Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 17. října 2020   15:30

0:2
(0:1)
Lipsko
45' Angeliño  (Olmo) • 66' Y. Poulsen  (Olmo)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Hahn (54. Vargas), R. Khedira (75. Richter), Strobl (54. Gruezo), D. Caligiuri – Gregoritsch, Jensen (54. Niederlechner).
Lipsko
Gulácsi – Klostermann (46. Orban), Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Henrichs, Angeliño (90. Kluivert) – Nkunku (90. Sörloth), Olmo (79. Hwang Hi-čchan), Forsberg (66. Y. Poulsen).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Lipsko poráží Augsburg 2:0 a zapisuje třetí výhru v bundeslize, kterou bude v nadále vést. Výborný zápas odehrál především Dani Olmo, jež na konci prvního poločasu připravil gól pro Angeliňa a v 66. minutě nabil Poulsenovi na jeho nádherný volej. Právě Dán se prosadil hned z prvního doteku na trávníku. Lipsko bylo po celou dobu zápasu jasně lepší a tlačilo zataženého soupeře, což se změnilo v posledních pár minutách, kdy už bylo o výsledku střetnutí rozhodnuto. Augsburg si příště zahraje 26.10. na hřišti Leverkusenu. Lipsko čeká další zápas už v úterý, kdy si v rámci Ligy mistrů zahraje doma proti Basaksehiru.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:13.
90+3'
90+3'
To byla rána. Hwang Hi-čchan se opřel za vápnem do míče a jeho dělovka se zastavila až na břevně domácí svatyně.
90+2'
Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách. Připíší si další tři body do tabulky a zůstanou na prvním místě bundesligy.
90+1'
Richter našel nádhernou kolmicí ve vápně volného Floriana Niederlechnera, který z voleje v klidu poslal míč do sítě a chtěl jít slavit. To ale nemohl, byl totiž v dvoumetrovém ofsajdu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Justin Kluivert.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Alexander Sörloth.
89'
Daniel Caligiuri z levé strany centroval do vápna. Tam se nejvýše dostal brankář Péter Gulácsi a míč ukryl v rukavicích.
88'
Domácí Vargas se z levé strany pokusil dostat do vápna, přes tři soupeře se mu to ani povézt nemohlo a o míč přišel.
87'
Hwang Hi-čchan se snažil zpoza vápno míč prostrčit do pokutového území. Nahrávka však trefila jen soupeře.
86'
Do běhu dostal míč na pravé straně Florian Niederlechner, následně se však ukázalo, že byl v ofsajdu.
85'
Domácí se v posledních minutách dostávají daleko blíž k brance soupeře, zatím to však k ničemu nevede.
84'
Domácí to zase zkoušeli dlouhým nákopem, ten však mířil jen do prostoru, kde nebyla ani noha.
83'
Florian Niederlechner následně zbytečně dohrál Upamecana u hostující branky. Hostující stoper se jen těžce sbírá.
82'
Velká šance domácích. Florian Niederlechner dostal přízemní pas za obranu a šel sám na brankáře soupeře, kterého však při obstřelu pouze trefil.
81'
Raphael Framberger zkoušel dlouhý míč podél pravé lajny, ale tento jeho pokus si pohlídal Upamecano.
80'
Zády k brance dostal míč Poulsen, který si ho ale špatně zpracoval a hned o něho přišel.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Hwang Hi-čchan.
78'
Od praporku centroval do vápna hostující Christopher Nkunku. Přízemní pas si našel na přední tyčce Mukiele, který však musel hrát dozadu.
77'
Rohový kop pro Lipsko.
76'
Až moc důrazný byl při presinku Daniel Caligiuri, který fauloval Upamecana a hra se hned přerušila.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Marco Richter.
74'
Poulsen se vrhl do souboje o míč, v něm mu Ohis Felix Uduokhai přišlápl nohu, rozhodčí na to však nereagoval.
73'
Rafał Gikiewicz dostal nahrávku do vlastního vápno a míč mu na chvilku ujel a mířil do branky, domácí brankář dokázal včas zareagovat.
72'
Dobrou obrannou práci nyní odvedl Mukiele, který zablokoval centr Pedersena dopředu.
71'
Angeliňo dostal na levé straně vápna míč přímo proti pravé noze a z první vypálil. Důrazný pokus mířil jen nad branku.
70'
Mads Pedersen rozehrál roh překvapivě na krátko a poté se už jeho tým k žádnému ohrožení branky soupeře nedostal.
69'
Roh pro domácí tým.
68'
Raphael Framberger se uvolnil na pravé straně hřiště a byl faulován. Jeho tým tak zůstane na míči.
66'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tak to je paráda, vynikající vstup střídajícího hráče do zápasu. Kousek za vápno dostal míč Dani Olmo, který z voleje našel na levé straně vápna YUSSUFA POULSENA, jež se toho nebál a z voleje poslal míč parádně do šibenice zadní tyčky.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
65'
Daniel Caligiuri se zkusil dostat sám středem hřiště dopředu, přes tři však neprošel a faul si také nevymodlil.
64'
Lipsko nyní hraje na polovině hřiště a moc se dopředu nežene.
63'
Mads Pedersen získal míč na levé straně hřiště, ale hned o něho zase přišel, podle rozhodčího fauloval soupeře.
62'
Hra se v posledních chvílích hodně kouskuje. Na míči nyní hostující tým.
61'
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).
60'
Nkunku si opět vzal míč a centroval do vápna, tam se po skrumáží dostal k míči Dayot Upamecano, který míč poslal mezi nohy brankáře a mířil do sítě. Odtud ho na poslední chvíli odkopl Mads Pedersen.
59'
Na středu hřiště se uvolnil Adams a hned byl faulován. Přímý kop z velké dálky pro jeho tým.
58'
Angeliňo ztratil míč na polovině hřiště a následně raději soupeře poslal k zemi.
57'
Opět to byl Nkunku, kdo si postavil míč u praporku a centroval do vápna. Tentokrát míč poslal do malého vápna, kde však byl opět lepší domácí tým.
56'
Lipsko si kopne i další rohový kop.
55'
Christopher Nkunku si postavil míč u praporku a centroval na přední tyčku, kde se k míči jako první dostal Mads Pedersen.
55'
Roh pro hostující tým.
54'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Florian Niederlechner.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Ruben Vargas.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Carlos Gruezo.
54'
O nákop dopředu se pokusili i hosté, konkrétně to byl Willi Orban a pas dopředu se mu vůbec nepovedl.
53'
Domácí tým se jen těžko dostává na polovinu soupeře, před chvilkou to zkusili nákopem, jež byl hodně nepřesný.
52'
Za vápnem domácích si míč na střelu navedl Forsberg a vypálil. Jeho přízemní pokus letěl o dobré dva metry vedle domácí klece.
51'
Na hrot útoku dostal nahrávku domácí Fredrik Jensen, který se však nacházel o kousek v ofsajdu.
50'
Willi Orban měl prostor na pravé straně hřiště, a tak nacentroval do vápna, kde však nikdo v červeném dresu nebyl.
49'
Olmo si u levé postranní lajny snažil obhodit soupeře, to se mu však nepovedlo, míč ztratil a ještě skončil na zemi.
48'
Benjamin Henrichs zkusil také vypálit zpoza vápna. Pro Rafała Gikiewicze to nebyl žádný problém. Míč šel po zemi na střed.
47'
Odražený míč si za vápnem našel domácí Daniel Caligiuri a hned z voleje pálil. Důrazné střele však chyběla přesnost, letěla jen na střed branky.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Willi Orban.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas nabídl jasnou dominanci hostujícího Lipska. Domácí tým Augsburgu se k brance soupeře dostal možná třikrát za celý poločas, po většinu času hrál hodně v bloku a bránil. Obranu soupeře se Lipsku podařilo zlomit až po španělské spolupráci, když se po centru Olma prosadil Angeliňo.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 38%:62%
Střely na branku: 0:2
Ofsajdy: 1:1
Fauly: 4:6
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Španělská kombinace posílá hosty do vedení. Na pravé straně pokutového území se skvěle uvolnil Dani Olmo a pravačkou nacentroval na zadní tyčku. Tu perfektně zavřel ANGELIŇO a poté poslal hlavou míč do odkryté branky Augsburgu.
44'
Domácí se snažili dostat dopředu dlouhým nákopem svého brankáře. Ten však byl nepřesný a skončil jen u jeho soka v brance Lipska.
43'
Rafał Gikiewicz byl asi po dvojitém zákroku lehce otřesen, tak se na chvilku přerušila hra. Už byl mělo být vše v pořádku.
43'
Marcel Halstenberg dostal trochu prostoru na levé straně, a tak nacentroval do vápna. Pro jeho centr si nadvakrát došel Rafał Gikiewicz.
42'
Hosté následně zahrávali přímý kop z hloubky hřiště. Mukieleho centr však našel pouze jednu z domácích hlav.
41'
Rani Khedira na středu hřiště zajel do Olma, rozhodčí okamžitě píská faul.
40'
Angeliño ztratil míč na své straně hřiště a následně Hahna ještě fauloval.
39'
Lipsko stále drží míč na vlastních kopačkách. Augsburg je v hlubokém bloku a běhá bez míče.
38'
Lukas Klostermann zkusil dlouhý nákop až do vápna soupeře. Jeho nabídka však nebyla pro domácí obranu vůbec žádným problémem.
37'
A další doteky nyní přidává hostující stoper na polovině hřiště, kde jeho tým kombinuje.
36'
Nejvíce doteků s míčem má momentálně na trávníku Dayot Upamecano, který se míče dotkl dvaapadesátkrát.
35'
Rozehrávku na sebe vzal Angeliño, jehož centr našel na zadní tyčce Mukieleho, který v nelehké pozici hlavičkoval mimo.
34'
Roh si na druhé straně kopne i Lipsko.
33'
Přímý kop zahrával Daniel Caligiuri, který míč posílal hodně dobře na zadní tyčku, kde do něho však nikdo netrkl.
32'
Mads Pedersen se uvolnil na pravé straně hřiště a byl faulován. Přímý kop pro jeho tým.
31'
K praporku se postavil domácí Mads Pedersen. Jeho následný centr do vápna si našel hostující Upamecano.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry a domácí tým si kopne druhý roh v utkání.
29'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Mukiele. Ten ale byl v hodně těžké pozici a proti dvěma soupeřům se nedokázal prosadit.
28'
Na pravé straně pokutového území se před Mukieleho odrazil míč a hostující hráč se opravdu položil do zakončení. Jeho akrobatický pokus však trefil jen záda jednoho ze soupeřů.
27'
Lipsko se dostalo na míč až nyní a kombinuje na polovině hřiště, čeká na mezírku v obraně soupeře.
26'
Lipsko však po chvilce vysunulo presink a Augsburg s tím má značné problémy.
25'
Domácí tým nyní hraje na vlastní polovině.
24'
Z levé strany poslal kvalitní centr do vápna Angelino. Po nabídce se natahoval Nkunku, který však ve výskoku fauloval brankáře soupeře.
22'
Daniel Caligiuri si postavil míč, ale centr se mu vůbec nepovedl. Špatně se upřel do míče a hned ho poslal mimo hřiště.
21'
Nepovedená nahrávka hostů brankáři a domácí si kopnou první rohový kop v utkání.
20'
Do běhu dostal nahrávku Nkunku na pravé straně. Hostující hráč cpal míč hned do vápna. Tam si ho jako první našel domácí Mads Pedersen.
19'
Olmo dostal míč na střed hřiště a hned chtěl hrát kolmo dopředu. Trefil však jen soupeře před ním.
18'
Domácí tým se hnal dopředu přes pravou stranu. Tam však Gregoritsche zastavil důrazným skluzem Upamecano.
17'
Nkunku našel nahrávkou z pravé strany vápna Olma na středu pokutového území. Jeho následná střela z první letěla pouze do prostoru brankáře.
16'
Domácí tým na snad poprvé v zápase míč na delší dobu u kopaček, hraje s ním pouze na vlastní polovině.
15'
Forsberg dostal míč na střed hřiště, nepovedl se mu ale první dotek, kterým prakticky nahrál soupeři.
14'
Zpoza vápna práskl do míč hostující záložník Tyler Adams. Dělovka z jeho kopačky však skončila hodně nad brankou.
13'
Nepřesný nákop Upamecana dopředu skončil v náručí Gikiewicze.
12'
Christopher Nkunku si vzal míč a centroval někam na malé vápno, kde však domácí obrana míč odvrátila.
11'
Roh z levé strany hřiště pro Lipsko.
10'
Angeliño opět centroval z levé strany do vápna. Jeho pokus byl i napodruhé tečovaný a skončil u brankáře.
9'
Kolmice pro Michaela Gregoritsche byl nepřesná a skončila za brankovou čárou.
8'
Fredrik Jensen dostal vysoký míč dopředu, zpracovat si ho nedokázal, získal však aut pro svůj tým.
7'
Angeliño se na levé straně uvolnil od soupeře a hned centroval do vápna. Jeho centr byl ale zblokovaný a skončil z Rafała Gikiewicze.
6'
Solidní míč do vápna dostal Olmo, španělský hráč se však nacházel v ofsajdovém postavení.
5'
Dlouhý nákop dopředu v podání domácích nepřesný, u míče nyní hostující celek.
4'
Raphael Framberger posílal míč podél lajny dopředu, tam však dobře vystoupil Angeliño a míč si vzal pro sebe.
3'
Nepřesný aut Mukieleho na praví straně hřiště a hrát bude Augsburg.
2'
Ostrý úvod. Mads Pedersen zajel u levé lajny do Mukieleho. Ten by měl být v pořádku.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Hahn, R. Khedira, Strobl, D. Caligiuri – Gregoritsch, Jensen.
Náhradníci: Koubek – Gumny, Oxford, Suchý, Gruezo, Richter, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Vargas.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Henrichs, Angeliño – Nkunku, Olmo, Forsberg.
Náhradníci: Tschauner – Konaté, Orban, Samardžič, Kluivert, Y. Poulsen, Kampl, Sörloth, Hwang Hi-čchan..

RB Lipsko

Red Bull se v loňském ročníku Ligy mistrů dostal až do semifinále, kde však nestačil na pařížské PSG 0:3. Na jaře v týmu hostoval český útočník Patrik Schick, Lipsko se však nedohodlo na jeho setrvání a český útočník tak zamířil na přestup do Leverkusenu. Lispko nyní vede tabulky nového ročníku, ve třech zápasech získalo sedm bodů se skóre 8:2 a o lepší skóre vede před Augsburgem. Nejlepší střelec týmu je Švéd Emil Forsberg, který vstřelil 2 branky a na jednu další nahrál.

Poslední tři zápasy

Lipsko VS. Schalke 4:0
Leverkusen VS. Lipsko 1:1
Lipsko VS. Mohuč 3:1

FC Augsburg

Domácí tým se v nově rozjeté sezoně nachází na překvapivém druhém místě bundesligy. V dosavadních třech zápasech získal tým 7 bodů a jen o skóre je za prvním Lipskem. V předchozích třech zápasech dostal Augsburg pouhou jednu branku. Nejlepším střelcem týmu je Němec Daniel Caligiuru, který dal 1 branku a na jednu další nahrál. V týmu působí i tři čeští hráči, brankář Tomáš Koubek zatím ani jednou nezasáhl, obránce Marek Suchý odehrál pouhou minutu při výhře nad Dortmundem a Jan Morávek je dlouhodobě zraněný.

2018 Augsburg VS. Lipsko 0:0
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 4. kola bundesligy se utkají týmy Augsburgu a Lipska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.