Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Stuttgart - 6. února 2021   15:30

Leverkusen
18' Demirbay  • 31' Demirbay (Bailey) • 56' Bailey (Diaby) • 68' Wirtz (Diaby) • 84' D. Gray
5:2
(2:0)
Stuttgart
50' Kalajdžić  (Thommy) • 77' Kalajdžić  (Thommy)
Leverkusen
Hrádecký – Fosu-Mensah (62. Dragović), Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C) (87. S. Bender), Demirbay – Diaby (74. D. Gray), Schick, Bailey (74. Frimpong).
S. Jablonski – C. Gittelmann, R. Foltyn
BayArena, Leverkusen
bez diváků diváků
Stuttgart
Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf (46. Ahamada) – Wamangituka, Endo (C), Mangala, Förster (80. Coulibaly) – Massimo (46. Thommy), N. González (22. Kalajdžić) – Klimowicz (62. Klement).

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek večera!
Rozhodčí fouká do píšťalky a ukončuje parádní zápas, v němž jsme viděli celkem sedm gólů, řadu dalších šancí a krásné fotbalové momenty. Leverkusen dnes slaví zasloužený triumf, na kterém se výrazně podepsal také český útočník Patrik Schick.

Ačkoliv se nezapsal mezi střelce, v ofenzivní fázi byl dneska skvělý. Český střelec vybojoval spoustu míčů, zásoboval hráče předfinálními přihrávkami a ke gólu mu chyběla jen větší porce štěstí.
90+4'
90+4'
Thommy zkoušel zakončit povedený výkon přímou střelou, která trefila jen hráče ve zdi.
90+3'
Domácí hráč zahrál před hranicí vápna rukou, čímž nabídl Stuttgartu zajímavý přímý kop a poslední šanci zmírnit porážku!
90+3'
Nákop na Schicka nevyšel a zdá se, že se český útočník gólu nedočká, přestože předvedl velmi dobrý výkon.
90+2'
Akci Bayeru středem hřiště zastavuje útočný faul, po němž domácí rychle získávají míč zpět do své moci.
90+2'
Leverkusen rozehrál nakrátko a kombinuje s míčem na útočné polovině. Domácí borci rozhodně nikam nespěchají.
90+1'
Frimpong udržel míč na hranici vápna, kde ho přenechal Wirtzovi, po jehož zablokovaném centru rozehrávají domácí rohový kop.
90+1'
Leverkusen začíná tříminutové nastavení útokem po pravé straně hřiště.
90'
Kalajdžič byl blízko hattricku, když se na malém vápně natahoval po odraženém míči, ale Hrádecký byl rychlejší a míč vyškrábl!
89'
Nedaří se mu to, naopak je Stuttgart i za rozhodnutého stavu nebezpečný. Do zakončení se však tentokrát nedostal.
88'
Obranný faul Stuttgartu u půlící čáry. Leverkusen se snaží dohrát závěr zápasu s míčem na svých kopačkách.
87'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Sven Bender.
86'
Kalajdžič se do zakončení neprodral, ale jeho spoluhráči z defenzivy protiútok Leverkusenu tentokrát ustáli.
85'
Brankář Kobel se na své parťáky hodně zlobí a není se čemu divit, protože nemůže nic moc dělat. Hostující brankář dneska chytá velmi dobře, ale jeho spoluhráči mu příliš nepomáhají.
84'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Rychlý brejk Leverkusenu mohl po Schickově přihrávce zakončit Demirbay, jenž trefil pouze bránícího hráče. Míč se však odrazil na kopačku DEMARAIE GRAYE, který oslavil svůj bundesligový debut gólem po deseti minutách na hřišti.
83'
Až sedm hráčů Bayeru je nastěhováno ve vápně Stuttgartu, kde hrají vyloženě na krásu. Demirbay nakonec vypálil z levé strany, ale v dovršení hattricku mu zabránil pohotový Kobel.
82'
Na druhé straně mohl zakončit brejk hostů Coulibaly, ale jeho snaha byla příliš velká – útočný faul.
81'
Tentokrát obrovskou šanci Schicka chytá skvělý Kobel! Český útočník se na hranici vápna natáhl po přízemním centru z pravé strany, který usměrnil do branky, leč brankář Stuttgartu pohotově zasáhl.
80'
Leverkusen z rohového kopu nezahrozil, ale svým vysokým napadáním dělá rozehrávajícímu Stuttgartu velké problémy.
80'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Tanguy Coulibaly.
79'
Schickovi dneska chybí více potřebného štěstí. Český útočník se na hranici vápna prokličkoval až dovnitř, ale svou střelu poslal jen do hlavy bránícího hráče – rohový kop.
77'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Krásná fotbalová akce i v podání Stuttgartu, jenž snižuje na rozdíl dvou branek. Thommy krásným pasem do vápna našel na přední tyči SAŠU KALAJDŽIČE, který trefou o pravou tyč přidává svůj druhý gól v utkání.
77'
Nepříjemná situace na hranici vápna Leverkusenu. Förster totiž vlastní vinou upadl, a když zvedl hlavu, odkopávající Dragovič ho trefil přímo do obličeje!
76'
Gray proti bránícímu hráči neuspěl, na čemž nic nezměnil ani následný útok jeho spoluhráčů.
75'
Thommy se u vlastního vápna vymanil z tlaku útočících hráčů, leč následná ofenzivní snaha Stuttgartu končí neúspěchem.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Jeremie Frimpong.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Demarai Gray.
73'
Stuttgart se snaží alespoň zkorigovat nepříznivý stav zápasu, jenže jeho přízemní centr z pravé strany domácí obrana odvrátila.
72'
Na tahu je znovu Leverkusen, jehož útočná akce končí pár metrů před velkým vápnem. Útočí pro změnu Stuttgart.
70'
Zakroucený míč zakončil jeden z hostujících hráčů jen do pozorného Hrádeckého, vzápětí je ale hra přerušena, protože ve vápně zůstává ležet s bolestivým křikem Anton. Zdá se, že ho zasáhl jeden ze soupeřů, ale penalta se nepíská.
69'
Thommy šikovně vytáhl míč podél levé lajny, až donutil Diabyho faulovat a vybojoval přímý kop pro své mužstvo.
68'
Neskutečná paráda od hráčů Bayeru! FLORIAN WIRTZ nastartoval rychlý brejk, našel na vápně Schicka, který posunul míč na Diabyho, jehož centr první jmenovaný usměrnil hlavičkou do protipohybu Kobela.
67'
Zakroucený míč na hranici vápna zkoušel zkrotit Schick, jenže s obráncem na zádech neuspěl. Stuttgart útočí.
66'
Tohle nemělo šanci na úspěch. Klement se opřel do míče ze střední vzdálenosti, ale jeho střela mířila do středu branky, kde byl připravený Hrádecký.
65'
Individuální akce Diabyho po levé straně k úspěchu nevedla, přesto hosté ztratili míč a museli domácího hráče zastavit i podruhé.
64'
Útočnou akci Stuttgartu zastavuje faul u postranní čáry. Leverkusen rozehrává na své polovině hrací plochy.
63'
Thommy výrazně oživil ofenzivní hru Stuttgartu, jenže tentokrát jeho individuální akce na hranici vápna k ničemu nevedla.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Aleksandar Dragović.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Philipp Klement.
61'
Stuttgart je nucen hru otevřít, čehož se rychlí a brejkoví hráči Leverkusenu snaží využít – zatím marně.
60'
Aránguiz ve středu hřiště fauloval soupeře, který tak může rozjet další postupný útok na branku Bayeru.
59'
Gól platí! Stuttgart tak rozehrává z poloviny hřiště a musí znovu dohánět dvougólové manko.
58'
Oba týmy čekají na verdikt od videa. I to, že se čeká dlouho, naznačuje, že se nejedná o jednoduchý rozsudek.
57'
VAR ještě zkoumá situaci ve vápně Leverkusenu. Podle opakovaného záběru si troufnu říct, že je radost Bayeru předčasná, protože Mensahova ruka rozhodně nebyla u těla!
56'
Vzápětí Bayer utekl do brejku který hosté zastavili, ale pak trestuhodně ztratili míč, který Diaby z úhlu vracel na malé vápno a LEON BAILEY už měl snadný úkol.
56'
Centrovaný míč do středu vápna usměrnil Kalajdžič do bránícího hráče a Stuttgart se dožaduje penalty – zatím marně.
55'
Stuttgart je po vstřeleném gólu při chuti. Tentokrát Wamangituka zamotal hlavy několika bránícím hráčům, až střelou z úhlu na přední tyč donutil Hrádeckého zasáhnout – rohový kop.
54'
Mangala ve středu hřiště přetlačil Schicka, ale z následného útoku Stuttgartu žádné ohrožení nevzešlo.
53'
Dalekonosný pokus je sražený na další rohový kop pro Stuttgart, který domácí defenziva ustála.
52'
Na tahu je pro změnu Stuttgart, který se postupnou kombinací dostal až na domácí území. Zatím bez šance.
51'
Na tahu je Leverkusen, který se pokouší spražit nažhaveného soupeře. Domácím se však nedaří usadit na útočné polovině.
50'
A pozor na to! Střídající Thommy skvěle vyslal SAŠU KALAJDŽIČE, který na hranici vápna přetlačil Tapsobu a lehkým lobem překonal padajícího Hrádeckého.
49'
Na zadní tyči si našel přetažený centr Tah, jenž usměrnil míč z velkého úhlu jen do levé tyče!
48'
Český útočník dobře zapracoval na hranici vápna, odkud pobídl Diabyho, jehož pokus z hranice vápna srazil bránící hráč na rohový kop.
47'
Na druhé straně se pokusil prodrat do zakončení Schick, jehož výlet defenziva Stuttgartu zastavila.
46'
Stuttgart začal velmi dobře a zavřel Bayer v jeho šestnáctce, z jejíž strany vypálil Wamangituka těsně vedle zadní tyče!
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Erik Thommy.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Naouirou Ahamada.
46'
Stuttgart už z rohového kopu nezahrozil a do kabiny jde s dvougólovým mankem. Bayer už ve druhé minutě nastřelil tyč a následně dominoval, což přineslo dvě branky Kerema Demirbaye. Své šance měl však také Stuttgart, ale na kontaktní gól stále čeká.
45+1'
45+1'
Krásná akce a obrovská šance Stuttgartu! Förster skvěle vyvezl míč po levé straně, kde si narazil s Wamangitukou, po jehož pobídce vypálil k zadní tyči a Hrádecký skvěle vyškrábl míč vedle.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jedinou minutu, kterou hosté začínají s míčem na svých kopačkách.
45'
Stuttgart uzmul míč do své moci, jenže si počíná stejně jako domácí mužstvo. Vzápětí vypálil z velké dálky Bailey, ale zamířil jen nad břevno hostující branky!
44'
Leverkusen už drží míč na útočné polovině, ale důrazně napadající hráči Stuttgartu mu nedovolují zahrozit.
43'
Wamangituka se ale ve vápně proti přesile bránících hráčů neprosadil, tudíž končí míč v zámezí a odkopem od domácí branky.
42'
Bayer kombinoval kolem šestnáctky a snažil se zavřít soupeře, jenže neúspěšně a naopak si musí hlídat rychlý brejk!
41'
Leverkusen tentokrát nezahrozil, naopak se musí bránit na vlastní polovině, kde se Stuttgart snaží uspět vysokými centry.
40'
Stuttgart zastavuje domácí útok až u vlastního vápna odkopem na autové vhazování.
39'
Dlouhý nákop za domácí obranu si Hrádecký dobře pohlídal a se svými obránci rozjíždí další útočnou akci Leverkusenu.
38'
Stuttgart je na tahu, ale nedaří se mu dostat míč na útočnou polovinu hrací plochy. VfB má s rozehrávkou problémy.
37'
Wirtz se prosmýkl do vápna, kde se uvolnil parádní zidanovkou, po které přiklepl míč Baileymu, ale jeh pas na Diabyho mířil do ofsajdu.
36'
Čárový sudí znovu zdvihá praporek po akci hostujícího celku.Viníkem se stal tentokrát Forster.
35'
Aktivita Stuttgartu nepolevuje, ale chybí mu větší kvalita v kombinaci a v řešení finální útočné fáze.
34'
Stuttgartu se podařilo uklidnit divoký úsek první půle, v němž inkasoval druhý gól a další byly na cestě. Akci hostů však zastavuje ofsajd.
32'
Tlak Leverkusenu pokračuje, tentokrát byl blízko gólu Schick, jehož zajímavá střela z hranice vápna proletěla jen těsně vedle levé tyče!
31'
Vydařená akce Bayeru už končí druhým gólem, jelikož KEREM DEMIRBAY dostal od Baileyho šikovnou přihrávku za obránce, kterou prudkou střelou usměrnil do středu branky.
29'
Brankář Kobel dneska předvádí skvělý výkon! Tentokrát ho z pokutového území prověřil Mensah, jehož tvrdou střelu k tyči vyrazil na rohový kop.
28'
Zpoza vápna se do zakončení dostal Demirbay, jehož pokus byl sražen mimo. Vydařený úsek Bayeru pokračuje.
27'
O slovo se přihlásil pro změnu Schick, jenž zakončil zajímavou pobídku Baileyho a jeho pokus k zadní tyči Kobel vyškrábl mimo!
25'
Odpověď Leverkusenu byla rychlá! Diaby stihl míč na pravé straně, odkud našel zpětnou přihrávkou Baileyho, jehož ránu zablokoval obránce soupeře.
24'
Vydařený centr do vápna si na jeho středu našel Kempf, jehož hlavičku do středu branky Hrádecký kryje!
24'
Do zajímavého úniku po levé straně se dostal Wamangituka, jenž z vápna zakončil, ale jeho pokus srazil obránce na rohový kop.
23'
Stuttgart se dokázal zmocnit míče a Kalajdžič po Mavropanosově pasu vybojoval autové vhazování.
23'
Stuttgart je donucen vystřídat a musí znovu přihlížet dalšímu útoku Leverkusenu od brankáře Hrádeckého.
22'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Saša Kalajdžić.
20'
Stuttgart se po rozehrávce snaží zaútočit, ale zatím marně. Hra je navíc přerušena, protože González dostal nepříjemného koňara od Hrádeckého, když se s ním vydal do sprinterského souboje o skákavý míč.
18'
Bayer odpovídá vedoucím gólem a využívá svou optickou převahu. Diaby se dostal ke střele z hranice vápna, kterou Kobel skvěle vyrazil, ale vzápětí se k akrobatické dorážce dostal KEREM DEMIRBAY a otevřel skóre!
16'
Zajímavou akci Stuttgartu zastavil zákrok Hrádeckého, leč zbytečný. Hostům je odpískán ofsajd.
15'
Akce Stuttgartu pokračuje i po rozehrávce Leverkusenu, ale Massimovu střelu z hranice vápna zastavuje bránící hráč. Bayer vzápětí zaútočil, ale Tapsoba se zahnal do zámezí.
14'
Velká šance hostů! González hezky obešel Taha, ale dalšímu hráči už kličku neudělal, přesto posunul míč ke Klimowiczovi, jenž z penalty pálí vedle pravé tyče.
13'
Tapsoba přehnal svou ofenzivní aktivitu, což vedlo k útočnému faulu na bránícího Antona ve vápně Stuttgartu.
13'
Leverkusen dominuje a nepouští soupeře k míči, jenže výraznější šance stále nepřicházejí.
11'
Na hranici vápna si Demirbay těžce zpracovával míč, přesto dokázal vystřelit a usměrnit míč těsně nad břevno.
11'
Zakroucený míč domácí do branky neusměrnili, načež se musí vracet až do své šestnáctky a rozehrát od brankáře Hrádeckého.
10'
Tapsoba si z levé strany neprohodil míč kolem bránícího hráče, ale vybojoval si alespoň zajímavý přímý kop pro Bayer!
9'
Stuttgart dobře napadá rozehrávku Bayeru, kterému nedovoluje souvislou kombinaci, jenž by vedla k zakončení.
8'
Hru kouskují fauly na obou stranách, ale na míči je častěji Leverkusen, který kombinuje za půlící čárou.
7'
Stuttgartu se nepodařilo zaútočit, přestože držel míč na útočné polovině. Leverkusen rozjíždí útočnou akci na své polovině.
6'
Bayer obléhal vápno hostů, leč bez střeleckého zakončení. Stuttgart je však směrem dopředu bezzubý.
5'
Rozhodčí byl donucen přerušit hru, protože na hřišti zůstává ležet jeden z domácích hráčů.
4'
Leverkusen pokračoval v aktivitě, ale Tapsoba u půlící čáry ztratil míč a Stuttgart může vhazovat.
3'
Bayer se dostával na útočnou polovinu téměř minutu, načež si vypracoval vysoký centr od postranní čáry, který sbírá Kobel.
2'
Stuttgart se do útoku nedostal, naopak rychle ztratil míč a napadá trpělivou rozehrávku domácího mužstva.
2'
Obrovská šance hned na úvod! Zakroucený míč zavíral na zadní tyči Bailey, jehož lehké zakončení Kobel vyškrábl na břevno!
1'
Leverkusen začal aktivně, okamžitě hledal ve vápně Schicka, ale český útočník se do zakončení nedostal.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Fosu-Mensah, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay – Diaby, Schick, Bailey.
Náhradníci: Lomb – Alario, S. Bender, Wendell, Dragović, Jedvaj, Palacios, Frimpong, D. Gray.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Wamangituka, Endo (C), Mangala, Förster – Massimo, N. González – Klimowicz.
Náhradníci: Bredlow – Ahamada, Coulibaly, Kalajdžić, Karazor, Klement, Sosa, Stenzel, Thommy.

Rozhodčí: S. Jablonski – C. Gittelmann, R. Foltyn.
Vzájemná bilance hovoří pro domácí, kteří neprohráli už čtyři soutěžní bitvy v řadě s bilancí tří výher. Stuttgart se radoval naposledy v dubnu 2018, kdy na půdě Bayeru vybojoval těsný triumf 1:0.
Ani jedno z mužstev nevstupuje do utkání v ideálním rozpoložení. Leverkusen se po skvělém úvodu sezony zasekl, vyhrál jediný z posledních čtyř ligových duelů a navíc v týdnu šokoval vyřazením v Pokalu, kde padl na půdě Essenu 1:2 po prodloužení.

Stuttgart pro změnu nestačil na Gladbach, a přestože předtím zdolal v ligovém utkání Mohuč 2:0, předtím si ze zápasů ve Freiburgu a Bielefeldu neodnesl ani jeden bod.
Fotbalu zdar, bundeslize obzvlášť! V sobotním programu budeme od 15:30 sledovat také souboj Leverkusenu s Patrikem Schickem proti Stuttgartu.