Freiburg - Mainz | ONLINE | 22.11.2020 15:30 | Bundesliga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mainz - 22. listopadu 2020   15:30

Ukončeno
Freiburg
63' Petersen 
1:3
(0:3)
Mainz
2' Mateta  (Barreiro) • 35' Mateta   • 40' Mateta  (Boëtius)
Freiburg
Sestavy:
F. Müller – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai, Santamaría (88. Til), Tempelmann (46. Höfler), Grifo – Petersen, Höler (84. Demirović).
Náhradníci:
Uphoff – Demirović, Gulde, Höfler, Itter, Džong, Keitel, K. Schlotterbeck, Til.
Rozhodčí
Petersen – Sather, Wessel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Mainz
Sestavy:
Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C), Brosinski – E. Fernandes (70. Kunde Malong), Barreiro (90+2. Kilian) – Öztunali, Boëtius, Quaison (70. Onisiwo) – Mateta (80. Či Tong-won).
Náhradníci:
Dahmen – Abass, Caricol, Či Tong-won, Kilian, Kunde Malong, Onisiwo, Stöger, Tauer.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 13:14. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:12.
Mohuč se dočkala. V osmém kole dokázala vybojovat první ligové vítězství, na stadiónu Freiburgu zvítězila 3:1. O třech bodech rozhodlo velmi zdařilé úvodní dějství. V něm úřadoval především Jean-Philippe Mateta, který hattrickem dostal hostující mužstvo do komfortní pozice. Freiburg ve druhém poločase zabral, ale dokázal porážku pouze zmírnit, a to zásluhou Nilse Petersena. Svěřenci kouče Lichteho díky výhře vyskočili pryč ze sestupové zóny na 15. místo, Freiburg je o dva body a jednu pozici před nimi.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
V posledních vteřinách zápasu ještě mohl vylepšit vítězství Mohuče Karim Onisiwo. Povedenou hlavičku usměrnil do horní sítě.
90+3'
Útočník Petersen vsítil branku, ta ovšem neplatila. Podle rozhodčího totiž střelec kopl do balónu v době, kdy už Zentner měl balón v rukavicích a pod kontrolou. Jednalo se tedy o faul.
90+2'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Luca Kilian.
90+2'
Nils Petersen neměl sám proti dvěma šanci na úspěch. Navíc byl zády k bráně, o kulatý nesmysl ho připravil Pierre Kunde Malong.
90+1'
V pozoru musel být Robin Zentner. Zasahovat ovšem nemusel, neboť Guus Til hlavičkoval po centru z pravé strany vysoko nad.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Výkop na krátko nebyl úplně tou nejlepší volbou. Philipp Lienhart musel před Tong-wonem vracet brankáři, až pak přišel dlouhý odkop na útočnou polovinu.
88'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Guus Til.
87'
Dominique Heintz poslal mizernou hlavičkou do brejku dvojici protihráčů. Boëtius přihrál za obránce Onisiwovi, pokus k bližší tyči Müller vytěsnil na roh.
86'
Dobrá práce beka Jerryho St. Justeho, který do poslední chvíle vystál Baptiesteho Santamaríu. Kličku po pravé straně jej nepřekvapila, kulatý nesmysl vybojoval pro sebe.
85'
Gólman Florian Müller vyběhl mimo šestnáctku, aby zabránil Či Tong-wonovi v zakončování. Podařilo se, Jihokorejec dostihl brankáře až po dlouhém odkopu.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Ermedin Demirović.
83'
Strecihova družina pokračuje s balónem na kopačkách, avšak převážně kolem středového kruhu. A odtud moc šancí na gól mít nebudou.
82'
Či Tong-won nepříjemně zatlačil na Lienharta, jehož donutil k malé domů. Ušetřil tak další velmi cenné vteřinky.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Poslední celek tabulky Mohuč brání zuby nehty dvoubrankové vedení na stadiónu Freiburgu. Zatím úspěšně.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Či Tong-won.
79'
Freiburg kombinuje, ale čas hraje proti. Mohuč brání v kompletní sestavě, chce udržet dvoubrankové vedení za každou cenu.
78'
Pierre Kunde Malong udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Napálil blokujícího Schmida a získal pro Mohuč výhodu autového vhazování.
77'
Jean-Philippe Mateta vzal akci na sebe, ačkoli měl nahrávat. Sám proti třem neměl ani tu nejmenší šanci na úspěch.
76'
Exekuci standardky si vzal na starost Jonathan Schmid. Balónu dal malou výšku, trefil dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
75'
Podruhé v krátkém časovém úseku předvedl individuální dovednosti Roland Sallai. Zmatený Niakhaté zastavil protivníka pouze za cenu faulu.
74'
Obranné povinnosti splnil na jedničku Levin Öztunali. Santamaríu vystál do poslední chvíle, čistým skluzem mu pak vypíchl balón z pod kopaček.
73'
Zdvižený praporek pomezního zastavil snahy hostujícího mužstva. Jean-Philippe Mateta očekával nákop Boëtiuse o pár chvil dříve.
72'
Roland Sallai mohl střílet, místo toho ještě vracel pod sebe Petersenovi. Tento útočník druhý gól nepřidal, trefil jenom blokujícího Brosinského.
71'
Nově příchozí Karim Onisiwo okamžitě vyzkoušel střelecké štěstí. Pokus z daceti metrů přeletěl bránu o dobré dva metry.
70'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Pierre Kunde Malong.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Karim Onisiwo.
69'
Dva rohové kopy v krátkém časovém sledu hosté ubránili bez větších potíží.při prvním odvracel hlavou do zámezí Alexander Hack, druhý ze vzduchu sebral gólman.
68'
Hráči Freiburgu chtěli pokutový kop po údajné hře rukou St. Justeho. Obránce horní končetinou skutečně zahrál, avšak měl ji u těla.
67'
Nils Petersen zkusil vystřelit, ačkoli ostatní, včetně gólmana, očekávali spíše centr. Forward balón zakroutil do boční sítě.
66'
Volný přímý kop. kapitán Moussa Niakhaté zastavil pronikajícího Hölera bez snahy hrát míč. Rozhodčí stoperovi správně udělil kartu žluté barvy.
65'
Domácí mužstvo by vstřelená branka měla psychicky nakopnout. Fotbalisté v červených dresech získali balón zpět do své moci a pokračují v útočení.
63'
Freiburg právě vstřelil branku!
Gól naděje střílí NILS PETERSEN! Dobře odhadl, kam bude Müller vyrážet tvrdou ránu Sallaie, kulatý nesmysl s klidem poslal do prázdné brány.
63'
Freiburg útočí, ale lze říci, že doposud neměl jedinou gólovou příležitost. Defenziva Mohuče působí až nezvykle jistým dojmem.
62'
Poprvé o sobě dal věděl i střídající Nicolas Höfler. Pěknou kličkou nejprve obesltil Quaisona, aby posléze nepřesně nahrál Schmidovi.
61'
Mohlo být rozhodnuto! Jean-Philippe Mateta dostal další parádní průnikovou nahrávku za obranu. Střelec hattricku však udělal příliš dlouhou kličku brankáři, z úhlu trefil jen spojnici břevna a tyče.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Mohuč nadále drží tříbrankové vedení, první ligové vítězství je každou vteřinou blíž a blíž.
59'
Zdá se, že i Höler bude schopný pokračovat v utkání. Ihned po příchodu za postranní čáru se okamžitě hlásí o návrat do hry.
58'
Paradoxně je to domácí fotbalista, kdo potřebuje lékařskou pomoc. Nártem totiž trefil soupeře do špičky kopačky. Hráč Mohuči vyšel ze souboje bez zranění.
57'
Lucas Höler zabral příliš pozdě, výsledkem je útočný faul. Při pokusu o střelu minul balón, naopak tvrdě nakopl skluzujícího Barreira.
56'
Smyčka kolem pokutového území hostů se utahuje víc a víc. Křižnou střelu zkoušel Baptiste Santamaría. Gólman vůbec nereagoval, naštěstí pro něj kulatý nesmysl proletěl vedle brány.
55'
Jean-Philippe Mateta byl tím, kdo odmítl snížení skóre. V hlavičkovém souboji vyskočil výše než Dominique Heintz.
54'
Nils Petersen byl zdvojen, přesto ze zdánlivě neřešitelné situace dokázal vybojovat alespoň toh, a to když nastřelil St. Justeho.
53'
Polovysoký centr Christiana Güntera neměl dobré parametry. Na hranici velkého vápna dokázal odvrátit hrozící nebezpečí Höler.
52'
Hosté u balónu dlouho nevydrželi. Levin Öztunali zkoušel riskatní nákop za obranu, Mateta v rychlostním souboji prohrál s Lienhartem.
51'
Standardku zahrál Jonathan Schmid mizerně. Vysoký centr přeletěl všechny hráče stojící v pokutovém území. Zentner bude odkopávat.
50'
Přestupek spáchal v blízkosti vlastní šestnáctky Robin Quaison, jenž chtěl zastavit Santamaríu, který přepadl přes nastavenou nohu soka.
49'
Premiérová akce Mohuči ve druhém dějství byla o ponání přímočařejší a nebezpečnější. Jean-Philippe Mateta pouštěl míč mezi nohama na Boëtiuse, k jeho smůle však stál za zády obránce.
48'
Freiburg začíná poločas s míčem na kopačkách. Jejich kombinace ovšem doposud působila bezradně, hráči nevěděli kudy kam.
47'
Zatímco hostující kouč neměl žádný důvod ke střídání, tak domácí trenér jednu změnu udělal. Nevýrazného Tempelmanna nahradil Höflerem.
46'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lino Tempelmann, přichází Nicolas Höfler.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
Ve Freiburgu se po prvním poločase schyluje k velkému překvapení. Poslední Mohuč totiž vede nad místním celkem vysoko 3:0. Všechny góly vsítil Jean-Philippe Mateta, jenž už ve 2. minutě zamířil tváří v tvíř gólmanovi k levé tyči, o půl hodiny později dorazil do sítě střelu Quaisona. Hattrick dovršil ve 40. minutě, pokleknuvšího Müllera prostřelil křižným pokusem na zadní tyč. Lichteho družina má skvěle nakročeno k prvnímu sezónnímu vítězství, stačí nepolevit.
45+4'
První poločas skončil.
45+3'
Robin Quaison si moc dobře uvědomoval, kolik zbývá do konce poločasu. Nezkoušel zbytečně útočit proti převaze, raději z poloviny hřiště zklidnil hru malou domů.
45+2'
Freiburg kombinuje, ale pouze na vlastní polovině. Mohuč překvapivě vytáhla presink hodně vysoko, zaskočení jsou viditelně i domácí hráči.
45+1'
Snížit ztrátu mohl Jonathan Schmid. Pálil z poměrně velkého úhlu a vsadil na razanci, jenže trefil přímo místo, kde stál brankář.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Přetažený pas Petersena zkoušel do ohně vrátit Jonathan Schmid. Hlavičkoval ovšem ve velkém záklonu, pomalý míč odkopl pryč z vápna St. Juste.
43'
Baptisteho Santamaríu zahnal Mateta až mezi stopery. Středopolař vzápětí dokonce musel hrát malou domů, protože spoluhráči byli dobře pokrytí.
42'
Je to paradoxní, ale Freiburg soupeře přehrává ve všech aspektech, kromě vstřelených gólů. Mohuč by tímto zápasem mohla nabrat velké sebevědomí.
40'
Mohuč právě vstřelila branku!
One man show pokračuje! JEAN-PHILIPPE MATETA si ukázal, kam chce přihrávku. Boëtius mu vyhověl, Francouz pak zamířil neomylně na zadní tyč. Müller jen bezmocně rozhodil rukama.
39'
Daniela Brosinského zradilo zpracování, přesto dokázal udržet balón navzdory dotírajícímu Schmidovi. Poté rozehrál na střed, kde stál úplně volný Öztunali.
38'
Mohuč kombinuje kolem středového kruhu a nikam nespěchá. Höler s Petersenem zkoušejí presovat, zatím bez výsledku.
37'
Za domácí zkoušel reagovat Baptiste Santamaría. Střela z otočky byla spíše jen nouzovým řešením, Robin Zentner neměl se zákrokem problémy.
35'
Mohuč právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, Mohuč odskakuje do dvoubrankového náskoku! Robin Quaison dostal obrovské množství prostoru na střelu, kterou Müller vyrazil přímo k JEANU-PHILIPPEMU MATETOVI. Francouzský útočník dorážku bezpečně uklidil do odkryté svatyně.
34'
Agilní Robin Quaison tentokráte nezvládl rychlostní souboj s Baptistem Santamaríou. Ještě před něj zkusil natlačit tělo, jenže soka akorát fauloval.
33'
Vincenzo Grifo si netroufl jít do střetu s St. Justem. Místo toho otočil těžiště hry na pravou stranu. Freiburg pokračuje v kombinaci.
32'
Levin Öztunali neměl komu, proto střílel. Zakončení z dvaceti metrů postrádalo přesnost, balón minul cílové zařízení o několik metrů.
31'
Svěřenci kouče Lichteho nikam nespěchají. Jerry St. Juste pod tlakem presujícího Hölera zachoval chladnou hlavu, poslal malou domů brankáři.
30'
Po půl hodině Mohuč senzačně vede ve Freiburgu 1: zásluhou gólu Matety z 2. minuty. Od té doby jsou domácí jasně lepší, avšak defenziva hostů zatím všechny náznaky šancí pokryla.
29'
Domácí rozehráli standardku na krátko. Baptiste Santamaría přihrál Schmidtovi, ten z druhého doteku vystřelil těsně nad břevno.
28'
Pod tlakem zahrál Lino Tempelmann výborně. Navzdory přesile dokázal před míč postavit tělo a posléze vybojoval faul, provinil se Hack.
27'
Což možná hrálo roli. V šestnáctce Freiburgu totiž bylo o jednoho výborného hlavičkáře méně, do bezpečí kulatý nesmysl odklidil Christian Günter.
26'
Vypadá to, že francouzský forward bude schopen pokračovat v utkání. Z důvodu ošetřování samozřejmě musí hrací plochu opustit, Mohuč bude zahrávat rohový kop bez jeho přítomnosti.
25'
Útočník Mohuče zůstává ležet na trávníku, držíc se za pravé stehno. Již k němu přiběhli dva lékaři. Snad nepůjde o nic vážného.
24'
Jean-Philippe Mateta je bezesporu nejaktivnějším hráčem uplynulých minut. Nyní zkusil levou stranou uprchnout Lienhartovi, jenž soka zastavil pouze za cenu faulu. Může být rád, že navíc neinkasoval ještě žlutou kartu.
23'
Rychlý protiútok založil Baptiste Santamaría. Uličkou vyslal dopředu Jonathana Schmida, Němec v souboji jeden na jednoho narazil proti St. Justeovi.
22'
Poslední celek tabulky zatím rozhodně nehraje druhé housle. Tentokráte předvedl pohlednou akci pravou stranou, kterou zakončil Edimilson Fernandes pokusem do boční sítě.
21'
Mohuč pokračovala v útočení rohovým kopem. Levin Öztunali routil míč na úroveň penalty, kde naskakoval Jean-Philippe Mateta, ještě výše však vyskočil Heintz.
20'
Na druhé straně zahrozil Robin Quaison. Jeho rána z osmnácti metrů mířila mezi tři tyče, ale Florian Müller předvedl dobré reflexy, míč směřující k pravé tyči vytěsnil.
19'
Philipp Lienhart hledal dlouhým nákopem za obranou Nilse Petersena. Ten sice utekl protivníkům, jenže dobře zareagoval brankář Zentner, jenž byl u míče jako první.
18'
Akce Mohuče pokračovala. Z dvaceti metrů nakonec vypálil Jean-Paul Boëtius, avšak balón nabral opačnou faleš, než by střelec potřeboval. Müller mohl zůstat klidným.
17'
Ideální palebnou pozici hledal Robin Quaison. Když napřahoval, tak mu v posledním možném okamžiku vypíchl míč z pod kopačky Christian Günter.
16'
Vincenzo Grifo vlastní nešikovností skončil ve velkém úhlu, navíc jej stínil Öztunali. Ital přesto zkusil štěstí, míč skončil v boční síti.
15'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Dominique Heintz naznačoval přenesení hry příliš dlouho. K adresátovi Schmidovi mezitím přiběhl Moussa Niakhaté a hostující kapitán v hlavičkovém souboji zvítězil.
14'
Centr Lucase Hölera odvrátil těsně za hranici šestnáctky Jean-Paul Boëtius. Odražený balón napálil z voleje na bránu Petersen, jenž trefil soupeře.
13'
S velkým štěstím udržel kulatý nesmysl na hrací ploše Baptiste Santamaría. Přes St. Justeho zkusil nacentrovat neúspěšně.
12'
Jean-Philippe Mateta je při chuti! Krásně vykoupal Sallaie, načež se ocitl sám před gólmanem. Chybně vsadil na razanci, padajícího Zentnera zasáhl do hrudi.
11'
Roland Sallai utekl osobnímu strážci Fernandesovi. V blízkosti rohového praporku zkusil střílený centr, našel pouze dobře postaveného stopera.
10'
Domácí tlačí, avšak byla to Mohuč, jež mohla odskočit do dvoubrankového vedení. Jean-Philippe Mateta zasekávačkou překvapil Lienharta, ale místo střely ještě přihrával. Před Quaisonem odkopl v poslední chvíli do autu Santamaría.
9'
Polovysoký centr bez problémů odvrátil mimo nebezpečí Jerry St. Juste. Povedenou rybičkou zabránil v zakončení Hölerovi.
8'
Šance pro Freiburg v podobě standardní situace. Baptiste Santamaría dal včas balón od nohy, pozdě přiběhnuvší Robin Quaison ho posléze nakopl do stehna.
7'
Mohuč vstřelila gól a od té doby pouze brání. Není divu, favoritem určitě není a tři body by byly až nečekaným úspěchem.
6'
Zprava zkusil štěstí Jonathan Schmid. Více volného prostoru využil k centru do vnitra malého vápna, avšak dobře zareagoval Robin Zentner, balón zachytil ve vzduchu.
5'
Fotbalisté Freiburgu zkoušejí soka přechytračit trpělivou kombinací. Nastěhovali se těsně před šestnáctku, vstup do ní jim zatím zůstává uzavřen.
4'
Opaření domácí se musí vyrovnat s nečekanou komplikací co nejrychleji vyrovnat. Hlavní rozhodčí ještě zkoumal, zda asistující hráč nehrál rukou, ale nebylo tomu tak.
2'
Mohuč právě vstřelila branku!
Poslední celek tabulky vstoupil do utkání fantasticky! Barreiro krásnou přihrávkou mezi dvěma obránci vyslal do úniku JEANA-PHILIPPA MATETU, jenž technickým obstřelem poslal Müllerovi míč kolem jeho levé nohy.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Hostující Mohuč pro dnešní střetnutí oblékla dresy barvy bílé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai, Santamaría, Tempelmann, Grifo – Petersen, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Demirović, Gulde, Höfler, Itter, Džong, Keitel, K. Schlotterbeck, Til.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C), Brosinski – E. Fernandes, Barreiro – Öztunali, Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Abass, Caricol, Či Tong-won, Kilian, Kunde Malong, Onisiwo, Stöger, Tauer.

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč se krčí na úplném chvostu tabulky, v sedmi kompletně odehraných kolech dokázala vybojovat jediný bod a to doma se Schalke. Svěřenci kouče Lichteho mají kromě velkého počtu porážek i mizerné skóre, a sice 7:20, což vychází na slabý jeden gól na zápas. Naopak v počtu inkasovaných branek jsou druhým nejhorším týmem, více gólu obdrželo pouze předposlední Schalke.
SC Freiburg

Fotbalisté Freiburgu vstoupili do sezóny dobře, ve Stuttgartu zvítězili 3:2. Od té doby však na vítězství čekají. V šesti následných utkáních získali alespoň tři body za remízové výsledky. Nutno podotknout, že Strecihova družina měla velmi těžký los, body proti Borussii Dortmund, Leverkusenu a Lipsku se neočekávali a papírové předpoklady se vyplnili. Dnes má Freiburg o poznání hratelnějšího soka, tudíž má velkou příležitost protrhnout špatné období z posledních týdnů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování 8. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Freiburgem a Mohučí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
9. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 9 7 1 1 31:13 22
2. Lipsko 9 6 2 1 18:6 20
3. Dortmund 9 6 0 3 21:9 18
4. Leverkusen 8 5 3 0 16:9 18
5. Wolfsburg 9 4 5 0 14:8 17
6. Union Berlin 9 4 4 1 21:11 16
7. Mönchengladbach 9 4 3 2 17:14 15
8. Augsburg 9 3 3 3 11:12 12
9. Frankfurt 9 2 6 1 14:16 12
10. Stuttgart 9 2 5 2 17:15 11
11. Werder 9 2 5 2 13:15 11
12. Hoffenheim 8 2 2 4 14:15 8
13. Hertha Berlin 8 2 1 5 15:18 7
14. Freiburg 9 1 4 4 10:20 7
15. Köln 9 1 3 5 10:15 6
16. Mainz 8 1 1 6 10:21 4
17. Bielefeld 9 1 1 7 6:19 4
18. Schalke 9 0 3 6 6:28 3
Články odjinud