Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Schalke - 3. října 2020   18:30

Lipsko
31' Bozdogan(vl.)  • 36' Angeliño (Nkunku) • 45+2' Orban (Halstenberg) • 81' Halstenberg
4:0
(3:0)
Lipsko
Gulácsi – Orban, Upamecano (71. Klostermann), Halstenberg – Mukiele, Kampl (77. Henrichs), Haidara, Angeliño (84. Wosz) – Olmo (84. Samardžič), Nkunku, Forsberg (71. Sörloth).
Tschauner – Henrichs, Hwang Hi-čchan, Klostermann, Y. Poulsen, Samardžič, Sörloth, Wosz.
Badstubner – Schuller, Borsch
Red Bull Arena, Lipsko
Schalke
Fährmann (46. Rönnow) – Sané, Stambouli, Nastasić – Schöpf, Serdar (23. Bozdogan), Mascarell, bin Tálib, Oczipka – Paciência, Uth.
Rönnow – Bozdogan, Boujellab, Ibišević, Kutucu, Mendyl, Raman, Rudy, Skrzybski.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:10.
Je konec! Lipsko s přehledem zvládlo dnešní duel a poráží Schalke 4:0. Domácí Lipsko se sice dlouho nemohlo dostat do šance, ale do vedení mu pomohl vlastní gól Bozdogana! Následně se krásnou hlavičkou prosadil Angeliňo a třetí branku přidal v nastaveném čase hlavou Willi Orban. Ve druhé půli už domácí celek pouze kontroloval své vedení. Přesto dokázalo Lipsko přidat čtvrtou branku. O tu se deset minut před koncem postaral z penalty Marcel Halstenberg.
90+1'
90+1'
Nastavuje se jedna minuta!
90'
Exekuce přímého kopu se ujal právě Haidara, jehož dělovku tečovala čtyřčlenná zeď mimo tři tyče. Lipsko ještě rozehraje rohový kop.
89'
Nabíll bin Tálib fauloval před velkým vápnem a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Lipsko ještě rozehraje přímý kop.
88'
Hra je znovu přerušena! Amadou Haidara si ublížil při skluzu a nyní se drží za tříslo. Domácí už se přitom nikam nemusí hnát.
87'
Hra je přerušena! Marcel Halstenberg zůstává ležet po souboji u pomezní čáry a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
86'
Omar Mascarell získal míč na polovině hřiště a ihned rozehrál na levou stranu. Následná kombinace Schalke skončila nepřesnou přihrávkou do autu.
85'
Alexander Sörloth dojel soupeře ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Joscha Wosz.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Lazar Samardžič.
83'
Salif Sané zbytečně dohrál souboj u rohového praporku a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu. Na podobné zákroky si musí dát pozor.
81'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko přidává čtvrtou branku! K exekuci se postavil MARCEL HALSTENBERG, který zakončil k tyči. Hostující brankář si sice sáhl, ale nedokázal míč vyrazit!
80'
Žlutou kartu dostává Matija Nastasić (FC Schalke 04).
80'
Penalta pro Lipsko! Nastasič zahrál rukou ve vápně a sudí neváhal!
80'
Lipsko pokračuje v ofenzivním pojetí hry i v samotném závěru dnešního souboje. Nikdo v bílém dresu se tentokrát nedostal do zakončení.
79'
Mark Uth se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
77'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Benjamin Henrichs.
76'
Schalke uklidňuje rozehrávku kombinací na vlastní polovině. Fotbalisté Lipska už kombinaci svého soupeře neatakují.
74'
Nabíll bin Tálib získal odražený míč na polovině hřičtě a hledal spoluhráče na levé straně. Přihrávku ale přečetl Angeliňo, který míč odehrál do bezpečí.
73'
Sorloth ihned po svém nástupu na trávník našel Kampla, který zakončil levačkou ,ale jeho přízemní rána levačkou skončila vedle levé tyče.
72'
Schalke se opět vydalo do útoku, ale nákop na polovinu Lipska byl moc pomalý a nikdo v modrém dresu se k odraženému míči nedostal.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Alexander Sörloth.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Lukas Klostermann.
70'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících obránců znovu zůstává ležet na trávníku a drží se za levé koleno. Uvidíme, zda bude pokračovat.
69'
Mark Uth se z pravého křídla tlačil do pokutového území, jenže si míč předkol daleko před sebe a už jej neudržel na hrací ploše.
68'
Forsberg byl pozdě u přihrávky na polovině soupeře, jenže jeho pobídka do velkého vápna byla příliš dlouhá. Schalke teď napadá skvěle.
67'
Exekuce přímého kopu v blízkosti pokutového území se ujal Nkunku, jehož přízemní dělovku hostující brankář vyrazil konečky prstů!
66'
Sané fauloval na hranici velkého vápna a vidí žlutou kartu.
65'
Lipsko zahrávalo další rohový kop. Forsberg odcentroval na hranici velkého vápna, odkud následně střílel Olmo, jenže trefil hned prvního soupeře.
64'
Angeliňo dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč na polovinu soupeře, jenže neměl moc prostoru k rozehrávce. Lipsko tak kombinuje v zadních řadách.
63'
Dayot Upamecano dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, nicméně jeho přihrávka mezi obránce byla nepřesná a skončila u stopera.
62'
Angeliňo vrátil hlavou míč do pokutového území, kde se k míči probil Nkunku, jenže v pádu jej neusměrnil mezi tři tyče.
61'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo v bílém se nedostal do zakončení.
60'
Je za námi hodina hry a domácí celek si stále drží své vedení. Lipsko navíc i po změně stran pokračuje ve výborném výkonu.
59'
Lipsko zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Angeliňo poslal míč na malé vápno, ale Mukiele na míč ve skluzu nedosáhl.
58'
Nordi Mukiele odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde se do zakončení dostal Nkunku, ale jeho rána skončila v rukavicích brankáře.
57'
Amadou Haidara si naběhl na hranici velkého vápna, jenže si v době přihrávky nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
56'
Omar Mascarell se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem domácí svatyně.
54'
Právě Mukiele si v pokutovém území naskočil na další centr z levé strany, ale jeho hlavičku dokázal zneškodnit dobře postavený obránce Nastašič.
53'
Nkunku si došel pro přihrávku na polovině hřiště, krásně se otočil, nicméně jeho rozehrávka na levou stranu skončila u prvního soupeře.
52'
Nordi Mukiele kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy. Mukiele se skvěle zbavil napadajícího soupeře a nakopl míč do velkého vápna.
51'
Bastian Oczipka vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže jeho pobídka za obranu skončila u domácího brankáře Pétera Gulácsiho.
50'
Snad poprvé ve druhé půli se do útoku vydalo také Schalke. Centrovaný míč z levé strany si ale bez problémů pohlídal Upamecano.
49'
Nkunku získal míč na pravé straně a přenesl hru na levou stranu. Domácí ofenzivní fotbalista hledal Olma, jenže ten byl dobře bráněn.
48'
Amadou Haidara u pomezní čáry trošičku zbytečně dojel do svého soupeře a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
47'
Domácí Lipsko se hned v úvodu druhého poločasu vydalo do útoku a pokračuje ve snaze o útočný fotbal. Naopak Schalke to bude mít hodně těžké.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ralf Fährmann, přichází Frederik Rönnow.
46'
První poločas končí! Schalke v něm prožilo další noční můru! Domácí Lipsko se sice dlouho nemohlo dostat do šance, ale do vedení mu pomohl vlastní gól Bozdogana! Následně se krásnou hlavičkou prosadil Angeliňo a třetí branku přidal v nastaveném čase hlavou Willi Orban. Do kabin se proto odchází za stavu 3:0.
45+2'
45+2'
Lipsko si dnešní duel naprosto užívá! Domácí celek zahrával rohový kop, po kterém se domácí udrželi na míči. Na následný centr z levé strany si naskočil WILLI ORBAN a přesnou hlavičkou poslal míč do sítě!
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Marcel Halstenberg dostal prostor na levé straně, kde si míč krásně zasekl kolem soupeře a dokázal si pomoci rozehrávkou. Lipsko už chce dohrát první půli s čistým kontem.
44'
Další nádherná akce domácího Lipska. Forsberg našel krásnou přihrávkou Haidaru, který byl sám před brankářem, ale zakončil těsně nad břevno!
43'
Forsberg poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže nikdo v bílém dresu jeho pobídku nepochopil a balón skončil v rukavicích brankáře.
42'
Angeliňo nepřesnou rozehrávkou nabídl míč hráčům Schalke, jenže hosté možnost k rychlému protiútoku nevyužili. Vracející se zadáci Lipska získali míč pro sebe.
41'
Olmo narážečkou hledal rozběhnutého Forsberga, jenže druhý jmenovaný jeho pobídku zcela nepochopil a míč mu utekl až do zámezí.
40'
Amadou Haidara dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže jeho dělovka pravačkou skončila vysoko nad břevnem hostující svatyně.
39'
Nkunku poslal přihrávku mezi obránce Schalke, kam sprintoval Olmo, ale dobře postavený stoper Schalke včasným skluzem odehrál míč do bezpečí.
38'
Angeliňo se při dalším průniku na polovinu Schalke provinil nedovoleným zákrokem a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
36'
Lipsko rychle přidává i druhou branku a pokračuje ve skvělém výkonu s precizní efektivitou! Na další centr si v pokutovém území naběhl ANGELIŇO a rybičkou z malého vápna nedal gólmanovi šanci!
35'
Lipsko zahrávalo přímý kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém, kdo by míč stačil doklepnout do sítě.
34'
Upamecano diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Lipsko má vývoj utkání zcela pod kontrolou a nadále se tlačí vpřed.
33'
Lipsko zvládlo získat míč na polovině hrací plochy. Dobře postavený Forsberg získal míč a rozjel útočnou akci. Přihrávka na pravou stranu ale skončila v autu.
31'
Domácí Lipsko se dostává do vedení! Velmi aktivní Angeliňo dostal přihrávku do pokutového území, dloubl míč přes brankáře a CAN BOZDOGAN si srazil míč do sítě!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Lipsko je sice o něco aktivnější, nicméně Schalke brání velmi pozorně. Stále tak čekáme na první šanci.
29'
Nordi Mukiele získal odražený míč na levé straně hrací plochy a odkopem do těla jednoho ze soupeřů nechal míč propadnout do autu.
28'
Upamecano dostal prostor na polovině hřiště a vyslal oblouček za obranu Schalke. Nikdo v bílém dresu ale za dlouhou přihrávkou nedoběhl.
27'
Upamecano rozjel další akci domácího Lipska. Stoper favorizovaného celku rozehrál na levou stranu, jenže kombinace Lipska je hodně pomalá.
27'
Amadou Haidara vybojoval odražený míč na vlastní polovině a bez problémů rozehrál na levé křídlo. Lipsko se může vydat vpřed.
26'
Upamecano si dal pozor na přihrávku za obranu Lipska a bez problémů odkopl míč levou nohou mimo nebezpečný prostor.
25'
Benjamin Stambouli se chytrou kličkou na polovině hřiště zbavil napadajícího soupeře a pokryl si míč. Schalke dokázalo otupit nákop Lipska.
24'
Schalke rozjelo akci na polovině hrací plochy, nicméně nikdo v modrém dresu se nedostal do blízkosti pokutového území.
23'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Can Bozdogan.
22'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Schalke zůstává po ostrém souboji ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
21'
Amadou Haidara se skvěle vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem odehrál míč do zámezí. Vhazovat bude hostující Schalke.
20'
Uth si naběhl na přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil do autu. Vhazovat tak bude domácí Lipsko.
19'
Hostující brankář Ralf Fährmann vyběhl až na hranici velkého vápna, kde zastavil přihrávku mezi obránce Schalke. Hosté mohou zaútočit.
18'
Upamecano potáhl míč až na polovinu soupeře a obloučkem do velkého vápna našel dobíhajícího Angeliňa, který se nedostal do zakončení.
17'
Angeliño dostal přihrávku na levou stranu, nicméně jeho pobídka za obranu soupeře skončila v autu. Fotbalisté Schalke brání v pevném bloku.
16'
Zadáci Schalke pustili za sebe nákop domácího celku, nicméně nikdo v bílém dresu se tentokrát nevydal rozehrávku hostujícího mužstva napadat.
15'
Salif Sané uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy a srazil míč mimo dosah domácích hráčů. Schalke tentokrát zvládlo vstup do utkání.
14'
Zadáci Lipska se opět vytáhli vysoko na polovinu Schalke, nicméně hráčům domácího Lipska zatím schází o něco lepší pohyb.
13'
Amadou Haidara dostal přihrávku na levou stranu, jenže jeho pobídka mezi obránce byla příliš krátká a dobře postavená obrana Schalke opět zasáhla.
12'
Emil Forsberg dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde si míč přehodil na pravačku a zakončil. Jeho ránu ale zablokoval hned první obránce.
11'
Tyler Adams vlétl do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, nicméně podle rozhodčího to přehnal s agresivitou a dopustil se faulu.
10'
Angeliňo dostal další vysokou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže si tentokrát nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil daleko do autu.
9'
Olmo dostal další přihrávku mezi obránce Schalke, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil mimo dosah. Hostující brankář jej ukryl do rukavic.
8'
Další akci domácího Lipska zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího, jenže své postavení si nepohlídal útočník Dani Olmi.
7'
Angeliño si naběhl na průnikovou přihrávku na hranici velkého vápna, odkud zakončil levačkou, ale jeho dělovku srazil obránce na rohový kop.
6'
Matija Nastasić se ujal rozehrávky na polovině Schalke. Jeho nákop proletěl na levou stranu, kde ve vzdušném souboji kraloval Dayot Upamecano.
5'
Upamecano si dal pozor na nákop Schalke na polovinu Lipska a bez problémů si poradil malou domů. Domácí brankář poté rozehrál na levou stranu.
4'
Lipsko rozjelo akci po levé straně hrací plochy, jenže Olmo si neposunul míč do dobré pozice a dobře napadající obránce před ním míč odkopl.
3'
Rozehrávka přímého kopu se domácímu Lipsku vůbec nepovedla. Přetažený centr se snesl k zadní tyči, ale Upamecano na míč ve skluzu nedosáhl.
2'
Serdar vlétl do hlavičkového souboje na polovině hřiště a ostrým zákrokem poslal k zemi domácího hráče. Lipsko tak bude zahrávat přímý kop.
1'
Schalke obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop za obranu skončil u prvního hráče v bílém dresu Lipska.
1'
Oba týmy už nastupují. Lipsko bude hrát v bílém, zatímco Schalke oblékne modrou sadu.
RB Lipsko

Domácí Lipsko je na tom mnohem lépe. Red Bull sice v létě opustila útočná síla Timo Werner a Patrik Schick, ale po dvou kolech má Lipsko přesto na kontě čtyři body. V prvním kole doma přehrálo 3:1 Mohuč. Ve druhém kole pak remizovalo 1:1 s Bayerem Leverkusen.
FC Schalke 04

Hostující Schalke prožívá opravdu hrůzostrašný vstup do nového ročníku nejvyšší německé soutěže. Ve dvou kolech nezískalo Schalke ani bod a má skóre 1:11. V prvním kole totiž Schalke schytalo debakl 0:8 na hřišti Bayern. Minulý víkend pak na domácím hřišti padlo 1:3 s Werderem Brémy.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi RB Lipsko a FC Schalke 04. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.