Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Stuttgart - 10. ledna 2021   15:30

Augsburg
46' Richter (Vargas)
1:4
(0:2)
Stuttgart
10' N. González   • 29' Wamangituka  (Sosa) • 61' G. Castro  (N. González) • 87' Didavi  (Anton)
Augsburg
Gikiewicz – Oxford, R. Khedira (46. Gregoritsch), Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo (66. Hahn), Iago (66. Gumny) – Richter, Niederlechner (86. Sarenren-Bazee), Vargas (66. Pedersen).
Schlager – Waschitzki, Wessel.
WWK Arena, Augsburg
Stuttgart
Kobel – Stenzel, Anton, Kempf, Sosa – G. Castro (77. Förster), Endo (90. Klement), Mangala – Wamangituka (86. Kalajdžić), Klimowicz (77. Didavi), N. González (86. Coulibaly).

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Stuttgart po vítězství v Augsburgu přeskočil v tabulce svého soupeře a dostal se na desáté místo. Augsburg je aktuálně jedenáctý, ale už večer ho může přeskočit berlínská Hertha, která hraje na půdě šestnáctého Bielefeldu.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 10:16. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.
Domácí Augsburg dnes neměl svůj den a zcela zaslouženě prohrál. Stuttgart byl po celé utkání nebezpečnějším týmem a nebýt brankáře Gikiewicze, mohl být gólový rozdíl daleko vyšší

Augsburg se ve druhé půli dostal na koně gólem Richtera v úvodní minutě. Jenže to bylo ze strany domácích vše. Poté už úřadovali hosté. Čance Klimowicze a Kempfa zneškodnil Gikiewicz, ale na gól Castra už byl krátký. Utkání zabil v 76. minutě zcela zbytečným faulem Richter, po kterém uviděl druhou žlutou kartu a musel se poroučet ze hřiště.

Konečný výsledek v závěru zápasu stanovil čtvrtým gólem náhradník Didavi, kterého našel dlouhým pasem Anton.
90+2'
90+1'
Další velká šance Stutgartu. Coulibaly se ocitl zcela sám na pravé straně, vypálil po zemi ke vzdálenější tyči, avšak výborný zákrok předvedl brankář Gikiewicz, který míč nohama vyrazil vedle brány!
90+1'
Během rozehrání rohového kopu, který zachytil brankář Gikiewicz, rozhodčí ukázal na světelné tabuli informaci o nastaveném čase – 2 minuty.
90'
Poslední střídání na straně Stuttgartu. Dolů šel Japonec Endo, místo něj Klement.
90'
Akce Didaviho z levé strany končí rohovým kopem pro Stuttgart.
89'
Centr Sosy odvrátil hlavou Strobl.
87'
Stuttgart právě vstřelil branku!
To už je debakl. Anton našel krásným centrem na zadní tyči DANIELA DIDAVIHO, na kterého tam zapomněl Gumny, a střídající hráč donutil brankáře Gikiewicze počtvrté lovit míč ze své sítě – 1:4!
86'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Saša Kalajdžić.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Tanguy Coulibaly.
84'
Stuttgartští kombinovali před brankou Augsburgu, Wamangituka si zaběhl s míčem až před Gikiewicze a následně zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče, kteří by měli odkrytou branku, míč však u nikoho z nich neskončil.
81'
Parádní obranný zákrok Gumného! Stuttgartští šli dva na jednoho, Wamangituka měl před sebou jen Gikiewicze, rozhodl se akci vyšperkovat přihrávkou volnému Försterovi, jenže Gumny parádním obranným skluzem zachytil míč a odvrátil jej vedle brány!
81'
Sosa přihrál míč z levé strany na hranici pokutového území Didavimu, který si prvním kontaktem nachystal míč na střelu a druhým prudce vypálil vedle brány!
79'
Dlouhý pas Gumného skončil až u nohou trenéra Stuttgartu.
78'
Oxford fauloval čerstvého muže na hřišti Didaviho. Domácí to budou mít v deseti těžké.
77'
Avizované dvojité střídání přichází právě nyní. Hřiště opustili Castro s Klimowiczem a na jejich pozice přišli Förster s Didavim.
76'
Richter v utkání končí. Ofenzivní hráč Stuttgartu zbytečně podkopl Antona zezadu a z rukou hlavního rozhodčího inkasoval druhou žlutou a následně červenou kartu.
76'
Gregoritshc s Richterem běželi po levé straně, ale prvně jmenovaný přišel o míč v souboji se stuttgartským bekem.
75'
Trenér Stuttgartu chystá dvojité střídání.
74'
Krásná akce domácího celku, po centr z levé strany doskákal míč až do pravé části pokutového území, odkud Gumny napálil míč z první do boční sítě!
73'
Richter neudržel nervy a prudce hodil míčem o zem v přerušené hře. Rozhodčí celou situaci zaregistroval a udělil domácímu hráči žlutou kartu.
71'
Richter si v pokutovém území zasekl míč, ale následnou střelou k levé tyči poslal do míst, kde stál připravený brankář Kobel.
71'
Rohový kop Castra na přední tyč odvrátil hlavou Niederlechner.
71'
Wamangituka si zpracoval dlouhý centr z levé strany, jenže rychle k němu přistoupil Pedersen a odkopl mu míč do zámezí.
69'
Stuttgart kontroluje zápas a nepouští soupeře před vlastní bránu.
66'
Trojité střídání na domácí straně. Utkání skončilo pro Iaga, Vargase a Grueza, místo nich přišli Gumny, Pedersen a Hahn.
65'
Domácí mohli jít do přečíslení dva na jednoho, jenže Gregoritsch s Niederlechnerem se nedohodli a celou akci završil nepřesnou přihrávkou prvně jmenovaný.
63'
Stuttgart potvrzuje pozici čtvrtého nejlepšího venkovního týmu v soutěži. Sosa se protáhl po levé straně a z úhlu prostřelil Gikiwicze. V malém vápně však stál jeden z domácích hráčů, který míč odkopl do bezpečí.
61'
V pokračující akci se k centru dostal Nicolás González, na zadní tyči našel GONZALA CASTRA, který z levé strany napálil balón do brány. Asistent rozhodčího Waschitzki nejprve odmával ofsajd, ale po poradě s videorozhodčím byl gól potvrzen.
60'
Po dalším rohovém kopu číhal na bližší tyči Kempf, jeho hlavičku fantasticky vyrazil brankář Gikiewicz!
60'
Rohový kop Sutttgartu, nepovedená střela Klimowicze prošla až ke Gonzálezovi, který nůžkama donutil k zákroku gólmana Gikiewicze!
57'
Zajímavá situace také na druhé straně, Niederlechner odcentroval z pravé strany na přední tyč, kam si nabíhal Richter, ale včas vyběhl gólman Kobel a míč před hlavičkujícím soupeřem vyboxoval.
56'
González pálil z druhé vlny po přihrávce Wamangituky, míč letící lehce nad zemí nadvakrát zkrotil gólman Gikiewicz.
52'
Nepřesnou přihrávku Vargase zachytil Mangala, přihrál do šestnáctky Gonzálezovi, který se obtočil kolem bránícího hráče a technickou střelou na druhou tyč minul bránu.
51'
Kroucená střela Vargase z levého rohu šestnáctky prolétla nad spojnicí břevna a pravé tyče stuttgartské brány.
50'
Endo šlápl na nohu domácímu hráči, rozhodčí odpískal faul, ale stuttgartský hráč ještě gestikuloval směrem k rozhodčímu a uviděl žlutou kartu.
47'
Rychlá akce také na druhé straně! Klimowicz vlétl do pokutového území, poslal na zem dva augsburgské hráče a přenechal míč Castrovi, který technickou střelou minul domácí bránu!
46'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak to je vstup! MARCO RICHTER si vyměnil míč při rychlé akci s Vargasem, obdržel přihrávku před prázdnou bránu a hned v první minutě druhé půle snížil na 1:2!
46'
Domácí trenér o přestávce sáhl k jedné změně. Khediru nahradil Gregoritsch.
46'
Statistiky po 1. půli:

Střely na bránu: 2:4. Střely mimo: 8:9. Držení míče: 54:46. Přihrávky (úspěšnost): 233:198 (87:86). Naběhaná vzdálenost: 57,9:57,6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 2:6.
Zajímavá první půle je za námi. Viděli jsme několik zajímavých šancí, ale góly stříleli hráči Stuttgartu. Nejprve překonal gólmana Gikiewicze z pokutového kopu González a ve 29. minutě zakončil rychlý brejk Wamangituka.
45+2'
45+1'
Klimowicz sebral míč na útočné polovině Uduokhaiovi, vběhl s balónem do pokutového území, kde však nepřesnou přihrávkou celou akci hostujícího celku zazdil.
45+1'
Rozhodčí přidal k první půli ještě dvě minuty.
44'
Centr Strobla z pravé strany doskákal do náručí gólmana Kobela.
43'
González byl sám před Gikiewiczem, zkusil přelobovat polského gólmana, ale ten jeho úmysl přečetl a míč konečky prstů zachytil!
42'
Nepřesná střela Richtera prolétla zhruba tři metry od tyče stuttgartské brány.
42'
Průnik Sosy zastavil čistým vypíchnutím Caligiuri.
41'
Roh nebezpečí pro domácí obranu neznamenal, ale Stuttgart zůstal u míče.
40'
González vzal průnik levou stranou na sebe, chtěl projít přes Khediru, ale neuspěl, navíc utržil úder od domácího obránce. Stuttgart má přes sebou rohový kop.
39'
Druhý ofsajd v krátké době. Po nákopu Kempfa se v něm ocitl González.
37'
Castro se po rohovém kopu ocitl v ofsajdu.
36'
Klimowicz vzal akci na sebe, prošel do pokutového území, uvolnil se kolem Khediry a střelou na vzdálenější tyč jen těsně minul domácí bránu!
34'
Wamangituka se snažil kličkama zbavit dvojice Iago, Gruezo, to se mu podařilo, jenže následná střela se nevešla do prostoru brány.
33'
Caligiuri získal výhodu malého rohu. Z přímého kopu se rozhodl vystřelit přímo na bránu, přestřelil zeď a jen o fous minul pravou tyč stuttgartské brány.
32'
Další nepříjemný protiútok hostů. Sosa rozjel akci přihrávkou na pravou stranu, kde byl rozběhnutý Wamangituka, ten vlétl do pokutového území, ale už nedokázal přihrávkou najít Gonzáleze.
30'
Richter dvakrát centroval z pravé strany do pokutového území, první odvrátil Anton, na druhý hlavou nedosáhl Iago.
29'
Kempf odkopl míč do běhu Sosovi, který rozjel rychlý protiútok po levé straně, vběhl do pokutového území a zpětnou přihrávkou nabídl gólovku SILASOVI WAMANGITUKOVI, který toho využil a tvrdou střelou nedal Gikiewiczovi žádnou šanci – 0:2!
27'
Caligiuri znovu zkoušel vystřelit na bránu, ale trefil hlavu Antona ve zdi.
26'
Vargas faulovaný Mangalou. Stuttgartský hráč loktem poslal soupeře k zemi. Domácí mají výhodu zajímavého přímého kopu z nějakých dvaadvaceti metrů.
25'
Castro krouceným centrem vybídl ke střele Antona, jenže tomu se střela nepovedla a míč sotva doskákal ke Gikiewiczovi.
24'
Wamangituka přijal přihrávku od Mangaly a zkusil vystřelit z pravé strany na bránu. Jeho ránu ve skluzu zablokoval Oxford na rohový kop.
24'
González pokračuje ve hře, i když trochu kulhá.
23'
Gruezo nakopl soupeře ve středovém kruhu do holení kosti a od rozhodčího uviděl žlutou kartu. González je v péči svých mediků.
23'
A po rohovém kopu rozehrávka brankáře Kobela od brány po nepřesné akci domácího celku.
22'
Mangalovu přihrávku zachytil Oxford, následovala přihrávka do strany a zblokovaný centr. Před námi je rohový kop domácího celku.
21'
Dlouhý balón Caligiuriho na hranici šestnáctky sebral ze vzduchu brankář Kobel.
19'
Klimowicz zkusil vystřelit z pětadvaceti metrů, ale tělo do jeho pokusu postavil jeden z domácích beků a střelu zablokoval.
18'
Rohový kop na druhé straně. Sosův centr domácí defenzíva odvrátila.
17'
Rohový kop Caligiuriho hlavičkoval nad stuttgartskou bránu Anton, rozhodčí si myslel, že hlavičkoval domácí hráč, a nařídil odkop od brány.
17'
Rohový kop na bližší tyč se snažil hlavičkovat do brány Vargas, ale Endo balón odvrátil na další roh.
16'
Niederlechner centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde míč odhlavičkoval nad bránu Stenzel. Musel, neboť za ním už se chystal skórovat Vargas.
15'
Sosa zachytil přihrávku Augsburgu před šestnáctku a vyběhl s míčem do protiútoku, vypadalo to, že projde až do vápna, ale zhruba na dvacátém metru od domácí brány mu došly síly a protiútok zastavil.
14'
Caligiuri po krátkém rozběhu napálil balón z přímého kopu do břevna, od něj se míč odrazil zpět do hřiště!
13'
Domácí z rohového kopu nezahrozili, ale pár vteřin na to Niederlechnera fauloval Mangala.
12'
Centr z přímého kopu odvrátil do zámezí Kempf. Rohový kop pro domácí celek.
11'
Vargas byl na polovině hřiště faulován Endem. Standardní situace pro Augsburg.
10'
NICOLÁS GONZÁLEZ zvolil provedení alá Robert Lewandowski, před kopem skoro zastavil, počkal si, až spadne brankář Gikiewicz na zem, a poté mu poslal míč na druhou stranu! Stuttgart vede 1:0!
9'
Videorozhodčí potvrdila pokutový kop. Míč si staví na penaltový puntík Nicolás González.
9'
Rozhodčí Schlager ještě komunikuje s kolegyní u videa.
8'
Klimowicz vběhl s míčem z levé strany do pokutového území, kde zakopl o nohu Oxforda. Rozhodčí nařídil pokutový kop!
7'
Niederlechner získal míč na hranici šestnáctky, opřel se do míče, ale z levé strany přestřelil bránu.
7'
Niederlechner hledal dlouhou přihrávkou před pokutovým územím Vargase, našel ho, jenže Vargas při zpracování přišel o balón.
5'
Stuttgart dlouho držel míč ve středu pole, pak se odhodlal k průniku do pokutového území Sosa, prošel kolem bránících hráčů a následně vypustil střílenou přihrávku k pravé tyči, kde však nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
3'
Střela také na druhé straně, Ruben Vargas vypálil z levé části šestnáctky po zemi, ale minul vzdálenější tyč Kobelovy brány.
2'
Po rohovém kopu, následoval centr Antona z levé strany, ale v pokutovém území hlavičkující hráč přestřelil bránu.
1'
Hned v první minutě jsme viděli vážnou situaci před brankou Augsburgu. González zavezl míč pravou stranu až do šestnáctky, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Klimowicze, ale pokus hráče Stuttgartu domácí obránce odrazil vedle branky.
1'
Hráči už nastoupili na hřiště. Za pár desítek sekund odstartuje duel mezi Augsburgem a Stuttgartem. Čeští zástupci Koubek se Suchým zůstali jen na lavičce, Morávek stále absentuje.

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, R. Khedira, Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo, Iago – Richter, Niederlechner, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Gumny, Pedersen, Suchý, Sarenren-Bazee, Hahn, Civeja, Gregoritsch, Finnbogason.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf, Sosa – G. Castro, Endo, Mangala – Wamangituka, Klimowicz, N. González.
Náhradníci: Bredlow – Mavropanos, Karazor, Coulibaly, Didavi, Čurlinov, Förster, Klement, Kalajdžić.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Wessel.
Souboj patnáctého kola startuje v neděli od 15 hodin 30 minut. Z duelu je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Doufejme, že se nenaplní papírové předpoklady a padne více než jeden gól. Pojďme se společně bavit Bundesligou!
Roli mírného favorita bude háji Augsburg, který posbíral devatenáct bodů a patří mu desátá příčka, jenž mu bude patřit i v případě vítězství. Domácí mužstvo má především problém se střílením gólů, jelikož jich dal pouze šestnáct. Augsburg v posledních pěti duelech zapsal sedm bodů. Nejlepším střelcem týmu pak je Daniel Caligiuri, jenž se mezi střelce zapsal čtyřikrát. Pouze bod za domácím týmem je Stuttgart, kterému pochopitelně patří jedenácté místo. Hostující mužstvo spoustu zápasů nedotáhne do vítězného konce a hned šestkrát remizovalo. VfB by potřebovalo zvítězit, protože v posledních dvou soubojích odešlo bez bodu, když nestačilo na Wolfsburg a Lipsko. Nejlepším střelcem týmu pak je Silas Wamangituka, jenž se prosadil sedmkrát.

Poslední souboj se povedl v roce 2019 lépe Augsburg, který svého soka porazil vysoko 6:0. Ovšem to byl jediný souboj z posledních pěti, kdy padlo více než jeden gól.

20.04.2019 Augsburg – Stuttgart 6:0
01.12.2018 Stuttgart – Augsburg 1:0
18.02.2018 Augsburg – Stuttgart 0:1
23.09.2017 Stuttgart – Augsburg 0:0
16.04.2016 Augsburg – Stuttgart 1:0
Vítám vás u patnáctého kola německé Bundesligy, která má na nedělním programu dva zápasy. V jednom z nich se proti sobě postaví FC Augsburg a VfB Stuttgart, jedná se o souboj ze středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.