Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hertha Berlin - 24. října 2020   15:30

Lipsko
11' Upamecano  • 77' Sabitzer
2:1
(1:1)
Hertha Berlin
9' J. Córdoba  (Lukebakio)
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele (69. Sabitzer), Orban, Upamecano, Angeliño – Kampl (90. Konaté) – Nkunku, Henrichs, Forsberg (65. Y. Poulsen), Kluivert (65. Olmo) – Sörloth.
Schwolow – Pekarík (46. Zeefuik), Stark, Boyata (C), Alderete – Tousart, Mittelstädt (84. Ngankam) – Lukebakio (84. Dilrosun), Darida (89. Löwen), Cunha – J. Córdoba (84. K. Piątek).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Nabídlo celkem tři branky a tři body bere Lipsko. Skóre otevřel už v první desetiminutovce hostující Jhon Córdoba. Na jeho trefu prakticky vzápětí zareagoval Dayot Upamecano. Poslední slovo však měl střídající Marcel Sabitzer, který proměnil pokutový kop po faulu Córdoby na Orbana a vystřelil svému týmu další výhru v soutěži. Lipsko si příště zahraje 28.10. na Old Trafford v rámci druhého zápasu základní skupiny Ligy mistrů. Herthu příště čeká 1.11. doma Wolfsburg.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:20.
90+6'
90+5'
Alexander Sörloth si na levé straně vápna pokryl míč a nahrával pod sebe. Tam ale nikdo nebyl.
90+4'
Lipsko drží míč na polovině soupeře a krátí tak drahocenný čas.
90+3'
Na levé straně pláchl Angeliño Ngankamovi, který ho poté mimo hřiště dojel. Rozhodčí ukázal hned červenou kartu, poté se však podíval na video a udělil jen žlutou.
90+2'
Nkunku si navedl míč kousek za vápnem na střelu a pálil jen kousíček od levé tyčky berlínské branky.
90+1'
Žlutou kartu dostal hostující trenér Bruno Labbadia.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Ibrahima Konaté.
90'
Na pravé straně bylo volno a také tam byl Alexander Sörloth, který šel dopředu a chtěl nacentrovat do vápna. Centr se mu moc nepovedlo. Skončil na břevně hostující klece.
89'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Eduard Löwen.
89'
Gulácsiho dlouhý nákop Sörlotha nenašel a skončil pouze u brankáře hostů. Hertha tak může jít znovu dopředu.
88'
Po pravé lajně se chtěl dopředu uvolnit Jessic Ngankam. Čistým skluzem ho od míče dokázal odstavil Kampl.
87'
V souboji u postranní lajny kousek od vápna Lipska byl úspěšnější Dayot Upamecano, a tak hrát bude jeho tým.
86'
Jessic Ngankam zbytečně zajel do Orbana u postranní lajny, zatím se to obešlo bez karty.
85'
Nahrávka středem na Piąteka byla až moc důrazná a míč skončil jen u brankáře domácích.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Krzysztof Piątek.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Jessic Ngankam.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Javairo Dilrosun.
83'
Christopher Nkunku centroval od praporku do vápna. Nejvýše se v pokutovém území dostal Matheus Cunha a míč odhlavičkoval.
82'
Roh pro Lipsko.
81'
Olmo se uvolnil z levé strany na střed a pálil. Alexander Schwolow jeho kvalitní pokus ukryl v rukavicích.
80'
Zbývá deset minut do konce. Lipsko už vede o jednu branku a i nadále tlačí svého soupeře.
79'
Ani další vysoký míč dopředu od hostujícího týmu nenesl ovoce, tohle Lipsku náramně vyhovuje.
78'
Boyatův dlouhý nákop dopředu našel pouze Upamecana a dopředu opět může favorit zápasu.
77'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí otáčí zápas a jdou do vedení. Míč si na penaltový puntík postavil MARCEL SABITZER, který si vybral pravý dolní roh hostující branky a trefil ho výborně. Alexander Schwolow navíc letěl na druhou stranu branky.
76'
Byla nařízena penalta. Willi Orban si to namířil do vápna, tam ho hned za čárou fauloval Jhon Córdoba. Rozhodčí neváhal ani chvilku a nařídil penaltu.
76'
Domácí v posledních minutách jasně tlačí soupeře. Ten pouze odkopává míče.
75'
Dloubáčkem hledal Olmo nabíhajícího Sörlotha, norský útočník se ale nacházel v ofsajdu.
74'
Velká šance domácích. Marcel Sabitzer se vyhnul za vápnem soupeři, dal si míč na levačku a pálil. Jeho přízemní pokus se otřel o levou tyčku hostující klece.
73'
Matheus Cunha od praporku centroval na střed vápna, kde míč odklidil pozorný Dayot Upamecano.
72'
Rohový kop pro berlínský tým.
71'
Podél pravé lajny dostal míč Dodi Lukebakio, který však proti třem soupeřům měl velmi těžký úkol.
70'
Po pravé straně se protáhl Nkunku a centroval do vápna, kde pouze trefil Henrichse a míč poté putoval za lajnu.
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Marcel Sabitzer.
69'
Domácí rozehráli na krátko a Olmo centroval do vápna, tam míč na přední tyčce vyčistil jeden z hostů.
69'
Roh pro Red Bull.
68'
Olmo se snažil po levé lajně vysunout Poulsena. Nahrávku mu dal až moc dlouhou.
67'
Obrovská šance domácích. Angeliño z levé strany našel na malém vápně Poulsena. Střídající hráč však branku přehlavičkoval.
66'
Olmo se hned zapojil do hry, když centroval z levé strany hřiště do vápna. Tam však nikdo v bílém nebyl.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dani Olmo.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
65'
Centr z pravé strany vyzkoušel Nordi Mukiele. Jednalo se o hodně nepřesnou snahu.
64'
Nkunku utekl na levé straně soupeři a skoro z brankové čáry centroval do vápna. Tam však Alexander Sörloth chyběl.
63'
Na nějakých třiceti metrech se k míči dostal Dayot Upamecano a nebál se vystřelit. Důrazný pokus skončil hodně nad brankou hostů.
62'
Justin Kluivert si snažil navézt z pravé strany míč na střed, to se mu ovšem nepovedlo a o míč přišel.
61'
Maximilian Mittelstädt se uvolnil na levé straně a chtěl nahrávat do vápna, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Po většinu času bylo lepší Lipsko, v posledních chvílích se však Hertha dost lepší.
59'
Darida našel po lajně Córdobu, který proti přesile míč nedokázal udržet.
58'
Dlouhý nákop hostů dopředu byl nepřesný, a tak hrát může domácí Lipsko.
57'
Z pětadvaceti metrů napřáhl ke střele domácí Christopher Nkunku. Jeho důrazný pokus skončil hodně vysoko nad brankou.
56'
Dodi Lukebakio dostal míč do lajny a nahrával na střed. Tam nikdo v modrém dresu nebyl.
55'
Dlouhý míč na Daridu českého záložníka nenašel a Hertha bude pouze vhazovat.
54'
Mukiele si nachystal míč a centroval na přední tyčku, kde našel Upamecana. Střelec první branky hlavičkoval hodně vedle hostující klece.
54'
Rohový kop pro Lipsko.
53'
Na pravou stranu hřiště dostal míč domácí Justin Kluivert a pokusil se o centr. Míč mu ale absolutně nesedl a poslal ho nad branku.
52'
Maximilian Mittelstädt zastavený na levé straně Mukielem, hrát tak bude i nadále tým z Berlína.
51'
Z nařízeného přímého kopu centroval Christopher Nkunku do vápna, kde našel Sörlotha, jež hlavičkoval nad branku.
50'
To je neuvěřitelné. Deyovaisio Zeefuik přišel teprve o poločasu, při prvním doteku s míčem dostal žlutou kartu a nyní zastavil Kluiverta za druhou žlutou a míří do sprchy.
50'
Matheus Cunha si vzal míč a pravděpodobně zkoušel zakončovat na zadní tyčku. Z velkého úhlu ovšem branku o dost překopl.
49'
Přímý kop z levé strany hřiště pro hostující tým.
48'
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).
48'
Na druhé straně zakončoval z pádu Maximilian Mittelstädt. Trefil jen připraveného brankáře Lipska.
48'
Angeliño centroval z přímého kopu do vápna, kde si ve vzduchu došel pro míč Alexander Schwolow.
47'
Žlutou kartu dostává Deyovaisio Zeefuik (Hertha BSC).
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Deyovaisio Zeefuik.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
První poločas nabídl dvě branky. Nejprve šla do vedení berlínská Hertha, když se v osmé minutě trefil po rychlém brejku Jhon Córdoba. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po standardní situaci dostal nadvakrát míč do sítě stoper Dayot Upamecano. Poté bylo Lipsko jasně lepším týmem, který držel míč a dominoval. Často se i dostal do dobrých zakončení, ve kterých chyběla přesnost.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 66%:34%
Střely na branku: 4:1
Rohy: 1:1
Ofsajdy: 2:0
45+3'
45+2'
O přenesení hry se pokusil Nordi Mukiele. Domácí hráč byl však hodně nepřesný a poslal míč na tribunu.
45+1'
Domácí tým kontroluje míč na vlastních kopačkách a moc se nikam nežene.
45'
44'
Do hodně těžké pozice na střed hřiště dostal míč Darida, který proti třem soupeřům nedokázal míč udržet.
43'
Opět byl na levé straně aktivní Angeliño, který nahrávkou pod sebe našel ve vápně Nkunka, jehož zakončení z voleje skončila nad brankou.
42'
Nkunku centroval z hloubky pole do vápna, kde se sice patičkou dostal k míči Forsberg, Švéd byl ale v ofsajdu.
41'
Nkunku dostal míč na pravou stranu hřiště a nahrával do vápna, kde nenašel čekajícího Kluiverta.
40'
Darida se snažil uvolnit na levé lajně, klička doleva mu ovšem nevyšla a o míč přišel.
39'
Angeliño opět pláchl soupeři na levé straně a centroval do vápna. Tam chyběl jen kousek Alexanderu Sörlothovi, který na míč nedosáhl.
38'
Na hlavu dostal míč kousek za vápnem Forsberg, jeho následná prodloužení bylo nepřesné.
37'
Rozhodčí se poradil s kolegou i videa a penalta se nepíská.
36'
Sporná situace ve vápně hostů. Dedryck Boyata trefil při odkopu Pekaríka do ruky a domácí chtějí pokutový kop.
35'
Justin Kluivert na pravé straně nasadil jesle Cunhovi. Na míči i nadále Lipsko.
34'
Dodi Lukebakio se uvolnil od soupeře na pravé straně a našel centrem ve vápně Córdobu, jež hlavičkoval do soupeře před sebou.
33'
Na levé straně utekl Daridovi Angeliño, který nahrál na Kampla, jež míč nedokázal udržet na kopačkách.
32'
Angeliño se uvolnil na levé straně hřiště a pak našel za vápnem Nkunka, jehož rána z voleje letěla jen do bloku.
31'
Máme za sebou půlhodinu hry. Na míči je domácí Lipsko, který je rozhodně aktivnější.
30'
Jhon Córdoba úplně zbytečně dohrál Mukieleho u pravé postranní lajny, rozhodčí mu zatím kartu nedal.
30'
Angeliñův vysoký pas na střed hřiště byl nepřesný, hrát tak bude Hertha.
29'
Aktivní Cunha se už chtěl uvolnit na levé straně hřiště, Nordi Mukiele ho však zastavil faulem.
28'
Upamecano se pokusil o přenesení hry na levou stranu hřiště, tam však Angeliño prohrál vzdušný souboj se soupeřem.
27'
Henrichs dostal důraznou nahrávku do těžké pozice na střed. Naštěstí pro něho byl faulován.
26'
Pekarík se sice stále drží za hlavu, pokračovat v utkání by však měl.
25'
Na trávníku zůstal ležet slovenský obránce Peter Pekarík po srážce s Nkunkem.
24'
Darida dostal na levou stranu skákající míč a zkusil ho z prvního doteku nacentrovat, trefil pouze prvního soupeře.
23'
Kampl srazil na polovině hřiště Cunhu, hrát tak bude tým z hlavního města.
22'
Kampl předvedl nádherný lob do vápna pro Nkunka, tomu ovšem chyběl kousek před brankářem soupeře.
21'
Na pravé straně si míč po lajně hodil Justin Kluivert a následně skončil na zemi. Rozhodčí tam nedovolený zákrok neviděl.
20'
Vladimír Darida centroval až z vlastní poloviny dopředu. Nepřesní nahrávka skončila na domácích kopačkách.
19'
Přišla však ztráta domácích při rozehrávce a Niklas Stark hned zkoušel hledat spoluhráče vepředu, nahrávka však byla hodně nepřesná.
18'
Domácí kontrolují míč a kombinují na polovině hřiště.
17'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Hertha BSC).
16'
Forsberg se otočil na ose hřiště a hledal na levé lajně Angeliña, tomu se odvážně a úspěšně vydal pod nohy Peter Pekarík.
15'
Dodi Lukebakio už je po ošetření, odchází za postranní čáru, pokračovat by ale měl.
14'
Hra je nyní přerušena, protože v domácím pokutovém území zůstal ležet Dodi Lukebakio.
13'
Angeliño dostal míč na levou stranu vápna, ještě zkusil centr, který nebyl úspěšný.
11'
To je hodně rychlé vyrovnání z domácí strany. Christopher Nkunku centroval míč do vápna, jímž našel jednoho ze svých spoluhráčů, který mířil hlavou jen do břevna. Poté se míč dostal na kopačku DAYOTA UPAMACANA. Domácí stoper první střelou trefil jen soupeře, tu druhou však nekompromisně poslal pod víko.
10'
Přímý kop z levé strany pro domácí tým.
9'
Hertha právě vstřelila branku!
Rychlý brejk a hosté jdou do vedení. Na pravé straně dostal míč Vladimír Darida, jež na nic nečekal a prodloužil ho po lajně přesně do běhu pro Dodiho Lukebakia, ten míč potáhl a následně předložil pro JHONA CÓRDOBU, který propálil brankáře soupeře.
9'
Christopher Nkunku si vzal roh na starost, centroval na přední tyčku, kde však trefil jen soupeře.
9'
Rohový kop si kopne i Lipsko.
8'
Míč do běhu dostal podél pravé lajny Justin Kluivert, který se následně zkusil dostat na střed, jenže o míč zakopl a putoval k zemi.
7'
Benjamin Henrichs dostal míč do vápna, otočil se a pohotově vypálil. Alexander Schwolow si první tyčku v klidu pohlídal.
6'
Pas na střed dostal do nohu Forsberg a hned z první nahrával do lajny. Na Angeliňa byla razance až moc velká.
5'
Nahrávku na střed hřiště dostal Justin Kluivert, hned ho však poslal k zemi jeden ze soupeřů.
4'
Matheus Cunha si vzal míč a centroval do vápna. Na penaltě si míč našel Córdoba, který hlavičkoval pouze nad domácí branku.
4'
Roh pro Herthu.
3'
Jhon Córdoba dostal míč na hrot útoku, ale zpracováním pouze nahrál pro Upamecana.
2'
Hned v úvodu dostal vysoký míč na levou stranu vápna Lukebakio, který však nedokázal zakončit.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Orban, Upamecano, Henrichs – Mukiele, Kampl, Forsberg, Angeliño – Nkunku, Sörloth, Kluivert.
Náhradníci: Martínez – Konaté, Samardžič, Sabitzer, Olmo, Hwang Hi-čchan, Wosz, Y. Poulsen, Martel.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (C), Alderete – Tousart, Mittelstädt – Lukebakio, Darida, Cunha – J. Córdoba.
Náhradníci: Jarstein – Plattenhardt, Zeefuik, Dilrosun, Leckie, Ngankam, K. Piątek, Dárdai, Löwen..

Hertha BSC

Berlínský tým si určitě vstup do nového ročníku bundesligy představoval jinak. Po čtyřech zápasech má pouhé tři body a krčí se na poslední nesestupovém místě se skóre 8:10. Nejlepším střelcem týmu je Brazilec Matheus Cunha, jež dal 2 branky a na jednu další nahrál. V týmu působí šestou sezonu český záložník Vladimír Darida, ten doposud zasáhl do všech čtyřech zápasů, ale branku si zatím nepřipsal. To slovenský obránce Peter Pekarík se ve čtyřech zápasech prosadil jednou.

Poslední tři zápasy

Hertha VS. Stuttgart 0:2
Bayern VS. Hertha 4:3
Hertha VS. Frankfurt 1:3

RB Lipsko

Lipsko ve čtyřech zápasech nového ročníku získalo 10 bodů se skóre 10:2 a vévodí celé tabulce nejvyšší soutěže. Red Bull má hned tři dvoubrankové střelce, dvakrát se prosadil Švéd Forsberg, Dán Poulsen i Španěl Angeliňo. Německý tým se vloni dostal až do semifinále Ligy mistrů, kde však nestačil na PSG. Letos domácí tým působí v milionářské soutěži opět a v úterý odehrál první zápas v základní skupině, ve kterém porazil turecký Basaksehir 2:0. Po utkání doma se Herthou čeká na tým trenéra Nagelsmanna čeká opravdová lahůdka, když si zahraje na Old Trafford.

2018 Hertha VS. Lipsko 2:6
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 5. kola bundesligy se utkají týmy Lipska a Herthy Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.