Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Lipsko - 5. prosince 2020   18:30

Bayern
30' Musiala (Coman) • 35' T. Müller (Coman) • 75' T. Müller (Coman)
3:3
(2:2)
Lipsko
19' Nkunku  (Forsberg) • 36' Kluivert  (Haidara) • 48' Forsberg  (Angeliño)
Bayern
Neuer – Pavard, Süle, J. Boateng (84. Richards), Alaba – Goretzka, Javi Martínez (25. Musiala) – Sané (64. Gnabry), T. Müller, Coman (83. Costa) – Lewandowski.
Siebert – Koslowski, Seidel
Allianz Arena, Mnichov
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (72. Olmo), Konaté, Upamecano, Angeliño – Haidara (78. Sörloth), Adams, Sabitzer (72. Kampl), Kluivert (78. Orban) – Forsberg (62. Y. Poulsen), Nkunku.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera.

Fauly: 4:7
Šlágr 10. kola Bundesligy je za námi, Bayern Mnichov remizoval na domácím hřišti s Lipskem 3:3 a zůstává tak na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem právě na Lipsko. Do vedení se dostali v 19. minutě, hosté když chybu Neuera při vyběhnutí potrestal Christopher Nkunku Bayern však dokázal skóre slepenými brankami během pěti minut otočit, trefili se nejprve střídající mladík Jamal Musiala a po něm pak Thomas Müller, oba po přihrávkách Kingsleyho Comana. Jenže Lipsko dokázalo bleskově reagovat a už po minutě, tedy ve 36. minutě, bylo vyrovnáno po trefě Justina Kluivert. Ve druhém poločase padly ještě dva góly, po jednom na každé straně. Už ve 48. minutě se dostalo Lipsko podruhé v zápase do vedení, když se trefil hlavou Emil Forsberg, v 75. minutě pak na konečných 3:3 vyrovnal svým druhým gólem v utkání Thomas Müller a hattrick v gólových asistencích dokonal Kingsley Coman.
90+3'
90+3'
Bayern měl ještě jednu šanci dostat míč do vápna, ale zbytečně to překombinoval a rozhodčí už píská konec utkání.
90+2'
Bayernu se v nastaveném čase zatím nedaří ani přiblížit se brance Lipska. Hosté už jsou hodně blízko cennému bodu.
90+1'
Nastavovat se budou jen dvě minuty.
90'
Niklas Süle poslal tělem k zemi Tylera Adamse, rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.
89'
Angeliño tentokrát hledal dlouhým pasem na hrot Sörlotha, ale dřív byl u míče Neuer.
88'
Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Serge Gnabry, ale jeho rána neměla potřebnou přesnost.
87'
Angeliño viděl, že se rodí nebezpečný útok Bayernu, tak raději sáhl k taktickému faulu na Musialu.
86'
Další míč před branku Lipska cpal Pavard, ale ani jeho nabídka se neujala.
85'
Costa hledal centrem z pravé strany na zadní tyči Musiala, ale sedmnáctiletý talent Bayernu nedokázal míč zkrotit.
84'
Pavard se snažil na pravém křídle najít Costu, který před chvílí přišel na hřiště, ale míč opustil hrací plochu.
84'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Chris Richards.
83'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Douglas Costa.
82'
Musiela nedokázal přihrát Müllerovi, takže dopředu mohli postupovat hosté. Sörlotha od míče ale dokázal čistě odstavit Goretzka.
80'
Lipsku se nyní po dlouhé době daří držet míč delší dobu na svých kopačkách. Vzhledem k průběhu posledních minut by hosté určitě brali ze hřiště mistra i bod za remízu.
79'
Lipsko se snažilo založit akci dlouhým pasem na Poulsena, ale ten si nedokázal tělem pokrýt míč.
79'
Bayern po rohovém kopu zůstává natlačený před vápnem Lipska a hledá cesty, kudy by se do něj mohl dostat.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Willi Orban.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Alexander Sörloth.
77'
Bayern nebyl daleko vedení, po Gnabryho akci po pravém křídle je z toho ale nakonec jen rohový kop.
76'
Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý, zejména Bayern bude chtít určitě zápas ještě dovést do vítězného konce.
75'
Bayern právě vstřelil branku!
Potřetí v tomto zápase je vyrovnáno! Už třetí asistenci v utkání si připisuje Kingsley Coman a podruhé našel THOMASE MÜLLERA, který hlavou poslal míč neohroženě do sítě. Asistence: Kingsley Coman.
73'
Lipsku se na chvíli podařilo přerušit tlak Bayernu, ale Ibrahima Konaté zase jen zbytečně vrátil míč soupeři.
72'
Bayern naopak působí zatím vepředu trochu bezradným dojmem. Ale to se může klidně rychle změnit.
72'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Kevin Kampl.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Dani Olmo.
70'
Lipsko od své vstřelené branky působí jiným dojmem než v prvním poločase, rozhodně vypadá směrem dozadu lépe.
69'
Na zemi chvíli zůstal ležet Robert Lewandowski otřesený po úderu do hlavy, ale je v pořádku a bude v zápase pokračovat.
68'
Bayern má v posledních minutách docela velký tlak, ale nedaří se mu dotáhnout své akce až do zakončení.
67'
Angeliño vystihl přihrávku Bayernu, ale potom se mu nepovedlo přesně rozehrát, zase míč ztratil.
66'
Amadou Haidara fauloval Thomase Müllera a Bayern tak bude moci pokračovat ve své postupné akci.
65'
Bayern zahrával rohový kop, ale obrana Lipska tuto situaci zvládla.
64'
Ve středu pole fauloval Yussuf Poulsen, takže nebezpečný útok Lipska se nekoná.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Serge Gnabry.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
61'
Lipsko nyní zapojilo do rozehrávky i brankáře Gulácsiho, který zachoval klid a zvládl to i pod tlakem konstruktivně.
60'
Z levé strany centroval na vzdálenější tyč Musiala. Situaci tam zavíral Sané, ale k míči se nakonec nedostal.
59'
Müllerův centr z pravé strany byl hodně nepřesný, takže mohli jít hosté znovu do rychlého kontru. Ten nebyl zakončený.
58'
Boateng hledal diagonálním dlouhým pasem na pravé straně rozběhnutého Pavarda, ale na Francouze to bylo příliš dlouhé.
57'
Na trávníku skončil po faulu Sané, domácí rychle rozehráli a pokračují v kombinaci na útočné polovině hřiště.
56'
Lipsko se znovu dokázalo ubránit a dokonce se ještě vydalo do brejku. Ten však do konce nedotáhlo.
55'
Bayern měl k dispozici rohový kop, který rozehrál na krátko. Domácí se dostali do šestnáctky, ale je z toho jen další roh.
54'
Neuer si trochu zavařil v rozehrávce a do velké šance se málem dostal Tyler Adams.
53'
Boateng tentokrát dokázal zastavit švédského útočníka Lipska Emila Forsberga, ale pouze za cenu faulu.
52'
Bayern musí dnes podruhé dohánět jednobrankovou ztrátu. Poprvé byl úspěšný, ale podruhé už se může Lipsko poučit.
51'
Na trávníku skončil po faulu Mukieleho Coman, tito dva hráči se srazili nepříjemně koleny a Mukiele dokonce dostává žlutou kartu.
50'
Už po několikáté dnes musíme zdůraznit, že obrana dnes Bayernu vůbec nefunguje, rychlé kontry Lipska na ni opravdu platí.
48'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko otáčí skóre a podruhé v zápase se dostává do vedení! Na levé straně měl dost prostoru na centr Angelino, který našel přesným míčem hlavu EMILA FORSBERGA, který byl ve vápně úplně sám a překonal bezmocného Neuera. Asistence: Angeliño.
47'
Coman fauloval na útočné polovině Mukieleho, hosté tak budou rozehrávat.
46'
Ani jedno z mužstev o poločasové přestávce neprovedlo žádné změny v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
První poločas je za námi, Bayern zatím na domácím hřišti hraje s Lipskem nerozhodně 2:2. Zápas se hraje z obou stran ve velkém tempu, obě mužstva dnes jednoznačně vsadila na ofenzivní styl hry. Už v 19. minutě dostal hosty do vedení Christopher Nkunku, který obešel vyběhnutého Neuera a poslal míč do prázdné brány. Ve 30. minutě bylo vyrovnáno, když se trefil krásně k tyči Jamal Musiala, který teprve před pěti minutami vystřídal zraněného Martíneze. O pět minut později už Bayern vedl, to když se po pěkné kombinaci a přihrávce Comana prosadil Thomas Müller. Jenže hosté také dokázali zareagovat a o necelé dvě minuty později se z vyrovvání radoval po střele z pravé strany na zadní tyč Justin Kluivert.
45+4'
45+3'
Haidara se dokonce ještě dostal k centru z pravé strany, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
45+3'
Lipsko po dlouhé době delší dobu u míče, zřejmě budou hosté spokojeni s průběžným stavem po první půli.
45+2'
Sané se dopředu pustil neohroženě středem pole. Narazil si míč s Lewandowským, ale ke zpětnému pasu se už nedostal.
45+1'
Christopher Nkunku se nakonec zvedl sám a nepotřeboval ošetření. Hraje se tak dál.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Bayern je v závěru poločasu hodně aktivní, ale teď sportovně hráči Mnichova zakopli míč do autu, protože zraněný je teď pro změnu Christopher Nkunku.
44'
Amadou Haidara odchází po ošetření za postranní čáru a ještě zkusí minimálně dohrát první poločas.
43'
Na trávníku opět leží Amadou Haidara a opět vyžaduje ošetření.
42'
Alaba poslal z hloubi pole míč do vápna Lipska, ale tam byl včas se svými rukavicemi Péter Gulácsi.
40'
Christopher Nkunku byl v těsném ofsajdu. Zatím se dnes pohybuje hodně často na hraně postavení mimo hru. Jednou mu to vyšlo a dal gól.
39'
Bayern teď napadá hodně vysoko, snaží se hostům znepříjemnit rozehrávku.
38'
Zápas nám tedy nyní začíná defacto od znova, uvidíme, který z týmů bude nyní aktivnější a půjde za vedoucí brankou.
37'
Zatím je to dnes neuvěřitelná přestřelka, přitom na čtyři góly stačilo pouze pět střel na branku.
36'
Lipsko přichází s neskutečně rychlou odpovědí, po necelých dvou minutách je opět vyrovnáno na 2:2! Lipsko překvapilo obranu Bayernu, která dnes zatím není moc jistá. Haidara prostrčil míč na JUSTINA KLUIVERTA, ten překonal Neuera střelou z pravé strany po zemi na vzdálenější tyč a slaví svůj první gól v Bundeslize! Asistence: Amadou Haidara.
35'
Během pěti minut Bayern otáčí zápas a už vede 2:1! Lewandowski nasadil jesle Upamecanovi, pak se k míči dostal Coman, který ho krásně předložil THOMASU MÜLLEROVI, a ten už z blízka dokázal překonat Gulícsiho. Asistence: Kingsley Coman.
34'
Bayern si jen párkrát vyměnil míč mezi obránci a hned jde zase rychle dopředu.
33'
Amadou Haidara bude pravděpodobně v pořádku, zkusí pokračovat ve hře.
32'
Na hřišti zůstával ležet Amadou Haidara, takže se nehraje a možná bude třeba ošetření.
31'
Zatím se hraje zápas v neuvěřitelném tempu, nesledovali jsme ještě ani jednu odpočinkovější pasáž.
30'
Bayern je za svůj tlak odměněn vyrovnáním! Prosazuje se JAMAL MUSIALA, který přišel na hřiště teprve před pěti minutami a už slaví třetí gól v sezoně, když svou střelu z hranice šestnáctky usadil přesně k levé tyči Gulásciho branky. Asistence: Kingsley Coman.
29'
Tentokrát rozehrávka rohového kopu Bayernu nevyšla podle představ, secvičený signál se nepovedl.
29'
Bayern je v tlaku, Lipsko se bude bránit dalšímu rohovému kopu.
28'
Hosté nejprve odvrátili standardní situaci, ale k míči se dostal Benjamin Pavard, který znovu potvrdil, že střelu z dálky má skvělou a Péter Gulácsi musel předvést fantastický zákrok.
28'
Tyler Adams trefil nechtíc loktem do hlavy Lewandowského. Hned se mu omlouval a polský útočník bude v pořádku.
27'
Centr od rohového praporku letěl na zadní tyč, kde míč dokázal odhlavičkovat do bezpečí Christopher Nkunku.
27'
Na druhé straně zase centroval David Alaba a po míči se hlavou natahoval Sané. Výš byl ale se svou rukavicí Gulácsi a míč vyboxoval.
26'
Mukiele měl napravo hodně prostoru na centr, ale jeho polovysoký míč před branku neměl šanci na úspěch.
25'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Jamal Musiala.
24'
Už je to jasné, Martínez nemůže se svalovým zraněním pokračovat ve hře.
23'
Rychlí hráči Lipska zatím hodně větrají obranu Bayernu, která je ve velkých problémech.
22'
Do další gólovky se Christopher Nkunku nedostal, tentokrát si nepohlídal ofsajdové postavení.
22'
Zdravotní trable má španělský štítový záložník Bayernu Mnichov Javi Martínez a nehraje se.
21'
Neuer si tentokrát v rozehrávce raději nedělal starosti a poslal míč dopředu. Nechtěl znovu chybovat.
20'
Pro Lipsko je to skvělý start do utkání a tento gól by mohl utkání rozhodně prospět, pokud se na to díváme z neutrálního pohledu.
19'
Na potřetí už to CHRISTOPHERU NKUNKUOVI vyšlo a posílá Lipsko do vedení! Nkunku dostal výbornou přihrávku na hranici ofsajdu od Forsberga, pak si obešel vyběhnutého Neuera a poslal míč do prázdné brány. Asistence: Emil Forsberg.
19'
Po rohovém kopu Bayernu se sice k míči dostal Lewandowski, ale bylo to po odrazu, který polský kanonýr nečekal.
18'
Coman si znovu zabíhal za obranu Lipska a z pravé strany ještě stihl míč na hrací ploše a odcentroval. Gulácsi míč odrazil jen na rohový kop.
17'
Forsberg našel dobrou přihrávkou volného Nkunkua, který už podruhé dnes vypálil, ale znovu Neuerovu branku neohrozil.
16'
Centr Lewandowského z pravé strany měl najít hlavu Comana, ale to dobře přečetl Péter Gulácsi a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
15'
Další akce Lipska se tentokrát rozbila o obranu Bayernu a domácí tedy mohou odzadu rozehrát další akci.
14'
Alaba hledal dlouhým nákopem ve předu Comana. Tomu ale nevyšlo zpracování, takže z toho byl jen dárek pro brankáře Gulásciho.
13'
Hosté šli do rychlého brejku, na jehož konci bylo zakončen pravou nohou z hranice šestnáctky v podání Nkunkua. Jérôme Boateng míč nadzvedl nad branku.
12'
Bayern už má za sebou úvod utkání, kdy byl trochu pod tlakem, teď už začíná ovládat držení míče.
11'
Bayern Mnichov rozehrál svůj druhý rohový kop v utkání, znovu u toho byl Sané. Až po následném centru do vápna přišlo zakončení, Kingsley Coman trefil levačkou ale jen boční síť.
10'
Amadou Haidara tentokrát proti Comanovi získal míč čistě, ale pak si Lipsko trochu znepříjemnilo situaci v rozehrávce. Tu napadal Lewandowski a trochu si přitom ublížil.
9'
Amadou Haidara šel po míči šlapákem a fauloval Davida Alabu. Má štěstí, že nedostal žlutou kartu.
9'
Z pravé strany centroval Kluivert, ale míč mladého nizozemského útočníka, který v Lipsku hostuje z AS Řím, nebyl přesný.
8'
Neuer se zapojuje do rozehrávky Bayernu, práce nohama německé reprezentační jedničce rozhodně není cizí.
7'
Z vlastní poloviny budou vhazovat nakonec hosté, i když Müller ukazoval, že by míč měl mít jeho tým.
6'
Rohový kop Bayernu rozehrával německý záložník Leroy Sané, ale ohrožení branky Lipska z toho nebylo.
5'
Z pravé strany letěl před branku Lipska centr, který měl najít Roberta Lewandowského, ale přes Upamecana se k němu nedostal.
5'
Znovu se Justin Kluivert do akce nedostal, tentokrát to bylo kvůli jeho ofsajdu.
4'
Lipsko se pokusilo dopředu dostat dlouhým autovým vhazováním na Kluiverta, ten byl však dobře pokrytý.
3'
Bayern je zatím pod velkým tlakem, až nyní dostává čas na nějakou klidnější rozehrávku.
2'
Už ve druhé minutě mohli jít hosté do vedení! Z dálky trefil skvěle míč Marcel Sabitzer a zatřásl břevnem!
1'
Lipsko však začíná velice aktivně a po centru z pravé strany si vypracovalo rohový kop.
1'
První útočnou akci měli na svědomí hosté, ale jejich nákop na hrot nebyl přesný.
1'
Bayern Mnichov nastoupí ve svých tradičních červených dresech, Lipsko bude dnes hrát celé v bílém.
Ještě před začátkem zápasu se bude držet minuta ticha za Kurta Hegerich, dlouhodobého funkcionáře Bayernu, který nedávno zemřel.
Hráči obou mužstev už vyběhli na trávník, zápas za malou chvíli začne.

Bayern Mnichov: Neuer – Pavard, Süle, J. Boateng, Alaba – Goretzka, Javi Martínez – Sané, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Costa, Gnabry, Choupo-Moting, Nianzou Kouassi, Musiala, Richards, Roca, B. Sarr.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Konaté, Upamecano, Angeliño – Haidara, Adams, Sabitzer, Kluivert – Forsberg, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – Borkowski, Halstenberg, Kampl, Olmo, Orban, Y. Poulsen, Samardžič, Sörloth.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se oba vzájemné zápasy těchto dvou týmů skončily remízou, nejprve 1:1 v Lipsku a poté bez branek v Mnichově. Tyto týmy spolu zatím v historii odehrály deset utkání a Lipsko vyhrálo jediný. Tři z posledních čtyř střetnutí skončila remízou, doma Bayern s Lipskem tři ze čtyř utkání vyhrál a ani jednou neinkasoval.
RB Lipsko

Lipsko se nepohybuje na fotbalové mapě vůbec dlouho, ale už se z něj díky velkým investicím Red Bullu stal konkurenceschopný tým v Německu i v Evropě. V Lize mistrů Lipsko dokráčelo v minulé sezoně až do semifinále, v té aktuální bude v posledním kole bojovat v utkání proti Manchesteru United o postup ze skupiny. V Bundeslize Lipsko obhajuje třetí místo z minulé sezoně a aktuálně je dokonce druhé s pouze dvoubodovou ztrátou na první Bayern. Forma Lipska je ale trochu kolísavá, z posledních čtyř utkání vyhrálo jen dvě, naposledy v rámci Ligy mistrů 3:1 na hřišti Basaksehiru a v lize doma 2:1 nad Bielefeldem. Venku zatím Lipsko v této sezoně v lize odehrálo čtyři utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné remízy. Naposledy Lipsko v lize remizovalo 1:1 na hřišti Frankfurtu.
Bayern Mnichov

Bayern v posledních letech vládne pevnou rukou německému fotbalu, titul získal v posledních osmi sezonách a bylo by velkým překvapením, kdyby se nestal mistrem i příští rok. K tomu je Bayern úspěšný i na Evropské scéně, v minulé sezoně vyhrál Ligu mistrů a letos už má jistý postup do osmifinále. V Bundesligové tabulce se Bayern nachází s 22 body na prvním místě s dvoubodovým náskokem právě na druhé Lipsko. Bayern má ve všech soutěžích aktuálně sérii čtrnácti utkání bez prohry, z posledních čtyř ovšem dvakrát remizoval, naposledy 1:1 na hřišti Atlética Madrid v rámci Ligy mistrů, kdy ovšem šetřil několik opor. V Bundeslize Bayern naposledy vyhrál 3:1 na hřišti Stuttgartu. Doma zatím Bayern v této sezoně v lize odehrál čtyři utkání s bilancí tří výher a jedné remízy, naposledy Bayern doma v Bundeslize remizoval 1:1 s Brémami.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-ine přenosu utkání 10. Bundesligy mezi týmy Bayern Mnichov a RB Lipsko. Zápas se odehraje v Allianz Aréně v Mnichově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.