokovat na roh.
15'
Ribéry nahrávkou z jedničky po levé straně mířil do protihráče, ale Bayern disponuje pochopitelně autem.
15'
Ribéry podržel míč na levé straně a vzápětí zprava vymyslel Kimmich zajímavý pas na střed, kde Lewandowski nataženou nohou nedosáhl na balón. Svému spoluhráči tak pouze zatleskal.
14'
Bayernu nefungoval signál, Müller padl ve vápně, ale penalta to skutečně být nemohla.
13'
Před zraky pomezního rozhodčího došlo k faulu Pavarda na Müllera na pravé straně. Ascacibar dává svou nespokojenost docela najevo.
13'
Alabův centr z levé strany byl sražený, ale Hummels ještě bude vhazovat z domácí poloviny.
12'
Hummels si na levé straně pomohl hezky tělem a poté tak může zakládat útok svého celku s Alabou.
12'
Hummels pokazil nákop do pravé poloviny vápna, tam byl pouze Zieler.
11'
Ribéry zrychlil hru na levé straně svojí šajtlí, ale následně byl jeho spoluhráč u balónu pozdě. Do toho si navíc počínal Lewandowski na hranici pravidel.
10'
Kimmich s Müllerem na pravé straně chtěli dostat míč na osu šestnáctky, ale tohle přečetla domácí obrana.
10'
Po centru Ribéryho si sbíhal do vápna Müller, ale balón se odrazil na domácí kopačky.
9'
Robben se na pravé straně zbavil prvního hráče, ale poté měl proti sobě Ascacibara a neodcentroval do ohně.
9'
Neuer měl dost času na rozehru se svými obránci, poté Boateng oslovil Kimmicha na pravé straně.
8'
Zieler šel na hranu vápna, následoval poté centr z pravé strany do náruče domácího brankáře.
7'
Robben zkoušel centr zprava na zadní tyč, kde byl Ribéry. Francouz zatleskal snaze spoluhráče, díky které vezme Alcantara roh z levé strany.
7'
Ribéry se na levé straně neprosadil proti Maffeovi a ten ještě chtěl aut pro svůj celek. Nestalo se.
6'
Bayern se zatím nedostal ke střele na branku a v posledních minutách se spíše brání.
6'
Donisův centr z pravé strany skončil na kopačce obránce na přední tyči.
6'
Po nástřelu do vápna chtějí domácí roh, ale sudí říká, že vykopávat bude Neuer.
5'
Podle rozhodčího fauloval Boateng z pravé strany ve skluzu útočícího Insúu a domácí budou kopat takový zkrácený roh.
5'
Kimmich sebral míč zprava, ale hosté posléze chybovali u středového kruhu a musí se znovu bránit.
4'
Alaba svedl zleva hlavičkový souboj a sudí následně povolí domácím vhazování.
4'
Hosté kombinovali na polovině hřiště až míč ze středu hrací plochy propadl do vápna k Zielerovi.
3'
Ribéry si nezpracoval křižný pas na pravé straně před Gentnerem a vhazují tak domácí.
2'
Po nahrávce Alcantary centroval Robben zleva, ale domácí se ihned osvobodili.
2'
Boateng tentokráte přihrál Ribérymu na levé straně, ale ten byl vytlačený Donisem a ještě jedním hráčem za branku.
1'
Boateng našel Alabu na levé straně, ale vzápětí hosté ztratili míč na polovině soupeře.
1'
Bayern v červeném, soupeř v bílém.
1'

VfB Stuttgart: Zieler – Maffeo, Pavard, Aogo, Baumgartl, Emiliano Insúa – Gentner (C), Ascacibar, G. Castro, Donis – Mario Gómez.
Náhradníci: Grahl – Kempf, Didavi, Thommy, Akolo, N. González, Badstuber.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Hummels, J. Boateng, Alaba – Goretzka, Th. Alcântara – Robben, T. Müller, Ribéry – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Süle, Javi Martínez, James Rodríguez, Rafinha, Gnabry, Tolisso.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Assmuth.
Bayern přišel při souboji s Hoffenheimem o záložníka Comana. Ten si přetrhl vaz v kotníku a jeho léčba bude údajně hodně dlouhá. Zranění přitom majitele stříbrné medaile z ME 2016 pronásledují, co to jde. Coman tak díky tomu chyběl na světovém šampionátu v Rusku, kde Francie triumfovala.
Bayern opustil v krátkém sledu Rudy a Bernat. První zmiňovaný přestoupil do Schalke, jeho bývalý spoluhráč poté do francouzského PSG. Bernat přišel do Německa v roce 2014 z Valencie. Nyní už by však měl patřit francouzskému gigantovi až do roku 2021. Spekuluje se, že Španěl stál celek z Paříže rovných patnáct milionů eur.
Bayern Mnichov je pochopitelně jasným favoritem dnešního zápasu a i celé německé ligy. V prvním kole se však v domácím prostředí hodně trápil a Hoffenheim porazil až díky nafilmované penaltě Ribéryho poměrem 3:1. Nutno podotknout, že v hostujícím dresu se velice dobře prezentoval český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.