Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Lipsko - 6. února 2021   15:30

0:3
(0:1)
Lipsko
45+3' Mukiele  (Nkunku) • 73' Sabitzer  (Angeliño) • 87' Orban  (Angeliño)
Schalke
Fährmann – William, Mustafi, Nastasić, Kolašinac (C) – Stambouli, Mascarell (59. Thiaw) – Schöpf (59. Raman), Uth (39. Boujellab), Harít – Hoppe (79. Serdar).
Langer – Boujellab, Mendyl, Mercan, Oczipka, Raman, Serdar, Thiaw.
M. Petersen (GER)
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Kampl, Upamecano, Orban – Adams (67. Klostermann), Olmo, Sabitzer (C) (83. Haidara), Angeliño (88. Halstenberg) – Sörloth (67. Y. Poulsen), Nkunku (83. Hwang Hi-čchan).

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali spolu s námi. Fotbalu zdar!
V dalším kole bude Lipsko hostit na domácím stadionu třináctý Augsburg. Schalke pocestuje na trávník berlínského Unionu.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 2:14. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:16.
Fotbalisté druhého Lipska splnili na hřišti posledního Schalke roli papírového favorita a po přesvědčivé výhře 3:0 si udrželi v tabulce Bundesligy tříbodový náskok na třetí Wolfsburg. Herní převahu přetavili hosté ve vedoucí branku až z poslední akce prvního poločasu. Nkunku odcentroval z levé strany před malé vápno a Nordi Mukiele umístil přesnou hlavičku do levého horního růžku branky. Pojistku přidalo Lipsko, jehož převaha byla ve druhém dějství ještě o poznání větší než v prvním, v 73. minutě. Angeliño oslovil přihrávkou naslepo úplně volného Marcela Sabitzera a ten střílel po zemi přesně k levé tyči. Na konečných 3:0 pak zvyšoval tři minuty před koncem Willi Orban, jenž hlavičkoval z obklíčení tří protihráčů pro změnu do pravého horního růžku.
90+1'
90+1'
Sudí Petersen se rozhodl trápení Schalke neprotahovat a jen pár vteřin po vypršení devadesáté minuty zápas ukončil.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. S balonem hraje na útočné polovině Lipsko.
89'
Na centrovaný míč si naskakoval Shkodran Mustafi, byl ale dobře bráněn, a tak z toho ohrožení branky Lipska nebylo.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Marcel Halstenberg.
87'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Angeliño odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde se na malém vápně prosadil v obležení tří bránících protihráčů WILLI ORBAN. Ten hlavičkoval křížem do pravého horního růžku.
86'
Po krátkém centru z levé strany hlavičkoval kousek za penaltou o zem střídající Hwang Hi-čchan. Ralf Fährmann balon vyrazil tygřím skokem na rohový kop.
84'
Jubilejní dvacátý střelecký pokus na straně Lipska. Obstaral jej střídající Yussuf Poulsen, ze střední vzdálenosti ale zakončoval z pravé strany daleko vedle levé tyče.
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hwang Hi-čchan.
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Amadou Haidara.
83'
Následovala standardka Schalke, po níž však mohl zůstat Péter Gulácsi v klidu. Ten posléze převzal z rukou Marcela Sabitzera kapitánskou pásku, dochází totiž na střídání.
82'
Střelec druhé branky Marcel Sabitzer se opět zapisuje do statistik – tentokrát jako příjemce žluté karty po faulu na obranné polovině.
82'
Christopher Nkunku zakroutil centr na hlavu Nordiho Mukiela, ten ale mířil přesně do míst, v nichž číhal Ralf Fährmann. Přesto šlo o zajímavou možnost na navýšení vedení.
81'
Pokračujeme. Lipsko bude zahrávat rohový kop z levé strany.
80'
Ani po vystřídání Hoppeho Serdarem se nehraje. Na zemi sedí Shkodran Mustafi, kterého zřejmě postihly křeče.
79'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Suat Serdar.
78'
Ralf Fährmann si stáhl do rukavic vysoký dloubáček vyslaný z pravé strany. Poté domácí brankář bleskově rozehrál, jenže Schalke o míč ihned přišlo. Na žádné drama a závěrečný tlak posledního týmu Bundesligy už to nevypadá.
76'
Hra přerušena, rozhodčí Petersen spatřil faul Kevina Kampla.
75'
Tentokrát v roli zakončovatele sám strůjce předchozí akce – jindy obránce, dnes v záloze hrající Angeliño. Jeho pokus byl ale zblokován.
73'
Hosté přidávají z rychlé akce pojistku. Angeliño našel nečekanou zpětnou přihrávku z pravé části šestnáctky naslepo úplně volného MARCELA SABITZERA, který střílel po zemi přesně k levé tyči. Ralf Fährmann se po míči natahoval marně.
72'
Benjamin Stambouli si zpracoval ve vzduchu balon rukou. Sudí Petersen reagoval na hlasitou odezvu hostující střídačky hvizdem do píšťalky.
71'
Domácím fotbalistům se rychle krátí čas. Do konce duelu zbývá dvacet minut plus nějaké to nastavení. Nutno ale říci, že Lipsko momentálně kontroluje hru. Byť za stavu 1:0 si nemůžete být nikdy ničím jisti.
70'
Christopher Nkunku zvolil místo centru přízemní přihrávku na střed hřiště zhruba pět metrů před lajnu lemující pokutové území. Kevin Kampl poté propálil hradbu těl před sebou, padající balon ale zpacifikoval Ralf Fährmann, jenž měl dobrý výhled.
69'
S hlasitým výkřikem padl na pravém kraji hřiště k zemi Nordi Mukiele. Sead Kolašinac vymrštil svou nohu až příliš vysoko a zasáhl špičkou kopačky protihráče do hlavy. Žlutá karta.
68'
Zajímavá statistika. Za posledních dvacet minut drželo 68 procent času Lipsko. Stačilo během této doby šestkrát vystřelit na branku, zatímco Schalke ani jednou.
67'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Yussuf Poulsen.
67'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Lukas Klostermann.
65'
Balon znovu u Gulácsiho, který se v poslední době přeci jen musí mít čím dál více na pozoru. Nyní musel vyboxovávat centr Matthewa Hoppa.
63'
Dloubáček na malé vápno vyrážel Péter Gulácsi před dotírajícím Nassimem Boujellabem jen k Matthewovi Hoppeovi. Ten jej následně na zemi ani nadvakrát nepřenonal.
62'
Hosté roh rozehráli nakrátko, což se neukázalo být dobrou variantou. Schalke se žene do protiútoku.
61'
Dani Olmo procedil do vápna zajímavý balon. Vše končí rohovým kopem Lipska.
59'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Malick Thiaw.
59'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Benito Raman.
58'
Péter Gulácsi nyní opustil vlastní vápno a odehrál balon do bezpečí před dotírajícím hráčem Schalke. Následovat budou střídání.
57'
Marcel Sabitzer se pokoušel o individuální průnik do velkého vápna, na poslední chvíli byl ale o míč připraven.
56'
Další velká možnost Lipska! Angeliño posunul po hezké kličce po zemi balon na Christophera Nkunkua, který křižnou střelou z hranice šestnáctky těsně minul vzdálenější pravou tyč.
55'
Lipsko operuje s míčem na půlící čáře, kde čeká na vhodný moment k opětovnému přechodu do útoku.
54'
Ralf Fährmann teď svou rozehrávkou trochu zabrnkal na nervy svých spoluhráčů. Nakonec vše dopadlo pro Schalke dobře.
53'
Na zemi se po střetu s Tylerem Adamsem octl Nassim Boujellab. Hostující záložník se rozčiluje snad nad každým nepříznivým verdiktem rozhodčího.
51'
Lipsko vstoupilo do druhého poločasu hodně aktivně a fotbalisté Schalke chvílemi neví, kde jim hlavy stojí. Teď si Christopher Nkunku přehodil uvnitř pokutového území balon na levačku a střílel do levé horní části branky. Ralf Fährmann se ale blýskl dalším skvělým zákrokem a znovu míč vyrazil.
50'
Tentokrát střílel z hranice velkého vápna Marcel Sabitzer. Rovněž jeho přízemní rána bez přípravy byla zblokována.
49'
Z hranice šestnáctky se do balonu opřel Dani Olmo, obrannou hradbu v pokutovém území ale nepropálil. Našel jen hýždě Shkodrana Mustafiho.
48'
Po faulu Alessandra Schöpfa následuje standardní situace Lipska.
47'
Domácí teď mohou líbat Fährmannovi všechny končetiny, že je drží ve hře! Alexander Sörloth se natlačil z levé strany velkého vápna před Shkodrana Mustafiho, kterému následně nevyšel pokus o skluz. Hostující útočník ale tváří v tvář nechal vyniknout domácího brankáře, který na hranici malého čtverce parádně vyrážel kolenem.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Je za námi úvodní poločas zápasu mezi Schalke a Lipskem. Odehrával se v režii hostujícího favorita, který se však dostal do vedení až z poslední akce. Končila druhá minuta avizovaného nastavení, když Nkunku odcentroval z levé strany na hlavu Nordiho Mukiela a ten zakončoval před malým vápnem do levého horního růžku branky. Schalke krom toho muselo řešit ještě jednu nepříjemnost, už ve 39. minutě skončil zápas pro zraněného útočníka Utha. Uvidíme, zda se poslední tým bundesligové tabulky po změně stran zmátoří, či zda duel dospěje k očekávanému rozuzlení – výhře druhého Lipska.
45+3'
45+3'
Přeci jen půjde do šaten spokojenější favorit. Christopher Nkunku odcentroval z levé strany před malé vápno, kde Shkodran Mustafi tentokrát neuhlídal NORDIHO MUKIELA a ten přesnou hlavičkou poslal míč neomylně do levého horního růžku branky. Ralf Fährmann byl bez šance.
45+2'
Poslední slovo budou mít v úvodní půli hosté. Ze závaru vzešla zblokovaná přihrávka Angeliña, po níž následuje rohový kop.
45+1'
Obránci Lipska kombinují před vlastní šestnáctkou. O aktivní napadání se pokouší Matthew Hoppe, který si před pauzou zadělává pořádně na žízeň. Je ale jako osamocený voják v poli, a tak to má vepředu těžké.
45'
Úvodní dějství bude nastaveno přibližně o 120 vteřin.
44'
Po krátké přihrávce z levé strany zakončoval vysoko nad branku Matthew Hoppe. Byl natěsno bráněn protihráčem a reklamoval teč, roh se ale kopat k nelibosti Schalke nebude.
43'
Že by se hrálo v rukavičkách, to rozhodně ne. Matthew Hoppe poslal k zemi uvnitř středového kruhu Dayota Upamecana, který se jen stěží zvedá na nohy. Naštěstí pro aktéry zápasu zvolil rozhodčí Petersen mírnější metr, stále tak zůstává jen u jedné žluté karty.
42'
Alessandro Schöpf faulován na vlastní polovině. Možnost pro Schalke přesunout se s míčem na dostřel Gulácsimu, který si dnes o příplatek za práci navíc asi neřekne.
42'
Schalke v posledních minutách vyrovnalo hru. Míč se čím dál více pohybuje poblíž středového kruhu.
40'
Je to skutečně tak. Mark Uth nebyl schopen v duelu pokračovat a podpírán lékaři odkulhal za postranní čáru. Snad se dá brzy do pořádku, držíme palce.
39'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Nassim Boujellab.
38'
Už nějakou dobu se nehraje. V péči lékařů je Mark Uth a zdá se, že pro domácího útočníka utkání skončilo!
37'
V pokutovém území Lipska se zjevil jako blesk z čistého nebe Matthew Hoppe. Jeho pokus o křižnou ránu byl zblokován, následně byl ke všemu pískán ofsajd.
35'
V pokutovém území upadl po drobném kontaktu se Seadem Kolašinacem Tyler Adams a Lipsko si žádalo penaltu. Rozhodčé Petersen ale do píšťalky správně nefoukl.
34'
Mark Uth po chybné rozehrávce přišel ke střele jako slepý k houslím, odkrytou část branky ale skákavou ranou netrefil. Péter Gulácsi se stihl včas vrátit k levé tyči.
33'
Na půlící čáře do sebe zajeli Omar Mascarell a Dani Olmo. Prvně jmenovaný se sportovně omluvil, hra tak může rychle pokračovat.
32'
Po faulu Amína Haríta přišel další dlouhý nákop do pokutového území Schalke. Vše bylo ze strany domácího celku po chvíli vyřešeno důrazným odkopem.
31'
Z hranice šestnáctky střílel po zemi víceméně doprostřed branky Alexander Sörloth. Jeho rána postrádala i větší razanci, takže snadná práce pro Ralfa Fährmanna.
30'
Naplnila se úvodní půlhodina utkání. Jednoznačně aktivnějším týmem je favorizované Lipsko, na branku ale zatím čekáme.
29'
Angeliño si chtěl při pokusu o průnik do šestnáctky z levé strany obhodit Shkodrana Mustafiho, nová akvizice Schalke ale zatím podává hodně sebejistý výkon.
28'
Dobrý obranný zákrok Williama na levém kraji hřiště. Lipsko však zůstane u balonu, Angeliño bude vhazovat kousek od rohového praporku.
27'
Omar Mascarell byl o něco později v souboji s aktivním Christopherem Nkunkuem, což odnesl kotník druhého jmenovaného. K záložníkovi Schalke putuje první žluté napomenutí tohoto střetnutí.
25'
Centr na přední tyč se Lipsku nevyplatil. Hosté sice cosi reklamovali, hrát ale v těchto chvílích mohou domácí. Ti jsou s pouhými devíti body na posledním místě tabulky.
24'
Po přistrčení Kevina Kampla střílel zpoza vápna Christopher Nkunku. Jeho rána byla tečována vedle pravé tyče. Následovat bude roh.
23'
Další včasný zákrok Shkodrana Mustafiho, který na poslední chvíli odkopl přihrávku z pravé strany, která mířila kdesi k penaltovému puntíku. Tam stál Nordi Mukiele.
22'
Schalke se snaží trochu uklidnit hru. William si organizuje spoluhráče zpoza postranní čáry, odkud bude vhazovat.
20'
Christopher Nkunku jej tentokrát rozehrál centrem z levé strany, výsledek byl ale stejný. Schalke balon opět dostalo rychle z vlastní šestnáctky.
20'
Hra se naopak rychle přesunula znovu na polovinu Schalke, kde pro svůj tým zařídil Marcel Sabitzer rohový kop.
19'
Náznak šance na straně Schalke. Matthew Hoppe se zjevil s balonem za dvojicí obránců, pak si jej ale předkopl až příliš do strany a nic z toho tak nebylo.
17'
Nákop Daniho Olma na pravou stranu hřiště zachytila obrana Schalke. Krátce poté byl pískán útočný faul Mukiela.
15'
Úprk rozběhnutého Alexandera Sörlotha zastavil včasným skluzem Shkodran Mustafi. Ten je dnes zatím hodně vidět.
14'
Z prvního rohového kopu Lipsko nezahrozilo. Schalke naopak dostalo rychle balon až na druhou polovinu.
13'
Christopher Nkunku poslal do šestnáctky dobrý pas, který se po několika odrazech dostal k Danimu Olmovi. Ten pálil bez přípravy do horní části branky, Ralf Fährmann ale míč vyrazil nad břevno. První velká šance tohoto zápasu.
12'
Shkodran Mustafi sundal skluzem Kevina Kampla. Další standardka pro Lipsko. I tentokrát je to spíše na centr.
11'
Tentokrát rozehraje Španěl ve službách Lipska autové vhazování zhruba z poloviny hřiště.
10'
Angeliño se hnal na levém křídle za dlouhým nákopem, byl ale v ofsajdu. Akce Lipska končí.
9'
Fotbalisté v červených dresech jsou pevně usazeni na útočné polovině. Pomalu, ale jistě se jim daří zamykat Schalke ve vlastní šestnáctce. Přeci jen se dnes od Lipska nečeká nic jiného než tři body.
8'
A ten také přišel. Ani tentokrát ale nemusel Ralf Fährmann po nepřesném zakončení vysoko nad branku zasahovat.
7'
Tentokrát se provinil faulem Matthew Hoppe. Lipsko má k dispozici standardní situaci z levé strany hřiště. Očekávat lze prudký centr do vápna.
6'
Po útočném faulu Tylera Adamse bude rozehrávat Ralf Fährmann. Dá se očekávat, že se dnes nudit nebude.
5'
První střela z vápna. Vyprodukoval ji Christopher Nkunku, balon byl ale zblokován a zamířil výrazně napravo od branky.
4'
Benjamin Stambouli se provinil nedovoleným zákrokem. Hrát může Lipsko, které je po většinu času na polovině soupeře. Do šance se ale favorit ještě nedostal.
3'
Amín Harít si pěknou fintou vychutnal Christophera Nkunkua, daleko se ale domácí tým s míčem nedostal.
2'
Zatím sledujeme hodně opatrný úvod utkání. Shkodran Mustafi, nová posila z Arsenalu, přihrával před dotírajícím protihráčem na jistotu dozadu na brankáře Ralfa Fährmanna.
1'
Fotbalisté Schalke hrají v modro-bílé kombinaci, Lipsko je v červeném.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – William, Mustafi, Nastasić, Kolašinac (C) – Stambouli, Mascarell – Schöpf, Uth, Harít – Hoppe.
Náhradníci: Langer – Boujellab, Mendyl, Mercan, Oczipka, Raman, Serdar, Thiaw.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Kampl, Upamecano, Orban – Adams, Olmo, Sabitzer (C), Angeliño – Sörloth, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – Haidara, Halstenberg, Hwang Hi-čchan, Klostermann, Konaté, Y. Poulsen, Samardžič.

Rozhodčí: M. Petersen (GER).
FC Schalke 04

Dnešním soupeřem bude FC Schalke 04, které se nachází na opačné straně tabulky, konkrétněji na poslední pozici. Schalke tak marně vzpomíná na úspěšná období, nyní má na svém kontě pouhých osm bodů a na patnáctou Herthu ztrácí propastných devět bodů. Schalke letos vyhrálo pouze v jediném duelu, bylo tomu tak na domácím stadionu proti dvanáctému Hoffenheim, který si odvezl debakl poměrem 0:4. Od té doby Schalke odehrálo další čtyři zápasy, během kterých se mu povedlo získat jediný bod, který se urodil za nerozhodný výsledek 1:1 proti Brémám.
RB Lipsko

Fotbalisté Lipska se i v letošním ligovém ročníku nacházejí ve velice dobré formě. Lipsku totiž patří druhá pozice Bundesligy, přičemž na vedoucí Bayern ztrácí už sedm bodů. Lipsko totiž bodově strádalo v posledních pěti zápasech, ve kterých se mu povedlo nasbírat sedm bodů. Hostující tým si i přesto napravil chuť po nepodařeném duelu proti sedmnácté Mohuči, která na svém stadionu dokázala vyhrát výsledkem 3:2. Lipsko totiž v těžkém duelu proti Leverkusenu dokázala vstřelit jedinou branku, která navíc stačila k vítězství a Lipsko si tak uhájilo druhou pozici před Wolfsburgem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Schalke 04 a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.