Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Hertha Berlin - 7. listopadu 2020   15:30

0:3
(0:1)
Hertha Berlin
44' Cunha   • 51' Lukebakio   • 85' K. Piątek  (Cunha)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago – D. Caligiuri, Strobl (76. R. Khedira), Gruezo (77. Richter), Vargas (76. Oxford) – Gregoritsch (60. Niederlechner), Hahn (60. Finnbogason).
F. Willenborg – A. Aarnink, C. Bandurski
WWK Arena, Augsburg
Schwolow – Pekarík, Boyata (C) (90+2. Dárdai), Alderete, Plattenhardt – Stark, Guendouzi – Lukebakio (88. Ngankam), Darida (88. Löwen), Cunha (90+2. Leckie) – J. Córdoba (46. K. Piątek).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.
Hosté se ve druhém poločase prosadili ještě dvakrát, ačkoliv šancí měli na více branek. Přesto je nevyužité možnosti mrzet moc nemusí, neboť soupeř byl v ofenzívě prakticky bezzubý a směrem dopředu toho moc nepředvedl.
90+3'
90+2'
Poslední zásah hostujícího gólmana, který vyběhl z brány a balón bleskurychle uklidil do rukavic.
90+2'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Mathew Leckie.
90+2'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dedryck Boyata, přichází Pal Dárdai.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Matheus Cunha svůj čtvrtý gól v sezóně nevsítil, jeho pokus letí vysoko nad soupeřovu svatyni.
88'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Eduard Löwen.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Jessic Ngankam.
87'
Hodně nepřesný pas domácích končí za postranní čárou. Chystá se dvojí střídání na straně Herthy.
85'
Hertha právě vstřelila branku!
KRZYSZTOF PIĄTEK utekl obráncům a z pravé strany zamířil ke vzdálenější tyč, od níž se míč odrazil za brankovou čárou. Hosté tak defacto rozhodují o svém dnešním vítězství.
85'
Krzysztof Piątek se snažil najít před bránou někoho ze spoluhráčů, míč ale poslal jen do náruče vyběhnutého brankáře.
82'
Rafał Gikiewicz si dobře postavil zeď, ta si se střelou poradila.
82'
Po faulu rozehraje Hertha přímý kop.
81'
A hosté si to zkusí i z druhé strany.
80'
Rohový kop pro hostující tým, který může v klidu šetřit čas.
79'
Rani Khedira to zkusil z pořádné dálky, mezi tři tyče ale vůbec nezamířil.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Marco Richter.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Rani Khedira.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Reece Oxford.
74'
Málem se hosté dostali do velké šance, Matteo Guendouzi si však špatně zpracoval míč a nezakončil.
72'
Hosté si přihrávají u své brány a nikam se příliš neženou.
70'
Niklas Stark tečoval hlavou letící balón, ovšem přímo do rukavic připraveného domácího brankáře.
68'
Florian Niederlechner střílel v pokutovém území z otočky, ovšem jeho pokus letí příliš vysoko nad.
66'
Žlutou kartu dostává Carlos Gruezo (FC Augsburg).
65'
Schwolow na druhé straně musel sebrat letící balón ze vzduchu. S rozehrávkou nepospíchá.
64'
Hosté vyrazili ve třech proti třem, pěknou kombinaci zakončil střelou na bližší tyč Krzysztof Piątek, avšak míč se právě od tyče odrazil do zámezí.
62'
Florian Niederlechner byl blízko snížení, ovšem do jeho střely po zemi se v poslední chvíli vložil jeden ze soupeřů, jeho pokus ztlumil a Alexander Schwolow měl potom už lehkou práci.
61'
První ofsajd na straně Herthy.
60'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Florian Niederlechner.
60'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Alfred Finnbogason.
58'
Hra se po předchozí aktivitě obou celků trochu zklidnila. Hraje se daleko od obou branek.
56'
Dodi Lukebakio se teď hodně ochotně skácel k zemi, hlavní arbitr píská faul, ale tady to bylo hodně přísné.
54'
Oba brankáři v akci, nejprve hostující vyboxoval letící balón do bezpečí, následoval protiútok a Rafał Gikiewicz vyběhl skoro až ke středovému kruhu, aby zabránil šanci protivníka.
51'
Hosté jdou hned v úvodu druhé půle do dvoubrankového vedení. Krzysztof Piątek poslal centr do pokutového území, kde se míč snažil zblokovat Jeffrey Gouweleeuw, ovšem to se mu nepodařilo, pouze jej lehce tečoval, ten se tak odrazil k DODIMU LUKEBAKIOVI, který si jej rychle zpracoval a pak poslal k levé tyči.
50'
Teď se faulem provinil Dodi Lukebakio, svoji útočnou akci tak musel zastavit.
49'
Omar Alderete byl v souboji o míč sražen k zemi, kde chvíli zůstal ležet. Nakonec ale pokračuje.
48'
Daleký centr před hostující brány odvrací hráči Herthy do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Krzysztof Piątek.
46'
Nepříliš pohlednou první půli nabídl tento duel. Dlouho se hrálo bez branek, aktivnější byli hosté, ale žádnou gólovku si nevypracovali, domácí na tom byli ještě hůř. V samém závěru se ale přeci jen něco dělo, Augsburgu nebyl nejprve správně uznán gól, neboť mu předcházel ofsajd, na druhé straně se soupeř prosadil díky proměněnému pokutovému kopu.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude ještě minuta.
45'
Domácí se usadili u pokutového území soupeře, Robert Gumny však centroval jen do rukavic gólmana.
44'
MATHEUS CUNHA to udělal velmi zkušeně a lehkou střelou mírně na pravou stranu poslal svůj tým do vedení. Rafał Gikiewicz volil opačný kout.
43'
Faulovaný hráč byl ještě ošetřován, ale bude zřejmě nucen vystřídat.
42'
Ohis Felix Uduokhai se provinil jasným faulem v pokutovém území na Córdobu. Hlavní arbitr nařizuje pokutový kop.
40'
Hahn naběhl za obranu soupeře, dostal se do samostatného úniku a velice pěknou střelou k tyči skóroval, avšak branka není správně pro ofsajd uznána.
38'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
38'
André Hahn se pokoušel nachytat vyběhnutého Schwolowa, avšak střelecký pokus ze středového kruhu poslal jen nad bránu.
37'
Už to vypadalo, že se hosté prosadí, Matteo Guendouzi mohl střílet do odkryté brány, avšak míč k němu nakonec nedoputoval.
35'
Alexander Schwolow na rozdíl od svého kolegy žádnou práci neměl, zatím se musí v bráně spíše nudit.
34'
Teď se to střídá, další roh, ovšem na straně Augsburgu.
34'
Jhon Córdoba se sice dostal k hlavičce, ovšem ta postrádala patřičnou razanci, takže Rafał Gikiewicz měl snadnou práci.
33'
Rohový kop i na druhé straně.
32'
Podruhé se Augsburg chytil do ofsajdové sítě.
31'
Domácí rozehráli svůj první roh, následovala skrumáž před bránou, ze které ale žádné nebezpečí nevzešlo.
29'
Málem se André Hahn dostal do samostatného úniku, přihrávku na něj však zblokoval v poslední chvíli obránce Herthy.
27'
První slušný pokus utkání, kdy hlavu Niklase Starka tečoval ještě Michael Gregoritsch, avšak Rafał Gikiewicz si poradil a míč ukryl do rukou.
26'
Hosté vybojovali druhý rohový kop.
24'
Teď je to Augsburg kdo dlouho drží míč ve své moci, avšak hra se odehrává daleko od soupeřovy svatyně.
23'
Střela z dálky jednoho z nich až k brankáři nedoputovala. Bílí však zůstávají u balónu.
22'
Domácí vystihli špatnou rozehrávku soupeře a vyrazili do protiútoku.
19'
Nechybělo moc a točená rána Matheus Cunha z ostrého úhlu skončila v bráně. Míč se nakonec stočil těsně kousek vedle levé tyče domácí brány.
18'
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (FC Augsburg).
17'
Za domácí tým to zkoušel na druhé straně Michael Gregoritsch, jeho pokus nebyl špatný, míč se otřel o vrchní část sítě brány.
15'
Nejlepší střelec Herthy Matheus Cunha se postaral o první střeleckýi pokus, ovšem jeho volej letí příliš vysoko nad bránu.
14'
Jeden z obránců domácích pohlídal míč v cestě do zámezí, Gikiewicz tak může v klidu rozehrát.
12'
Po špatné přihrávce se míč odkutálel až k brankáři Augsburgu.
11'
Hráči Herthy si teď dlouho mezi sebou přihrávají. Na první příležitost se stále čeká.
9'
Hosté rozehráli první roh zápasu, míč však jen proletěl pokutovým územím a domácí se jej zmocnili.
8'
Domácí tým se provinil ofsajdem, Alexander Schwolow si ještě nesáhl na balón.
6'
Kolem Rafała Gikiewicze létá jeden centr za druhým, avšak ten je zatím pozorný.
3'
Znovu musel být brankář Augsburgu ve střehu, tentokrát letící balón vyboxoval do bezpečí.
1'
Hosté se postarali o úvodní výkop a míč ihned poslali k domácímu brankáři.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo, Vargas – Gregoritsch, Hahn.
Náhradníci: Koubek – Pedersen, Götze, Suchý, Oxford, R. Khedira, Niederlechner, Richter, Finnbogason.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Alderete, Plattenhardt – Stark, Guendouzi – Lukebakio, Darida, Cunha – J. Córdoba.
Náhradníci: Jarstein – Mittelstädt, Zeefuik, Löwen, Dárdai, Leckie, K. Piątek, Dilrosun, Ngankam.

Rozhodčí: F. Willenborg – A. Aarnink, C. Bandurski.
Posledních pět vzájemných zápasů

Hertha – Augsburg 2:0
Augsburg – Hertha 4:0
Augsburg – Hertha 3:4
Hertha – Augsburg 2:2

Jak je patrné, většina posledních vzájemných zápasů nabídla gólové hody. O méně jak dva góly skončil souboj dnešních soků naposledy 19. listopadu 2016, tehdy se mužstva rozešla smírně bez branek.
Hertha BSC

To hostům to zatím příliš nejde, na kontě mají jen čtyři body díky jednomu vítězství a jedné remíze. Právě jedinou výhru zaznamenal celek z hlavního města v úvodním zápase sezóny, kdy vyhrál na hřišti Brém 4:1. Následně prohrál hodně smolně 3:4 na hřišti Bayernu, kde o výhře domácího mužstva rozhodl díky proměněné penaltě Robert Lewandowski až v 93. minutě, a 1:2 v Lipsku. O místo nejlepšího střelce se s třemi góly dělí Jhon Cordoba z Kolumbie a Brazilec Matheus Cunha.
FC Augsburg

Domácí tým má zatím na kontě deset bodů díky třem výhrám a jedné remíze. Na svém trávníku nejprve porazil silný Dortmund 2:0, poté stejným poměrem prohrál s Lipskem a naposledy opět vyhrál o dva góly, tentokrát 3:1 nad Mohučí. Nejlepším střelcem je zatím se třemi zásahy Němec Andre Hahn.
Příjemný den vážení fotbaloví fanoušci a příznivci. Šest duelů vám dnes nabídne nejvyšší německá fotbalová liga. Pět z nich má úvodní výkop v 15:30 a na řadu mj. přijde i souboj týmů z opačných koutů tabulky, a sice Augsburgu a Herthy. Mírným favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.