Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Mönchengladbach - 27. února 2021   18:30

Lipsko
57' Nkunku (Sörloth) • 66' Y. Poulsen (Olmo) • 90+3' Sörloth (Nkunku)
3:2
(0:2)
Mönchengladbach
6' J. Hofmann   • 19' Thuram  (Embolo)
Lipsko
Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Sabitzer (C) (46. Sörloth), Kluivert (76. Forsberg) – Nkunku (90+6. Klostermann), Y. Poulsen, Olmo.
Gräfe – Kleve, Sinn
Red Bull Arena, Lipsko
Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi (62. Binsibajní), Wendt (79. Pléa) – Zakaria (80. Stindl), J. Hofmann (62. Neuhaus) – Lazaro, H. Wolf, Thuram (61. Kramer) – Embolo.
Sippel – Binsibajní, Kramer, Stindl, Neuhaus, Reitz, Herrmann, Pléa, Traoré.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Fauly: 15:19
Zápas je u konce, Lipsko nakonec v hodně atraktivním duelu porazilo na domácím hřišti Mönchengladbach 3:2. První poločas se přitom domácím vůbec nepovedl, prohrávali po něm už 0:2, poté co se prosadili z penalty Jonas Hofmann a šťastně ramenem Marcus Thuram. Ve druhém poločase ale Lipsko dokázalo zápas otočit, Borussia byla pod konstantním tlakem, který nakonec neustála. Nejprve ještě nebyl uznán kvůli ruce gól Sörlothovi, ale v 57. minutě se už trefil Christopher Nkunku a v 66. minutě vyrovnal na 2:2 střelou z dálky Yussuf Poulsen. Střídající Forsberg poté i po zásahu Sommera trefil břevno a zápas gradoval v nastaveném čase, kdy se hrdinou stal Alexander Sörloth, který ve třetí minutě nastavení hlavou rozhodl o výhře Lipska 3:2.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Lukas Klostermann.
90+5'
Emil Forsberg sice střelou z levé strany dostal míč do sítě, ale tento gól kvůli ofsajdu neplatí.
90+4'
Hosté reklamovali, že Sörloth před svou gólovou hlavičkou fauloval Lazara, Stindl za tyto protesty dostává žlutou kartu.
90+3'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí přeci jen ještě stihli zápas otočit! Hrdinou se stává ALEXANDER SÖRLOTH, který po centru Nkunkua z levé strany poslal hlavou po odrazu od země míč do sítě! Rámí Binsibajní už na brankové čáře nedokázal svůj tým zachránit. Asistence: Christopher Nkunku.
90+3'
Borussia se centru před svou bránu dokázala ubránit, ale Lipsko zase rychle vybojovalo míč.
90+3'
Míč však ukořistil Dani Olmo a byl faulovaný. To je hodně zajímavá standardní situace pro domácí.
90+2'
Gladbachu se zatím daří v nastaveném čase držet míč ve své moci daleko od vlastní branky.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Nkunku se dopustil útočného faulu na Lazara a hosté teď s rozehrávkou z vlastní poloviny určitě spěchat nebudou.
89'
Domácí mužstvo zůstává i dál usazené před brankou Borussie. Hosté by jistě brali bod všemi deseti.
87'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Yussuf Poulsen, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
86'
Lipsko je i v závěru zápasu aktivnější, ale už to není takový tlak jako na začátku druhého poločasu. Uvidíme, jestli se domácí ještě k vybičují k něčemu velkému.
84'
Tyler Adams ještě z levé strany stihl odcentrovat, ale jeho přihrávka před branku neměla dostatečnou přesnost.
82'
Po pravém křídle si nabíhal za obranu Gladbachu Poulsen a poslal dobrý centr před branku. Výbornou práci ale znovu odvedl Sommer a míč poslal do bezpečí.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Lars Stindl.
79'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Alassane Pléa.
78'
Nauhaus hledal přihrávkou na hrot Embola, ten byla ale obranou Lipska dobře pokrytý.
77'
Exekuci přímého kopu si hned vzal na starosti střídající Emil Forsberg a mířil velmi dobře do pravé šibenice. Skvělý zákrok ale předvedl Yann Sommer, míč vyrazil.
76'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Emil Forsberg.
76'
Lipsko si dobrým pohybem vynutilo další faul Gladbachu a bude rozehrávat standardní situaci. Je to zhruba 28 metrů od branky a klidně by mohla přijít i střela.
75'
Christopher Nkunku posílal zřejmě naslepo přihrávku do vápna souepeře, žádného ze spoluhráčů však nenašel.
74'
Tlak Lipska je místy až drtivý a zdá se, že vedoucí gól už visí ve vzduchu. Zatím ale hosté odolávají.
72'
Po dalším sraženém centru si našel odražený míč Dani Olmo a Sommer musel fantasticky zasáhnout. Pak ještě pálil Kluivert, ale nepřesně.
71'
Už zase pokračuje tlak Lipska. Hodně nebezpečný centr z pravé strany Gladbach odvrátil, ale vůbec ne daleko.
70'
Po faulu Olma u půlící čáry se dostali hosté po delší době zase k míči. Zaútočit mohou po pravé straně, odkud budou vhazvoat.
69'
Hosté jsou ve druhém poločase zatím opravdu naprosto nuloví. Lipsko naopak skvěle a není divu, že už dokázalo vyrovnat.
68'
Yussuf Poulsen je i nadále při chuti, tentokrát zakončoval hlavou. Branku ale netrefil.
66'
Jen dvacet minut druhého poločasu stačilo domácím k vyrovnání a ještě mají dostatek času na to, aby dokončili otočku. Vyrovnání zařídil YUSSUF POULSEN, který se prosadil přízemní střelou pravačkou ze střední vzdálenosti přesně k levé tyči. Asistence: Dani Olmo.
64'
Domácím samozřejmě snížení nestačí, ideálně by zápas otočili a nechali si doma všechny tři body. Střelou z dálky se prezentoval Nordi Mukiele, Sommer předvedl jistý zákrok.
62'
Hosté už rozehráli svůj rohový kop, vzdušnému prostoru před brankou Lipska ale vládl Poulsen a míč odhlavičkoval do bezpečí.
62'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Rámí Binsibajní.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Florian Neuhaus.
61'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Christoph Kramer.
61'
Do brejku se na druhé straně hnal Thuram, ale dokázal ho zastavit Upamecano. Hosté budou kopat roh.
60'
Alexander Sörloth dostal dobrou přihrávku do vápna a odstavil si Lazara, poté mu ale míč utekl.
59'
Po na krátko rozehrané standardní situaci střílel z velké dálky znovu Nkunku, ale tentokrát branku o pořádný kus netrefil.
57'
Tak přeci jen se domácí mohou radovat ze snížení na 1:2! Sörloth našel skvělou přihrávkou ve vápně CHRISTOPHERA NKUNKUA, a ten z blízka napálil míč pod břevno. Sommer byl bez šance. Asistence: Alexander Sörloth.
56'
Wendt si dobře pokryl míč a fauloval ho tak Mukiele. Obrana Gladbachu si tak může alespoň na chvíli oddechnout.
55'
Marcel Halstenberg z levé strany hledal centrem znovu Sörlotha, ale toho dobře pokryl Ginter a míč odhlavičkoval.
53'
Domácí pokračují ve svém tlaku, Mönchengladbach toho zatím ve druhém poločase směrem dopředu moc nepředvedl.
51'
Domácí se už radovali ze snížení na 1:2, ale ta branka nakonec neplatí, protože míč se do sítě odrazil od ruky střídajícího Alexandera Sörlotha.
50'
Lipsko si vytvořilo velký tlak, který korunovala zablokovaná střela Kluiverta. Nakonec se ale mával ofsajd.
49'
Nico Elvedi nastavil nebezpečně se rozvíjející protiútok Lipska jen za cenu žluté karty.
48'
Wendt z levé strany vhodil míč za autu až do šestnáctky Lipska, domácí si to ale nakonec bez problému pohlídali.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Alexander Sörloth.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas je za námi, Lipsko zatím doma překvapivě prohrává s Mönchengladbachem 0:2. Domácí byli sice drtivou většinu prvního poločasu aktivnější, doplatilo však na chyby v obraně. Už v šesté minutě se kopala po faulu Upamecana penalta, kterou proměnil Jonas Hofmann. V 19. minutě už hosté vedli 2:0, tentokrát se hodně se štěstím trefil svým ramenem Marcus Thuram.
45+5'
45+5'
Borussia zahrávala ještě jeden rohový kop, Hoffmannův centr na bližší tyč ale kontroloval Upamecano.
45+4'
Hosté nerozehráli rohový kop vůbec špatně a závěr prvního poločasu patří jim.
45+3'
Z velké dálky se do míče opřel Jonas Hofmann, jeho zajímavou ránu srazil na rohový kop Willi Orban.
45+2'
Mukiele směřoval svůj centr z pravé strany na zadní tyč, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhal.
45+1'
Olmovu střelu dokázal zablokovat Nico Elvedi. Domácí chvíli reklamovali ruku švýcarského orbánce, ale penalta se správně nepíská.
45+1'
44'
K míči se po Mukieleho centru sice dostal Marcel Halstenberg, ale balón se od něj v podstatě jen odrazil do zámezí.
42'
Dani Olmo dostal dobrý míč do šestnáctky a snažil se kličkou obelstít obránce soupeře. Ke střele se ale stejně nedostal.
40'
Po chybné rozehrávce Lipska se dostal do výborné střelecké pozice Jonas Hofmann, ale minul branku domácího týmu.
39'
Další akci Mönchengladbachu zastavil čistým skluzem Nordi Mukiele. Hosté ale zůstávají u míče, budou vhazovat.
38'
Embolo dostal od Wolfa dobrou přihrávku za obranu, ale Dayot Upamecano ho dobře stíhal a nepustil ho do zakončení.
37'
Yann Sommer si špatně vypočítal své vyběhnuti z branky a byl u míče později než Kluivert. Pak ale předvedl čistý skluz, kterým Nizozemci míč vypíchl.
36'
Do hry se po delší době zapojil také brankář Lipska Péter Gulácsi, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
35'
Olmo už dnes podruhé opadl ve vápně, znovu to ale rozhodčímu Gröfemu nestačilo na odpískání penalty. Jak dlouho to ještě bude Španěl zkoušet?
33'
Olmo se díky svému důrazu dostal k míči a hned hledal přihrávkou pod sebe Sabitzera. Ten ale střelou z první branku vysoko přestřelil.
31'
Z pravé strany posílal dobrý míč před branku Poulsen, ale i tuhle situaci obrana Gladbahu ustála.
31'
Centrovaný míč do vápna hlavou dokázal odvrátit Marcus Thuram, takže Sommer tentokrát nemusel zasahovat.
30'
Hannes Wolf zezadu fauloval Mikieleho, takže domácí budou zahrávat další standardní situaci z pravé strany.
28'
Opět dokázala Borussia přerušit tlak soupeře a hned se také sama pokusila zaútočit. Její brejk byl ale zastaven ještě na polovině hřiště.
26'
Olmo skončil ve vápně na zemi a patrně si chtěl vymodlit penaltu. Rozhodčí Gräfe ale zůstává v klidu.
25'
Hosté jsou nyní stažení na své polovině a čekají, co předvedou domácí. Lipsko ještě určitě je schopné tento zápas otočit, Gladbachu by hodně pomohlo, kdyby do přestávky neinkasoval.
24'
Christopher Nkunku od rohového praporku poslal centr na bližší tyč, tam se ale Orban k hlavičce nedostal.
23'
Hra se už zase přesunuje před branku hostů, Lipsko má k dispozici rohový kop z pravé strany.
22'
Adams zezadu fauloval Thurama a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
21'
Tak to je šokující začátek zápasu pro Lipsko, které sice mělo už několik šancí, ale už dvakrát inkasovalo.
19'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté zvyšují svůj náskok už na 2:0, z gólu se radují i po druhé střele v zápase! Z pravé strany dobře odcentroval Lazaro, na zadní tyči hlavičkoval Embolo a trefil do ramene spoluhráče MARCUSE THURAMA. Od něj už míč zamířil do sítě. Asistence: Breel Embolo.
18'
Lipsko se velmi rychle dostalo znovu k míči, ale v ofsajdu byl následně přistižen Justin Kluivert.
17'
Nepřesná přihrávka Lipska skončila jen v autu, takže hosté by nyní mohli sami zaútočit.
16'
Hosté už zřejmě ustáli tlak Lipska, který následoval po prvním gólu utkání. Nyní už Borussia přeci jen kombinuje ve větším klidu.
14'
Thurama fauloval Mukiele a k míči se tak dostane Borussia.
13'
Z dálky natáhl ke střele Američan v dresu Lipska Tyler Adams. Byla to velmi prudká rána, Sommer si s ní ale nadvakrát poradil.
11'
Yann Sommer si po centru z pravé strany šel pro míč, který mu sice vypadl z rukou, ale to proto, že byl faulovaný.
11'
Wendt fauloval Nkunkua a domácí mají k dispozici další standardní situaci z pravé strany.
10'
Míč ze standardky poslal do vápna Christopher Nkunku, ale nikdo ze jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
9'
Domácí budou mít další šanci na vyrovnání, budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
8'
Klidně už mohlo být vyrovnáno! Nejprve vykopl střelu Halstenberga z brankové čáry Ginter a poté v další šanci vychytal Olma Sommer.
8'
Domácí se samozřejmě budou rychle snažit odpovědět a okamžitě si vytváří velký tlak.
6'
Míč si na penaltový puntík postavil JONAS HOFMANN a pokutový kop dokázal střelou k levé tyči proměnit, i když si brankář Gulácsi na míč sáhl.
5'
Dayot Upamecano ve vápně fauloval Breela Embola a Gladbach bude kopat penaltu!
4'
Ten rohový kop nebyl vůbec špatně kopnutý, brankář Gladbachu Yann Sommer si ale poradil a míč vyboxoval.
3'
Domácí mohou pokračovat ve svém úvodním tlaku prvním rohovým kopem zápasu.
2'
Domácí začínají zápas aktivně a hned se usazují na polovině Borussie.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, utkání co nevidět začne.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Sabitzer (C), Kluivert – Nkunku, Y. Poulsen, Olmo.
Náhradníci: Martínez – Konaté, Klostermann, Haidara, Samardžič, Kampl, Forsberg, Hwang Hi-čchan, Sörloth.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, J. Hofmann – Lazaro, H. Wolf, Thuram – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Binsibajní, Kramer, Stindl, Neuhaus, Reitz, Herrmann, Pléa, Traoré.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezoně vyhrál Mönchengladbach doma 1:0, jediným gólem utkání rozhodl ve druhém poločase Hannes Wolf. Byl to první zápas, ve kterém dokázala Borussia Lipsko porazit, v předchozích osmi se jí to nepovedlo, z toho pětkrát prohrála. Lipsko ale na druhou stranu Borussii doma ze čtyř utkání porazilo jen jednou.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach je tradičním německým týmem, který dokonce pětkrát vyhrál titul, naposledy ale ještě v sezoně 1969/70. Borussia je pravidelným účastníkem nejvyšší soutěže, kde hraje nepřetržitě posledních třináct sezon. Nejlepším umístěním za tuto dobu bylo třetí místo v sezoně 2014/15, v minulém ročníku byla Borussia čtvrtá a zajistila si tak po letech zase Ligu mistrů. V té hraje důstojnou roli, dokonce postoupila do osmifinále, kde prohrála první zápas s Manchesterem City doma 0:2. V domácí lize už to pro Gladbach tak růžové není, s 33 body se nachází až na osmém místě tabulky. Na šestou příčku a Evropskou ligu ztrácí tři body, na čtvrté místo a Ligu mistrů pak bodů devět. Borussia momentálně čeká na výhru už čtyři zápasy, z toho třikrát prohrála, v lize naposledy doma 1:2 s Mohučí. Venku zatím Borussia v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí tří výher, pěti remíz a dvou porážek. Sedm posledních venkovních duelů Mönchengladbach neprohrál, naposledy remizoval 0:0 ve Wolfsburgu.
RB Lipsko

Lipsko se nepohybuje na fotbalové mapě vůbec dlouho, ale už se z něj díky velkým investicím Red Bullu stal konkurenceschopný tým v Německu i v Evropě. V Lize mistrů Lipsko dokráčelo v minulé sezoně až do semifinále, v té aktuální bude v posledním je uprostřed osmifinále s Liverpoolem. V Bundeslize Lipsko obhajuje třetí místo z minulé sezoně a aktuálně je dokonce druhé s pouze dvoubodovou ztrátou na první Bayern. Formu má tento tým skvělou, vyhrál pět ze šesti posledních soutěžních utkání, naposledy zvítězil 3:0 na hřišti Herthy Berlín. Doma zatím Lipsko v této sezoně v lize odehrálo jedenáct zápasů s bilancí devíti výher, jedné remízy a jedené prohry. Naposledy Lipsko podlehlo doma v osmifinále Ligy mistrů Liverpoolu 0:2, předtím na domácím stadionu vyhrálo čtyřikrát v řadě, v lize naposledy 2:1 nad Augsburgem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbal u sledování on-line přenosu 23. kola Bundesligy mezi týmy RB Lipsko a Borussia Mönchengladbach. Zápas se odehraje v Red Bull Areně v Lipsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.