Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Dortmund - 4. května 2019   18:30

Werder
72' Möhwald (Rašica) • 78' C. Pizarro (Augustinsson)
2:2
(0:2)
Dortmund
8' Pulisic  (Delaney) • 42' Alcácer
Werder
Pavlenka – Langkamp, Veljković, Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin (61. C. Pizarro), Klaassen – Osako (62. Möhwald), Rašica, M. Kruse (C).
Kapino – J. Eggestein, C. Pizarro, Harnik, Sargent, Möhwald, Beijmo.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Weserstadion, Bremen
Dortmund
Bürki – Guerreiro, Weigl, Akanji (C), A. Diallo (90+2. Philipp) – Witsel, Delaney (85. Dahoud) – Sancho, M. Götze (85. Bruun Larsen), Pulisic – Alcácer.
Hitz – Schmelzer, Philipp, Dahoud, Bruun Larsen, Toprak, Ł. Piszczek.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:7.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Borussia Dortmund vyválčila v souboji s Werderem Brémy pouze bod za remízu 2:2 a výrazně si tak zkomplikovala situaci v boji o titul. Aktuálně dvě kola před koncem ztrácí na Bayern již čtyři body!

Ani jeden z týmů se v samém úvodu nehna do útoku. Poté ale domácí zaváhali v rozehrávce a nabídnuté šance využil Christian Pulisic, který nejprve překonal Veljkoviće a poté zamířil přesně k tyči Pavlenkovy branky. Už se zdálo, že Werder stabilizuje hru, ale těsně před vápnem fauloval Friedl a nařízený volný přímý kop uklidil parádní střelou přes zeď Paco Alcácer.

Po změně stran dlouho útočil Dortmund, ale po dvojici střídání se Werder nadechl k nápor. Nejprve zužitkoval přihrávku Kevin Möhwald, o pět minut později druhý střídající hráč Claudio Pizarro prostřelil Bürkiho po souhře s Augustinssonem. Vyhecovaný závěr už další zásah nepřinesl.
90+4'
90+4'
Guerreiro zkoušel kličkou vyzrát na Rašicu, ale místo přihrávky na Alcácera přišel o balon. Na druhou stranu pádil Kruse, který ale nedokázal najít Eggesteina.
90+3'
Max Kruse rozehrával rohový kop po zákroku Akanjiho. Domácí se tlačili k hlavičce, ale obrana Dortmundu byla u balonu jako první. Navíc při zastavení brejku fauloval Friedl.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Maximilian Philipp.
90+1'
Ani Pizarro nevzdal dlouhý nakopnutý balon na útočnou polovinu. Míč se ale zvedl po nakropeném trávníku a skončil až za koncovou lajnou.
90'
Rašica si zaběhl za obranu na parádní přihrávku Eggesteina. Z úhlu mířil na Bürkiho, ale hostující brankář dokázal míč vyrazit před sebe a než přišla dorážka, tak už byla hostující obrana u balonu.
89'
Po divokých minutách se hra uklidňuje. Dahoud si zpracoval míč na pravé straně, ale po kombinaci s Witselem ztratil pozici před vápnem.
88'
Na zadní tyči číhal na šanci Sancho, ale balon před ním nadzvedl hlavou Veljković. Následně se domácí příliš dlouho u míče nezdrželi.
87'
Witselova přihrávka na Sancha byla přesná, ale Brémy už se stačily zatáhnout před vlastní pokutové území. Dortmund to bude mít pořádně těžké.
86'
Dortmund dokázal zmírnit tlak domácího celku. Nyní se musí hostující tým snažit překonat obranu Brém, pokud chce ještě reálně pomýšlet na titul.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Jacob Bruun Larsen.
85'
Augustinsson našel přihrávkou za obranu Pizarra, zkušený útočník ale neměl potřebou rychlost, aby se zbavil bránícího Akanjiho.
84'
U balonu na místě přestupku byl s Rašicou také Max Kruse. Rašicova přihrávka do vápna byla ale příliš dlouhá, přesně do náruče hostujícího brankáře.
83'
Julian Weigl fauloval rozběhnutého Rašicu a vykoledoval si žlutou kartu. Navíc domácí budou rozehrávat z blízkosti vápna.
82'
Hlavní rozhodčí se byl ještě sám podívat na opakovaný záběr, ale po rychlé kontrole nechává pokračovat bez nařízené penalty.
81'
Vzrušení v pokutovém území Dortmundu. Alcácer zahrál po rozehrávce rohového kopu lehce rukou. Hlavní rozhodčí si nechává poradit od kolegů u videa.
80'
Werder pokračuje v náporu. Z velkého úhlu pálil Maco Friedl, ale jeho rána neměla větší šanci na úspěch. Dortmund může uklidnit hru.
78'
Werder právě vstřelil branku!
Werder zaslouženě srovnává krok. Ohromný nápor nedokázali hosté odvrátit. Augustinsson předskočil Akanjiho u brankové čáry, přiťukl balon CLAUDIU PIZARROVI, který z prvního doteku napálil ránu za zády hostujícího brankáře.
77'
Ze střední vzdálenosti pálil na Pavlenku také Christian Pulisic. Tentokrát ale český brankář svůj tým podržel jistým zákrokem na brankové čáře.
76'
Augustinsson podrazil Sancha v blízkosti pokutového území. Dortmund mohl odpovědět na snížení Werderu, ale po standardní situaci hlavičkoval jen Friedl.
75'
Domácí tým žene také probuzené publikum. Rašica měl na levé straně místo k průniku do vápna, ale raději ještě přihrával obsazenému Eggesteinovi.
74'
Werder je najednou při chuti. V pokutovém území spadl Möhwald, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
72'
Brémy snižují ztrátu! Na levé straně dlouho držel míč Rašica, následně přihrával na hranici vápna. Z druhého doteku pálil směrem na hostující branku KEVIN MÖHWALD, balon mířil přesně na Bürkiho, ale brankář Dortmundu zaváhal a pustil míč mezi nohama do sítě.
72'
Pizarro si říkal o přihrávku do běhu, tu od Eggesteina opravdu dostal, ale velezkušený útočník domácího celku se nacházel pouze v ofsajdu.
71'
Brémy pokračují v držení balonu. Klaassen prudkým centrem zaskočil Akanjiho, který ale hlavičkou poslal míč jen do náruče svého brankáře.
70'
Také Axel Witsel se ale provinil proti pravidlům. Werder rozehrával ze středu trávníku do kombinace, Augustinsson nakonec centroval, ale ve vápně nebyl nikdo z domácích.
69'
Hosté pokračovali v tlaku rohovým kopem. Na hranici vápna mohl pálit Mario Götze, ale míč nedokázal umístit ke vzdálenější tyči.
68'
Míč si připravil na místo přestupku sám faulovaný Jadon Sancho. Prudký pas do vápna dokázal zasáhnout hlavou Alcácer, ale Pavlenka předvedla parádní zákrok.
67'
Dortmund s přehledem drží dvoubrankové vedení. Navíc přišel nepříjemný faul Augustinssona na Sancha a hosté budou rozehrávat volný přímý kop.
66'
Ani Rašicova přihrávka do vápna nebyla nejpřesnější. Obrana hostů dokázala prvotní nebezpečí velmi rychle odvrátit. Kruse následně centroval vysoko nad branku.
65'
Veljković přenesl hru na levou stranu, odkud Augustinsson poslal míč do středu vápna. Střídající Pizarro nadělal obraně Dortmundu problémy, ale balon nakonec skončil mimo branku.
64'
Domácí se ještě udrželi na útočné polovině. Eggestein přihrával Augustinssonovi do vápna, ale toho zradilo v důležitý moment zpracování.
63'
Werder se snaží ještě zdramatizovat závěrečnou půlhodinu zápasu. Na levé straně převzal míč po vysokém centru Augustinsson, ale po souboji s ním zůstal na trávníku Akanji.
62'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Kevin Möhwald.
61'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Claudio Pizarro.
60'
Už to vypadalo, že se bude Dortmund radovat potřetí. Po přihrávce Pulisice poslal míč ve skluzu do sítě Alcácer, ale pouze po zjevném ofsajdu.
60'
Po hodině hry vede Dortmund na trávníku Brém stále o dvě branky. Ve druhém poločase se tempo zápasu příliš nezvyšuje, což vyhovuje spíše hostům.
59'
Rohový kop ale hostům nevyšel podle představ. Werder se však uchýlil jen k obrannému odkopu na polovinu trávníku, kde sebral balon pro hosty Diallo.
58'
Delaney také protáhl českého brankáře. Pavlenka měl co dělat, aby táhlou střelu vyrazil alespoň nad břevno své branky. Dortmund bude pokračovat rohovým kopem.
57'
Pohledná akce hostujícího celku. Pulisic rozběhl na levé straně Götzeho, který zatáhl míč až do pokutového území, poté centem oslovil Alcácera, který ale nehlavičkoval přesně.
56'
Maximilian Eggestein na nic nečekal, po přihrávce od Langkampa si připravil míč na pravačku a vyzkoušel Bürkiho. Švýcarský brankář ale s přehledem chytil míč do rukavic.
55'
Augustinsson spolupracoval s Klaassenem, následně byl ve hře také Kruse. Rašica centroval do vápna, ale v něm obstál na jedničku Weigl.
54'
Ani ve druhém poločase není k vidění závratné tempo. Sahinova přihrávka na Kruseho byla sice rychlá, ale domácí kapitán už nedokázal ve vápně zpracovat.
53'
Maunel Akanji zkoušel projít podél postranní lajny, už byl téměř za posledním obránce, ale v tu chvíli mu byl pískán lehký faul.
52'
Witsel přistrčil míč Guerreirovi, který vystrašil Pavlenku střelou ze střední vzdálenosti. Na druhou stranu poté pádil Klaassen, ale pomohl si faulem na Akanjiho.
51'
Brémy se pokoušejí kombinací přitlačit soupeře. Ve středu pole si několikrát vyměnil míč se Sahinem Eggestein. Domácí se však nedostali až do blízkosti vápna.
50'
Werder rozehrával z místa přestupku jen do kombinace. Sancho se snažil rychle přejít do protiútoku, ale do cesty mu vstoupil Ludwig Augustinsson.
49'
Raphaël Guerreiro příliš nespěchal s vhozením balonu do hry. Hosté následně ztratili balon u středového kruhu, navíc Akanji se provinil faulem na Rašicu.
48'
Dortmund se natlačil na útočnou polovinu. Witsel přihrával středem trávníku na Götzeho, ale ten byl bráněný hned dvojicí soupeřů a u balonu příliš dlouho nevydržel.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po Alcácerovi se dostal k balonu také Jadon Sancho, který ale na pravé straně neuspěl proti Langkampovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Dortmund vede v Brémách po polovině zápasu 2:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Obrovská šance Dortmundu těsně před koncem první půle. Pulisic naservíroval míč přesně před Dialla, který ale nedokázal z blízkosti dopravit střelu do sítě.
45'
Dortmund drží balon na útočné polovině trávníku. Witsel si narazil s Diallem, následně se rozběhl za obranou Pulisic, ale střelec první branky byl nachytán v ofsajdu.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Davy Klaassen. Domácí se ještě snaží těsně před koncem první poloviny snížit ztrátu.
42'
Dortmund právě vstřelil branku!
Neskutečná střela a Dortmund vede o dvě branky! K rozehrávce volného přímého kopu se postavil PACO ALCÁCER. Španělský útočník parádně přestřelil zeď a umístil míč přesně k pravé tyči. Pavlenkovi nestačil ani daleký skok.
41'
Pulisic byl faulován na pětadvaceti metrech od branky Werderu. Marco Friedl dostává za stažení soupeře žlutou kartu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Dortmund se nyní musí bránit náporu domácího týmu. Sahin zkoušel přehrát hostující obranu obloučkem, ale Akanji dokázal zasáhnout.
39'
Pavlenkův dlouhý nákop odhlavičkoval za postranní lajnu Diallo. Domácí ještě zůstali na útočné polovině, ale ani souhra Osaka s Krusem neklapla.
38'
Znovu byl v akci Davy Klaassen. Na levé straně se Brémy pokoušely proniknout do vápna, ale Sahinova přihrávka na Rašicu skončila pouze u kopaček Weigla.
37'
Po delším čase se dostal na útočnou polovinu také Werder. S Klaassenem si narazil Eggestein, poté měl míč u nohy také Milot Rašica, ale z velké dálky netrefil hostující branku.
36'
Hosté zaváhali v rozehrávce a k balonu se tak téměř zadarmo dostal Sahin. Další přihrávka na rozběhnutého Rašicu už nebyla z nejpřesnějších.
35'
Klaassen sestřelil u postranní lajny Witsela. Belgický záložník musí být ošetřován na hrací ploše. Davy Klaassen je potrestán žlutou kartou.
34'
Už už to vypadalo, že bude z hranice vápna zakončovat Witsel, nakonec mu balon ustřelil od kopačky Jadon Sancho, který ale kroutil svou střelu jen vedle domácí branky.
33'
Po odraženém balonu pálil z voleje Raphaël Guerreiro, ale z blízkosti trefil jen Langkampa. Krajní obránce Werderu potřebuje čas na rozdýchání tvrdého úderu.
32'
Tempo zápasu se stále nezvyšuje. Dortmund drží balon pod kontrolou, ale do vyložené šance se nemůže dostat Sancho ani následně Christian Pulisic.
31'
Klaassen nebyl daleko od zisku míče v pokutovém území soupeře. Akanji si ale pohlídal za zády napadajícího soupeře. Na druhé straně neuspěl v šestnáctce ani Pulisic.
30'
I po půlhodině hry vede favorizovaný Dortmund na trávníku Brém o jednu branku. O tu se postaral v samém úvodu po chybě v rozehrávce domácích Christian Pulisic.
28'
Sancho si chtěl narazit s Götzem, ale ten mu nevrátil z prvního doteku a poté už se útočník Borussie musel zastavit před ofsajdovou linií.
27'
Až od Dialla začala útočná akce Borussie. Hosté se nikam neženou. Ve středu části trávníku vyčkává v kombinaci Delaney s Witselem.
26'
Pulisic se tentokrát stáhl pro balon až k postranní čáře, následně si sice obhodil Langkampa, ale právě od krajního obránce Brém se odrazil míč na rohový kop.
25'
Přes levou stranu se hostům nedaří proniknout do nebezpečné pozice. Diallo si s Delaneym několikrát vyměnil míč, ale obrana Werderu byla pozorná.
24'
Dortmund i nadále drží balon pod kontrolou. Akanji chtěl hrát i ve vlastním vápně konstruktivně. Následně našel na pravé straně Dialla, který byl faulován ještě u středové čáry.
23'
Na pravé straně se uvolnil Mario Götze, po parádním zpracování cpal míč do šestnáctky, kde si na centr naskočil Christian Pulisic. Pokus ze středu vápna ale napálil nad.
22'
Delaney už neměl komu nahrát na levé straně a tak raději obrátil hru a poslal míč zpět k Bürkimu. Dortmund hraje v útoku opatrně.
21'
Nebezpečí také v pokutovém území Borussie. Augustinsson našel ve středu vápna Klaassena, který se dokázal zbavit Weigla, ale poté už neusměrnil míč mezi tři tyče.
20'
I po dvaceti minutách vede Dortmund v Brémách o jednu branku. Sahinova přihrávka na hranici ofsajdu sice našla Osaka, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek.
19'
Diallo zaváhal v rozehrávce, už to vypadalo, že by mohl jít Osako do brejku, ale pohotovým vyběhnutím zachránil svého spoluhráče Ramon Bürki. Následně už hostující brankář odkopl balon do bezpečí.
18'
Dortmund pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Prudký centr z levé strany sice zasáhl hlavou kapitán Manuel Akanji, ale balon umístil jen daleko od pravé tyče.
17'
Mario Götze si skvěle zpracoval míč na hranici vápna, poté si ještě položil na zem Veljkoviće, ale českého brankáře střelou k tyči nepřekonal.
16'
Na pravém kraji neměl tolik místo Jadon Sancho. Mladý útočník musel zvolit přihrávku jen zpět ke svým spoluhráčům v obraně.
15'
Po divokém úvodu se hra uklidňuje. Werder drží soupeře dále od své branky. Akanji odvracel balon před Sahinem pouze za postranní čáru.
14'
Kombinace Dortmundu pokračuje. Delaney spolupracoval s Witselem, následně belgický záložník hledal Alcácera, ale ten byl přikrytý Langkampem.
12'
Postup Sancha s Guerreirem lehce zbrzdil obranným zákrokem Ludwig Augustinsson. Domácí vyrazili do brejku, ale Klaassen na rychlou přihrávku nedosáhl.
11'
Alex Witsel sice oslovil Pulisice, ale střelec prvního gólu tentokrát neměl tolik prostoru, kolik by potřeboval. Následný protiútok zakončil Klaassen příliš vysokou ránou.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe hostům. Weigl nyní rozehrával na pravou stranu, kde operoval Jadon Sancho. Další přihrávka na Pulisice už nevyšla.
8'
Borussia se dostává z první šance do vedení! Domácí zaváhali v rozehrávce a míč se dostal až k CHRISTIANU PULISICOVI. Parádní kličkou si americký útočník poradil s Veljkovićem, poté střelou k přední tyči překonal i Jiřího Pavlenku.
8'
Max Kruse přetáhl centr z levé strany až do náruče hostujícího brankáře. Bürki rychle rozehrával na Sancha, ale opět se předvedl v obranné činnosti Augustinsson.
7'
Borussia pokračovala rohovým kopem, ale ten Brémy s klidem odvrátily. Následně přihrával pouze za postranní lajnu hostující záložník Thomas Delaney.
6'
Ani jeden z týmů se v úvodu zápasu nežene do útoku. Sancho sice centroval do pokutového území, ale jeho pokus snadno odrazil na rohový kop Friedl.
5'
Dlouhý výkop na Sancha pokryla domácí obrana v čele s Marco Friedlem. Werder ale rychle přišel o balon ještě na vlastní polovině trávníku.
4'
Werder uklidňuje hru ve středu pole. Sahin si několikrát narazil s Klaassenem, poté přišla přihrávka na levou stranu, kde čekal na balon Augustinsson. Dortmund ale dále domácí nepustil.
3'
Také Dortmund se dostal k balonu. Z levé strany pádil do útoku Pulisic, následně střílel z prvního doteku Sancho, ale mladý Angličan trefil soupeře před sebou.
2'
O úvodní rozehrávku se postaral domácí kapitán Max Kruse. Werder se ihned po úvodním doteku pustil po pravé straně do útoku. Japonský útočník Juja Osako nedokázal však míč zastavit na hrací ploše.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaatřicátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.

Werder Brémy: Pavlenka – Langkamp, Veljković, Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – Osako, Rašica, M. Kruse.
Náhradníci: Kapino – J. Eggestein, C. Pizarro, Harnik, Sargent, Möhwald, Beijmo.

Borussia Dortmund: Bürki – Guerreiro, Weigl, Akanji, A. Diallo – Witsel, Delaney – Sancho, M. Götze, Pulisic – Alcácer.
Náhradníci: Hitz – Schmelzer, Philipp, Dahoud, Bruun Larsen, Toprak, Ł. Piszczek.

Werder Brémy

Fotbalisté Brém obhajují z loňského ročníku Bundesligy až jedenáctou pozici. Právě ve střední části tabulky se Werder pohybuje i letos. Z devátého místa ale ztrácí Brémy na pátý Mönchengladbach jen pět bodů, na vedoucí Bayern už to je bodů pětadvacet.

V základní sestavě nastupují za Werder také dva čeští reprezentanti. Jiří Pavlenka patří vůbec k nejlepším brankářům německé nejvyšší soutěže, na kraji obrany poté řádí za zeleno-bílé Theodor Gebre Selassie.

Fáze těsně před Vánocemi se Brémám příliš nevyvedla. V roce 2019 ale sbírá Werder spoustu bodů! V pěti zápasech ani jednou Werder nepoznal hořkost porážky a získal do bundesligové tabulky devět bodů. Před týdnem ale dostal výprask 1:4 proti Düsseldorfu.
Borussia Dortmund

Dortmund měl v loňské sezoně co dělat, aby ve vyrovnané tabulce udržel příčku zaručující start v Lize mistrů. V ní letos dokázal zvítězit v základní skupině v konkurenci Atlética Madrid, Brugg a Monaka. Již v prvním kole playoff však nestačil ve dvou zápasech na Tottenham a s milionářskou soutěží se rozloučil.

V Bundeslize měla Borussia dlouho našlápnuto na titul po dlouhých sedmi letech. Obrovský náskok na Bayern však ještě před závěrečnou fází letošního ročníku ztratil a aktuálně bude muset doufat v zaváhání mnichovského gigantu. Před týdnem mohl Dortmund využít nerozhodného výsledku Bayernu s Norimberkem, ale v domácím prostředí schytal čtyři branky od Schalke, navíc po červené kartě zápas nedohráli Reus a Wolf, kteří tak dnes budou chybět.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již dvaatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Brém, které před domácím publikem přivítají Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.