Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Dortmund - 9. ledna 2021   18:30

Lipsko
90' Sörloth
1:3
(0:0)
Dortmund
55' Sancho  (Reus) • 71' Haaland  (Sancho) • 84' Haaland  (Reus)
Lipsko
Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Adams, Haidara (71. Hwang Hi-čchan), Sabitzer (C) (61. Klostermann), Angeliño – Olmo, Forsberg (61. Sörloth) – Y. Poulsen (88. Samardžič).
Siebert – Koslowski, Seidel
Red Bull Arena, Lipsko
Dortmund
Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel (30. Can), Delaney (69. Zagadou) – Sancho (85. Tigges), Reus (C) (85. Brandt), Reyna – Haaland.

Borussia výrazně zdramatizovala bundesligu, ze čtvrtého místa teď ztrácí pět bodů na Bayern, tři na Lipsko a bod na Leverkusen, využila tak zaváhání všech svých soků.

Dortmund navíc v příštím kole přivítá poslední Mohuč, Lipsko pojede na hřiště šestého Wolfsburgu.
První poločas souboje Lipska s Dortmundem nabídl bídnou podívanou se třemi střelami, ten druhý už ale byla jiná jízda. Dortmund převzal otěže zápasu do svých rukou, či spíše nohou, díky povedeným akcím vstřelil tří branky a dovedl zápas k důležitému vítězství. Dvěma trefami k němu přispěl Erling Haaland, první branku zápasu zaznamenal Jadon Sancho a za Lipsko už jen v závěru snižoval Alexander Sorloth.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:12.
90+3'
90+2'
Guerreirova střela je sražena na roh, Borussia už dohraje zápas daleko od své branky.
90+2'
Dortmund kontroluje hru ve středu hřiště, nastavení už se přesunulo do své druhé poloviny.
90+1'
Rozhodčí Siebert oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsku se ještě povedlo vstřelit čestnou branku. Angeliňo zleva našel před brankou ALEXANDERA SORLOTHA, jehož první hlavičku Bürki ještě výborně vyrazil, na dorážku už ale neměl šanci.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Lazar Samardžič.
87'
Angeliňův centr Hummels nadrazil vysoko do vzduchu, brankář Bürki pak vyboxoval míč daleko od branky.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Steffen Tigges.
84'
Dortmund právě vstřelil branku!
Neskutečná jízda Dortmundu ve druhém poločase! V tom prvním Borussia ani nevystřelila, teď ale střílí už třetí branku!

Marco Reus narýsoval skvělou kolmici na ERLINGA HAALANDA, ten udělal kličku brankáři Gulácsimu a zakončoval do prázdné branky!
83'
Tečovaná střela Tylera Adamse končí v rukavicích Romana Bürkiho, ten stále nemá žádný těžší zákrok v dosavadním průběhu zápasu, byť mu jednou pomohla tyč.
82'
Dortmund po zisku míče rozjel protiútok, Haaland si v pokutovém území vyměnil míč se Sanchem, pak mu ale vůbec nesedla střela, spíše se jen ukopl a míč se sotva dokutálel k Gulácsimu.
80'
Angeliňův centr si pohlídal Manuel Akanji, ve středu hřiště pak je Haaland faulován.
79'
Erling Haaland se dral do další nebezpečné příležitosti, v poslední chvíli jej od míče odstavil Dayot Upamecano.
78'
Neúspěšná souhra domácích před pokutovým územím, míče se zase ujme Borussia.
76'
Meunier dostal velké množství prostoru na pravém křídle, přesně přihrál Haalandovi, jeho rána je zablokována.
74'
Angeliňo střílel jen do zdi, také druhá rána Španěla je zablokována.
73'
Akanji si za předchozí zákrok prohlíží žlutou kartu.
73'
Poulsen byl faulován v blízkosti pokutového území Borussie, následovat bude nebezpečná standardní situace.
71'
Erling Haaland rozehrál gólovou akci průnikem mezi třemi protihráči, Dortmund pak sehrál rychlou kombinaci na levém křídle, v jejím závěru Sancho posadil míč na hlavu ERLINGA HAALANDA, jenž u vzdálenější tyče přesnou hlavičkou pokořil Gulácsiho!
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Hwang Hi-čchan.
70'
Jedna střela střídá druhou, Haidara při ráně z dálky podklouzl, té pak chyběla veškerá kvalita.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Dan-Axel Zagadou.
69'
Guerreiro si našel střelecký prostor u pokutového území, pak domácí branku přestřelil.
67'
Branková konstrukce teď zvonila také na druhé straně! Dani Olmo se uvolnil v pokutovém území, pak jeho přízemní střela končí na vzdálenější tyči hostující branky!
65'
Už to mohlo být o dvě branky! Sancho vysunul Haalanda za domácí obranu, norský kanonýr pak prudce pálil, brankář Gulácsi si na míč sáhl a balón se pak odrazil od břevna domácí branky!
63'
Sancho teď nepřesnou zpětnou přihrávkou trochu zavařil svým spoluhráčům v obraně, těm pomohl brankář Bürki odkopem před dotírajícím Poulsenem.
61'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Alexander Sörloth.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Lukas Klostermann.
60'
Najednou se hraje od jedné branky k druhé, tentokrát to byl Haaland, kdo patičkou v pokutovém území posouval míč k Sanchovi, tomu teď střela vůbec nevyšla a mladý Angličan ohrozil spíše rohový praporek než Petera Gulácsiho.
60'
Právě Bürki si došel pro centr z rohu a míč stáhl do svých rukavic.
60'
Lipsko vybojovalo rohový kop, hra se přesune k brance Romana Bürkiho.
59'
Raphael Guerreiro se u hranice pokutového území dostal ke střele, tu nasměroval nad břevno domácí branky.
58'
Rohovému kopu Dortmundu se Lipsko ubránilo, odraženého míče se ale zase ujali žluto-černí.
58'
Dortmund hraje po změně stran výrazně aktivněji, teď se do zakončení dostal Haaland, jeho střela z otočky je sražena na roh.
57'
Poulsen se u rohu pokutového území snažil proniknout do „šestnáctky“, pomohl si však rukou a píská se proti Lipsku.
55'
Borussia se ujímá vedení! Po autovém vhazování Haaland pronikl po pravém křídle, přihrál před branku, kde Reus parádní patičkou posunul míč k volnému JADONU SANCHOVI, ten se trefil po zemi k tyči a Gulácsi neměl šanci zasáhnout!
53'
Poulsen byl faulován ve středu hřiště, Lipsko už rozehrálo z mista přestupku.
52'
Reusovu přihrávku před branku si zpracoval Haidara, pak se pokusil o velmi riskantní kličky ve vlastním pokutovém území, které mu ale vyšly a dokázal dostat míč do bezpečí.
50'
Zdravotní potíže trápí Yussufa Poulsena, ten po jednom souboji viditelně kulhá.
49'
Ten druhý hned po následném rohu zaznamenal Emre Can, jeho hlavička proletěla nad břevnem.
48'
Jadon Sancho na levém křídle posunul míč do běhu Marcu Reusovi, jeho střelu k bližší tyči Gulácsi vyrazil na roh. Jedná se o vůbec první střelecký pokus Borussie v dnešním zápase.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
První poločas souboje Lipska s Dortmundem byl výrazně pod očekávání, místo pohledných útočných akcí jsme viděli jen řadu nepřesností na obou stranách a všehovšudy tři střely. Všechny zaznamenali domácí, ovšem k ohrožení Romana Bürkiho měly daleko, a tak není divu, že stav je bezbrankový.
45+2'
45+2'
Hlavní arbitr teď pustil několik tvrdších zákroků na obou stranách, míč pod svoji kontrolu dostali domácí.
45+1'
Rozhodčí Siebert k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Reusově centru se Lipsko bez větších potíží ubránilo, už se zase hraje ve středu hřiště.
44'
Giovanni Reyna je faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Borussii.
44'
Podobná akce Borussie, tentokrát je Reus na levé straně přichycen v ofsajdu.
43'
Guerreiro se pokusil vysunout Reuse po levém křídle, následná přirávka před branku je zablokovna.
41'
Druhou střelu zápasu zapisuje do statistik Dani Olmo, ten napřáhl z kroku na nějakých dvaadvaceti metrech od branky, tu ale přestřelil.
39'
Lipsko je usazeno na útočné polovině, znovu ale musí útočit do plné obrany soupeře.
37'
Guerreirův centr Upamecano odhlavičkoval do zámezí.
36'
Haaland dostal příliš dlouhý pas za obranu Lipska, blíže k míči měl Gulácsi, jenž dobře přečetl hru a včas vyběhl ze své branky.
34'
Série soubojů ve středu hřiště, míče se nakonec ujali hosté, kteří si vypomohli i souhrou s brankářem Bürkim.
32'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaney (Borussia Dortmund).

Delaney je potrestán za faul na útočné polovině.
32'
Po půlhodině hry vede Lipsko 1:0 na střely, do statistik se započínal jen ten Poulsenův pokus zády.
31'
Meunierův přízemní centr nenašel před brankou nikoho ve žluto-černém.
30'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Emre Can.
30'
Witsel jen za doprovodu fyzioterapeutů kulhá za postranní čáru, na jednu nohu nemůže ani došlápnout.
28'
Axel Witsel se zranil zcela bez kontaktu, to by mohlo být nepříjemné svalové zranění belgického středopolaře.
27'
Hosté zase neudrželi míč moc dlouho, po nepřesné přihrávce bude roezehrávat od své branky Peter Gulácsi.
27'
Rohovému kopu Lipska se Borussia ubránila a hosté mohou zamířit dopředu.
26'
Lipsko po zisku míče podniklo přímočařejší akci po pravé straně, Tyler Adams pak ale nepropasíroval svoji přihrávku k volnému Angeliňovi.
24'
Angeliňův centr sice našel Poulsena, ten ale odehrál míč zády, balón pak vysokým obloukem zamířil k Bürkimu.
23'
Angeliňova přihrávka z levého křídla mířila mimo dosah jeho spoluhráčů, Lipsko se pak zase ujalo odraženého míče.
21'
Velmi nepovedený nákop Haidary do pokutového území jen dokumentoval dosavadní průběh zápasu, míč mířil do území nikoho a doskákal za brankovou čáru.
19'
Neúspěšná souhra domácích, následovat bude odkop od Bürkiho branky.
17'
I nadále se hraje pod taktovkou Lipska, to však má převahu zejména ve středu hřiště, daleko od branky Dortmundu a platí, že jsme neviděli vůbec žádný střelecký pokus.
15'
Delaney ve střdu hřiště fauloval Upamecana, domácí už rychle rozehráli.
13'
První útočná akce Borussie je brzy zastavena zdviženým praporkem, Haaland byl v těsném ofsajdu.
12'
Angeliňo dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, neměl šancí míč dostihnout a rozehrávat bude Roman Bürki.
11'
Lipsko už má zase míč ve svém držení, další útočné snažení začíná z vlastní poloviny.
10'
Další Angeliňův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, Lipsko je v úvodu výrazně aktivnější, zatím ale bez střeleckého zakončení.
9'
Znovu v akci Angeliňo, tentokrát jeho centr zablokoval Jadon Sancho.
7'
Po nakrátko rozehraném rohu zleva přihrával do pokutového území Angeliňo, nikdo v bílém se ale do zakončení nedostal.
6'
Angeliňo zprvu úspěšně pronikal podél levé postranní čáry, nakonec mu Meunier přeci jen stačil ve skluzu odkopnout míč na rohový kop.
4'
Upamecano dobře zasáhl u postranní čáry před Sanchem, stačil pak ještě odehrát míč k brankáři Gulácsimu.
3'
Forsberg se na pravém křídle neprosadil k centru, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Tyler Adams.
1'
Úvodního výkopu se ujalo domácí Lipsko a atraktivní zápas patnáctého kola bundesligy byl rozehrán.
1'
Příchod hráčů na trávník se trochu protáhl, teď už ale hosté ve žluto-černém míří na pažit, po nich také fotbalisté Lipska v bílém.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Adams, Haidara, Sabitzer (C), Angeliño – Olmo, Forsberg – Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez – Borkowski, Hwang Hi-čchan, Martel, Mukiele, Samardžič, Sörloth, Wosz, Klostermann.

Borussia Dortmund: Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Reyna – Haaland.
Náhradníci: Unbehaun – Brandt, Can, Morey, Moukoko, Ł. Piszczek, N. Schulz, Zagadou, Tigges.

Borussia Dortmund

Hostující celek si zatím nevede úplně podle představ. Dortmund zatím nasbíral 25 bodů a to stačí na čtvrtou příčku. Ze čtrnácti utkání už Dortmund pětkrát prohrál, naposledy venku na hřišti Unionu Berlín, což bylo velké překvapení. V následujícím kole ale hosté zabrali a doma porazili Wolfsburg 2:0. Také hosté se musí obejít bez několika hráčů, protože jim bude chybět trojice Bellingham, Hazard a Schmelzer. Z posledních pěti kol Dortmund jen dvakrát vyhrál a dnes potřebuje nutně získat všechny body, jinak mu čelo tabulky výrazně odskočí.
RB Lipsko

Domácí celek předvádí v této sezoně velice dobré výkony a pokud dnes vyhraje, půjde na první místo v tabulce. Lipsko zatím totiž nasbíralo 31 bodů a je druhé za Bayernem, který má o dva body více, ale zároveň také o jeden zápas více. Lipsko má tedy dnes o motivaci postaráno. Domácí se ale musí obejít bez několika hráčů, protože chybět budou například Kluivert, Hartmann, Henrichs, Konate, Laimer, Mikuele, Nkunku či Szoboszlai. V posledním kole se Lipsko představilo ve Stuttgartu, kde po velkém boji vyhrálo 1:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další zápasy 15. kola a my budeme sledovat opravdovou lahůdku, protože druhé Lipsko hostí čtvrtý Dortmund. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento šlágr nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.