Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Freiburg - 19. září 2020   15:30

Stuttgart
72' Kalajdžić (Didavi) • 81' Wamangituka
2:3
(0:2)
Freiburg
9' Petersen  (Sallai) • 26' Sallai   • 48' Grifo  (Höler)
Stuttgart
Kobel – Kamiński (65. Kalajdžić), Anton, Kempf – Endo – Massimo (78. Al Ghaddioui), Mangala, G. Castro (C) (60. Klement), Wamangituka – Didavi, Klimowicz (78. Cissé).
Cortus – Heft, Leicher
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Freiburg
F. Müller – Schmid (77. Kübler), Lienhart, Heintz, Günter (C) – Höfler – Sallai (77. Kwon Čang-hoon), Džong (88. Gulde), Grifo (90. Abraši) – Petersen, Höler.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Freiburgu, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 3:2. Hostujícímu celku se povedl vstup do druhého poločasu, dostal se totiž do nadějného tříbrankového vedení. Stuttgart se přesto nevzdal, naopak se mu povedlo snížit na rozdíl jediné branky, nicméně k vyrovnávací brance už nedošlo. Domácí totiž neměli moc času, Freiburg si tak odváží všechny tři body.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 15:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:16.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Lukas Kübler (SC Freiburg).
90+5'
Klement vypálil levou nohou, avšak na brankáře Müllera si nakonec nepřišel!
90+4'
Stuttgart měl k dispozici jedinečnou standardní situaci, která mohla přinést vyrovnání. K rozehrávce se nakonec postavil Klement, jenž trefil pouze zeď soupeře.
90+3'
Další nahrávka pro změnu směřovala na Cissého, který nepředvedl zrovna dobré zpracování neposedného předmětu, avšak přesto se domácí udrželo u míče.
90+2'
Anton zkoušel nakopnout míč na útočnou polovinu, kde se do vzdušného souboje pouštěl Mangala. Úspěšnější byl nakonec Gulde, od kterého šel míč do autu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Amir Abraši.
88'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Manuel Gulde.
87'
Stále se nehraje, s hostujícím hráčem to stále nevypadá úplně nejlépe. Na hrací ploše je dokonce i lékařský personál Freiburgu.
86'
Sledovali jsme hodně tvrdý střet mezi dvojicí protihráčů. Hostující hráč stále leží na zemi, naopak domácí Klement má tržnou ránu vedle pravého oka.
85'
Nakonec ve vlastním pokutovém území musel razantním způsobem zasahovat Heintz, kterému se povedlo odpálit míč na druhou stranu, kde číhal pozorný soupeř.
84'
Freiburg to bude mít v závěru tohoto zápasu ještě hodně složité, najednou vede pouze o jednu branku. Domácí rozjeli další kombinaci, která je hodně trpělivá.
81'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Nakonec tu máme pořádnou zápletku! Jeden z hostujících hráčů nedokázal ideálně trefit míč, který směřoval za jeho záda. Tam si šikovně naběhl domácí SILAS WAMANGITUKA, který se dostal až do pokutového území, kde levačkou zamířil mimo dosah brankáře Müllera.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, domácí stále prohrávají o dvě branky. Před malým momentem fauloval vracející se protihráč SC.
80'
Při následné útočné akci zkoušel ze záklonu zakončit Kalajdžić, který ovšem mířil vysoko nad branku. Müller bude vykopávat, ani tentokráte spěchat nebude.
79'
Hrací předmět se jako první otřel o nohu hostujícího hráče, na řadu přišlo autové vhazování pro Stuttgart. Navíc jsme sledovali centr, na který Didavi nedosáhl.
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Momo Cissé.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Hamadi Al Ghaddioui.
78'
Avšak ani tento rohový kop nakonec nic nebezpečného nepřinesl. Na opačné straně jsme sledovali rychlý protiútok, avšak Jeong si neporozuměl se Sallaiem.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kwon Čang-hoon.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Lukas Kübler.
76'
Hodně prostoru měl kolem sebe Klement, který místo zakončení ještě zkoušel centrovat do pokutového území, kde se Kalajdžićovi povedlo vybojovat další roh.
75'
Rohový kop nakonec dopadl na hlavu Kempfa, avšak jeho zakončení putovalo výrazně nad branku Freiburgu. Müller nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
74'
Nakonec se na pravém křídle dokázal protáhnout k centru Massimo, který ovšem našel pouze kopačku protihráče. Domácí jsou v tlaku, budou zahrávat roh.
73'
Najednou ožil také hlouček domácích fanoušků, který hráče podporuje za další brankou. Stuttgart se ihned usadil na útočné polovině, kde rozjel kombinaci.
72'
Domácí přeci jenom korigují výsledek! Akce středem hrací plochy nakonec nabídla nahrávku do běhu na SAŠU KALAJDŽIĆE, který se ve vyložené šanci zachoval jako rozený kanonýr. Brankář Müllera totiž dokázal jednoduše přehodit, čímž svůj celek vrátil zpět do zápasu.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka. Freiburg před malým momentem rozehrál rohový kop, který se ovšem povedlo odvrátit soupeři.
70'
Míč se po jednom z odrazů opět dostal mimo hrací plochu, což pro změnu znamenalo autové vhazování pro Freiburg. Günter s rozehrávkou nikam nespěchal.
66'
Střídající Klement si vzal na starost rozehrávku volného kopu, který kroutil k hranici malého vápna, kde se ovšem nejvýše do vzduchu dokázal dostat Lienhart.
65'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Marcin Kamiński, přichází Saša Kalajdžić.
64'
Zničehonic se do další šance dostal Höler, který míč dostal za Kobela, jenomže v roli posledního obránce se vrátil Anton, jenž si málem ve spolupráci s Kempfem vstřelil vlastní branku.
63'
Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali hned tří branek. Stuttgart sice prohrává o tři zásahy, jenomže je i nadále směrem dopředu aktivnější.
62'
Stuttgart tentokráte mohl vhazovat z levé strany, kde Kempf celkem dlouho vyčkával. Nakonec spolupracoval s brankářem Kobelem, který si počkal na Kamińskiho.
61'
Hostující obrana zaspala při bránění Klimowicze, který tak mohl uhánět sám na Müllera. Jeho zakončení hostující brankář dokázal hravě zlikvidovat.
60'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Klement.
59'
Na zadní tyči si nabíhal Wamangituka, který byl zakončoval do zcela prázdné branky. Jenomže těsně před ním zakročil Schmid, který píchl míč na roh.
58'
Ani další útočná akce domácích nepřinesla nic nebezpečného, vše skončilo na nepřesné kolmici směrem na Didaviho. Z ochozů stadionu se navíc ozývá pískot.
57'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl právě domácí Klimowicz, který šel do osobního souboje celkem dost agresivně. Volný kop tak rozehraje Lienhart.
56'
Na útočné polovině převzal nahrávku Didavi, kterému ovšem chyběla větší podpora spoluhráčů. Až poté mu na pomoc přispěchal Klimowicz, který se s míčem vrátil.
55'
Endo měl sice kolem sebe celkem dost prostoru, jenomže se mu nepovedlo přesně roztáhnout hru na levou stranu. Obrannou povinnost si tak splnil zadák Schmid.
54'
U středového kruhu operoval hostující Heintz, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Nakonec u autové lajny hledal Schmida, který odkopem trefil soupeře.
53'
Freiburg se neohroženým způsobem dostal na útočnou polovinu, kde se Sallai nedokázal zbavit bránícího protihráče. Hosté si přesto vybojovali autové vhazování.
52'
Müller s rozehrávkou od své branky nikam nespěchal, přesto posléze rozehrál do strany na osamoceného Schmida, který si počkal na náběh kolegy Jeonga.
51'
Poté se do zajímavé šance dostal právě domácí kapitán Castro, který sice dosáhl na zablokovanou střelu od Mangaly, avšak ve skluzu netrefil prázdnou branku.
50'
Za pokutovým územím se k odraženému míči jako první dostal domácí Castro, který si zkoušel najít prostor pro zakončení, avšak včas zasahoval obránce Heintz.
49'
Stuttgart to bude mít po třetí brance o to složitější, i tak do konce zápasu zbývá hodně času. Hostující celek má nadějné vedení, povede se mu ho udržet?
48'
Freiburg právě vstřelil branku!
Hostující celek hned v úvodu druhého poločasu odskakuje na rozdíl tří branek! Nejprve se na jedné straně dostal do vyložené šance Massimo, avšak neuspěl. Na opačné straně se pro změnu Hölerovi povedlo přihrávkou pod sebe oslovit VINCENZA GRIFA, jenž bez větších potíží překonal brankáře Kobela potřetí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dvě branky. O obě se postaral Freiburg, který nováčkovi soutěže zatím uštědřil velkou lekci. Domácí celek sice nehraje vůbec špatně, jenomže před pokutovým územím soupeře se mu zrovna nedaří, což jasně dokumentuje fakt, že Stuttgart se zatím nedostal do jediné šance. Přesto má na případné vyrovnání ještě hodně času.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Silas Wamangituka (VfB Stuttgart).
44'
Posléze jsme sledovali centrovanou nabídku z levé strany, která ovšem prolétla výrazně vedle všech spoluhráčů. Freiburg se na konci poločasu dostává pod tlak.
43'
Konečně jsme se dočkali zakončení ze strany domácích. Wamangituka uvnitř pokutového území přenechal Mangalovi, jehož rána putovala výrazně nad.
42'
Wamangituka si to přes levou stranu namířil k hranici velkého vápna, odkud ještě nabízel míč směrem do pokutového území, kde ovšem číhala smečka protihráčů.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Stuttgartu se v posledních minutách celkem daří kombinaci, jenomže na útočné polovině se nachází dobře bránící celek, který zatím nepřipustil žádné nebezpečí.
36'
Anton se pokoušel volným kopem oslovit některého ze svých spoluhráčů, což se mu nepovedlo. Domácí přesto zůstávají u míče, Freiburg ale vzorně napadá.
35'
Žlutou kartu dostává Lucas Höler (SC Freiburg).
34'
Nyní už bylo pískáno, v osobním souboji si totiž rukama pomohl napadající Sallai. Hlavní sudí byl maximálně pozorný, nařídil totiž standardní situaci pro domácí.
33'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost domácí Kempf. Jeho aut nakonec směřoval na Enda, který ovšem přišel o míč.
32'
Poté se finální nahrávka snášela na kopačku domácího Massima, proti kterému šel celkem riskantním skluzem Höler, který si nakonec pomohl čistým způsobem.
31'
Je za námi třetina hry, zatím jsme se dočkali dvou zásahů. Ve vedení je hostující celek, který sice není směrem dopředu aktivnější, avšak je nesmírně efektivní.
30'
Ofsajdové postavení zakončujícího hráče nakonec potvrdil i opakovaný záběr, branka tak skutečně neplatí. Brankář Kobel bude rozehrávat od své branky.
29'
Freiburg se dokonce radoval ze třetí branky, avšak ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí. Stuttgart vůbec nezvládá první poločas, málem inkasoval už potřetí.
28'
V pokutovém území si o centr řekl domácí Klimowicz, na kterého míč vůbec nedoletěl. Ještě před ním se povedlo zakročit Höflerovi, jenž odklízel směrem do zámezí.
27'
Stuttrgart to bude mít v tomto případě hodně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, domácí klidně mohou otočit.
26'
Standardní situace hostujícího celku nakonec končí druhou brankou! Freiburg si totiž vybojoval volný kop z pravé strany, který Grifo rozehrál velice pohotově. Na přední tyči se mu totiž povedlo najít Petersena, který zakončoval patičkou. Domácí brankář vyrazil míč pouze před sebe, kde byl s dorážkou připraven ROLAND SALLAI.
25'
Žlutou kartu dostává Daniel Didavi (VfB Stuttgart).
24'
Je za námi více než dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. O tu se postaral hostující Petersen, směrem dopředu jsou ale aktivnější domácí.
23'
Wamangituka se vydal směrem do šestnáctky, kde si snažil najít prostor pro zakončení. Ten nakonec našel, ránu ovšem zablokoval snad trojblok protihráčů.
19'
Freiburg měl možnost vhazovat z pravé strany, kde se po kombinaci dostával k centru pravý obránce Schmid, na kterého si počíhala hned trojice protihráčů.
18'
Na druhé straně se Jeong dostal až do velkého vápna, kde ještě zkoušel spolupracovat s kolegou Hölerem. Tento úmysl se ovšem povedlo přečíst Kamińskimu.
17'
Tutovka pro VfB! Zničehonic se až před brankáře dostal Wamangituka, který sice překonal Müllera, avšak z brankové čáry vykopával vracející se Heintz.
16'
Castro se nakonec s míčem vrátil až na obrannou polovinu, kde musel vyprodukovat zpětnou nahrávku na Kobela. Stuttgart horko, těžko hledá cestu vpřed.
15'
Do kombinace se v krátkém časovém sledu opět zapojil Kobel, který nakonec odkopával na druhou stranu hrací plochy, kde se povedlo uspět obránci Lienhartovi.
14'
Hrací předmět se snesl pouze do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro hostující mužstvo. Z levé strany vhazoval Günter, který ovšem nenašel Grifa.
13'
Freiburg mohl vyrazit do rychlého protiútoku, jenomže ten zhatila hned první nahrávka, jenž směřovala mimo dosah Hölera. S míčem tak pro změnu hraje Anton.
12'
Kempfovi se velice přesně povedlo přenést hru na levou stranu, kde se nacházel kolega Kamiński. Ten pro změnu nahrál na Enda, jenž se daleko nedostal.
11'
Odkopával také brankář Müller, který opětovně na opačné polovině hledal Petersena, kterého ovšem ustrážil Anton. Freiburg přesto vybojoval aut z pravé strany.
10'
Po rozehrávce to s agresivitou přehnal domácí Didavi, který šel do souboje s protihráčem příliš ostře. To se nelíbilo sudímu, který nařídil standardku pro hosty.
9'
Jeong se pokoušel vydat směrem do pokutového území, jenomže míč si ukopl daleko od kopačky. Žádné nebezpečí jsme neviděli, rozehrávat bude moci Kobel.
9'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Freiburg totiž vhazoval z pravé strany, načež jsme po krátké kombinaci viděli fantastický centr z kopačky Sallaie. Tomu se uvnitř pokutového území povedlo najít NILSE PETERSENA, který jednoduchou hlavičkou překonal zaskočeného Kobela.
8'
Snadná práce pro domácího brankáře Kobela, kterému se ihned povedlo vyhodit míč do strany na Kamińskiho. Freiburg dobrým napadáním získal míč zpět.
7'
Schmid měl za sebou napadajícího Didaviho, který ho ještě dohrál. Sudí nejprve ponechal Freiburgu výhodu, posléze přeci jenom nařídil standardní situaci.
6'
Müller si přichystal dalekonosný odkop od své branky, který poslal daleko na druhou stranu. Do souboje se dostával Petersen, jenž dokázal prodloužit za sebe.
5'
Průniková nahrávka od Mangaly měla směřovat na vedle stojícího Castra, který přesto na míč nedosáhl. Freiburg má problémy s vyvezením balónu vpřed.
4'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Kobel, který okamžitě roztáhl hru k pravé autové lajně, kde šel příliš agresivním způsobem do souboje hostující hráč.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to po pravém křídle zkoušel Massimo, který sportovním způsobem zakopl míč do zámezí. Po souboji totiž na zemi skončil Didavi.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

VfB Stuttgart: Kobel – Kamiński, Anton, Kempf – Massimo, Endo, Mangala, Klimowicz – G. Castro (C), Didavi – Wamangituka.
Náhradníci: Bredlow – Al Ghaddioui, Stenzel, Sosa, Klement, Kalajdžić, Čurlinov, Coulibaly, Cissé.

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Höfler – Sallai, Džong, Grifo – Petersen, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Abraši, Boukhalfa, Demirović, Itter, Gulde, Kwon Čang-hoon, Kübler, Tempelmann.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Leicher.
SC Freiburg

Velkým favoritem tohoto zápasu bude bundesligový Freiburg, který se v uplynulém ročníku německé nejvyšší soutěže umístil na sympatické osmé pozici. Freiburg nakonec dokázal nasbírat osmačtyřicet bodů, avšak o jeden bod mu unikla pohárová Evropa. Hostující tým tohoto zápasu se tak o podobný úspěch pokusí také v letošním ročníku, třešničkou na dortu by bylo proniknutí do Evropy. Freiburgu to v loňské sezoně na hřištích soupeřů zrovna moc nešlo, nakonec z toho byla konečná jedenáctá pozice. Freiburg totiž z celkových sedmnácti duelů vyhrál pouze čtyřikrát.
VfB Stuttgart

Fotbalisté Stuttgartu budou v tomto ligovém ročníku plnit roli nováčka soutěže. Domácí celek tohoto zápasu totiž dokázal postoupit zpět mezi bundesligovou smetánku ze druhé pozice, přičemž se na první Bielefeld díval s desetibodovým mankem. Stuttgart si ke konci soutěž přichystal celkem špatnou formu, z posledních pěti duelů se mu totiž naplno bodovat povedlo pouze ve dvou případech, navíc hned dvakrát se jednalo o porážku. Ta poslední přišla i v posledním hracím kole, tehdy Stuttgart hodně překvapivě nestačil na domácím stadionu na Darmstadt, kterému se povedlo vyhrát 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu úvodní hrací kolo, my budeme sledovat souboj mezi VfB Stuttgart a SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.