Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Augsburg - 22. května 2021   15:30

Bayern
10' Gouweleeuw(vl.)  • 25' Gnabry  • 35' Kimmich (Coman) • 45' Coman (Alaba) • 90' Lewandowski
5:2
(4:0)
Augsburg
69' Hahn  (Bénes) • 73' Niederlechner  (Hahn)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, J. Boateng (62. Javi Martínez), Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba (74. Tolisso) – Gnabry (61. Sané), T. Müller (74. Choupo-Moting), Coman (61. Musiala) – Lewandowski.
Schmidt – Günsch, Schaal
Allianz Arena, Mnichov
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Pedersen (46. Framberger) – Gruezo, Bénes – D. Caligiuri (46. Suchý), Richter (69. Jensen), Hahn (88. Petkov) – Niederlechner (78. Finnbogason).

Z Bundesligy je to pro tento rok vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:9.
Ani ve druhém poločase hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu a zápas končí! Bayern Mnichov vítězí v závěrečném utkání nad Augsburgem 5:2.

Již jistí němečtí mistři byli od samotného úvodu o poznání aktivnější. První branka zápasu přišla záhy. Gnabry cpal míč do šestnáctky, Lewandowski na něj nedosáhl a před Comanem si ho srazil do vlastní sítě Gouweleeuw. Následně přidali domácí i druhý zásah, když se po velkém tlaku prosadil Serge Gnabry. Také hosté mohli skórovat, ale nařízenou penaltu chytil Caligiurimu Neuer. Třetí zásah obstaral parádní ránou zpoza pokutového území Joshua Kimmich a těsně před přestávkou z podobné vzdálenosti upravil skóre na 4:0 Kingsley Coman.

Po změně stran sice Bayern i nadále diktoval tempo zápasu, ale brankově se překvapivě prosazovali hosté. Po volném přímém kopu překonal hlavou Neuera André Hahn. Následně snížil na 2:4 povedenou akcí Florian Niederlechner. Doslova třicet sekund před závěrečným hvizdem si fotbalový Bůh vzpomněl na Roberta Lewandowského, který dorazil do sítě pokus Saného a překonal 41. gólem v sezoně rekord Gerda Müllera.
90'
90'
Bayern právě vstřelil branku!
Historický milník překonán! Už to vypadalo, že se dnes ROBERT LEWANDOWSKI nedočká, ale Gikiewicz neudržel střelu Saného a první byl u dorážky právě polský snajpr. Lewandowski jedenačtyřicátým gólem v sezoně překonává letitý rekord Gerda Müllera.
90'
Podél pravé postranní lajny si to namířil do útoku Benjamin Pavard. S Oxfordem si dokázal poradit a poté předal míč Sanému. Ve vápně ale vládne opět Marek Suchý.
89'
Přetažený centr Pavarda ještě zakončil na vzdálenější tyči Tolisso, ale z krkolomné pozice nedokázal lépe posunout balon do sítě.
88'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Lukas Petkov.
87'
Aktivita Bayernu stále klesá. Martínez přihrával podél postranní lajny k Sanému, který sice odcentroval do vápna, kde si ale pomohl obranným zákrokem Suchý.
86'
Davies dnes nebyl příliš vidět, ale nyní rozběhl akci po levé straně. Nakonec mohl zakončovat u tyče Choupo-Moting, ale míč do sítě nepropasíroval.
85'
Lucas Hernández skluzem poslal k zemi Frambergera a vyfasoval od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
84'
Robertu Lewandowskému už příliš času na překonání rekordu nezbývá. Do konce druhé půle zůstává zhruba posledních deset minut i s nastavením.
83'
Z hranice vápna pálil směrem na branku mladý Jamal Musiala. Balon mu ale nesedl přesně na kopačku a zamířil jen vedle pravé tyče.
81'
Joshua Kimmich kroutil i další centr od rohového praporku do vápna. Lewandowski sice zasáhl míč, ale neumístil ho mezi tři tyče.
80'
Musiala prohrál silový souboj s Bénesem, ale balon získal pro domácí Tolisso. Bayern však sáhl jen k přihrávce zpět na stoperskou dvojici.
79'
Carlos Gruezo cpal míč opět do pokutového území, ale Framberger nedokázal balon zastihnout na hrací ploše.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Alfred Finnbogason.
77'
Zpoza postranní lajny vhazoval Reece Oxford. Augsburg je v posledních minutách o poznání více u míče, než v prvním poločase.
75'
Sané přihrával před branku do pohybu Jamala Musialy, kterému ale chybělo několik centimetrů, aby zakončil další nebezpečnou akci.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází David Alaba, přichází Corentin Tolisso.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
73'
Augsburg právě vstřelil branku!
Augsburg přidává druhý gól v krátkém čase! Davies zaváhal v rozehrávce a Hahn skvěle našel přihrávkou za obranu FLORINA NIEDERLECHNERA, který z blízkosti překonal Neuera.
72'
V Mnichově už se hraje převážně jen o rekord Roberta Lewandowského. Tlak Bayernu ale v posledních minutách lehce upadá.
71'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil sám Robert Lewandowski. Nepříliš prudkou ránu do středu si ale Rafal Gikiewicz pohlídal.
70'
Marek Suchý skluzem zastavil těsně před vápnem Lewandowského a je po právu potrestán žlutou kartou.
69'
Augsburg snižuje ztrátu! Centr z volného přímého kopu skvěle zakroutil Bénes do prostoru, kde byl osamocen ANDRÉ HAHN a ten prudkou hlavičkou překonal Neuera.
69'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Fredrik Jensen.
68'
Nápor Bayernu lehce slábne. Navíc Sané si pomohl zatažením za dres v souboji s Richterem a musí míč na vlastní polovině odevzdat.
67'
Souhra Kimmicha se Saném nebyla z nepřesnějších, ale míč se ještě dostal k Alabovi. Dloubáček do vápna na Lewandowského byl ale příliš dlouhý.
65'
Od Gikiewicze putoval balon do středu pole k Niederlechnerovi. Hosté se přece jen na moment uvolnili do útoku, ale Hahna dokázal ubránit Hernández.
64'
Augsburg už se uchyluje jen k dalekým odkopům na polovinu soupeře, kde balony sbírá Hernández s Neuerem.
63'
I po více než půlhodině hry vede Bayern nad Augsburgem o čtyři góly. Střídající Sané zkoušel ihned odcentrovat do vápna, ale trefil jen soupeře před sebou.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Javi Martínez.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
61'
Do šance se hnal také Serge Gnabry. Nyní raději pálil na branku, ale těsně minut vzdálenější roh.
60'
Robert Lewandowski už se usmívá po další neproměněné šanci. Alaba naservíroval míč přesně k polskému spoluhráči, ale na poslední chvíli přijel ve skluzu Marek Suchý.
59'
Manuel Neuer si nyní zahrál dvakrát v krátkém čase. Skvělým předvídáním nedovolil k postupu Niederlechnera samotného na branku.
58'
Augsburg se na moment podíval na útočnou polovinu trávníku. Gruezo si narazil s Bénesem, následně mohl přihrávat Hahn, ale u míče byl blíže Neuer.
57'
Kimmich opět kroutil míč do vápna, tentokrát našel hlavu Lewandowského, který ale hlavičkoval jen za vzdálenější tyč.
56'
Franberger se výborně vrátil do obrany a zamezil zakončené Gnabrymu. Následný Kimmichův centr od rohového praporku skončil u Oxforda.
55'
Nátlakem donutili domácí Oxforda k mizernému pasu, který skončil daleko za Gummy za postranní lajnou. Bayern bude pokračovat vhazováním.
54'
Střídající Franberger měl na Daviese k dobru pět metrů, ale kanadský bek soupeře velmi rychle dostihl a sebral mu míč čistým způsobem.
53'
Ani nyní se nepodařilo hostům odpravit balon z vlastní poloviny. Po přistrčení Comana se skácel k zemi Bénes, ale hlavní sudí odpískal hru rukou slovenského hráče.
51'
Od rohového praporku znovu centroval Joshua Kimmich. Vysoký pas si ale sebral do rukavic Rafal Gikiewicz. Následný protiútok Augsburgu je zastaven ofsajdem.
50'
Augsburg se nemůže dostat ve druhém poločase k míči. Müller přihrával po trávníku Comanovi, kterého ale skluzem předskočil Robert Gummy.
49'
I po změně stran se Bayern tlačí do útoku. Davies skvěle našel Alabu, který zkoušel oslovit Lewandowského, ale polskému útočníkovi chyběl půl metr.
48'
Boateng ještě zůstal v pokutovém území po rohovém kopu a hledal Müllera. Tentokrát ale byl skvěle postaven v šestnáctce Gummy.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Kimmich měl k dispozici okamžitě rohový kop, který ale skončil jen odkopem Oxforda.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Marek Suchý.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Raphael Framberger.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a tak první půle končí. Bayern vede nad Augsburgem jasně 4:0.

45'
45'
Bayern přidává těsně před pauzou čtvrtý zásah! Už to vypadalo, že Augsburg zvládne ubránit další útok, ale po Alabově nahrávce se opřel do míče ze střední vzdálenosti KINGSLEY COMAN a parádně našel volný roh Gikiewiczovy branky.
44'
Hernández si nechtěl zadělat na problémy a raději míč před napadajícím Caligiurim odpálil daleko od vlastního vápna. Pro Bayern poté získal balon Pavard.
43'
Robert Lewandowski je velmi blízko rekordu. Nyní po neskutečně přesném centru Comana hlavičkoval jen metr nad branku Augsburgu.
42'
Mizernou rozehrávku vystihl Alaba, který znovu chtěl oslovit Lewandowského, ale ten byl schován za Oxfordem.
41'
Robert Lewandowski se ani v další šanci neprosadil! Nyní měl po přihrávce Daviese ideální pozici, ale míč napálil jen do Gikiewicze. Následně si hostující brankář poradil i s pokusem Alaby.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Vedle postranní lajny musí být nyní ošetřován André Hahn, nevypadá to však na nic vážného.
38'
Převaha mnichovského celku i nadále roste. Nyní byl u balonu na levém kraji Gnabry s Daviesem. Kimmich poté přenesl hru k Pavardovi, ale to už byla hostující obrana zformována.
37'
Po faulu Grueza skončil Coman na trávníku, ale nakonec s bolestivou grimasou vstává sám. Zápas může bez většího zdržení pokračovat.
36'
Nápor Bayernu nekončí ani po třech vstřelených gólech. Alaba přihrával na pravou stranu Comanovu, ten je dnes při chuti a znovu si to namířil směrem k brance.
35'
Neskutečná rána a Bayern vede o tři góly! Coman lehce přiťukl balon proti noze JOSHUY KIMMICHA, který se příliš nerozpakoval a dělovkou ze střední vzdálenosti doslova zmrazil hostujícího gólmana.
34'
Gnabry oslovil nabíhajícího Alabu, ten poté znovu zkoušel prostrčit balon na Lewadowského, ale i nyní byl hrotový útočník ubráněn Oxfordem.
33'
Bayern ještě pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Müllerův dloubáček do vápna si ale sebral pro sebe Carlos Gruezo a Augsburg se lehce odvobodil.
32'
Domácí hráči hledají Lewandowského a chtějí mu pomoci k překonání rekordu. Nyní po přihrávce Müllera pálil polský snajpr jen dvakrát do gólmana.
31'
Parádní dlouhý pas na Comana předvedl Kimmich. Nakonec centroval do vápna Pavard, ale Lewandowského si pohlídal před brankou kapitán Jeffrey Gouweleeuw.
30'
Po půlhodině hry vede Bayern nad Augsburgem o dva góly. V posledních minutách se ale tlačí do útoku také hostující fotbalisté.
29'
Zápas pokračuje ve vysokém tempu. Richterova nahrávka měla najít Hahna, kterého si ale těsně před vápnem pohlídal skvěle postavený Pavard.
27'
Skóre se po pokutovém kopu nemění! Balon si postavil na značku penalty Daniel Caligiuri, ale parádním zákrokem se předvedl na brankové čáře Manuel Neuer.
26'
Penalta pro Augsburg po faulu Hernándeze na unikajícího Niederlechnera.
25'
Neskutečný tlak Bayernu končí druhým gólem! Nejprve pálil z otočky Lewandowski jen do Gikiewiczovi, následně přišla hlavička Comana do tyče a nakonec se prosadil až SERGE GNABRY.
24'
Manuel Neuer pomáhá jak je jeho zvykem obraně. Nyní vyběhl na třicet metrů, aby zastavil dlouhý balon na nabíhajícího Richtera.
23'
Parádní souhra na levé straně. Gnabry prostrčil míč do pohybu Alabovi, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Skvěle proti střelci vyběhl Rafał Gikiewicz.
22'
Ani další dva pasy do pokutového území Bayernu se neujaly. Navíc se faulem provinil proti Pavardovi napadajícího André Hahn.
21'
Kimmichova rozehrávky nebyla z nejpřesnějších a míč tak sebral pro hosty Gruezo. Po parádním centru hlavičkoval Caligiuri a Neuer měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.
20'
Florian Niederlechner byl v souboji s Hernándezem až příliš agresivní. Francouzský stoper spadl na trávník a byl odpískán jasný faul.
19'
Po bleskové akci mohl přidat druhý gól Kingsley Coman. Lewandowski prodloužil výkop Neuera ke zcela volnému Comanovi, který ale ztroskotal na zákroku Gikiewicze.
18'
Augsburg měl k dispozici dokonce rohový kop. K rozehrávce se postavil slovenský záložník László Bénes. Balon však skončil jen v moci Kimmicha.
17'
Ke slovu se pomalu dostávají i hostující fotbalisté. Bénes si vyměnil míč s Hahnem, poté byl v náběhu také Richter, ale vše v obraně vyřešil sám Boateng.
16'
Müller se dožadoval pokutového kopu po tečovaném centru rukou. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat bez přerušení.
15'
Při obranném zákroku sice získal míč Pedersen, ale následně nebyl dostatečně rychlý, aby ho zachytil ještě na hrací ploše.
14'
Robert Gummy vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Caligiuri však nedokázal obejít v souboji jeden na jednoho Daviese a o balon přišel.
13'
V úvodu zápasu je hodně aktivní Kingsley Coman. Francouzský křídelník nyní hledal Müllera, který ale z otočky už Lewandowského ve vápně nenašel.
12'
Augsburg se ihned po rozehrávce ze středu trávníku hnalo za odpovědí. Z volného přímého kopu ale hostující celek zakončení nevytěžil.
10'
Bayern se z první vážnější šance dostává do vedení. Kimmich skvěle uvolnil na pravé straně Gnabryho, ten následně cpal balon do nebezpečného prostoru. Lewandowski ještě zakončit nedokázal a před zcela volným Comanem si míč srazil do vlastní sítě JEFFREY GOUWELEEUW.
9'
Z prvního doteku cpal Müller míč pod sebe do prostoru, kde měl být Lewandowski. Lépe byl ale postaven ve vápně Reece Oxford.
8'
Ani jeden z týmů se v závěrečném zápase sezony nemůže dostat do tempa. Již jistý německý mistr sice drží balon povětšinou pod kontrolou, ale do šance se ještě nedostal.
7'
Boateng přihrával na pravou stranu Pavardovi. Francouzský bek se však do útoku nehnal a raději balon předal do středu pole Kimmichovi s Alabou.
6'
Kimmichův rohový kop hosty příliš nezaskočil. Domácí ale ještě zůstali u balonu v blízkosti pokutového území Augsburgu.
5'
To by byl gól. Marco Richter málem překvapil vyběhnutého Neuera pokusem z poloviny trávníku. Balon ale nakonec branku těsně minul.
4'
Rafał Gikiewicz vykopával od své branky na pravou stranu, kde ale nedokázal vyhrát hlavičkový souboj Caligiuri. Bayern v úvodních minutách ale do útoku příliš nespěchá.
3'
Müllerova zpětná nahrávka mířila mezi Comana a Kimmicha. Oba hráči si dávali přednost v zakončení a tak balon sebral pro hosty Gruezo.
2'
Do prvního poločasu vkročil rozehrávkou ze středového kruhu útočník Augsburgu Florian Niederlechner. Hosté se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi a útočit může Bayern.
1'
Ještě před úvodních hvizdem přicházejí na řadu rozlučkové ceremonie. Bayern se loučí a Martínezem, Alabou, Boatengem a trenérem Flickem.
Hlavní rozhodčí Schmidt již se svými asistenty přivádí na hrací plochu mnichovské Allianz Areny obě úvodní jedenáctky. Zápas závěrečného čtyřiatřicátého kola Bundesligy mezi Bayernem a Augsburgem může za několik okamžiků odstartovat.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Gnabry, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Süle, Javi Martínez, Sané, Choupo-Moting, B. Sarr, Roca, Tolisso, Musiala.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen – Gruezo, Bénes – D. Caligiuri, Richter, Hahn – Niederlechner.
Náhradníci: Suchý, Finnbogason, Morávek, Petkov, Framberger, R. Khedira, Strobl, Gregoritsch, Jensen.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Schaal.
Poslední zápas sezony ve znamení rekordu a loučení

Polský kanonýr Robert Lewandowski sahá po absolutním rekordu v počtu vstřelených branek v bundesligové sezoně. Dvaatřicetiletý rodák z Varšavy již dorovnal letitý rekord legendárního Gerda Müllera. Pokud by se střelecky prosadil i v dnešním utkání proti Augsburgu, tak by se jednačtyřicátým gólem osamostatnil na samotném čele. I přes zranění a vynechání pěti ligových zápasů má Lewandowski rekord nadosah.

Pro trenéra Hanse-Dietera Flicka to dnes bude poslední duel na lavičce mnichovského giganta. Po sezoně by se měl někdejší záložník přesunout k národnímu týmu Německa, ale definitivní dohoda ještě neproběhla a tak se spekuluje, že by mohl zkušený kouč vést v následujících letech Barcelonu. Jako trenér získal s Bayernem dva německé tituly, trofej z Ligy mistrů, Německého poháru nebo mistrovství světa klubů.

Už je také jasné, kdo povede Bayern po Flickovi. Bavorský obr vykoupil z Lipska za 25 milionů euro Juliana Nagelsmanna.

Kromě trenéra se Bayern loučí také se třemi dlouholetými oporami. S koncem června vyprší smlouva Davidu Alabovi, Jérome Boatengovi a Javi Martínezovi.
Posledních pět vzájemných zápasů

20.01. 2021 Augsburg – Bayern 0:1
08.03. 2020 Bayern – Augsburg 2:0
19.10. 2019 Augsburg – Bayern 2:2
15.02. 2019 Augsburg – Bayern 2:3
25.09. 2018 Bayern – Augsburg 1:1
Bayern zapisuje již devátý titul v řadě! Hned ve druhém kole sice vybouchl na trávníku Hoffenheimu 1:4, ale od té doby se podařilo zkušenou mašinu opět rozjet. Flickův výběr se bezpečně vyškrábal na čelo a s předstihem mohl slavit další vítězství v Bundeslize.

V domácím poháru Bayern senzačně vypadl již v lednu, když nestačil po penaltovém rozstřelu na druholigový Kiel. Oni obhajoba titulu z Ligy mistrů se nevydařila. V základní skupině sice v konkurenci Atlética Madrid, Salcburku a Lokomotivu Moskva nasázel hned osmnáct branek a zajistil si postup z prvního místa, ale v klíčovou chvíli před čtvrtfinálovým dvojduelem s PSG měla zdravotní problémy řada klíčových hráčů a proti supersilnému soupeři podlehl jen kvůli gólům na trávníku svého soka.

To Augsburg vstoupil do ročníku Bundesligy skvěle, když z prvních třech kol vyválčil hned sedm bodů a porazil i Dortmund. Poté ale nastalo horší období a propad až do druhé poloviny tabulky. Sestupu se však Augsburg bát nemusel, i přes bídnou formu se drží na dvanáctém místě, které ještě může ztratit. Mohuč by však musela bodovat na trávníku Wolfsburgu nebo Hertha v souboji s Hoffenheimem.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga dnes zakončí další ročník. V závěrečném kole se již jistý německý šampion Bayern Mnichov utká s Augsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.