Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Schalke - 22. května 2021   15:30

Köln
86' Bornauw (Thielmann)
1:0
(0:0)
Köln
T. Horn (C) – Schmitz (79. Drexler), Bornauw, Czichos, Katterbach – S. Özcan (79. Meyer), Hector – M. Wolf (88. J.-K. Horn), Duda, Kainz (58. Thielmann) – Andersson (88. Höger).
Siebert – Koslowski, Seidel
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Schalke
Fährmann (C) – Becker, Sané, Mustafi – Aydin, Idrizi (87. Skrzybski), Flick, Harít, Oczipka – Paciência (72. Raman), Hoppe (89. Pavlidis).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím domácích, kterým se povedlo vyhrát 1:0 Kolín nad Rýnem měl ve druhém dějství opravdu velký tlak, jenomže se mu nedařilo využívat vyložené šance. V jednom případě sice protlačil míč do sítě, jenomže video odhalilo ofsajd a branka tak neplatilo. Schalke se v závěru zápasu dostalo pod obrovský tlak, domácí celek nakonec vykřesal kýženou vedoucí branku a vyhnul se tak jistému sestupu.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 10:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:12.
90+5'
90+4'
Fahrmann se rovněž dostal do pokutového území, kde si naskakoval na rohový kop. Ten nakonec hlavou poslal do protihráče, následovat bude další.
90+2'
Drexler se nyní dostal do sprintu a navíc se mu ve skluzu povedlo vybojovat autové vhazování, ke kterému se nakonec postaví Katterbach.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Vasilios Pavlidis.
88'
Kolín se tak v současné době dostal mimo sestupové pozice, jenomže je na barážovém místě a o setrvání se tak ještě popere.
88'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Jannes-Kilian Horn.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Marco Höger.
87'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Blendi Idrizi, přichází Steven Skrzybski.
86'
Köln právě vstřelil branku!
Domácí celek to přeci jenom dokázal! Nejprve se do vyložené šance dostal Andesson, který ovšem nedokázal prostřelit brankáře. Centr ovšem směřoval zpět do malého vápna, kde se prudkou hlavičkou dokázal prosadit obránce SEBASTIAAN BORNAUW.
85'
Znovu to při útočném výpadu na sebe vzal Wolf, který místo zakončení ještě nahrával k hranici pokutového území, kde zasahoval Becker.
84'
Na jistotu to nyní odkopem provedl hostující Becker, kterému se povedlo poslat míč ke středovému kruhu, kde ovšem nebyl nikdo ze spoluhráčů.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Kolínu nad Rýnem se krátí čas, stále platí, že pakliže chce alespoň do baráže, musí skórovat.
82'
Schalke se ani tentokráte s míčem nedostalo na opačnou polovinu. Místo toho mohl pracovat Hector, který ovšem zahnal do úzkých kolegu Dudu.
81'
Střídající Drexler se ihned zapojil do útočného výpadu svého celku. V pokutovém území sice skončil na zemi, o faul se ale dle sudího nejednalo.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Max Meyer.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Dominick Drexler.
78'
Nyní to pro změnu z levého křídla vzal na sebe domácí Wolf, který si našel palebnou pozici z dobrých třiceti metrů, jenomže Fahrmann dokázal zakročit.
77'
Nakonec jsme ještě sledovali ošetřování hostujícího Saného. Ten po souboji sice skončil na zemi, nicméně o nic vážnějšího se nakonec nejedná.
76'
Fahrmann nakonec ještě vyrážel míč směrem za sebe, jenomže i tak se snesl pouze na horní síť. Následovat by tak měl další rohový kop.
75'
Nyní se do vyložené šance pro změnu dostal domácí Hector, který to zkoušel pravačkou, jenomže Fahrmann ho dokázal vychytat.
73'
Branka nakonec neplatí! Nakonec se přeci jenom jednalo o ofsajd domácích, na první branku tak stále musíme čekat.
72'
Celou situaci ještě zkoumalo video, ve hře byl ofsajd a také nedovolený zákrok domácích. Sudí se navíc sám půjde podívat na video!
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Benito Raman.
71'
Duda to nyní zkoušel vzít na sebe, jenomže v pokutovém území nedokázal propálit hustý blok protihráčů a k míči se tak jako první dostal Mustafi.
70'
Žlutou kartu dostává Blendi Idrizi (FC Schalke 04).
69'
Hodně času na práci s míčem měl domácí Schmitz, který to zkoušel nahrávkou podél autové lajny, kde ho ovšem dokázal zastavit Mustafi.
68'
Následně jsme sledovali vysoký odkop směrem na druhou stranu, kde se nejvýše do vzduchu dostal Hector, jenž odvracel míč zpět ke středu plochy.
67'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Fahrmanna, který si s nepovedeným centrem dokázal poradit a míč tak přistál přímo do jeho rukavic.
65'
Přesto nápor domácích pořádně stoupl. Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet záložník Özcan, hlavní sudí proto raději musel přerušit hru.
64'
V pokutovém území se na malý moment dostal k míči domácí Schmitz, který to zkoušel poměrně prudkou nabídkou, na kterou Duda nedosáhl.
63'
Czichos ani v tomto případě nedal soupeři žádnou šanci a míč se mu povedlo odvrátit směrem do volného prostoru, kde se nacházel Aydin.
62'
Po předchozím souboji pro změnu skončil na zemi hostující Mustafi. Ten se horko těžko dostával zpět na nohy, rozehrávat bude moci brankář.
61'
Je za námi hodina hry, na první branku stále čekáme. Kolín určitě bude postupem času hodně nervózní, za každou cenu totiž dnes potřebuje zvítězit.
60'
Do hlavičkového souboje se posléze dostával domácí Andersson, kterému se povedlo uspět a navíc míč roztáhl směrem na volného Kainze.
59'
Domácí celek chvíli pracoval s míčem na vlastní obranné polovině. Czichos zpětnou nahrávkou hledal Horna, který odkopával míč kupředu.
58'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
57'
Do pokutového území se posléze dokázal dostat hostující Harít, který si přehodil míč na pravou nohu, jenomže dělovkou poslal balón do boční sítě.
56'
Do akce se dostalo video, které se zabývalo případným nedovoleným zákrokem na domácího Wolfa. Nakonec se o faul Schalke 04 nejednalo.
55'
Mezi hostující obránce si to namířil Wolf, který se dokonce prodral až do slibné šance. Fahrmann si s přízemním pokusem dokázal poradit.
54'
Znovu jsme sledovali rohový kop domácích. Na přední tyči se do hlavičkového pokusu dostával křídelník Wolf, který trefil pouze záda soupeře.
53'
Hostující Becker pouze odkopával míč ke středovému kruhu, kde se sice nacházel kolega Hoppe, jenomže toho dokázal přehlavičkovat Andersson.
52'
Do volného prostoru si dokázal seběhnout domácí Wolf, který to zkoušel nahrávkou za sebe, kde ovšem na ní nedosáhl domácí zadák Schmitz.
51'
Hosté se nedostali z vlastní poloviny, pouze špičkou kopačky se povedlo zakročit Flickovi, který odehrál míč pouze na domácího Katterbacha.
50'
Před malým momentem Kolín nad Rýnem zahrával rohový kop z pravé strany, ke kterému se postavil Duda, jenž našel pouze hlavu soupeře.
49'
Nedovoleným způsobem si před malým momentem pomohl domácí Czichos, který zezadu fauloval protihráče a rozehrávat bude moci Schalke.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si do pokutového území seběhl domácí Andersson, který ovšem z hranice malého vápna zakončoval nad branku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Kolín měl sice míč častěji na kopačkách, jenomže se do moc vyložených šancí nedokázal dostat. Schalke dnes hraje hodně odvážně, svého soupeře se absolutně nezaleklo a málem se dokonce dostalo do vedení.
45+1'
44'
V posledních minutách nesledujeme zrovna atraktivní podívanou. Nyní to domácí Katterbach raději zkoušel nahrávkou nakrátko na Bornauwa.
44'
Žlutou kartu dostává Sebastiaan Bornauw (1. FC Kolín nad Rýnem).
42'
Po nedovoleném zákroku hostujícího Flicka mohl z vlastní poloviny rozehrávat domácí Bornauw, který přenášel hru směrem na Schmitze.
40'
Centrem do pokutového území to následně zkoušel hostující Idrizi, který trefil pouze protihráče před sebou, od kterého šel míč do zámezí.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Hlavní sudí nyní musel řešit menší strkanici, po které nakonec nevytasil žlutou kartu a ze své poloviny tak bude moci rozehrávat domácí Hector.
36'
Domácí celek zahrával standardní situaci, která putovala k zadní tyči. Tam se na ní pokoušel naskočit Katterbachm, který ale na balón nedosáhl.
35'
Následně to na sebe zkoušel vzít domácí Wolf, který se drzým způsobem dostával k hranici pokutového území, kde ho ale eliminoval Aydin.
33'
Domácí obrana propadla a mohla z toho být inkasovaná branka! Hoppe totiž vyškolil protihráče, jeho zablokovaný pokus putoval vedle.
32'
Hodně prostoru na centr do pokutového území měl domácí Schmitz, který přesto našel pouze pozorného Beckera, jenž odehrál míč směrem do zámezí.
31'
Do velice nebezpečného protiútoku se na druhé straně dostával hostující Harít, který se pokoušel nastartovat Hoppeho, před kterým zakročil Bornauw.
30'
Žlutou kartu dostává Florian Flick (FC Schalke 04).
29'
V pokutovém území si poté úspěšně počínal také hostující Sané, kterému se povedlo zablokovat střelecký pokus soupeře a hrát může Becker.
28'
Na opačné straně hrací plochy se do zajímavé střelecké pozice dostal domácí Wolf, který to nakonec zkoušel po zemi, avšak mířil doprostřed.
27'
Schalke si nakonec dokázalo vybojovat autové vhazování z levé strany, po kterém se málem s míčem do pokutového území dostal Oczipka.
26'
Fahrmann tak mohl znovu odkopávat od své branky, přičemž se mu míč povedlo odehrát na druhou stranu hrací plochy, kde zasahoval Hector.
25'
Následoval proto ještě jeden rohový kop, po kterém se míč vracel zpět do malého vápna, odkud z dobré pozice hlavičkoval vysoko nad branku soupeř.
24'
Kolín nad Rýnem tak mohl zahrávat rohový kop z pravé strany, který byl nakonec rozehrán po zemi nakrátko. Centr ovšem zablokoval Becker.
23'
Před malým momentem se Kolínu povedlo dostat míč do pokutového území, kde si na nahrávku seběhl Andersson, jenž trefil pouze brankáře.
21'
Domácí zadák to posléze zkoušel nákopem za obranu soupeře, jenomže Andersson měl k míči hodně daleko a jako první se k němu dostal brankář.
20'
K volnému míči se tak jako první dostal domácí Ozcan, který si nechtěl komplikovat život a zpětnou nahrávkou tak oslovil svého kolegu Czichose.
19'
Od svého pokutového území tak mohl odkopávat hostující brankář Fahrmann, kterému se povedlo poslat míč na Pacienciu, jenž se ale neprosadil.
18'
Na pravém křídle převzal nahrávku domácí Wolf, který se pokoušel v souboji dostat za záda protihráče, jenomže před zraky sudího si pomohl faulem.
17'
Kolín nad Rýnem se před malým momentem dostal na opačnou polovinu, kde ovšem moc dlouho nevydržel, neboť se jako první k míči dostal Harít.
16'
Přenesením hry na druhou stranu to zkoušel hostující Becker, který se pokoušel najít svého kolegu Pacienciu, jenž měl k míči hodně daleko.
15'
Schalke si navíc vybojovalo další autové vhazování, které Hoppe přenechal za sebe na Mustafiho, který pro změnu dokázal najít Pacienciu.
14'
Hlavní sudí si v krátkém časovém sledu všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte kousek od středového kruhu musel fauloval Duda.
13'
Do volného prostoru si to namířil domácí Wolf, který při následném souboji proti Beckerovi dokázal udržet míč pro svého kolegu Özcana.
12'
Schalke se při následném protiútoku dostalo na opačnou polovinu, kde měl proti sobě přesilu protihráčů Paciencia, který raději nahrával za sebe.
11'
Kolín nad Rýnem se po krátké kombinaci na pravé straně dostal k centru, který směřoval do malého vápna, kde ovšem zasahoval Mustafi.
10'
Míč se nyní znovu dostal mimo hrací plochu, jako poslední se ho dotkl hostující Aydin, od jehož kopačky se odrazil směrem za postranní lajnu.
9'
Po delší době si práci s míčem vyzkoušel také domácí brankář Horn, kterému se povedlo nakrátko rozehrát na Schmitze, jenž přenášel hru.
8'
Následovala standardní situace, kterou si nakonec vzal na starost domácí Hector, jehož vzdušná nabídka doplachtila pouze na hlavu protihráče.
7'
Kolín nad Rýnem měl možnost vhazovat z levé strany, o což se nakonec postaral obránce Katterbach, kterému přispěchal na pomoc Andersson.
6'
S míčem se na druhou stranu dokázal dostat domácí Katterbach, který to následně zkoušel centrem do pokutového území, kde zakročil Sané.
5'
Po předchozím souboji skončil na zemi hostující zadák Sané. Rozehrávky se přesto ujal brankář Fahrmann, který odkopával daleko na druhou stranu.
4'
Posléze jsme sledovali vysoký odkop k opačnému pokutovému území, kde se do souboje dostával Andersson, který si ale počínal nedovoleně.
3'
Kolín nad Rýnem hned v úvodu tohoto zápasu rozjel kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojil také domácí brankář Horn.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Katterbach – S. Özcan, Hector – M. Wolf, Duda, Kainz – Andersson.
Náhradníci: Zieler – Arokodare, Drexler, Thielmann, Meré, J.-K. Horn, Ehizibue, Meyer, Höger.

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Sané, Mustafi – Aydin, Idrizi, Flick, Harít, Oczipka – Paciência, Hoppe.
Náhradníci: Langer – Ezeh, Kaparos, Skrzybski, Schöpf, Pavlidis, Raman, Matriciani, Ludewig..
1. FC Kolín nad Rýnem

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Kolín nad Rýnem, jenž je blízko sestupu. Kolín nad Rýnem se totiž před posledním kolem nachází na sedmnácté pozici, na barážovou příčku aktuálně ztrácí jeden bod, naopak na nesestupové příčky mu chybí dva body. Kolín nad Rýnem se tak rovněž musí spolehnout na zaváhání některého z týmů, navíc bude muset za každou cenu vyhrát. Kolín nad Rýnem v minulém kole vybojoval cenný bod na půdě berlínské Herthy. Nezáživné utkání nakonec branku nenabídlo a oba celky si rozdělily po bodu.
FC Schalke 04

Fotbalisté Schalke se před posledním ligovým kolem nacházejí na poslední pozici a s pořádným předstihem sestupují do druhé Bundesligy. Schalke totiž do této doby dokázalo nasbírat pouze šestnáct bodů, na nesestupové pozice tedy ztrácejí propastných šestnáct bodů. Schalke tak zaznamenalo nejhorší sezonu v historii klubu, do této doby totiž dokázalo vyhrát pouze ve třech případech. Shodou okolností třetí porážka přišla v minulém kole po divoké přestřelce proti pátému Frankfurtu, který nakonec prohrál výsledkem 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.