Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Wolfsburg - 6. února 2021   15:30

0:2
(0:1)
Wolfsburg
38' Weghorst  (Gerhardt) • 59' Baku  (Weghorst)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Strobl (77. Civeja), Gruezo (77. Oxford) – Hahn (86. Vargas), Bénes (66. Richter), D. Caligiuri (67. Jensen) – Niederlechner.
Hartmann – Leicher, Beitinger
WWK Arena, Augsburg
Wolfsburg
Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager (68. Guilavogui), Arnold – Baku (90+1. Joao Victor), Gerhardt (78. Philipp), Steffen (78. Brekalo) – Weghorst (90+1. Białek).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou,
Wolfsburg na stadiónu Augsburgu potvrdil roli favorita a v rámci 20. kola německé Bundesligy zvítězil 2:0. První poločas byl vyčkávanou z obou stran. Nakonec ovšem byl k vidění gól a to ve 38. minutě, kdy Gerhardt nahrál do otevřené obrany Woutu Weghorstovi, jenž sám před gólmanem nezaváhal.

Hlavní postavou druhého poločasu byl Bote Baku. Ten vstřelil gól v 55. minutě, ale kvůli ofsajdovému postavení střelce byl odvolán. Pravý křídelník se ovšem nadále tlačil dopředu a o čtyři minuty později se již dočkal regulérního zásahu, do sítě prodloužil nepovedené zakončení Weghorsta. Hosté se dvacet minut před koncem radovali ještě jednou, ale opět předčasně. A znovu u toho byl Baku, který tečoval za brankovou čáru pokus Arnolda, jenže i v tomto případě stál v postavení mimo hru. Dvou neuznaných gólů ale hosté litovat nemuseli, dvoubrankový náskok si udrželi až do závěrečného hvizdu.

Svěřenci kouče Glasnera se díky vítězství udrželi na třetí pozici s tříbodovým odstupem na druhé Lipsko. Augsburg si pohoršil na třináctou příčku.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:15.
90+5'
90+4'
Domácí moc dobře ví, že z utkání odejdou s nulovým bodovým ziskem. Kombinační hru soupeře na jeho vlastní polovině už se ani nesnaží presovat.
90+3'
Josip Brekalo přidal do kroku, avšak nákop Otávia neměl šanci dostihnout. Balón zachytil až za autovou čárou, kde se ještě postavil do cesty Vargasovi, aby zabránil rychlé rozehrávce.
90+2'
Defenziva Wolfsburgu propadla, ale nebezpečí zažehnal Koen Casteels. Hostující strážce svatyně vyběhl a před Niederlechnerem schoval kulatý nesmysl do rukavic.
90+1'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Joao Victor.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Bartosz Białek.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Hosté si hlídají závěr střetnutí s velkým přehledem. Kromě útočení jsou schopni si i podržet balón. Nyní kombinovali na obranné polovině dobrou minutu.
88'
O další střelecký pokus Vlků se postaral z hranice šestnáctky Josip Brekalo. Technický pokus mířil na zadní tyč, balón se vytočil o pár čísel vedle pravé části brankové konstrukce.
87'
Arnold je dnes střelecky při chuti. Tentokráte vypálil prudkou ránu z dvaceti metrů, s kterou měl Rafał Gikiewicz velké problémy, zpacifikoval ji až nadvakrát.
86'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Ruben Vargas.
85'
Tima Civeju dostoupil John Anthony Brooks. Záložník domácího mužstva sice míč udržel, ale jen za cenu zpětného pasu do defenzivních řad.
84'
Útočný faul Arnolda určit mrzet nebude. Defenzivní záložník Wolfsburgu vzápětí zakopl míč od místa rozehrání a může být rád, že neinkasoval kartu žluté barvy.
83'
Velmi zkušeně se nyní zachoval Maxence Lacroix. Stoper si sběhl k pravé lajně, kde ušetřil pár cenných vteřin. Před dotírajícím Niederlechnerem následně hrál malou domů.
82'
Maximilian Arnold naznačil střelu, aby posléze ještě přihrál do šestnáctky Weghorstovi. Útočník se obtočil kolem Gouweleeuwa, ten ale ještě šel do skluzu a zakončení špičkou kopačky zblokoval.
81'
Čerstvý Josuha Guilavogui využil většího množství fyzických sil a předběhl Pedersena. K zakončení se ale neprobojoval přes Gumnyho.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Wolfsburg má skvěle nakročeno k zisku tří bodů a udržení se tak na třetí příčce.
79'
Dlouhý aut Mbabuovi nevyšel podle představ. Přecenil svou sílu v rukou a balón až ke Gerhardtovi nedohodil. Hrát může Jeffrey Gouweleeuw.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Josip Brekalo.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Maximilian Philipp.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Tim Civeja.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Reece Oxford.
76'
Prohřešku se dopustil Wout Weghorst. Nizozemský útočník si totiž při zpracování pomohl rukou, což postřehl jak hlavní, tak pomezní.
75'
Hráči v černých dresech si poradili i s rohovým kopem protivníka. Byl to brankář Koen Casteels, jenž si vyběhl pro centra udržel jej v rukavicích.
74'
Pro bod ovšem musí Herrlichova družina výrazně přidat. Zatím dramatu nic nenasvědčuje, defenziva favorita působí velmi jistým dojmem.
73'
Domácí teoreticky může neuznaný gól soupeře nakopnout. Hráči v bílém totiž díky němu stále mají šanci pomýšlet alespoň na remízu.
72'
Zápas tak pokračuje za nezměněného stavu 2:0 pro Vlky. Ti se především nesmějí nechat vyvést z míry. Stále mají dvoubrankový náskok a čas hraje s nimi.
71'
Wolfsburgu byl dnes podruhé odvolán gól! Střelu Arnolda totiž do sítě netečoval obránce, nýbrž smolař Baku, jenž byl v ofsajdovém postavení. Velká smůla pro Wolfsburg, protože i bez teče by míč skončil v síti.
70'
Hlavní rozhodčí Hartmann je znovu v komunikaci s videorozhodčím. Těžko říct, co se řeší, na první pohled vypadalo býti všechno v pořádku.
69'
Je rozhodnuto. MAXIMILIAN ARNOLD vedl balón středem hřiště, aby posléze nahrál do vápna na pravou stranu Gerhardtovi. Jeho pas následně tečoval do sítě jeden z bránících hráčů.
68'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
67'
Defenzivní povinnosti si splnil Paulo Otávio na jedničku, navíc byl faulovaný. Při výskoku mu Niederlechner nastavil stoličku a hostující bek ml štěstí, že dopadl dobře.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Fredrik Jensen.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Marco Richter.
65'
Fotbalisté Augsburgu si jsou vědomi, že musí přidat. Bénes si narazil s Caligiurim, načež ze středu hřiště pálil těsně nad břevno.
64'
Právě Arnold se chopil exekuce volného přímého kopu. Jeho centr měl oči, ale Gikiewicz vyběhl a sebral kulatý nesmysl pro sebe.
63'
Maximilian Arnold si netradičně sběhl na levou lajnu, kde si pokryl míč proti Hahnovi. Ten z frustrace soka fauloval, zezadu ho podrazil.
62'
Nizozemský útočník se ještě dožadoval odpískání pokutového kopu. Rozhodčí se opět radil s videem, ale porada byla krátká, hraje se dál bez penalty.
61'
Definitivní razítko na vítězství hostujícího mužstva mohl přidat Weghorst. Druhý gól ovšem nepřidal, v poslední chvíli mu pokus zblokoval Gouweleeuw.
59'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
BOTE BAKU se nenechal rozhodit jedním neúspěchem, tento gól už bude platit! Těžko říct, zda chtěl Weghorst střílet, nebo hodně vytočenou nohou ještě úmyslně hrál na zadní tyč, kde stál právě Baku. Ať to bylo jakkoliv, nahrávka to byla exkluzivní a pravé křídlo Vlků bezpečně dopravilo míč do odkryté brány.
58'
Gólman Rafał Gikiewicz si pořádně zahrával s ohněm. Do poslední chvíle váhal s rozehrávkou a měl velké štěstí, že poté, co trefil bránícího Gerhardta, se balón odrazil mimo hrací plochu.
57'
Všechno je jinak, gól neplatí! Skórující Bote Baku byl v době Gerhardtova pasu v milimetrovém ofsajdu, rozhodčí tak musel zásah odvolat.
56'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí se ještě radí s kolegou u videa, zda skórující Baku nebyl v ofsajdu. Opakované závěry nejsou zcela prokazatelné, je to velmi těsná situace.
55'
Svěřenci kouče Glasnera udělali další důležitý krok směrem k vítězství. Opět měl v gólové trefě prsty Gerhardt, který vyslal z pravé strany centr na Bakua, pravý křídelník z bezpsotřední blízkosti poslal míč za záda bezmocného Gikiewicze.
54'
Střední záložník László Bénes dostal balón pod tlakem. Do souboje s Gerhardtem a Schlagerem si netroufl, přenesl hru k lajně na Pedersena.
53'
André Hahn si vůbec neporadil s zpracováním. Balón si hodil daleko od nohy a při snaze ve skluzu ještě zažehnat zaváhání přejel kotníky Steffena.
52'
Druhým hráčem potrestaným žlutým kartónkem je další domácí hráč. Je jím pravý obránce Robert Gumny, jenž nezachytil pohyb Steffena a za dres jej stáhl na trávník.
51'
Kevin Mbabu nahrál na střed Gerhardtovi, který chytře pustil balón mezi nohama na Weghorsta. Jenže do akce se dostal praporek pomezního signalizující ofsajd nizozemského útočníka.
50'
Útočník Wout Weghorst si výborně pokryl míč. Čelem ke své bráně vybojoval faul na svou osobu, za dres jej totiž stáhl k zemi stoper Ohis Felix Uduokhai.
49'
Domácí by měli zabrat. Jenže Jeffrey Gouweleeuw místo toho, aby rozvíjel akci, tak balón poslal dozadu brankáři. Takhle se Augsburg vyrovnání určitě nedočká.
48'
První akce druhé půle patřila Vlkům. Bote Baku se po pravé lajně zbavil osobního strážce, načež odcentroval ideálně pro gólmana Gikiewicze.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Wolfsburg po prvním poločase vede na půdě Augsburgu 1:0 a potvrzuje, že parádní formu z posledních týdnů. Úvodní dějství nezaujatého diváka s největší pravděpodobností nebavilo. Po většinu času jsme sledovali kombinační hru, jak na jedné tak druhé straně, které ale většino k ničemu nevedli, balón se pohyboval převážně kolem středového kruhu. Až v 38. minutě domácí defenziva nepokryl Wouta Weghorsta, jenž obdržel nahrávku za obranu a tváří v tvář gólmanovi otevřel skóre dobře provedeným lobem. Vstřelený gól by určitě mohl dát zápasu náboj. Augsburg bude muset začít více útočit, s vyčkávanou se bodů dočká jen těžko.
45+2'
45+1'
Poslední útok úvodního dějství patřil hostům. Wout Weghorst místo zakončení ještě rozehrával na pravou stranu, Baku střílel z pravého křídla do připraveného Gikiewicze.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
V hlavičkovém souboji si počínal Mbabu nedovoleně. Místo balónu si totiž všímal protivníka Hahna, kterého postrčil a domácí křídelník posléze nekontrolovaně a bolestivě dopadl na záda.
43'
Pod tlakem hrající stoper Maxence Lacroix volil nejjistější řešení. Otočil se proti Niederlechenrovi zády a balón předal brankáři Casteelsovi.
42'
Na pravém křídlo obdržel povedenou nahrávku Kevin Mbabu. Očekával se centr do středu šestnáctky, ale pravý bek překvapivě střílel z velkého úhlu. Rafał Gikiewicz si prostor u bližší tyčky pohlídal.
41'
Postavení s defenzivní linií si Steffen pohlídat nedokázal. Rozběhl se příliš brzy, lob křídelníka Bakua mířil do ofsajdu. Hrát bude domácí brankář.
40'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí fotbalista László Bénes. Nová posila Augsburgu si doslova vyšlápla na Steffena.
38'
Hosté si počkali na svou šanci a s blížím se koncem první půle se ujímají vedení! Gerhardt přihrál za obranu WOUTU WEGHORSTOVI, jehož si obránci vůbec nevšímali. Nejlepší střelec Wolfsburgu v sezóny si tváří v tvář brankáři poradil na jedničku, padajícího Gikiewicze přeloboval.
37'
Na hranici pokutového území hostů došlo k nepříjemnému střetu mezi Niederlechnerem a Casteelsem. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku.
36'
Mbabu nastartoval po lajně Bakua. Křídelník zabral a ještě stihl míč na hrací ploše, avšak pasem pod sebe našel jenom kopačky spoluhráče.
35'
První úspěšný zákrok si po hostujícím strážci svatyně připisuje i domácí gólman Rafał Gikiewicz. Hlavička Weghorsta do středu mu nenadělala žádné potíže.
34'
Kevin Mbabu nabral velkou rychlost, jenže ve finále si podkopl míč až příliš před sebe. Skluzující Pedersen předvedl čistý zákrok, hosté budou vhazovat.
33'
André Hahn si řekl o balón a získal jej od Strobla. Do vnitra šestnáctky nahrál Bénesovi, jeho pokus kryl Casteels do rukavic.
32'
Robert Gumny nechával míč pro gólmana, ten ovšem na míč nedosáhl! Trestat mohl Weghorst, jenže i on reagoval pozdě, míč dostihl za postranní čárou.
31'
Koen Casteels spoluhráčům výrazně usnadňuje situaci. Již poněkolikáté si skvěle vyběhl pro centr a nechyboval, míč udržel.
30'
Ofenzivní složku mužstva se vydal podpořit bek Paulo Otávio. Pas od Arnolda mu vyšel do běhu, ale centr až do vápna nedoputoval, ve skluzu zasáhl skluzujícího Gummyho.
29'
Centr z pravé strany v podání Steffena odvrátil za šestnáctku Pedersen. Do odraženého balónu se opřel Schlager, zamířil vysoko nad.
28'
Hosté podruhé v krátkém časovém sledu zkusili najít cestu za obranu vzduchem. Jenže Jeffrey Gouweleeuw dobře odcouval a udržel Gerhardta na zádech.
27'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Wout Weghorst. Stopera Ohise Felixa Uduokhaie okopával tak dlouho, až sudího donutil přerušit hru.
26'
V permanenci musel znovu být Koen Casteels. Na jedničku si poradil s vysokým balónem Gummyho, balón ze vzduchu stáhl do svého držení.
25'
Dlouhý výkop brankáře Casteelse mířil na Bakua. Dvaadvacetiletý Němec vyskočil výše jak Pedersen a hlavou míč přiťukl pod sebe na Schlagera.
24'
André Hahn se vlastní vinou dostal do velmi složité situace. Nechal se chytnout do pasti a u lajny byl rázem proti třem. V neřešitelné situaci přišel o míč.
23'
Hosté nikam nespěchají. Zase chtějí soupeře uspat kombinací, načež budou chtít využít chvilkové nepozornosti k zaútočení. Ta však zatím nepřišla.
22'
Rohový kop hráčů v zelených dresech ubránili fotbalisté v bílém bez větších problémů. Rafał Gikiewicz vystartoval dopředu a vyboxoval míč mimo šestnáctku.
21'
V pokutovém území se nejvýše vyšplhal Jeffrey Gouweleeuw. Kapitán domácího mužstva prodloužil míč za sebe až do autového vhazování.
20'
Standardní situaci ve prospěch Vlků vybojoval Yannick Gerhardt. Kulatý nesmysl si výborně pokryl před Gummy, jenž ve skluzu minul balón, ale trefil soka.
19'
André Hahn hodil aut na Bénese, následně došlo k narážečce mezi oběma hráči. V blízkosti praporku slovenský reprezentant odcentroval nad hlavu Niederlechnera.
18'
Stoper Jeffrey Gouweleeuw našel na levé lajně Caligiuriho. Nejlepší střelec Augsburgu v letošní sezóně další zásah zatím nepřidal, pálil technicky vedle pravé tyčky.
17'
Defenzivní záložník Strobl zkoušel za obranu uvolnit Niederlechnera. To by se i podařilo, pokud by dopřed nevystartoval gólman Casteels, jenž zakopl míč do autu.
16'
Hráči Wolfsburgu sice pořád kombinují, ale aktivní presink je vyhnal na obrannou polovinu. Mbabu dokonce volil malou domů.
15'
V Augsburgu se usadil na trávník nevítaný host. Černý havran se přišel podívat na fotbal, ale usadil se na hrací ploše. Utkání tak musel být na malý moment přerušeno.
14'
Ve středu hřiště se nedomluvili Bénes a Hahnem a hosté vyrazili do protiútoku. Gerhardt přenesl hru na Bakua, jehož křižná střela prosvištěla těsně nad bránou.
13'
Florian Niederlechner chválí dlouhý pas Caligiuriho, ačkoli na něj nedosáhl. Chyběl kousek, v záklonu však forward pouze prodloužil za sebe do autu.
12'
Sérií nahrávek se nyní prezentovali také domácí fotbalisté. Akce skončila u nové akvizice, Slováka Benése, jenž špičkou kopačky píchl míč k protihráči Lacroixovi.
11'
Křídelník Steffen je v úvodu zápasu hodně vidět. Přetaženým centrem hledal na zadní tyči Weghorsta, Nizozemský útočník slabou hlavičkou jen nahrál míč brankíři.
10'
Hosté se opět snaží hrát kombinačně. Tento styl jim zatím žádnou velkou šanci nepřinesl, Augsburg má dobře rozestavenou obranu.
9'
Ukázal se i na druhé straně Koen Casteels. Ten si vyběhl proti vysokému pasu Hahna zprava, i on zvládl míč udržet v náruči.
8'
Proti centru z rohového kopu si zařval gólman Rafał Gikiewicz. Třiatřicetiletý Polák nedal nikomu žádnou šanci, kulatý nesmysl sebral pro sebe.
7'
Akci znovu Renato Steffen Balón tentokráte obdržel na levou lajnu, odkud si chtěl navést balón na střed. To se podařilo, vzápětí vypálil a Uduokhai zblokoval pokus na roh.
6'
Steffen naplánoval pohyb výborně. za obranu nastartoval přesně v době pasu Gerhardta, avšak švýcarský fotbalista zakončoval na dlouhou nohu mimo bránu.
5'
Hosté, kteří dnes plní roli favorita, zkouší štěstí trpělivou kombinační hrou. Míč si několikrát vyměnila stoperská dvojice, následně dostal míč i bek Mbabu.
4'
Akce domácího mužstva pokračovala rohovým kopem. Gummy v pokutovém území hledal v poutovém území Niederlechnera, jenž ale ne balón nedosáhl.
3'
Za obranu André Han. Naběhl si po pravé lajně na pas od Strobla, z pravé strany se ale do vápna přes Brookse neprobil.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Wolfsburgu pro dnešní ligové střetnutí oblékl dresy černé.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Strobl, Gruezo – Hahn, Bénes, D. Caligiuri – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Civeja, Gregoritsch, Jensen, R. Khedira, Oxford, Suchý, Richter, Vargas.

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Brekalo, Guilavogui, Mehmedi, Philipp, Pongračić, Roussillon, Joao Victor.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Beitinger.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg patří mezi to nejlepší, co německý fotbal nabízí. Uplynulou sezónu určitě pomýšlel na lepší než sedmé místo, ale i to ve finále zaručilo alespoň kvalifikační boje o postup do základních skupin Evropské ligy. Jenže do do této fáze se svěřenci rakouského trenéra Glasnera neprobojovali, neboť překvapivě vypadli ve 4. předkola řeckým týmem AEK Athény. Vlci tak alespoň mají více času na ligu, v níž se jim zatím daří nad očekávání. Po devatenácti kolech okupují třetí pozici, přičemž na druhé Lipsko ztrácí pouhé tři body. Pěně našlapané je to ale i směrem dozadu, jen o tři body zpět je totiž i sedmý Borussia Mönchengladbach. Wolfsburg v současné době drží šestizápasovou sérii bez porážky. Naposledy prohráli v úvodu nového roku s Borussií Dortmund, od té doby čtyřikrát zvítězili a dvakrát remizovali. Nejlepším střelcem týmu je s osmnácti góly Wout Weghorst.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu měli v minulé sezóně co dělat, aby se udrželi mezi německou elitou. Nakonec těžký boj zvládli a skončili na patnáctém místě, na šestnácté Brémy, jež museli podstoupit baráž, měli náskok pěti bodů. Letošní sezóna v podání Herrlichovy družiny také napovídá o tom, že udržet se nebude vůbec jednoduché. Poslední Schalke a předposlední Mohuč jsou sice v poměrně výrazném odstupu, ale šestnáctý Bielefeld zaostává o pouhých šest bodů. Forma Augburgu navíc není vůbec dobrá. V posledních pěti ligových střetnutích uspěl jen doma proti Unionu Berlín, jinak čtyřikrát prohrál. Gólovou produktivitu týmu vede dvojice Daniel Caligiuri, André Hahn, oba mají na kontě pět zásahů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 20. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Augsburgem a Wolfsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.