Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hertha Berlin - 16. ledna 2021   15:30

0:0
(0:0)
Köln
T. Horn – Čestić, Bornauw, Czichos – Ehizibue (79. Modeste), Schirí, Hector (C) (69. S. Özcan), J.-K. Horn (79. Jakobs) – M. Wolf, Drexler (90+2. Rexhbecaj) – Duda.
Willenborg – Aarnink, Foltyn
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Hertha Berlin
Schwolow – Pekarík, Stark (C), Alderete, Mittelstädt (86. Netz) – Darida, Tousart, Guendouzi – Lukebakio (60. Cunha), K. Piątek, J. Córdoba (86. Redan).

On-line přenos končí. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký víkend.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:11.
Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:19.
Po z obou stran opatrném úvodním poločase nepadl gól ani ve druhé půli, zápas mezi Kolínem nad Rýnem a Hertou Berlín tak skončil nic neřešícím smírem.

Ve společném utkání totiž remizovaly i Hoffenheim a Bielefeld a v Dortmundu pak překvapivě uhrála bod Mohuč. Celky od 13. do 17. místa si tak v tabulce polepšily bodově, ne však tolik potřebným umístěním.

Napravit to mohou už za několik dní. Hertha v úterý doma proti Hoffenheimu a Kolín o den později na hřišti posledního Schalke.
90+4'
90+3'
Hosté odvrátili roh a šli do brejku. Přečíslení čtyři na tři řešil v nevýhodné pozici Matheus Cunha patičkou, kterou stoper Bornauw vystihl.
90+2'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Elvis Rexhbecaj.
90+1'
Hrdinou zápasu se chtěl stát Matheus Cunha (Hertha). Brazilský hráč ale svůj pokus příliš uspěchal a na brankové čáře připravený Timo Horn neměl problémy.
90'
Před námi jsou závěrečné 4 minuty.
89'
Aktivní Matteo Guendouzi (Hertha) v zakončení. U levého okraje šestnáctky mu nabil Matheus Cunha, ale technická střela na zadní tyč byla nepřesná.
87'
Matteo Guendouzi (Hertha) je při chuti. Znovu byl u míče a přes Iljáse Schirího se sápal do branky. Míč se však odrazil za koncovou čáru právě od něj.
86'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Daishawn Redan.
86'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Luca Netz.
85'
Také hosté mají připraveno dvojité střídání.
84'
Ismail Jakobs (Kolín nad Rýnem) se na kapitánovi Niklasi Starkovi dopustil útočného faulu.
83'
Matteo Guendouzi se chytá za hlavu! Po zasekávačce svého spoluhráče totiž trefil levou tyč! Teď měla kolínská defenziva velké štěstí...
82'
Hra je přerušena až poté, co si Marius Wolf (Kolín nad Rýnem) vyžádal ošetření.
80'
Hosté se hlásí o penaltu! Podle nich zahrál Sebastiaan Bornauw uvnitř svého vápna rukou. Jak to posoudí rozhodčí? Negativně.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Anthony Modeste.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jannes-Kilian Horn, přichází Ismail Jakobs.
77'
Rafael Czichos (Kolín nad Rýnem) se provinil podražením a vyrovnal tím počet žlutých karet na 2:2.
76'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
75'
Teď už však domácí gólman musel zasahovat. Technickou střelu zpoza vápna na něj totiž vyslal Matteo Guendouzi a Timo Horn měl co dělat, aby míč po odrazu o zem vyrazil.
74'
Polský kanonýr Krzysztof Piątek (Hertha) střílel přes vracejícího se Bornauwa z pravé strany na zadní tyč. Timo Horn měl štěstí, že se míč mezi tři tyče nevešel.
73'
Hertha ubránila roh Ondreje Dudy. V dnešním utkání hrají prim defenzivy obou celků.
71'
Před bránu přihrávající Vladimír Darida (Hertha) tam nikoho v modrém dresu nenašel.
70'
I dvacet minut před koncem řádné hrací doby zůstává stav zápasu Kolín – Hertha bezbrankový.
69'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Salih Özcan.
68'
Jonas Hector (Kolín nad Rýnem) odešel v doprovodu týmových lékařů mimo hrací plochu, aby se po krátkém ošetření vrátil zpátky na hřiště.
67'
V hlavičkovém souboji dostal Jonas Hector (Kolín nad Rýnem) od Aldereteho loktem do zátylku a v bolestech se svíjí na zemi.
66'
Dominick Drexler (Kolín nad Rýnem) se rozběhl Ondreji Dudovi, ale ten na něj balon neprostrčil.
64'
Na centr z nařízené standardky si vyšplhal Omar Alderete (Hertha) a nezamířil vůbec špatně. Jeho oblouček dopadl na horní síťku.
63'
Nově příchozímu Cunhovi pořádně naložil Sava-Arangel Čestić (Kolín nad Rýnem). Hrubý faul ocenil Frank Willenborg žlutou kartou.
61'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
60'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Matheus Cunha.
60'
Kolínští zahrozili po necelé půl hodině hry! Propadnutý balon měl na levé straně vápna k dispozici Marius Wolf. Nikým nehlídaný hráč střílel kolem Petera Pekaríka na zadní tyč, kterou o kousíček minul.
59'
Timo Horn (Kolín nad Rýnem) v pohodě kryje dlouhý centr ze strany a rozehrává dále do pole.
58'
Hlavičkovanou uprostřed hřiště vyhrála Hertha. Na konci akce stál znovu Lukebakio a tentokrát už vystřelil. Trajektorii míče přeťal stoper Bornauw.
56'
O chvíli později vymysleli hosté akci po ose Darida – Córdoba – Lukebakio. Hráč uzavírající tento řetězec ale zazmatkoval a o balon přišel.
54'
Druhým hříšníkem je Vladimír Darida (Hertha). Žlutou kartu dostal za držení Dominicka Drexlera.
53'
To Dominick Drexler (Kolín nad Rýnem) na Krzysztofa Piąteka ano, ale centr vyslal nepřesný.
52'
Dodi Lukebakio na levé straně proti Rafaelu Czichosovi kličkou na domácího beka nevyzrál.
51'
Jeho jmenovec Jannes-Kilian Horn (Kolín nad Rýnem) se na druhé straně snažil uvolnit v šestnáctce. Trma-vrma mu však balon zamotala mezi nohama.
50'
Hertha kontrovala rychlým výpadem, po němž však míč ztratila. Rafael Czichos pak do rozehrávky zapojil i gólmana Tima Horna.
48'
A domácí tým ji nakonec našel. Balon doputoval až k hranici šestnáctky, odkud po zemi střílel Marius Wolf. Mířil do levého kouta brány, ale k přesnosti mu nějaký ten metr chyběl.
47'
Prozatím výhradně ve vlastním území kombinující Kolín trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
46'
Druhá půle začala v sestavách beze změn.
46'
Frank Willenborg už volá hráče zpátky na hřiště.
Úvodní půle byla statisticky vyrovnaná. Až na jednu výjimku – držení míče. V tomto ohledu Hertha Kolín jednoznačně přehrála. Fotbal se však hraje na góly a ty nedal ani jeden tým. I když měl k tomu před odchodem do kabin Jonas Hector velmi blízko.
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:4.
Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:8.
45+2'
45+2'
Na konci úvodního dějství měl domácí tým ještě šanci, když se dobrou střelou kolem tyče prezentoval Jonas Hector. K rozpoutání gólové oslavy mu chyběl sotva decimetr!
45+1'
V nastaveném čase uviděl Omar Alderete (Hertha) žlutou kartu za faul na Dominicka Drexlera. Stal se tak jediným karetně potrestaným hráčem první půle.
45'
Ondrej Duda (Kolín nad Rýnem) ho rozehrál přihrávkou s následným centrem od spoluhráče. Ten uvnitř vápna nikoho v bílém dresu nenašel.
44'
Omar Alderete (Hertha) ubránil Kingsleyho Ehizibuea jen za cenu rohového kopu.
43'
O chvíli později domácí gólman pokazil výhoz a daroval soupeři autové vhazování.
42'
Velký pozor teď musel dávat Timo Horn (Kolín nad Rýnem), aby dlouhý centr odkopl dříve než se k míči dostane dobíhající Jhon Córdoba.
41'
O rozvoji právě založené akce uvažoval Vladimír Darida (Hertha). Když se před ním ale vynořil robustní obránce, tak raději zařadil zpátečku.
40'
A to už se nacházíme v závěru prvního poločasu. Něco vymyslet teď můžou hosté.
39'
Kolínští jsou při chuti. Jannes-Kilian Horn pronikl na levou stranu vápna, odkud dával balon pod sebe. Škoda pro domácí, že Jonas Hector nezpracoval.
37'
Další akci táhli domácí po levém křídle Jonas Hector tam nabil Dominicku Drexlerovi, který z hlubokého záklonu branku vysoko přestřelil.
36'
Kolín vybojoval roh. Ondrej Duda z něj hledal Mariuse Wolfa, ale před ním odhlavičkoval míč Peter Pekarík.
34'
Hertha těží ze své územní převahy. Lucas Tousart teď dvakrát střílel před vápnem. Poprvé trefil spoluhráče, z dorážky tribunu. Příště bude muset mířit lépe.
33'
Tentokrát ne nakrátko, nýbrž vzduchem rozehrával Vladimír Darida (Hertha). Ale ani tato volba nebyla pro útočící celek úspěšná.
32'
Ránu od Dodiho Lukebakia srazil Sava-Arangel Čestić mimo branku. Hertha Berlín bude znovu kopat roh.
31'
Statistika držení míče: 37% : 63%.
30'
Tuto variantu domácí vždy přečetli a pak jednoduše dovezli míč až za půlící čáru.
29'
Na druhé straně byly k vidění dva rohové kopy. V obou případech je Vladimír Darida (Hertha) rozehrával na kratší vzdálenost pro Maximiliana Mittelstädta.
28'
Zpět před branku vrátil balon Kingsley Ehizibue. Mezi dvěma obránci následně střílel Dominick Drexler (Kolín nad Rýnem), který ze značně ztížené pozice vyslal na brankáře pouze jednoduchý oblouček.
26'
Centr Jonase Hectora na přední tyč odhlavičkoval Omar Alderete (Hertha) do bezpečí.
25'
Domácí dostali míč do vápna. Z voleje pak zakončoval Ondrej Duda, který trefil jednoho z obránců. Podle všeho Mattea Guendouziho. Následuje roh.
24'
Hra se ustálila u středového kruhu, kde Omar Alderete (Hertha) nepřiměřeně atakoval Mariuse Wolfa.
22'
Nařízený přímák Kolín hravě ubránil. Z nastalého brejku ale neudeřil a po ztrátě míče musí zase bránit.
21'
Za malý okamžik uvidíme standardku. Kingsley Ehizibue (Kolín nad Rýnem) totiž na obranné půlce u postranní čáry fauloval Jhona Córdobu.
20'
Tam chtěl balon dát i Vladimír Darida (Hertha), jenže jeho centr si pohlídal Timo Horn.
18'
Po centru z levé strany hlavičkoval Marius Wolf (Kolín nad Rýnem) mimo branku. Nicméně je dobře, že se oba celky konečně dostávají do finální fáze.
17'
Teprve teď se osmělili domácí. Jmenovitě Jonas Hector, jenž ze střední vzdálenosti trefil střed branky. Alexander Schwolow tak měl jednoduchou práci.
16'
15'
Další střelecký pokus měl na svědomí Peter Pekarík (Hertha). Slovenský reprezentant mířil na levou šibenici, kterou o několik metrů minul.
14'
Na první střelu jsme čekali necelou čtvrt hodinu. Krzysztof Piątek (Hertha) se uvolnil před hranicí vápna a mířil dolů. Timo Horn výběhem zmenšil polskému střelci úhel a spolehlivě ho vychytal.
13'
Vzadu hraje prim i Peter Pekarík (Hertha), který nedovolil odcentrovat Jannesi-Kilianu Hornovi.
12'
V defenzivě dnes velmi jistý Maximilian Mittelstädt (Hertha) nepustil za svá záda Mariuse Wolfa.
11'
Seznamovací desetiminutovka je za námi. Obešla se bez střely na jedné či druhé straně.
9'
Vzduchem to domácí zkoušeli i dotřetice. Na Čestićův míč si za obranu zabíhal Marius Wolf, ale nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.
8'
Maximilian Mittelstädt (Hertha) zatím odvádí dobrou práci. Podruhé během několika desítek vteřin přerušil akci soupeře odhlavičkováním míče do zámezí.
7'
Domácí vysunuli svůj presing, takže Jhon Córdoba raději na jistotu poslal brankáři malou domů.
6'
Vladimír Darida (Hertha) s míčem u nohy nedokázal projít na soupeřovu polovinu.
5'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště, kde byl ostře atakován Jonas Hector (Kolín nad Rýnem).
4'
Po rozvážné kombinaci hosté nakopli míč na Krzysztofa Piąteka. I tento vzdušňák byl na něj příliš dlouhý, takže se na odkop opět chystá Timo Horn.
3'
Podobná situace byla k vidění na opačné straně. Akorát s tím rozdílem, že Kingsley Ehizibue (Kolín nad Rýnem) centroval přímo do brankářových rukavic.
2'
Berlínský klub roztáhl hru doleva, odkud Maximilian Mittelstädt přetáhl svůj centr. Timo Horn tak bude v klídku vykopávat od své branky.
1'
Výkop provedla Hertha.
1'
Základní jedenáctky už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v bílých a hosté v modrých dresech.
V sestavě Herthy nechybí Vladimír Darida. Lákadlem pro fanoušky ze Slovenska je pak mini-souboj mezi Ondrejem Dudou a Daridovým spoluhráčem Peterem Pekaríkem.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Čestić, Bornauw, Czichos – Ehizibue, Schirí, Hector, J.-K. Horn – M. Wolf, Drexler – Duda.
Náhradníci: Zieler – Jakobs, Arokodare, S. Özcan, Modeste, Katterbach, Rexhbecaj, Thielmann, Schmitz.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark, Alderete, Mittelstädt – Darida, Tousart, Guendouzi – Lukebakio, K. Piątek, J. Córdoba.
Náhradníci: Jarstein – Klünter, Ascacibar, Cunha, Netz, Redan, Leckie, Zeefuik, Torunarigha.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Foltyn.
Nastal čas oznámit vám sestavy. Koho do nich trenéři Markus Gisdol a Bruno Labbadia nominovali?
Bledě to pro Kolín vypadá i z hlediska vzájemných zápasů. Ne že by je snad klub z Vestfálska dlouhodobě prohrával, ale na vině je ono prokleté domácí prostředí. Hned po čtyřech z posledních pěti setkání totiž odešli s úsměvem na rtech hosté.
Kolínští se mohou opřít snad jen o domácí prostředí. V jejich případě to však ani zdaleka není žádná výhoda. Z osmi zápasů na svém hřišti "Kozlové" nevyhráli ani jeden a bilance 0-2-8 je spíš pro ostudu. Od sestupových pozic je naštěstí zachraňují venkovní body, ale ani ty nejsou úplnou spásou. Momentálně se totiž nacházejí na 16. pozici znamenající účast v baráži.
Sázkové kanceláře mírně favorizují Herthu. Na klub z Berlína vypsaly kurzy okolo 2.25, zatímco na domácí Kolín 3.40 (údaje platné v úterý večer). Následující řádky vám napoví proč. Hertha (12. místo) je tabulkově výše postavená, má lepší formu i kvalitnější kádr a hlavně – nebojí se hrát na tři útočníky. Toho si nejvíc cení Matheus Cunha (6 gólů), Krzysztof Piątek a Jhon Córdoba (oba 4 góly). Právě 27letý Kolumbijec má postaráno o speciální motivaci, protože do Herthy před sezonou přestoupil právě z Kolína.
Vladimír Darida a spol. se vydají do Kolína nad Rýnem, aby tam sehráli jedno z utkání 16. kola Bundesligy. Slovenští fanoušci jsou pak zvědaví na mini-souboj Ondrej Duda – Peter Pekarík. Kdo z nich se bude radovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.