Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Augsburg - 12. února 2021   20:30

Lipsko
38' Olmo  • 43' Nkunku (Y. Poulsen)
2:1
(2:0)
Augsburg
77' D. Caligiuri
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Halstenberg – Mukiele (64. Konaté), Haidara (84. Sörloth), Kampl, Nkunku (64. Adams), Angeliño – Olmo (76. Sabitzer), Y. Poulsen.
F. Zwayer
Red Bull Arena, Lipsko
bez diváků diváků
Augsburg
Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Suchý (79. Niederlechner), Pedersen – Strobl (79. Richter), Gruezo (71. R. Khedira) – Gumny, Bénes (63. Vargas), D. Caligiuri – Hahn.

Tímto se s vámi loučím a děkuji vám za pozornost. Dobrou noc!
Závěr zápasu je ještě vyhrocený, protože si hráči obou týmů vyříkávají závěrečnou situaci před brankou Lipska. Nejaktivnější je brankář Gikiewicz, který porážku kouše velmi těžce.
Krátce po Gulácsiho výkopu už rozhodčí foukl do píšťalky a ukončil nečekané drama, v němž jsme viděli dvě penalty i několik dalších šancí. Lipsko tak potvrdilo roli favorita, ale Augsburg byl rozhodně důstojným a rovnocenným soupeřem, který do posledních vteřin sahal po remíze.
90+4'
90+4'
Neskutečný závar před brankou Lipska! Na zakroucený míč si na malé vápno naběhl i Gikiewicz, a přestože se domácí dožadovali faulu, byl jim odpískán ofsajd.
90+3'
Caligiuriho centr se od Klostermanna odráží nad branku, takže si Augsburgu zahraje ještě rohový kop.
90+2'
Ťukec Lipska k zakončení nevedl. Na tahu je Augsburg, který rychle rozehrává od své branky a vybojoval si faul na útočné polovině.
90+1'
Augsburg se dostal do zámezí, což znamená jediné – odkop od branky Lipska.
90+1'
Lipsko na útočné polovině fauluje, čímž dává příležitost hostům. Těm zbývají čtyři nastavené minuty.
90'
Lipsko na konci rychlého brejku zkoušelo zakombinovat na jeden dotek, leč bez úspěchu.
90'
Prudký centr na malé vápno Gulácsi vyboxoval, přesto se hosté dostali ke střele z hranice vápna. Gummyho pokus z otočky však Gulácsi kryje!
89'
Augsburgu se krátí čas, ale tento přímák může patřit mezi nebezpečné! Pedersen zahraje standardku od postranní čáry.
88'
Sörloth zkoušel pálit do vápna směrem na branku, jenže promáchl a trefil jen bránícího hráče.
86'
Rychlý brejk Lipska nevyšel. Na tahu je Augsburg, jehož centr do vápna sbírá Gulácsi.
85'
Netradiční situace gólem nekončí! Gikiewicz vyběhl daleko z branky, až se zjevil na hranici vápna, kde mu Sörloth udělal kličku a přihrávkou do vápna pobídl Nkunku, jenž pálí do pravé tyče!
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Alexander Sörloth.
83'
Poulsen vletěl do vápna, otočil se s míčem, ale jeho přihrávka se ke spoluhráči na velkém vápně nedostala.
81'
Augsburg přidává na obrátkách, zatímco Lipsko se brání a čeká, zda se neotevřou okénka v hostující defenzivě.
80'
Z brejku propadl míč k Poulsenovi, který z hranice šestnáctky posílá míč těsně vedle levé tyče!
80'
Augsburg se zajímavě natlačil na šestnáctku Lipska, ale nepřesným centrem svou ofenzivní akci ukončil.
79'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marek Suchý, přichází Florian Niederlechner.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Marco Richter.
79'
Z následného rohu na přední tyč se dostal do zakončení jeden z domácích borců, jehož hlavička letí těsně vedle levé tyče.
78'
Skvělý Gikiewicz k tomu přispívá pohotovým zákrokem na brankové čáře, kde vytáhl hlavičku Poulsena!
77'
Augsburg právě vstřelil branku!
K míči se postavil DANIEL CALIGIURI a v podstatě stejnou trefou jako Dani Olmo proměňuje svou penaltu, čímž dostává Augsburg na dostřel a do hry o cenné body!
76'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Marcel Sabitzer.
76'
Pedersenovi se to po levé straně podařilo a vybojoval si pokutový kop pro Augsburg! Penalta nám může závěr zápasu pořádně zdramatizovat!
75'
Augsburg rozehrál nakrátko, obléhá vápno Lipska a snaží se dostat do šestnáctky domácího týmu.
74'
Centr do vápna si našel Gulácsi, který ho ukryl do svých rukavic. Augsburgu však vzápětí získává míč zpět.
73'
Suchý byl ve vzdušném souboji faulován Poulsenem, přesto se zdá, že tvrdší úder dostal domácí hráč.
72'
Útočný faul Tylera Adamse (RBL) na útočné polovině se neobejde bez trestu – žlutá karta.
71'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Rani Khedira.
69'
Oba týmy se střídají v držení míče, zatímco Augsburg se snaží útočit, Lipsko čeká na chyby.
67'
To se podařilo, jenže krátce nato přichází útočný faul na polovině hřiště, po němž se míče zmocnilo znovu Lipsko.
66'
Lipsko rozehrává v blízkosti své branky, zatímco Augsburg vysoko napadá a snaží se získat míč do své moci.
65'
Hra byla přerušena, protože na hřišti zůstal ležet jeden z domácích hráčů, který potřeboval asistenci klubových lékařů.
64'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Tyler Adams.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Ibrahima Konaté.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Ruben Vargas.
63'
K ohrožení hostující branky nedošlo, ale přichází další faul hostů. Za loket ve vzdušném souboji dostává žlutou Laszlo Bénes (AUG).
63'
Augsburgu rozehrál nakrátko, jenže okamžitě míč ztratil a musel hasit rychlý brejk domácího mužstva.
62'
Centr na přední tyč odvrací domácí hráč na rohový kop.
61'
Vzápětí se ale míč vrací a Willi Orban (RBL) fauluje vedle velkého vápna domácího týmu.
61'
Obranný faul Lipska nabízí Augsburgu zajímavý přímý kop od postranní čáry, který však zůstává nevyužit. Lipsko centr odvrací.
60'
Ofsajdové postavení hatí útok po pravé straně, po němž kombinují znovu domácí.
59'
Augsburgu se však nedaří dostat k blízkosti velkého vápna. Lipsko se důsledně a dobře brání.
57'
Mukiele se snažil dostihnout centr do pravé strany, leč neúspěšně a míč končí v zámezí. Gikiewicz vykopává od své branky.
56'
Angeliño byl načapán v ofsajdové pozici, přesto se domácí rychle ujímají míče a od svého brankáře zakládají další útok.
55'
Centrovaný míč za obranu však skončil až u Gulácsiho, který rozehrávkou přes obránce zakládá útočnou akci Lipska.
54'
Marná snaha, útočnou akci Lipska zastavuje faul domácího hráče, po němž mohou pro změnu kombinovat hosté.
53'
Centrovaný míč hostující defenziva odvrátila, přesto musí být stále zformovaná, protože hráči Lipska se rychle vrací k vápnu.
52'
Angeliño se tentokrát dostal do zakončení, ale ne tak úplně, protože posílal z levé strany velkého vápna přízemní centr, který bránící hráč odvrátil na roh.
50'
Vysokou přihrávku za obranu dostal Angeliño, který ani nevystřelil, protože mu byl odpískán ofsajd.
48'
Augsburgu se nedaří dostat k domácímu vápnu, přesto je v úvodu druhého poločasu více na míči a snaží se kombinovat.
46'
Úvodní atak druhého poločasu v podání Augsburgu zastavuje taktický faul Lipska, po němž hosté rozehráli přímý kop jen na hlavu obránce.
46'
Lipsko si do šaten odnáší dvougólový náskok, který nastartovala opakovaná penalta Daniho Olma, po níž zakončil pěknou akci Christopher Nkunku. Augsburg na výraznější šanci čeká, navíc mohl jít do deseti, protože Marek Suchý za svůj ostrý skluz viděl jen žlutou kartu.
45+2'
45+2'
Lipsko už dlouho drží míč na polovině soupeře a kombinuje, ale k přímému ohrožení branky se nedostává. Dvouminutové nastavení pomalu končí.
45+1'
Nakopnutý míč za obranu domácí okamžitě sbírají a trpělivě rozehrávají ze své poloviny. Uvidíme, kolik hlavní sudí nastaví.
45'
Augsburg se po rozehrávce vydal do útoku podél levé postranní čáry, který zastavil obranný faul Lipska.
43'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Defenziva Augsburgu zachybovala, čehož využil CHRISTOPHER NKUNKU, jenž vyslal osamoceného Poulsena, který mu vrátil míč na penaltu a domácí hráč ho pohodově poslal do odkryté branky.
42'
Augsburg se dostal až k vápnu, kde však tvrdě narazil na obranný val hostujícího celku. Na tahu je Lipsko.
41'
Taktický faul Lukase Klostermanna (RBL) je oceněn první žlutou kartou pro domácí tým.
40'
Nkunku dostal zajímavý oblouček do vápna, kde se však nestihl dostat do pohodového zakončení.
39'
Vstřelená branka jistě dodá Lipsku klid, přesto se do útoku hnal Augsburg, který se o šanci připravil sám nepřesnou přihrávkou do zámezí.
38'
Tentokrát už DANI OLMO utáhl svou penaltu dobře a prudkou střelou k pravé tyči otevírá skóre zápasu.
37'
Ale pozor! Brankář Augsburgu udělal krok před brankovou čáru, tudíž se bude pokutový kop opakovat!
36'
To bylo velmi špatné! Olmo zkoušel poslat míč k pravé tyči, jenže neposlal dostatečně důraznou střelu a Gikiewicz jeho pokus vyráží!
34'
Brankář Rafal Gikiewicz (AUG) vidí od rozhodčího žlutou kartu za následnou reakci a nespokojenost s posouzením sudího.
34'
Penalta pro Lipsko! Gikiewicz vyrazil tvrdou střelu z hranice vápna, kterou se pokusil dorazit Mukiele, jenž byl podražen soupeřem.
32'
Oba týmy se přetahují o míč ve středu hřiště, ale zdá se, že jako vítězové vzešli hostující hráči, kteří mohou rozehrát od svého brankáře.
31'
A lahůdka pro Gulácsiho, který rychlým výhozem zakládá protiútok Lipska. Olmo táhl míč po pravé straně, ale na hranici vápna byl odstaven bránícím hráčem.
31'
I domácí však chybují a po nepřesné přihrávce na vlastní polovině museli zatáhnout za ruční brzdu – přímý kop Augsburgu.
30'
Lipsko znovu útočí, drží míč na svých kopačkách a trpělivou kombinací se snaží dostat na polovinu Augsburgu.
28'
Následovala ztráta míče, po které Marek Suchý (AUG) zajel do soupeře u postranní čáry a může být rád, že vidí jen žlutou kartu!
26'
Centr do vápna si defenziva Lipska ohlídala, přesto se na míči drží hosté, kteří vhazují na polovině hřiště.
25'
Caligiuri se svou drzostí dokázal protlačit až na útočnou polovinu, kde si vybojoval přímý kop. Ze zajímavé akce hosté nezahrozili, ale vybojovali si alespoň roh.
24'
Malý souboj Angeliño a Gikiewicz zatím vyznívá pro hostujícího brankáře, který sbírá další centr domácího křídelníka.
23'
Tentokrát zasahovat nemusel, protože Nkunku trefil jen zeď, ale k odraženému míči se dostal Olmo, jenž minul jen těsně!
23'
Tentokrát je potrestán Jeffrey Gouweleeuw (AUG).
22'
Augsburg se musí znovu bránit nebezpečnému přímému kopu, který si bere na starosti Nkunku. Jedná se téměř o totožnou pozici jako v prvním případě, kdy domácího hráče vychytal Gikiewicz.
20'
Lipsko se zkouší prosadit středem hřiště i po stranách, po zemi i vzduchem, ale zatím se mu nedaří rozložit hostující defenzivu.
19'
Augsburg je na své polovině velmi důsledný a je cítit, že si uvědomuje vekou ofenzivní sílu domácího týmu, který marně kombinuje.
17'
Centr za obranu však končí znovu u Gikiewicze. Oba týmy se ve finální fázi trápí, o to víc Lipsko, které je častěji na míči.
16'
Tlak hostů příliš dlouho netrval, protože vyvrcholil ztrátou, po níž domácí opět drží míč ve své moci.
15'
Augsburg se rychle vydal do útoku po pravé straně, kde si vybojoval autové vhazování a snaží se kombinovat na útočné polovině.
15'
Angeliño zakroutil míč na malé vápno, kde je dneska Gikiewicz prozatím stoprocentní.
14'
Napadání se Lipsku vyplácí. Defenziva s Markem Suchým ve středu je pod tlakem a musí se bránit rohovému kopu.
13'
Angeliño vyslal centr do vápna, pro který šli dva hráči Augsburgu, po jejichž srážce propadl míč k Haidarovi, jehož rána z hranice šestnáctky letí hodně vysoko nad branku!
12'
Karty se obrací, protože nepřesná přihrávka Augsburgu končí v moci domácích hráčů, kteří zakládají další útočný výpad.
11'
Obranný faul Lipska sudí nepřehlédl, ale Augsburgu se nepodařilo přenést hru na útočnou polovinu – musí se vracet k vlastní brance.
10'
Lipsku se daří napadat hostující rozehrávku a získávat míč díky chybám soupeře, ale všechny centry a přihrávky za obranu sbírá Gikiewicz.
9'
Lipsko se okamžitě vydalo směrem do útoku, kde Olmův zakroucený míč sebral Gikiewicz, který tak ukončil domácí snahu o zakončení.
8'
Caligiuriho centr na přední tyč k ničemu nevedl. Vzápětí sudí píská, protože ve vápně zůstal ležet Mukiele, ale už je na nohou.
7'
Augsburg však dobře napadala domácí rozehrávku a dokázal si vybojovat první rohový kop zápasu.
7'
Dlouhý nákop hostů dokázal vystihnout Klostermann, který přes Gulácsiho zakládá další útočnou akci Lipska.
6'
Na druhé straně se Augsburg pokusil zahrozit dvěma centr z levé strany, ale oba dva domácí defenziva odvrátila.
5'
Nkunku se pokusil zakroutit míč k levé tyči, jenže tam se vrhl Gikiewicz a letící míč vyboxoval mimo!
4'
První žlutou kartu vidí Reece Oxford (AUG).
4'
Angeliño prokázal, že se umí prosmýknout do zajímavé pozice a na hranici vápna vybojoval přímý kop!
3'
Olmův průnik po levé straně zastavil bránící hráč, který odvrací míč až na polovinu domácího mužstva.
2'
Ofenzivní snahu Augsburgu zastavuje útočný faul na polovině Lipska, které tak rozjíždí další útočnou akci.
1'
Lipsko na to vlétlo ve velkém stylu, ale Olmova střela zpoza vápna mířila hodně vedle hostující branky.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Halstenberg – Mukiele, Haidara, Kampl, Nkunku, Angeliño – Olmo, Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez – Adams, Hwang Hi-čchan, Kluivert, Konaté, Sabitzer, Samardžič, Sörloth, Upamecano.

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Suchý, Pedersen – Strobl, Gruezo – Gumny, Bénes, D. Caligiuri – Hahn.
Náhradníci: Koubek – Morávek, Civeja, Framberger, Gregoritsch, R. Khedira, Niederlechner, Richter, Vargas.

Rozhodčí: F. Zwayer.
Favoritem je pochopitelně Lipsko, které vyhrálo čtyři z posledních pěti soutěžních zápasů. Kaňkou je jen ligová porážka 2:3 na půdě Mohuče. Augsburg, v jehož sestavě nechybí Marek Suchý, padl pro změnu v pěti z posledních šesti duelů, když dokázal porazit jen Union Berlín 2:1.
Hezký páteční večer! Už za pár minut vypukne předehrávka 21. kola mezi Lipskem a Augsburgem, v němž budeme sledovat také českou stopu. Utkání začíná ve 20:30.