Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Bielefeld - 31. ledna 2021   15:30

Köln
9' M. Wolf  • 28' M. Wolf  • 62' Rexhbecaj (Schirí)
3:1
(2:0)
Bielefeld
73' Córdova  (Klos)
Köln
T. Horn (C) – Meré, Czichos, J.-K. Horn – M. Wolf, Rexhbecaj (90. Meyer), Schirí, Jakobs (82. S. Özcan), Katterbach – Dennis (82. Thielmann), Duda (68. Drexler).
Zwayer – Foltyn, Leicher
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Doan, Kunze, Hartel (86. Seufert), Yabo (62. Soukou) – Klos (C), Schipplock (62. Córdova).

Příští sobotu se Kolín vydá na hřiště sedmého Mönchengladbachu, zatímco Bielefeld bude o den později doma hostit jedenácté Brémy.
Kolínští se vyhrabali z barážové šlamastyky, poražený Bielefeld tam naopak spadl. Oba celky, mezi něž se ještě vmáčkla Hertha Berlín, ale dělí od sebe jen jeden bod. Bitva o udržení, do které se ještě stále může zapojit celá řada týmů, tak slibuje napínavé pokračování.
Důležitý záchranářský souboj zvládl lépe Kolín. Už v prvním poločase dal dva góly Marius Wolf a po změně stran skóroval i Elvis Rexhbecaj. Za Bielefeld pak výsledek jen kosmeticky upravil Sergio Córdova.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:6.
Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:17.
90+5'
90+4'
Po levém křídle se rozutíkal Ricu Doan. Zahnán byl až ke koncové čáře, ale i tak odcentroval. Bohužel pro Bielefeld nepřesně.
90+3'
Domácí uklidnili hru výletem na druhou stranu hřiště. Střelu od Maxa Meyera tam zablokoval Reinhold Yabo.
90+2'
Ve druhé z pěti nastavených minut pošle míč do hry Timo Horn. Gólman Kolína bude vykopávat poté, co Nils Seufert centrem minul jeho branku.
90'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Max Meyer.
89'
Cebio Soukou si před šestnáctkou zpracoval míč tělem a pravačkou překonal Tima Horna! Domácího brankáře zachránila tyčka!
88'
Když to jde, tak domácí i útočí. Teď dokonce mohli vystřelit, kdyby přihrávka na levou stranu vápna byla jen o něco přesnější.
87'
Výkop má na starosti Timo Horn (Kolín nad Rýnem). A podle očekávání s ním vůbec nespěchá.
86'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Nils Seufert.
85'
A bude to střídání. U postranní čáry už přešlapává Nils Seufert (Bielefeld). Čeká jen na přerušení.
83'
Kolín už začíná taktizovat. Domácí tým se stáhl do ulity a trpělivě vyčkává, s čím na něj soupeř vyrukuje.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Salih Özcan.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Emmanuel Bonaventure Dennis, přichází Jan Thielmann.
80'
Zanedlouho poté zavítal Bielefeld na kolínské území ve větším počtu a dokonce tam zahrával dva rohové kopy. Ani po jednom z nich však nezahrozil.
78'
Hosté kontrovali útokem Fabian Klose. Ten vepředu osiřel a bez podpory spoluhráčů míč ztratil.
76'
Domácí tým kopal roh. Do vzduchu si vyšplhal Rafael Czichos a hlavičkoval k tyči. Míč směřující mimo zastavil Stefan Ortega otevřenou dlaní.
75'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
73'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Že bych to zakřikl!? Dlouhý nákop si zpracoval Fabian Klos až ve vápně. Přitom na sebe natáhl jak dvojici obránců, tak brankáře, a spoluhráči naservíroval přihrávku jako na zlatém podnose. SERGIO CÓRDOVA pak už pohodlně doklepl míč do úplně prázdné branky.
70'
Dvacet minut před koncem drží Kolín luxusní náskok. Skutečně nevím, co by se muselo stát, aby o něj přišel. I když ve fotbale je samozřejmě možné vše.
68'
Slovenský reprezentant Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem) ukončil své účinkování v dnešním zápase.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Dominick Drexler.
66'
Po ubráněném rohu vyrazil Kolín do rychlého brejku, ten měl ale jepičí život.
65'
Žlutou kartu dostává Cebio Soukou (Bielefeld).
62'
Köln právě vstřelil branku!
Kozlové trkli svého soupeře i potřetí! Rychlá kombinace po ose hřiště dovedla do úniku ELVISE REXHBECAJE, který zamířil po zemi neomylně k pravé tyči. Za stavu 3:0 jsou domácí na nejlepší cestě za vítězstvím.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Sergio Córdova.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Cebio Soukou.
61'
Po tvrdém hlavičkovém souboji před vlastní brankou potřebuje Joakim Nilsson (Bielefeld) ošetření.
60'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
59'
Na levém křídle se rozběhl Ismail Jakobs (Kolín nad Rýnem). Vracející se Amos Pieper mu na poslední chvíli odkopl míč do zámezí.
57'
Na hřišti se přiostřilo. A z množství osobních soubojů vyplývají četné fauly.
56'
Kvůli ošetřování zraněného hráče zůstala hra několik desítek vteřin přerušena. Už se ale zase hraje.
54'
Známe jméno druhého hříšníka. Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem) dostal žlutou kartu za podražení.
52'
Hosté se chvíli radovali ze snížení, které jim z úrovně penalty vystřelil Ricu Doan. Gólu ale předcházela ruka Fabiana Klose, takže gól platit nemůže.
51'
V poslední odehrané minutě přilétly centry do obou pokutových území. Ten domácí odvrátila obrana, ten hostující zase chytil Timo Horn.
50'
Na totožném místě jako předtím Duda se teď vrhl proti dvojnásobné přesile Marius Wolf (Kolín nad Rýnem). Akce končí znovu odkopem.
48'
Zpátky se vrátil Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem). Kolem Amose Piepera chtěl zprava vniknout do vápna, v tom mu ale statný bek zabránil. Je z toho jen odkop.
47'
Dlouhý nákop i centr, obojí hosté ubránili. A potom vyvezli míč za půlící čáru.
46'
Felix Zwayer svolává hráče zpátky na hřiště.
Kolín nad Rýnem vede nad Bielefeldem po první půli 2:0. Obě branky dal přitom jinak sváteční střelec Marius Wolf. První v desáté a druhou v osmadvacáté minutě.

Domácí vedou zaslouženě i navzdory nižšímu procentu držení míče. Převahu totiž měli ve střelách, kterých vyslali hned třikrát víc než soupeř. Ten se zmohl jen na jednu vážnou hrozbu, která zůstala jen výhrůžkou.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:1.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.
45+1'
45'
Felix Zwayer nastavil 1 minutku.
44'
Domácí vysunuli pressing. Před šestnáctkou získal balon Ondrej Duda, který otestoval Ortegu extrémně slabou levačkou. Tahle střela slovenskému hráči vůbec nesedla.
42'
První žlutá karta. Ismail Jakobs (Kolín nad Rýnem) podrazil v souboji o míč Fabiana Kunzeho.
41'
Ofsajd a v něm Emmanuel Bonaventure Dennis (Kolín nad Rýnem).
40'
Hosté se osmělili posléze. Nejprve levačkou střílející Ricu Doan donutil Tima Horna k zákroku na zemi, další útok pak nepřesnou diagonálou zakončil Reinhold Yabo. To byla povedená minuta ze strany Bielefeldu.
38'
Byl to Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem), kdo vyslal přímou střelu. Zeď postavená Stefanem Ortegou byla neprůstřelná.
37'
Navíc teď budou hosté čelit standardce. Kopne ji Elvis Rexhbecaj, nebo Ondrej Duda?
36'
Arminia Bielefeld taky kombinuje, jenomže se stále nedokáže dostat na dostřel soupeřovy branky.
34'
Do zakončení dotáhl domácí tým až svůj další útok. Znovu to bylo po pasu z levé strany, kdy tentokrát Iljás Schirí pálil pravačkou do prázdna.
33'
Emmanuel Bonaventure Dennis (Kolín nad Rýnem) stejně jako při gólu na 2:0 nedosáhl na centr, tentokrát se za ním ale žádný ze spoluhráčů nezjevil.
31'
O rychlé snížení usiloval Fabian Klos (Bielefeld). Při sólo průniku si troufl na dvojnásobnou přesilu, ale jak se záhy ukázalo, ta byla nad jeho síly.
30'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
28'
MARIUS WOLF střílí svou druhou branku v zápase! Centr Ismaila Jakobse z levé strany Emmanuel Bonaventure Dennis nedoskočil, ale k míči se dostal právě Wolf, který svou volej umístil nechytatelně k pravé tyči. Zkoprnělý Stefan Ortega se ani nepohnul.
26'
Ve hře obou celků vznikají nepřesnosti, takže míč teď velmi často mění majitele.
24'
Na průnikovou přihrávku za nabíhal Fabian Kunze (Bielefeld). Bylo to však zbytečné, protože si nepohlídal ofsajdovou linii.
22'
Kolínští pak ubránili dva rohové kopy.
21'
Domácí často faulují. A právě po jednom z nedovolených zákroků neuhlídali Svena Schipplocka, jehož nebezpečnou hlavičku musel Timo Horn vytahovat zpod břevna. Důležitý zákrok!
19'
Po rychlém výhozu vlastního gólmana Iljás Schirí (Kolín nad Rýnem) ztratil míč a při snaze o jeho opětovný zisk se provinil útočným faulem.
18'
Dlouhý pas japonského fotbalisty zkrotil ve svých rukavicích Timo Horn (Kolín nad Rýnem).
17'
Další přímý kop pro Bielefeld. Od pravé postranní čáry se ho právě chystá zahrát Ricu Doan.
16'
Hosté maličko zahrozili ze standardky. Na kvalitní centr si naskočil Cédric Brunner, ale jeho pokus hlavou výborně zablokoval Rafael Czichos
15'
14'
Bielefeld těžce překračuje půlící čáru. Teď k tomu bude mít možnost díky faulu ve středu hřiště.
13'
Domácí opět v útoku. Přišel centr ze strany, který si na brankové čáře pohlídal Stefan Ortega.
11'
Sám na vlastní pěst zaútočil Ismail Jakobs (Kolín nad Rýnem). Svého strážce zkusil přelstít kličkou doleva, tu mu ale soupeř vystihl.
9'
Po odvráceném rohovém kopu Dudy dal slovenský reprezentant dovnitř vápna nový míč. Hlavičkujícího Iljáse Schirího ještě Stefan Ortega vychytal, ale na pohotovou dorážku MARIUSE WOLFE už ležící gólman nestačil.
7'
Hosté kontrovali centrem ze strany, který spolehlivě vyboxoval brankář Timo Horn.
6'
A po něm přišlo vzdušné zakončení. Myslím, že to byl slovenský reprezentant Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem), kdo přehlavičkoval břevno.
5'
Tam se míče ujali domácí. A hned vtrhli do pokutového území, kde na poslední chvíli odkopával Joakim Nilsson na rohový kop.
4'
Oťukávaná pokračuje souboji uprostřed hřiště.
3'
Bielefeld opět u balonu, za postranní čárou ho do hry vhodil Cédric Brunner. Dlouhý aut do šestnáctky kolínská defenziva bez potíží odvrátila.
2'
Začátek je z obou stran opatrný. Hosté se dostali k míči a nakopli ho směrem k bráně, její strážce Timo Horn má za sebou jednoduché zpracování.
1'
Záchranářský duel rozehrál Kolín.
1'
Základní jedenáctky už míří na hřiště. Domácí nastupují v červených a hosté v bílých dresech.
V základní sestavě nechybí Ondrej Duda. Slovenský reprezentant vytvoří v útoku dvojici s Emmanuelem Dennisem, toho čeká po přestupu z belgického Clubu Bruggy první zápas za Kolín.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Meré, Czichos, J.-K. Horn – M. Wolf, Rexhbecaj, Schirí, Jakobs, Katterbach – Dennis, Duda.
Náhradníci: Zieler – Drexler, Hector, Limnios, Modeste, S. Özcan, Schmitz, Thielmann, Meyer.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Doan, Kunze, Hartel, Yabo – Klos, Schipplock.
Náhradníci: Linnér – Córdova, Gebauer, de Medina, Lucoqui, Prietl, van der Hoorn, Seufert, Soukou.

Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Leicher.
Hráči zahájili rozcvičku, je nejvyšší čas ukázat vám sestavy. Takhle je poskládali trenéři Markus Gisdol (Kolín nad Rýnem) a Uwe Neuhaus (Bielefeld).
Neslavně dopadli před týdnem i hráči Kolína nad Rýnem. Kozlové si v Hoffenheimu ani jednou netrkli a vrátili se s prohrou 0:3. Doba, kdy sbírali medailová umístění, je už dávno pryč. Teď nastal čas na záchranu! O tu se fotbalisté vestfálského klubu budou snažit ze všech sil, sestup jako v sezoně 2017/18 si nepřeje nikdo z nich. Ani slovenský reprezentant Ondrej Duda, který do týmu Markuse Gisdola našel před sezonou cestu z Premier League. Výraznou komplikací je pak zranění Sebastiana Anderssona, jenž si nezahrál soutěžní zápas už měsíc a půl. Nejlepším střelcem tak zůstává třígólový záložník Iljás Schirí.
Nováček soutěže přijede do Kolína v roli mírného outsidera, přestože podzimní zápas těsně vyhrál. Jediným gólem ho v 78. minutě rozhodl Jóan Símun Edmundsson. Víc už však na sebe záložník z Faerských ostrovů neupozornil. Coby střídající hráč dostával od trenéra čím dál méně prostoru a od začátku listopadu už dokonce žádný (pouze 16. prosince usedl aspoň na lavičku). Uwe Neuhaus věří zkrátka jiným. Jeho stálou přízeň mají třeba Ricu Doan nebo Fabian Klos (oba autoři tří branek). Ani oni však v minulém kole nedokázali uchránit tým od výprasku 1:5, který mu uštědřil Frankfurt.
Německá Bundesliga uvidí souboj sestupem ohrožených tabulkových sousedů. Do barážových vod namočený Kolín nad Rýnem se chystá potopit Bielefeld.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.