Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Lipsko - 22. května 2021   15:30

Union Berlin
67' Friedrich (Trimmel) • 90+2' M. Kruse (Becker)
2:1
(0:0)
Lipsko
55' Kluivert  (Nkunku)
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Gentner (64. Endo), Ryerson (82. Becker), Ingvartsen (64. Teuchert), Lenz (82. Bülter) – Musa (58. Awoniyi), M. Kruse.
Karius – Gogia, Gießelmann, Griesbeck, Awoniyi, Bülter, Endo, Becker, Teuchert.
Guido Winkmann
An der Alten Försterei, Berlín
2 000 diváků
Lipsko
Martínez – Klostermann (85. Mukiele), Upamecano, Orban – Haidara, Sabitzer (C), Kampl (85. Sörloth), Forsberg (54. Y. Poulsen), Halstenberg – Hwang Hi-čchan (54. Nkunku), Kluivert (68. Laimer).
Tschauner – Konaté, Mukiele, Henrichs, Laimer, Nkunku, Y. Poulsen, Sörloth.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. Na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:10. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:10.
Druhý poločas nabídl skvělou podívanou. Lipsko se ujalo vedení zásluhou Justina Kluiverta, který potrestal chybu středu obrany domácího týmu. Union vyrovnal v 67. minutě po nacvičeném rohovém kopu, to se prosadil obránce Marvin Friedrich. V úplném závěru mělo více šancí Lipsko, dokonce trefilo i tyč, ale rozhodující úder přišel ve druhé minutě nastavení po hlavičce Maxe Kruseho. Tímto gólem si Union pojistil sedmé místo v tabulce a taky místenku v evropských pohárech.
90+3'
90+2'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! V předposlední minutě nastaveného času dává berlínský tým gól, který jej zřejmě pošle do kvalifikace o evropské poháry. Sheraldo Becker poslal pravačkou centr k zadní tyči. Tam si jej našel MAX KRUSE, jenž hlavou přesně zakončil. 2:1. Asistence: Sheraldo Becker.
90+1'
Lipsko mělo velkou šanci k tomu, aby rozhodlo o třech bodech. Propadlý centr ze strany dorážel jeden z hostujících útočníků do tyče. Teď při Unionu stáli všichni svatí.
90+1'
Nordi Mukiele vyslal na začátku nastaveného času centr, který nebyl přesný.
90'
Robin Knoche fauloval Sabitzera a s verdiktem rozhodčího rozhodně spokojen nebyl. Vyvázl však bez karty.
89'
Teď už na řadu přišel ofsajd fotbalistů RB Lipska. Luthe vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu, neboť se zřejmě postará o dlouhý nákop.
88'
Výsledky z dalších stadionů stále nehrají ve prospěch Unionu. Domácí k evropským pohárům nutně potřebují vsítit rozhodující branku.
87'
Nkunku si pohlídal ofsajdovou past a následně ve velké rychlosti vyrážel dopředu z levé strany. U vápna vyslal parádní centr k zadní tyči, který zakončil hlavičkující Alexander Sörloth. Luthe se ale opět skvěle přesunul a fantastickým reflexem uchránil nerozhodný stav.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Nordi Mukiele.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Alexander Sörloth.
85'
Marius Bülter si v osobním souboji šikovně natlačil tělo před soupeře a poté upadl na zem. Pískal se faul.
84'
Střídající Becker poslal centr z levé strany přímo do rukavic brankáře Martíneze, který s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
84'
Většina hráčů se stěhuje co nejblíže k bráně hostů, kam zřejmě poputuje další centrovaný míč.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Marius Bülter.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Sheraldo Becker.
81'
Andreas Luthe se stal hrdinou Unionu! Poradil si se šancí Sabitzera z těsné blízkosti. Poté vyrazil ještě jednu střelu, a aby toho nebylo málo, zlikvidoval i rychlý pokus střídajícího Laimera.
80'
Hraje se nahoru a dolů. Na zisk tří bodů rozhodně mají šanci oba týmy, neboť pozornost v defenzívě už nemusí být taková.
79'
Lipsko mělo míč pod kontrolou. Zkusilo to středem hřiště, kde se uvolnil Haidara, jenž ale nedodal přesnou přihrávku na levou stranu.
78'
Domácí kopali další rohový kop, který se jim ale příliš nevydařil. Centr Maxe Kruseho byl až příliš přetažený.
77'
Nkunku se tlačil ve velké rychlosti levým křídlem, ale ve finální fázi ztratil rovnováhu a nakonec spadl.
76'
Nico Schlotterbeck ostře seslal na zem Haidaru. Za tento zákrok musela samozřejmě také přijít žlutá karta.
75'
Rozhodčímu se nelíbil souboj na středovém kruhu. Po odpískaném faulu se tak balónu ujímají fotbalisté v černých dresech.
74'
Luthe musel vyrážet nepříjemný střílený centr z levé strany. Gólman domácího týmu ale vše zvládl.
73'
Střela hostů z velké dálky neměla naději na úspěch. Brankář Andreas Luthe bude za okamžik odkopávat od brány.
72'
Do konce dnešního utkání zbývá zhruba 20 minut a oba celky jsou v tuto chvíli stejně blízko i daleko k výhře. Můžeme však očekávat asi větší tlak Unionu, který hraje o hodně.
71'
Amadou Haidara se ocitl u postranní čáry v nesnázích. Pro svůj tým ale i tak dokázal vybojovat autové vhazování. Z této situace vytěžil asi maximum.
70'
Max Kruse už rychle utíkal vpřed, přestože byl v danou chvíli atakován hned dvěma hráči Lipska. Přesnou přihrávku na naběhnutého Lenze nevyprodukoval.
68'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Konrad Laimer.
67'
Hned po rohovém kopu domácí udeřili a znovu tak jsou ve hře o tři body z tohoto utkání! Centr od rohového praporku mířil do míst, kam si naběhl zřejmě při nacvičeném signálu MARVIN FRIEDRICH. Obránce Unionu se do míče opřel a parádně jej poslal pod horní tyč. Martínez byl bez šance. 1:1. Asistence: Christopher Trimmel.
67'
Střídající Endo si hledal prostor ve vápně, ale ke střele z otočky se nakonec nedostal. I tak ale bude Union kopat roh.
66'
Ale Josep Martínez zatím veškeré vysoké míče likviduje v rukavicích. Union ve vzduchu moc šancí nemá.
65'
Hra se už opět přestěhovala na defenzivní polovinu Lipska, na kterou za okamžik zřejmě doputuje dlouhý centr. Berlíňané totiž získali standardní situaci.
64'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Kejta Endo.
64'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Cedric Teuchert.
63'
Nkunku střílel z levé strany velmi nebezpečně. Jeho střela mířená k zadní tyči ale byla zablokovaná obráncem.
62'
Lipsko vede, a proto je už mnohem nebezpečnější z rychlých protiútoků. Obrana domácího týmu se totiž logicky musí více otevřít.
61'
Hosté zahrozili po levém křídle. Mohli i vyslat centr do nebezpečných pozic, jenže nakonec si ho rozmysleli a pouze poté pošetřili několik sekund.
60'
Christopher Trimmel rozehrál rohový kop, který ovšem hostující obrana stačila včas odvrátit. Union se poté do většího tlaku nedostal.
59'
Yussuf Poulsen zahrál vysokou nohou, kterou ale kousek před bránícím hráčem nakonec stáhl. Nicméně tady se musel pískat faul.
58'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Taiwo Awoniyi.
58'
Pokus o další křížnou přihrávku skončil v moci domácího brankáře, jenž tentokrát výběh zvládl dokonale.
57'
Lipsko teď drží míč blízko vlastní brány. Do kombinace zapojuje i brankáře Martíneze.
55'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tohle bylo střídání jako hrom! Christopher Nkunku byl na trávníku sotva pár sekund a už vyprodukoval vynikající gólovou přihrávku na JUSTINA KLUIVERTA. Ten si poradil s vyběhnutým Luthem kličkou a následně z velké dálky trefil prázdnou bránu. 0:1. Asistence: Christopher Nkunku.
54'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Christopher Nkunku.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
54'
Dayot Upamecano se dostal k hlavičce z velmi zajímavé pozice. Ovšem namířil ji až moc na pravou stranu, takže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
53'
Christopher Trimmel nepustil soupeře po levém křídle pouze za cenu faulu. Samozřejmě si za něj musel vysloužit žlutou kartu.
52'
Amadou Haidara vyslal do pokutového území nepříliš povedený centr z prvního doteku. Luthe si pro míč došel a lapil jej do rukavic.
51'
Míč ale propadl až k brankáři Luthemu, který tak má hromadu času a prostoru na přesnou rozehrávku.
50'
Teď se už Lipsko na delší dobu zmocnilo míče a na vlastní polovině kombinuje. Snaží se tímto způsobem obranu Unionu otevřít.
49'
Přihrávka v podání Marcela Halstenberga nebyla moc přesná. Union vyrazil vpřed, ale na půlící čáře byl pískán faul.
48'
Stále se Union drží na útočné polovině. Nyní se chystá na vhození autu.
47'
Hned se domácí natlačili až k zisku rohového kopu. Brankář Martínez ale vyrazil z brány a dokázal míč vyboxovat dopředu.
46'
Union potřebuje hrát ve druhém poločase na vítězství, neboť Mönchengladbach dnes vede, takže pokud by tyto výsledky vydržely, berlínský tým by skončil osmý.
46'
Skončil nám první poločas, ve kterém se dlouho nic moc nedělo. Až závěrečných deset minut úvodního dějství nabídlo šance na obou stranách. Nejprve trefil domácí Petar Musa tyč a vzápětí neuspěl ani hostující útočník Hwang Hi-čchan. Proto se tedy jde do kabin za stavu 0:0.
45'
44'
Lipsko si vytvořilo sérii opravdu velkých šancí. Nejprve brankáře Lutheho nepřekonal Forsberg, po jehož akci se míč odrazil k Hwang Hi-čchanovi, který však také neuspěl. Nakonec se k ráně ze šestnáctky dostal Sabitzer, jenž ale prostor mezi třemi tyčemi minul.
43'
Fanoušci, kteří na tento zápas mohli zavítat, jsou zatím hodně hlasití. Vší silou se snaží podporovat své hráče na cestě do evropských pohárů.
42'
Přihrávka Trimmela z pravé strany mířila po zemi na hranici malého vápna, tam ale operoval důrazný stoper Upamecano.
41'
Unionu byl odmáván a odpískán ofsajd. K míči se tedy znovu dostávají hosté.
40'
Josep Martínez musel rychle rozehrávat, neboť Kruse jej celkem vysoko napadal. Brankář RB ale nakonec vše zvládl.
39'
Hra se nám zase trochu uklidnila. Už jen pár minut nám zbývá do konce prvního poločasu.
38'
Jako bychom to přivolali. Ke střele zhruba z dvaceti metrů se dostal Kluivert, jehož pokus byl zablokován. Hned následně vystřelil vysoko nad bránu kapitán Sabitzer.
37'
Statistika říká, že hostující tým za 37 minut ještě ani jednou nevystřelil. To rozhodně není dobrá vizitka pro druhý tým letošního ročníku Bundesligy.
37'
Do odraženého míče se opřel domácí Lenz, jehož tvrdá rána skončila zhruba tři metry nad horní tyčí.
36'
Domácí po předchozí šanci cítí možnost. Znovu se hnali dopředu, tentokrát po pravé straně. Tato akce skončila odkopem Lipska na rohový kop.
34'
Zatím největší šance utkání. Rychlou akci Unionu rozjel Max Kruse, který se štěstím prostrčil míč na hranici malého vápna k Petaru Musovi. Chorvatský útočník střílel placírkou, jenže byl až moc přesný, trefil pouze tyč.
33'
Musa si hledal volný prostor, aby se mohl rozběhnout na přihrávku Kruseho. Na poslední okamžik ale dokázal zapracovat Klostermann.
32'
Ani Dayot Upamecano neměl před sebou místo. Také on si tak pomohl přihrávkou zpět. Tento zápas zatím pro neutrální fanoušky jistě moc záživný není.
31'
Kevin Kampl neměl nabídku spoluhráče před sebou, a proto si dlouhou přihrávkou směrem dozadu pomohl raději s brankářem.
30'
Hosté sice mají míč pod kontrolou, ale zatím hledají nějaký moment, kterým by pozornou obranu berlínského týmu mohli překvapit.
28'
Nakonec přišla rána z uctivé vzdálenosti, se kterou si ale bez potíží poradil Josep Martínez. Gólman Lipska se nemusel ani pohnout.
28'
Petar Musa byl zastaven faulem, a proto Union bude mít zajímavou možnost při své standardní situaci.
27'
Lipsko se po levé straně pokusilo o co nejrychlejší předávku, jenže úmysl znovu naplněn nebyl.
25'
Hostující kapitán Marcel Sabitzer navíc viděl za následné protesty žlutou kartu.
25'
Tohle vypadalo velmi podezřele. Kluivert se už už dostával za obranu a na hranici vápna byl dost možná faulován. Hlavní rozhodčí ale do píšťalky nefoukl, což hosty pochopitelně rozčílilo.
24'
Julian Ryerson si pomohl mírným přidržením dresu. Balón tak opět putuje k moci fotbalistů v černých dresech.
23'
Centr mířil k přední tyči, ale tam si poradili defenzivní hráči Lipska. Míč zároveň rychle poslali na útočnou polovinu.
22'
Pokus o rychlý brejk nedopadl pro domácí hráče zrovna špatně. Kapitán Trimmel se totiž už chystá na kop od rohového praporku.
21'
Lipsko si přihrává na své polovině. Obrany obou celků ale fungují před a ve vápně velmi slušně.
20'
Marcel Sabitzer přečetl rozehrávku domácích a hned pádil vpřed. Okolo dvou stoperů se snažil projít kličkou, jenže nakonec právě u nich ztroskotal.
19'
Tentokrát se Petar Musa ocitl v pozici faulovaného. Rozehrávka Unionu míří přes brankáře.
18'
V úvodních osmnácti minutách se hraje bez střel. Oba týmy se snaží o zisk územní převahy, ale do finální fáze to zatím přetavit neumí.
17'
Centr z pravé strany v podání celku v červených dresech neměl nárok na úspěch. Hosté se s přehledem ubránili.
16'
Petar Musa se provinil ostřejším faulem, za který klidně mohl dostat žlutou kartu. Rozhodčí Winkmann ale zatím vše řeší pouze domluvou.
15'
Union ale zastavil útočný faul. V hlavičkovém souboji byl nejvýše Marcel Halstenberg, který byl přistrčen zezadu.
14'
Poprvé v zápase se bude kopat od rohového praporku. Nepříliš ideálně totiž míč za sebe prodlužoval hostující záložník Kampl.
13'
Justin Kluivert se jako tank probíjel na hranici pokutového území, avšak ve snaze podržet míč si pomohl faulem. Sudí to moc dobře viděl.
12'
Sabitzer šikovně prostrkával přihrávku středem hrací plochy, ale jeho myšlenka byla přečtena Julianem Ryersonem.
11'
Domácí se dostali do úzkých, a proto se zmohli jen na dlouhý odkop. Lipsko míří znovu směrem dopředu.
10'
Petar Musa se snažil o prodloužení míče za sebe, ale s Krusem si moc dobře neporozuměl. Proto si poté pro míč bez větších problémů došel brankář Martínez.
9'
Nyní se hraje převážně okolo středu hřiště. O zdlouhavou rozehrávku se pokouší svěřenci Juliana Nagelsmanna.
8'
Emil Forsberg byl chycen do ofsajdu. Akce Lipska se tak musela zastavit.
7'
Mezi zadáky a brankářem Unionu teď vázla komunikace. Málem z toho byly problémy, jenže vše vyřešil Marvin Friedrich.
6'
Max Kruse si zajímavě všiml toho, že brankář Josep Martínez byl až příliš vysoko. Téměř z poloviny hřiště se jej snažil přelobovat, ale míč nakonec skončil asi dva metry vedle levé tyče z pohledu brankáře RB.
5'
Nico Schlotterbeck neměl prostor ke kloudnější rozehrávce, a proto jen napálil balón do soupeřova hráče. Union bude házet aut.
5'
Hwang Hi-čchan celkem vysoko napadal rozehrávku domácích. Nicméně balónu se nedotkl.
4'
Domácí ale o balón záhy přišli. Christian Gentner musel odehrávat míč do autu, aby Lipsko nevyrazilo do brejkové situace.
3'
Je pískán první nedovolený zákrok, o který se postarali hostující fotbalisté. Union tedy rozehrává.
2'
Teď musel brankář berlínského týmu vyběhnout z brány, aby si stačil najít pokus o nákop v podání Lipska. Míč zachytil, takže větší vzruch před ním nepřišel.
1'
Andreas Luthe se hned po pár vteřinách zapojil do kombinace domácího týmu. Napodruhé se ale postaral o dlouhý nákop.
1'
Utkání posledního kola Bundesligy 2020/2021 za okamžik začne. Union nastupuje v červených dresech, Lipsko bude hrát v černém.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Gentner, Ryerson, Ingvartsen, Lenz – Musa, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – Gogia, Gießelmann, Griesbeck, Awoniyi, Bülter, Endo, Becker, Teuchert.

RB Lipsko: Martínez – Klostermann, Upamecano, Orban – Haidara, Sabitzer (C), Kampl, Forsberg, Halstenberg – Hwang Hi-čchan, Kluivert.
Náhradníci: Tschauner – Konaté, Mukiele, Henrichs, Laimer, Nkunku, Y. Poulsen, Sörloth.

Rozhodčí: Guido Winkmann.

1. FC UNION BERLÍN

Union patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního ročníku, a proto také až do posledního kola bojuje o účast v evropských pohárech. Hájit bude sedmou pozici před Mönchengladbachem, Stuttgartem a Freiburgem. Celkově posbíral 47 bodů a vše má tedy ve svých rukou. Tento tým je zároveň remízovým králem celé Bundesligy, neboť už čtrnáctkrát zažil dělbu bodů. Zvlášť pozitivní pro Union ale je, že prohrál jen osmkrát. Poslední výhra týmu Urse Fischera se datuje na 24. duben, kdy berlínský celek dokázal porazit v domácím prostředí Brémy 3:1. Poté přišla na řadu prohra ve Wolfsburgu a v minulém kole remíza 1:1 v Leverkusenu. Nejlepším střelcem týmu je desetigólový Max Kruse.

RB LIPSKO

Fotbalisté Lipska už s jistotou obsadí druhou příčku německé soutěže. Také pro příští sezonu se tedy kvalifikovali do Ligy mistrů. Zatím mají na kontě 65 bodů, což je o deset bodů méně než v případě mistrovského Bayernu. V posledních zápasech ale nemají svěřenci kouče Juliana Nagelsmanna moc dobrou formu. Naposledy se radovali z výhry na konci dubna v domácím poháru, poté prohráli ligový i pohárový zápas s Dortmundem a v minulém týdnu remizovali s Wolfsburgem 2:2. Nejlepším střelcem týmu a zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu je Marcel Sabitzer, jenž vstřelil 8 branek a na dalších 7 asistoval.
Vzájemné zápasy

20.01.2021 Lipsko - Union 1:0
18.01.2020 Lipsko - Union 3:1
18.08.2019 Union – Lipsko 0:4
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z utkání posledního kola německé Bundesligy. Fotbalisté Unionu Berlín dnes na domácím hřišti přivítají Lipsko. Start duelu je naplánován na 15:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.