Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Köln - 18. prosince 2019   20:30

Frankfurt
6' Hinteregger (Kostić) • 30' Paciência (Kostić)
2:4
(2:1)
Köln
44' Hector  (Thielmann) • 72' Bornauw  (Kainz) • 81' Drexler  (Kainz) • 90+4' Jakobs  (Modeste)
Frankfurt
Wiedwald – Hinteregger, Hasebe (C), A. Touré – Chandler, Kohr (84. André Silva), Rode (33. Sow), Kostić – Kamada – Paciência (62. N'Dicka), Dost.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Köln
T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Thielmann (62. Kainz), Drexler (90. Terodde), Jakobs – J. Córdoba (90+2. Modeste).
Krahl – Höger, B. Verstraete, Terodde, Schindler, Schaub, Meré, Modeste, Kainz.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 12:10
Je dobojováno. Kolín předvedl fantastickou otočku a na hřišti Frankfurtu vyhrál 4:2. Začátek utkání patřil jednoznačně Frankfurtu, který se dostal do vedení díky bankám Martina Hintereggera a Gonçala Paciêncii z rohových kopů. Jenže těsně před pauzou dokázal snížit Jonas Hector, a to byl důležitý zlom v ději tohoto zápasu. Ve druhém poločase totiž Kolín svého soupeře přejel třemi góly. Nejprve v 72. minutě srovnal krásným volejem Sebastiaan Bornauw a v 81. minutě pak famózní obrat dokonal Dominick Drexler. V nastaveném čase se pak ještě z brejku prosadil svým prvním bundesligovým gólem Ismail Jakobs a uzavřel skóre na konečných 4:2.
90+5'
90+5'
Ismail Jakobs ještě dostává žlutou kartu za to, že si při oslavách branky svlékl dres.
90+4'
Köln právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Namísto vyrovnání Frankfurtu se hosté prosazují z brejku na konečných 4:2. Svou první branku v Bundeslize vstřelil ISMAIL JAKOBS, který se trefil krásně do pravého horního rohu branky. Asistence: Anthony Modeste.
90+4'
Djibril Sow ještě nacentroval míč do vápna, ale nikdo z domácích hráčů se k hlavičce nedostal.
90+3'
Florian Kainz zezadu fauloval Kostiče a dostává žlutou kartu, a za to ještě může být rád.
90+2'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Anthony Modeste.
90+1'
Sebastiaan Bornauw se dopustil nedovoleného zákroku, takže k míči se dostanou domácí a ještě se budou hnát za vyrovnáním.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Kostič rozehrával rohový kop, ale ten nakonec pro branku soupeře nebezpečný nebyl. Martin Hinteregger pak dostal za protesty žlutou kartu.
90'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Simon Terodde.
89'
Dominick Drexler má zdravotní trable a byl ošetřován, ale nejspíš se ještě zapojí do hry.
87'
Evan N'Dicka předa míč před vápnem Kamadovi, který střílel levačkou, ale jeho pokus byl zablokovaný.
86'
Sebastiaan Bornauw mohl definitivně rozhodnout zápas, ale ve velké šance zklamal, netrefil se hlavou po rohovém kopu.
85'
Jhon Córdoba s dobře pokryl míč a Martin Hinteregger ho fauloval, takže hrát budou znovu hosté.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází André Silva.
82'
Žlutou kartu dostává Noah Katterbach (1. FC Kolín nad Rýnem).
81'
Otočka je dokonána, Kolín se na hřišti Frankfurtu ujímá vedení 3:2! Kainzův rohový kop ještě domácí odvrátili, ale Kainz pak poslal do vápna ještě jeden míč a ten si našel DOMINICKA DREXLERA, který míč uklidil do sítě! Asistence: Florian Kainz.
79'
Kolín dál zatápí obraně Frankfurtu. Tentokrát však jeho centr z levé strana nebyl přesný a domácí by se tak mohli nyní trochu uklidnit a zformovat.
78'
Kolín je v posledních minutách neuvěřitelně při chuti a zahrával další rohový kop. Frankfurt měl starosti, ale nakonec se osvobodil.
76'
Domácí byli znovu pod tlakem a znovu museli čelit i rohovému kopu. Dokázali se ovšem ubránit.
75'
Rohový kop domácí ubránili, ale u míče zůstává nadále Kolín.
74'
Šance teď střídá šanci. Tu další měl dnes velice aktivní Dominick Drexler, ale jeho ránu pravačkou z hranice vápna dokázal Felix Wiedwald vytěsnit na rohový kop.
74'
Následně hosté ubránili také rohový kop a mohou si znovu oddechnout.
73'
Po skvělé práci Chandlera se dostal do obrovské šance Kamada, ale neodkázal překonat Horna, který předvedl parádní zákrok.
72'
Tlak Kolínu se přeci jen vyplatil, je vyrovnáno! Rohový kop dokázal Weiwald vyboxoval, ale pak míč do vápna vrátil Kainz a SEBASTIAAN BORNAUW překonal Weiwalda parádním volejem. Trefil se ve druhém utkání v řadě. Asistence: Florian Kainz.
71'
I další rohový kop domácí ubránili, ale hosté mají ještě jeden, tentokrát zprava.
71'
Už to vypadalo, že hosté dali gól přímo z rohového kopu, ale Weiewald nakonec dokázal Kainzův skvělý střílený centr vytáhnout ven.
70'
Hosté mohli na druhé straně také udeřit, když se po centru z pravé strany na zadní tyči natahoval Ismail Jakobs. Je z toho ale jen rohový kop.
69'
Bas Dost prokázal svou sílu v osobních soubojích, když od něj odpadl obránce a mohl tak vypálit. Namířil svou střelu ale přesně do brankáře Horna.
68'
Na druhé straně pak ze střední vzdálenosti vystřelil Dominick Drexler, ale jeho rána nebyla pro Weiwalda nebezpečná.
67'
Djibril Sow zatím dnes moc výrazný není. Nyní ukázal své rychlé nohy a rozběhl se podél levé postranní čáry, ale z jeho akce nebylo nic.
66'
Timothy Chandler si sice hezky obhodil obránce, ale k centru už se nedostal, protože si dal míč příliš daleko od nohy.
65'
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Makoto Hasebe, ale jeho ráně scházela větší přesnost.
64'
Kainzův centr z pravé strany nebyl přesný a nebude z toho ani rohový kop, i když by si ho hosté přáli.
62'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Evan N'Dicka.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Florian Kainz.
61'
Gonçalo Paciência skončil na zemi a hra je znovu přerušena. V posledních minutách je kouskována až příliš.
60'
Z rozehrávky se však stal jen dáreček pro brankář Horna, který nyní může v klidu rozehrávat.
59'
Rozhodčí přerušil hru kvůli faulu jednoho z hostujících hráčů a rozehrávat tak budou domácí ze středového kruhu.
58'
Tentokrát už získali hosté míč do své moci a jejich následná akce vyústila střelou Drexlera z hranice vápna, která ale nebyla přesná.
57'
Sebastiaan Bornauw akci Frankfurtu jen přibrzdil, domácí budou vhazovat.
56'
Filip Kostić znovu předvedl krásný individuální průnik dopředu, ale nakonec přeci jen o míč přišel, chyběla mu větší podpora od spoluhráčů.
55'
Timothy Chandler hledal z pravé strany svým centrem v šestnáctce Dosta, ale Nizozemec se k míči nedostal.
54'
Kolín dlouho rozehrával na vlastní polovině, až o míč přišel a dalo mu dost zabrat, aby zastavil brejk soupeře.
53'
Ve druhém poločase zatím hra nenabrala takové tempo, jakým končil druhý poločas. Rozhodně nás ale ještě čeká ve zbytku zápasu velké drama.
52'
Bas Dost absolvoval krátké ošetření a už je zase zpět na nohou a měl by pokračovat ve hře.
51'
Timothy Chandler z pravé strany z autu vhodil míč až do vápna. Paciencia míč prodloužil za sebe na Dosta, ale tomu už se pořádné zakončení nepovedlo.
50'
Djibril Sow nepříjemně upadl na záda, to už faul ze strany hostů byl.
49'
Filip Kostić byl nepříjemně zasažen do slabin. O faul se nejednalo a záložník Frankfurtu by měl pokračovat ve hře.
48'
Přenesení hry v podání Drexlera nebylo přesné, takže míč se vrátí do moci Frankfurtu.
47'
Noah Katterbach vystřelil z levé strany zpoza pokutového území svou slabší pravou nohou a podle toho také jeho rána vypadala, Felix Wiedwald ji bez problému chytil.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas je za námi a Frankfurt vede na domácím hřišti nad Kolínem 2:1. Domácí odehráli solidní první poločas, ve kterém měli většinu času herní převahu. Prosadili se dvakrát z rohových kopů, nejprve Martin Hinteregger a po něm hlavou Gonçalo Paciência. Kolínu se povedlo zápas zdramatizovat v závěrečných minutách poločasu, když Jonas Hector nejprve snížil a pak ještě jednou pálil těsně vedle.
45+2'
45+1'
Klidně mohlo být vyrovnáno! Zakončoval znovu Jonas Hector, tentokrát se ale jeho rána levačkou vytočila mimo tři tyče.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Kolín zahrával rohový kop a hned dostává k dispozici další.
44'
Domácí se hned pokusili o rychlou odpověď, ale Gonçalo Paciência mířil vedle.
44'
Těsně před poločasovou přestávkou tu máme dramatizaci, Kolín snižuje na 1:2! Z dálky vypálil JONAS HECTOR a jeho ránu nešťastně tečoval Touré tak, že Weidwald už nestihl zareagovat. Asistence: Jan Thielmann.
43'
Mladičký útočník Jan Thielmann si věřil na střelu ze střední vzdálenosti, ale Felix Wiedwald míč bez problému chytil.
43'
Dominick Drexler byl ve středu hřiště faulován, provinil se Dominik Kohr. Kombinace Kolína tak může pokračovat.
41'
Jan Thielmann si z pravé strany našel prosto na centr, ale ve vápně byl králem brankář Felix Wiedwald, který si míč stáhl pro sebe.
40'
Makoto Hasebe byl faulovaný a domácí tak budou rozehrávat ze středu pole.
39'
Na trávníku zůstává ležet hostující obránce Noah Katterbach, poté co byl nepříjemně zasažen míčem.
38'
Domácí se dostali znovu do dobré palebné pozice. Tentokrát střílel Filip Kostič, jehož ránu Horn vyrazil a dorážka Kamady už byla nepřesná.
37'
Frankfurt zůstává přikovaný před vápnem Kolínu a bude mít autové vhazování v blízkosti šestnáctky soupeře.
36'
Z poza vápna to ale zkusil Dominik Kohr a jeho střelu po zemi musel zastavit Timo Horn.
36'
Kostič opět předvedl povedený centr, ale tentokrát se nikdo do zakončení nedostal.
36'
Po centru z levé strany hlavičkoval Gonçalo Paciência a bude z toho ještě rohový kop.
35'
Filip Kostić prokázal skvělé krytí míče a dribling. Postupoval dopředu tak dlouho, dokud nebyl faulován a Iljás Schirí dokonce dostal žlutou kartu.
34'
Hosté se znovu dostali do náznaku šance, ale opět k tomu k dokonalosti chyběla větší přesnost, Jhon Córdoba na míč nedosáhl.
33'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Djibril Sow.
32'
Zakončení z přímého kopu si vzal na starosti Jonas Hector, ale branku Frankfurtu minul.
31'
Jhon Córdoba byl faulovaný těsně před pokutovým územím a Timothy Chandler dostává první žlutou kartu utkání.
30'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí zvyšují své vedení na 2:0 a znovu se prosazují z rohového kopu z levé strany po centru Kostiče. Tentokrát si na centr naskočil GONÇALO PACIÊNCIA a hlavou poslal míč přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Filip Kostić.
30'
Kostičův míč do vápna byl sražen na další rohový kop pro Eintracht.
28'
A po další spolupráci těchto dvou hráčů je máván ofsajd.
28'
Paciencia hledal svým pasem v pokutovém území Base Dosta, ale Nizozemec se k míči nedostal.
27'
Dost prodloužil hlavou míč za sebe do pokutového území, ale tam nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.
25'
Gonçalo Paciência si nabíhal na dobrý míč za obranu, ale dobrou práci odvedl Horn, který byl včas venku z branky a byl u míče nakonec o kousek první.
24'
Filip Kostić poslal nadvakrát centr do pokutového území, avšak žádné velké nebezpečí z toho nebylo, napodruhé míč chytil Timo Horn.
23'
Domácím se nakonec povedlo dostat se dopředu a rovnou si vybojovali rohový kop z levé strany po Kostičově sraženém centru.
22'
Frankfurtu nyní trochu vázne rozehrávka, nemůže se stále dostat přes střed pole. Znovu to zkusí až od brankáře.
21'
Rohový kop rozehrál Jonas Hector a svým centrem našel jen připravené rukavice Felixe Wiedwalda.
20'
Všechno se stěhuje před branku Frankfurtu, hosté budou mít svůj první rohový kop.
19'
Tentokrát se Córdoba do střelecké pozice ve vápně nedostal, odstavil ho zkušený obránce Martin Hinteregger.
18'
Střelou z dálky zkusil štěstí americký reprezentant Timothy Chandler, který dnes hraje své jubilejní dvousté utkání v Bundeslize, ale branku minul.
17'
Znovu se dostal Jhon Córdoba do zakončení, tentokrát hlavou i přesto, že byl tísněn dvěma obránci Frankfurtu. Felix Wiedwald předvedl jistý zákrok.
16'
Ismail Jakobs se probíjel dopředu, ale byl tvrdě zataven a poslán k zemi. Podle rozhodčího to bylo v pořádku.
14'
Po centru z levé strany se po zakončení natahoval Jhon Córdoba, ale měl to na dlouhou nohu, a i proto branku netrefil.
14'
Na druhé straně z pravé strany centroval Dominick Drexler, ale rovněž jemu se nepovedlo ve vápně najít žádného svého spoluhráče.
13'
Dominik Kohr poslal z pravé strany zajímavý polovysoký centr před branku, který málem našel nabíhajícího si Base Dosta.
12'
Domácí měli ponechanou výhodu, čehož využil ke střele z dálky Filip Kostić, ale byl nepřesný, minul vzdálenější tyč branky Kolína.
11'
Hornovi se nepovedl odkopl do brány a míč skončil v zámezí. Frankfurt bude vhazovat.
10'
Ke střele zpoza pokutového území se dostal Jonas Hector, ale trefil jen hráče Frankfurtu před sebou.
9'
Hosté se po delší době podívali i s míčem na polovinu soupeře. Mají autové vhazování v blízkosti šestnáctky.
8'
Po centru z levé strany byl faulován brankář Kolína Timo Horn, takže hrát budou hosté.
8'
Domácí zkoušeli překonat obranu Kolínu akcí po levém křídle, ale to se jím prozatím nepovedlo. Ještě budou vhazovat.
7'
Domácí jsou povzbuzení výborným vstupem do utkání a znovu se usazují na útočné polovině.
6'
Druhý rohový kop Frankfurtu už přináší domácímu týmu vedení! Po Kostičově centru se k míči dostal znovu obránce MARTIN HINTEREGGER, tentokrát už zakončoval levačkou a propálil míč do sítě. Asistence: Filip Kostić.
5'
Rozehrávku si vzal na starosti Dajči Kamada, ale centr se mu vůbec nepovedl, míč přelétl všechny ve vápně.
4'
Aktivita Frankfurtu může pokračovat, poté co byl faulovaný Gonçalo Paciência. Domácí mají standardní situaci z levé strany.
3'
Hostující útočník Dominick Drexler se dopustil faulu a hned dostává od rozhodčího Aytekina důrazné varování.
2'
K hlavičce se po rohovém kopu dostal stoper Martin Hinteregger, který jen těsně minul branku.
1'
Domácí začali aktivně a hned si vypracovali možnost rohového kopu.
1'
Kolín se představí v bílých dresech, domácí Frankfurt v černo-červeno-bílé variantě.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za pár momentů začne.

Eintracht Frankfurt: Wiedwald – Hinteregger, Hasebe (C), A. Touré – Chandler, Kohr, Rode, Kostić – Kamada – Paciência, Dost.
Náhradníci: Zimmermann – N'Dicka, Falette, G. Fernandes, Sow, Gaćinović, D. da Costa, Durm, André Silva.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Thielmann, Drexler, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Krahl – Höger, B. Verstraete, Terodde, Schindler, Schaub, Meré, Modeste, Kainz.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
1. FC Kolín nad Rýnem (17.)
15 zápasů, 11 bodů, skóre 14:30

Staronovému nováčku ligy se moc nedaří a aktuálně je na předposledním fleku celé Bundesligy. Již v dnešním duelu se ovšem kozlové mohou dostat na dostřel udržení, ale vyhrát ve Frankfurtu nebude nic jednoduchého. Celek Markuse Anfanga v posledním kole odehnal sérii nezdarů, doma zdolal ambiciózní Leverkusen 2:0.

Poslední tři duely v Bundeslize
Kolín 2:0 Leverkusen
Union 2:0 Kolín
Kolín 1:1 Augsburg
EINTRACHT FRANKFURT (12.)
15 zápasů, 18 bodů, skóre 24:23

Die Adler po semifinále Evropské ligy a dobré sezóně v Bundeslize nezažívají úplně nejpovedenější období. Aktuálně je frankfurtský celek na dvanáctém místě Bundesligy a evropské poháry jsou celkem v nedohlednu. Na místě je i velice bídná forma, Eintracht v posledních pěti duelech získal jediný bod. Nejlepším střelcem celku je se šesti zásahy Portugalec Goncalo Paciencia.

Schalke 1:0 Frankfurt
Frankfurt 2:2 Hertha
Mohuč 2:1 Frankfurt
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu. V rámci šestnáctého kola Bundesligy budeme sledovat duel mezi dvanáctého Frankfurtu a ještě hůře postaveného Kolína, který je v sestupových vodách. Duel startuje ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.