Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Lipsko - 26. září 2020   15:30

Leverkusen
20' Demirbay (L. Bender)
1:1
(1:1)
Lipsko
14' Forsberg  (Y. Poulsen)
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (90. Dragović), S. Bender (58. Tah), Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay (78. Amiri) – Bellarabi (78. Bailey), Schick, Diaby.
Lomb – Palacios, Tah, Wendell, Bailey, Dragović, Baumgartlinger, Alario, Amiri.
Osmers – Kempter, Gorniak
BayArena, Leverkusen
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann, Upamecano, Mukiele – Haidara, Adams, Kampl (46. Hwang Hi-čchan), Angeliño – Olmo (86. Henrichs), Forsberg (66. Nkunku) – Y. Poulsen (27. Sörloth).
Tschauner – Orban, Hwang Hi-čchan, Sörloth, Henrichs, Nkunku.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 16:10.
Utkání mezi Leverkusenem a Lipskem skončilo dělbou bodů po remíze 1:1. Oba góly padly už v prvním poločase. Hosté začali lépe a ve 14. minutě je poslal do vedení krásnou střelou z hranice šestnáctky Emil Forsberg. Na tuto trefu ale rychle odpověděl další parádní pumelicí Kerem Demirbay. Skóre se pak mohlo ještě několikrát měnit, o něco blíže vítězství asi byli domácí. Schickovu hlavičku v první půli vyrazil brankář Gulácsi, po změně stran pak Wirtz trefil dokonce tyč již odkryté brány. Čtvrthodinu před koncem Patrik Schick rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana, bohužel pro Bayer mu ale byl odmáván ofsajd. Na straně RB stojí za zmínku především rána Nkunkua z trestného kopu, kterou vyrazil Hrádecký v bráně Leverkusenu.
90+4'
90+4'
Mukiele se ještě snažil zaskočit domácí obranu náběhem, ale Tapsoba ho stačil zakřižovat. Už se asi nic nestane.
90+2'
Tyler Adams obdržel žlutou kartu za ruce, které použil v souboji s Patrikem Schickem.
90+1'
Pro nákop Angeliña si došel domácí brankář Hrádecký.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Aleksandar Dragović.
89'
Ošetřován je hostující Hwang. Hra je tedy momentálně přerušena.
88'
Utkání spěje k dělbě bodů. Těžko říci, kdo by byl s remízou spokojenější. Ambiciózní Lipsko asi přijelo vyhrát, ale Bayer byl ke vstřelení druhého gólu asi i o něco blíže.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Benjamin Henrichs.
86'
V pokutovém území si dělal prostor domácí žolík Leon Bailey. Angeliño ho k zakončení nepustil.
84'
Ozývají se domácí fanoušci, kteří si užívají, že mohou být po dlouhé době alespoň v omezeném počtu konečně na stadionu. I pro hráče tohle musí být příjemná změna.
83'
Taktickým faulem na útočné polovině se prezentoval Tah.
82'
Udeřit mohli hosté! Dobře to udělal Nkunku, který si počkal na náběh Angeliña, jemuž adresoval přihrávku na levou stranu šestnáctky. Křížná střela španělského krajního beka skončila vedle vzdálenější tyče.
81'
Hwang Hi-čchan unikl domácí obraně na levém křídle. Na jeho centr však nedosáhl Alexander Sörloth, který při své premiéře v dresu RB není zatím moc vidět.
78'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Leon Bailey.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
77'
Patrik Schick se už radoval z gólu proti svým bývalým spoluhráčům, nakonec ale předčasně! Bellarabi na něho posunul míč a český útočník si ho na hranici šestnáctky přehodil na levačku a trefil se ke vzdálenější tyči, kam Gulácsi nedosáhl. Pomezní ale mával ofsajd a nutno říci, že správně.
74'
Další standardní situace pro Lipsko. Ta byla nařízena na levé straně téměř z hranice pokutového území. Její exekuce se opět ujal Christopher Nkunku. Ten poslal balón přes zeď k bližší tyči, ovšem Hrádecký ho pravou rukou vyrazil a následná dorážka Hwanga skončila mimo!
72'
Standardní situaci zahrával sám Nkunku. Po jeho centru spadl na trávník Nordi Mukiele, který se hlasitě dožadoval pokutového kopu. Rozhodčí byl ale jiného názoru a hostujícímu fotbalistovi za jeho chování vyhuboval. Kartu ale v tomto případě nevytahoval.
71'
Christopher Nkunku odvedl dobrou práci a došel si pro standardní situaci v poměrně zajímavé vzdálenosti od brány Bayeru...
71'
Lipsko se ubránilo a samo může zaútočit.
70'
Moussa Diaby přebral balón od Wirtze a posílal ho na zadní tyč. Navrátilec na trávník Haidara si nebyl jist, zda za sebou někoho nemá a tak raději zahrál na roh.
68'
Ošetřován je Amadou Haidara. Lékaři svou práci dokončí v zámezí, ale vypadá to, že se záložník Lipska brzy vrátí do hry.
67'
Centr Floriana Wirtze nebyl povedený. Míč skončil až v zámezí a tak se bude kopat od brány RasenBallsportu.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Christopher Nkunku.
65'
Rodící se protiútok Leverkusenu utnul Amadou Haidara žlutým faulem na Diabyho.
65'
Zajímavá narážečka hostí před šestnáctkou soupeře. Obrana Bayeru ale akci včas zastavila.
62'
Držení míče – 60 % : 40 %
61'
Za námi je hodina utkání. Vše je naprosto otevřené, příležitosti ke skórování vidíme na obou stranách.
59'
Hosté měli obrovské štěstí! Hráči Bayeru skvěle sehráli rychlý protiútok. Diaby posunul na pravé straně na Karima Bellarabiho, který našel v šestnáctce mladíčka Floriana Wirtze. Ten měl před sebou v podstatě odkrytou bránu, orazítkoval ale jen její tyč!
58'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Jonathan Tah.
56'
Své umění nám ukázali oba brankáři! Nejprve předvedl výborné čtení hry domácí Lukáš Hrádecký, který vyběhl až mimo šestnáctku proti Mukielemu a těsně před ním odehrál míč do bezpečí. Na druhé straně se dostal do zakončení z pravé strany pokutového území Moussa Diaby, který střelou na bližší tyč nepropálil Gulácsiho.
55'
Hosté mohli trestat chybu soupeře v rozehrávce. Hwang Hi-čchan to udělal dobře, když se uvolnil na levé straně a zpětnou přihrávkou hledal Daniho Olma. Ten se však až komicky ukopl, balón totiž poslal úplně jinam, než kde se nachází brána.
54'
Míč drží na kopačkách hosté, kteří do hry zapojili i svého brankáře a kapitána Gulácsiho.
52'
Ve druhé půli je hra zatím poklidnější. Možná je to ale jen předzvěst toho zajímavého, co nás ještě čeká.
50'
Angeliño vhazoval na Haidaru, který mu chtěl balón vrátit, ale místo toho ho zahrál do autu. Lipsku se dnes zatím nedaří podle představ.
49'
Angeliño ji rozehrával centrem na přední tyč. Tam byl ale připravený Schick, který balón odhlavičkoval.
48'
Hwang Hi-čchan byl na pravé straně faulován Tapsobou. Standardka pro hosty...
47'
Centr Larse Bendera nebyl dostatečně kvalitní na to, aby oslovil někoho ze spoluhráčů...
47'
O Schicka se až příliš důrazně postaral Dayot Upamecano. Standardní situace pro Bayer.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Hwang Hi-čchan.
46'
První poločas souboje mezi Leverkusenem a Lipskem nabídl zajímavý fotbal. Hosté začali lépe a ve 14. minutě je poslal do vedení krásnou střelou z hranice šestnáctky Emil Forsberg. Na tuto trefu ale rychle odpověděl další parádní pumelicí Kerem Demirbay a od té chvíle byli domácí lepším týmem. Strhnout vedení na jejich stranu mohl hlavně Patrik Schick, který v minulé sezóně nastupoval právě za Lipsko. Jeho hlavičku však pokryl brankář Gulácsi.
45+1'
45+1'
V závěru poločasu jsme viděli protiútok Lipska. Na jeho konci posílal Angeliño do šestnáctky zpětnou přihrávku, kterou defenziva domácích pokryla.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o minutu.
45'
Patrik Schick donutil k faulu Lukase Klostermanna. Stoper Lipska navíc dostal žlutou kartu.
44'
Lars Bender s Karimem Bellarabim kombinovali na pravé straně. Vše rozseknul přetažený centr druhého jmenovaného, po němž se bude kopat od brány RB.
43'
Hosté se poslední čtvrthodinu v podstatě jen brání. Bayer se rozehrál k velmi dobrému výkonu.
42'
Sinkgravenova přihrávka na Diabyho zůstala nevyslyšena. Pro míč si došel brankář Gulácsi.
40'
Tahle pasáž patří Leverkusenu! Krásný balón poslal z pravé strany do šestnáctky Lars Bender. Na zadní tyči se dostal k hlavičce Patrik Schick, jemuž sebral gól výborným zákrokem Péter Gulácsi.
39'
Dlouhý míč si v pokutovém území zpracovával Wirtz. Včas ho ale odzbrojil hostující obránce.
37'
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní. Centr Larse Bendera z pravé strany však padal do prostoru, kde byli jen obránci RB.
35'
Své štěstí zkusil Lars Bender, který z 20 metrů napálil směrem na hostující bránu odražený míč. Zamířil nad břevno.
34'
Patrik Schick si pomohl útočným faulem proti Klostermannovi. Rozhodčí přisuzuje míč Lipsku.
33'
Dobrá práce domácího levého obránce Sinkgravena, který vlétl do rozehrávky Mukieleho. Hosté budou vhazovat.
32'
Od rohového praporku rozehrával Demirbay, jeho centr však nebyl efektivní.
31'
Florian Wirtz vybojoval roh pro domácí.
30'
Protiútok Leverkusenu táhl na pravé straně Karim Bellarabi. Jeho centr hledal Schicka, ale byl odvrácen obranou Lipska.
30'
Hosté zahrávali standardní situaci. Pro centr Forsberga se vydal brankář Hrádecký, který ale míč neudržel v rukavicích a toho se snažil využít Dayot Upamecano. Obrovitý stoper RB však střílel jen do protihráče.
28'
Na tento zápas má přístup i omezené množství diváků. Atmosféra je na poměry, na které jsme bývali u Bundesligy zvyklí, samozřejmě komorní, ale i pro hráče je to jistě mnohem lepší, než zcela prázdný stadion.
27'
Yussuf Poulsen se ocitl v péči lékařů a zápas nebude moci dohrát. Premiéru v dresu Lipska si prožije norský útočník Alexander Sörloth, který přišel z Crystal Palace.
25'
Schick se dostal na útočné polovině k míči a předal ho na pravé křídlo Bellarabimu. Ten se nakonec rozhodl počkat na podporu spoluhráčů a už je z toho postupný útok Bayeru.
23'
Střetnutí mezi Leverkusenem a Lipskem slibovalo zajímavý fotbal a oba týmy nám ho také servírují.
20'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Krása střídá nádheru! Na trefu Forsberga totiž odpověděl snad ještě hezčím zásahem KEREM DEMIRBAY! Celé akci předcházelo podklouznutí Angeliña, který se tak na půlce nechal obrat o míč Moussou Diabym, jenž z levé strany vnikl až do pokutového území. Jeho nástřel byl ještě odvrácen, ale odraženého balónu se chopil Lars Bender, který ho předal již zmíněnému Demirbayovi. Ten balón z nějakých 25 metrů napálil na bránu a meruna se odrazila od břevna za brankovou čáru – 1:1.
19'
Domácí Kerem Demirbay dostal žlutou kartu za skluz na půlící čáře.
18'
Momentálně se míč pohybuje ve středu hřiště, kde ho drží převážně domácí.
16'
Lipsko zápas velmi dobře rozehrálo. Uvidíme, jak odpoví celek Bayeru.
14'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! Dlouhý výkop brankáře Gulácsiho si na útočné polovině zpracoval Yussuf Poulsen. Ten míč podržel a poté ho předal na levou stranu EMILOVI FORSBERGOVI, který se uvolnil přes Larse Bendera a z hranice šestnáctky levačkou vymetl bližší šibenici Hrádeckého svatyně. Krásná trefa.
13'
Karim Bellarabi byl rozběhnutý na pravém křídle. Přes Klostermanna ale nedokázal odcentrovat do šestnáctky a navíc se bude kopat od brány Lipska.
12'
Ve středu hřiště byl faulován Lars Bender, kterého poslal k zemi Tyler Adams. Rozehrávat tak budou hráči Bayeru.
10'
Domácí spoléhají na rychlé kontry. Florian Wirtz se pokusil vysunout Moussu Diabyho, kterému ale poslal moc prudký pas.
8'
Příležitost Lipska! Na dlouhý nákop si naběhl Emil Forsberg, který se dostal do šestnáctky a přihrávkou pod sebe oslovil Kevina Kampla. Ten v gólové šanci balón špatně trefil a poslal ho mimo domácí tyče!
7'
První roh hostí zahrával Dani Olmo. Nic nebezpečného z toho ale nebylo.
5'
Po rohovém kopu skončil míč v rukavicích brankáře Pétera Gulácsiho.
4'
První náznak šance pro domácí! Moussa Diaby využil prostoru na levém křídle a přízemním centrem na přední tyči se snažil oslovit Patrika Schicka. Ten se proti svým bývalým spoluhráčům zatím neprosadil, balón totiž těsně před ním odehrál ve skluzu do zámezí obránce Upamecano.
3'
Haidara získal míč ve středu hřiště a okamžitě se pokusil vysunout Poulsena. Přihrávka ale byla příliš dlouhá a balónu se ujal Hrádecký.
2'
Domácí brankář Lukáš Hrádecký při odkopu nepříjemně podklouzl. Naštěstí pro Leverkusen se to obešlo bez námazu soupeři i nějakého zranění.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay – Bellarabi, Schick, Diaby.
Náhradníci: Lomb – Palacios, Tah, Wendell, Bailey, Dragović, Baumgartlinger, Alario, Amiri.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Upamecano, Mukiele – Haidara, Adams, Kampl, Angeliño – Olmo, Forsberg – Y. Poulsen.
Náhradníci: Tschauner – Orban, Hwang Hi-čchan, Sörloth, Henrichs, Nkunku.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Gorniak.
Bayer Leverkusen

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Bayer Leverkusen, který v loňském ročníku nakonec dosáhl na pátou pozici, což znamená skupinovou fázi Evropské ligy. Bayer do posledních kol sahal po přímé účasti v Lize mistrů, jenomže na čtvrté místo mu nakonec scházely dva body. Tento dnešní duel bude hodně pikantní záležitostí pro českého útočníka Patrika Schicka, který v uplynulém ročníku hájil barvy právě Lipska. Schick před startem Bundesligy měnil barvy, přičemž zakotvil právě v Leverkusenu. Bayer v úvodním hracím kole sehrál nerozhodnou bitvu proti Wolfsburgu, Schick se na hrací plochu podíval po necelé hodině hry.
RB Lipsko

Fotbalisté Lipska se budou v letošním ročníku pokoušet minimálně zopakovat loňský úspěch, kdy dosáhli na třetí pozici celé Bundesligy. Lipsko dlouhou dobu dokonce bojovalo o druhou příčku, finiš soutěže ovšem lépe vyšel Dortmundu, který se nakonec pověsil za nedostižitelný Bayern. Lipsko během loňského ročníku nasbíralo šestašedesát bodů, přičemž prohrálo pouze čtyřikrát, čímž dorovnalo mistrovský Bayern. Rozdíl byl ale co se týče nerozhodných výsledků, těch Lipsko mělo na svém kontě hned dvanáct. Lipsku navíc vyšel i první duel letošního ročníku, ve kterém zdolalo Mohuč poměrem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu úvodní hrací kolo, my budeme sledovat souboj mezi Bayer Leverkusen a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.