Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Stuttgart - 20. ledna 2021   20:30

Bielefeld
27' Klos (Laursen) • 47' Kempf(vl.)  • 86' Doan (Seufert)
3:0
(1:0)
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze – Doan (89. Soukou), Hartel (89. van der Hoorn), Yabo (62. Gebauer) – Klos (C) (81. Seufert), Córdova (62. Schipplock).
Hartmann – Günsch, Schüller
SchücoArena (Bielefeld)
Stuttgart
Kobel – Stenzel (57. Klement), Anton, Kempf (C) – Coulibaly (57. Massimo), Mangala, Endo, Sosa (64. Čurlinov) – Klimowicz, Förster (64. Didavi) – Kalajdžić.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bielefeldu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:0. Domácí vstoupili do druhého poločasu naprosto ukázkově, hned ve druhé minutě obstarali druhou branku. Arminia se tak dostala do nadějného dvoubrankového vedení, které v závěru zápasu dokázala navýšit o další branku.. Stuttgart byl sice v tomto duelu herně aktivnější, jenomže směrem dopředu mu to prostě nevycházelo. Brankář Ortega si nakonec připsal velice cenné čisté konto, jeho celek se raduje ze zisku tří bodů.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:9.
90'
89'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Cebio Soukou.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Mike van der Hoorn.
88'
Arminia se tak zcela určitě stane vítězem tohoto zápasu, pár minutek před koncem zápasu totiž vede už o tři branky, což znamená pro hosty složitou práci.
86'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom je tu ještě jedna branka domácích! RISTU DOAN se s míčem dostal do pokutového území, kde si rychlým manévrem potáhl balón na pravou nohu, což vedlo k naprosto přesnému zakončení ke vzdálenější tyči. Kobel se po tomto zakončení natahoval naprosto marně!
85'
Ovšem ani tento rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Bielefeld navíc poté přešel na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem rychle narazil Seufert.
84'
Domácím se povedlo ubránit i další standardní situaci soupeře, pouze na rohový kop ovšem zasahoval Nilsson. Stuttgart by potřeboval nutně snížit manko.
83'
Hosté to pro změnu zkoušeli podél autové lajny, kde se ovšem Massimo nedostal přes prvního protihráče. Navíc z toho bude autové vhazování pro DSC.
82'
Ortega měl na další rozehrávku od své branky klid, proto si dával pořádně načas. Jeho odkop byl opravdu hodně vysoký, ve vzduchu navíc uspěl kolega Doan.
81'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Nils Seufert.
80'
Hostující celek si navíc vybojoval další rohový kop, který se snášel na zadní tyč. Tam se ovšem povedlo zakročit Pieperovi, jenž odvracel pouze k soupeři.
79'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankáře Ortegy, který tak mohl odkopávat na druhou stranu pravou nohou. V souboji o míč ovšem uspěl Klimowicz.
77'
Souboje ve středu hrací plochy nakonec přinesly nedovolené zákroky v podání domácích hráčů. Ten druhý vyprodukoval napadající útočník Fabian Klos.
75'
Hodně nebezpečným způsobem to poté na sebe vzal Didavi, který po delší době prověřil připravenost brankáře Ortegy. Stuttgart bude zahrávat rohový kop.
73'
Arminia si přesto vybojovala další standardku, ke které se nakonec postavil právě křídelník Doan. Jeho nadýchaná nabídka nakonec našla pouze Didaviho.
72'
Doan se podíval směrem do pokutového území, kam okamžitě zkoušel poslat centrovanou nabídku. Ta putovala pouze do zámezí, Kobel tak bude rozehrávat.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Arminia i nadále vede o dvě branky, v posledních minutách nesledujeme nic moc pohledného.
70'
Ortega si gestem ruky řekl o zpětnou nahrávku, načež se snažil poslat míč na opačnou stranu. To se mu sice povedlo, jenomže ve vzduchu uspěl Massimo.
69'
Kobel se po delší době rovněž zapojil do rozehrávky, kterou se rozhodl poslat na pravou stranu. Při dalším souboji si ovšem nedovoleně počínal Massimo.
68'
Naopak se u středového kruhu povedlo zakročit Massimovi, který to poté zkoušel chytrým přenesením hry na levou stran, kde ovšem Didavi na míč nedosáhl.
67'
Hned po svém příchodu na hrací plochu si nedovoleným způsobem počínal hostující Čurlinov. Domácí celek sice rozehrál narychlo, daleko se ale nedostal.
65'
Brankář Ortega se zdá být v pořádku a může se tak opět pokračovat ve hře. Sledovali jsme tedy rozehrávku od domácí branky, kterou ale zachytil Mangala.
64'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Darko Čurlinov.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Daniel Didavi.
63'
Forvard Kalajdžić si poté naskakoval na standardní situaci z pravé strany, avšak míč poslal kousek vedle branky. Přitom se navíc zranil domácí brankář Ortega.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Christian Gebauer.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Sven Schipplock.
61'
Do akce musel hostující brankář Kobel, který vyrážel centrovanou nabídku pouze před sebe, kde se Klosovi nepovedlo zamířit do odkryté branky.
60'
Žlutou kartu dostává Reinhold Yabo (DSC Arminia Bielefeld).
59'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Klimowicz, který byl dle sudího zastaven nedovoleným způsobem. Volný kop tak bude rozehrávat Stenzel.
58'
Stuttgart se znovu kombinační hrou prokousal na útočnou polovinu, kde se ovšem nachází přesila domácích hráčů, které se znovu povedlo odrazit akci.
57'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Philipp Klement.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Roberto Massimo.
56'
S míčem si pro změnu zahrál také brankář Kobel, který si nechtěl komplikovat život a na jistotu rozehrál po zemi na Stenzela, jenž vyváží míč směrem vpřed.
55'
Sosa měl na levé straně poměrně dost času na centr do pokutového území, avšak ten nakonec směroval daleko za brankovou čáru. Ortega tak neměl práci.
54'
Pro brankáře Ortegu se jednalo o další odkop od své branky, který se mu povedlo poslat daleko na druhou stranu, kde měl ovšem snadnou práci zadák Anton.
53'
Stuttgart pracoval s míčem u středového kruhu, kde se k němu dostal Coulibaly. U pokutového území poté hledal Kalajdžiće, který si ale pomohl levou rukou.
52'
Na vlastní obranné polovině si poté pohrával s míčem hostující obránce Stenzel, který se pokoušel přenést hru na Sosu, jenž měl k balónu hodně daleko.
51'
Poprvé ve druhém dějství se k míči podíval domácí brankář Ortega, který to zkoušel jednoduchým nákopem na opačnou stranu, kde ale zasahoval Kempf.
50'
Hostující celek navíc zahrával rohový kop z pravé strany, který přinesl poměrně nadějnou centrovanou nabídku do šestnáctky, kde ale včas zakročil Nilsson.
49'
Stuttgart to bude mít tedy o poznání složitější, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tedy může klidně otočit.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme druhou branku domácích! Doan se s míčem dostal do pokutového území, kde si ho dokázal navést na pravou nohu, což vedlo k centru do malého vápna. Tam ovšem nešťastně zasahoval hostující obránce MARC-OLIVER KEMPF, který si tak vstřelil vlastní branku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral domácí forvard Klos. Do té doby byl ovšem o něco aktivnějším týmem ten hostující, který si vypracoval několik dobrých střeleckých možností, avšak k překonání brankáře Ortegy zatím nedošlo. Arminia navíc udeřila hned ze své první větší šance, přičemž se v krátkém časovém sledu mohla dostat do dvoubrankového vedení, což se ale neuskutečnilo.
45+1'
45'
Minuta nad rámec.
44'
Poté se po vzdušné nabídce natahoval hostující Kalajdžić, který nakonec na míč nedosáhl. Prudká nabídka nakonec skončila pouze za brankovou čárou.
42'
Poté se pro změnu povedlo včas zakročit také domácímu Nilssonovi, který před napadajícím protihráčem dokázal odkopnout míč, kterého se zmocnil soupeř.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude vůbec něco nastavovat.
39'
Menší zdravotní problémy má domácí forvard Klos, který si nakonec vyžádal ošetření. Na hrací plochu se tak vydal lékařský personál, chvíli se hrát nebude.
38'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další vhazování Bielefeldu. Nováček soutěže to poté zkoušel nákopem k šestnáctce, kde ale zasahoval Kempf.
37'
Brunner měl možnost vhazovat od pravé autové lajny, přičemž to vyřešil dalekonosným hodem na opačnou polovinu, kde ve vzduchu zasahoval Stenzel.
36'
Kobel si znovu pohrál s míčem, přičemž se rozhodl rozehrát nakrátko po zemi. Nakonec mu na pomoc přispěchal Endo, který ihned roztáhl hru do strany.
35'
Coulibaly se na hranici pokutového území pokoušel vrátit míč do tandemu na Kalajdžiće, který se daleko nedostal, neboť se včas povedlo zakročit Nilssonovi.
34'
Kousek od středového kruhu se povedlo dobře vystoupit hostujícímu Endovi, který se s míčem dostal k postranní lajně, kde ještě oslovil kolegu Sosu.
31'
Je za námi třetina hry, v posledních minutách konečně sledujeme hezké fotbalové momenty. Arminia se dostala do vedení, navíc málem skórovala podruhé.
30'
Málem to byl o dvě branky! Do pokutového území totiž důrazně přispěchal Córdova, který přetlačil protihráče, jenomže poté mířil kousek vedle.
29'
Stuttgart to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může obrátit.
27'
Jenomže je tu vedoucí branka na domácí straně! Arminia Bielefeld to zkoušela přes levou stranu hrací plochy, kde se se k hranici pokutového území dostal obránce Laursen. Jeho nesmírně přesná nahrávka napříč malým vápnem našla na zadní tyči naprosto volného FABIANA KLOSE, který ve skluzu dopravil míč do prázdné branky.
27'
Pokračovalo se rozehrávkou od domácí branky, ke které se pochopitelně postavil sám brankář Ortega, kterému se povedlo přesně přenést hru.
26'
Klimowicz dokázal vrátit míč zpět do malého vápna, kde si nabíhal kolega Kalajdžić. Ten ovšem trefil pouze protihráče před sebou, je tak po velké šanci.
25'
V krátkém časovém sledu se Yabo přeci jenom dostal do zakončení, které ovšem putovalo daleko vedle branky soupeře. Kobel tak v poklidu rozehrával.
24'
Arminia Bielefeld se dostala na dostřel opačné šestnáctce, kde to ovšem nejlépe neudělal křídelník Yabo, který svou nahrávkou našel pouze nohu protihráče.
23'
Stuttgart měl k dispozici rohový kop z pravé strany, jenomže ani z toho mráčku nezapršelo. O útočné snažení se navíc pokoušel Coulibaly, leč bez úspěchu.
22'
Míč nyní doskákal daleko vedle branky, o zakončení se před malým momentem totiž pokoušel hostující Coulibaly, který ovšem trefil protihráče před sebou.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, nicméně na první branku stále čekáme. V posledních minutách je o něco aktivnější Arminia Bielefeld.
21'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Kobel, který rovněž zkoušel rozehrát po zemi nakrátko. Nakonec se mu povedlo oslovit Kempfa.
20'
Riskantní rozehrávka nakonec putovala ke Kunzemu, který musel v tísni vracet zpět k brankáři Ortegovi. Ten to pro změnu vyřešil vysokým odkopem vpřed.
19'
Arminia Bielefeld to tentokráte zkoušela rozehrávkou nakrátko, do které se znovu zapojil také domácí brankář Ortega, který se k míči dostává hodně často.
18'
Najednou se do zajímavého zakončení dostal hostující Klimowicz, který to zkoušel střelou z otočky. Ta putovala přímo doprostřed, kde zasahoval Ortega.
17'
Kombinace ve středu hrací plochy nakonec putovala na kopačku Enda, který byl zastaven na hranici nedovoleného zákroku. Hlavní sudí tak ponechal výhodu.
16'
Stuttgart si pro změnu vyzkoušel standardní situaci z levé strany, která ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Odpalem do bezpečí to totiž vyřešil Laursen.
15'
Do kombinace svého celku se navíc zapojil také domácí brankář Ortega, který se okamžitě pokoušel přenést hru na útočnou polovinu, kde číhal Mangala.
14'
Na opačné straně hrací plochy pracoval s míčem na pravém křídle domácí Doan, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku až na obránce Nilssona.
13'
Tento rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, nejvýše do vzduchu se totiž dostal jeden z protihráčů, kterému se povedlo odklidit mimo šestnáctku.
12'
Poté jsme sledovali dalekonosný nákop směrem do domácího pokutového území, kde musel do vzduchu obránce Laursen, jenž odvracel za cenu rohu.
11'
Poměrně dost prostoru měl poté kolem sebe Coulibaly, který si nakonec navedl míč na levou nohu, avšak svým následným centrem našel hlavu protihráče.
10'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, což tentokráte znamenalo autové vhazování pro Stuttgart. Ihned se k němu postavil zadák Kempf.
9'
Za soupeřovu obranu si poté pokoušel seběhnout Klos, který byl u míče jako druhý. Včas se totiž k němu dostal Anton, který ihned hledal brankáře Kobela.
8'
Stuttgart se nyní s míčem usadil na polovině soupeře, kde rozjel kombinaci. Na pravém křídle se uvolnil Klimowicz, jehož rána zpoza vápna směřovala vedle.
7'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku Antona, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Nakonec mu u středového kruhu přispěchal na pomoc Klimowicz.
6'
Poté to odkopem do bezpečnějšího prostoru zkoušel hostující Kempf, který ovšem našel pouze přesilu protihráčů. Bielefeld se tak dostal na druhou stranu.
5'
Poté se míč znovu dostal do zámezí, což znamenalo práci pro domácího brankáře Ortegu. Jeho poměrně vysoký odkop nakonec dopadl na hlavu Kempfa.
4'
Arminia Bielefeld to poté zkoušela nákopem na levou stranu hrací plochy, kde se sice nacházel Yabo, avšak ten ve vzduchu prodlužoval pouze ke Stenzelovi.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal hostující brankář Kobel, kterému se ovšem nepovedlo odkopnout nejlépe, balón skončil v zámezí.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost domácí celek, který bude hrát zprava doleva.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze – Doan, Hartel, Yabo – Klos (C), Córdova.
Náhradníci: Linnér – de Medina, Gebauer, van der Hoorn, Soukou, Schipplock, Seufert, Maier, Lucoqui.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf (C) – Coulibaly, Mangala, Endo, Sosa – Klimowicz, Förster – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Mavropanos, Thommy, Klement, Massimo, G. Castro, Didavi, Čurlinov, Karazor.

VfB Stuttgart

Hostující celek je na tom o něco málo lépe. Stuttgart také odehrál 16 utkání a získal v nich solidních 22 bodů, což stačí na 10. místo v tabulce. Hostující celek v posledních čtyřech zápasech dvakrát prohrál, jednou remizoval a jednou prohrál. Naposledy hrál doma s Gladbachem a remizoval 2:2. Zajímavé je, že domácí už nastříleli 32 branek, což je o 22 branek více, než dala Arminia.
DSC Arminia Bielefeld

Domácí celek neměl dobrý vstup do sezony, ale v posledních kolech předvádí mnohem lepší výkony a začal bodovat. Arminia totiž z posledních čtyř kol pouze jednou prohrála, na svém kontě má nyní 14 bodů a nachází se na nesestupovém 15. místě. Problémy mají domácí hlavně směrem dopředu, protože v šestnácti kolech vstřelili zatím pouze 10 branek, což je nejméně ze všech celků v soutěži. V posledním kole hrála Arminia na hřišti Hoffenheimu, kde nakonec remizovala 0:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu vložené 17. kolo a my budeme sledovat duel DSC Arminia Bielefeld – VfB Stuttgart. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.