Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Stuttgart - 23. ledna 2021   15:30

Freiburg
14' Demirović (Džong) • 37' Džong (Demirović)
2:1
(2:1)
Stuttgart
7' Wamangituka
Freiburg
F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid (75. Kübler), Haberer (60. Keitel), Höfler, Günter (C) – Džong (80. Til), Demirović (80. Petersen), Grifo (60. Höler).
Uphoff – Abraši, Til, Tempelmann, Petersen, Kübler, Keitel, Höler, Heintz.
Stieler – Gittelmann, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Stuttgart
Kobel – Stenzel (46. Mavropanos), Anton, Kempf (C) – Coulibaly (84. Thommy), Endo, Mangala, Wamangituka – G. Castro (62. Klimowicz), Didavi (68. Kalajdžić) – N. González.
Bredlow – Thommy, Mavropanos, Klimowicz, Klement, Kalajdžić, Karazor, Massimo, Ahamada.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Freiburgu, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 2:1. Do druhého poločasu vstoupil lépe Stuttgart, který sice měl územní převahu, avšak neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Poté se domácím povedlo hru pořádně vyrovnat, a nakonec si jednobrankové vedení pohlídali až do konce. Koncovka zápasu přesto mohla přinést vyrovnání, nicméně Stuttgart hned dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 5:16. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:11.
90+5'
90+4'
Domácí hráči se navíc chopili rozehrávky standardní situace z levé strany. V pokutovém území se poroučel k zemi Keitel, sudí ale nechává pokračovat.
90+2'
Snadná práce pro domácího brankáře Mullera, který s rozehrávkou zcela určitě nebude nikam spěchat. Freiburg stále vede nejtěsnějším výsledkem.
90+1'
González se v pokutovém území otočil s míčem, načež se mu povedlo vypálit k zadní tyči. Balón ovšem lehce olízl brankovou konstrukci.
90'
Nastavuje se pět minut.
88'
Střídající Thommy mohl svému celku zařídit vyrovnání, zakončení ovšem napálil přímo do brankové konstrukce. Muller se za míčem pouze ohlédl.
88'
Do konce řádné hrací doby nezbývá zrovna moc času, domácí stále vedou o jednu branku. Ještě musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Střílenou nabídkou do pokutového území to poté zkoušel Kalajdžić, který ovšem našel pouze rukavice brankáře. Muller nebude znovu nikam spěchat.
85'
Muller si dával s provedením odkopu od své branky poměrně dost načas, avšak u sudího mu to nakonec prošlo. Freiburg přesto rychle přišel o hrací předmět.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Erik Thommy.
83'
Na jistotu se poté povedlo odehrát hrací předmět hostujícímu Antonovi, který odpálil míč daleko na opačnou polovinu, kde na jistotu zakročil Schlotterbeck.
82'
Do konce tohoto zápasu nám zbývá zhruba deset minut. Freiburg i nadále vede o jednu branku, v posledních minutách drží soupeře daleko od své branky.
81'
Hodně málo prostoru měl kolem sebe hostující Mangala, kterému se nakonec povedlo šikovně přenést hru křížem, kde se nacházel Lienhart.
80'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Guus Til.
79'
Z hodně velkého úhlu poté zkoušel z úhlu překvapit brankáře domácí Demirović, který to neprovedl špatně. Kobel si bližší brankovou konstrukci pohlídal.
78'
Na druhé straně si do pokutového území seběhl domácí Džong, který poté nahrával pouze do ofsajdového postavení. Je tak po útočné akci Freiburgu.
77'
Na zadní tyči si nabíhala hned dvojice hostujících hráčů, které se ovšem nepovedlo padající předmět dotlačit za brankáře Mullera!
76'
Znovu se k míči dostal také hostující brankář Kobel, který ovšem neměl žádnou složitou práci. Naopak konstruktivně rozehrál směrem na Mangalu.
75'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Lukas Kübler.
74'
Žlutou kartu dostává Jonathan Schmid (SC Freiburg).
73'
Stuttgartu se poté povedlo přenést hru na pravou stranu, odkud to centrem do pokutového území zkoušel Kalajdžić, který ovšem našel pouze protihráče.
71'
Džong je nakonec poslán za postranní lajnu, nadcházející vteřiny se tak budou muset obejít bez něj. Nyní ale bude rozehrávat brankář Muller.
69'
Po předchozím souboji skončil na zemi domácí Džong, který musí být ošetřen. Jedná se o krvavé zranění, proto se nehraje už necelé dvě minuty.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Saša Kalajdžić.
67'
Stuttgart zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal obránce Schlotterbeck, který včas odklízel.
66'
Žlutou kartu dostává Yannik Keitel (SC Freiburg).
65'
Wamangituka si tentokráte seběhl na pravé křídlo, kde se do spolupráce zapojil také vedle stojící Mangala, kterému se povedlo přenést hru křížem.
64'
Hlavní sudí byl nyní velice pozorný, všiml si totiž nedovoleného hraní v podání domácího Keitela. Stuttgart tak okamžitě rozehrál nakrátko po zemi.
63'
Máme za sebou hodinu hry tohoto zápasu, která nám přinesla tři přesné zásahy. Stuttgart stále prohrává o jednu branku, avšak je o něco aktivnější.
62'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Mateo Klimowicz.
61'
Daleko se s míčem nedostal domácí Gulde, kterému navíc nevyšla spolupráci s vedle postaveným Gunterem. Vhazovat tak bude moci Mavropanos.
60'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Lucas Höler.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Yannik Keitel.
59'
Hodně neohroženým způsobem to poté provedl Wamangituka, který ovšem narazil pouze do bránícího Schlotterbecka. Stuttgart bude zahrávat roh.
58'
K míči se po delší době dostal domácí brankář Muller, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Nakonec mu na pomoc přispěchal zadák Lienhart.
57'
Prostrkávačka v podání Enda byla velice chytrá, jenomže jí dokázal zachytit domácí obránce Schlotterbeck, který okamžitě odpálil balón do bezpečnějšího prostoru.
56'
Z vlastní poloviny hrací plochy poté mohl volný kop rozehrávat také hostující Anton. Jeho rozehrávka nakonec putovala po zemi nakrátko na Mangalu.
55'
Hráči v černém kompletu se poměrně jednoduše dostali zpět na útočnou polovinu. Tam to příliš nevyšlo Wamangitukovi, od kterého šel míč do zámzí.
54'
Po dalším nedovoleném zákroku mohl volný kop rozehrávat obránce Gulde. Jeho vysoký odkop si na druhé straně našel Anton, který dokázal odklidit.
53'
Stuttgart se s míčem dostal na útočnou polovinu, kde se do zakončení dostával forvard González, který pálil pouze do obětavého obránce Lienharta.
52'
Posléze to zakončením z velké vzdálenosti zkoušel Didavi, který ovšem pálil vysoko nad domácí branku. Muller tak nemusel ani tentokráte zasahovat.
51'
Hosté v krátkém časovém sledu zahrávali další rohový kop, tentokráte z levé strany. Na hranici malého vápna ale zasahoval zadák Lienhart.
50'
Stuttgart navíc zahrával rohový kop z pravé strany, který ovšem na přední tyči dokázal odklidit Schlotterbeck, jenž odehrál míč do bezpečnějšího prostoru.
49'
Posléze se musel činit domácí brankář Muller, který nejprve zneškodnil ránu v podání Castra. Následovala rána přímo doprostřed z kopačky Wamangituky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se dostal s míčem na útočnou polovinu domácí zadák Anton, který to zkoušel pasem na Gonzáleze, před kterým zakročil soupeř.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Konstantinos Mavropanos.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned tři přesné zásahy. Nejprve se povedlo skórovat Stuttgartu, přičemž regulérnost branky musel potvrdit VAR. Freiburg ovšem přispěchal s hodně rychlou odpovědí, načež se domácí celek krátce před koncem prvního poločasu dokonce dostal do vedení. Stuttgart mohl před nastaveným časem srovnat krok, jenomže González neproměnil pokutový kop.
45+1'
45'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil Nicolas González, který to zkoušel přízemním zakončením k pravé tyči, kam se vrhl také Muller!
45'
Je tu pokutový kop pro Stuttgart!
44'
Po autovém vhazování se k míči dostal domácí Grifo, který se ovšem nedostal přes bránícího Stenzela. Freiburg tak bude moci znovu vhazovat.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Domácí brankář Muller znovu odkopával od své branky, přičemž se mu míc povedlo dostat na druhou stranu hrací plochy, kde se prosadil Haberer.
39'
Stuttgart to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může otočit.
37'
Freiburg právě vstřelil branku!
Zničehonic se domácí celek dostává do vedení! Fantastickým způsobem to provedl Demirović, který v souboji dokázal patičkou prostrčit míč za sebe, kde si nabíhal WOO-JONG DŽONG. Domácí forvard si dokázal potáhnout míč na levou nohu a poté prudkým způsobem prostřelil brankáře Kobela.
37'
Stuttgart nyní mohl zahrávat volný kop zhruba ze třiceti metrů od branky soupeře. Rozehrávající Didavi svým centrem našel pouze Schlotterbecka.
36'
Stuttgartu to tentokráte nevyšlo kombinací do pokutového území, nahrávka na Gonzáleze byla hodně nepřesná a skončila pouze u brankáře Mullera.
35'
Poté jsme sledovali zakončení z kopačky Enda, který ovšem mířil vysoko nad domácí branku. Mullerr nemusel zasahovat, naopak se postará o odkop.
34'
Ta ani v tomto případě nepřinesla nic nebezpečného a brankář Kobel tak mohl rozehrávat od branky, přičemž přenášel hru směrem na Coulibalyho.
33'
Hlavní sudí byl i nyní velice pozorný, všiml si totiž nedovoleného počínání v podání Antona. Freiburg bude zahrávat standardku z velké vzdálenosti.
31'
Máme za sebou třetinu hry, která nám zatím nabídla dvě branky. Před malým momentem to střelou z úhlu zkoušel Demirović, který trefil pouze brankáře.
30'
Jeong měl po převzetí nahrávky v pokutovém území poměrně dost času, nicméně zakončení poslal vedle. Domácí budou přesto zahrávat roh.
29'
V krátkém časovém sledu si podruhé nedovoleným zákrokem pomohl domácí Hofler, který kousek od středového kruhu zatáhl za ruku hostujícího Castra.
28'
Obrannou povinnost si poté splnil vracející se Didavi, kterému se povedlo zablokovat centrovanou nabídku Schmida. Freiburg bude znovu vhazovat.
27'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohledné fotbalové momenty. Schmid autové vhazování poslal na Jeonga, který ale rychle narazil.
26'
Poté se uvnitř pokutového území povedlo zakročit domácímu Guldemu, který raději na jistotu odkopával hrací předmět směrem do zámezí.
25'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, při kterém se Gunterovi sice povedlo najít Grifa, jenomže druhý jmenovaný fauloval protihráče.
24'
Poté o na sebe zkoušel vzít hostující Didavi, který se ovšem v souboji nedostal přes dvojici protihráčů. Freiburgu se tak rychle povedlo přenést hru.
23'
Freiburg pokračoval v kombinaci na útočné polovině, kde měl poměrně dost času na centr z pravé strany Schmid, který ovšem centroval do zámezí.
22'
Muller předvedl hodně prudký odkop daleko na opačnou stranu, jenomže Demirović na něj nedosáhl a míč tak propadl do moci brankáře Kobela.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, zatím jsme se dočkali dvou přesných zásahů. Nyní atraktivita utkání tak trochu uvadla.
20'
Kempf se ujal provedení autového vhazování z levé strany, po souboji se ovšem na zemi ocitl kolega Mangala, hlavní sudí ale nechává pokračovat.
19'
Do protiútoku se poté pouštěl hostující González, který to zkoušel vzít sám na sebe, jenomže se nedostal hned přes druhého bránícího protihráče.
18'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, ke kterému se nakonec postavil domácí Gunter, kterému se povedlo najít kolegu Hoflera.
17'
Krátce po rozehrávce se v pokutovém území dokázal protáhnout ke střele hostující Didavi, který ovšem mířil vedle branky. Muller se za míčem pouze ohlédl.
16'
Necelých patnáct minut hry nám nabídlo hned dvě branky, začínáme tedy opět od začátku. Pro nezaujatého fanouška se zatím jedná o atraktivní podívanou.
14'
Poměrně rychle máme vyrovnáno! Freiburgu se totiž povedlo přenést hru na levou stranu, kam si seběhl Gunter. Jeho nahrávka do pokutového území sice našla Jeonga, avšak ten ještě šikovně přeposlal do tandemu na ERMEDINA DEMIROVIĆE, který i díky teči protihráče překonal marně stojícího brankáře Kobela.
14'
Z hodně velké vzdálenosti to poté zkoušel hostující Mangala, který nakonec míč poslal přímo doprostřed branky. Pro brankáře Mullera se jednalo o snadnou práci.
13'
Do zakončení se v pokutovém území prodral domácí Demirović, který ovšem trefil pouze blokujícího protihráče. Freiburg se tak chopí prvního rohového kopu.
12'
Nakonec se jednalo o rozehrávku nakrátko, přičemž to po pravém křídle zkoušel domácí obránce Schmid, jehož centrovaná nabídka skončila pouze u Grifa.
11'
Na útočnou polovinu se pohodlně dostal hostující Castro, který na hranici pokutového území fauloval Schlotterbacka. Rozehrávky se poté ujal brankář Muller.
10'
Při následné akci si nedovoleným zákrokem pomohl hostující González, který v pokutovém území zavadil o domácího hráče, čehož si všiml také hlavní sudí.
9'
Jednalo se o poměrně dlouhou konzultaci, která nabídla hodně hraniční posouzení. Wamangituka se totiž nacházel na samotné hranici ofsajdové pasti.
7'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává do vedení! SILAS WAMANGITUKA si seběhl do pokutového území, kde nejprve nevyzrál na brankáře Mullera, avšak kostrbatá dorážka přeci jenom skončila v domácí brance. Pomezní sudí nejprve zvedl praporek kvůli ofsajdu, hlavní sudí ovšem po konzultaci s videorozhodčím branku uznává!
7'
Kobel to pro změnu zkoušel nahrávkou k autové lajně, kde se mu nabídl Coulibaly. Stuttgart přesto otáčel hru na levou stranu, kde to zkouší vpřed Wamangituka.
6'
Do kombinace se před malým momentem zapojil hostující brankář Kobel, který na jistotu roztáhl hru do strany, kde se mu ke spolupráci nabídl zadák Stenzel.
5'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl domácí Haberer, který poslal k zemi Castra. Hostující celek tak bude zahrávat první standardku.
4'
Na opačné straně do zajímavé pozice dostal domácí Grifo, který to zkoušel nahrávkou napříč malým vápnem, jenomže Demirović měl k míči hodně daleko.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se Stuttgart dostával k opačnému pokutovému území, kde ovšem přišel o míč González, čehož rychle dokázal využít Lienhart.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid, Haberer, Höfler, Günter (C) – Džong, Demirović, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Abraši, Til, Tempelmann, Petersen, Kübler, Keitel, Höler, Heintz.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf (C) – Coulibaly, Endo, Mangala, Wamangituka – G. Castro, Didavi – N. González.
Náhradníci: Bredlow – Thommy, Mavropanos, Klimowicz, Klement, Kalajdžić, Karazor, Massimo.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.
VfB Stuttgart

Na opačné straně stojí podobně hrající Stuttgart, kterému pro změnu patří desátá pozice, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí pouhé dva body. Stuttgartu se ovšem v posledních týdnech výsledkově nedaří, pět předešlých duelů nabídlo pouze jedinou výhru, která se urodila na půdě Augsburgu. Ani Stuttgartu se v posledních dvou duelech nepovedlo ani jednou vyhrát, nejprve se totiž jednalo o domácí remízu s Mönchengladbachem, v minulém kole jsme pro změnu sledovali pátou letošní porážku. Bielfeld totiž na domácím stadionu dokázal Stuttgart porazit výsledkem 3:0.
SC Freiburg

Fotbalisté Freiburgu se po sedmnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné deváté pozici, což znamená přesný prostředek tabulky. Freiburg má na svém kontě čtyřiadvacet bodů, přičemž na pohárové pozice mu momentálně chybí čtyři body. Freiburg ovšem na výhru čeká dva zápasy, nejprve totiž prohrál na půdě vedoucího Bayernu poměrem 1:2, v minulém kole pro změnu sehrál remízový duel s Eintrachtem Frankfurt. Freiburg je osmým nejlepším domácím týmem, na svém stadionu se mu povedlo získat třináct bodů, přičemž si připsal tři výhry a čtyři remízy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SC Freiburg a VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.