Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Hoffenheim - 28. února 2021   13:30

Union Berlin
9' M. Kruse
1:1
(1:1)
Hoffenheim
29' N. Schlotterbeck (vl.)
Karius – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Andrich, Prömel (63. Gentner), Lenz (46. Bülter) – Pohjanpalo (63. Musa) – M. Kruse (74. Teuchert), Ingvartsen.
Stieler – Gittelmann, Neitzel-Petersen
An der Alten Försterei, Berlín
Hoffenheim
Baumann (C) – Vogt, Grillitsch, Richards – Kadeřábek, Rudy, Samassékou, John (67. R. Sessegnon) – Baumgartner – Bebou (90. Adamjan), Kramarić (90. Dabbur).
Pentke – Adamjan, Bogarde, Brenet, Dabbur, Nuhu, R. Sessegnon, Skov, Rutter.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:11. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 9:2. Fauly: 13:12.
Union Berlín prodloužil sérii domácí neporazitelnosti na jedenáct utkání, když remizoval s Hoffenheimem 1:1.

Výsledek zápasu už se od závěru první půlhodiny nezměnil, byť zejména Hoffenheim měl výrazné šance k překlopení zápasu na svoji stranu a v závěrečné desetiminutovce se mu to dokonce i povedlo po trefě Pavla Kadeřábka, ta však byla odvolána kvůli těsnému ofsajdu Christopha Baumgartnera.
90+4'
90+4'
Adamjan se šikovně uvolnil přes dva protihráče na hranici pokutového území, pak ale přestřelil domácí branku.
90+4'
Právě Kevin Vogt pak dostal žlutou kartu, zřejmě řekl rozhodčímu Stielerovi něco nepěkného.
90+3'
Na trávníku zůstal v bolestivé pozici ležet Kevin Vogt, toho v hlavičkovém souboji trefil loktem do tváře Petar Musa.
90+2'
Techeurt se na levém křídle pokusil proběhnout kolem Grillitsche, toho však nedovoleně přistrčil.
90+1'
Rozhodčí Stieler oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Munas Dabbur.
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Sargis Adamjan.
89'
Sessegnon se protáhl po levém křídle a jeho přihrávku Schlotterbeck srazil směrem na vlastní branku, k jeho štěstí ale do míst, kde na míč dosáhl Loris Karius, jinak by si vstřelil už druhý dnešní vlastní gól.
87'
Do Schlotterbecka vletěl Baumgartner, jenž po zisku míče mohl běžet sám na Kariuse, byl mu však pískán nedovolený zákrok.
86'
K Musově přízemním centru z levé strany se před brankou nedostal Teuchert.
84'
Od videa přišlo potvrzení, že Christoph Baumgartner byl v těsném ofsajdu, Kadeřábkova trefa tak nemůže být uznána.
82'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Rudyho centr Baumgartner sklepl k PAVLU KADEŘÁBKOVI, jenž se trefil přesně ke vzdálenější tyči, ovšem ještě se bude řešit postavení Baumgartnera při Rudyho pasu od pravé postranní čáry.
81'
Kramarićův centr z pravého křídla Knoche srazil na rohový kop.
80'
Tentokrát byl obrovský závar před brankou Unionu, Schlotterback odhlavičkoval míč z brankové čáry, kam se míč snášel po sražené střele Baumgartnera!
79'
Po standardní situaci se ve skrumáži nedostal k zakončení Schlotterbeck, Gentnerova střela si pak neproklestila cestu přes bránící protihráče.
79'
Rozběhnutého Teucherta Chris Richards stáhl jen za cenu žluté karty.
77'
Max Kruse, který se dnes vrátil do bundesligy po dvouměsíčním zranění, má po srážce se Sessegnonem krátce před svým střídáním zdravotní potíže s rukou, kterou si na lavičce leduje.
76'
První velká šance druhého poločasu! Andrej Kramarić povedenou kolmicí vysunul do pokutového území Ihlase Beboua, ten zakončil technicky nad padajícím Kariusem, jeho branku ale těsně minul!
74'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Cedric Teuchert.
73'
Na hřišti se přitvrzuje, v jednu chvíli se na třech různých místech ocitli na trávníku hned čtyři hráči.
72'
Na střelecké pokusy je to 4:11, ve druhém poločase zatím jen 2:3, přičemž po změně stran jedinou střelou mířící na branku byl Kruseho pokus přímo do brankáře Baumanna.
70'
Nico Schlotterbeck podklouzl při odehrání míče u postranní čáry v hloubi vlastní poloviny, Bülterovi se ale povedlo vybojovat autové vhazování.
68'
Pavel Kadeřábek si všiml, že Loris Karius je poměrně daleko ze své branky, ovšem z dálky se mu nepovedlo překvapit brankáře, který je známý častými chybami.
67'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Marco John, přichází Ryan Sessegnon.
66'
Christoph Baumgartner se v hlavičkovém souboji opřel do Petara Musy a chorvatského útočníka, hostujícího v Unionu ze Slavie, fauloval.
65'
Centr Beboua se v pokutovém území odrazil ke Kramarićovi, jehož střelu zablokoval Marvin Friedrich.
63'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Christian Gentner.
63'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Petar Musa.
63'
Na Ingvartsenův centr si naskakoval Pohjanpalo, k hlavičce se ale nedostal přes Richardse.
62'
Kariusův výkop se ve středu hřiště odrazil na hlavy domácích hráčů, ti tak mohou založit útočnou akci.
61'
Poprvé od úspěšné penalty domácí dokázali vystřelit na bránu, když si na levém křídle našel střelecký prostor Kruse, rána mu ale nevyšla a zamířila přímo k Oliveru Baumannovi.
60'
Union se dostal k rohovému kopu, z něj domácí nedokázali nijak zahrozit.
58'
Richards už je na nohou, ve hře se může pokračovat.
57'
Andrichův centr trefil nepříjemně zblízka do tváře mladého amerického obránce Chrise Robertse, ten inkasoval pořádný knock-out.
56'
Přetažený centr Kruseho vracel před branku Pohjanpalo, Marcus Ingvartsen ale měl k míči daleko.
54'
Andrej Kramarić se položil do střely z voleje zpoza pokutového území, branku ale výrazně minul.
53'
Hoffenheim tak zahrával jen rohový kop, po něm se míč odrážel mezi hráči před brankou, nikdo v bílém se ale do zakončení nedostal.
53'
Kramarićovu střelu zablokoval Knoche, hosté se pak dožadovali penalty za údajnou ruku, domácího stopera ale míč trefil do zad.
52'
Friedrich se vydal na útočný výlet, přenesl hru doleva na Bültera, tomu se do střely vložil Diadie Samassékou.
50'
Unionu je odmáván už sedmý ofsajd, čtvrtý z nich Joelu Pohjanpalovi.
49'
Na Trimmelův centr od rohového praporku si naskakoval Schlotterbeck, k míči se ale neprotlačil.
49'
Po zásahu Samassékoua bude Union zahrávat rohový kop.
48'
Baumgartner nepříjemně vletěl do Knocheho, rozehrávat mohou domácí.
46'
Střídání Mariuse Bültera za Christophera Lenze je jediným, které se o přestávce událo. Hoffenheim pokračuje beze změn v sestavě.
46'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Marius Bülter.
46'
Union do souboje s Hoffenheimem vstoupil velmi dobře, když v deváté minutě proměnil pokutový kop Max Kruse. Pak ale převzali iniciativu hosté, stali se výrazně lepším týmem na trávníku a v závěru úvodní půlhodiny hry se jim povedlo vyrovnat díky vlastní brance Schlotterbecka.
45+1'
45+1'
Trimmelův centr se odrazil k Ingvartsenovi, jeho střela postrádala veškerou razanci a nenašla si cestu klubkem těl před Baumannem.
45+1'
Rozhodčí Stieler k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po Bebouově vyhraném hlavičkovém souboji před Johnem odehrál míč za postranní čáru Andrich.
44'
Rudy se kolmicí z první snažil najít Kramariće, tomu se nepovedlo míč dobře zpracovat.
43'
Kadeřábek se pak dostal k centru z pravého křídla, byl však zatlačen až k rohovému praporku a jeho vysoký nákop před branku se neujal.
42'
Rudy u postranní čáry vybojoval autové vhazování, toho se ujme Kadeřábek.
40'
Sebastian Rudy napřáhl z dvaceti metrů, jeho rána proletěla zhruba půl metru nad brankou Kariuse.
39'
Pohjanpalovi je odmáván ofsajd těsně za středovou čárou.
37'
Samassékou střílel zpoza pokutového území, trefil však jen bránícího Schlotterbecka.
36'
Schlotterbeck byl faulován před vlastním pokutovým územím, míč z klidu rozehraje Loris Karius.
35'
Kadeřábkův centr doletěl jen na hlavu Marvina Friedricha.
35'
Hoffenheim má míč ve svém držení, hosté rozehrávají od obranné trojice.
33'
Ihlase Beboua ve středu hřiště stáhl Robert Andrich, rohodčí Stieler však nechal pokračovat ve hře.
31'
Jediná střela Unionu stále pochází z gólové penalty, teď se domácí snažili tuto statistiku vylepšit, přihrávka Kruseho do pokutového území se ale neujala.
29'
Vyrovnáno! Lenzovu nepřesnou přihrávku vystihl Samassékou, pak se po levém křídle prohnal Kramarić, jeho centr Loris Karius vyrazil jen do vlastního spoluhráče NICA SCHLOTTERBECKA, od nějž se míč odrazil do vlastní branky.
29'
Na Trimmelův centr si naskočil Friedrich, jeho hlavička ale končí u Baumanna, navíc se domácí obránce provinil nedovoleným zákrokem.
28'
Union na levém křídle vybojoval rohový kop, domácí hlavičkáři míří před Olivera Baumanna.
26'
Další souboj Baumgartnera s Andrichem, tentokrát v opačném gardu, Andrich soka tvrdě srazil u postranní čáry. Mezi těmito hráči to zatím pořádně jiskří.
24'
Baumgartner šel nebezpečně šlapákem do Andricha, ten se těžce zvedá ze země.
23'
Vogtův dlouhý nákop prodlužoval do pokutového území Bebou, pro míč si ale doběhl Loris Karius.
21'
Útočná souhra domácích podél postranní čáry končí ofsajdem Maxe Kruseho.
20'
Po nákopu k pokutovému území Baumgartner hlavou sklepl míč k Bebouovi, tomu se ale včas vrhl pod nohy Loris Karius.
20'
Friedrich skluzem vletěl pod nohy Johna, Hoffenheim bude rozehrávat volný kop od postranní čáry.
19'
Neúspěšná domácí souhra u postranní čáry, u míče je znovu Hoffenheim.
17'
Richards vybojoval míč ve středu hřiště, Hoffenheimu se pak ale nepovedlo založit rychlý přechod do útoku.
15'
Útočný nápor Hoffenheimu zakončil Baumgartner nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti.
14'
A další šance hostů! Florian Grillitsch vystřelil z pořádné dálky prudce k tyči, míč ve vzduchu navíc zaplaval, Karius jej ale konečky prstů dokázal vyrazit!
13'
První obrovská šance Hoffenheimu! Ihlas Bebou se uvolnil na pravém křídle, přehodil brankáře Kariuse, toho ale těsně před brankovou čárou zastoupil bránící Marvin Friedrich a míč odkopl mimo branku!
12'
Při dlouhém pasu z hloubi pole se Pohjanpalo nedostal k míči přes Vogta, navíc mu je máván ofsajd.
11'
Samassékouovi je pískán faul na Ingvartsena, Hoffenheim se zatím nemůže dostat do tempa.
9'
Union Berlin právě vstřelil branku!
MAX KRUSE z penaltového bodu neomylně trefil šibenici, brankář Baumann sice vystihl stranu, ovšem neměl nejmenší šanci zasáhnout!
8'
Kruseho přihrávka do pokutového území zprvu nebyla ideální, Florian Grillitsch ale zaváhal při obranném zákroku, ve skluzu trefil Christophera Trimmela a rozhodčí Stieler okamžitě nařizuje penaltu!
8'
Penalta pro Union Berlín!
7'
Po nepříjemném střetu Prömela s Baumgartnerem mohou hosté rozehrávat ve středovém kruhu.
6'
Při další útočné akci Unionu si Pohjanpalo pomohl nedovoleným zákrokem v souboji s Vogtem a píská se proti domácím.
5'
Z Richardsovy ztráty míče se Kruse snažil vytěžit přihrávku Pohjanpalovi do běhu, míč ale nasměroval přímo k brankáři Baumannovi.
3'
V úvodu zápasu vidíme na trávníku řadu nepřesností, zatím se hraje výhradně ve středu hřiště.
2'
Pavel Kadeřábek byl faulován u postranní čáry, hosté rychle rozehráli.
1'
Rozehráno! Hoffenheim, v jehož sestavě nechybí Pavel Kadeřábek, se v bílých dresech ujal úvodního výkopu, Union hraje celý v červeném.
1'
Fotbalisté už nastoupili na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.
Do sestavy Unionu se vrací útočná opora Max Kruse, jenž chyběl dva měsíce kvůli natrženému svalu.

1. FC Union Berlín: Karius – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Andrich, Prömel, Lenz – Pohjanpalo – M. Kruse, Ingvartsen.
Náhradníci: Busk Jensen – Bülter, Endo, Gentner, Griesbeck, Hübner, Musa, Ryerson, Teuchert.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Vogt, Grillitsch, Richards – Kadeřábek, Rudy, Samassékou, John – Baumgartner – Bebou, Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Bogarde, Brenet, Dabbur, Nuhu, R. Sessegnon, Skov, Rutter.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Neitzel-Petersen.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim se ve čtvrtek rozloučil s Evropskou ligou, když naprosto senzačně vypadl s norským Molde. Senzace je to o to větší, že při „venkovním“ zápase, který se hrál ve španělském Villarrealu, vedl 3:1, pak Munas Dabur zahodil penaltu a Molde vyrovnalo na 3:3, ve čtvrteční odvetě pak norský tým poslala na sinsheimském trávníku Hoffenheimu do osmifinále výhra 2:0.

V lize to z pohledu velmi ambiciózního celku není žádná sláva, byť dlouhodobě má potíže s mnoha zraněními. V poslední době se ale výkony Hoffenheimu zlepšily. Po remíze 2:2 v Dortmundu, kdy Hoffenheim byl dokonce lepším týmem a sahal po třech bodech, v domácím prostředí přejel tabulkového souseda z Brém 4:0 a aktuálně je jedenáctý se ziskem 26 bodů, což znamená klidný střed tabulky, ale už jen čistě matematickou šanci na účast v evropských pohárech.
1. FC Union Berlín

Union se v poslední době potýká s nevyrovnanými výkony, výsledkem je pět bodů z posledních šest kol. Naposledy ale dokázal vyhrát 1:0 ve Freiburgu, čímž přerušil pětizápasovou sérii bez vítězství, kdy například doma nevstřelil branku beznadějně poslednímu Schalke (0:0) a 0:1 prohrál na trávníku předposlední Mohuče.

Menší z berlínských klubů, který ale s vysokou pravděpodobností letos poprvé po desítkách let skončí v tabulce nad Herthou, nadále bojuje o evropské poháry, neboť na sedmém místě aktuálně ztrácí čtyři body na šestý Leverkusen a šest bodů na pátý Dortmund, oproti němuž má ještě dnešní zápas k dobru, ovšem i sedmé místo by k pohárové účasti mohlo stačit, pokud německý pohár vyhraje tým, který se do Evropy kvalifikuje i z ligy, což by mohlo být aktuálně druhé Lipsko, třetí Wolfsburg nebo pátý Dortmund.

Na domácím trávníku Union letos prohrál zatím jen jednou, přihodilo se mu to už v prvním kole proti Augsburgu, od té doby už desetkrát v An der Alten Försterei nenašel přemožitele.
Hezké odpoledne při sledování přenosu úvodního zápasu nedělního programu třiadvacátého kola německé bundesligy, v němž Union Berlín přivítá zraněními zdecimovaný Hoffenheim.

První vzájemné utkání obou týmů v této sezóně se odehrálo v Sinsheimu na domácím stadiónu Hoffenheimu, kde Union Berlín především díky vyloučení Skova zvítězil 3:1. Robert Skov z pozice střídajícího hráče šel pod sprchy v 58. minutě, kdy navíc zavinil penaltu, kterou proměnil Max Kruse. V 80. minutě se povedlo vyrovnat Munasi Dabburovi, ovšem oslabený Hoffenheim koncovku zápasu nezvládl. V 85. minutě poslal hosty podruhé do vedení Pohjanpalo a v nastaveném čase pojistil vítězství Unionu Teuchert.

Jednalo se o první góly Unionu proti Hoffenheimu, neboť oba loňské zápasy Hoffenheim jasně ovládl výhrami 2:0 venku a 4:0 doma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.