Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Köln - 24. ledna 2021   18:00

Hoffenheim
7' Kramarić  • 28' Baumgartner (Gaćinović) • 75' Kramarić
3:0
(2:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – Nuhu, Nordtveit, S. Posch – Gaćinović (75. Kadeřábek), Rudy, Samassékou (88. Bogarde), Baumgartner, John – Bebou (75. Adamjan), Kramarić (82. Dabbur).
Pentke – Kadeřábek, Adamjan, Belfodil, Bogarde, Brenet, Geschwill, Dabbur.
Jablonski – Grudzinski, Blos
PreZero Arena, Sinsheim
Köln
T. Horn – Čestić (30. Meré), Bornauw, J.-K. Horn – Ehizibue (30. Thielmann), Hector (C) (66. Rexhbecaj), Schirí, Drexler, Katterbach (61. Jakobs) – M. Wolf, Duda (61. Modeste).

Hoffenheim porazil Kolín přesvědčivě 3:0 a vzdálil se sestupovým příčkám. Největší zásluhu má na tom penaltový kat Andrej Kramarić, který dvakrát skóroval právě z penalt. Jednou trefou podpořil svůj tým Christoph Baumgartner.

Posledních 15 minut odehrál za Hoffenheim i Pavel Kadeřábek, který doléčil dlouhodobé zranění lýtka. Do soutěžního zápasu nastoupil poprvé od října loňského roku a hned může slavit vítězství.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:9.
Rohy: 6:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:13.
90'
88'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Melayro Bogarde.
87'
Marco John (Hoffenheim) měl v úmyslu potrestat chybu v soupeřově rozehrávce. Střelou vyslanou před šestnáctkou ale trefil jenom obránce.
85'
Zápas se za stavu 3:0 už jenom dohrává. Hosté by ale i tak chtěli vstřelit aspoň čestný gól.
84'
Zleva centrující Dominick Drexler našel hlavu Modesteho, který netrefil domácí branku.
82'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Munas Dabbur.
80'
Domácí pak ubránili dva rohové kopy.
78'
Oliver Baumann chytá Modestemu penaltu! Domácí gólman vystihl směr střely a balon vyrazil na roh.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Sargis Adamjan.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Pavel Kadeřábek.
75'
To, na co jsme od října netrpělivě čekali, je tady! Na hřiště míří Pavel Kadeřábek.
75'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
75'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Ani tentokrát se ANDREJ KRAMARIĆ nemýlil! Chorvatský snajpr udělal pár kroků k míči a u něj svůj pohyb zpomalil. Střelu pak poslal těsně nad zemí k levé tyči, zatímco Timo Horn skočil na opačnou stranu.
74'
Druhá penalta pro Hoffenheim!
73'
Před Mijatem Gaćinovićem si své defenzivní povinnosti splnil odkopem míče do zámezí Sebastiaan Bornauw (Kolín nad Rýnem).
71'
A ještě jeden. Tentokrát všechny ve vápně přehlavičkoval Jannes-Kilian Horn (Kolín nad Rýnem), ale zároveň mířil vysoko nad branku.
70'
Kasim Nuhu zblokoval Drexlerovu přihrávku. Kolín nad Rýnem se chystá rozehrát rohový kop.
69'
Hosté roztáhli hru doleva. Odtamtud centroval Ismail Jakobs přímo před bránu, kterou hájí pozorný Oliver Baumann.
67'
Na pravé straně se střelecky uvolnil Christoph Baumgartner (Hoffenheim). Po zemi mířil na zadní tyč, ale netrefil. Gólman Timo Horn si tak oddechl.
66'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Elvis Rexhbecaj.
65'
Po ubráněném rohu postupovali domácí v nebezpečném tandemu. Andrej Kramarić tam měl Ihlase Beboua, ale přihrávku na něj blokoval vracející se obránce. Nakonec je z toho pouze odkop.
63'
Marco John uháněl do brejku. Jorge Meré (Kolín nad Rýnem) proto zatáhl za záchrannou brzdu, což sudí Jablonski ohodnotil žlutou kartou.
61'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Anthony Modeste.
61'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Noah Katterbach, přichází Ismail Jakobs.
60'
Hoffenheimská standardka před levou stranou šestnáctky. Andrej Kramarić to měl na přímou střelu a ta také přišla. Timo Horn pak po očku sledoval, jak balon míří nad břevno.
60'
Statistika držení míče: 64% : 36%.
58'
Bornauw našel vzdušným pasem na pravé straně vápna Jonase Hectora, který těžkou volej napálil nad domácí branku. I kdyby ale mířil lépe, vzrušení by bylo zbytečné – pískán je totiž ofsajd.
56'
Iljás Schirí (Kolín nad Rýnem) si vyšlápl na Christopha Baumgartnera. Ani rychlá omluva ho neuchránila od žluté karty.
55'
Domácí gólman opět v akci. Tentokrát při odkopu malé domů, která založila rychlou akci. Marco John ji pak ale pokazil nepřesnou zpětnou přihrávkou.
54'
Teprve proti střílenému pasu od Jana Thielmanna musel zasahovat Oliver Baumann (Hoffenheim). A zvládl to s bravurou.
53'
O chvíli později měli hosté k dispozici roh. Krátkou přihrávku vystřídal centr, který pozorná hoffenheimská defenziva hravě odvrátila.
52'
Stefan Posch (Hoffenheim) inkasoval žlutou kartu za to, že zezadu skolil Jonase Hectora.
50'
Domácí o sobě dali vědět přihrávkou za obranu, kterou sestrojil Mijat Gaćinović. Bohužel pro Hoffenheim míč nikdo v modrém dresu nepřijal.
49'
Jannes-Kilian Horn se zlobí na rozhodčího za odpískání jeho útočného faulu. Kdyby Sven Jablonski nechal hru běžet, měli by hosté před sebou slibnou šanci.
47'
Po tvrdém hlavičkovém souboji Håvarda Nordtveita s Janem Thielmannem padli oba hráči k zemi. Ošetření ale nebude potřebovat žádný z nich.
46'
Hráči se vrátili z útrob stadionu zpátky na hřiště.
V lepším rozpoložení odešli do šaten fotbalisté Hoffenheimu. Domácí totiž vstřelili dva góly, první dal z penalty Andrej Kramarić a druhý přidal Christoph Baumgartner.

Výkonem svých svěřenců rozladěný Markus Gisdol udělal hned poté dvě změny v sestavě. Blízko k pozvednutí kolínského praporu měl dvakrát Marius Wolf, který nejprve zblízka trefil brankáře a v závěru poločasu orazítkoval po rohovém kopu tyč.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:4.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 3:4.
45+1'
45+1'
V nastaveném čase překonal hlavou po rohovém kopu Dudy domácího brankáře Marius Wolf! Při Oliveru Baumannovi ale stáli všichni svatí, poněvadž ho zachránila tyčka!
44'
Domácí jsou v laufu. Teď zprava střílel Ihlas Bebou na zadní tyč, kterou minul zhruba o metr.
42'
Agilní Andrej Kramarić (Hoffenheim) měl příležitost vstřelit svůj druhý gól v utkání! Z hranice šestnáctky se o to snažil levačkou. A rána to nebyla vůbec, chybělo jí jen několik decimetrů.
41'
A tak šli dopředu domácí, kteří zakrátko zahrávali roh. Odvrácený míč si před vápnem našel Marco John, ale unáhlená střela ho neposlechla.
39'
Nakonec Kolín. Po pěkné souhře chtěl míč prostrčit do šestnáctky Dominick Drexler, ale mezeru mezi dvěma stopery netrefil.
37'
Hosté vytlačili soupeře ven a vytrvale bojují o míč u půlící čáry. Kdo balon získá do své moci?
36'
Roh také pro Hoffenheim. Sebastian Rudy si vybral variantu rozehrávky na kratší vzdálenost.
34'
A po něm stál ve velké šanci Marius Wolf! V bezprostřední blízkosti branky číhající kolínský hráč měl štěstí na odražený míč, který napálil z voleje. Výborně ale zareagoval Oliver Baumann, který střelce vychytal nohou.
33'
Možnost na snížení. Po sražené Katterbachově ráně bude Kolín nad Rýnem rozehrávat roh.
30'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Jan Thielmann.
30'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sava-Arangel Čestić, přichází Jorge Meré.
30'
Naštvaný trenér Markus Gisdol (Kolín nad Rýnem) se chystá udělat hned dvě změny v sestavě.
30'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
28'
Po odvráceném rohovém kopu přišla Gaćinovićova skákavá střela, kterou CHRISTOPH BAUMGARTNER tečoval výstavní patou k pravé tyči. Hoffenheim má zápas parádně rozehraný, po necelé půl hodině vede už 2:0!
28'
Andrej Kramarić (Hoffenheim) v šanci! Chorvatský pistolník tentokrát zakončoval před šestnáctkou jen těsně nad břevno!
27'
Hosté pak vyprodukovali dva centry. Ten druhý vyslal zprava Kingsley Ehizibue za branku. Oliver Baumann tak zůstal v klidu.
25'
Lépe to vypadalo při dalším tažení. Do šestnáctky totiž pronikl Jonas Hector (Kolín nad Rýnem), ale byl natolik dezorientován, že ani nezakončil.
24'
Kolínský tým rozjel kombinaci po ose Duda – Hector – Čestić. Touhle cestou to však nešlo.
23'
Oproti posledním minutám teď tempo hry opadlo. Míč rotuje převážně kolem středového kruhu, takže ho má Sven Jablonski přímo na očích.
21'
Na opačné straně hledal Noah Katterbach hlavu Mariuse Wolfa. Bohužel pro Kolín dal míči velkou razanci a svého spoluhráče tak vysoko překopl.
20'
Sebastian Rudy (Hoffenheim) opět u míče. Tentokrát ho měl před šestnáctkou na střelu, ale tu zablokoval stoper Bornauw.
19'
Jeho exekutorem se stal Sebastian Rudy. Odcentroval přímo do ohně, ale hosté tuhle standardku rychle uhasili.
18'
Sava-Arangel Čestić (Kolín nad Rýnem) si splnil povinnosti v obraně, po jeho zákroku se bude kopat roh.
17'
Zakrátko vymysleli hosté něco lepšího. Kingsley Ehizibue dokonce obdržel míč dovnitř vápna, ale v tísni a navíc zády k bráně nedokázal udělat nic kloudného.
16'
Ondrej Duda nedoběhl dlouhý pas a celý kolínský útok končí pouze odkopem od branky.
15'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
14'
Timo Horn (Kolín nad Rýnem) musel před napadajícím Andrejem Kramarićem rychle odkopávat riskantní malou domů.
12'
Ihlas Bebou (Hoffenheim) se ve středu hřiště provinil podražením, po kterém srovnal počet žlutých karet.
10'
Z brejku pak Christoph Baumgartner (Hoffenheim) marně spěchal za nakopnutým míčem Kasima Nuhy.
9'
Centr o vyrovnání usilujícího Noaha Katterbacha domácí defenziva hravě odvrátila.
7'
Pokutový kop si vzal na starost ANDREJ KRAMARIĆ. Zvolil pomalý rozběh, počkal si kam Horn skočí a pak jednoduše kopl balon do středu.
6'
Nordtveitovu ránu zablokoval Sava-Arangel Čestić (Kolín nad Rýnem) rukou. Dostal za to žlutou kartu a navíc je pro Hoffenheim nařízena penalta!
5'
Hosté kontrovali přihrávkou za obranu, jenže tu převzal Kingsley Ehizibue v ofsajdu.
4'
Když to nešlo po zemi, zkusili to domácí vzduchem. Sebastian Rudy hledal obloučkem Andreje Kramariće, ale před ním stihl odhlavičkovat Sava-Arangel Čestić.
3'
O samostatnou akci se snažil Stefan Posch (Hoffenheim), ale o míč přišel. Na druhé straně se útěkem podél pravé lajny neprosadil Marius Wolf.
2'
Ve vlastním území kombinující domácí tým s přechodem do útoku zatím trpělivě vyčkává.
1'
Úvodní výkop provede Hoffenheim.
Základní jedenáctky už míří na hřiště. Domácí nastupují v modrých a hosté ve žlutých dresech.
Zápas bude zajímavý i pro fanoušky ze Slovenska, v základní sestavě Kolína totiž nechybí Ondrej Duda.
Ano, Pavel Kadeřábek je zpět! Český reprezentant doléčil vleklé zranění lýtka a po několikaměsíční rekonvalescenci usedne na střídačku.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, Nordtveit, S. Posch – Gaćinović, Rudy, Samassékou, Baumgartner, John – Bebou, Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Kadeřábek, Adamjan, Belfodil, Bogarde, Brenet, Geschwill, Dabbur.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Čestić, Bornauw, J.-K. Horn – Ehizibue, Schirí, Hector (C), Katterbach – M. Wolf, Duda, Drexler.
Náhradníci: Zieler – Jakobs, Meré, Arokodare, Modeste, Rexhbecaj, S. Özcan, Schmitz, Thielmann.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Blos.
Nastal čas prozradit vám sestavy. A můžu vám slíbit, že budete příjemně překvapeni!
I proto má ve vzájemných duelech navrch Hoffenheim. Tým vlastněný softwarovým inženýrem Dietmarem Hoppem, jehož v červenci 2020 časopis Forbes zařadil na 8. místo nejbohatších Němců, odešel jako vítěz z posledních pěti setkání. A proti Kolínu drží šestiletou neporazitelnost.
V Kolíně si přejí, aby tomu tak nebylo. Tamní klub se totiž krčí v červené (barážové) zóně a body potřebuje jako sůl. Ty, které získal při středeční výhře 2:1 na hřišti posledního Schalke, jsou sice důležité, ale pro zklidnění situace ještě nestačí. Kdyby ale Kozlové na tuto výhru navázali, v tabulce by předskočili Bielefeld, a to už by z jejich strany vypadalo mnohem lépe. Snažit se bude i slovenský reprezentant Ondrej Duda, který dal v současné sezoně prozatím dvě branky. Jen o jednu více má nejlepší střelec týmu – Ellyes Skhiri.
Pro českého reprezentanta je to věc nemilá. Jednak protože si nezahrál už od října, a jednak protože Hoffenheim odehrál svou nejhorší první půlku sezóny za posledních pět let – v ročníku 2015/16 měl na kontě po prvních sedmnácti zápasech pouze třináct bodů, teď je to i díky výhře v minulém kole o šest více. V týdnu totiž celek ze Sinsheimu uspěl v hlavním městě, kde porazil 3:0 Herthu. Hvězdou utkání byl chorvatský snajpr Andrej Kramarić, který dvěma góly zaokrouhlil svůj letošní počet vstřelených branek na deset. Bude tento kanonýr pálit ostrými i dnes?
Německá Bundesliga uzavře 18. kolo zápasem Hoffenheimu s Kolínem nad Rýnem. Uvidíme, zda dlouhodobě zraněný Pavel Kadeřábek už doléčí své zranění.