Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Stuttgart - 12. prosince 2020   15:30

Dortmund
39' Reyna (Reus)
1:5
(1:1)
Stuttgart
26' Wamangituka   • 52' Wamangituka  (Mangala) • 60' Förster  (Sosa) • 63' Coulibaly  (Wamangituka) • 90+1' N. González  (Mangala)
Dortmund
Bürki – Can (59. Reinier), Hummels, Akanji (86. Zagadou) – Morey, Bellingham (65. N. Schulz), Witsel, Guerreiro (86. Moukoko) – Sancho (86. Brandt), Reus (C), Reyna.
Dingert – Kempkes, Gerach
Signal Iduna Park, Dortmund
Stuttgart
Kobel – Mavropanos (88. Stenzel), Anton, Kempf (C) – Wamangituka (67. Massimo), Förster (77. Egloff), Endo, Mangala, Sosa – Klimowicz (88. Čurlinov), Coulibaly (67. N. González).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 8:8. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:13.
Je konec. Borussia Dortmund utrpěla velmi těžký debakl na domácí půdě od Stuttgartu poměrem 1:5.
Hosté vstoupili do toho utkání velmi aktivně a vytvořili si hned na začátku několik šancí. Nakonec ve 26. minutě získali pokutový kop, který si vzal na starost Wamangituka a proměnil jej. Ve 39. minutě ale přišla první větší šance Dortmundu, která skončila gólem Reyny.
V 52. minutě šli hosté zpět do vedení, když se opět trefil Wamangituka. Domácí obrana byla naprosto mimo a v 60. minutě se prosadil Förster. Hosté ale na nic nečekali a o tři minuty později se trefil také Coulibaly. Nakonec celou kanonádu dokončil v nastaveném čase González.
90+3'
90+3'
Dortmund chce dát alespoň druhou branku, ale střela Youssoufy Moukoka skončila v moci brankáře.
90+1'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Tak tohle už je debakl, neboť hosté vedou 5:1! Katastrofální přihrávku předvedl Nico Schulz, jenž na polovině soupeře přihrál právě protihráči, který okamžitě vyslal od poloviny hrací plochy do šance NICOLÁSE GONZÁLEZE, jenž předvedl svou velkou rychlost a následně zakončil k levé tyči. Asistence: Orel Mangala.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
88'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Darko Čurlinov.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Pascal Stenzel.
87'
Gól domácího celku neplatí díky ofsajdu! Youssoufa Moukoko dokázal vybojovat míč, který posunul na Giovanniho Reynu a ten zakončil k levé tyči, ovšem radost z druhého gólu dlouho netrvala.
86'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Youssoufa Moukoko.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Dan-Axel Zagadou.
85'
Sancho posunul míč na Schulze, který to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus letěl vysoce nad bránu soupeře.
83'
Centr z pravé strany navíc přeletěl vápno a skončil jen v zámezí.
82'
Dortmund nadále drží balón na svých kopačkách, ale dnes je to ze strany Borussie obrovská slabota.
80'
Jadon Sancho se sice dostal do zakončení uvnitř vápna, ale to letělo pouze doprostřed brány, kde byl připraven Gregor Kobel.
79'
Skvělý souboj byl nyní k vidění, když se hostující hráč Lilian Egloff dostal do protiútoku a přesprintoval Matse Hummelse, který ale na hranici faulu dokázal ve vápně zastavit tohoto hráče.
78'
Marco Reus nedosáhl na nákop do vápna, ale obránce VfB odkopl míč jen do zámezí a domácí tak získali autové vhazování.
77'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Lilian Egloff.
76'
Ovšem ani nyní obrana Stuttgartu nenechala soupeře se dostat ke střele.
75'
Nico Schulz se snažil vypálit, ale jeho pokus byl zblokován a Borussia tak má k dispozici rohový kop.
74'
Hosté se ke konci zápasu zatáhli a spíše čekají na rychlé brejky.
72'
Posléze Borussia zamkla soupeře ve vápně, ale nedostala se ke střele na bránu přes velký blok VfB.
71'
Nyní ale získalo domácí mužstvo rohový kop z levé strany a může tak snížit a dát si naději.
70'
Zbývá nám posledních dvacet minut utkání plus nějaké nastavení a zatím to na nějaké srovnání moc nevypadá.
69'
Následně to sice Dortmund zkusil nákopem do vápna, ale s tím si opět poradila obrana Borussie.
68'
Sancho tentokrát dostal míč z levé strany na pravou, ale hráči Stuttgartu jsou doslova všude a nedávají soupeři ani chvíli času na nějakou kombinaci.
67'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Nicolás González.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Roberto Massimo.
66'
Posléze ale přišel faul frustrovaného Matea Moreye, jenž uviděl od sudího kartu žluté barvy.
66'
Borussia Dortmund sice chce něco udělat s tímto zápasem a nyní má k dispozici rohový kop z pravé strany.
65'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Nico Schulz.
63'
Hosté pokračují v obrovské dominanci druhého poločasu a vedou už 4:1! Domácí obrana neskutečně hoří a vůbec tomu nepomohla tentokrát nepřesná přihrávka Jude Bellinghama, která skončila u nohou Silase Wamangituky a TANGUY COULIBALY si to nasměroval do vápna, kde si udělal z Hummelse umělou překážku a následně skvěle zakončil o levou tyč do brány. Asistence: Silas Wamangituka.
62'
Domácí jsou nyní absolutně mimo zápas a Stuttgart doslova válcuje Dortmund a je opět ve velkém tlaku.
61'
A málem z toho mohla být další branka Stuttgartu, ovšem tentokrát skončila střela na tyči! Obrovské štěstí měl nyní Roman Bürki!
60'
Hosté jdou po hodině utkání do dvoubrankového vedení a vedou tak 3:1! Obrana Borussie vůbec nedokázala pohlídat náběh PHILIPPA FÖRSTERA po přihrávce Sosy, který si to nasměroval přímo mezi dva stopery a následně s chladnou hlavou zakončil k levé tyči. Asistence: Borna Sosa.
59'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Reinier.
57'
Marco Reus ukradl míč soupeři, ale jeho přihrávku do vápna si nedokázal zpracovat Jadon Sancho.
55'
Tentokrát přišle ovšem faul ze strany hostujícího mužstva ve středu hrací plochy.
54'
BVB sice je na balónu, ale presink Stuttgartu dělá domácím opět velké problémy.
52'
Hosté jdou zpět do vedení! Po velké chybě obrany Dortmundu se k míči dostal Orel Mangala, jenž našel ve vápně SILASE WAMANGITUKU, který se dokázal po zpracování opřít do skákavého míče a prostřelil tak Bürkiho. Asistence: Orel Mangala.
52'
Mateo Klimowicz chtěl překvapit domácí brankáře střelou z dálky, ovšem ta skončila bezpečně v moci gólmana Bürkiho.
50'
Silas Wamangituka tentokrát uviděl od sudího za svůj faul žlutou kartu.
49'
Domácí to tentokrát zkusili nákopem do vápna, ale ten skončil jen bezpečně v rukou brankáře Kobela.
48'
Hostující brankář Gregor Kobel nyní měl problémy ve svém vápně, ale obrana VfB nakonec dokázala odkopnout míč.
47'
Stuttgart drží míč ve své moci ve středu hrací plochy a krátkými přihrávkami se snaží něco vymyslet.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas je u svého konce a Borussia Dortmund hraje s VfB Stuttgart 1:1. Byli to ovšem hosté, kteří vstoupili do toho utkání velmi aktivně a vytvořili si hned na začátku několik šancí. Nakonec ve 26. minutě získali pokutový kop, který si vzal na starost Wamangituka a proměnil jej. Ve 39. minutě ale přišla první větší šance Dortmundu, která skončila gólem Reyny.
45+2'
45+2'
Po centru Sancha z rohu se sice Mats Hummels dostal ke hlavičce, ale tu poslal nad svatyni soupeře.
45+2'
Nakonec ale Marco Reus vybojoval rohový kop z levé strany a to je poslední šance na skórování před přestávkou.
45+1'
Domácí stále kombinují na polovině soupeře, ale celkem daleko od brány Gregora Kobela.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
44'
Vosy se nyní snaží něco vymyslet postupnou kombinací a nejlépe jít do šatny ve vedení.
43'
Obrana Dortmundu ale znova hoří a Silas Wamangituka se prodral ke střele, která ale trefila domácího hráče.
42'
Další nedovolený zákrok ze strany VfB a ke konci poločasu se tak Borussia zvedla.
41'
Endo se dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.
39'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají stav utkání na 1:1! Marco Reus poslal fantastický křížný pas na rozeběhnutého GIOVANNIHO REYNU, který si excelentně zpracoval míč a následně zakončil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Marco Reus.
38'
Borussia Dortmund nyní drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
36'
Centr hostujícího hráče z levé strany nic nebezpečného nepřinesl. Stuttgart ale zůstal u balónu a Tanguy Coulibaly posléze z pravé strany už dostal nebezpečný míč před bránu, se kterým si ale obrana Borussie poradila.
35'
Jadon Sancho se snažil něco vymyslet z levé strany, ovšem jeho přihrávka byla zblokována soupeřem.
34'
Nakonec to domácí rozehráli nakrátko a Emre Can posléze vypálil z dálky a chtěl si tak odčinit svůj penaltový faul, ovšem jeho rána letěla mimo.
33'
Standardní situace z rohu sice nic nepřinesla, ale posléze se Silas Wamangituka provinil faulem a Dortmund získal volný kop.
32'
Dortmund tentokrát sice dostal míč do vápna po centru z pravého křídla, ale obrana VfB jej odvrátila do zámezí. Následuje tak rohový kop.
31'
Domácí zatím předvádí hrůzostrašný výkon, který rozhodně nikdo nečekal a mohou být rádi, že prohrávají pouze o jednu branku.
30'
Tanguy Coulibaly a následně Mateo Klimowicz mohli rozvlnit síť Borussie, ovšem nejprve předvedl dobrý zákrok Bürki a následná dorážka letěla nad bránu!
28'
Tentokrát ale uviděl žlutou kartu Konstantinos Mavropanos, jenž dohrál domácího kapitána Reuse.
27'
Tragický výkon Dortmundu ovšem pokračuje a Stuttgart se opět dostává do vápna soupeře.
26'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání a vedou 1:0! K exekuci pokutového kopu se postavil SILAS WAMANGITUKA, který zakončil přízemně do levé části branky, zatímco brankář Bürki skočil na druhou stranu.
25'
Emre Can navíc uviděl za svůj faul žlutou kartu.
25'
Byla nařízena penalta pro VfB Stuttgart! Mateo Klimowicz se dostal do velké šance po skvělé přihrávce, ale Emre Can jej skluzem poslal k zemi.
24'
Borussia se snažila vymodlit pokutový kop, ovšem sudí nechal hru plynout bez zastavení.
23'
Nakonec se ale zdá, že bude moct pokračovat a sudí opět zahájil hru.
22'
Hostující hráč zůstal po střetu se soupeřem ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
21'
Gregor Kobel skvěle vyběhl proti domácímu hráči, kterého tak nenechal se dostat do zakončení.
19'
Dortmund jde znovu směrem dopředu, ale zatím jen drží míč na polovině soupeře.
18'
Stuttgart opět předvádí velmi dobrý presink a Bürki má problémy s rozehrávkou a nakonec musel vše vyřešit odkopem.
17'
Domácí mužstvo sice dává gól, ale ten neplatí, jelikož se Reus ocitl v ofsajdu! Jude Bellingham tak vstřelenou branku ani neslavil.
15'
Dortmund sice dostal míč do vápna soupeře, ale ten po nepřesném centru skončil v moci gólmana.
14'
Po krásné akce hostů z pravé strany přišla přihrávka na přední tyč, kde se procpal do zakončení Tanguy Coulibaly, ale ten minul!
14'
S centrem z volného kopu si ovšem poradila domácí obrana a následně se hráč Stuttgartu ocitl v ofsajdovém postavení.
13'
Tentokrát přišel nedovolený zákrok Judeho Bellinghama a hostující mužstvo má k dispozici standardní situaci.
12'
Philipp Förster se posléze snažil dostat směrem dopředu, kde si chtěl vymodlit faul, ale ten mu sudí neodpískal.
11'
Jadon Sancho získal balón na polovině soupeře, kde si skvěle obhodil hráče, ale nakonec byl útok Borussie zpomalen.
10'
Střely jsou po prvních deseti minutách 4:0 pro Stuttgart z toho dvě na bránu, což je rozhodně nečekané.
9'
Axel Witsel získal míč ve středu hrací plochy, když byl zfaulován soupeřem.
8'
Následný rohový kop hostujícího mužstva ale nepřinesl nic nebezpečného, každopádně je to právě Stuttgart, jenž zůstává u míče.
7'
Exekuci přímého kopu si vzal na starost Borna Sosa, který vystřelil fantastickou střelu přes zeď do levé šibenice, ale Roman Bürki se znovu protáhl a předvedl krásný zákrok!
6'
Opět se hosté dostali k hranici vápna, kde nakonec vybojovali přímý kop.
5'
Dortmund se zatím nedostal do nějaké střelecké příležitosti a na začátku utkání tak je o něco aktivnější hostující tým.
3'
Wataru Endo si udělal místo pro střelu a následně vypálil nebezpečnou ránu směřující k levé tyči, ale Roman Bürki znovu připraven!
2'
Hosté se sice dostali ke střele, ovšem tento pokus neměl šanci na úspěch a skončil vedle brány Bürkiho.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Morey, Bellingham, Witsel, Guerreiro – Sancho, Reus (C), Reyna.
Náhradníci: Hitz – Brandt, Dahoud, Moukoko, Passlack, Ł. Piszczek, Reinier, N. Schulz, Zagadou.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf (C) – Wamangituka, Förster, Endo, Mangala, Sosa – Klimowicz, Coulibaly.
Náhradníci: Bredlow – Egloff, N. González, Čurlinov, Kalajdžić, Kamiński, Klement, Stenzel, Massimo.

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
VfB Stuttgart

Stuttgart po rychlém postupu zpět do Bundesligy je zatím na pro ně fantastické 8. pozici se 14 body a skóre 19:16. V posledním zápase zavítal na půdu Brém. A po půl hodině šli hosté do vedení, když se trefil Wamangituka z penalty. V 90+1. minutě stvrdil výhru hostů druhým gólem Wamangituka. O dvě minuty později sice snížil Selke, ale Stuttgart vyhrál 2:1.
Dnes ovšem budou chybět hráči Al Ghaddioui, Castro, Cissé, Didavi, González, Karazor, Thommy.
Borussia Dortmund

Dortmund je momentálně na 4. místě s 19 body a skóre 22:10. Po nečekané domácí prohře 1:2 s Kolínem zavítalo BVB na stadion Frankfurtu. A ani tentokrát do něj vosy nevstoupily dobře, jelikož po první půli prohrávali 0:1. V 56. minutě ale srovnal Reyna a Borussia znovu ztratila body, jelikož remizovala pouze 1:1.
V Lize mistrů se ale Dortmundu vede velmi dobře, neboť vyhrál skupinu F se 13 body a skóre 12:5. V posledním zápase této soutěže porazil poslední Zenit 2:1.
Dnes ovšem bude Borussii chybět spousta hráčů, kterými jsou Akanji, Dahoud, Delaney, Hazard, Haland, Meunier, Morey a Schmelzer.
V 11. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Dortmund a VfB Stuttgart. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok v březnu na půdě Dortmundu, který zvítězil 3:1. Dnes se bude opět bojovat v Signal Iduna Parku v Dortmundu. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.