Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Hoffenheim - 19. ledna 2021   20:30

0:3
(0:1)
Hoffenheim
33' Rudy  (Baumgartner) • 68' Kramarić  (Samassékou) • 88' Kramarić
Hertha Berlin
Schwolow – Pekarík (46. Zeefuik), Stark (C), Alderete, Mittelstädt (60. Netz) – Darida (60. Lukebakio), Tousart, Guendouzi – Cunha – K. Piątek (72. Redan), J. Córdoba.
H. Osmers
Olympiastadion, Berlín
bez diváků diváků
Hoffenheim
Baumann (C) – Nuhu, Vogt (60. Nordtveit), S. Posch – Gaćinović, Rudy, Samassékou, Kramarić (90. Adamjan), John – Baumgartner (87. Bogarde), Dabbur (60. Bebou).

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera!
Rozhodčí Osmers ukončil domácí trápení. Hoffenheim potřeboval vybojovanou výhru jako prase drbání, navíc se díky trefám Sebastiana Rudyho a dvěma gólům Andreje Kramariče o něco vzdaluje sestupovému pásmu. Hertha má naopak problém, protože je čtrnáctá a na výhru čeká už tři duely v řadě.
90+2'
90+2'
Utkání se dohrává před vápnem domácích, kde hosté kombinují a čekají na mezery v defenzivních řadách Berlína.
90+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty. V úvodu nastavení nechala Hertha otevřena zadní vrátka, přesto se hostům nepodařilo zakončit.
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Sargis Adamjan.
90'
Centr za obranu však chytá Schwolow, po jehož výhozu se Hertha dostává do útoku a vynutila si faul.
89'
O tom, že máme hotovo, není pochyb. Může být ale hůř, protože Hoffenheim se žene do dalšího útoku.
88'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Fotbalová fantazie! Hoffenheim si vybojoval faul téměř na hranici vápna, načež se k exekuci přímého kopu postavil ANDREJ KRAMARIČ a parádní střelou zakroutil míč k přední tyči.
87'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Melayro Bogarde.
87'
Za obranu domácích si naběhl zcela volný Bebou, jenž zakončil svůj rychlý výlet střelou do břevna!
86'
Obléhání hostujícího vápna je zatím neúspěšné. Zahuštěná šestnáctka Hoffenheimu úspěšně hájí čisté konto.
85'
Hoffenheim hraje, co potřebuje, přesto ztrácí míč a Hertha může ještě zahrozit!
84'
Hertha se snaží marně. Už je znát křeč, která přináší chyby a po nich se Hoffenheim dostává k míči.
82'
Hoffenheim kombinuje na útočné polovině a dokonce si vybojoval nedovolený zákrok domácího hráče.
80'
Berlín si vybojoval faul u postranní čáry, po němž rozehrával přímý kop. Baumann však zakroucený míč bezpečně sbírá.
79'
Hertha si vybojovala vhazování na útočné polovině, po němž se však svou nepřesností připravila o míč.
78'
Hoffenheim nasbíral cenné vteřiny na polovině hřiště, kde o míč přišel, ale domácím se nedaří usadit na útočné části hrací plochy.
76'
Domácí se přece jen dostali do zakončení! Z hranice vápna se opřel do míče Córdoba, jehož rána míří nad branku.
76'
Hertha se nevzdává, tlačí se do útoku, jenže defenziva Hoffenheimu působí pevně a sebejistě. Druhý gól hosty uklidnil.
75'
Přízemní centr Hoffenheimu proskákal až do náručí Schwolowa, aniž by ho některý z hostujících hráčů zasáhl.
74'
Nordtveit si vybojoval útočný faul soupeře, po němž Hoffenheim kombinuje a posouvá se na útočnou polovinu.
73'
Córdoba se k centru z pravé strany nedostal. Času už moc nezbývá, Baumann vykopává míč od své branky.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Daishawn Redan.
71'
Hoffenheim kombinuje na domácí polovině, jenže se mu nedaří dostat až do vápna. Hosté však nemají důvod spěchat.
70'
Berlínští se zahnali až do zámezí, načež hostující brankář vykopává míč na útočnou polovinu hrací plochy.
69'
Hertha bleskovým útokem neuspěla, přesto se rychle zmocnila míče a kombinuje s ním na útočné polovině.
68'
Obrovská euforie na straně hostů! Hoffenheim se postupným útokem dostal až do zakončení zpoza vápna, které zpracoval na vápně ANDREJ KRAMARIČ a z otočky přidal druhý gól.
66'
Vzápětí se skluzem provinil čerstvý Dodi Lukebakio (HER), jenž vidí žlutou kartu.
65'
Útok Berlína končí útočným faulem Córdoby na hranici šestnáctky, což se domácímu útočníkovi vůbec nelíbí.
64'
Střídání průběh zápasu oživila, oba týmy aktivně útočí, ale šance zatím nepřicházejí. Na míči je aktuálně Hertha.
63'
Berlínští se vydali do brejku, na jehož konci mohl z hranice vápna pálit Cunha, jenže obránce skluzem včas zasáhl.
62'
Hertha se úspěšně brání, přesto nátlak hostů pokračuje vhazováním na útočné polovině.
61'
Oba týmy vysílají do závěrečné půlhodiny čerstvé síly. Uvidíme, jak zamíchají průběhem zápasu. Hoffenheim útočí!
60'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Håvard Nordtveit.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Ihlas Bebou.
60'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Dodi Lukebakio.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Luca Netz.
59'
Zadák Hoffenheimu je smolař, protože kvůli zranění ruky nedohrál ani předchozí utkání proti Bielefeldu. Dneska už velmi pravděpodobně skončil taky.
58'
Před vlastním vápnem zůstává po souboji se soupeřem ležet Vogt, který si nešťastně podvrtl kotník.
57'
Hoffenheim domácí nátlak ustál, naopak sám zaútočil po levé straně, ale z centru nakonec nezahrozil.
56'
Centr do vápna Berlínským nevyšel, přesto Hertha pokračuje v tlaku. Zatím bez úspěchu!
54'
Hoffenheim z rohového kopu nezahrozil, naopak se musí bránit, protože Hertha rozehrává po faulu na útočné polovině.
53'
Hoffenheim velmi nebezpečně zahrozil z levé strany, kde se tlačil do zakončení John, jehož ránu zablokoval bránící hráč na rohový kop.
51'
Zablokovaný centr Mittelstädta z levé strany padá do náručí pozorného Baumanna. Hoffenheim však rychle míč ztrácí.
50'
Do míče se nakonec opřel první jmenovaný, jehož přímá střela letí hodně vedle Baumannovy branky.
49'
Domácí tak mají velmi zajímavou příležitost vyrovnat! Tohle je rozhodně na přímou střelu, o čemž určitě Cunha s Daridou debatují.
48'
Cunha se hezky prokličkoval na polovině Hoffenheimu, kde ho soupeř zastavil výstavním stromem. Vzhledem k tomu, že tu nejsme v NHL, místo potlesku a pochvaly si vysloužil faul.
47'
Hertha kombinuje s míčem na vlastní polovině, ale napadající Hoffenheim jí komplikuje cestu za půlící čáru.
46'
Hertha okamžitě zahrozila po levé straně, odkud přiletěl centr na malé vápno, odkud Córdoba hlavičkuje nad.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Deyovaisio Zeefuik.
46'
Úvodní část zápasu končí a do kabin jdou šťastnější hosté. Už v úvodu ustáli neproměněnou penaltu Krzysztofa Piąteka, po které se hra vyrovnala, až se po půl hodině ujal brejk a přesná střela Sebastiana Rudyho.
45+1'
45+1'
Centr do vápna hosté odvrátili, Hertha už nemá čas zaútočit. První půle míří ke svému konci.
45+1'
Do míče se zpoza vápna opřel Darida, jehož povedená dělovka k přední tyči Baumanna nenachytala – rohový kop.
45+1'
Hertha začíná jedinou minutu nastavení s míčem na svých kopačkách, s nímž se přesouvá na útočnou polovinu.
45'
Zdá se, že by případný gól stejně neplatil, protože útočící hráči zřejmě vybíhali z ofsajdového postavení. Útok Hoffenheimu nevyšel.
44'
Nedovolený zákrok proti pravidlům sudí odpískal, načež se rozehrávky přímého kopu zhostil Darida. Na malém vápně se po zakrouceném míči natahoval Córdoba, kterému chyběly potřebné centimetry.
43'
Bez úspěchu, naopak se do útoku hnal Hoffenheim, leč marně. Hertha vhazuje na vlastní polovině.
42'
Hoffenheim nepříjemně přimáčkl domácí defenzivu, ale k zakončení se nakonec nedostal. Hertha rozehrává ze své poloviny.
41'
Akce Hoffenheimu zakončení nepřinesla, naopak se hosté při akci po levé straně zahnali do autu. Pekarík vhazuje.
40'
Z pravé strany přiletěl další centr, po němž se hosté osvobozují a dokonce si vybojovali Mittelstädtův faul u postranní čáry.
39'
Neúspěšný průnik Cunhy po levé straně skončil špatnou přihrávkou do vápna, kterou na jeho hranici zachytil Nuhu.
38'
Na druhé straně centruje od postranní čáry Rudy, jehož centr domácí odvrací. Vzápětí je faulován Cunha, jenž marně požaduje žlutou kartu.
37'
Hertha se prokombinovala až do vápna, leč schází to nejdůležitější – zakončení.
36'
Centr na levou stranu Mittelstädt nezachytil. Vhazování se však odkládá, protože na hřišti zůstává ležet Gačinovič, jenž si žádá ošetření.
35'
Hertha znovu ztratila míč a otevřela zadní vrátka, do kterých se pokusil vklouznout Baumgartner, ale před hranicí vápna byl zastaven dvojicí bránících hráčů.
34'
Hertha chtěla okamžitě po rozehrání zaútočit, jenže hosté její nátlak ustáli a bezpečně se formují na vlastní polovině.
33'
Útok Berlína však skončil ztrátou na polovině hřiště, po níž hosté utekli do brejku, na jehož konci pálil z hranice vápna SEBASTIAN RUDY.
32'
Hertha dokázala rozebrat útok Hoffenheimu, po němž se hosté musí zformovat na své polovině, protože domácí útočí.
31'
Zajímavý centr Mittelstädta přistál na Córdobově hlavě, od které míří těsně nad hostující branku!
30'
Hertha vzápětí zaútočila, vybojovala si rohový kop, ale Daridův centr Baumann bezpečně sebral.
29'
Hoffenheim se však prokombinoval jen k velkému vápnu, kde nepřesnou finální přihrávkou o míč přišel.
28'
Nákop za obranu Hoffenheimu domácím radost nepřinesl. Na tahu jsou hosté, kteří se přesouvají na polovinu Berlína.
27'
Na míči je více Hertha, přesto se jí nedaří opustit vlastní polovinu. Navíc chybuje a přenechává kombinaci hostům.
26'
Vysoké míče k úspěchu nevedly, navíc je odpískán ofsajd domácího hráče. Baumann může v poklidu rozehrát.
25'
Třetí žlutou kartu v sezoně dostává Mijat Gačinovič (HOF).
25'
Rozhodčí znovu píská, tentokrát se nezdál zákrok na rozběhnutého Mittelstädta na polovině Hoffenheimu.
24'
Hru kouskují fauly na obou stranách. Náznaky šancí jsme už viděli, ale opravdové gólové pokusy nepřichází.
23'
Postupný útok domácím nevyšel. Nákop do vápna sbírá Baumann a ze svých rukavic rozehrává.
22'
Hertha znovu drží míč na svých kopačkách a postupným útokem se dostává na soupeřovu polovinu.
21'
Centr do vápna zkoušel zakončit Córdoba, který na penaltě vystřihl pěkné nůžky, jenže k jeho smůle míč nezasáhl.
21'
Druhý faul Hoffenheimu v krátkém sledu. V tomto případě vybojoval přímý kop ve středu útočné poloviny Córdoba.
21'
Rozhodčí znovu píská, tentokrát ho přinutil obranný faul proti Cunhovi. Hertha kombinuje na útočné polovině.
20'
Ve vápně se tlačil do zakončení Córdoba, ale v obležení soupeřových obránců se ke střele nedostal.
19'
Velká šance pro Kramariče! Chorvatský střelec dostal přihrávku na hranici malého vápna, ale vracející se Stark těsně před ním změnil dráhu míč a hostující hráč už v pádu nedokázal ideálně zakončit.
18'
Na druhé straně vytěžil svou ofenzivní aktivitu Baumgartner, který si došel pro obranný faul soupeře. Následné centry si však domácí pohlídali.
17'
Cunha dostal míč do běhu, načež ho dokázal poslat do vápna, ale jeho parťák z ideální pozice trestuhodně minul míč! Vzápětí pálil Pekarík, jehož rána míří vedle pravé tyče.
16'
Daridův přízemní pas za obranu hosté zachytili, přesto optická převaha Berlínských pokračuje.
15'
Hertha se po sérii autových vhazování přiblížila až k rohovému praporku, přesto Pekarík vhazoval nakrátko a následný centr hosté odvrátili.
14'
Tlak hostů pokračoval i nadále, jenže Poschův centr z levé strany letěl jen do míst, kde nikdo z hostů nestál.
13'
Hertha neuspěla ani z následného rohového kopu, navíc se musela bránit útoku Hoffenheimu. Neúspěšnému.
12'
Útočník Krzysztof Piątek zvolil střelu k pravé tyči, kam se Oliver Baumann úspěšně natáhl a chytá!
11'
Míč se do vápna Hoffenheimu rychle vrací, načež Nuhu přišlápl Córdobu a rozhodčí píská pokutový kop!
10'
Darida rozehrál nakrátko přímo k Guendouzimu, jenž nabil svému spoluhráči, ale střela trefila jen bránícího hráče.
10'
Guendouzi se snažil protlačit do vápna, na jehož rohu byl zastaven faulem bránícího hráče. Zajímavý přímý kop!
9'
Útočnou akci domácích zastavuje faul, po němž rozehrál Hoffenheim a dokonce zakončil. Baumgartner pálil z dálky hodně mimo.
8'
Míč skončil v zámezí, načež hosté rozehráli od své branky, ale míč rychle ztratili. Na míči jsou znovu Berlínští.
7'
Hertha volí trpělivý a postupný útok, proti kterému se Hoffenheim úspěšně brání.
6'
Centr do vápna proskákal až do náručí brankáře Schwolowa. Hertha se vydává do protiútoku!
6'
Vzdušný souboj před šestnáctkou soupeře odnesl Baumgartner zásahm do obličeje. Hoffenheim rozehrává přímý kop.
4'
Domácím se nepodařilo zaútočit, ale dostali hosty pod tlak. Snaha byla zbytečná, protože Hertha vzápětí fauluje.
4'
Baumannův odkop však míří jen do zámezí, tudíž Berlínští vhazují na útočné polovině hrací plochy.
3'
Samassékou na polovině hřiště fauloval, čímž poskytl míč domácímu celku. Hertha však se svým dlouhým míčem po pravé straně neuspěla.
2'
Hoffenheim rozehrával trpělivě, což kýžený efekt nepřineslo. Hertha zatlačila soupeře až k jeho brance.
1'
O první ofenzivní akci zápasu obstarala Hertha, jejíž postupný útok završený nákopem hostující obrana odvrátila.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark (C), Alderete, Mittelstädt – Darida, Tousart, Guendouzi – Cunha – K. Piątek, J. Córdoba.
Náhradníci: Jarstein – Ascacibar, Leckie, Lukebakio, Netz, Ngankam, Redan, Torunarigha, Zeefuik.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, Vogt, S. Posch – Gaćinović, Rudy, Samassékou, Kramarić, John – Baumgartner, Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Bebou, Beier, Bogarde, Brenet, Bruun Larsen, Geschwill, Nordtveit.

Rozhodčí: H. Osmers.
Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná, navíc padají góly! Ač se aktuálně oběma týmům střelecky nedaří, ve třech z posledních čtyř zápasů padly alespoň tři góly. Ve dvou duelech dokonce pět a šest, jediný gól padl naposledy v říjnu 2016 a bez branek se nehrálo nikdy.
Český záložník Vladimír Darida a jeho Hertha prožívají rozporuplné období. Berlínští bodují, ale také prohrávají. Z osmi posledních zápasů však vyhráli dvakrát a vybojovali čtyři remízy. Důvodem je koncovka, protože v jediném z posledních šesti duelů dali více než jeden gól. I proto se krčí na třináctém místě.

O příčku hůř je na tom Hoffenheim, přestože o víkendu ukončil proti nováčkovi z Bielefeldu šňůru tří soutěžních porážek. Remíza 0:0 proti Arminii ale rozhodně není žádnou velkou vzpruhou. Nutno podotknout, že tým Pavla Kadeřábka drží nad pásmem sestupu rozsáhlá marodka. Na ní se už dlouhodobě nachází také český křídelník.
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemný úterní večer! Vložené kolo bundesligy nabízí také souboj, v němž Hertha přivítá od 20:30 fotbalisty Hoffenheimu.